12 SKL“ reguliariojo sezono pirmojo turo etapas

Sausio 13 dieną įvyko dar 10 pirmojo reguliariojo sezono etapo rungtynių. Nors ekipos turėjo kovoti dėl geresnių pozicijų antrajame etape ir todėl buvo tikimasi sulaukti atkaklių kovų, nieko panašaus neįvyko. Sausio 20 dieną įvyks paskutinis šio etapo turas. „KN Biliardo klubo“ dovanų kuponą ir naudingiausios savaitės komandos titulą šį sykį pasiglemžė „O.P.A“ vyrukai. Vaikinai rungtynėse prieš „BC Elitaz“ surinko net 133 naudingumo balus.

Naudingiausiu savaitės žaidėju tapo 39 naudingumo balus surinkęs „O.P.A“ lyderis Artūras Pūkys. Jam atitenka „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponas.

„Labas nuotykių parko“ dovanų kuponą ir rezultatyviausio savaitės žaidėjo titulą iškovojo Laurynas Kirlys. Rezultatyviausias lygos žaidėjas į „Vapse Nipriciom“ krepšį įmetė 38 taškus.

A grupė

„BC KIBIRAI“-  „TG SOKÓŁ“;  63– 54;

„TG Sokol“ šios rungtynės buvo paskutinis šansas patekti į TOP12. „BC Kibirams” tai buvo rungtynės, kuriose patirtas pralaimėjimas butų užkirtęs kelią į kitą etapą. Šio susitikimo svarbą turėjo jausti ir „Rajono“ ekipos vaikinai. Vaikinai netingėjo ir atvyko pasižiūrėti šios dvikovos. Ekipa šį kartą paslapčia tikėjosi „TG Sokol“ pergalės, tačiau, deja, „BC Kibirai“ žaidė puikiai, o „TG Sokol“, nusileisdami varžovams ūgiu, pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo ekipos naujoko Roberto Valinčiaus vedami „sakalai“, kurie po 10 minučių pirmavo rezultatu 21- 19. Robertas Valinčius pelnė 19 taškų. Antrajame kėlinyje „BC Kibirai“ pagerino gynybą ir atrado spragų po varžovų krepšiu bei įgavo daugiau pasitikėjimo savimi. Lengvai renkami taškai iš po krepšio leido ekipai prieš antrą rungtynių dalį įgyti 3 taškų persvarą. Trečiajame kėlinyje „TG Sokol“ išgyveno tikrą pragarą. Ekipai nepavyko apsiginti po varžovų krepšiu, o pačių daugiausiai metami tolimi metimai skriejo pro šalį. Išmušti iš vėžių jie ir dažniau klydo. Prieš paskutinį ketvirtį „BC Kibirai“ pirmavo rezultatu 49- 37. Nors ketvirto kėlinio metu „TG Sokol“ dar bandė kabintis iš paskutiniųjų ir likus 5 minutėms iki rungtynių pradžios panaudota asmeninė kibi gynyba išmušė „BC Kibirus“ iš ritmo, pavyti nutolusių varžovų jiems nepavyko. „BC Kibirus“ į priekį išgyvenimo rungtynėse vedė Tomas Šilingis. Puolėjas surinko 19 taškų. Mantas Mikšys pelnė 12 taškų ir dar atkovojęs 13 atšokusių kamuolių. Vaikinas tapo tikru netikėtumu be gynybos ramsčio Edgaro Kalendo žaidusiai „TG Sokol” ekipai. Eišiškiečiams legionierius Robertas Valinčius pelnė 28 taškus. Valdemar Smilgin surinko 9 taškus. Pastarasis krepšininkas šiame sezone tapo vienu iš ekipos lyderių.

„BC DUGNAS- VPS SOLIDARUMAS“ -  „BC JAD“; 103– 38;

„BC Dugnas– VPS Solidarumas“ pasigailėjo paskutines rungtynes žaidusių „BC Jad“ vyrukų. Ekipoms draugiškai sutarus „BC Jad“ rungtyniavo keturiese, o rungtynės truko keturis kėlinius po 8 minutes. Aikštelėje čempionai surengė lengvą treniruotę ir varžovus „subaladojo“ be gailesčio... Nugalėtojams 32 taškus pelnė Mykolas Krivcovas. 26 taškus pridėjo Vladimiras Popovas. „BC Jad“ į priekį paskutinėse rungtynėse vedė 19 taškų pelnęs Aivaras Rakauskas ir 17 taškų surinkęs ekipos vadovas Ramūnas Baranauskas. „BC Dugnas– VPS Solidarumas“ pirmą etapą baigė be nuostolių visus varžovus įveikdami 26 taškų skirtumu. „BC Jad“ visas dvikovas pralaimėję 44 taškų skirtumu savo pasirodymą šiame sezone  jau baigė.

Įmanomi „A“ grupėje vyksiančių įvykių scenarijai

Šioje grupėje dar liko trys susitikimai:

„RAJONAS“– „KKSK REAKTORIUS“; „BC ČIONARIK“ -  „TRITAŠKIS.LT“; „BROLIAI ŠAUNUOLIAI“-  „NEGERI“;

Objektyviai vertinant visos trys likusios „A“ grupės varžybos yra svarbios ir gali sujaukti daugelio ekipų planus. Dėl likimo ramūs gali būti tik „KKSK Reaktoriaus“ ir „BC Čionarik“. Pirmieji jau turi garantuotą vietą TOP12 ir yra nepriklausomi nuo likusių rungtynių. „BC Čionarik“ ekipa per pirmą etapą išspaudė maksimumą ir turi vietą „D“ grupėje. Kitoms ekipoms paskutinės rungtynės yra labai svarbios, o „Rajonui“ svarbiausios. Nors įveikti „KKSK Reaktorių“ ekipa didelių iliuzijų greičiausiai nepuoselėja, tačiau būtent tik įveikę vicečempionus, šie krepšininkai įgytų vienintelę galimybę prasibrauti į antrą turnyro etapą.

2) Laimi: „Rajonas”, „BC Čionarik“ ir „Negeri“;

Jei „Negeri” laimi 1- 6 taškais į TOP12 keliauja: „Broliai Šaunuoliai“ ir „Tritaškis.lt“;

Jei „Negeri“ laimi 7 taškais ir daugiau į TOP12 keliauja: „Tritaškis.lt“ ir „Negeri“;

„NUTRŪKUSI STYGA“- WWW.STOVI.LT"; 58– 46;

Jau prieš šias rungtynes buvo aišku, kad nei viena iš šių ekipų į TOP12 „neprasimuš“. Tačiau abi varžovės buvo rimtai nusiteikusios pakovoti dėl pergalės, kuri bus įskaitinė antrajame etape. Rungtynes abi komandos pradėjo nerezultatyviai, o po pirmųjų 10 minučių pranašumo nepavyko įgyti nei vienai. Rezultatas tapo lygus 13- 13. Po trumpos pertraukėlės vaizdas aikštelėje visai nepasikeitė, metimai skriejo pro šalį, tačiau vis labiau ryškėjo „Nutrūkusios stygos“ pranašumas kovoje dėl atšokusių kamuolių. Prieš antrą rungtynių dalį būtent ši ekipa ir turėjo minimalią persvarą. Toliau „Nutrūkusi styga“ žaidė tiesiog puikiai. Prieš paskutinį ketvirtį Barto Višinskio ir Roko Niparavičiaus dėka ekipa pirmavo 7 taškais. „Stovi.lt“ nenuleido rankų ir varžovams pasiekus 11 taškų rekordinę persvarą kilo į mūšį. Mantas Mažeika pataikė du tritaškius ir sumažino varžovų atotrūkį, tačiau tai buvo paskutinis pralaiminčios ekipos pasispardymas. „Nutrūkusiai stygai“ 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių surinko Bartas Višinskis. Dar 14 taškų pridėjo Rokas Niparavičius. „Stovi.lt“ gretose išsiskyrė po 11 taškų surinkę Danas Janonis ir Mantas Mažeika. „Nutrūkusi styga“ užėmė galutinę 7 vietą „B“ grupėje ir antrajame etape turės du įskaitinius taškus. Tuo tarpu „Stovi.lt“ į antrą etapą keliauja kaip 8 grupės komanda ir įskaitinių taškų neturės.

„VAPSE NEPRICIOM“- „FUXAI“;  51– 87;

Bandymas kovoti dėl aukštesnės nei 3 pozicija „B” grupėje „Vapse Nepriciom” vaikinams baigėsi triuškinančiu pralaimėjimu. Jau rungtynių pradžioje išryškėjo „Fuxų” pranašumas, kurių gretose neįmenamomis mįslėmis varžovams tapo jaunieji Laurynas Kirlys ir Žymantas Armonas. Veržlus šių žaidėjų žaidimas į neviltį varė „Vapse Nipriciom” gynybą. Per pirmas 10 minučių pelnyti vos 6 taškai ir išsiveržę į priekį priešininkai jaunimui nepaliko vilčių. Komanda taip ir nepatobulėjo, o „Fuxų“ gretose puikiai žaidė visi komandos nariai. Pastaroji ekipa šventė  pergalę ir užsitikrino antrą vietą grupėje, tačiau tai paaiškėjo tik kitose dienos rungtynėse. Nugalėtojus į priekį vedė 38 taškus pelnęs Laurynas Kirlys. 15 taškų pridėjo Žymantas Armonas. Julius Kubertavičius pelnė 12 ir pataikė vieną neįtikėtiną metimą iš po krepšio. „Vapse Nepriciom“ ekipai 17 taškų surinko Kristijonas Gaška. Dvigubu dubliu pasižymėjo Julius Pečiulevičius. Jis pelnė 12 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

„KK COMMA“ - „PAKILK“;  60– 81;

„Pakilk“ į šias rungtynes susirinko labai negausiai, dėl to pirmajame kėlinyje „KK Comma“ sugebėjo mesti rimtą iššūkį. Ir po 10 pirmųjų minučių jie atsiliko vos 3 taškai. Vis gi, žinodami, kad atsipalaidavimas gali kainuoti pirmąją poziciją grupėje, praėjusio sezono išsišokėliai susikaupė ir prieš antrą rungtynių dalį susikrovė apčiuopiamą 13 taškų persvarą. Išsiderinęs „KK Commos“ žaidimas puolime ir gynyboje padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse. Susitikimo lyderiai dominavo baudos aikštelėje. „Pakilk“ po 30 minučių pirmavo rezultatu 60- 34. Ketvirtajame ketvirtyje „KK Comma“ patobulino gynybą tiek po savo, tiek ir po varžovų krepšiu ir pelnė 26 taškus, tačiau blankoka komandinė gynybą leido varžovams išlaikyti solidžią persvarą. Nugalėtojus į priekį vedė po 14 taškų pelnę Deimantas Pavlovskis ir Aidas Petraitis. Dvigubą dublį atlikęs Gediminas Poviliauskas surinko 13 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Tadas Lukša į „KK Commos“ krepšį įmetė 12 taškų, o Darius Bušmič 11. „KK Commos” gretose Tadas Salaveičikas ir Arnoldas Reut atitinkamai pelnė 23 ir 17 taškų. „Pakilk“ be didelių sunkumų sudorojo visas „B“ grupės pirmojo ketverto ekipas ir į kitą etapą keliauja turėdami visas įskaitines pergales.

„FABINIAI“ -  „BEGALVIAI“;  78– 25;

Jau daugiau nei prieš mėnesį visas galimybes dėl vietos TOP12 grupėje kovoti praradę „Fabiniai“ prabudo iš „žiemos miego“. Jau pirmajame kėlinyje leisdami „Begalviams“ pelnyti vos tašką pradėjusio sezono ketvirtfinalio dalyviai išsiveržė į priekį, o jų geležinė gynyba parodė, kad varžovams bus išties nelengva. Blankus žaidimas puolime ekipą persekiojo visas 40 rungtynių minučių, o pykti už prastą pirmą sezono dalį išlieję „Fabiniai“ šventė pelnytą pergalę. Simas Liepinaitis nugalėtojams surinko 18 taškų. Po traumos atsigaunantis Egidijus Mažeika surinko 16 taškų ir atkovojo tiek pat atšokusių kamuolių. Po ilgokos pertraukos vėl rungtyniavęs Tomas Buckus pridėjo 11 taškų. „Begalvių“ gretose 12 taškų surinko Deividas Jakubauskas. „Fabiniai“ grupės varžybas baigė 5 vietoje ir į antrą etapą nešasi dvi įskaitines pergales. „Begalviai“ grupėje liko 6.

„B“ grupėje vienintelis nežinomasis

Šios grupės dvikova tarp „KK COMMA“ ir „VAPSE NEPRICIOM“ atsakys į paskutinį klausimą. Laimėjusi ekipa grupėje užims trečią poziciją ir į savo sąskaitą įsirašys vienintelį įskaitinį tašką.

C grupė

„PEACE II“-  „BC ŠNIPIŠKĖS“; 41– 61;

Išlikimo dvikova baigėsi solidžia „BC Šnipiškių“ pergale. Abi ekipos į rungtynes žiūrėjo labai rimtai ir surinko itin gausias pajėgas nepaisant ankstyvo rungtynių laiko. Juk pergalė „Peace II” ekipai galėjo lemti kelialapį į antrą etapą. „BC Šnipiškėms” laimėję šį susitikimą gautų šansą dar kartą perrašyti komandos istoriją. Rungtynes taikliu tolimu metimu pradėjo „BC Šnipiškės”, tačiau jau netrukus „Peace II” pelnė kelis taškus ir į priekį išsiveržė 6 taškais. „BC Šnipiškės“ buvo kovingai ir taip lengvai nepasidavė. Komanda besibaigiant kėliniui susigrąžino 2 taškų persvarą. „Peace II“ pelnė tritaškį ir įsiveržė į priekį rezultatu 15- 14. Antrajame kėlinyje „BC Šnipiškės“ pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių bei suaktyvino gynybą baudos aikštelės prieigose. Dėl to priešininkai pasijuto užspiesti į kampą. Po dviejų kėlinių rezultatu 28- 23 pirmavo šnipiškiečiai. Trečiajame kėlinyje abi ekipos negailėjo jėgų ir kovėsi dėl kiekvieno kamuolio bei aikštelės centimetro, deja, metimai buvo netaiklūs. Visgi daugiau noro turėjo „BC Šnipiškių“ kariai. Pastarieji krepšininkai prieš paskutinįjį ketvirtį susikrovė 8 taškų persvarą. Gediminas Maciulevičius pataikęs du tritaškius dar bandė užvesti savo ekipos draugus kovai, tačiau varžovai pajutę pergalės skonį sužaidė fantastišką kėlinį ir šventė galima sakyti svarbiausią pergalę komandos istorijoje. Nugalėtojus į priekį vedė brolių Ditkevičių tandemas. Marius surinko 19, o Donatas 18 taškų ir dar atkovojo 10 atšokusių kamuolių. „PeaceII“ komandai 14 taškų surinko Gediminas Maciulevičius. „Peace II“ dar turės teorinį šansą išsigelbėti ir pratęsti sezoną, o „BC Šnipiškių“ vaikinams reikia tik sulaukti „Peace II“ komandai lemiamų rungtynių finalinio švilpuko, po kurio ir paaiškės, kuri iš trijų ekipų liks už antrojo etapo borto.

„CHF“- „BC VISAD GATAVS“;  71– 63;

„BC Visad Gatavs“ vyrams šios rungtynės buvo paskutinė galimybė išsaugoti viltis kovoti dėl miglotos galimybės prasibrauti į TOP12. Deja, jau rungtynių pradžioje tapo aišku, jog „ChF“ šį sykį yra pranašesni nei varžovai. „ChF“ greitų atakų metu nesunkiai rinko taškus iš po krepšio, o „BC Visad Gatavs“, norėdami neatsilikti nuo varžovų puolimo tempu, bandė žaisti greitai, tačiau tai dažniausiai išprovokuodavo klaidas. Po pirmų 10 minučių „ChF“ jau pirmavo rezultatu 23- 12. Antrajame kėlinyje „chemikai“ ir toliau dominavo, tačiau atsigavę po šoko „BC Visad Gatavs“ vyrai sulėtino rungtynių tempą ir vis labiau išnaudodami savo lyderius Girnių ir Milių ėmė rinkti taškus iš po krepšio. Po dviejų kėlinių ekipa atsiliko vos 6 taškais. Antrojo rungtynių dalyje vyko lygių varžovų dvikova, o kantriai dirbdami gynyboje „BC Visad Gatavs“ ėmė vytis varžovus. Sužaidus 3 minutes ketvirtajame kėlinyje rezultatas tapo lygus 50- 50. Visgi „ChF“ vėl surengė kelias sėkmingas atakas ir išsiveržę į priekį sau už nugaros varžovus išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Nugalėtojus į priekį vedė Ramūnas Beliūnas. Šis nedidukas puolėjas surinko 18 taškų ir pirmojoje rungtynių dalyje „BC Visad Gatavs“ priekiniai linijai buvo neįveikiama mįslė. Vaidotas Kiseliovas pridėjo 16 taškų, o vikrusis Eimantas Žitkus dar pridėjo 14 taškų. „BC Visad Gatavs” ekipai Tadas Girnius pelnė  23 taškus.

„TORES“- „VENIPAK – BARADA“; 56– 79;

Abiems ekipoms dėl šventos ramybės reikėjo pergalės. Nusiteikimo rungtynėms netrūko, nei vienai ekipai. Priešininkai pirmajame kėlinyje rungtyniavo labai lygiai, o taškus dažniausiai rinko tolimais metimais. Blankiai varžybas pradėjusį Nikolajų Majevskį pakeitęs Egidijus Kumpauskas įnešė naujų vėjų, o jo į priekį truktelta komanda baigiantis pirmam ketvirčiui sumažino atsilikimą iki 3 taškų. Visgi „Venipak– Barada“ norėjo viską kuo greičiau išspręsti ir vedami veterano Dainiaus Novicko prieš antrą rungtynių dalį sugebėjo atitrūkti dar labiau, rezultatu 43- 29. Trečiajame kėlinyje „Tores“ bėdos nesibaigė... Prasta kova dėl atšokusių kamuolių ir kibi varžovų gynyba neleido sudervės komandai žaisti sau parankaus žaidimo. Nors keitimai truputį išderino ir pačių „Venipak– Barada“ puolimą, jų persvarą prieš ketvirtą kėlinį nekėlė jokių abejonių. Nugalėtojams Dainius Novickas surinko 25 taškus. Liudvikas Rukšėnas pridėjo 15, o Tomas Zaleckas 14 taškų. Aikštelėje trumpai pabuvojęs Marijonas Radžiūnas pridėjo 11 taškų. Nors Gytis Brazauskas pelnė tik 4 taškus parodė, kad turi išties daug potencialo tapti puikiu krepšininku. Pralaimėjusiuosius į priekį vedė Viktoras Azarkovas. Nors gynėjas ir surinko 18 taškų, šį sykį daugelis jo metimų skriejo pro šalį. Franek Subatovič surinko 12 taškų. Pagyrimo nusipelnė 8 taškus pelnęs ir 10 atšokusių kamuolių sugriebęs Egidijus Kumpauskas. Šį krepšininką galima laikyti geriausiu rungtynių žaidėju „Tores“ ekipoje.

„BC ELITAZ“- „O.P.A.“; 58– 103;

„O.P.A“ vyrukai be gailesčio „sutraiškė“ „BC Elitaz“ jaunimą. „O.P.A“ nuo rungtynių pradžios „C“ grupės autsaideriams užkūrė pragarą, o pasipriešinti jaunimas sugebėjo tik antrajame rungtynių kėlinyje. Rungtynių lyderiai dominavo baudos aikštelėje ir tokiu būdu priešininkus užspietė į kampą. Labiausiai prie sėkmingo „O.P.A“ ekipos žaidimo prisidėjo 27 taškus surinkęs Artūras Pukys bei 22 taškus pelnęs ir 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs Edvinas Dūda. Pastarajam žaidėjui tai buvo debiutinės rungtynės. Veteranas Paulius Bodindorfas į „BC Elitaz“ krepšį sumetė 24 taškus. Paskutinėse „BC Elitaz“ sezono rungtynėse sublizgėjo 19 taškų surinkęs Mantas Linkevičius. Jauniausias lygos žaidėjas Ugnius Stulginskas pridėjo 10 taškų. „O.P.A“ iškovojo penktą pergalę. Deja, to nepakako. Sudėliojus taškus kitose dienos rungtynėse „C“ grupėje tapo aišku, kad „Tores“, „ChF“ ir „Venipak– Barada“ komandų jie jau nepavys net ir iškovoję pergalę prieš „Muscleshop.lt“.

Įmanomi „C“ grupėje vyksiančių įvykių scenarijai

Šioje grupėje dar liko keturi susitikimai:

„BC VISAD GATAVS“- „VENIPAK– BARADA“, „TORES“- „CHF“, „KK PERKŪNAS“- „PEACE II“ ir „MUSCLESHOP.LT“- „O.P.A.“;

„Muscleshop.lt“ yjau iškovojo pirmą vietą grupėje. Jų varžovai „O.P.A“ pergalės atveju gali pasivyti vieną iš aukščiau esančių ekipų, tačiau dėl pralaimėtų tarpusavio varžybų visoms aukščiau esančioms ekipoms jie nepakils aukščiau 5 pozicijos. Pralaimėjimas šios ekipos taip pat nestums žemyn.

„BC Visad Gatavs“ komandai varžybos su „Venipak– Barada“ taip pat bus formalumas. Pergalė ar pralaimėjimas ekipos pozicijos nepakeis, „BC Visad Gatavs“ vis vien liks 6 vietoje.

Taigi reziumuojant paskutinio turo dvikovas yra neaišku, kokia tvarka išsidėlios „ChF“, „Tores“ ir „Venipak– Barada“ ekipos pirmajame ketverte. Bei „KK Perkūnas“, „PeaceII“ ir „BC Šnipiškės“ turnyrinės lentelės apačioje.

4) Laimi: „Tores” ir „Venipak - Barada“;

Jei „Tores” laimi 1- 13 taškais: „Venipak– Barada“– 2 vieta, „ChF”– 3 vieta, „Tores”– 4 vieta;

Jei „Tores” laimi 14 ir daugiau taškų: „Venipak– Barada“– 2 vieta, „ChF”– 4 vieta, „Tores”– 3 vieta;

„PEACE II” komandos norint patekti į kitą etapą laukia labai sudėtinga misija. Jie turi bent 18 taškų persvara įveikti „KK PERKŪNĄ“. Tokiu atveju už antro etapo borto liktu tas pats „KK PERKŪNAS“.