Pirmojo reguliaraus sezono etapo finišas

Sekmadienį (2013.01.20) įvyko paskutinis pirmojo reguliariojo sezono etapo turas. Iki pat šios dienos turnyrinėje lentelėje netrūko klaustukų. Praėjęs turas pasižymėjo atkaklių dvikovų gausa ir vos keliose rungtynėse nugalėtojai buvo aiškūs ankščiau nei ketvirtojo kėlinio viduryje.

Į TOP12 grupę pateko: „BC Dugnas– VPS Solidarumas“, „KKSK Reaktorius“, „Tritaškis.lt“, „Negeri“, „Pakilk“, „Fuxai“, „Vapse Nipriciom“, „KK Comma“, „Muscleshop.lt“, „Venipak– Barada“, „ChF“ ir „Tores“. Visos šios 12 ekipų antrame etape kovos dėl geresnių pozicijų atkrintamosiose varžybose.

„D“ grupėje dėl keturių kelialapių į atkrintamąsias varžybas grumsis: „Broliai Šaunuoliai“, „TG Sokol“, „BC Čionarik“, „BC Kibirai“, „Fabiniai“, „Begalviai“, „Nutrūkusi styga“, „Stovi.lt“, „O.P.A.“, „BC Visad Gatavs“, „KK Perkūnas“ ir „BC Šnipiškės“. Į pagrindines atkrintamąsias varžybas nepatekusios komandos savo jėgas išbandys paguodos turnyre, kuris bus rengiamas jau antrą sezoną iš eilės.

Savaitės laureatai

„KN Biliardo klubo“ dovanų kuponą ir naudingiausios savaitės komandos titulą šį sykį gauna „Tritaškis.lt“ vaikinai. Jie rungtyniaudami su „BC Čionarik“ surinko 124 naudingumo balus.

Naudingiausiu savaitės žaidėju tapo 45 naudingumo balus surinkęs „Venipak- Barada“ lyderis Dainius Novickas. Jam atitenka „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponas.

„Labas nuotykių parko“ dovanų kuponą ir rezultatyviausio savaitės žaidėjo titulą iškovojo tas pats Dainius Novickas į „BC Visad Gatavs“ krepšį įmetęs 50 taškų.

Turo dvikovos

„RAJONAS“- „KKSK REAKTORIUS“; 76– 79;

„Rajono“ ekipa išlikimo rungtynėse užkūrė „pirtį“ dviejų pastarųjų sezonų „Sekmadienio krepšinio lygos“ vicečempionams. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užvirė nuožmi kova, nors tarp komandų atotrūkis turnyrinėje lentelėje ir buvo milžiniškas. Pirmojoje rungtynių dalyje sėkmingai pataikydami iš toli „Rajono“ jaunuoliai diktavo savo sąlygas „KKSK Reaktoriui“. Pastarąjai ekipai niekaip nesisekė apsiginti. Po 20 minučių „Rajonas“  pirmavo rezultatu 43- 39. Antrojoje rungtynių dalyje išryškėjo „KKSK Reaktoriaus“ pranašumas baudos aikštelėje ir jie ėmė sparčiai vytis varžovus. Prieš lemiamą ketvirtį surengę kelias sėkmingas atakas iš eilės jie netgi įsiveržė į priekį rezultatu 62- 60. Ir ketvirto kėlinio metu jaunimas atidavė visas jėgas, tačiau vis labiau senkanti energija ir puikus „KKSK Reaktoriaus” priekinės linijos žaidimas neleido švęsti labai svarbios pergalės. Kad ir kaip bebūtų gaila, tačiau „Rajonas” sezono pradžioje prarado kelis labai svarbius taškus. Tai ir nulėmė, kad komanda nepateko į kitą etapą. „Rajonas” šiose rungtynėse pataikė 12 tritaškių iš 19 mestų (63,16%) ir pagerino ilgai gyvavusį lygos rekordą. Komandos lyderis Andrius Juknevičius pataikė 6 iš 6 tritaškių metimų ir taip pat pagerino lygos rekordą. Nugalėtojų komandą į priekį vedė 24 taškus (10 atk. kam.) pelnęs Žilvinas Rubliauskas. Tomas Miškinis surinko 18 taškų. Dar 16 taškų (19 atk. kam.) pridėjo galingai sužaidęs Viktor Daukša. „Rajonui“ net 33 taškus surinko Andrius Juknevičius. Julius Didžgalvis ir Mindaugas Kraujelis pridėjo po 19 taškų.

„BC VISAD GATAVS“- „VENIPAK– BARADA“; 79– 86;

Antrosiose rungtynėse į aikštelę išbėgo „BC Visad Gatavs“ ir „Venipak– Barada“ komandos. Turnyrinei lentelei ši dvikova jokios įtakos neturėjo. „BC Visad Gatavs“ jau prieš savaitę buvo praradę galimybę pakilti iš 6 pozicijos, o „Venipak– Barada” jau negalėjo nukristi žemiau ketvirtos. Būtent ši pozicija komandai jau buvo užtikrinusi vietą TOP12 grupėje. Nepaisant to išvydome gražią, atkaklią ir azartišką dvikovą. Po pirmo labai kovingo ir atkaklaus kėlinio „BC Visad Gatavs“ pirmavo rezultatu 20- 19. Antrajame kėlinyje „Venipak– Barada” gretose „įsisiautėjęs“ Dainius Novickas rinko taškus. Varžovai nepajėgė jo sustabdyti, tačiau kitų žaidėjų kuklus indėlis leido „visada pasiruošusiems” įgyti 7 taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos „Venipak– Barada“ traukinys įsivažiavo ir komanda pasibaigus trečiam kėliniui jau pirmavo rezultatu 60- 55. Jausdami, kad šiose rungtynėse gali pateikti vieną iš turo staigmenų, „BC Visad Gatavs“ žaidėjai nenuleido rankų ir mesdami taiklius tolimus metimus alsavo varžovams į nugarą. Deja, bet sustabdyti Dainiaus Novicko ir ketvirtajame kėlinyje sužibėjusio Gyčio Griniaus jie nesugebėjo. Besibaigiant rungtynių laikui „BC Visad Gatavs“ žaidėjas Pavel Jazovit pataikė fantastišką metimą iš aikštelės vidurio ir sumažino skirtumą iki 7 taškų. „Venipak– Barada“ komandą į priekį vedė 50 taškų surinkęs Dainius Novickas. Po 13 taškų pridėjo Gytis Grinius ir Danielius Kovalskis. „BC Visad Gatavs“ komandoje išsiskyrė Deividas Milius surinkęs 20 taškų. Po 15 taškų savo komandai pelnė Vygantas Versockas (10 rez. perd.) ir Tadas Girnius. Dar 14 taškų pridėjo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Mindaugas Burba.

„KK COMMA“- „VAPSE NEPRICIOM“; 54– 55;

Paskutinėse „B“ grupės rungtynėse buvo sprendžiamas klausimas, kuri iš šių dviejų komandų grupėje užims trečią vietą ir pelnys pirmą įskaitinį tašką (tai bus svarbu antrajame etape). Abiems ekipoms šiame susitikime reikėjo tik pergalės... Taškų persvara neturėjo jokios reikšmės. Pirmajame rungtynių kėlinyje „KK Comma“ šaudė pro šalį, tačiau nežibėjo ir jų varžovai, kurie labai dažnai prarasdavo kamuolį. Visgi geresnė gynyba leido po 10 minučių pirmauti rezultatu 11- 5. Pirmaujančią ekipą antrajame kėlinyje dar dažniau ėmė persekioti klaidų „šmėkla. Pasitikėjimo įgavę „KK Commos“ žaidėjai pataikė kelis tolimus metimus ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 2 taškų persvarą. Antrojoje rungtynių dalyje abi komandos žaidė itin prastai. Nors Vilnių kaustė žiemos speigas, atrodė, kad abi ekipos mėgsta „grybauti“ ir šiuo metų laiku. Besibaigiant ketvirtam ketvirčiui priešininkai turėjo lygias galimybes iškovoti pergalę, tačiau apsikeitė klaidomis ir nusprendė viską spręsti pratesimo metu. Būtent per pridėtas 5 minutes abi ekipos pademonstravo fantastišką žaidimą ir atsilygino visiems stebėjusiems rungtynes už kantrybę. Iki rungtynių pabaigos likus 9 sekundėms „KK Comma“ atsiliko rezultatu 51- 52. Ekipos gynėjas Tadas Salaiveičikas iš aikštelės krašto pataikė labai sudėtingą tritaškį ir išvedė „KK Comma“ į priekį. „Vapse Nepriciom” vaikinai likus 4,3 sekundės paėmė minutės pertraukėlę. Tautvydo Valinčiaus vadovaujamoje stovykloje nuotaikos buvo neprastesnės nei laimint aukso puodą. Kristijono Gaškos ir visų „Vapse Nepriciom“ žaidėjų veidai buvo perkreipti siaubo... Po trumpo ekipų pasitarimo į žaidimą gražintas kamuolys atsidūrė Gyčio Trilikauskio rankose. Šaltakraujiškas gynėjas net negalvodamas metė tritaškį. Nugalėtojams rungtynių didvyris Gytis Trilikauskis surinko 25 taškus. „KK Commai“ 21 tašką surinko Tadas Salaveičikas. Arnoldas Reut pridėjo 16 taškų.

„TORES“- „CHF“; 63– 51;

„C“ grupės dvikovoje komandos varžėsi dėl įskaitinės pergalės. Šis laimėjimas bus itin svarbus antrojo etapo metu. Jau prieš dvikovą komandos laimėjo kelialapius į TOP12. Nepaisant to abi priešininkės buvo nusiteikusios išties kovingai ir nuožmiai. Pirmojoje susitikimo dalyje nežymiu skirtumu „ChF“ pirmavo. Prie to labai smarkiai prisidėjo puiki gynyba bei rezultatyvi kova dėl atšokusių kamuolių. Prieš antrą rungtynių dalį „chemikai“ pirmavo rezultatu 28- 26. Per pirmąsias 20 minučių komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Trečiajame pačiame nerezultatyviausiame kėlinyje „ChF“ atidavė daug jėgų, kova su aukštesniais varžovais atėmė daug jėgų. Po traumos kelis mėnesius nežaidęs aukščiausias „ChF“ žaidėjas Dainius Pakeltis įžengęs į aikštę neįnešė šviežių vėjų. Vis geriau jausdamiesi po varžovų krepšiu „Tores“ aukštaūgiai prieš paskutinįjį ketvirtį išvedė savo komandą į priekį rezultatu 37- 36. Nors abi ekipos turėjo lygius šansus laimėti, lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio metu. „Tores“ surengę spurtą išsiveržė į priekį 8 taškais. „ChF“ bandymai greitai panaikinti skirtumą buvo bevaisiai, o daugiau jėgų išsaugoję varžovai iškovojo įskaitinę pergalę.

„KK PERKŪNAS“- „PEACE II“; 58– 45;

Šiose rungtynėse lygos naujokai „KK Perkūnas“ susitiko su vienais iš šio sezono autsaiderių „PeaceII“. Šiai ekipai buvo būtina laimėti ne mažesniu nei 18 taškų skirtumu. Tačiau juodšiliečiai priešinosi „KK Perkūnui“ vos viename kėlinyje ( kėlinį laimėjo rezultatu 14- 11). Vėliau žaidimo ritmą pagavę „KK Perkūno” krepšininkai dominavo tiek puolime, tiek gynyboje ir netik paliko „PeaceII” už antrojo etapo durų, tačiau neleido iškovoti net garbės pergalės. „KK Perkūnui” 18 taškų surinko Adomas Gricius. Neblogai jam talkino Karolis Marcinkus, kuris sužaidė geriausias sezono rungtynes. Aukštaūgio sąskaitoje 15 taškų ir 17 atkovotų kamuolių. Modestas Keršys pelnė 14. „PeaceII“ komandoje paskutinėse sezono rungtynėse išsiskyrė Jevgenij Korvel surinkęs 23 taškus ir Ruslanas Baranovas pelnęs 18 taškų.

„BC ČIONARIK“- „TRITAŠKIS.LT“; 59– 105;

„BC Čionarik“ prieš rungtynes jau turėjo garantuotą kelialapį į antrą etapą. Tokį patį kelialapį turėjo ir „Tritaškis.lt“. Ekipų padėtis skyrėsi tik tuo, kad pastaroji komanda buvo viena koja TOP12 grupėje. Dėl šventos ramybės norint jaustis nepriklausomais nuo „Brolių Šaunuolių“ ir „Negerų“ dvikovos, kuri vyko iškart po šių rungtynių, jiems reikėjo pergalės. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „BC Čionarik“, kurių lyderis Linas Beliūnas ėmėsi darbo ir pelnė 9 pirmuosius taškus. Vėliau „Tritaškis.lt“ sugebėjo pagerinti gynybą bei sureguliuoti savo veiksmus puldami. Būtent antrojoje kėlinio dalyje geriau žaidę krepšinio naujienų portalo vaikinai ir laimėjo ketvirtį rezultatu 23- 17. Antrajame kėlinyje atakuodami beveik be klaidų „Tritaškis.lt“ išsiveržė į priekį rezultatu 52- 26. Po tokio spurto „BC Čionarik“ jau neatsigavo. Antrojoje rungtynių dalyje favoritai ir toliau dominavo gynyboje. Be to, jų puolimas beveik nestrigo. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms Marius Sabonis pranėręs po „BC Čionarik“ krepšiu pelnė 8-tą savo bei 101-ąjį komandos tašką. Ar pelnys ši komanda 100 taškų, buvo vienintelė intriga jau po pirmų 20 varžybų minučių. „Triaškio.lt“ gretose net trys žaidėjai surinko po dvigubą dublį. Rokas Rizgelis pelnė 25 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. Po 18 taškų pridėjo Vitalijus Danilovas (15 atk. kam.) ir Povilas Kaminskas (16 atk. kam.). Dar 21 tašką „BC Čionarikams“ atseikėjo Artūras Jankovskis. Pralaimėjusių gretose sunkiai sulaikomas buvo Linas Beliūnas pelnęs 36 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių. Rungtynių pabaigoje taikliai mėtyti ėmęs Deividas Laimutis surinko 10 taškų.

„BROLIAI ŠAUNUOLIAI“- „NEGERI“; 57– 68;

Ši dvikova turėjo išaiškinti paskutinius nežinomuosius. Abiem komandoms reikėjo pergalės kitaip visi keliai į TOP12 būtų užkirsti. „Broliai Šaunuoliai” surinko visus įmanomus geriausius žaidėjus, o „Negeri” šeštojo krepšininko sulaukė tiksint paskutinei minutei iki rungtynių pradžios. Abi ekipos troško laimėti. Tikriausiai dėl to, kad per du prieš tai vykusius sezonus abi ekipos nei karto nepravėrė geriausiųjų dvyliktuko durų. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Dariaus Jovaišos vedami „Broliai Šaunuoliai”. Komanda po pirmų minučių pirmavo rezultatu 14- 7. „Brolių šaunuolių“ gynyba buvo išties įspūdinga ir efektyvi. Antrajame kėlinyje „Negerų“ vadovas Giedrius Kvakšys ėmėsi iniciatyvos ir tai davė rezultatų. Jo vedama ekipa pavijo oponentus ir prieš antrąją rungtynių dalį atsiliko vos 2 taškais. Antrojoje žaidimo dalyje „Broliai Šaunuoliai“ visiškai subyrėjo, o kraujo skonį pajutę varžovai juos netrukus aplenkė ir netgi išsiveržė į priekį. Nors Dariai Dūdėnas ir Jovaiša rinko taškus, jų pastangų nepakako. Ekipa nesugebėjo pasipriešinti antrojoje rungtynių dalyje puikiai žaidusio Gedimino Mateikos. Būtent dėl šio krepšininko „Negeri“ visiškai sugniuždė „Brolių Šaunuolių“ pasitikėjimą. Gynėjas vienos atakos metu pelnė taškus iš po krepšio, perėmė kamuolį ir vėl pasiuntė jį į „Brolių Šaunuolių“ krepšį. „Negeri“ šiose rungtynėse įrodė, kad yra verti žaisti TOP12 grupėje, o „Broliams Šaunuoliams“ šį sykį pritrūko sėkmės ir šaltakraujiškumo. Nugalėtojus į svarbiausią pergalę vedė Gediminas Mateika ir Giedrius Kvakšys pelnę atitinkamai 23 ir 22 taškus. Vieninteliai šiam gynėjų duetui pasipriešinti sugebėjo 22 taškus pelnęs Darius Jovaiša ir 20 taškų pridėjęs Darius Dūdėnas, kuris dar atkovojo ir 14 kamuolių.

„MUSCLESHOP.LT“- „O.P.A.“; 80– 64;

Paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse debiutantai „O.P.A.“ susitiko su „Muscleshop.lt“. Abiems ekipoms šios rungtynės jau nieko nelėmė. „Muscleshop.lt“ prieš jas buvo užsitikrinę pirmą vietą grupėje, o „O.P.A“ penktą. Pirmojoje susitikimo dalyje turėdami daugiau taškus rinkti pajėgiančių žaidėjų „Muscleshop.lt“ pirmavo rezultatu 38- 25. Persvara nebuvo itin žymi. Nuo pat varžybų pradžios buvo jaučiamas lyderių pasitikėjimas savimi ir neginčitinas meistriškumas. Nors „O.P.A“ atsiliko 23 taškų skirtumu, ekipa nepasidavė. Antrojoje rungtynių dalyje puikiai žaidęs Edvinas Dūda padėjo savo komandai su vienais iš sezono favoritų kovoti garbingai. Nugalėtojus į priekį vedė lankus laužęs Algirdas Palaima. Jis pelnė 35 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Po 13 taškų pridėjo Lukas Bankieta ir Tomas Grybauskas. „O.P.A“ ekipoje Edvinas Dūda surinko 21 tašką, o Arūnas Pūkys į savo sąskaitą įsirašė dar vieną dvigubą dublį. Jis pelnė 17 taškų ir atkovojo 19 kamuolių. Abi ekipos antrajame etape taps vienomis iš savo grupių favoričių. „Muscleshop.lt“ grupė TOP12, o „O.P.A” – „D“.