FINALAS: „Reaktoriaus smogikai“ – „KK Riešė“ 60:55 (18:17; 11:8; 12:20; 19:10)

Turnyro įvykius du mėnesius stebėjusių daugumos žmonių nuomonė prieš finalinį susitikimą buvo vieninga – „Reaktoriaus smogikai“ nesunkiai apgins titulą, tačiau taip negalvojo antrosios finalo dalyvės „KK Riešės“ žaidėjai kurie finale sukūrė nemažą intrigą. Abiejų komandų gretose netrūko patyrusių žaidėjų, kuriems tai toli gražu nebuvo pirmasis ar antrasis finalas, todėl imtis iniciatyvos čia nevengė niekas.

Rungtynes „KK Riešė“ pradėjo su Tautvydu Pipiru, Tautvydu Paliukėnu, Augustu Šuliausku, Edvinu Jezukevičiumi ir Vitalijumi Lukša starto penkete. „Reaktoriaus smogikų“ gretose nuo dvikovos pradžios aikštelėje pasirodė Karolis Petrukonis, Ignas Juškevičius, Linas Valatkevičius, Eduard Rogačiov ir pradėjusios vasaros finalų naudingiausias žaidėjas Osvaldas Olisevičius.

Pirmieji prie kamuolio šiose rungtynėse prisilietę „Reaktoriaus smogikai“ jau pirmos atakos metu po Osvaldo Olisevičiaus metimo įsiveržė į priekį 2:0. Komandai pavykus apsiginti tritaškį prameta Karolis Petrukonis. Šį kartą „KK Riešės“ aukštaūgių rizika be priežiūros palikti 215 cm ūgio milžiną kuris gali pataikyti iš toli pasiteisino. Po kelių nesėkmingų atakų Tautvydas Pipiras rezultatą išlygina 2:2, o po 4-tojo puolėjo taško „KK Riešė“ pabėga į priekį 6:2. Ignas Juškevičius pataiko iš sunkios padėties, tačiau Tautvydas Paliukėnas taip pat atakuoja sėkmingai palikdamas „KK Riešės“ ekipai 4 taškų persvarą 8:4. „Reaktoriaus smogikams“ pavyksta apsiginti nuo kelių varžovų išpuolių, o komandos kapitonas Eduard Rogačiov lygina rezultatą 8:8. „Smogikams“ vis geriau „skaitant“ varžovų sumanymus pavyksta puolime taip pat sužaisti užtikrinčiau. Po Osvaldo Olisevičiaus taiklaus metimo įpusėjus ketvirčiui 15:10. Varžovus privertęs prasižengti Edvinas Jezukevičius po kelių minučių tylos pelno du taškus „KK Riešei“ baudos metimais 12:15. „Reaktoriaus smokigai“ klysta, tačiau klaidą ištaisę juodu darbo gynyboje po Lauryno Kirlio tritaškio įgija 6 taškų persvarą 18:12. Pamatę, kad kėlinio gale varžovai gali pabėgti dar toliau Riešės atstovai susikaupia, apsigina ir kėlinį baigia turėdami tik minimalų deficitą 17:18.

Antrą ketvirtį pradeda „KK Riešė“, tačiau įstrigus atakai Martynas Rakauskas bando atkovoti kamuolį, tačiau Linas Valatkevičius „įšokęs“ į kovos sukūrį atkovoja kamuolį laimėdamas ginčą. „Centra“ vėl be priežiūros prie tritaškio palieka Karolį Petrukonį, šio tolimas metimas vėl netaiklus, tačiau prie kamuolio pirmi suskumba „Reaktoriaus smogikų“ žaidėjai, o Osvaldas Olisevičius padidina komandos persvarą iki 3 taškų 20:17. Abi komandos viską pradeda nuo gynybos, dažnai klysta skirstydamos kamuolį, krenta ir jų rezultatyvumas. Po Lino Valatkevičiaus tritaškio „Reaktoriaus smogikai“ priekyje 23:19. Atsakyti į oponento tritaškį taikliu metimu Augustui Šuliauskui nepavyksta, o Linas Valatkevičius savo taškų sąskaitą didina iki 5 pelnytų taškų 25:19. Matydamas, kad viskas vėl slysta po truputį iš rankų Ervin Stankevič prašo „KK Riešės“ komandos minutės pertraukėlės. Kėlinio gale Linas Vitkauskas baudos metimais „smogikų“ persvarą padidina iki 6 taškų 29:23, tačiau komandai po krepšiu nepavyksta susitvarkyti su Tautvydu Pipiru kuris antru bandymu pasiunčia kamuolį į varžovų krepšį 25:29. Per likusias kėlinio sekundes komandos pasižymi netaikliaus metimais ir klaidomis, tačiau į varžovų krepšį niekam nepavykst įmesti.

Norint įveikti gerai veikusią "KK Riešės" gynybą "Reaktoriaus smogikams" teko daug ir sunkiai dirbti

Po didžiosios pertraukos Tautvydas Pipiras pasižymi tritaškiu ir jau pirmos atakos metu sumažina „KK Riešės“ atsilikimą iki minimumo 28:29. Eduard Rogačiov pataiko komandai labai reikalingą tritaškį kuris grąžina turėtą 4 taškų pranašumą 34:30, tačiau laisvės per daug gavęs Augustas Šuliauskas atsako tuo pačiu vėl įkaitindamas rungtynių atmosferą 33:34. Po „KK Riešės“ krepšiu laiku atsiradusiam Karoliui Petrukoniui bandydamas įmesti kamuolį Viktor Daukša vaikiškai suklysta, jo perdavimas pasiekia lanką, tačiau ne „centro“ rankas, šią klaidą išnaudojęs Tautvydas Paliukėnas išveda „KK Riešę“ į priekį 35:34. Varžovų bandymą „įsitvirtinti“ pirmaujančių pozicijoje „sugriauna“ sudėtingas Eduard Rogačiov dvitaškis ir labai laiku pataikytas Lino Valatkevičiaus tritaškis 39:35. Į komandos puolimą sunkiai įsitraukusį Viktor Daukšą keičia Ignas Juškevičius, tačiau Reišės atstovai ir toliau patikimai ginasi ir kovoja dėl atšokusių kamuolių. Edvinas Jezukevičius puikiai padirbėjęs gynyboje, pasižymi puolime 39:39. Po „KK Riešės“ komandos krepšiu vyksta vis karštesnės grumtynės, o „Reaktoriaus smogikai“ netrukus netenka kojos raumenį smarkiai patempusio atakų organizatoriaus Lino Valatkevičiaus. Dažniausiai šiose rungtynėse priekyje buvusi komanda trečiojo kėlinio pabaigoje susiduria su problemomis rengiant atakas, o Tautvydas Paliukėnas tritaškiu 42:39 veda į priekį savo komandą. Laurynui Kriliui dvitaškiu pavyksta atsakyti į 7:0 sausai laimėtą „KK Riešės“ atkarpą, tačiau dar vieną svarbų tolimą metimą pataiko Tautvydas Pipiras leisdamas prieš lemiamą finalo kėlinį Riešės atstovams turėti 4 taškų persvarą 45:41.

"KK Riešės" komanda iki paskutinių finalo rungtynių sekundžių įrodinėjo, kad yra verta čempionų titulo

Ketvirtą kėlinį abi komandos pradeda nuo aktyvios gynybos. Po Karolio Petrukonio sėkmingo bandymo pataisyti komandos draugų netaiklų metimą „Reaktoriaus smogikų“ deficitas mažėja iki 2 taškų 43:45. Vitalijus Lukša prieš tai privertęs taisykles pažeisti Petrukonį pataiko antrą baudos metimą 46:43, tačiau Laurynas Kirlys pataiko labai emociškai reikalingą tritaškį po kurio rezultatas tampa dar kartą šiose rungtynėse lygus 46:46. Dvitaškį su varžovo pražanga pataikęs Ignas Juškevičius grąžina į priekį „Reaktoriaus smogikus“ 49:48, o po to kai greitą ataką metimu iš po krepšio baigia Osvaldas Olisevičius šios komandos pranašumas padidėja dar 2 taškais 51:48. „Centrams“ Jezukevičiui ir Petrukoniui apsikeitus taikliais metimais skirtumas nepakinta 53:50. „Reaktoriaus smogikai“ varžovus paspaudžia, tačiau gynyboje kelis kartus nespėja prie Vitalijaus Lukšos, kuris pelno tritaškiu 5-tąjį tašką iš eilės ir išveda pačioje rungtynių pabaigoje „KK Riešę“ į priekį 55:53. Osvaldas Olisevičius baudos metimais rezultatą išlygina 55:55 dar kartą parodydamas, kad yra pasirengęs „traukti“ savo komandą sunkiais momentais. Tautvydas Pipiras pabando laimę tolimu metimu, deja šį kartą tikslumo pritrūksta, o „Reaktoriaus smogikai“ atkovoja svarbų kamuolį. Po Olisevičiaus dar dviejų baudos metimų 57:55 „smogikai“ vėl priekyje. „KK Riešės“ trenerių štabas prašo minutės pertraukėlės, kurios metu reikia surengti lemiamą ataką. Tam laiko daug 23 sekundės. Ką per pasitarimą buvo sugalvoję „KK Reišės“ komandos nariai mums deja nepavyko pamatyti, komanda vaikiškai klysta vos pradėjusi „konstruoti“ sidabrą į auksą pakeisti galinčią ataką. Komandai praradus kamuolį belieka tik prasižengti. Laurynas Kirlys pataikęs tik antrąjį padidina persvarą iki 3 taškų 58:55. „KK Riešės“ komanda prašo dar vienos minutės pertraukėlės per kurią būtinai reikia tritaškio. Augustui Šuliauskui pasižymėti nepavyksta, o greita pražanga prieš Karolį Petrukonį nepasiteisina, nes „centras“ šaltakraujiškai pataiko abu metimus galutinai padėdamas tašką šiame intriguojančiame finale.

"Reaktoriaus smogikai" apgynė 2014 metų vasarą iškovotą titulą

Karolis Petrukonis finalo rungtynėse pelnęs 11 taškų, atkovojęs 9 atšokusius kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus surinko 13 naudingumo balų, daugiausiai tarp visų ant parketo išbėgusių žaidėjų. Šie rezultatai jam lėmė netik čempiono, tačiau ir finalų MVP titulą.

„Reaktoriaus smogikai“: Osvaldas Olisevičius 16, Karolis Petrukonis (9 atk. kam.) ir Laurynas Kirlys po 11. „KK Riešė“: Tautvydas Paliukėnas 13 (5/5 dvitaškiai), Edvinas Jezukevičius ir Tautvydas Pipiras (5/17 metimai) po 12, Vitalijus Lukša 10.

MAŽASIS FINALAS: „Paysera“ – „Broliai Šaunuoliai“ 98:72 (31:15; 20:21; 33:20; 14:16)

Dėl VASAROS TAURĖS 2015 turnyro bronzinių apdovanojimų susitiko dvi skirtingo pajėgumo ekipos. Po lengvos pergalės prieš „Rezultatą“ 107:67 ketvirtfinalyje „Paysera“ pusfinalio susitikimą po atkalios kovos 52:60 pralaimėjo busimiems čempionams „Reaktoriaus smogikams“, o didžiausią ketvirtfinalių staigmeną įveikdami „Fabinius“ su geriausiu grupės varžybų žaidėju Pauliumi Leščinsku, Ugniumi Lunecku ir Vytautu Šulskiu priešakyje pateikę 75:73 „Broliai Šaunuoliai“ pusfinalyje turėjo pripažinti totalų „KK Riešės“ komandos dominavimą 44:72.

Puikiai rungtynėms pasirengusi „Paysera“ ketvirtą vasarą iš eilės turnyrą mažojo finalo rungtynėmis baigiančius (laimėjo bronzos medalius tik kartą) „Brolius Šaunuolius“ pasitiko gerai organizuota gynyba. Efektingai žaisti mėgstančių žaisti „Paysera“ komandos vyrukų jau pirmoji ataka galėjo baigtis labai efektingai, tačiau Matui Budginui ir Arnui Kazlauskui pritrūko tikslumo, kad rungtynėse pirmi taškai būtų pelnyti po kombinacijos „žemė – oras“. Visus „Brolių Šaunuolių“ veiksmus prie savo krepšį nesunkiai nuspėjusi „Paysera“ jau dvikovos pradžioje spurtavo 6:0 priversdama varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos dėjimu jau pasižymėjęs Modestas Gilys pataikė iš vidutinio nuotolio ir pratęsė savo komados sėkmingą atkarpą iki 8:0. Dariui Jovaišai po sunkios pradžios pavyko pelnyti ir pirmuosius „Brolių Šaunuolių“ taškus 2:8, tačiau visai netrukus įspūdingai sužaidęs Ignas Ryla dar kartą pirmo kėlinio metu sudrebino varžovų krepšį 10:2. „Brolių Šaunuolių“ vidurio puolėjas Aurimas Kleveckas tritaškiu skirtumą sumažino iki 5 (5:10), o prasidėjus 6 rungtynių minutei pasižymėti pirmą kartą pavykus Dariui Dūdėnui „Paysera“ komandai liko tik 3 taškai. Jei atsiliekančios komandos reikalai puolime ėmė pamažu taisytis, tai gynyba ir toliau kėli didelę grėsmę. Du tolimus metimus pataikęs Matas Budginas „Paysera“ pranašumą padinino iki 11 taškų 20:9, o per likusį laiką šį ketvirtį dar spėjo nutolti 31:15.

"Paysera" komanda gynėjas Matas Budginas (33nr.) mažajame finale pranoko labiau patyrusį oponentą Darių Jovaišą (su kamuoliu)

Po šalto dušo, antrą kėlinį „Broliai Šaunuoliai“ pradėjo Dariaus Dūdėno dvitaškiu, tačiau gynyboje vėl niekas nespėjo prie metimą pajutusio Mato Budgino 34:17. „Paysera“ toliau sėkmingai gynėsi, prasidėjus 13 rungtynių minutei Arnas Kazlauskas tritaškiu savo komandos pranašumą padidino iki rekordinės 20-ties taškų 37:17. Darius Dūdėnas pasižymėjo dar kartą 19:37, tačiau visus kamuolius puolime susirinkusi „Paysera“ ir toliau dominavo aikštelėje. Po Mato Budgino ir Luko Poniškaičio tritaškių 43:21. Įpusėjus ketvirčiui šį tą geresnio pavyko sukurti ir „Broliams Šaunuoliams“ kurie Dariaus Dūdėno dėka spurtavo 6:0 (27:43). Likus iki didžiosios pertraukos dviems minutėms tritaškiu pasižymėjo Darius Jovaiša, o po dar vienos iš eilės sėkmingos atakos komandos deficitas ištirpo iki 11 taškų 36:47.

Trečią kėlinį Matas Budginas pradėjo pataikydamas eilinį tritaškį 54:36, o po Pauliaus Joneliūno 4 taškų be atsako ir Modesto Gylio dėjimo „Paysera“ netik susigrąžino turėtą pervarą, tačiau ją padidino iki 24 taškų 62:38. Į Dariaus Jovaišos tritaškį iškart atsakęs Matas Budginas būsimųs bronzos medalių savininkų pranašumą padino iki 25 „akių“ 74:49, o po Arno Kazlausko solo kėlinio gale nekilo jokių abejonių, kad per 10 minučių „Broliams Šaunuoliams“ lieka pakovoti tik dėl garbės 56:84. Ketvirtą kėlinį „Paysera“ be pradėjo išlaikydami aukštą žaidimo tempą, o įpusėjus ketvirčiui pirmavo 96:62. Universalų, uraganinį puolimą demonstravusiai komandai atrodė bus labai lengva užduotis baigti turnyrą trečią kartą šią vasarą pelnius 100 taškų, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ atkarpą laimėjo 10:2 ir neleido varžovams tuo pasidžiaugti.

Mažojo finalo metu buvo galima išvysti daug puikių asmeninių žaidėjų pasirodymų, tačiau visus sublizgėjusius šį vakarą pranoko 30 taškų surinkęs Matas Budginas. „Paysera“ atakuojantis gynėjas pataikė 10 tolimų metimų iš 14 bandymų.

„Paysera“: Matas Budginas 30 (10/14 tritaškiai), Arnas Kazlauskas 21, Paulius Joneliūnas 20, Ignas Ryla (13 rez. perd.) 14. „Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 29 (14/20 dvitaškių), Darius Jovaiša 16.

Į pagrindinio turnyro ketvirtfinalius nepatekusios komandos dalyvavo MINI VASAROS TAURĖS 2015 turnyre. Pirmą kartą surengto paguodos turnyro nugalėtojais tapo „Negerų“ kolektyvas. Šio turnyro finalinių rungtynių MVP buvo pripažintas 21 tašką pelnęs (27 naud. balai) nugalėtojų komandos gynėjas Gediminas Mateika.

"Negerų" gynėjas Gediminas Mateika buvo pripažintas MINI taurės finalo MVP

„Negeri“ – „Sex & Beer” 84:62 (20:15; 18:15; 19:15; 27:17)

MINI VASAROS TAURĖS 2015 turnyro finalinį susitikimą „Sex & Beer” ekipa pradėjo labai užtikrintai. Po dviejų iš eilės Ugniaus Stulginsko tritaškiu šis kolektyvas įsiveržė į priekį sausu rezultatu 8:0. Gediminai Mateika šį skirtumą trumpam pavyko sumažinti 2:8, tačiau vėl be priežiūros gynyboje paliktas Ugnius Stulginskas pelnė 8-tąjį tašką savo komandai 10:2. Po Giedriaus Kvakšio dvitaškio su varžovų pražangą „Negerų“ komandai pirmą kartą pavyko ištrūkti iš kibių varžovų gynybos gniaužtų 5:10. Pamažu įsibėgėję būsimi MINI taurės savininkai įpusėjus ketvirčiui po Gedimino Mateikos metimo įsiveržė į priekį 11:10. Jonui Savickui pelnius du taškus ir privertus prasižengti varžovą pavyko „Sex & Beer” išvesti į priekį 13:11, tačiau neilgam. „Negerų“ varikliukas Mateika pataikė iš toli sugrąžindamas minimalią persvarą savo komandai 14:13. Per likusį ketvirčio laiką pirmaujanti komanda keitėsi dar kelis kartus, tačiau pabaigoje vis tvirčiau žaidimą kontroliuoti pradėję „Negeri“ spurtavo 6:0 (20:15).

Antro ketvirčio pradžioje „Negeri“ pademonstravo užtikrintą gynybą, o su ją susidūręs krašto puolėjas Vilius Ankėnas prametė du metimus iš po krepšio. Tuo, kad varžovai susidūrė su sunkumais rinkdami taškus puikiai pasinaudoję „Negerų“ komandos žaidėjai po Lino Stripinio metimo iš po krepšio nutolo 24:17. „Sex & Beer” ilgai ieškojusi vedlio jį rado. Žygimantas Čiurinskas pirmiausiai blykstelėjo efektingu dėjimu per varžovą, o po sėkmingo epizodo gynyboje pelnė 4 iš eilės tašką sumažindamas savo komandos deficitą iki 3 taškų 21:24. Įpusėjus ketvirčiui po Giedriaus Kvakšio tritaškio (27:21) „Negeri“ pradėjo tolti 36:23, taip priversdami varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Trumpas pasitarimas „Sex & Beer” kolektyvui buvo labai naudingas, nes ketvirtį jie baigė sumažindami varžovų persvarą iki 8 taškų 30:38.

Po Remigijaus Guigos dvitaškio prieš didžiąją pertrauką atsitiesę „Sex & Beer” vaikinai sumažino savo atsilkimą iki 6 taškų 32:38. Akylai varžovus pradedančius rengti savo atakas prižiūrėjęs „Negerų“ gynėjas Gediminas Mateika „pavogė“ kamuolį, o jo paties sukurtą ataką neleistinai aikštelės viduryje nutraukęs Jonas Savickas užsidirbo nesportinę pražangą. Poto kai tas pats Mateika vėl buvo sustabdytas aikštelės viduryje ir pataikė baudos metimus „Negeri“ savo pranašumą padidino iki 11 taškų 46:35. „Negerų“ vedlys prasidėjus 6 trečio kėlinio minutei patyrė traumą, tačiau be jo likusi komanda nesutriko ir prieš ketvirtą kėlinį turėjo 12 „akių“ persvarą 57:45. Ketvirtą kėlinį „Sex & Beer” gynėjai kėlė nemažai grėsmės „Negerų“ gynybai, tačiau jaunos komandos nemaloniai prie patikimai žaidusių Kvakšio, Stripinio ir Martinkaus prisijungė ir pirmą rungtynių dalį tylėjęs Arnoldas Juchnevičius. Šio snaiperio tolimi metimai galutinai sudaužė varžovų viltis iki šių finalo rungtynių pabaigos išlaikyti intrigą. „Negeri“ per 6 metus gyvavimo iškovojo pirmą trofėjų.

„Negeri“: Gediminas Mateika 21 (7 perimti kamuoliai), Linas Stripinis 17, Giedrius Kvakšys 15, Arnoldas Juchnevičius 14, Tomas Martinkus 13 (11 atk. kam.). „Sex & Beer”: Ugnius Stulginskas 17 (10 atk. kam.), Remigijus Guiga 15.