Šeštasis „Sekmadienio krepšinio lygos“ turas

Įvyko šeštasis „Sekmadienio krepšinio lygos” turas. Ekipos sužaidė ketvirtąsias sezono rungtynes, o nepralaimėjusių skaičius sumažėjo iki keturių. „A” grupėje šį sekmadienį ilsėjosi be pralaimėjimų žengianti „BC Dugno– VPS Solidarumas” komanda.

„B” grupėje nepralaimi „Fuxai” šio turo metu privertę pirmą kartą pasiduoti „KK Commą”. „C” grupėje kol kas  nuostolių nepatyrė „Muschleshop.lt” ir „Tores” šio turo metu be didelio vargo „sudaužę” savo oponetus. Taigi sumažėjo ne tik nepralaimėjusių, tačiau ir nelamėjusių. Pirmas savo pergales iškovojo lygos debiutantai „Stovi.lt” ir „KK Perkūnas”. Be pergalių kol kas lieka „BC Jad”, „BC Šnipiškės”, „BC Elitaz” ir „Maišiagala”. Būtent pastarosios ekipos žaidimą galima laikyti didžiausiu šio sezono nusivilimu.

Naudingiausios savaitės komandos titulas šį kartą atitenka „Venipak– Barada” komandai, kuri 96-27 „sutraiškė” juodšiliečius „Peace2”. Ekipa surinko 106 naudingumo balus ir galės nemokamai apsilankyti „KN Biliardo klube“.

Rezultatyviausiu turo žaidėju tapo „Venipak– Barada“ komandos žvaigždė Tomas Malimenkovas į „Peace2“ krepšį „įmetęs ir įdėjęs“ 40 taškų. Tomui atitenka „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponas.

„O.P.A“ ekipos lyderis Artūras Pūkys į „BC Šnipiškių“ krepšį įmetė 25 taškus (10/19 dvitaškiai, 5/9 baudos metimai) bei atkovojo 23 kamuolius. Iš viso komandos vedlys surinko 41 naudingumo balą ir tapo naudingiausiu turo žaidėju. Jam atitenka „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponas.

Naujokų dvikovoje pirmoji „KK Perkūno” pergalė

„BC ELITAZ”– „KK PERKŪNAS” 44– 59 (D. Tendzegolskis 14 / A. Gricius (12 atk.kam.) ir A. Gudavičius po 17). Pirmieji šį turą į aikštelę išbėgo savo sąskaitoje pergalių neturintys lygos naujokai „BC Elitaz” ir „KK Perkūnas”. Jauna „BC Elitaz” ekipa per du kėlinius demonstravo gana neblogą puolimą ir rasdavo spragų varžovų gynyboje.  Prieš antrą rungtynių dalį jie iškovojo 2 taškų persvarą. Deja, jau po didžiosios pertraukos aikštelėje vaizdas visiškai pasikeitė. „KK Perkūno” gretose puikiai žaisti ėmė lyderiai Gricius ir Gudavičius, o „BC Elitaz” komandos jaunimui vis sunkiau sekėsi demosntruoti kokybišką gynybą. Prieš lemiamą ketvirtį „KK Perkūnas” turėjo 3 taškų persvarą. Ketvirtojo kėlinio metu šių rungtynių nugalėtojai turėjo daugiau fizinių jėgų ir noro kovoti dėl pergalės. Pralaimintis jaunimas atsissakė komandinio žaidimo ir mėgino pergalę išplėti individualiais pasirodymais, tačiau dažniausiai tai baigdavosi nesėkmėmis. Dėl to „KK Perkūnas” nutolo ir iškovojo pirmąją pergalę.

„Maišiagalos” pragaras tęsiasi

„BC MAIŠIAGALA”– „PAKILK” 49- 83 (D. Šalucha 23, Z. Dubovski 19 / D. Pavlovskis 18, A. Butkus ir A. Petraitis po 15, G. Povilauskas 13 (17 akt. Kam.)). Antrosiose dienos rungtynėse susitiko praėjusio sezono išsišokėliai „Pakilk” ir ne geriausius laikus išgyvenanti Maišiagalos „SK Maišiagalos” komanda. Nuo pat rungtynių pradžios į priekį išsiveržę „Pakilk” be didesnio vargo laimėjo pirmą kėlinį, rezultatu 24- 2. Antrojo kėlinuko metu „Maišiagalos” naujokui Daliui Šaluchai vis dažniau pavykdavo pralaužti varžovų gynybą. Sėkmingo aukštaūgio krepšininko žaidimo dėka maišiagaliečių taškų sausra baigėsi, tačiau „Pakilk” žaibiškai perėjo iš gynybos į puolimą.Toks puolimo tempas „Maišiagalos” komandai pasirodė per greitas. Dėl to jie retai sugebėdavo prie savo krepšio grįžti visi. Kėlinys baigėsi rezultatu 45- 16. Po ilgosios pertraukos „Pakilk” vaikinai truputį atsipalaidavo, o savo solinį pasirodymą tęsė Dalius Šalucha,. Jam neblogai talkino Zbignev Dubovski. “Maišiagala” laimėjo trečią ketvirtį, rezultatu 19- 13, tačiau bendras rezultas liko 58- 35. Taigi „Pakilk” tikėjo, jog švęs dar vieną  pergalę. Ketvirtą kėlinį, rezultatu 25- 14, vėl laimėjo jaunimas ir rungtynės baigėsi ketvirta iš eilės „Maišiagalos” komandos nesėkme.

Svarbi „Tores” pergalė „C” grupėje

„TORES”– „BC VISAD GATAVS” 70- 44 (N. Majevskis 26 (18 atk.kam.), V. Azarkovas 14 / V. Versockas, D. Milius ir T. Grinius po 11). Šios rungtynės turnyrine prasme buvo labai svarbios abiems ekipoms. Niekas tikriausiai nesuabejos, kad „C” grupėje „Venipak– Barada”, „Visad Gatavs”, „Tores” ir „ChF” kovoja dėl 3 kelialapių į stipriausiųjų pogrupį antrajame etape. Nuo pat rungtynių pradžios į priekį išsiveržusi „Tores” komanda nei akimirkai neužleido lyderių pozicijos. „Visad Gatavs”, priešingai, tik kartais sugebėdavo tinkamai pasipriešinti varžovams… Komanda beviltiškai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 22-42 bei nesugebėjo neutralizuoti naujoko Nikolajaus Majevskio. Šis krepšininkas jau trečią sykį iš eilės surinko dvigubą dublį.

Gana netikėta „Begalvių” pergalė

„BEGALVIAI”– „NUTRŪKUSI STYGA” 50- 42 (R. Šimkus 20, M. Sūdžius 11 / B. Višinskis 17, G. Jakimavičius 12). Ketvirtosiose dienos rungtynėse susitiko po pergalę savo kraityje turėjusios komandos. Po atkaklios kovos netikėtą laimėjimą iškovojo „Begalviai. Pastarosios komandos pasirodymas šį sezoną tikrai stebina. Dvi pergalės per keturias rungtynes ir jau dabar pakartotas praėjusių metų pasiekimas (komanda per sezoną iškovojo 2 pergales). Iš pradžių varžovų žaidimas buvo lygus. Taigi po pirmųjų dešimties minučių tik vieno taško persvarą, rezultatu 16- 15, priekyje buvo „Nutrūkusi styga”. Antrąjį kėlinį sėkmingiau sužaidė tritaškius be klaidų metę  „Begalviai”, kurių persvara priės antrą rungtynių dalį išaugo iki 3 taškų. Vėliau abiejų komandų žaidime galima buvo įžvelgti daug klaidų. Krepšininkai buvo itin netaiklūs ir nesugebėjo atlikti sėkmingų perdavimų. Ketvirtį, rezultatu 10- 9, laimėjo „Nutrūkusi styga” ir galutinis rezultatas buvo 36- 34 „Begalvių” naudai. Ketvirto kėlinio metu „Nutrūkusi styga” nepasidavė , tačiau visas pastangas iškovoti pergalę nubraukė taiklūs varžovų metimai.

„O.P.A.” renka pergales

„O.P.A.”-  „BC ŠNIPIŠKĖS”  63- 39 (A. Pūkys 25 (23 atk. kam.), P. Bondindorfas 12, T. Antanaitis 11, D. Strakšys 8 (17 atk. kam.) / J. Palikša 14). „O.P.A.”, rezultatu 52 -28, laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir nesunkiai pranoko jau trečią sezoną iš eilės rakto į pergalę nerandančius „BC Šnipiškes”. Nuo pat rungtynių pradžios šnipiškiečiai nugrimzdo „O.P.A.” vyrukų . Po 20 minučių rezultatas 31- 14 rodė, kad pirmos pergalės šnipiškiečiams dar teks palaukti. Po ilgosios pertraukos „BC Šnipiškės” pristabdė varžovus, tačiau solidus skirtumas taip lengvai netirpo. Šnipiškiečiai sugebėjo laimėti antrąją rungtynių dalį, deja, pergalei pasiekti to nepakako. Visgi „BC Šnipiškes” galima pagirti už atkaklumą.

Atkakli kova „B” grupėje

„FABINIAI”– „VAPSE NEPRICIOM”  55- 61 (S. Liepinaitis 16, E. Mažeika 14 (14 atk. kam.) / M. Markevičius 32, K. Gaška 10). Šį turą papuošė įdomi ir atkakli „B” grupės komandų dvikova. Intrigos ir gražių akimirkų tikrai netrūko, nes abiejose ekipose žaidžia puikūs krepšininkai. Pirmajame ketvirtyje truputį geriau sekėsi naujomis aprangomis pasipuošusiems „Vapse Nepriciom”. Pastaroji ekipa per pirmąsias 10 rungtynių minučių įgijo 6 taškų persvarą (20- 14). Antrajame ir trečiajame kėlinukuose savo sąlygas diktavo Simo Liepinaičio ir Egidijaus Mažeikos tandemas vilkintis juodą „Fabinių” aprangą. Komanda abiejose ketvirčiuose surinko po 15 taškų, o jų sėkminga gynyba varžovams leido pelnyti tik 11 ir 10 taškų. Nors iniciatyvą tvirtai laikė „Fabiniai”, buvo matyti, kad „Vapse Nipriciom” tikrai nepasiduos. Tuo labiau, kad jų lyderis Mindaugas Markevičius vėl tapo neįmenama mįsle varžovams. Puolėjas be vargo pasipriešino varžovams, prasiveržė pro jų gynybą ir įmetė ne vieną taiklų metimą. Ketvirčio pradžioje „Fabiniai” pirmavo, rezultatu 44- 41, tačiau „mėlinieji” sugebėjo suderinti savo veiksmus gynyboje, o iniciatyvos sėkmingai ėmėsi jau ankščiau minėtas Mindaugas Markevičius.

Chemikų dvikovoje sporto papildų kompanijos pergalė

„MUSCLESHOP.LT”-  „CHF”  99- 64 (T. Grybauskas 22, E. Leipus 14, M. Vaitiekus, A. Palaima ir L. Bankieta po 13 / R. Beliūnas 19, V. Petrulionis 15, R. Dulinskas 11). Po „ChF” komandos akibrokšto praėjusio turo metu prieš „Venipak– Barada” ekipą, grupės favoritai „Muschleshop.lt” rimtai nusiteikė šioms rungtynėms. Komanda surinko gausias pajėgas ir nutarė grupės išsišokėlius nuleisti ant žemės. Algirdas Palaima rungtynes pradėjo galingu dėjimu, o jo komanda puikiai gynėsi. Visgi Ramūnui Beliūnui ir Eimantui Žitkui pavyko pasinaudoti keliomis varžovų klaidelėmis ir rezultatas po pirmų 10 minučių žadėjo intrigą. Deja, viskas išgaravo jau antrajame kėlinyje, kai pralaimėdami 3 taškais „ChF” nebesugebėjo pasipriešinti aikštelėje pasirodžiusiam visai šviežiam „Muschleshop.lt” penketui, kuriam dirigavo Gintaras Plytnikas, o aukščiausi ekipos žaidėjai Leipus ir Vaitiekus nesulaukė rimtesnio varžovų pasipriešinimo.     Po dviejų kėlinių „muskulistai” pirmavo, rezultatu 47- 22. Nors po didžiosios pertraukos sėkmingą atkarpą puolime sužaidė Redas Dulinskas bei tritaškius taikliai mesti ėmė Vaidas Petrulionis, „chemikų” gynyba buvo per daug skylėta ir bejėgė. Nuo trečiojo kelinio antrosios dalies aikštelėje prasidėjo tikros grumtynės. „ChF” pajutę varžovų galią, bandė kiek įmanoma geriau gintis. Kartais buvo žaidžiama nešvariai…. „ChF” lyderis Ramūnas Beliūnas kiek įmanydamas stengėsi gintis nuo Algirdo Palaimos, kol neišlaikė pastarojo nervai ir jis gerokai mestelėjo savo aponentą bei užsidirbo nesportinę pražangą. Įpykę „ChF” vaikinai bandė gintis dar agresyviau, bet „Muschleshop.lt” sugebėjo atlaikyti spaudimą. Ilgai užsitęsė ir paskutinė rungtynių minutė, kai grupės lyderiais tapę “žalieji” mėgino pelnyti 100 – ajį tašką, o „ChF” žaidėjai tiesiog privalėjo neleisti to padaryti .Teko girdėti, kad pirmą pralaimėjimą patyrę „studentai” skundėsi negarbingu ir agresyviu varžovų žaidimu rungtynių antrojoje dalyje, tačiau daugelio, žiūrovų nuomone, tai buvo ne kas kita, o tik atsakas į agresyvią „ChF” gynybą.

„Fuxai” ir toliau neklysta

„KK COMMA” -  „FUXAI”  67 - 78 (L. Kirlys 30, M. Tamulevičius 16, A. Baronas 11 (12 atk. kam.) / A. Reut 24, H. Paplauskis ir T. Salaveičikas po 14). „KK Comma” „B” grupės lyderių akistatoje ketvirtajame kėlinyje nesugebėjo atsilaikyti prieš puikiai žaidusią „Fuxų” komandą. Per pirmuosius tris kėlinius vyko lygi ir atkakli kova. Pirmą ketvirtį laimėjo „KK Comma”, rezultatu 17- 16, antrasis baigėsi taikiai (20-20). Trečiąjį kėlinį „Fuxai” sugebėjo sužaisti sėkmingiau ir laimėti ketvirtį, rezultatu 16-15, bei išlyginti rungtynių rezultatą (52- 52). Prasidėjus lemiam rungtynių ketvirčiui „Fuxai” nutarė nežaisti su ugnimi ir įjungė aukštesnę pavarą. Puikus Lauryno Kirlio žaidimas puolime ir drausminga gynyba surišo „Commos” lyderiui Arnoldui Reut rankas. Tad „Fuxai” likus žaisti dar 2 minutes šiame susitikime, jau turėjo pergalę savo rankose. Mergina , kurios garbei komanda pasirinko netradicinių spalvų marškinėlius, šiose rungtynėse pelnė keturis taškus ir  parodė „KK Commos” vaikinams, kad ji gali pataikyti ne tik iš toli, bet ir efektingai prasiveržti po varžovų krepšiu.

Tautvydas Valančius („KK Comma”)

„Rungtynes pradėjome ramiai. Tris kėlinius žaidėme galima sakyti lygiosiomis, todėl jautėme kylančią įtampą. Komandos tikslas buvo blokuoti Aukštuolį ir Kirlį. Kadangi tai pavyko įgyvendinti tik iš dalies, pergalės neiškovojome. Prie to prisidėjo ir Kirlio įmesti tritaškiai. Taip pat nemalonia staigmena tapo Tamulevičiaus tritaškiai. Ketvirtajame kėlinyje prastokai ginėmės. Varžovai buvo itin taiklūs ir tai taip pat lėmė mūsų pralaimėjimą. Apmaudu paleisti pirmą poziciją turnyrinėje lentelėje, bet viskas dar prieš akis. Mūsų laukia dar daug stiprių komandų ir daug susitikimų, todėl reikia pasimokyti iš klaidų. Dėkoju varžovams už geras rungtynes.”

Pirmoji debiutantų pergalė

„BC JUSTAI”-  „STOVI.LT” 33- 42 (D. Kavaliauskas (10 atk. kam.) ir V. Gaidjurgis po 7 / Ž. Palaitis 12, K. Gailius 11). Geriausias savo rungtynes šio sezono metu sužaidęs Žygis Palaitis į pirmą pergalę atvedė lygos debiutantus „Stovi.lt”.Pirmasis ketvirtis baigėsi labiau futbolui būdingu rezultatu 5- 5. Antrajame kėlinuke abi ekipos kovėsi iš visų jėgų. Tiek vienai, tiek kitai ekipai puikiai sekėsi gintis, tačiau puolime pasitaikė nemažai klaidų. Pasibaigus dviem kėliniams lygos naujokai pirmavo, rezultatu 19- 16. Po didžiosios pertraukos pajutę pirmosios pergalės kvapą „Stovi.lt” vaikinai dar labiau susitelkė ir po sėkmingų metimų ragino vienas kitą pulti  dar agresyviau. Kėlinį laimėję, rezultatu 14- 8, naujokai prieš lemiamą rungtynių dalį turėjo jau 9 taškų persvarą. „BC Justai”-  kovinga ir valinga komanda, todėl iki pat rungtynių pabaigos nenuleido rankų ir laimėjo ketvirtą kėlinį, rezultatu 9- 8. Nelaimei, nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo. „Stovi.lt” komanda tikriausiai buvo matę „BC Justų” rungtynes vykusias ankstesniuose turuose ir puikiai gynėsi prieš lyderiaujančius varžovų puolėjus Paulių Lukšį ir Darių Kavaliauską. Pastariesiems šios rungtynės tikrai nebuvo itin sėkmingos. Kartu rezultatyviausi komandos žaidėjai surinko vos 13 taškų.

„Peace2” pajuto „Venipak– Barada” jėgą

„PEACE II” -  „VENIPAK– BARADA”  27- 96 (T. Narkevič 9 / T. Malimenkovas 40, T. Zaleckas 18, D. Kovalskis 10). Jau rungtynių pradžioje „Venipak – Barada” suparalyžavo varžovus gynyboje bei surengė dėjimų šou.  Taigi jau pirmajame ketvirtyje tapo aišku, kas. „Peace2” sunkiai “gimdė” taškus ir leido varžovams įgyti net 31 taško persvarą. Nors keitimai truputį sutrikdė sklandų „Venipak – Barada” žaidimą, tačiau ekipa puikiai gynėsi ir puolė. Trečiasis kėlinys „Venipak- Baradai” komandai vėl buvo rezultatyvus, o „Peace2” kaip ir pirmajame surinko vos 4 taškus. Prieš ketvirtą kėlinį šioje dvikovoje liko tik du klausimai. Pirmasis, ar rungtynių nugalėtojai sugebės pelnyti 100-ąjį tašką. Antrasis, ar „Peace2” sugebės per rungtynes pelnyti 15 taškų ir išsisukti nuo antirekordo (14 taškų per rungtynes).Visgi „Peace2” ketvirto kėlinio metu surinko daugiau taškų nei per tris pirmus kėlinius, o „Venipakui” nepavyko įmesti 100 – ojo taško. Nors „Venipak – Barada” iškovojo neabejotiną pergalę, komandai dar prireiks jėgų, kadangi laukia nemažai išties pajėgių varžovų.

Kitame ture:

Kitą sekmadienį „A“ ir „B“ grupių komandos sužais 5 rungtynes. Kadangi pirmasis grupių varžybų etapas nuo kito turo persiris į antrą pusę, pergalių ir pralaimėjimų kaina kils. O ypač tai turėtų pajusti komandos, kurios šiuo metu yra turnyrinės lentelės dugne bei viduryje. Silpniausioms ekipoms po grupių varžybų sezonas baigsis.

„BC ČIONARIK”–  „KKSK REAKTORIUS” (SKL prognozė: 5% - 95%). Neabejotini šių rungtynių favoritai- „KKSK Reaktorius”.

„BC JAD“– „TRITAŠKIS.LT“ (SKL prognozė: 20% - 80%). „Tritaškio.lt” vaikinai, nors į rungtynes renkasi negausiai, pamažu atranda savo žaidimą. Be to, norint kovoti dėl aukštesnių pozicijų pergalė prieš grupės autsaiderius yra būtina. Visgi „BC Jad” tikrai nepasiduos.

„BC DUGNAS– VPS SOLIDARUMAS“– „BROLIAI ŠAUNUOLIAI“ (SKL prognozė: 60% - 40%). Čempionai susitiks su „Broliais Šaunuoliais”, kurių nuvertinti nereiktų, nors lygos senbuvių žaidimas jau tris sezonus iš eilės nėra pastovus.

„BC KIBIRAI“–„NEGERI“ (SKL prognozė: 40% - 60%). Nors „Negeri” savo sąskaitoje turi vos vieną pergalę, „A” grupėje žaidžiančios komandos neturėtų nurašyti šios. Visgi šį sezoną pagirtinai rungtyniauja ir „BC Kibirai”, o svarbiausia jie gausiai renkasi į rungtynes, vadinasi, tikisi ne tik pažaisti, tačiau ir laimėti.

„RAJONAS“– „TG SOKÓŁ“ (SKL prognozė: 40% - 60%).

„BC JUSTAI“– „FUXAI“ (SKL prognozė: 30% - 70%). Gana nelengvos rungtynės laukia gynybinį krepšinį propaguojančių „BC Justų”, nors jie turi tvirtų vyrukų, šį sykį „Fuxų” ekipa ūgių juos tikrai pranoks. Ne paslaptis, kad „Fuxams” šį sykį reiks rasti, kuo pakeisti aikštelės generolą Aukštuoli, nes jis su savo draugais iš VTDK išvyks į 3x3 Lietuvos lygos nacionalinį turą kovoti dėl piniginių apdovanojimų ir Fibą reitingo taškų.

„BEGALVIAI“– „WWW.STOVI.LT“ (SKL prognozė: 45% - 55%). Lygių varžovų dvikovoje abi komandos turi gana vienodus šansus pasigerinti savo turnyrinę padėtį. Visgi, tai labai svarbios rungtynės „Stovi.lt” komandai. Debiutantai yra iškovoję vieną pergalę, tačiau negali būti ramus, kad nebaigs savo pasirodymo jau po grupės varžybų. Nemažai pastangų į dalyvavimą bei rėmėjų paieškas įdėję vaikinai tikrai nenori anksti baigti sezono ir progos reabilituotis laukti ne vieną mėnesį, o visa pusmetį.

„BC MAIŠIAGALA“– „VAPSE NEPRICIOM“ (SKL prognozė: 30% - 70%). Kritinėje situacijoje jau dabar yra atsidūrę „BC Maišiagalos” vaikinai. Patyrusi jau keturias nesėkmes iš eilės ši lygos senbuvių ekipa žaidžia blankiai, o be „Vapse Nepriciom“ jų dar laukia į aukštas vietas grupėje nusitaikę „Fuxai” bei „Fabiniai”. Naujokai „Nutrūkusi styga” ir „Stovi.lt” taip pat nepasiduos.

„NUTRŪKUSI STYGA“– „PAKILK“ (SKL prognozė: 20% - 80%). „Pakilk” jaunimas rungtyniauja labai pakiliai. Vaikinai nėra patys geriausi krepšininkai „Sekmadienio krepšinio lygoje”, bet visgi yra stiprūs, jauni ir ryžtingi. Kovingumo netrūksta ir varžovams.

„FABINIAI“– „KK COMMA“ (SKL prognozė: 55% - 45%). Tai bus abiems komandoms „žiauriai” svarbios rungtynės. „KK Comma” žaidžia gana pakiliai, taigi galima tikėtis įdomių varžybų.