Dešimtas SKL“ reguliariojo sezono pirmojo turo etapas

Gruodžio 16 dieną įvyko paskutinieji 2012-ųjų metų „Sekmadienio krepšinio lygos“ susitikimai. Nors įtemtų ir atkaklių dvikovų buvo nedaug, turnyrinėje lentelėje atsirado dar daugiau sumaišties. Po šventinės pertraukos reguliariojo sezono rungtynės prasidės 2013.01.06. Naudingiausios savaitės komandos titulą tradiciškai užima „Muscleshop.lt“. Ekipa šią savaitę surinko 189 naudingumo balus. „Muscleshop.lt“ ir vėl galės nemokamai apsilankyti „KN Biliardo klube“.

„Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponu galės džiaugtis Tomas Grybauskas („Muscleshop.lt“). Šis žaidėjas į „BC Elitaz“ krepšį įmetė 37 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir išviso surinko 46 naudingumo balus.

„Labas nuotykių parko“ dovanų kuponas ir vėl atitenka Laurynui Kirliui („Fuxai“). Rezultatyviausias „Sekmadienio krepšinio lygos“ žaidėjas į „Pakilk“ krepšį įmetė 43 taškus, tačiau jo ekipa patyrė pirmą pralaimėjimą šiame sezone.

„A“ grupės apžvalga

„BC Dugnas– VPS Solidarumas“ šiose varžybose iškovojo septintą pergalę iš eilės ir užsitikrino pirmą vietą grupėje. Likusios ekipos nėra tikros dėl to, kokią vietą užims. Šiame ture nerungtyniavusios „KKSK Reaktoriaus“, „Brolių Šaunuolių“ ir „TG Sokol“ ekipos dabar yra pirmame ketverte, tačiau joms ant kulnų pradeda lipti „Tritaškis.lt“. Visai realias galimybes patekti įTOP12 antrajame etape turi ir šiame ture „Tritaškio.lt“ įveikti „Negeri“. Šiai komandai lieka rungtynės su „TG Sokol“, todėl pergalės atveju „Negeri“ dar labiau sujauktų ir taip painią turnyrinę situaciją. „BC Čionarik“ iškovojo svarbią pergalę prieš „BC Kibirus“ ir dabar įgijo puikius šansus praverti kito etapo duris. „BC Kibirai“ ir „Rajonas“ veikiausiai kovos dėl vienintelio likusio laisvo kelialapio į kitą etapą. „BC Jad“, kurie šiame ture nerungtyniavo, į kitą etapą jau nepateks.

„NEGERI“- „TRITAŠKIS.LT“; 74– 81;

(A. Liudvinavičius 28, G. Astrauskas (15ak.) ir G. Mateikapo 13 / P. Kaminskas 31 (10ak.), A. Jankovskis 17 (10ak.), V. Danilovas (19ak.) ir A. Bružas po 10)

Abiem ekipoms pergalė buvo reikalinga kaip oras. Todėl komandos žaidimą pradėjo itin susikaupusios. „Tritaškis.lt” vaikinai nuo pat rungtynių pradžios geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau nesugebėjo sulaikyti nemažu  atradimu tapusio Arūno Liudvinavičiaus ir po pirmojo kėlinio atsiliko rezultatu 14-16. Antrajame kėlinyje geriausias sezono rungtynes sužaidęs „Negerų“gynėjas ir toliau nesiliovė stebinti žiūrovų ir per du kėlinius surinko 20 taškų bei padidino savo ekipos atotrūkį iki 13 taškų (47- 34). Nors atrodė, kad jo vedama komanda lengvai iškovos pergalę, antrojoje rungtynių pusėje viskas aukštyn kojomis apsivertė. Vedami Kaminsko, Jankovskio ir Danilovo „Tritaškis.lt“ pradėjo sparčiai vytis varžovus. Po trijų kėlinių vieno taško persvara pirmavo krepšinio portalo ekipa. Lemiamas kėlinys nebuvo toks rezultatyvus kaip pirmieji trys. Abi komandos dažnai klydo ir daugiausiai dėmesio skyrė gynybai. „Negeri“ sugebėjo prisivyti varžovus ir buvo paskelbtas pratęsimas. Toliau truputėlį geriau sekėsi „Negeriems“, tačiau labai greitai „Tritaškis.lt“ atsitiesė. Po Andriaus Maisak tolimo metimo ekipos persvara šoktelėjo iki 7 taškų. „Negeri“ neatlaikę varžovų spaudimo patyrė apmaudžią nesėkmę.

„BC ČIONARIK“- „BC KIBIRAI“; 65– 57;

(L. Beliūnas 35 (12 ak.), D. Lebedinskas 16 / R. Sausaitis 22)

Nors dvikovos favoritais buvo laikomi „BC Kibirai”, tačiau jau nuo rungtynių pradžios „BC Čionarik” vedami puikiai rungtyniavusio Lino Beliūno žaidė kur kas geriau. „BC Čionarik” nuolat tobulino puolimą ir dėl to galiausiai prieš lemiamą ketvirtį įgijo11 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje vedami Rapolo Sausaičio „BC Kibirai“ dar mėgino priešintis, tačiau jų pastangos buvo bergždžios.

„BC DUGNAS“- „VPS SOLIDARUMAS– RAJONAS“; 75– 56;

(M. Meilūnas 32 (11 ak.), V. Popovas 19 / J. Didžgalvis 23, A. Juknevičius)

„Rajonui“ reikėjo pergalės, tačiau jų laukė grėsmingi varžovai. Nepaisant to, kad į rungtynes čempionai susirinko beveik optimaliausios sudėties, „Rajonas“ pirmajame kėlinyje priešinosi grupės lyderiams. Po pirmo rezultatyvaus kėlinio rezultatas buvo lygus 21-21. Puikiai rungtyniavusi „BC Dugno” priekinė linija vadovaujama aikštelės generolo Tomo Steikūno žaidė vis geriau ir geriau. „Sekmadienio krepšinio lygos“ debiutantai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių  rezultatu 17- 42. Kita vertus, komandinis „Rajono“ žaidimas buvo itin sklandus, tačiau to buvo per mažai ir taip laukta pergalė išsprūdo iš jaunųjų krepšininkų rankų.

„B“ grupės apžvalga

Iš lygos pasitraukus „Maišiagalai“ ir „BC Justams“, tapo aišku, kad visos „mirtininkų“ grupės komandos keliaus į kitą etapą. Buvo likusi vienintelė intriga, ar kuriai nors komandai esančiai žemiau ketvirtos pozicijos pavyks iki pat pirmojo etapo pabaigos išlikti kovoja dėl aukščiausių grupės pozicijų. Deja, pralaimėjimus patyrę „Fabiniai“ ir „Begalviai“ atsakė į visus klausimus... Neaišku, kaip pirmajame ketvertuke pasiskirstys „Pakilk“, „Fuxų“, „KK Commos“ ir „Vapse Nepriciom“ ekipos. Kitoms komandoms pasivyti nutolusių varžovų jau nepavyks.

„FABINIAI“- „NUTRŪKUSI STYGA“; 51– 59;

(A. Povilaitis 14, K. Grigonis 12, R. Bujanauskas 11, T. Ščiuplys 10 / R. Niparavičius 17, B. Višinskis 16, G. Jakimavičius 11 (12 ak.), D. Pamerneckis 10)

Prieš dvikovą „Fabiniai“ buvo priversti ieškoti pastiprinimo, kadangi daugelis komandos žaidėjų taip ir neatvyko į rungtynes arba dėl patirtų traumų negalėjo žaisti... „Fabiniai“  susigrąžino Tautvydą Ščiuplį ir Robertą Bujanauską, tačiau dėl to, kad pastarasis krepšininkas vėlavo, buvo priverstas žaisti ir kojos traumą prieš kurį laiką patyręs Egidijus Mažeika. Iš pradžių geriau sekėsi „Fabiniams“. Naujokai „Nutrūkusi styga” nebuvo itin taiklūs. Pirmojo kėlinio metu komandą gelbėjo Roko Niparavičiaus tritaškiai. Visgi besibaigiant kėliniui „Fabiniai“ pirmavo gana kukliu 2 taškų skirtumu (12- 10). Antrajame kėlinyje varžovų gretose puikiai žaisti ėmė Bartas Višinskis. Krepšininkas gana nesunkiai pralauždavo varžovų gynybą ir rinko taškus iš po krepšio. Nors „Nutrūkusi styga“ žaidė gana gerai, visgi šio kėlinio metu išsiveržti į priekį komandai nepavyko. Prieš antrą rungtynių dalį rezultatas buvo 28- 27 „Fabinių“ naudai. Po pertraukos lygos naujokai pajuto, kad šios rungtynės, tai jų šansas išplėšti pergalę, o varžovas pažeidžiami. Taigi „Nutrūkusi styga“ ėmė žaisti iš visų jėgų ir tai jiems atnešė pergalę.

„BEGALVIAI“- „KK COMMA“; 37– 71;

(R. Šimkus 11 / A.Reut 27, M. Dambrauskas 11)

„Begalviai” dviejuose kėliniuose iš eilės sugebėjo lipti ant kulnų Arnoldo Reut vedamai „KK Commos” komandai. Deja, po dviejų kėlinių, atsilikdami rezultatu 22- 27, „Begalviai”  visiškai subyrėjo. Antrojoje rungtynių pusėje susitikimo lyderiai galutinai sutriuškino priešininkus ir šventė užtikrintą pergalę. PO šių rungtynių „KK Comma“ užsitikrino vietą TOP12 grupėje, tuo tarpu „Begalviai“ prarado galimybes patekti tarp keturių geriausiųjų grupėje.

„VAPSE NEPRICIOM“- WWW.STOVI.LT; 57- 50;

(J. Pečiulevičius 14, M. Zimnickas 10 / D. Baltrušaitis 20)

Rungtynes „Vapse Nepriciom” pradėjo gerai nusiteikę. Komandai sekėsi rezultatyviai užbaigti gerai pagalvotas atakas bei apsiginti, tuo tarpu „Stovi.lt”, varžovams nusileisdami ūgiu, greitai atidavė jiems į rankas pranašumą baudos aikštelės prieigose. Įsismaginę jaunuoliai po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 37- 14 ir niekas neabejojo lengva jų pergale. Antrojoje rungtynių dalyje galingai pradėjusi komanda padidino savo persvarą iki rekordinių 28 taškų, tačiau nuo tada ekipa sustojo. „Stovi.lt“ tuo pasinaudojo ir ėmė geriau gintis bei priversdavo varžovus vis dažniau klysti, mesti iš nepatogių padėčių. „Vapse Nepriciom“ ketvirtajame kėlinyje žaidė kur kas prasčiau nei rungtynių pradžioje. Dėl smuko komandos žaidėju ūpas ir sėkmė šypsojosi vis rečiau ir rečiau... Taigi varžovai nesnaudė ir pasinaudojo „Vapse Nepriciom” nuopuoliu, sumažino skirtumą bei dar labiau priartėjo prie pergalės. Deja, Dainiaus Baltrušaičio vedamiems „Stovi.lt” pritrūko keleto minučių ir pergalę 7 taškų pranašumu šventė „Vapse Nepriciom” ekipa.

„FUXAI“- „PAKILK“; 61– 93;

(L. Kirlys 43 / A. Butkus 17, T. Lukša 15, V. Kulbė 14 (13 ak.), D. Pavlovskis 13, T. Balčius 10)

Dar prieš savaitę „Fuxai” buvo vienvaldžiai „B“ grupės turnyrinės lentelės lyderiai. Komanda šventė net 5 pergales iš eilės. „Pakilk“ šiai dvikovai ruošėsi itin rimtai ir į rungtynes atvyko susikaupę bei pasiryžę laimėti. Tuo tarpu susitikimo lyderiai „Fuxai” pasirodė be Aukštuolio ir Barono. Nuo pat rungtynių pradžios „Pakilk” jaunimas buvo taiklesnis, karaliavo po abiem krepšiais bei greitai pereidami iš gynybos į puolimą sugebėjo atitrūkti 6 taškais (21- 15). Antrajame kėlinyje viskas vyko panašiai kaip ir pirmajame. „Fuxai” tarpe pasižymėjo tik Laurynas Kirlys rinkęs beveik visus ekipos taškus ir neleidęs varžovams dar labiau tolti. Antrojoje rungtynių dalyje, pasinaudoję gausiu atsarginių žaidėjų suoleliu, „Pakilk“ triuškino varžovus. Taigi žiūrovai atvykę stebėti įteptos kovos tikrai nenusivylė šiomis rungtynėmis. Jaunieji „Pakilk“ vyrukai be vargo įveikė grupės lyderius.

„C“ grupės apžvalga

„C“ grupėje ir toliau karaliauja rekordus gerinantys Vytauto Riabovo kariai „Muscleshop.lt”. Po jų rikiuojasi pagrindiniai pretendentai į antrą vietą: „Tores“ (su vienu pralaimėjimu), „ChF“, „Venipak– Barada“, „O.P.A“ ir „BC Visad Gatavs“. Šios komandos veikiausiai iki pat pabaigos kovos dėl dviejų likusių kelialapių į stipriausiųjų pogrupį. „KK Perkūnas“ įveikęs „BC Šnipiškes“ prieš šventes gali jaustis ramiau, jų sąskaitoje dvi pergalės, o už jų nugarų dar likę po vieną pergalę turintys „PeaceII“, „BC Šnipiškės“ ir be pergalių žengiantys „BC Elitaz“.

„MUSCLESHOP.LT“- „BC ELITAZ“; 141– 62;

(E. Leipus (13 ak.) ir T. Grybauskas (14 ak.) po 37, A. Palaima 20, A. Liachovičius (12 rp. ir 12 pk.) ir R. Ramanauskas po 18 / U. Stulginskas 21, M. Linkevičius 18, E. Dovydėnas 11)

„C” grupės lyderių ir autsaiderių dvikovoje „Muscleshop.lt” puolimo mašina sutraiškė „BC Elitaz” jaunimą. Trečiąjį rungtynių ketvirtį varžybų lyderiams pavyko laimėti net 35 taškų skirtumu. Komanda nuo pat pirmųjų minučių smaginosi dėjimais ir nesulaukė jokio varžovų pasipriešinimo. Nugalėtojų gretose Andrius Liachovičius pelnė 18 taškų, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 12 kamuolių. Jo sąskaitoje ne tik naujas „Sekmadienio krepšinio lygos“ perimtų kamuolių rekordas, tačiau ir antrasis trigubas dublis šiame sezone.

„KK PERKŪNAS“- „BC ŠNIPIŠKĖS“; 47– 31;

(A. Gricius 15, A. Gudavičius 13 / D. Ditkevičius 18)

Puikus „KK Perkūno“ lyderių Adomo Griciaus ir Aurimo Gudavičiaus žaidimas atvedė ekipą į antrąją pergalę sezone. Jau nuo rungtynių pradžios „KK Perkūnas“ įgijo šiokį tokį pranašumą, kurį visų rungtynių metu palaipsniui didino, o ketvirtą kėlinį sužaidė dar užtikrinčiau ir galutinę persvarą padidino dvigubai. „Šnipiškiečiai“ bandė pakreipti susitikimo eigą sau naudinga linkme, tačiau komanda pernelyg dažnai klydo ir nebuvo itin taikli.

„O.P.A.“- „TORES“; 50– 79;

(A.Pūkys 18 (18 ak.), T. Antanaitis 16, P. Bodindorfas 12 / V. Azarkovas ir N. Majevksis (13 ak.) po 18, M. Pščolovski 15 (10 ak.), E. Kumpauskas 10)

Prieš šias rungtynes lygos senbuviai „Tores“ kaip ir debiutantai „O.P.A.“ savo sąskaitoje turėjo po keturias pergales ir vieną nesėkmę. Nors turėjome išvysti lygių varžovų dvikovą, viską aukštyn kojom apvertė „galingai“ varžybas pradėję „Tores“. Pastaroji komanda šiose rungtynėse tiesiog sužibėjo ir gana lengvai iškovojo pergalę. Jau pirmajame kėlinyje „Tores“ visiškai suparalyžavę varžovus gynyboje, „O.P.A.“ ekipai leido pelnyti vos keturis taškus per kėlinį ir šovė į priekį rezultatu 16- 4. Visgi „O.P.A.“ nepasidavė ir dėl Artūro Pukio ir Tomo Antanaičio pastangų pirmojo kėlinio antrojoje dalyje išlygino rezultatą 15- 15. Tačiau antrojoje rungtynių dalyje ir toliau dominavo galingai puolantys „Tores“ vaikinai, kurių gretose šį sykį taškus rinko visi aikštelėje pasirodę žaidėjai. Prie užtikrintos pergalės be tradicinių sezono lyderių Azarkovo ir Majevskio svariai prisidėjo 15 taškų surinkęs Marek Pščolovski. Ekipos idėjinis vadas atkovojo dar 10 kamuolių, o iki trigubo dublio jam pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo. „Tores“ užtikrintai žygiuoja tarp keturių stipriausių „C“ grupės ekipų.