Devintas „SKL“ reguliariojo sezono pirmojo turo etapas

Gruodžio 9 dieną vyko devintojo „Sekmadienio krepšinio lygos“ turo susitikimai. Šį sykį tarpusavyje kovojo turnyrinės lentelės lyderiai ir autsaideriai. Kita vertus, netrūko puikių asmeninių pasirodymų. Be to, buvo pasiektas vienas įspūdingas ir sunkiai pakartojamas rekordas.

Gintaras Plytnikas („Muscleshop.lt“) rungtynėse su „PeaceII“ (126:57) atliko 29 rezultatyvius perdavimus ir pagerino Simo Paužos („BC Kibirai“)pasiektą rekordą („BC Kibirų“ įžaidėjas atliko 16 rezultatyvių perdavimų).

Naudingiausios savaitės komandos titulą šį kartą užima „Muscleshop.lt“. Ekipa surinko 183 naudingumo balus. „Muscleshop.lt“ ir vėl galės nemokamai apsilankyti „KN Biliardo klube“.

„Druskininkų vandens parko“ ir „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponais galės džiaugtis Laurynas Kirlys („Fuxai“). Rezultatyviausias „Sekmadienio krepšinio lygos“ žaidėjas į „Begalvių“ krepšį pasiuntė net 12 tritaškių iš 19 ir išviso surinko 59 taškus. Šis taip pat surinko ir daugiausiai naudingumo balų-52.

„A“ grupės apžvalga

Po 9 turo savo pozicijas sustiprino „KKSK Reaktorius“ ir „Broliai Šaunuoliai“. Abi ekipos įtikinamai įveikė savo varžovus. „KKSK Reaktoriui“ nusileidusi „TG Sokol“ komanda nuo šiol gali būti priklausoma nuo kitų ekipų pasirodymų, nes jiems ant kulnų jau lipa šiame ture nežaidę „Negeri“ ir „Tritaškis.lt“. „Broliams Šaunuoliams“ nusileidę „BC Jad“ vyrukai prarado paskutinę galimybę ir jau dabar aišku, kad likusios dvejos „A“ grupės rungtynėms jiems bus tik garbės reikalas. „BC Jad“ dviem pergalėmis atsilieka nuo „Rajono“, „BC Kibirų“ ir „BC Čionarik“ ekipų.

TG SOKÓŁ“– „KKSK REAKTORIUS“; 57– 70;

(V. Smilgin 16, V. Kiseliov 11, E. Kolendo 10 (11 ak.) / G. Lukšys 16, A. Dakinevičius 12, G. Petrikas ir Ž. Rubliauskas po 11)

Po pralaimėjimo, patirto praėjusio turo metu susitikime su „Tritaškio.lt” komanda, „KKSK Reaktorius” norėjo kuo greičiau reabilituotis. Gausiai į rungtynes susirinkę vicečempionai jau pirmajame kėlinyje puikiai gynėsi ir stabdė priešininkų puolimą. „KKSK Reaktoriaus” vyrukai po 10 minučių pirmaudami rezultatu 17- 3 nemažino apsukų ir išnaudojo pranašumą įgytą dėl gausesnio atsarginių žaidėjų suolelio. Kita vertus, komandos gynyba prastėjo, tačiau pranašumą pavyko išlaikyti ir net padidinti (41- 14). Po didžiosios pertraukos prie varžovų gynybos derinių prisitaikę „TG Sokol“ vaikinai laimėjo trečią rungtynių ketvirtį rezultatu 18- 17. Prieš lemiamą rungtynių ketvirti „sakalai“ atsiliko 26 taškais. Taigi pergalė buvo, galima sakyti, neįmanoma, tačiau „TG Sokol“ iki pat paskutiniosios rungtynių akimirkos nenuleido rankų ir žaidė iš visų jėgų.

„BC JAD“– „BROLIAI ŠAUNUOLIAI“; 37– 90;

(A. Navickas 11 (11 ak.), M. Kapickas 10 / D. Dūdėnas 30 (11 ak.), A. Kleveckas 27 (18 ak.), M. Smalakys 11)

Į paskutines dienos rungtynes šešiese susirinkę „Broliai Šaunuoliai” turėjo gerokai palaukti, kol pasirodė penktasis „BC Jad” žaidėjas. Visgi vėlyva rungtynių pradžia visiškai jų neišmušė iš vėžių. „BC Jad” nesugebėjo pasipriešinti puikiai rungtyniavusiems „Broliams Šaunuoliams” ir komandos lyderiams Dariui Dūdėnui bei Aurimui Kleveckui. Pastarasis krepšininkas rungtyniavo vos prieš dieną atšventęs savo 29-ąjį gimtadienį. D.Dūdėnas smaginosi atlikdamas įspūdingus dėjimus, o jubiliatas rinko taškus, kovojo dėl atšokusių kamuolių ir 7 kartus komandos draugams  rezultatyviai perdavė kamuolį. Išviso A.Kleveckas surinko 45 naudingumo balus. Pirmame kėlinyje varžovus pralenkę rezultatu 28- 5, „Broliai Šaunuoliai“ antrajame ir trečiajame kėliniuose ėmė žaisti kiek labiau atsipalaidavę. Dėl to „BC Jad“ antrą kėlinį pralaimėjo rezultatu 8- 15, o trečiajame, pademonstravę neblogą puolimą, laimėjo  rezultatu 18- 17. Tačiau ketvirtajame kėlinyje žaidėjams pritrūko jėgų ir „Broliai Šaunuoliai“ 24 taškais padidino persvarą. Vieša paslaptis, kad „Broliai Šaunuoliai“ yra viena iš mažiausiai tritaškių metančių ekipų „Sekmadienio krepšinio lygoje“. Šiose rungtynėse apsilankė ekipai vasarą atstovavęs snaiperis Darius Jovaiša. Galbūt tai ženklas, jog „broliai“ prieš svarbų „Sekmadienio krepšinio lygos“ 2012- 2013 m. sezono etapą ruošiasi užpildyti spragas?

„B“ grupės apžvalga

Po burtų traukimo „B“ grupė buvo pavadinta viena lygiausių. Prieš savaitę iš tolimesnių kovų pasitraukė „Maišiagala“, o dabar į rungtynes neatvykusi „BC Justų“ komanda taip pat traukiasi iš lygos. Turnyrinėje lentelėje šių dviejų ekipų rezultatai nefiguruos. Grupės viršūnėje ir po šio turo išlieka „Fuxai“. Ši komanda nėra patyrusi nei vieno pralaimėjimo. Toliau po vieną nesėkmę patyrę „Pakilk“, „Vapse Nepriciom“ ir „KK Comma“. Dvi pirmosios ekipos dar turės galimybę iš pirmosios vietos išversti dabartinius grupės lyderius. „Fabinių“ ir šiame ture „Fuxams“ nusileidusių „Begalvių“ šansai prasibrauti į pirmą ketvertą migloti. Kita vertus visos „B“ grupės ekipos gali būti ramios, nes į antrą etapą pateks, tik nuo likusių rungtynių priklausys į „TOP12“ ar „2grupę“.

„BEGALVIAI“– „FUXAI“; 57– 94;

(R. Šimkus 22, M. Sūdžius 16 (11 ak.) / L. Kirlys 59 (12/19 tritaškiai), Š. Stungurys 15, A. Baronas 10)

Pirmosiose dienos rungtynėse susitiko grupės išsišokėliai „Begalviai” ir vienvaldžiai lyderiai „Fuxai”. Šį kartą jokių staigmenų nebuvo. Neabejotinai pergalę ir vėl šventė šį kartą vos penkiese rungtyniavę „Fuxai”. Pirmajame kėlinyje „Fuxai” pademonstravo gerą gynybą. „Begalviams” sugebėjo pasipriešinti ir buvo itin taiklūs mesdami tolimus metimus. Taip rungtynių autsaideriais laikyti krepšininkai išsiveržė į priekį rezultatu 20- 12. Puolant varžovus itin puikiai žaidė Laurynas Kirlys. Antrajame kėlinyje niekas nepakito. „Fuxų“ zoninė gynyba puikiai tvarkėsi su varžovais baudos aikštelėje, o taškus rinko tik iš toliau pataikę Robertas Šimkus ir Mantas Sūdžius. Po 20-ies minučių rezultatas buvo 39- 25. Nors „Begalviai” trečiajame kėlinyje atrado vis daugiau varžovų gynybos spragų, jiems nesisekė sustabdyti Lauryno Kirlio. Pastarasis krepšininkas itin taikliai metė tritaškius. Ketvirtajame kėlinyje šis atakuojantis „Fuxų“ gynėjas puolime vienas ant savo pečių tempė visą komandą, o jo ekipos draugai tik gynėsi. Vieną rungtynių atkarpą pasekęs savo ekipos draugo pavyzdžiu puikiai sužaidė Šarūnas Stungurys. „Begalviai“ sutriko, kadangi nesitikėjo, jog varžovai taip taikliai mes tolimus metimus. Galiausiai „Fuxai“ šventė jau septintą pergalę. Nugalėtojai šioje dvikovoje į varžovų krepšį pasiuntė net taiklių 16 tolimų metimų iš 27 bandymų.

„PAKILK“- „WWW.STOVI.LT“; 61- 56:

(J. Naidzinavičius 22, T. Balčius 15, M. Kazlauskas 10, G. Povilauskas 8 (23 ak.) / M. Mažeika 12, D. Janonis 11, D. Baltrušaitis 10)

Dėl aukščiausių pozicijų „B“ grupėje kovojanti „Pakilk“ ekipa į rungtynes atvyko vos penkiese. Tai leido dėl išlikimo kovojančiai „Stovi.lt“ komandai atsidurti labai arti sensacijos įgyvendinimo. Rungtynėse, kurias galima vadinti įtempčiausiomis ir atkakliausiomis šiame ture, „Pakilk“ penketukas šventė dar vieną pergalę. „Stovi.lt“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir varžovams leido išsiveržti į priekį rezultatu 20- 11. Vėliau lygos debiutantai pagerino gynybą bei visas varžovų klaidas vertė taškais. Prie ekipos spurto smarkiai prisidėjo Žygis Palaitis truputėlį pristabdęs po abiem krepšiais karaliavusį Gediminą Poviliauską. Nepaisant to „Stovi.lt“ nepalūžo ir prieš lemiamą ketvirtį skirtumą sumažino iki dviejų taškų (48- 50). Ketvirtajame kėlinyje abi ekipos daugiausiai dėmesio skyrė gynybai. Iš pradžių geriau žaidė „Pakilk“ vedami Balčiaus ir Naidzinavičiaus. Komanda įgijo 6 taškų persvarą. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 2 minutes „Stovi.lt” puolėjas Mantas Mažeika pataikė tritaškį, kuris ekipą dar labiau priartino prie varžovų. Deja, po akimirkos tą patį padarė ir puikiai žaidęs Justas Naidzinavičius. Mantas Mažeika gavo penktą asmeninę pražangą, o be rezultatyviausio žaidėjo likę „Stovi.lt“ vaikinai nesugebėjo sėkmingai užbaigti atakų iš toli ir leido varžovams išlaikyti didesnę persvarą nei galima išlyginti ar persverti vienu metimu.

„NUTRŪKUSI STYGA“- „VAPSE NEPRICIOM“; 42- 63;

(B. Višinskis 14, G. Jakimavičius 11 / G. Trilikauskis 21, M. Zimnickas 12)

Gerai nusiteikę „Vapse Nepriciom” vaikinai nuo pat rungtynių žaidė gana neblogai. Tai, galima sakyti, tartum įrodė, jog šiemet komandos sudėtis išties gera, o tai, be abejones, padės siekti geriausių rezultatų. Vaikinai pademonstravę žaibišką puolimą varžovus dažniausiai užklupdavo nespėjusius grįžti į gynybos pozicijas. Tokiu būdu „Vapse Nepriciom” po 10 minučių išsiveržė į priekį rezultatu 21- 12. Gana dažni žaidėjų keitimai truputį išderino ekipos koncentraciją, o tuo pasinaudoję varžovai pataikė keletą tritaškių metimų. Bartas Višinskis („Nutrūkusi styga“) kelis kartus sugebėjo pralaužti varžovų gynybą ir pelnyti taškus priversdamas priešininkus prasižengti. Jo vedama ekipa grįžo į žaidimą ir varžovų pranašumą sumažino iki 3 taškų. Pajutę pavojaus signalą „Vapse Nepriciom“ jaunuoliai pagerino gynybą. Nors „Nutrūkusios stygos“ komandoje taškus rinko daugiausiai du žaidėjai Marius Zimnickas ir Gytis Trilikauskis, trečiajame ketvirtyje ekipa susikrovė 13 taškų pranašumą. Deja, nepaisant to, jos „Nutrūkusi styga“ iki pat rungtynių pabaigos žaidė iš visų jėgų, šį sykį pergalę šventė, gausesniu atsarginių žaidėjų suoleliu galintys pasigirti, „Vapse Nepriciom“ krepšininkai.

„C“ grupės apžvalga

„C“ grupėje varžovų pasipriešinimo nesulaukė „Mascleshop.lt“ vaikinai. Ši komanda likusiose dvikovose neturėtų patirti kokių nors sunkumų. Dėl likusių trijų vietų kovoja keturios ekipos: „ChF“, „Tores“, „O.P.A“ ir „Venipak– Barada“. Į šią kovą susiklosčius palankioms aplinkybėms dar gali įsivelti ir „BC Visad Gatavs“. Jau dabar aišku, kad likusios ekipos bus priverstos kovoti dėl išlikimo ir kelialapio į antrą etapą. Nemažai galimybių turi „KK Perkūnas“ ir „Peace2. Kortas šioms ekipoms sumaišyti dar gali „BC Šnipiškės” ir „BC Elitaz”.

„VENIPAK– BARADA“- „BC ŠNIPIŠKĖS“; 87- 47;

(V. Asačiovas 16 (12 ak.), T. Zaleckas ir T. Malimenkovas po 14, R. Vyšniauskas 13, G. Grinius 11 / T. Česnulis 20 (18 ak.), J. Palikša 19)

Po pirmosios pergalės „BC Šnipiškių” vaikinus galingai puolusi „Venipak– Barada” ekipa jau pirmajame kėlinyje neužleido lyderių pozicijų. „Venipak– Barada” ketvirtį laimėjo rezultatu 26-  12. Antrajame kėlinyje vienų iš lygos favoritų gretose pasirodė į rungtynes trumpam užsukęs Dainius Navickas, tačiau būtent tuo metu „BC Šnipiškių“ ekipa sugebėjo sužaisti vieną geriausių rungtynių atkarpų. Taigi besibaigiant antram ketvirčiui rungtynių autsaideriai prie varžovų priartėjo rezultatu 28- 39. Įspūdingą (40 taškų persvara) pergalę šį sykį šventė „Venipak– Barada“ ekipa.

„KK PERKŪNAS“– „CHF“; 49- 66;

(A. Gricius 15, A. Gudavičius 11, K. Marcinkus 10 / R. Beliūnas 18, J. Šileikis 12)

Nors rungtynes „ChF” pradėjo be trijų pagrindinių žaidėjų, tai nepalengvino gyvenimo „KK Perkūnui”. Šansą pasirodyti gavo kiti „chemikų” žaidėjai. „ChF” gerai gynėsi ir rinko taškus. Po keitimo į aikštę žengią Beliūnas, Petrulionis ir Kisialiovas rungtyniavo kaip įprastai sėkmingai. „ChF” po pirmo ketvirčio pirmavo rezultatu 19- 9. Antrajame kėlinyje „KK Perkūno“ vyrai žaidė iš visų jėgų. Nors lygos naujokai ir neprisivijo varžovų, tačiau neleido smarkiai išsiveržti į priekį. Prieš antrą rungtynių dalį rezultatas buvo 26- 36. Trečiajame kėlinyje „ChF“ sugebėjo pataikyti iš toli, o Ramūnas Beliūnas savo firminiais „puskabliais“ „draskė“ varžovų gynybą. Taigi prieš pirmąjį ketvirtį „ChF“ pirmavo jau 20 taškų. Nors ketvirtą kėlinį laimėjęs „KK Perkūnas“ dar sugeba sumažinti skirtumą iki 17 taškų, tačiau tai yra viskas ką lygos naujokai nuveikia šiose rungtynėse.

„MUSCLESHOP.LT“- „PEACE II“; 126- 57;

(E. Leipus (11 ak.) ir M. Vaitiekus po 26, A. Palaima 25 (10 ak.), R. Ramanauskas 17, A. Liachovičius 11, L. Bankieta 10, G. Plytnikas (29 rp.) / T. Narkevič 26, K. Marcinkevič 16)

Prieš savaitę triuškinantį pralaimėjimą patyrę „PeaceII” vaikinai pirmajame kėlinyje nesutriko ir rungtyniaudami su daug pajėgesniais varžovais po 10 minučių atsiliko tik 6 taškais (17-23). Deja, komandai koją pakišo į rungtynes taip ir neatkvykią žaidėjai. Vos penkiese žaidę juodšiliečiai, dėl kojos traumos iš krepšinio aikštelės pasitraukus Šarūnui Jankauskui, liko keturiese. Tada ir įvyko lemtingas rungtynių lūžis ir „Muscleshop.lt“ jaunimas įveikė „PeaceII“. Antrojoje susitikimo dalyje „Muscleshop.lt“ puolė taip pat aktyviai, tačiau vis labiau varžovams nuolaidžiavo gynyboje leisdami jiems pelnyti 17 taškų (93-38). Ketvirtasis rungtynių kėlinys vyko pagal analogišką trečiajam scenarijų ir „C“ grupės lyderiai šventė įspūdingą pergalę bei pagerino kelis lygos rekordus. Komanda per rungtynes ne tik atliko nemažai dėjimų per varžovų galvas, tačiau ir 44 kartus rezultatyviai perdavė kamuolį ir pagerino „Sekmadienio krepšinio lygos“ rekordą. Puikų šou surengė lygos veteranas Gintaras Plytnikas. Krepšininkas atliko 29 rezultatyvius perdavimus ir savo žaidimu šiose rungtynėse priminė legendinį „Lakers“ ekipos žaidėją Magic Johnsoną. Nuo sutriuškinimo „PeaceII“ negelbėjo ir geriausias rungtynes karjeroje sužaidusių Tomo Narkevičiaus ir Kšištofo Marcinkevičiaus pasirodymai.

„BC ELITAZ“- „BC VISAD GATAVS“; 47- 102;

(M. Linkevičius 18, M. Čekys 10 / D. Milius 33, T. Girnius 30 (15 ak.), K. Urbonas 13)

Prisižiūrėję, ką aikštelėje prieš kelias minutes išdarinėjo „Muscleshop.lt”, kažką panašaus sugalvoja padaryti ir „BC Visad Gatavs”. Komanda nuo pat pirmų susitikimo minučių aktyviai gynėsi ir privertė varžovus nuolatos klysti. Tuo tarpu „BC Visad Gatavs” atakavo beveik be klaidų ir į priekį išsiveržė 12 taškų. Antrajame kėlinyje viskas vyko pagal analogišką scenarijų. Po 20 minučių lyderių persvara daugiau nei akivaizdi, rezultatas 51- 23. Po didžiosios pertraukos pirmaujanti ekipa vis dažniau klydo ir jos rezultatyvumo kreivė krito iki 15 taškų per kėlinį. „BC Elitaz“ visiškai subyrėjo ketvirtajame kėlinyje, kai varžovai be didelių sunkumų vieną po kito metė metimus iš po krepšio ir pelnė 36 taškus. Galiausiai įspūdingu 55 taškų skirtumu pergalę šventė rungtynių lyderiai „BC Visad Gatavs“.

Paskutiniojo šių metų turo prognozės

„BEGALVIAI“- „KK COMMA“ (Prognozė 40% - 60%)

Nors „KK Comma“ šiame sezone nusitaikė į vietą pirmajame 12– uke, tačiau „Begalviai“ nepasiduos.

„FABINIAI“- „NUTRŪKUSI STYGA“ (Prognozė 60% - 40%)

"Fabiniai", kurie patys nėra ramūs dėl savo padėties "mirtininkų" grupėje iš kurios komandos byra, kaip lapai egzaminuos lygos naujokus, kuriems dar vis nesiseka atrasti kelių į pergales.

„O.P.A.“– „TORES“ (Prognozė 40% - 60%)

Tai abiems komandoms labai svarbi dvikova dėl vietos pirmajame „C“ grupės ketverte. Abiejų ekipų ateityje dar laukia pajėgūs varžovai.

„NEGERI“- „TRITAŠKIS.LT“ (Prognozė 40% - 60%)

„Sekmadienio krepšinio lygos“ žiūrovų laukia įdomi ir intriguojanti dvikova tarp „B” grupės pagrindinio ketverto komandų persekiotojų. Ekipa iškovojusi pergalę įgytų šansą patekti tarp keturių stipriausių grupės komandų.

„VAPSE NEPRICIOM“– „WWW.STOVI.LT“ (Prognozė 60% - 40%)

Tai bus dviejų jaunų ekipų dvikova, kurioje nugalėtojas turėtų paaiškėti po gana atkaklios kovos. „Stovi.lt“ dar negali būti ramūs dėl savo padėties. Kelialapio į antrą etapą jie dar neužsitikrino

„KK PERKŪNAS“- „BC ŠNIPIŠKĖS“ (Prognozė 70% - 30%)

Šansų šioje dvikovoje turėtų turėti ir „BC Šnipiškės“. Jei komandai pavyktų iškovoti pergalę, „BC Šnipiškės“ dar kartą gali perrašyti istoriją ir prasibrauti į kitą etapą.

„BC ČIONARIK“ - „BC KIBIRAI“ (Prognozė 30% - 70%)

Tai vienas iš paskutiniųjų šansų „BC Čionarik“ komandai užsikabinti už nuvažiuojančio antro etapo traukinio...

„MUSCLESHOP.LT“- „BC ELITAZ“ (Prognozė 95% - 5%)

Kokius rekordus šį kartą sugalvos pagerinti „Muscleshop.lt“ vaikinai?

„BC DUGNAS- VPS SOLIDARUMAS“ – „RAJONAS“

(Prognozė 60% - 40%)

„Rajonui” pergalė reikalinga, kaip oras. Kita vertus, jų laukia išties stiprūs varžovai.