11 SKL“ reguliariojo sezono pirmojo turo etapas

Sausio 6 dieną po šventinės pertraukos į krepšinio aikštelę grįžo „Sekmadienio krepšinio lygos“ ekipos. Pirmosiose Naujųjų juodosios gyvatės metų dvikovose intrigos buvo mažai, o atkaklesnė kova vyko vos keliose rungtynėse. Naudingiausia savaitės komanda tapo „Tores“, o naudingiausio ir rezultatyviausio savaitės žaidėjo titulą šį kartą pasiglemžė „BC Elitaz“ jaunimą į neviltį varęs aukštaūgis Egidijus Kumpauskas.

„BC DUGNAS- VPS SOLIDARUMAS“- „BC ČIONARIK“; 66– 57;

Remiantis „BC Dugno“ ekipos facebook tinklalapyje skelbta informacija, čempionai į šią dvikovą susirinko gerokai išretinti traumų. Rungtynes truputį sėkmingiau pradėjo „BC Čionarik“, tačiau vos tik žaisti ėmė išviso 27 taškus šiose rungtynėse surinkęs Mykolas Krivcovas, viskas pakrypo „BC Dugno“ ekipos naudai. Įspūdingai rungtyniaujančių čempionų antrojoje susitikimo dalyje „BC Čionarik“ taip ir nebepasivijo, nors turėjo puikų vedlį. Jaunasis Linas Beliūnas surinko 30 taškų ir atkovojo 20 kamuolių. Tai buvo jau ne pirmas puikus šio „BC Čionarik“ ekipos krepšininko pasirodymas.

„C“ grupės lyderės tiesiog traiškė varžovus

„TORES“- „BC ELITAZ“; 144- 52;

Pirmieji juodą darbą pradėjo „TORES“. Komanda jau pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį rezultatu 30- 8. „Tores“ puikiai gynėsi ir įspūdingai puolė. Toks neįtikėtinai kokybiškas ekipos žaidimas visiškai sutriuškino „BC ELITAZ“. Galutinis rungtynių rezultatas 144– 52. Geriausiai nugalėtojų gretose sekėsi Egidijui Kumpauskui. Šis „Tores“ milžinas surinko 41 tašką ir atkovojo 25 atšokusius kamuolius. „BC Elitaz“ gretose 29 taškus surinko antroje rungtynių dalyje netikėtai sužibėjęs jaunasis Ugnius Stulginskas.

„CHF“- „BC ŠNIPIŠKĖS“; 100- 45;

Pasekę prieš tai vykusių rungtynių metu žaidusių komandų pavyzdžiu „CHF” ir „BC ŠNIPIŠKĖS” jau nuo pirmųjų minučių pasiskirstė „skriaudėjų” ir „varguolių” rolėmis. Tai lėmė galingas „CHF“ puolimas ir kibi gynyba. Rungtynės baigėsi rezultatu 100– 45 chemikų naudai. Pagrindinį vaidmenį šį kartą „CHF” gretose atliko Eimantas Žitkus surinkęs 25 taškus. „BC Šnipiškių“ stovykloje 19 taškų surinko debiutines rungtynes žaidęs Karolis Bagdonas.

„PEACE II“- „BC VISAD GATAVS“; 31– 88;

„Visad Gatavs“ rungtyniaudami su juodšiliečiais  susitikimo pradžioje atrodė silpnokai (kaip kitos prieš tai pergales šventusios komandos). Po pirmos rungtynių dalies jie pirmavo rezultatu 34- 16. Tačiau „Peace II“ žaidimas trečiajame kėlinyje visiškai „subliuško“, o kibiau gintis pradėję jų oponentai nesustojo ir su kiekviena rungtynių minute vis labiau didino persvarą. Į priekį nugalėtojus vedė trys karaliai Tadas Grinius (22 taškai), Vygantas Versockas (18 taškų) ir Deividas Milius (15 taškų). Šį kartą ekipoje atsirado ir dar vienas svarų indėlį įnešęs žaidėjas. Pavel Jazovit surinko 12 taškų (4/5 tritaškiai). „Peace II“ komandoje Tomas Narkevič sukrapštė 10 taškų. Savo sąskaitoje turėdami vos vieną pergalę Juodšilių žaidėjai greičiausiai rungtynėse su „BC Šnipiškėmis“ kovos dėl išlikimo „Sekmadienio krepšinio lygos“ 2012- 2013 m. sezone.

„MUSCLESHOP.LT“- „KK PERKŪNAS“; 83- 24;

Rungtynių be intrigos seriją užbaigė „MUSCLESHOP.LT“ rezultatu 83– 24 įveikusi „KK PERKŪNĄ“. Grupės lyderiai ir vieni iš lygos favoritų į rungtynes šį kartą atvyko septyniese. Linas Valatkevičius puikiai dirigavo „MUSCLESHOP.LT žaidimui, skirstė kamuolius ekipos draugams, kurie paįvairino šią dvikovą efektingais dėjimais. „KK Perkūnas“ puolime buvo bejėgiai ir sunkiai rinko taškus, o blokuoti agresyvaus ir greito „Muscleshop.lt“ mobiliųjų aukštaūgių puolimo jiems nepavyko. Algirdas Palaima pelnė 20 taškų ir po L.Valatkevičiaus užmetimo „įkalė“ vieną iš gražiausių sezono dėjimų. Linas Valatkevičius surinko 17 taškų (9rp.). Lukas Bankieta ir Ernestas Leipus surinko atitinkamai 15 ir 12 taškų. „KK Perkūno“ gretose, kuklius 5 taškus pelnęs Adomas Gricius buvo rezultatyviausias „nuskriaustųjų“ tarpe.

„VENIPAK- BARADA“- „O.P.A“; 100- 54;

„VENIPAK– BARADA“ pasekė geriausių „C“ grupės komandų pavyzdžiu ir įveikė „O.P.A.“ be didesnių sunkumų rezultatu 100- 54. Rungtynėse intrigos nebuvo. Stipresni, greitesni ir taiklesni nuo pat pradžių pradėjo diktuoti savo sąlygas, o meistriškumu varžovams nusileidę „O.P.A“ žaidėjai sunkiai rasdavo kelių prie varžovų krepšio. Nugalėtojus į priekį vedė Dainius Novickas surinkęs 29 taškus. Neblogai jam talkino Tomas Malimenkovas, kuris surinko 23 taškus. „O.P.A.“ ekipai 17 taškų pelnė Tomas Kavaliauskas. Ekipos lyderis Arūnas Pukys surinko 13 taškų.

„NEGERI“- „TG SOKÓŁ“; 62– 52;

Atkakliose ir kovingose rungtynėse labai svarbią pergalę iškovojo „Negerų“ vaikinai. Susitikimą sėkmingiau pradėjo eišiškiečiai, kurie dėl puikaus Edgaro Kalendo žaidimo laimėjo pirmą kėlinį rezultatu 19- 13. Nors antrajame kėlinyje įsibėgėjo ir kiti „TG Sokol“ komandos žaidėjai, „Negeri“ ėmė žymiai geriau gintis, o įsismaginęs Gediminas Mateika leido savo ekipai prieš antrą rungtynių pusę įgyti persvarą rezultatu 33- 27. Trečiajame kėlinyje vyko tikras nervų karas. Abi ekipos dažniau klydo, nei sėkmingai užbaigdavo atakas. „TG Sokol“ pataikė du tritaškius ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo tik taško deficitą. Ketvirtajame kėlinyje savo sąlygas vėl diktavo „Negeri“. Komanda nesunkiai rinko taškus ir rinkosi sau parankų žaidimą. „TG Sokol“ dar kelis kartus buvo sumažinę skirtumą iki tokio, kuris leistų tikėtis pergalingos baigties, tačiau kelis svarbius kamuolius atkovojęs Gediminas Astrauskas nubraukė visas viltis. Nugalėtojams pusę komandos taškų surinko kunigaikščiai Gediminai. Mateika pelnė 21, o Astrauskas 10 taškų bei atkovojo dar tiek pat kamuolių. Arūnas Liudvinavičius pridėjo 11 taškų. „TG Sokol” gretose 16 taškų surinko Edgar Vrublevski. Dar 11 taškų pridėjo Pavel Andruškevič.

„KKSK REAKTORIUS“- „BROLIAI ŠAUNUOLIAI”; 59- 54;

Centrinėje turo dvikovoje „KKSK REAKTORIUS“ po permainingos kovos rezultatu 59- 54 įveikė „BROLIUS ŠAUNUOLIUS”. Panašu, kad abiejų komandų žaidėjai per šventes išsiilgo krepšinio. Į rungtynes susirinko beveik visi stipriausi ekipų krepšininkai. Pirmą kėlinį galingai pradėjo vicečempionai „KKSK Reaktorius“. Juos į priekį vedė puikiai debiutavęs Arnas Aniulis. Puolėjas pirmajame kėlinyje ne tik puikiai blokavo varžovų lyderį Darių Dūdėną, bet ir pats rinko taškus. Nerasdami kelių prie varžovų krepšio „Broliai Šaunuoliai“ po pirmo ketvirčio atsiliko rezultatu 5- 22. Visiems, kurie stebėjo rungtynes, atrodė, kad už praėjusių metų vienintelę reguliariojo sezono metu patirtą nesėkmę „KKSK Reaktorius“ atsirevanšuos su kaupu ir intriga išgaruos dar neįpusėjus rungtynėms. Deja, šį kartą viena vyriausių lygos ekipų sugebėjo išsigelbėti. Vyrai suderino veiksmus puldami, Dariui Jovaišai pataikė keletą metimų, o Darius Dūdėnas sugebėjo įsiveržti į varžovų baudos aikštelę. Ekipa antrą rungtynių ketvirtį laimėjo rezultatu 18- 13. „Broliaims šaunuoliams“ ir toliau puikiai sekėsi. Puikiai pasirodė „brolis“ Dalius Gaika. Patyręs gynėjas šiose rungtynėse buvo ne itin taiklus, tačiau jis atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir buvo tikras aikštelės generolas. Prieš lemiamą ketvirtį „KKSK Reaktorius“ pirmavo jau tik 8 taškais (46- 38). Ketvirtajame kėlinyje „Broliai Šaunuoliai” pasistengė dėl gausiai susirinkusių žiūrovų ir sukūrė gana nemažą intrigą, o pergalę lėmė tik tai, kad vieni iš lygos senbuvių pramiegojo pirmą ketvirtį. „KKSK Reaktoriui” šiose rungtynėse 15 taškų pelnė Arnas Aniulis. Laurynas Žilinskas pridėjo 14 taškų. „Brolių Šaunuolių“ ekipoje geriausias buvo taip pat komandos debiutantas. Darius Jovaiša surinko 22 taškus. Darius Dūdėnas pridėjo 13 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir nors jo rodikliai nebuvo patys geriausi šiame sezone, tačiau tai nesutrukdė surinkti 22 naudingumo balus ir tapti geriausiu rungtynių žaidėju.

„RAJONAS“- „BC JAD“; 69- 49;

„RAJONAS“ rezultatu 69- 49 įveikė priešpaskutines sezono rungtynes žaidusius „BC JAD“. Šio susitikimo nugalėtojai galės lengviau atsikvėpti, nes būtent šis laimėjimas leido išsaugoti viltį patekti į kitą žaidimo etapą. Rungtynes „BC Jad“ pradėjo sėkmingai ir sugebėjo laimėti pirmą kėlinį rezultatu 19- 18. Tačiau jau antrajame kėlinyje „Rajono“ jaunimas vedamas brolių Juknevičių šovė į priekį ir išsiveržė rezultatu 37- 29. Po didžiosios pertraukos „BC Jad“ dar bandė kovoti dėl pergalės, tačiau greitesnis „Rajono“ ekipos krepšininkų puolimo tempas buvo neparankus „A“ grupės autsaideriams ir jie jau 8 kartą iš eilės buvo priversti aikštelę palikti nuleistomis galvomis. Nugalėtojams Andrius Juknevičius surinko 14 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Tadas Juknevičius pridėjo 12 taškų. „BC Jad” gretose Aivaras Rakauskas surinko 18 taškų, o jaunasis Martynas Kliukas pridėjo 13.

„TRITAŠKIS.LT“- „BC KIBIRUS”; 72- 62;

„TRITAŠKIS.LT“ sezoną pradėjo  trimis iš eilės pralaimėjimais, tačiau ekipa nepalūžo ir šiame ture iškovojo penktą pergalę iš eilės. Jie „BC KIBIRUS” įveikė rezultatu 72- 62. Pralaimėjusi ekipa (vos dvi pergalės sezone) atsidūrė ant iškritimo ribos... Nors ir susirinkę negausiai, nors ir be savo vedlio Povilo Kaminsko „Tritaškis.lt“ rungtynes pradėjo sėkmingiau už varžovus. Pirmajame kėlinyje „BC Kibirai“ sugebėjo neleisti varžovams atitrūkti. Deja, prasta kova dėl atšokusių kamuolių leido „Tritaškis.lt“ krepšininkams kartoti metimus ir jie po pirmo kėlinio nutolo rezultatu 13- 9. Antrajame kėlinyje dar labiau išryškėjo „BC Kibirų“ spragos gynyboje, o skirtumas šoktelėjo iki 13 taškų. Po pertraukos „Tritaškis.lt“ neabejojo pasieksią pergale ir žaidė atsipalaidavę bei pasitikėdami savo jėgomis. Keliais gražiais dėjimais visus nudžiugino puolėjas Artūras Jankovskis, o jo ekipa prieš formalų ketvirtį jau turėjo 20 taškų pranašumą, kuris kėlinuko viduryje buvo šoktelėjęs ir iki 25 taškų. Ketvirtajame kėlinyje atsigavo ir „BC Kibirai“. Komanda šiame rungtynių ketvirtyje sugebėjo pelnyti tiek taškų, kiek ir per pirmus tris- 31. Galingas puolimas leido jiems išvengti sutriuškinimo. Nugalėtojams Rokas Rizgelis pelnė 27 taškus bei atkovojo 11 kamuolių. Andrius Moisak ir Artūras Jankovskis pridėjo po 12 taškų. Žmogus, kuriam kamuoliai patys krinta į rankas, Vitalijus Danilovas pelnė 10 ir dar atkovojo 14 kamuolių. „BC Kibirams“ 16 taškų pelnė Karolis Levarauskas. Po 10 taškų pridėjo Simas Pauža ir Povilas Mažrimas.

„A“ grupės mįslės

Šį sekmadienį įvyks dar 10 pirmojo reguliariojo sezono susitikimų, iš kurių dauguma bus lemiami ir atsakys į didžiąją dalį painių turnyrinės lentelės mįslių.

„BC KIBIRŲ“ su „TG SOKOL“ kova turėtų būti labai įtemta ir intriguojanti. Abiems ekipoms pergalė būtina. „TG Sokol“ norėdami patekti į TOP12 turi laimėti šias rungtynes, o „BC Kibirams“ pergalė reikalinga norint išlikti turnyre. Pralaimėję „BC Kibirai“ lieka už borto. Pergalės atveju „BC Kibirai“ pasivytų „Rajoną“ ir „BC Čionarik“, tačiau šios ekipos dar taip pat žais po vienerias rungtynes. Tačiau didesnė tikimybė, kad jos šias dvikovas pralaimės. Tokiu atveju „BC Kibirai“ iškovoję pergalę už borto paliktų „Rajoną“.

Rungtynės, kuriose susitiks „BC DUGNAS- VPS SOLIDARUMAS“ su „BC JAD“, abiems ekipoms tik formalumas. Čempionai į kitą etapą keliaus turėdami visas įskaitines pergales, o „BC Jad“ po jų sezonas bus baigtas. Tačiau „BC Jad“ vaikinai pasistengs kiek įmanydami labiau pasipriešinti čempionams, nes geros rungtynės su galingais varžovą būtų graži sezono pabaigtuvių gaida.

„B“ grupės mįslės ne tokios painios

Rungtynės, kuriose susirems „NUTRŪKUSI STYGA“ su „STOVI.LT“ bus įdomios. Abiems ekipoms savo jėgas antrajame etape teks išmėginti su varžovėmis, kurios užims savo grupėse 5- 8 vietas. Laimėjimas šioje dvikovoje būtų nemažas pliusas ateičiai, nes pergalė įskaitinė abiems, o šansų laimėti taip pat turi abi ekipos, todėl kova žada būti nuožmi.

Analogiška situacija ir su kelialapius į TOP12 turinčiomis „VAPSE NEPRICIOM“ bei „FUXŲ“ komandomis. Tik skirtumas tas, kad šios ekipos pajėgesnės ir rankose jau turi kelialapį į atkrintamąsias. Jeigu vertintume šių komandų pajėgumą, jos yra lygios. „Fuxai“ pradėjo geriau, tačiau prieš šventes „Vapse Neprciom“ žaidimas patobulėjo, o „Fuxai“ stabtelėjo.

Rungtynės, kuriose susitiks „KK COMMA“ su „PAKILK“ turėtų būti įdomios. Abi komandos jau keliaus į TOP12. Tik skirtumas tas, kad laimėję šią dvikova „Pakilk“ turės visas įskaitines pergales, o „KK Comma“ gali jų neturėti. Todėl Tautvydas Valančius tikriausiai bandys vyrus nuteikti, kiek įmanoma atkaklesniai kovai su grupės lyderiais. Juk visiems aišku, kad neturint įskaitiniu taškų, bus sunku pagerinti savo padėtį prieš atkrintamąsias varžybas.

Rungtynės, kuriose varžysis didžiausiu grupės nusivylimu tapusi „FABINIŲ“ komanda ir nemažą staigmeną pateikę „BEGALVIAI“ taip pat bus tam tikra prasme įdomios. Nedaugelis prieš sezoną tikėjosi, kad šios ekipos turės kovoti dėl įskaitinių taškų paguodos grupėje antrajame etape...

„C“ grupėje laukia „BC Šnipiškių“ istorinė dvikova bei svarbiausias ture susitikimas

Šioje dvikovoje istorinę galimybę patekti į kitą etapą turės „BC ŠNIPIŠKĖS“. Ekipa laimėjusi dvikovą, turės nemažas galimybes ir toliau rungtyniauti. „PEACE II“ net ir pralaimėję turės galimybę pasitaisyti žaisdami su „KK Perkūnu“, o „BC Šnipiškės“ pralaimėję važiuotų namo. Kita vertus, pergalės atveju vyrai turėtų paskatinti „KK Perkūną“, kad šie pasistengtų įveikti „Peace II“.

Rungtynės, kuriose susirems „CHF“ su „BC VISAD GATAVS“ ir „TORES“ su „VENIPAK– BARADA“ turėtų būti itin įdomios ir įtemptos, kadangi komandoms pergalės išties labai reikalingos. Šiose rungtynėse galima tikėtis atkaklios kovos, nes visos ekipos nėra iškovojusios garantuotų pozicijų. „Tores“ ir „ChF“ situacija yra geriausia, tačiau pralaimėjimo atveju tiek „Venipak– barada“, tiek „Visad Gatavs“ šias ekipas dar galėtų išstumti iš dabartinių pozicijų.

Rungtynės, kuriose žais „BC ELITAZ“ su „O.P.A.“, pastarajai ekipai gali tapti lemiamomis. „BC Elitaz“ pergalė šiame susitikime, tai tik garbės reikalas, o „O.P.A“ ji reikalinga norint išsaugoti nors ir mažas viltis patekti į kitą etapą.

Galiausiai galima teigti, kad šiame ture atkaklios kovos ir intriga pakeis praėjusio sekmadienio „lengvus pasivaikščiojimus“.