Ketvirtfinalio barjeras gerokai per aukštas pasirodė „94“ ir „Rezultato“ kolektyvams kurie nesugebėjo pasipriešinti praėjusio sezono finale žaidusioms „Reaktoriaus smogikų“ ir „Paysera“ ekipoms. „BC Pagiriai“ derbyje su „KK Rieše“ buvo arti sensacijos, tačiau pralaimėjo 60:63. Visgi ketvirtfinalių diena be staigmenų neapsėjo, paskutinėse rungtynėse „Broliai Šaunuoliai“ 75:73 palaužė be pralaimėjimų žygiavusius „Fabinius“ ir į pusfinalį pateko ketvirtą vasarą iš eilės. Oficialus turnyro tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato apžvalgą skirtą ketvirtfinalio kovoms.

Į FINALO KETVERTĄ PO LENGVO APŠILIMO

94 – REAKTORIAUS SMOGIKAI 60:88 (10:24; 14:17; 14:19; 22:28)

Rungtynių dieną „Reaktoriaus smogikų“ komandos vadovas Darius Petrikas šventė 25-tąjį gimtadienį, todėl komanda prastu žaidimu nuvilti savo vado neturėjo net moralinės teisės. Čempionų sosto gynybą komandos vienintelis šios vasaros naujokas Laurynas Kirlys pradėjo 5 sausais taškais 5:0. „94“ prie „Reaktoriaus smogikų“ krepšio blaškėsi ilgokai, kol pagaliau iš toli „iššovė“ Dominykas Palšis 3:5. Laurynas Kirlys pademonstravęs, kad jį pasirinkdama komanda nesuklydo pelnė ir komandos 8-tąjį tašką 8:3. Sužaidus 3 minutes pasiteisino ir dvikovos favoritų bandymas sužaisti per „centrą“ Karolį Petrukonį. Dvi iš eilės atakos baigėsi 215 cm ūgio milžino taškais su varžovų pražangomis 13:3. Laurynui Kirliui pelnius 10-tąjį tašką 17:3 „94“ suskubo prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Kirlys pridėjo baudos metimą 18:3. Likus iki ketvirčio pabaigos 3 minutėms dar vieną tritaškį pataikė Dominykas Palšis 6:18, tačiau jo „didelį“ darbą niekais pavertė nuo suolo pakilęs Linas Vitkauskas kuris taip pat pasižymėjo tritaškiu 21:6.

Pirmą ketvirtį baigę priekyje 24:10 „Reaktoriaus smogikai“ gynyboje netingėjo sunkiai dirbti ir toliau, tačiau sėkmingiau apsiginti pavyko ir „94“ komandos jaunuoliams. Įpusėjus antrajam ketvirčiui komandas skyrė 12 taškų 29:17. Sužaidus dar 3 minutes „94“ deficitas pasiekė rekordinę 18 taškų atžymą 19:37. Per likusias dvi minutes iki didžiosios pertraukos komandos žaidime didelių blykstelėjimų nepamatėme 41:24. Labai panašus į antrą buvo ir trečiasis kėlinys. „Reaktoriaus smogikai“ turėdami ilgą suolą turėjo daugiau jėgų, todėl jiems net ir pagerėjusi varžovų gynyba didelių bėdų nekėlė. Po 30 minučių VASAROS TAURĖS 2014 čempionai pirmavo 60:38.

Ketvirto kėlinio pradžioje po Lino Valatkevičiaus tritaškio „Reaktoriaus smogikai“ ilgą laiką laikę savo rankose 22 taškų pranašumą jį padidino iki rekordinės 25 taškų 65:40. Domantas Juraitis pasižymėjo iš toli atstatydamas vėl populiariausią per paskutines 5 minutes taškų skirtumą (22) 43:65. Mažiau nei įprastai panaudotas šį kartą Ignas Juškevičius įrodė, kad gali būti labai pavojingas ir būdamas toliau nuo krepšio, po jo dvitaškio iš vidutinio nuotolio 67:43. Dominykas Palšis ėmėsi lyderio rolės ir „94“ komandos atsilikimą sumažino 5 taškais 48:67. Nuovargis, varžovų milžiniška persvara baudos aikštelėje dar labiau „užsikabinti“ jaunimui gimusiam 1994 metais neleido įpusėjus ketvirčiui „smogikai“ pirmavo 74:50, o sužaidus dar vieną minutę po Igno Juškevičiaus tritaškio įgijo ir 27 taškų pranašumą 77:50. Iki rungtynių pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms tritaškiu pasižymėjo Darius Petrikas, kurio gimtadienio „bomba“ atstatė komandos turėtą 27 taškų persvarą 82:55. Per likusį laiką jokių pokyčių komandų žaidime neįvyko „Reaktoriaus smogikai“ antrą vasarą iš eilės keliauja į pusfinalį, o „94“ turnyrą antrus metus iš eilės baigia ketvirtfinalyje.

Komandų jėgų skirtumą labiausiai po šių rungtynių atspindėjo du statistiniai rodikliai. „Reaktoriaus smogikai“ dvitaškius metė 72,41% taiklumu, varžovai vos 26,19%. Kova dėl atšokusių kamuolių buvo laimėta 49-21. Sunku tikėtis gero rezultato, kai pataikai tik dažniau, nei kas 4 kartą ir neturi progų pasitaisyti.

Mikro dvikova: Grupės varžybose puikiai prieš „Reaktoriaus smogikus“ pasirodžiusį Paulių Naraškevičių, šį kartą pažabojo tą dvikovą praleidęs Linas Valatkevičius. „Smogikų“ atakų organizatorius dvikovą pradėjo organizuodamas savo komandos atakas bei nesuteikdamas laisvės oponentui kažką nuveikti prie jo komandos krepšio. Paulius Naraškevičius pamušęs kamuolį pro oponento kojas („klyną“) būtų sukūręs labai gražų momenta, tačiau iki pilnos laimės šiam „mažiukui“ trūko taiklaus metimo. Šis momentas nelabai patiko „Reaktoriaus smogikų“ įžaidėjui kuris atsikvėpęs į aikštelę žengė su dar didesne motyvacija ir antrą rungtynių dalį sužaidė labai naudingai. Linas Valatkevičius viso surinko 13 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus (4/5 metimai), tačiau 6 kartus suklydo ir dvikovą baigė surinkęs 15 naudingumo balų. Trimis metais jaunesnis Paulius Naraškevičius dvikovą baigė pelnęs 13 taškų (5/18 metimai), atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir viso surinkęs 6 naudingumo balus.

„94“: Dominykas Palšis 25 (5/8 tritaškiai), Paulius Naraškevičius 13 (7 rez. perd.), Tomas Michnevičius 10 (3/7 tritaškiai). „REAKTORIAUS SMOGIKAI“: Laurynas Kirlys 20 (5/8 tritaškiai), Karolis Petrukonis 14 (13 atk. kam.), Linas Valatkevičius 13 (6 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius ir Linas Vitkauskas po 10.

NKL ŽAIDĖJŲ DESANTĄ NUO FIASKO SKYRĖ KELIOS ATAKOS

KK RIEŠĖ – BC PAGIRIAI 63:60 (9:17; 18:14; 14:19; 22:10)

Pirmosios šių komandų rungtynės „A“ grupėje baigėsi „KK Riešės“ pergale rezultatu 70:63. Tas rungtynes Riešės atstovai žaidė be Tautvydo Pipiro, Tautvydo Paliukėno ir Edvino Jezukevičiaus leido manyti, kad šį kartą komandai dvikova gali būti žymiai lengvesnė, tačiau viskas nutiko priešingai.

Rungtynes nedažnai starto penkete pradedantis Česlav Januškevič „BC Pagirius“ išvedė į prekį 2:0, o „KK Riešei“ susidūrus su gerai organizuota varžovų puolime iškilo problemų. Po Nerijaus Pigagos dvitaškio į savo buvusios komandos krepšį „BC Pagirių“ persvara šoktelėjo iki 5 taškų 6:1. „KK Riešė“ sužaidusi atkarpą agresyviai varžovų baudos aikštelėje sumažino atsilikimą 6:8, o po Vitalijaus Lukšos atsakymo iš po krepšio į Pigagos vieną taiklų baudos metimą skirtumas ištirpo iki 1 taško 8:9. Su dažnais varžovų bandymais žaisti per aukštus žmones susidūrę „BC Pagiriai“ atrodė truputį pasimetę, tačiau tas pasimetimas kaip parodė tolimesni įvykiai buvo tik laikinas ir komanda spurtavo 6:0 (15:8), o kėlinį po Luko Buitkaus metimo laimėjo 17:9.

Antro kėlinio pradžioje „BC Pagiriai“ į aikštelę „metė“ dar vieną ginklą (į rungtynes vėlavusį Justą Urmanavičių). Vos kojas apšilęs gynėjas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga komandos pranašumą vėl padidindamas iki 8 taškų 20:12. Vienam iš komandos lyderių pasižymėjus ir dar kartą „BC Pagiriai“ įgijo rekordinę 9 taškų persvarą 22:13. Įpusėjus ketvirčiui po Tautvydo Pipiro metimo „KK Riešės“ deficitas sumažėjo iki 6 taškų. Kietą gynybą baudos aikštelėje varžovams pasiūlę „BC Pagiriai“ truputį rizikavo leisdami varžovams mesti tritaškius, po vieno iš jų kai pasižymėjo Tautvydas Paliukėnas skrirtumas ištirpo iki 3 taškų 19:22. Matydamas, kad po krepšiu nei Lukša, nei Jezukevičius kalnų neverčia iniciatyvos dažniau pabandė imtis Tautvydas Pipiras, po jo 5 taškų be atsako rezultatas tapo lygus 24:24. Iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms „BC Pagiriai“ vėl nutolo 29:24 po to kai savo vienintelį tolimą metimą šiose rungtynėse pataikė 7 kartus metęs Lukas Buitkus. Atlaikę varžovų šturmą Pagirių atstovai į rūbinę pasitarimui ėjo turėdami 4 taškų persvarą 31:27.

Trečią kėlinį Karolis Ruselevič pradėjo tritaškiu 34:27. Stebint komandos nusiteikimą ir veiksmus aikštelėje atrodė, kad „Nacionalinės krepšinio lygos“ žaidėjų desantas yra visiškai pasimetęs. Po bandymo mažinti skirtumą tritaškiu 30:34, tačiau sekančios „BC Pagirių“ atakos metu vėl pražiopsotas Nerijus Pigaga 36:30. Labai reikalingą tritaškį pataikęs „KK Riešės“ gynėjas Augustas Šuliauskas varžovų persvarą sumažino iki 3 taškų, tačiau Justas Urmanavičius lengva ranka padarė tą patį ir vėl švieslentėje galėjome matyti tą patį 6 taškų skirtumą 39:33. Negalima sakyti, kad „KK Riešė“ žaidė labai prastai ir nesistengė, paprasčiausiai jų pasirinktos puolimo schemos prieš sutankintą „BC Pagirių“ gynybą visiškai nepasiteisino. Trečią ketvirtį „BC Pagiriai“ baigė 50:41 dar kartą pakeisti veido spalvą priversdami „KK Riešės“ komandos vadovą-trenerį Erviną Stankevič. Vienu metu „BC Pagiriai“ savo persvarą pakėlę buvo ir iki 13 taškų, tačiau tada komanda truputį perskubėjo, o varžovai tuo pasinaudojo ir atsitiesė.

Prieš ketvirtą kėlinį „KK Riešės“ komanda turėjo ką aptarti. Pirmiausiai komandai reikėjo gerinti gynybą bandant uždaryti kelius prie krepšio varžovų gynėjams, antra reikėjo surasti būdą, kaip patiems efektyviau pulti prieš varžovų gynybą, kai kamuolį turintį žaidėja atakuoja mažiausiai du „BC Pagirių“ gynėjai.

Ketvirtą kėlinį „KK Riešė“ pradėjo spurtu ir per 3 minutes atsilikimą sumažino iki 2 taškų 48:50. „BC Pagiriams“ pavyko surengti ataką kuri baigėsi taškais su varžovo pražanga, tačiau iki maksimalaus rezultato trūko taiklaus metimo nuo baudos metimų linijos 52:48. Po keitimo aikštelėje pasirodęs Vytautas Cicėnas komandos ataką užbaigė metimu iš vidutinio nuotolio ir tapo pirmu ne (NKL) žaidėju „KK Riešės“ stovykloje pasižymėjusiu šiose rungtynėse 50:52. Po minutės pertraukėlės Tautvydas Pipiras pirmą kartą šiose rungtynėse tritaškiu išvedė į priekį „KK Riešę“, o „BC Pagirių“ žaidėjų baterijos vis labiau seko 53:52. Laimėdami atkarpą 17:2 „KK Riešės“ vyrukai po Vitalijaus Lukšos metimo pirmą kartą įgijo ir saugesnį atotrūkį 58:52. Sunkiausiu „BC Pagiriams“ laikotarpiu iniciatyvos ėmėsi Nerijus Pigaga, kuris šiose rungtynėse žaidė nuostabiai, po jo 2 tritaškių rezultatas tapo lygus 58:58. Tautvydas Pipiras baudos metimu išvedė į priekį „KK Riešę“ 59:58. „BC Pagirių“ komandos viena iš svarbiausių vasaros atakų buvo labai ilga, vieniems prametus, kiti pirmi suskubdavo prie kamuolio ir vėl viskas iš naujo. Paskutinis prie kamuolio suskubęs Lukas Buitkus jį iškart bandė mesti į krepšį, tačiau jį varžovai subaudavo. Komandos rezultatyviausio krepšininko ranka nesudrebėjo, po dviejų taiklių metimų „BC Pagiriai“ įsiveržė į priekį 60:59. „KK Riešė“ po minutės pertraukėlės surengė puikią ataką, varžovų gynėjai buvo „sutraukti“ į vieną pusę, o Tautvydui Pipirui kuriam varžovai paliko labai daug erdvės po krepšiu teliko pataikyti iš po krepšio, kai kamuolį iš užribio išmetė Augustas Šuliauskas 61:60. Prieš lemiamą savo ataką „BC Pagiriai“ paprašė minutės pertraukėlės. Planas parengtas buvo geras, iki laimingos atakos pabaigos trūko vienintelio dalyko, taiklaus metimo. Justas Urmanavičius savo metimais lėmęs dvi „BC Pagirių“ pergales grupės varžybose praniro prie varžovų krepšio, tačiau sėkmė šį kartą nusisoko, metimas buvo netikslus. „KK Riešės“ žaidėjai bandydami sugriebti kamuolį patys jį pamušė į varžovų rankas, tačiau Lukas Buitkus atsitrenkė į Augustą Šuliauską ir prarado nelaiku kamuolį. Neturėdami kito pasirinkimo „BC Pagiriai“ greitai prasižengė, o Tautvydas Paliukėnas realizavo abu baudos metimus 63:60. „BC Pagiriams“ buvo likę sekundžių išsigelbėti, tą komanda ir bandė daryti. Išsimetusi kamuolį iš užrybio ekipa išvedė ant tritaškio Luką Buitkų. Metimas buvo neblogas, tačiau tisklo nepasiekė, „BC Pagiriai“ kovoję iki galo dar sugebėjo atkovoti kamuolį, kurį vėl jiems į rankas numušė nepaslankiai šį kartą žaidę varžovai. Gavęs progą dar vienam metimui prametė ir Justas Urmanavičius, šį kartą varžovų galvas „kapojusio“ gynėjo metimas buvo „trumpas“.

„BC Pagiriai“ puikų savo pasirodymą, kaip bebūtų gaila baigė, o daugelį prastoku žaidimu turėdama tokią sudėtį nustebinę „KK Riešės“ žaidėjai pirmą kartą per tris vasaras savo jėgas galės išbandyti finalo ketverte, kur jų lauks 2013 metais ketvirtfinalyje juos eliminavę „Broliai Šaunuoliai“.

„KK RIEŠĖ“: Tautvydas Pipiras 28 (10 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 12 (3/6 tritaškiai), Augustas Šuliauskas 10, Vitalijus Lukša 9 (13 atk. kam.). „BC PAGIRIAI“: Justas Urmanavičius 18, Lukas Buitkus 15 (5/19 metimai), Nerijus Pigaga 13.

PAYSERA KETVIRTFINALYJE SURENGĖ LENGVĄ TRENIRUOTĘ

PAYSERA – REZULTATAS 107:67 (30:12; 20:14; 33:17; 24:24)

„Paysera“ nesunkiai sustabdė pirmą „Rezultato“ ataką, o Lukui Poniškaičiui prametus tritaškį Martin Bedulskij pataisė komandos draugo metimą ir pirmasis išvedė dvikovos favoritus į priekį 2:0. Varžovus net nepriartėjusios prie vidurio linijos „apvogęs“ Ignas Ryla dėjimu skirtumą padino iki 4 taškų. Dar vienas „Rezultato“ bandymas surengi pirmą sėkmingą ataką baigėsi prarastu kamuoliu, o tas pats Ignas Ryla atliko dar vieną dėjimą 6:0. Sužaidus 2 minutes pirmuosius taškus Viktoras Azarkovas pelnė savo komandai 2:6. Po lengvo šoko nurimusi „Rezultato“ komanda sužaidė neprastą atkarpą ir savo atsilikimą sumažino iki minimumo 5:6. „Paysera“ kolektyvui pirmą kartą pasižymėjus iš toli, tuo pačiu atsakė Donatas Vitkauskas 8:11. Ignas Ryla „oranžinių“ pranašumą padidino iki 5 taškų (13:8), tačiau gana drąsiai varžovų aikštelės pusėje pasijautę „Rezultato“ žaidėjai dar kartą atsilikimą sumažino 10:13. Intriga ėmė blėsti „Payserai“ spurtavus 10:0 (23:10), o galutinai užgęso, kai ši komanda kėlinį baigė būdama priekyje 30:12, po to kai jį baigė 7 sausais taškais į „Rezultato“ krepšį.

Antrajame kėlinyje „Paysera“ puolimo kreivė nekilo į tokias aukštumas kaip galima buvo tikėtis po rezultatyvaus pirmojo, tačiau pamažu komanda įsibėgėjo vis labiau pakeldama savo akcijas. Po Manto Marozo vienintelio tritaškio šiose rungtynėse (iš 11 metimų) „Rezultato“ deficitas sumažėjo iki 20 taškų 21:41. Per likusias kelias minutes iki didžiosios pertraukos „Paysera“ žaidybinė persvara nebuvo tokia didelė, atkarpa laimėta 9:5.

Per 20 minučių 24 taškų persvarą 50:26 įgiję „oranžiniai“ tuo nepasitenkino ir nutarė varžovams parodyti, kad jiems pusfinalis pasiekiamas taip pat sunkiai, kaip daugeliui pasaulio valstybių mėnulis. Aktyvi gynyba, greitos atakos, tritaškiai ir vis didėjantis dominavimas lėmė, kad „Paysera“ prasidėjus 26 rungtynių minutei jau pirmavo 66:33. Keturių minučių atkarpą kurią vainikavo Mato Budgino dėjimas „Paysera“ laimėjo 17:10.

Ketvirtą kėlinį komandų žaidimas išsilygino, tą lėmė „Paysera“ žaidėjų turinčių 40-ties taškų pranašumą atsipalaidavimas. Komanda bandė žaisti efektingai, metė daug tolimų metimų, o „Rezultatas“ puikiai varžovų aplaidumu sugebėjo pasinaudoti. Po 13 „Paysera“ tritaškio komandas skyrė vėl 40 taškų 102:62. Likus iki rungtynių pabaigos pusantros minutės „Rezultatas“ skirtumą sumažino iki 37 taškų 65:102. Ignas Ryla dėjimu pranašumą padino iki 39 (104:65), tačiau „Rezultatas“ vėl „atmetė“ 67:104. Visi išvengti „Rezultatui“ pralaimėjimo 40-ties taškų skirtumu nepavyko Matas Budginas dvikovą baigė pataikydamas 11-tajį tritaškį šiose rungtynėse 107:67.

Abi komandos šiose ketvirtfinalio rungtynėse dažnai rėmėsi tolimais metimais. „Paysera“ pataikė 14 iš 52 (26,92%), „Rezultatas“ 13 iš 36 (36,11%). Tritaškiai šiose rungtynėse buvo vienintelis „Rezultato“ ginklas, kuriuo komanda galėjo pasinaudoti, pagal kitus statistikos rodiklius „Paysera“ komandos pranašumas akivaizdus kaip ir galutinė komandos persvara.

„PAYSERA“: Matas Budginas 38 (11/25 tritaškiai), Martin Bedulskij (15 atk. kam.) ir Ignas Ryla po 16, Paulius Joneliūnas 13 (13 atk. kam.), Lukas Poniškaitis 12. „REZULTATAS“: Mantas Marozas (1/11 tritaškiai) ir Vitoras Azarkovas (5/13 tritaškiai) po 17, Paulius Krišktaponis 16 (4/7 tritaškiai), Donatas Vitkauskas 15.

„BROLIAI ŠAUNUOLIAI“ TAISYKLIŲ NELAUŽO

BROLIAI ŠAUNUOLIAI – FABINIAI 75:73 (17:12; 18:16; 23:16; 17:29)

Paskutinėse ketvirtfinalio rungtynėse susitiko finalo ketverto dar nepraleidę „Broliai Šaunuoliai“ bei „A“ grupės nugalėtojai „Fabiniai“. Rungtynės prasidėjo abiejų komandų nesėkmingų atakų virtine. Per pusantros minutės nei viena komanda nesugebėjo pasižymėti. Puolėjams Povilui Kaminskui ir Dariui Dūdėnui apsikeitus dvitaškiais 2:2. „Fabiniai“ įsiverždavo 2 taškais į priekį, tačiau atsakydavę taikliais metimais „Broliai Šaunuoliai“ sugebėdavo rezultatą išlyginti (4:4, 6:6). Nepabijojęs eiti iki galo Marius Krukonis pirmą kartą išvedė „Brolius Šaunuolius“ į priekį 8:6, o po Gedimino Povilausko taškų „broliai“ įgijo 4 taškų rekordinę persvarą 10:6. Matydamas, kad komandai sunkiai sekasi pralaužti varžovų gynybos sieną iniciatyvos ėmėsi Vytautas Šulskis. Po jo 2 atakų iš eilės per kurias jis priversdavo varžovus pažeisti taisykles ir pataikydavo kas antrą baudos metimą 8:10. „Broliai Šaunuoliai“ dar kartą spurtavo 4:0 (14:8). „Fabiniai“ deficitą sumažino iki 4 (10:14), tačiau Darius Dūdėnas pataikė pirmą tritaškį šiose rungtynėse ir dar kartą parodė „fabų“ žaidėjams, kad ir jis ir jo komanda šį vakarą yra labai užsivedusi. Kėlinio pabaigoje gerą ataką surengę „Fabiniai“ atsilikimą sumažino iki 5 taškų 12:17.

Antrą kėlinį sėkmingiau pradėjo atsiliekantis, po to kai komandos draugo metimą pataisęs Ugnius Luneckas pelnė savo komandai 4-tąjį tašką „Broliams Šaunuoliams“ liko 3 taškai. Prasidėjus 13 rungtynių minutei „šaunuoliai“ trečią kartą šiose rungtynėse pelnė 4 taškus be atsako ir įgijo rekordinę 7 taškų persvarą 21:14. Po Simo Liepinaičio metimo įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 5 taškai 20:25, tačiau gynyboje pražiopsotas akimirkai Darius Jovaiša „įsūdė“ tritaškį leisdamas dar kartą komandai įgyti rekordinę šiose rungtynėse persvarą 28:20. Gynyboje Darius Dūdėnas užsidirbo 3 asmeninę pražangą, nenorėjusi rizikuoti „Brolių Šaunuolių“ komanda vietoje jo į aikštelę „metė“ Tomą Ryliškį, kuris dažnai komandai prideda greičio. Po trumpo poilsio, kurio metu pasireikšti gavo Mindaugas Pukelevičius į aikštelę grįžęs naudingiausias grupių varžybų žaidėjas Paulius Leščinskas pataikė labai reikalingą tritaškį 23:28, tačiau tada savo šlovės minučių sulaukė Gediminas Povilauskas. „Brolių Šaunuolių“ tylusis lyderis savo klaidinamais judesiais „maudė“ varžovų priekinę liniją ir surinkęs 5 taškus iš eilės padidino „Brolių Šaunuolių“ persvarą iki 10 taškų 33:23. Per likusį laiką „Fabinius“ į priekį „tempęs“ Povilas Kaminskas pataikė su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena 28:35.

Pirmavę tik pirmo kėlinio pradžioje „Fabiniai“, trečią pradėjo Pauliaus Leščinsko tritaškiu 31:35, tačiau baudos aikštelėje Gediminas Povilauskas vėl davė pamokų jį dengiantiems varžovams 39:33. „Fabų“ nesėkmes čia nesibaigė. Marius Krukonis „įsuko“ tritaškį, o Dariui Jovaišai pataikius dar vieną dvitaškį 44:33. Įpusėjus trečiam ketvirčiui „Fabiniai“ paprašė minutės pertraukėlės. Ji komandai nepadėjo „Broliai Šaunuoliai“ žaidė ir toliau kaip ant sparnų, o vienu metu buvo įgiją rekordinę persvarą (+15). Iki kėlinio pabaigos likus 30-čiai sekundžių tritaškį pataikė Laurynas Ralys puikiai pasinaudojęs tuo, kad jį prižiūrėti turintis žmogus pavėlavo gynyboje 44:54. Visgi šioks toks pagyvėjimas komandos žaidime buvo laikinas, snaiperis Darius Jovaiša vėl nubaudė savo gynėją 58:44.

Lemiami ketvirčiai, kai „underdog‘ai“ turi persvarą, o favoritai nori gelbėtis būna labai įdomus. Darius Dūdėnas jau kėlinio pradžioje pasižymi 60:44, tačiau du tritaškius „įsmeigia“ Laurynas Ralys, vėl puikiai išnaudojęs jam suteiktą erdvę metimams 50:60. Iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms Vytautas Šulskis po ilgesnės pertraukos „Fabinių“ deficitą sumažina iki vienženklio 55:64. „Fabų“ žaidėjams „nagliau“ ėmus žaisti baudos aikštelėje, o gynyboje paspaudus „Brolių Šaunuolių“ žaidėjai truputį sutriko 59:64. Įpusėjus ketvirčiui Dūdėnas dviem baudos metimais padidina persvarą iki 7 taškų 66:59, o Dariaus Jovaišos dar vienas tritaškis leidžia susigrąžinti dviženklį pranašumą 69:59. Likus trims minutėms šiose įdomiose rungtynėse iš toli pasižymi Paulius Leščinskas 62:69, o po Ugniaus Lunecko metimo su varžovo pražanga 65:70. Visi žino ką geriausiai moka Darius Jovaiša, tačiau būdami aikštelėje tą pamiršta, „bingo“ dar vienas jo tritaškis skrodžia „fabų“ tinklelį 73:65. „Fabiniai“ vaikiškai suklysta perduodami kamuolį, tačiau padėtį greitai ištaiso lemiamu momentu svarbiausiu komandos žaidėju tapęs Ugnius Luneckas. Jo prasiveržimas su kieta varžovo pražanga baigiasi trimis taškais 68:73. „Fabiniai“ apsigina, tačiau Povilą Kaminską blokuoja Dūdėnas. „Brolių Šaunuolių“ labai svarbi ataka stringa. Komanda meta kelis metimus, atkovoja kamuolius, tačiau yra priversti grįžti į gynybą. Iki galo sužaidęs Paulius Leščinskas priverčia varžovus pažeisti taisykles, jam pataikius vieną baudos metimą 69:73. Likus mažiau nei vienai minutei iki dvikovos pabaigos klysti neturi teisės jokia komanda. Gynyboje per vėlai užimta padėtis po krepšiu lemia, kad Povilas Kaminskas gauna teisę mesti du baudos metimus. Netik tvirtas, tačiau ir taiklus puolėjas realizuoja abu metimus 71:73. Neturėdami penkių komandinių pražangų „Fabiniai“ neaštrina situacijos, nutraukia varžovų ataką, o ją „Broliams Šaunuoliams“ pratęsus Darius Dūdėnas prameta iš vidutinio nuotolio. Kovodami dėl kamuolio jo komandos draugai jį išmuša į užribį. „Fabiniai“ žinodami, kad kiekviena likusi ataka yra gyvybiškai svarbi, pasirengimui prašo minutės pertraukėlės. Ataka kurioje dalyvauja keturi komandos žaidėjai pavyksta. Leščinskas numeta kamuolį Kamiskui, šis Šulskiui, o pastarasis įkertančiam Luneckui. Dariui Jovaišai likusiam prieš aukštesnį varžovą neliko nieko kaip nutraukti ataką pražanga. Ugnius Luneckas baudos metimais rezultatą išlygino 73:73, o „Broliams Šaunuoliams“ liko laiko vienai atakai. Paskutinė „Brolių Šaunuolių“ ataka buvo chaotiška, Marius Krukonis valdė kamuolį, taip ir nesulaukdamas, kad kažkas atisdengs. Darius Jovaiša pamatęs, kad geruoju čia nesibaigs ir įžaidėjas bus įspaustas į kampą nutarė jam pagelbėti. Veržiantis dešiniuoju kraštu jam vos pavyko užvaldyti Krukonio perduotą kamuolį, tą padaryti jam trukdė kamuolį perimti ties pražangos riba bandantis Laimonas Brazauskas. Kai „žudiko“ instinktą turintis „Brolių Šaunuolių“ vedlys pagaliau sugavo kamuolį ilgai negalvojo ką daryti toliau, ėmėsi iniciatyvos ir pataikė sudėtingą metimą 75:73. „Fabiniai“ turėjo 1,9 sekundės paskutiniam metimui, tačiau Laimonui Brazauskui po to kai jam buvo sukurta proga pasižymėti nepavyko.

„BROLIAI ŠAUNUOLIAI“: Darius Jovaiša 23 (4/7 tritaškiai), Darius Dūdėnas 20, Gediminas Povilauskas 15 (13 atk. kam.). „FABINIAI“: Ugnius Luneckas 16, Paulius Leščinskas ir Laurynas Ralys (3/3 tritaškiai) po 13, Povilas Kaminskas 12.

TRUMPAS PUSFINALIŲ ANONSAS

PAYSERA – REAKTORIAUS SMOGIKAI

Šioje pusfinalio poroje susitiks du principiniai varžovai, todėl pergalę lemti gali netik maži taktiniai sumanymai, gynybos schemos, nusiteikimas, tačiau ir sėkmė. „Reaktoriaus smogikai“ grupės dvikovą „Paysera“ kolektyvui pralaimėjo minimaliai 62:63. Komanda vienintelio savo pralaimėjimo per daug nesureikšmina, o jis priešingai gali suveikti kaip papildomas motyvacijos užtaisas. „Paysera“ po grupės varžybų yra gerokai nukraujavusi. Pusfinalio rungynėse trūks tikrai ne vieno svarbų vaidmenį jame galėjusio atlikti žaidėjo. Ar komanda padarė šią vasarą komplektacijos klaidų parodys geriausiai rungtynės, todėl joms neprasidėjus visus pasvarstymus, kas būtų jeigu būtų palikime nuošalyje. „Reaktoriaus smogikai“ pusfinalį kaip ir pernai pasiekė optimaliausios sudėties ši priežastis yra pagrindinė kuri „smogikus“ leidžia iškirti kaip vienus realiausių pretendentų į čempionų karūną. Visgi apginti titulą visada yra sunkiau, nei jį iškovoti, o „Paysera“ šiai dienai dar galinti surinkti pakankamai įdomų starto penketuką (Joneliūnas, Kazlauskas, Gilys, Budginas, Ryla) bei turėdama kelis realiai naudos galinčius duoti atsarginius bus pasirengusi jei ne užbaigti „Reaktoriaus smogikų“ žygį , tai bent apsunkinti.

Matas Budginas ketvirtfinalio rungtynėse su „Rezultatu“ pelnė 38 taškus ir pataikė 11 tritaškių. Šio 192 cm ūgio gynėjo pusfinalyje laukia labai didelis iššūkis, jam teks pakeisti labai naudingai ir rezultatyviai žaidusį starto penketo žaidėją Gyti Radzevičių. Šio žaidėjo didelis indėlis puolime „Paysera“ komandai reikalingas kaip oras, todėl jam reikės labai pasistengti, nuo jo sėkmės priklausyti gali ar jo komanda keliaus į finalą. Tikėtis, kad „Reaktoriaus smogikai“ jam leis išmesti 25 tritaškius, kai jis tolimu metimu juos nužudė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finale žaisdamas už „KK Išjunk šviesą“ naivu. Ar vienas iš šiuo momentu svarbiausių „oranžinių“ rotacijos žaidėjų netaps labiausiai medžiojamu krepšininku aikštelėje?

Mikro dvikova: Rungtynėse bus daug kietos vyriškos kovos, netrūks ir mikro dvikovų tarp įvairių pozicijų žaidėjų. Labiausiai norėtusi prieš rungtynes iškirti dvikovą tarp milžinų 215 cm ūgio Karolio Petrukonio ir 210 cm ūgio Pauliaus Joneliūno. Tarpusavio rungtynėse Paulius Joneliūnas surinko 18 taškų ir atkovojo 6 atšokusius kamuolius, Karolis Petrukonis žaidė vos kėlinį per kurį pelnė 2 taškus (3 atk. kam.). „Smogikų“ vidurio puolėjas į dvikovą ėjo tik atsižymėti, kad galėtų komandai padėti vėliau. Abu žaidėjai šiuo metu yra pakankamai geros sportinės formos, todėl šiose rungtynėse tikrai matysime tikrą milžinų dvikovą. Joneliūnas sportinę formą palaikė VASAROS TAURĖS 2015 turnyre, o Karolis Petrukonis matosi yra neblogai „pajudėjęs“ turnyre Kinijoje. Ši mikro dvikova labai svarbi „Paysera“ komandai. Joneliūnas vienintelis varžovų kalibrą atitinkantis komandos aukštaūgis, todėl jį išjungę „Reaktoriaus smogikai“ susidarys sau „šilknamio“ sąlygas baudos aikštelėje. Jei kova pasisuks taip, kad bus iš žaidimo išjungtas Karolis Petrukonis „smogikai“ dėl to gali didelių bėdų ir nesulaukti, o į kovą mesti Igną Juškevičių arba visų truputį jau primirštą jo bendravardį Jackūną.

„X – faktorius“: Praėjusią vasarą „Reaktoriaus smogikų“ lyderiu buvęs Osvaldas Olisevičius šią vasarą spėjo sužaisti keturias dvikovas. Prieš „B“ grupėje žemiau ketvirtos pozicijos likusias komandas jis rinko po 27,50 taško, tačiau prie „Paysera“ pelnė tik 9 (4/13 metimai), o ketvirtfinalyje prieš „94” 10 (4/7 metimai). Visgi Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ puolėjas į savo karjerą žiūri rimtai ir „nesidrąsko“ nenorėdamas gauti bereikalingų traumų. Nereikėtų pamiršti, kad jis naudingas yra netik rinkdamas taškus, tačiau ir gynyboje. Tikėtina, kad „Reaktoriaus smogikams“ susidūrus su sunkumais, kaip praėjusią vasarą finalo rungtynėse šis talentingtas puolėjas gali mažiau patausoti save ir sužaisti taip užtikrintai, kad varžovai prieš jį vėl galės tik nusilenti nusiemę kepures.

BROLIAIS ŠAUNUOLIAI – KK RIEŠĖ

Į šią pusfinalio porą patekusios komandos priešingai, nei „Reaktoriaus smogikai“ ir „Paysera“ ketvirtfinaliuose turėjo kovoti iki paskutinių sekundžių. Jei pusfinalio rungtynės susiklostys taškas į tašką abiems joms tai būtų šią vasarą jau patirtas jausmas. „Broliai Šaunuoliai“ VASAROS TAURIŲ pusfinalį pasiekė jau 4 kartą iš eilės, taip dažnai finalo ketverte daugiau nesilankė niekas. „KK Riešės“ komanda tarp keturių geriausių pateko trečiu bandymu, o būtent pirmą nutraukė ne kas kitas, o „Broliai Šaunuoliai“. Ervinas Stankevič ištraukęs tų rungtynių protokolus gali juos bandyti parodyti savo žaidėjams prieš rungtynes kaip motyvacinę priemonę.

Pusfinalio poros favoritai „KK Riešė“, tačiau tik todėl, kad popieriuje turi geresnę sudėtį. Teisėjams išmetus pirmą ginčo kamuolį visi pranašumai gali greitai išgaruoti, kaip tai nutiko rungtynėse su „BC Pagiriais“. „Nacionalinės krepšinio lygos“ (NKL) žaidėju pagrindu sudaryta komanda prieš „Brolius Šaunuolius“ turi ūgio ir greičio persvarą, tačiau pastarieji mėgėjai didesnę širdį. Būtent nusiteikimas, kovingumas ir kietas žaidimas negailint nei savęs, nei priešininku gali kaip reikalas apsunktinti „KK Riešės“ komandos kelionę finalo link. Kaip parodė ketvirtfinalio rungtynės „Broliai Šaunuoliai“ moka pademostruoti geležinę gynybą, o tokią įveikti laisvę puolime pamėgusiai Reišės atstovų komandai kuo toliau vis sunkiau.

Tarpusavio dvikova: Komandų susitikimą „A“ grupėje laimėjo „KK Riešė“ varžovus pranokusi 92:74. Rungtynės vyko labai permainingai. Pirmą ketvirtį 30:14 laimėjo „KK Riešė“, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ puikiai padirbėję gynyboje per sekančias 10 minučių išlygino rezultatą 38:38. Pavojaus signalą išgirdusi „KK Riešė“ laimėjo 3 ketvirtį 28:15, o ketvirto kėlinio metu išlaikė įgytą persvarą. Nugalėtojus į pergalę vedė 26 taškus surinkęs (5/6 tritaškiai) Martynas Paliukėnas, jo pusfinalyje tikriausiai nebus, todėl „KK Riešė“ bus priversta vėl įveikti „Brolius Šaunuolius“ be savo lyderio. Taip komandai trūks Alvydo Žarskaus ir Tomo Zdanavičiaus. Pirmasis gavo traumą, antrasis turi sveikatos problemų, todėl labai rimtas iššūkis vėl lauks Vitalijaus Lukšos ir Edvino Jezukevičiaus, kurie bent prieš „BC Pagirius“ atrodė prastokai. Ne tokių pasirodymų iš jų reikėtų laukti.

„X – faktorius“: Sulaukęs 35 metų „Brolių Šaunuolių“ puolėjas Darius Dūdėnas (19,80 tšk. ir 7,60 atk.kam.) vis dar sugeba demonstruoti aukšto lygio krepšinį. Puikiais fiziniais duomenimis išsiskiriantis vienas iš komandos lyderių praleido tarpusavio dvikovą, tačiau pusfinalio dvikovoje jis turėtų pasirodyti ir tikrai gali nustebinti varžovus. Žaidėjas turi gerą metimą, dažniausiai metimus atlieka būdamas per 2-4 metrus nuo krepšio, o būtent nuo metimų iš baudos aikštelės prieigų „KK Riešės“ komandai pastaruoju metu apsiginti sekasi sunkiai.

Baigiant trumpą pusfinalių anonsą galima pasakyti, kad mūsų laukia dvi labai įdomios ir sunkiai nuspėjamos dvikovos.