Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
II reguliaraus sezono prognozės

Praėjusį sekmadienį (2013-01-20) baigėsi pirmasis reguliariojo sezono etapas, o jau šį sekmadienį komandos kovos antrajame etape. Toliau norėtume apžvelgti komandų galimybes ir perspektyvas tiek TOP12, tiek antroje pajėgumo grupėje „D“.

Primename, kad po pirmojo etapo po 4 geriausias grupės komandas nukeliavo į TOP12 grupę ir iš karto užsitikrino vietas atkrintamosiose 1/8 finalo varžybose. Ekipos iš pirmojo etapo atsinešė taškus, iškovotus rungtynėse prieš tas komandas, kurios kartu atkeliavo į šią grupę. Pirmajame etape už 4– uko ribų likusios ekipos sudarys „D“ grupę. Joje ekipos kovos dėl keturių kelialapių į 1/8 finalo varžybas. Už borto likusios 8 šios grupės ekipos toliau varžysis paguodos turnyre, kuris bus rengiamas jau antrą kartą „Sekmadienio krepšinio lygos“ istorijoje. Todėl ir šiame sezone komandoms neverta nuleisti rankų ankščiau nei baigsis paskutiniosios sezono rungtynės.

 

Dalyviams norime priminti, kad atkrentamosiose 1/8 finalo rungtynėse bei paguodos turnyre galės dalyvauti tik tie krepšininkai, kurie reguliariojo sezono metu žaidė ne mažiau nei 6 rungtynėse įskaitant pirmąjį ir antrąjį etapus.

Antrasis reguliariojo sezono etapas turėtų būti labai intriguojantis ir dar mažiau nuspėjamas. Kovos turėtų būti atkaklesnės ir azartiškesnės. Todėl lygos gerbėjams likusi sezono dalis turėtų pažerti dar daugiau staigmenų bei sukelti itin malonių emocijų. „Sekmadienio krepšinio lyga“ kaip ir visada nori įvertinti ekipų galimybes ir pabandyti nuspėti, kurios ekipos turės geriausias pradines pozicijas prieš atkrintamąsias rungtynes. Primename, kad tai informacinio pobūdžio rašinys- kiek juo pasitikėti, turite spręsti patys. Tai, kad prognozės ne visada pildosi, buvo matyti netik ankstesniuose „Sekmadienio krepšinio lygos“ sezonuose, bet ir pirmajame etape.


TOP12

„MUSCLESHOP.LT“ (SKL prognozė: 1 vieta TOP12);

„Muscleshop.lt” sudėtis šiame sezone atrodo galingai kaip ir pats ekipos žaidimas. „C“ grupėje pasipriešinimo nesulaukusi komanda beveik neturi trūkumų. Gausus lygiaverčių atsarginių žaidėjų suolelis net ir į rungtynes nesusirinkus visiems žaidėjams leido palaikyti vienodą tempą viso pirmojo etapo metu. O žinant tai, kad po praėjusio nenusisekusio sezono komanda turi nemažų ambicijų į čempionų titulą, nusiteikimo šiems vyrukams neturėtų trūkti. Ypatingai rungtyniaujant su pagrindiniais konkurentais „BC Dugno– VPS Solidarumo“ krepšininkais. Būtent ši komanda praėjusiame sezone „Muscleshop.lt“ įveikė ketvirtfinalyje. Taip, tiesa, jog „Muscleshop.lt“ įveikti trokšta daugelis. Tai nėra visiškas mitas, tačiau, kad ekipa pralaimėtų daugiau nei vieną kartą TOP12 grupėje, tikėtis neverta.

„BC DUGNAS– VPS SOLIDARUMAS“ (SKL prognozė: 2- 3 vieta TOP12);

Praėjusio sezono čempionai niekada nebuvo laikomi favoritais. Visgi dvejus metus iš eilės pateko į finalinį ketvertą. Šį sezoną „BC Dugnas– VPS Solidarumas” pradėjo galingiausiai. Komanda laimėjo visas „A” grupėje vykusias rungtynes. Be to, drįstume teigti, kad ši komanda savo visų kozirių dar neatskleidė. Jei „dugniečiai” išvengs traumų ir geriau rinksis į rungtynes, antrajame etape jie pasirodys dar geriau. Komandos žaidime ko nors keisti tikrai nereikia. Kelias, kuriuo šie vaikinai ėjo pirmajame etape, tikrai geras. Jei varžovai būdavo grėsmingi, ekipa surinkdavo visus tuos krepšininkus, kurie reikalingi pergalei pasiekti. Kai varžovai būdavo silpnesni, „BC Dugnas– VPS Solidarumas” leido pasireikšti ir kitiems žaidėjams. Komanda drauge rungtyniauja jau trečią sezoną, o vienintelis ekipos naujokas Vladimiras Popovas puikiai apsiprato. Čempionai turėtų tiesiog pavyzdingai rinktis į varžybas ir pergalės pildys komandos kraitį. Tomas Steikūnas, Tomas Balčiūnas, Lukas Baškys, Vladimiras Popovas ir Marius Meilūnas– galingas pradinis penketas. Pridėjus Rapolą Čepę, Mykolą Krivcovą ir kitus turime itin įspūdingą komandą. Taigi viskas priklausys nuo to, kokius žaidėjus tam tikrose varžybose į krepšinio aikštelę išleis ši ekipa. Jeigu visi „BC Dugnas– VPS Solidarumas” komandos nariai pasirodys varžybose, tai juos įveikti šansų turi nebent „Muscleshop.lt“ vaikinai.

Komandos vadovas Nerius Rutkauskas: „TOP 12 etape viskas priklausys nuo mūsų komplektacijos. Jeigu sveikata leis žaisti Lukui Baškiui, Tomui balčiūnui, o kiti lyderiai negaus jokių traumų, tada manau realiai galime tikėtis 1 vietos grupėje, dėl kurios matyt kovotumėm su MUSCLESHOP.LT komanda. Aišku nenuvertinam ir kitų komandų, kurios šiais metais atrodo daug grėsmingiau nei pernai. Vienas dalykas tikrai aiškus - lengvų varžybų nebus.”

Panašu, kad šiemet „Sekmadienio krepšinio lygos“ sezono TOP12 rungtynės tarp galingųjų „Muscleshop.lt“ ir čempionų „BC Dugno– VPS Solidarumas“ nudžiugins ne viena lygos gerbėją.

„PAKILK“ (SKL prognozė: 2- 3 vieta TOP12);

TOP12 grupėje šiame sezone bus karšta. Visgi „Pakilk“ yra tam pasiruošę. Praėjusio sezono išsišokėliai šiemet surinko jauną ir talentingą kolektyvą, kuris grupės varžybose patyrė vos vieną nesėkmę. Tai turnyrinei padėčiai antrajame etape neturi jokios įtakos. Norėdami mesti rimtą iššūkį „Muscleshop.lt“ ir „BC Dugno– VPS Solidarumo“ ekipoms, jaunimas dar turi tobulinti įgūdžius. Kita vertus, įveikti kitas ekipas jaunuoliai tikrai pajėgtų. Pagrindiniai vedliai į pergales TOP12 grupėje turėtų būti gynybos ramsčiai Tadas Lukša ir Gediminas Povilauskas. Tačiau pirmasis šiame sezone dar turi pasitempti, nes bent jau pirmajame etape nedemonstravo tokio stabilaus žaidimo kaip praėjusiame. Galima manyti, kad „Pakilk“ lyderis leido daugiau pasireikšti kitiems žaidėjams, kurių tarpe šį kartą yra išties daug pajėgių krepšininkų. Jauni žaidėjai Justinas Naidzinavičius, Aurimas Butkus, Tomas Balčius, Aidas Petraitis, Vilius Kulbė ir Deimantas Pavlovskis nėra „Super žvaigždės“ lygoje, tačiau visada gali žaisti puikiai ir vesti savo ekipą į pergales. Antrajame etape ekipa gali pasikliauti ir dar dviem pajėgiais žaidėjais, tai Jonu Gutausku ir Edvinu Čaikausku. Ekipa atrodo išties jaunatviška ir veržli, tačiau šios savybės rungtyniaujant su patyrusiomis komandomis gali ir silpnąja vieta...

Komandos vadovas Tomas Balčius: „Šiemet mūsų komandos tikslai kiek kitokie nei praėjusių metų. Praeitais metais netikėtai iškovota trečia vieta verčia šiemet kelti aukštus tikslus. Šiame sezone sustiprinę visas komandos žaidėjų grandis ir pagerinę žaidimą puolime galvojame tik apie finalinį ketvertą. Artėja sunkios ir įdomios kovos su stipriausiomis lygos komandos, tačiau išlieku optimistas ir manau, kad esam pajėgūs išlaikyti trečią vietą TOP-12 grupėje ir taip užsitikrinti sąlyginai lengvesnius varžovus kitame etape.”

„KKSK REAKTORIUS“ (SKL prognozė: 4- 5 vieta TOP12);

„KKSK Reaktorius” skaudžiai pralaimėjo du iš eilės finalus, bet žvelgiant į banguojantį ekipos žaidimą pirmajame etape, galima teigti, kad pakartoti 2011- 2012 ir 2010- 2011 metų sezonų rezultatą bus sunku. Ekipai veikiausiai nepavyks užimti aukščiausių pozicijų TOP12 grupėje ir jie turės prastesnes pradines pozicijas prieš atkrintamąsias rungtynes. Nors šiame sezone ekipos vadovo poste debiutavęs Darius Petrikas padarė nemažai, surinko galingą sudėtį (pagal atskirus žaidėjus, net ir geriausia per visą komandos istoriją), tačiau „KKSK Reaktoriui”  stinga komandinės dvasios. Komandinis žaidimas blankokas. Krepšininkai pasirinko individualų žaidimo stilių. To pakanka rungtynėse su vidutiniokais, tačiau gali pasirodyti tikrai per mažai metus iššūkį stipriausioms kitų grupių komandoms. Labiausiai ekipai trūksta Eduardo Rogačiovo ir Ąžuolo Naujiko. Šie krepšininkai visada pasižymėdavo universaliu žaidimu ir užpildydavo ekipos spragas tiek gynyboje, tiek puolime. Visgi abu vaikinai registruoti komandos sudėtyje ir galbūt juos dar išvysime antrajame etape. Tikėtina, kad „KKSK Reaktorius” daugiau pasitikėjimo įgautų įveikę kelis pajėgius varžovus.

„VENIPAK– BARADA“ (SKL prognozė: 4- 5 vieta TOP12);

Komanda gana jauna, ambicijų jai irgi netrūksta. Prie ekipos prisidėjo ir Dainius Novickas, kurio pristatinėti tikriausiai nereikia. „Venipak- Barada“ sudėtis iš pirmos pažiūros tikrai nebloga, tačiau pažvelgus įdėmiau ekipos šansai pakilti aukščiau ketvirtos pozicijos gana migloti ir tam yra bent trys priežastys. Pirmoji– abejotina, jog Dainius Novickas pasirodys visose rungtynėse, o be savo lyderio ekipos žaidimas nėra toks užtikrintas. Šio krepšininko patirties tikrai prireiks visose TOP12 rungtynėse. Antroji– komanda jau nusileido „Muscleshop.lt“, tačiau tai nėra toks rimtas nuostolis kaip pralaimėjimas „ChF“. Trečia priežastis – didelis skirtumas tarp pradinio penketo ir likusių žaidėjų. Paulius Paškauskas, Žilvinas Žebrauskas, Gytis Grinius, Edvinas Dubauskas, Ignas Sviridovas, Rytis Vyšniauskas bei traumų ilgą laiką kankinamas Andrius Šabanas nėra tie žaidėjai, kurie galėtų galingai žaisti prieš stipriausias TOP12 grupės komandas. Be to, į akis krinta ir gana blankus bei nestabilus aukštaūgių žaidimas. Dažnai rungtynėse su stipriomis ekipomis jie žaidžia itin blankiai. Visgi ir patys ekipos žaidėjai, ir jos gerbėjai gali būti pakankamai ramūs, nes jų favoritė turėtų laimėti tiek rungtynių, kiek reikia norint būti tarp penkių geriausių reguliariojo sezono komandų.

Ekipos žaidėjas Andrius Šabanas: „Visų pirma labai gaila , jog prieš „CHF” sužaidėm turbūt praščiausias sezono rungtynes, to pasekoje antrajame etape turime tik 1 pergalę (įskaitinę). Tikslai kaip visada aukščiausi, turim nugalėti likusiuose susitikimuose. Manau kad turim neblogų šansų, tuo labiau Dainius ateina mum padeti vis dažniau, kuris iš tikrųjų mum labai padeda ir visa komanda džiaugiasi, jog jis sutiko už mus žaisti.”

„FUXAI“ (SKL prognozė: 6 vieta TOP12);

Panašu, kad ekipos vadovo Tomo Sasnausko tikslai nesikeičia ir šiame sezone. Tomas suprato, ką daro blogai, ir pasistengė ištaisyti klaidas. Šį kartą komandos sudėtyje daugiau žaidėjų galinčių nulemti rungtynių baigtį. Ekipą paliko į „Venipak– Baradą“ perėjęs Dainius Novickas. Su visa pagarba šiam žaidėjui ir „Fuxų“ komandai galima drąsiai pasakyti, kad ekipa praėjusiame sezone buvo pajėgi išspausti prizinę vietą, tačiau ji buvo priklausoma nuo savo lyderio. Būtent tada, kai jis nesugebėjo atvykti į ketvirtfinalio rungtynes prieš dabartinę savo ekipą „Venipak- Barada“, „Fuxai“ patyrė fiasko. Antroji labai svarbi priežastis tai, kad ekipa smarkiai sustiprino dvi svarbias pozicijas „įžaidėjo“ ir „centro“. „Įžaidėjo“ grandyje prie Deivido Aukštuolio atsirado talentingas, veržlus ir alkanas Žymantas Armonas. Arūnas Baronas sulaukė nemažos paspirties iš Kęsto Moderio, Simono Sunkurio. Jei TOP12 rungtynėse dar pasirodys ir jaunasis Arnas Janušauskas bei Tomas Budreika, „Fuxų“ priekinė linija taps opia problema daugeliui stipriausių komandų. Dainių Novicką komandos lyderio pozicijoje pakeitęs Laurynas Kirlys pateisino viltis ir tapo netik lyderių, bet ir rezultatyviausiu visos lygos žaidėju.

Tomas Sasnauskas komandos įdėjinis vadas (esantis taikos palaikymo misijoje Afganistane): Kadangi esu toli nuo Lietuvos, neturiu galimybių gyvai stebėti ir dalyvauti komandos varžybose, tačiau esu pilnai informuotas apie padėti. Manau jog II vieta grupėje yra visai neblogas rezultatas. Žinoma norėjosi būti pirmiems, ir neprarasti svarbiu taškų, tačiau įvyko kaip įvyko, kalbėjau su vyrukais ir tikiuosi tai nepasikartos :) Prieš sekanti etapą pasistiprinome ir manau turime neblogus šansus kopti toliau... Viskas priklausys kaip mes rinksimės į varžybas. Stengsimės kuo daugiau laimėti jų ir demonstruoti gražų bei kovinga krepšinį tiek puolime tiek gynyboje. Sieksime pasirodyti ne prasčiau nei praėjusi sezoną... Juk turint tokius žaidejus kaip A. Baronas, T. Budreika, L.Kirlys, M. Tamuliavičius, D. Aukšuolis, bei kitus tikrai pajėgius žaidėjus negalima stovėti vietoje! NIEKADA NEŽIŪRĖK ATGAL, VISADA EIK TIK PIRMYN !”

„TORES“ (SKL prognozė: 7- 8 vieta TOP12);

Nors „Tores” sulaukė pastiprinimo ir pirmą etapą baigė turėdami žymiai geresnį rezultatą nei pernai, neesame linkę manyti, jog komanda šiame sezone sugebės pasipriešinti pajėgesnėms ekipoms. Tai parodė blankus komandos žaidimas susitikimuose su „Muscleshop.lt” ir „Venipak– Barada” ekipomis. Nors „Tores” kovojo iki pat pabaigos, pralaimėjo triuškinančiu rezultatu. Pagrindiniai komandos lyderiai Nikolajus Majevskis ir Viktoras Azarkovas neprilygsta kitų lygos grandų žaidėjams, todėl „Tores” turėtų pasikliauti komandiniu žaidimu.

„TRITAŠKIS.LT“ (SKL prognozė: 7- 8 vieta TOP12);

„Tritaškis.lt“ savo debiutinį sezoną pradėjo ne kaip, tačiau vėliau viskas pasikeitė į gera. Komanda skynė vieną pergalę po kitos. Ekipą į priekį vedė Povilas Kaminskas ir Vitalijus Danilovas. Šie krepšininkai komandos gretose rungtyniavo stabiliausiai. Nepaisant to, kad „Tritaškis.lt“ jau laimėjo prieš vienus iš „A“ grupės favoritų „KKSK Reaktorių“, didesnių šansų įkasti pajėgiausioms „B“ ir „C“ grupių komandoms „Tritaškis.lt“ turės tik tada, kai surinks visą sudėtį. Visgi lygos debiutantai jau dabar gali didžiuotis savo pasirodymu.

„NEGERI“ (SKL prognozė: 9- 10 vieta TOP12);

Vasarą komanda išgyveno be pasikeitimų. „Negeri“ išnaudojo visus šansus ir pelnytai išsikovojo vietą TOP12 bei buvo verti atsidurti būtent šioje grupėje. Ši ekipa ir pernai siekė patekti į atkrintamąsias varžybas , bet tąkart Fortūna jiems nenusišypsojo ir teko tenkintis paguodos turnyru. „Negeri“ į aštuntfinalį pateko užimdami 16 vietą, tačiau ten sugebėjo pasipriešinti reguliariojo sezono laimėtojams „KKSK Reaktoriui“. TOP12 grupėje „Negeri“ turėtų iškovoti ne vieną pergalę prieš kitų grupių ekipas užėmusias 3- 4 vietas.

Komandos vadovas Giedrius Kvakšys: „Svarbiausia, kad žaidėjai kuo greičiau išsigydytų traumas, nes dabar traumuotas pagrindinis įžaidėjas, puse kojos žaidžia ir pagrindinis centras, kiti žaidėjai visokiais peršalimais ir panašiai serga. Bet jeigu kalbant apie pačius tikslus, sieksim pakartot pirmo sezono pasiekimą ir pakliūti bent tarp 8 stipriausių lygos komandų. Šiemet antras sezonas, kai išlaikytas komandos pagrindas, pagrindiniai žaidėjai beveik visada susirenka į varžybas, tad ir pasiekti galim gerokai daugiau nei pernai ar užpernai, kai pagrindinis rūpestis būdavo ne kaip laimėt varžybas, o ar susirinks bent 5 žaidėjai."

„CHF“ (SKL prognozė: 9- 10 vieta TOP12);

Praėjusiame sezone komanda pateko į aštuntfinalį užimdama 7 vietą, tačiau tame etape ir baigė savo pasirodymą. Šį sykį „ChF“ žaidė puikiai. Jaunieji krepšininkai buvo kovingi ir turėjo savitą žaidimo stilių. Tokiu būdu ši ekipa sugebėjo įveikti vienus iš grupės favoritų „Venipak –Barada“. Komandą papildė Jurgis Šileikis ir Redas Dulinskas. Taigi „ChF“ gretose atsirado daugiau pajėgių krepšininkų. Deja, ekipai labai trūksta aukštaūgių krepšininkų. Šią spragą jaunieji chemikai mėgina užpildyti greičiu, tačiau to ne visuomet pakanka. „ChF“ tikisi užimti pakankamai aukštą poziciją TOP12 grupėje, tačiau tai padaryti gali būti išties nelengva. Kita vertus, ši komanda yra pajėgūs varžovai bet kuriai kitai „Sekmadienio krepšinio lygoje“ rungtyniaujančiai ekipai. Visgi galingiausiesiems chemikai nėra grėsmingi priešingai. Tai parodė „Muscleshop.lt“ įveikė „ChF“ triuškinančiu rezultatu 99- 64.

„VAPSE NEPRICIOM“ (SKL prognozė: 11- 12 vieta TOP12);

Šiame sezone „Vapse Nepriciom“ komandoje kaip niekada daug talentingų krepšininkų, tačiau ekipos žaidimas „B“ grupėje buvo gana banguotas ir nepatikimas. Pastaruoju metu rungtynėse nepasirodo ir ekipos vedlys Mindaugas Markevičius. Dėl to kyla daug abejonių dėl būsimų komandos rezultatų. Ekipos pradinis penketukas: Mindaugas Markevičius, Julius Pečiulevičius, Kristijonas Gaška, Marius Zimnickas ir Gytis Trilikauskis, atrodo pakankamai neblogai. Deja, ant atsarginių žaidėjų suolelio labai trūksta gabių krepšininkų galinčių bet kada pakeisti lyderius. Tam, kad „Vapse Nepriciom“ pasiektų kuo geresnių rezultatų, prireiks visų žaidėjų pastangų. Priešingu atveju ekipa gali patirti nesėkmę, kadangi priešininkai išties pajėgūs.

Komandos vadovas Eduardas Ambrasas: Tikimės susirinkt į varžybas pilnos sudėties bei stipriai pagerint žaidimo kokybę ir taip išsikovot kuo aukštesnę poziciją TOP12 grupėje prieš atkrintamąsias.”

„KK COMMA“ (SKL prognozė: 11- 12 vieta TOP12);

Tautvydo Valančiaus vadovaujamam klubui šypsojosi sėkmė ir burtai buvo jiems palankūs. Deja, paskutinėse etapo rungtynėse ekipai sekėsi kur kas prasčiau ir „KK Comma“ TOP12 etapą pradės be pergalių. Visgi komanda sugebėjo pakilti vienu laipteliu aukščiau nei pernai. Praėjusiame sezone „KK Comma“ laimėjo paguodos grupėje ir galutinėje reguliariojo sezono rikiuotėje užėmė 13 vietą. „KK Comma“ šiemet išlaikė visus senbuvius ir pasipildė keliais naujokais. Labiausiai prie ekipos sėkmės pirmajame etape prisidėjo Arnold Reut. Stabiliai žaidęs puolėjas rinko po daugiau nei 20 taškų. Visgi komanda žaidė prasčiau nei pernai aštuntfinalyje, kur sugebėjo pasipriešinti „Venipak“. Galima teigti, jog viena pagrindinių komandos spragų, tai individualus krepšininkų žaidimas ir silpnoka priekinė linija neleidžia. Dėl to tikriausiai net neverta svajoti, jog „KK Comma“ TOP12 grupėje užims aukštą poziciją.

Komandos vadovas Tautvydas Valančius: „Pirmojo sezono etapo planai šiuo metu įvykdyti. Nors paskutinės rungtynės baigesi skaudžiai. Stengsimes reabilituotis ir kilti top12 lenteleje kuo aukščiau. Manau mūsų - kaip ir kiekvienos komandos tikslas gaut kuo parankesnį ir sąlyginai silpnesnį varžovą aštunfinalyje. Kadangi ten silpnų komandų nėra, stengsimės iš visų jėgų. Taip pat noretusi saldaus revanšo prieš „Vapsce nepriciom” vaikinus.”


GRUPĖ D

Ne ką mažiau įdomybių numatoma ir antroje pagal pajėgumą „D“ grupėje. Joje kovos 5- 8 vietas grupėse užėmusios ekipos. Tačiau priešingai nuo TOP12 grupės, čia iškilo klausimas. Kovoti dėl vietos ketverte užėmus 13- 16 vietas bendrame reitinge pagrindinėse atkrintamosiose varžybose ir galvoti kaip garbingai susiremti su lygos lyderiais? Ar pasitenkinti žemesne vieta bei bandyti iškovoti paguodos turnyro apdovanojimus? Kokį kelią pasirinkti, kiekvieno asmeninis reikalas.

„FABINIAI“ (SKL prognozė: 1 vieta „D” grupėje);

„Fabiniai” vieninteliai pasipriešino „Pakilk” jaunimui „B” grupės varžybose, tačiau prastas rinkimasis į rungtynes ir traumos neleido ekipai užimti vietos pirmajame ketvertuke. „Fabiniai” sugebėję užimti aukštesnę poziciją (praėjusį sezoną pateko į TOP12) bus priversti kovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose „D“ grupėje. Komandą galima apibūdinti kaip labai nestabilią, todėl rungtyniaudami su ją šansų turės visi. Ekipos tikslas aštuntfinalis ranka pasiekiamas. Ketvirtfinalis– misija neįmanoma. Nors ekipa aštuntfinalyje turėtų pasirodyti neblogai, tačiau gali nutikti visko.

Komandos vadovas Egidijus Mažeika: „Deja, sezonas nesusiklostė taip kaip tikėjomės (planavom patekti į top12 grupę). Tai nulėmė labai prastas rinkimąsis į rungtynes (priežastys įvairios). Tad antrajame etape kovosim dėl 4 kelialapių į TOP16 ir bandysim užimti kuo aukštesnę vietą, o kaip pavyks, priklausys vėlgi, nuo susirinkimo į rungtynes...”

„O.P.A“ (SKL prognozė: 2- 3 vieta „D” grupėje);

Lygos debiutantai nusileido visoms „C” grupės lyderėms ir liko 5 vietoje. Įsibėgėjus antram etapui jie turės šansą prasibrauti į atkrintamąsias varžybas. Galinga jėga po krepšiais Artūras Pūkys ir pagaliau prie ekipos prisijungęs Edvinas Dūda leidžia tikėtis, kad komanda išnaudodama šių žaidėjų individualias savybes ir patirtį įveiks artimiausius persekiotojus. Su likusiomis komandomis didelių bėdų neturėtų kilti. Taigi „O.P.A“ turėtų prasibrauti „Sekmadienio krepšinio lygos“ atkrintamosiose rungtynėse.

„BROLIAI ŠAUNUOLIAI“ (SKL prognozė: 2- 3 „D” grupėje);

Į komandą atvykus naujokui Dariui Jovaišai „Brolių Šaunuolių“ laukia gana šviesi ateitis „D“ grupėje. Šis snaiperis su ekipos lyderiu Dariumi Dūdėnu sudaro patikimą ir stabiliai rungtyniaujantį duetą. Deja, to gali nepakakti ir komanda vargiai sugebės prasibrauti iki pirmosios pozicijos. „Broliai Šaunuoliai“ rungtyniauja labai nestabiliai, tačiau komanda turi pakankamai potencialo ir patirties. Visgi gaila, jog „broliai“ neprasibrovė į TOP12 grupę... „Broliams Šaunuoliams“ „D“ grupėje koją gali pakišti jaunatviškos energijos stygius bei ištvermės ir greičio stoka. Be to, atrodo, kad šiai komanda ima stigti ir motyvacijos.

„BC VISAD GATAVS“ (SKL prognozė: 4- 5 vieta „D” grupėje);

Pernai silpną atsarginių žaidėjų suolelį turėję „BC Visad Gatavs“ šią problemą bandė išspręsti pasikvietę Kęstutį Urboną, Aurimą Danilevičių bei Paulių Girnių. Deja, pirmieji krepšininkai retai lankėsi rungtynėse, o trečiasis atliko epizodinį vaidmenį. Dažniausiai vos ant trijų žaidėjų pečių besilaikančiai komandai nepavyko pasiekti praėjusio sezono aukštumų (komanda po prasto debiutinio sezono pateko į aštuntfinalį). Žaidimas ir toliau suksis apie tris komandos senbuvius Tadą Girnių, Deividą Milių bei Vygantą Versocką. Visgi šie vyrukai pajėgus nuvesti ekipą į atkrintamąsias varžybas. Nepaisant to kelias nebus rožėmis klotas.

„NUTRŪKUSI STYGA“ (SKL prognozė: 4- 5 vieta „D” grupėje);

Komandos lyderio poziciją šiame etape turėtų užimti sportinę formą „B” grupės varžybų pabaigoje pagerinęs Bartas Višinskis. Šis krepšininkas išties neįveikiamas puolėjas. Jam puikiai talkinti turėtų Rokas Niparavičius bei Dainius Pamerneckis. Sezono pradžioje atrodė, jog „Sekmadienio krepšinio lygos“ debiutantai turėtų užimti pakankamai aukštą poziciją, deja, ekipa šiek tiek nuvylė gerbėjus. Visgi „Nutrūkusi styga“ yra jauna ir atletiška ekipa, taigi priešininkai turėtų nuo jų nenuleisti akių. Jei „Nutrūkusi styga” ir nepateks į atkrintamąsias varžybas, komanda turėtų šį bei tą pasiekti paguodos turnyre.

„TG SOKOL“ (SKL prognozė: 6 vieta „D” grupėje);

Eišiškių „TG Sokol“ nugrimzdo į paguodos grupę. Ekipai šiemet labai trūksta rezultatyviausio žaidėjo Andriaus Gaiduko. Komanda antrame etape bus priversta vertis ir be į užsienį iškeliaujančių Tomo Bagdonavičiaus bei Valdemaro Butrimovičiaus, o tai gerokai sumenkino galimybes rotuoti gana neaukštą, tačiau mobilią priekinę liniją. Komanda prieš paskutinįjį pirmo etapo turą pasipildė gana pajėgiais gynėjais, o ilgą laiką įžaidėjo pozicijoje rungtyniavęs Pavel Andruškevič pagaliau galės žaisti sau labiau priimtinoje lengvojo krašto pozicijoje. Visgi tikėtis, kad banguotai rungtyniavę „TG Sokol“  prasibraus į pagrindinio turnyro varžybas, neverta. Kita vertus, paguodos turnyro nugalėtojų titulas beveik ranka pasiekiamas.

„STOVI.LT“ (SKL prognozė: 7 vieta „D” grupėje);

Šią komanda sudaro jauni krepšininkai, o jos žaidimo stilius taip pat labai jaunatviškas. Daugiau dėmesio skiriama atakoms, o gynyba paliekama antrame plane. „Stovi.lt“ pajėgūs pasipriešinti visoms ekipoms, kurioms prognozuojamos aukštesnės pozicijos „D” grupėje. Tai, kad komanda antrame etape neliks be pergalių, rodo ir puikus nusiteikimas su visais kovoti iki pat pabaigos. Ekipa pirmą etapą baigė neturėdama įskaitinių pergalių, o tai ir pakiš koją kovojant dėl aukštesnių pozicijų. Komandos lyderis Danas Janonis. Sudėtyje nėra lygos žvaigždžių, tačiau komandą sudaro puikūs jauni krepšininkai.

„BEGALVIAI“ (SKL prognozė: 8- 9 vieta „D” grupėje);

Pernai „Begalviai“ pasižymėjo tik tuo, kad šiaip taip sugebėjo prasibrauti į antrą turnyro etapą. Buvusių „Magistrantų” sudėtis pasikeitė radikaliai. Nors ekipai ir buvo prognozuojama vieta už pirmojo aštuntuko „B” grupėje, jie sugebėjo paneigti visas išankstines prognozes ir į antrą etapą atsineša netgi du įskaitinius taškus. Jų ekipai turėtų pakakti kovojant dėl 8- 9 vietos „D” grupėje. Susiklosčius palankioms aplinkybėms komanda gali pasipriešinti ir itin pavojingiems varžovams.

„BC ČIONARIK“ (SKL prognozė: 8- 9 vieta „D” grupėje);

Jauną sudėtį surinkusi „BC Čionarik” komanda nustebino ir gana netikėtai lengvai prasibrovė į antrą etapą. Nors atotrūkis tarp jų ir stipriausių „A” grupės komandų buvo nemenkas, visgi galima tikėtis, kad „D” grupėje jaunuoliai nebus visiški pastumdėliai. Lyderio poziciją užima Linas Beliūnas. „BC Čionarik” gali būti realūs kandidatai į paguodos turnyro finalinį ketvertą.

„KK PERKŪNAS“ (SKL prognozė: 10- 11 vieta „D” grupėje);

Nors lygos naujokai ir pateko į antrą etapą be labai didelių sunkumų, komandos pajėgumas abejotinas. „KK Perkūnui” koją nuolatos kiša prastokas žaidimas puolime bei vaikiškos klaidos. Komanda dabar turės viską įrodyti iš naujo. Įskaitinis taškas atsineštas iš pirmojo etapo labai džiuginti neturėtų, nes bent po vieną tašką turės beveik visos „D” grupės komandos.

Komandos vadovas Maksim Trojan: „Antrajame etape mūsų komandos tikslas gerintį žaidimą bei niekam lengvai neatiduoti pergalių.”

„BC KIBIRAI“ (SKL prognozė: 10- 11 vieta „D” grupėje);

„Sekmadienio krepšinio lygoje” trečią sezoną rungtyniaujančiai „BC Kibirų” komandai sėkmingiausi buvo praėję metai. Komanda paguodos turnyro metu „išsišoko” ir iškovojo daugeliui netikėtą 2 vietą. Daugiau „BC Kibirai“ pasigirti negali niekuo. Šiame sezone komanda išlaikė savo branduolį ir pasipildė keliais naujais žaidėjais. Ekipos naujokai netapo statistais ir demonstravo gana solidžius rezultatus. Vladas Kolesnik rinko po 7,78 taško per rungtynes, o vienu  iš svarbiausių žaidėju išlikimo dvikovoje prieš „TG Sokol“ tapęs Mantas Mikšys rinko po 10,5 taško ir dar atkovodavo 9 kamuolius. Visgi apibendrinat banguojantį komandos žaidimą pirmojo etapo metu ir pasvėrus tai, kokie varžovai laukia iš „B“ ir „C“ grupių, galime teigti, kad „BC Kibirams“ bus labai sunku nuveikti kažką daugiau nei praėjusiais metais.

„BC ŠNIPIŠKĖS“ (SKL prognozė: 12 vieta „D” grupėje);

Šnipiškiečiai po labai prasto praėjusio sezono ir blankaus pasirodymo „Vasaros taurės– 2012” varžybose buvo nurašyti ir šį sykį. Tačiau ekipa šiame sezone jau du kartus perrašė istoriją ir pakilo į neregėtas aukštumas. Komanda laimėjo pirmas istorijoje rungtynes, o antroji užtikrinta pergalė prieš „PeaceII“ garantavo kelialapį į antrą etapą. Nors „BC Šnipiškių“ galimybės ir vėl bus vertinamos skeptiškai, komanda gali įveikti vieną iš „D“ grupės varžovių. Ekipai pasitarnauti turėtų ir tai, kad visi priešininkai juos nurašys, o sezono lūkesčius viršijusių „BC Šnipiškių“ neslėgs įtampa.

Jauniausias komandos žaidėjas Andrius Kemeris:  „Kokie mūsų tikslai gali būti? Mes kiekvienoms rungtynėms, atsižvelgdami į varžovus ir savo komandos fizinę būseną sekmadienio rytais, išsikeliam savus tikslus. Tačiau jie lieka mūsų komandos viduje. Na, o prieš sezoną buvo tikslas neiškrist pirmame etape. Pavyko įgyvendint, todėl dabar galėtume sakyti, kad norime patekti į TOP16 ar kaip kitaip skambiai reikštis. Tačiau esame realistai. Kad ir kaip bepasibaigtų ši sezono dalis komandai, tačiau šis turnyras jau buvo sėkmingiausias mums per visą gyvavimą, bet tikimės užsikelt pasiekimų kartelę kuo aukščiau ir nesustot tik ties patekimu į šį etapą. Bandysime tiesiog iškovot pergalių, garbingai rungtis su  varžovais ir pasistengt sujaukti, kai kurių komandų planus, priversti pasinervinti, nes visos eidamos žaisti su mumis tikisi lengvos pergalės. Šiame sezone laimėjom pirmą pergalę, pirmą kartą patekom į kitą etapą per keturis turnyrus, bet šiame (antrame) etape BC "Šnipiskės" savo istorijoj dar, žinoma, neturi pergalių. Todėl stengsimes ir trečią kartą per sezoną pakeisti komandos įstoriją. Taip pat, tai bus gera patirtis mūsų komandos jaunimui.”

{jcomments on}

 
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.