Penktasis „Sekmadienio krepšinio lygos“ turas

Penktame „Sekmadienio krepšinio lygos“ ture buvo visko: atkaklių dvikovų, triuškinančių pergalių ir gana netikėtai pasibaigusių rungtynių.  Šį sykį laisvą sekmadienį turėjo „b“ grupės komandos, kurios ketvirtąsias sezono rungtynes sužais kito turo metu.

Po šio turo „a“ grupėje liko vienintelė komanda, kurios dar niekam nepavyko įveikti. Tai čempionų titulą ginantys „BC Dugno“ vaikinai, šįsyk prie savo istorinio pavadinimo pridėję rėmėjų „VPS Solidarumas“ pavadinimą. Antrojoje vietoje žengia kol kas gana prastai žaidžiantys vicečempionai „KKSK Reaktorius“. Jie kaip ir „Broliai Šaunuoliai“ bei „TG Sokol“ turi tris pergales iš keturių galimų. Būtent šios keturios ekipos gali pretenduoti  į „TOP12“ grupę. Įdomiai įvykiai klostosi ir „c“ grupės turnyrinėje lentelėje. Jeigu „Muschleshop.lt“ ekipos užimama pirma pozicija nieko nestebina, tai į 6 poziciją nukritę „Venipak – Barada“ tampo pirmųjų 5 turų nusivylimu ir prarado du įskaitinius taškus. Pergalės džiaugsmo šį sezoną dar nepatyrė „BC Jad“, „Maišiagala“, „Stovi.lt“, „KK Perkūnas“, „BC Elitaz“ ir „BC Šnipiškės“.

Šį kartą naudingiausios savaitės komandos titulą pasidalijo dvi komandos: „Tores“ ir „Muschleshop.lt“. Abi ekipos surinko po 90 naudingumo balų. „Tores“ ir „Muschleshop.lt“ galės nemokamai apsilankyti „KN Biliardo klube“.

Rezultatyviausiu turo žaidėju tapo „BC Visad Gatavs“ komandos lyderis Tadas Grinius, į „Muschleshop.lt“ krepšį „įvertęs“ 27 taškus. Tadui atitenka „Labas nuotykių parko“ dovanų kuponas.

„Tores“ ekipos naujasis lyderis Nikolajus Majevskis į „BC Šnipiškių“ krepšį įmetė 25 taškus (8/18 dvitaškiai, 9/9 baudos metimai) bei atkovojo 20 kamuolių. Iš viso komandos vedlys surinko 35 naudingumo balą ir tapo naudingiausiu turo žaidėju. Jam atitenka „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponas.

„Peace 2“ paliko „BC Elitaz“ be pergalių

„BC ELITAZ“– „PEACE II“ 40– 69 (E. Dovidėnas, M. Linkevičius, E. Prochorovas po 10/ T. Narkevič 19, J. Korvel 16, R. Makogančiuk 12 (14 atk. kam.)).

Iki šios komandų akistatos abi ekipos neturėjo savo sąskaitoje pergalių, todėl į aikštelę žengė kupinos noro pagaliau laimėti. Dėl to pirmajame kėlinyje išvydome lygią kovą, kurią dėl sėkmingo Tomo Narkevič žaidimo „Peace2“ laimėjo 18- 16. Antrajame  kėlinyje ši ekipa pradėjo žaisti daug greičiau, o tai trukdė „BC Elitaz“ komandai gintis. Vienu iš „BC Elitaz“ gynybos ramsčių turėjęs tapti Mantas Linkevičius dažniausiai į gynybą neskubėdavo, o jo komanda sunkiai rinkusi taškus po dviejų kėlinių pasidavė ir varžovai išsiveržė į priekį rezultatu  22- 42. Antrojoje rungtynių dalyje rungtynių tempas šiek tiek sulėtėjo, tačiau skirtumas iki pat susitikimo pabaigos augo tik „Peace2“ komandos, žengusios pirmosios pergalės link, naudai.

Stipresni „mušė“ silpnesniuosius

„TORES“– „BC ŠNIPIŠKĖS“  76– 42 (N. Majevskis 25 (20 atk. kam.), V. Azarkovas 18, F. Subatovič 11 / J. Palikša ir V. Kapleris po 13).

„Tores“ pirmo kėlinio metu  gynėsi nepriekaištingai ir „BC Šnipiškes“ pelnyti taškus  pavyko tik paskutinėmis kėlinio sekundėmis. Visgi  šnipiškiečiai nepasidavė. Jų puolimas buvo gana efektyvus, tačiau varžovų gynyba, deja, buvo geresnė. Nors lygos autsaideriai sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, tai nepadėjo išvengti dar vieno triuškinančio pralaimėjimo.

„O.P.A.“ paliko „KK Perkūną“ be pergalių

„KK PERKŪNAS“– „O.P.A.“  41- 51 (A. Gricius 20 / A. Pūkys 14 (15 atk. kam.), P. Bodindorfas ir T. Antanaitis po 11).

Rungtynes kurkas geriau pradėjo „O.P.A.“. Komandai labiau sekėsi atkovoti atšokusius kamuolius. „O.P.A.“ taip pat buvo gerokai taiklesni nei varžovai . Antrajame ketvirtyje komandų žaidimas tapo beveik lygus, tačiau „KK Perkūnas“ skirtumo taip ir nesumažino. Prieš antrą susitikimo dalį ekipas skyrė 5 taškai. Trečiojo kėlinio metu abi komandos daugiausiai dėmėsio skyrė gynybai, o jų atakas dažniausiai nutraukdavo pražangos arba klaidų virtinė. Būtent komandos lyderių asmeninės pražangos brangiai kainavo „KK Perkūnui“. Deja, bet komanda neteko vilčių kovoti dėl pirmosios pergalės šiame sezone...

„ChF“ parodė vietą „Venipak – Barada“ jaunimui

„CHF“– „VENIPAK– BARADA“ 57- 52 (V. Petrulionis 18, R. Beliūnas ir V. Kiseliovas po 10 / T. Malimenkovas ir D. Kovalskis po 9).

Įdomiausiose dienos rungtynėse kova vyko visas 40 minučių. Rungtynių favoritais vien pažvelgus į „SKL - Prezervatyvai.com totalizatoriaus“ spėjimų rezultatus buvo laikomi „Venipak– Barada“ ekipos žaidėjai. Jų tarpe žaidžia du puikiai žinomi aukštaūgiai krepšininkai Liudvikas Rukšėnas ir Tomas Malimenkovas. O kas be „Sekmadienio krepšinio lygos“ mėgėjų žino tokius žaidėjus, kaip Ramūnas Beliūnas? Vaidotas Kiseliovas? Ar iš 9 metrų visada pataikantį Vaidą Petrulionį? Į rungtynes „Venipak– Barada“ atėjo pergalės. Pavydėtinas taiklumas, kova dėl atšokusių kamuolių ir po 10 pirmųjų rungtynių minučių „favoritai“ priekyje rezultatu 17- 9. Kelios Petrulionio bombos, Eimanto Žitkaus reidas po krepšiu išmaudant visą „Venipako“ gynybą ir „ChF“ ėmė vytis varžovus. Antrasis rungtynių kėlinys priklauso būtent „chemikams“. Prieš lemiamą ketvirtį „ChF“ pirmavo 40- 39. Skirtumas buvo mimalus, tačiau „Venipak– Barada“ nesugebėjo pakreipti įvykių sau naudinga linkme.

Dar viena favoritų pergalė

„MUSCLESHOP.LT“– „BC VISAD GATAVS“ 83- 62 (R. Ramanauskas 19, L. Vitkauskas 15, M. Vaitiekus 13, T. Narkun 12 / T. Girnius 27 (14 atk. kam.), V. Versockas 18).

Dar vieną pergalę rungtynėse su „BC Visad Gatavs“ iškovojo „Muschleshop.lt“. Šį susitikimą būtų galima suskirstyti į dvi dalis: pirmoji- grupės favoritai galingu puolimu šluoja varžovus nuo savo kelio ir po dviejų kėlinių pirmauja 44- 22, antroji-  „BC Visad Gatavs“ nepasiduoda. Abi ekipos šiose rungtynėse žaidė be pajėgiausių krepšininkų. „Muschleshop.lt“ gretose pirmasias šio sezono rungtynes sužaidė Vilius Urniežius, Tomas Grybauskas ir ekipos vadovas Vytautas Riabovas, kuris turėjo vieną progą pelnyti taškus, tačiau treniruočių stoka ir prarasti įgūdžiai neleido jam sėkmingai užbaigti atakos. Linas Vitkauskas šių rungtynių pradžioje kalė labai galingą vynį ir parodė, kad turi ne tik taiklią ranką, tačiau ir gana gerą šuolį. Gražiai vieną „BC Visad Gatavs“ ataką užbaigė įžaidėjas Vygantas Versockas, į varžovų krepšį pataikęs, sėdėdamas ant parketo. Nors abi ekipos kovoja dėl vietos pirmajame ketverte „c“ grupėje, tarp jų matyti tikrai gana ryškus atotrūkis. „Muschleshop.lt“ reikia tik neatsipalaiduoti ir antrajame etape šią komandą matysime su visais įskaitiniais taškais, o „BC Visad Gatavs“ bus sunku atlaikyti „ChF“, „Tores“ ir „Venipak– Barada“ konkurenciją.

Vilius Urniežius "Muschleshop.lt": Vakar dienos varžybose susirinkom kiek nukraujavę, nes dėl įvairių aplinkybių  į varžybas neatvyko eilė pagrindinių žaidėjų, bet mūsų komandos rungtynių tikslas išliko tas pats, kaip ir kiekvienose praėjusiose ir ateinančiose rungtynėse, laimėti!

Pirmoje rungtynių pusėje, rungtyniavom gan užtikrintai tiek po savo krepšiu, tiek po varžovu. Neleidom jų žaidėjams įsižaisti, o patys stengėmės žaisti savo žaidimą.

Antroje rungtynių dalyje, kai komandą nusprendė paeksperimentuoti ir leisti pažaisti visiem po vienodą minučių skaičių, žaidimas, ypač 3 kėlinio pradžioje, išsiderino ir varžovai pradėjo pelnyti lengvus taškus po mūsų daromų klaidų gynyboje, o mes nesugebėjom įmesti į varžovų krepšį, bet kėlinio pabaigoje reikalai stojo į savo vėžes. 4as kėlinys tapo tarsi formalumas, nes pradžioj pataikius keletą metimų ir atitrukus didesniu tašku skirtumu varžovai nuleido rankas.

Norėčiau padėkoti komandai už pasiektą pergalę ir padėkoti varžovams už rungtynes bei palinkėti sekmės tolimesnėse varžybose.

Debiutantų dvikovoje „Tritaškis.lt“ pasiekė istorinę pergalę

„RAJONAS“– „TRITAŠKIS.LT“ 48- 52 (T. Brataščukas ir A. Juknevičius po 14 / V. Danilovas (16 atk. kam.) ir R. Rizgelis po 17, A. Jankovskis 12 (10 atk. kam.)).

„Sekmadienio krepšinio lygos“ naujokų dvikovoje „Tritaškio.lt“ penketukas ( būtent tiek žaidėjų susirinko) šiaip taip pasiekė nelengvą pergalę prieš „Rajoną“. Pirmųjų dviejų kėlinių metu vyko lygi kova. Abiejų ekipų žaidėjai nemažai dėmesio skyrė gynybai.  Pirmasis kėlinys baigėsi 15- 15. Po to taip pat rezultatas buvo lygus 21- 21. Rungtynių ataskaitos tašku virto sėkminga ataka, kurioje dalyvavo trys ekipos žaidėjai, o ją gražiu dėjimu po puikaus Vitalijaus Danilovo perdavimo užbaigė Artūras Jankovskis. Dėjimas leido išlyginti rezultatą 19- 19. Labiausiai prie pergalės prisidėjo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių 42- 29. „Tritaškis.lt“ iškovojo pirmą vietą ir kuriam laikui gali jaustis truputį saugesniais, nes dar laukia dvikovos su keliais tikrai įveikiamais . Taigi galima teigti, jog komanda tikrai gali pasiekti kitą etapą. Tuo tarpu „Rajonas“, nors ir niekuomet nepasiduoda, tačiau ir nelaimi.

Čempionai visus šluoja nuo savo kelio

„BC DUGNAS- VPS SOLIDARUMAS“– „NEGERI“ 75- 40 (T. Balčiūnas 25, M. Krivcovas 14, T. V. Popovas 11 (10 atk. kam.), T. Steikūnas 10 / G. Mateika 10).

Abi ekipos šiose rungtynėse norėjo pasirodyti kuo geriau.. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Tomo Balčiūno vedami „dugniečiai“, kurie jau po pirmojo ketvirčio pirmavo 17- 9. Nors skirtumas neatrodė esminis, „Negerų“ puolimas turėjo nemažai spragų. Tuo tarpu jų varžovai žaidė itin pakiliai ir užtikrintai. Negerų aukštaūgis Jonas Norvaišas alkūne atsirėmė Tomui Balčiūnui į pakaušį, tačiau teisėjas pastebėjo tik atoveiksmį ir pastarąjį nubaudė technine pražanga. Tai išprovokavo T.Balčiūnas pyktį, tačiau krepšininkas jį liejo kitokiu būdu. Jis neeikvojo jėgų ginčams su teisėjais, bet  vieną po kito siuntė taiklius metimus į „Negerų“ krepšį ir vedė savo ekipą į ketvirtą pergalę iš eilės. Toks puikus čempionų startas yra geriausias komandos istorijoje. Po šių rungtynių abi ekipos negailėjo priekaištų teisėjų darbui. Tačiau į akis krito ir vienas nepagarbos savo komandai atvejis, kai žaidėjai palieka aikštelę dar nepasibaigus rungtynių laikui.

Prakeikimas nenutrauktas

„BROLIAI ŠAUNUOLIAI“– „TG SOKÓŁ“ 43- 49 (D. Dūdėnas 18 (10 atk. kam.) / A. Gaiduk 16, V. Smilgin 12).

„Broliai Šaunuoliai“ ir toliau negali įveikti „TG Sokol“ prakeikimo, kuris tęsiasi jau tris sezonus iš eilės. Po šių rungtynių drąsiai galima teigti, kad „broliai“ parankūs varžovai eišiškiečiams. Rungtynes „TG Sokol“ pradėjo dviem taikliais tritaškiai, po vieną „įšovė“ Valdemaras Smilgin ir Andrius Gaidukas. „Broliai Šaunuoliai“ pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus 4 su puse minutės, tada sakalai pirmavo 8- 0. Geros gynybos ir tų dviejų tritaškių dėka „TG Sokol“ pirmą kėlinį laimėjo 13- 6. Antrajame kėlinyje ir toliau „Broliai Šaunuoliai“ klimpo gynyboje.  „TG Sokol“ rado kelią prie varžovų krepšio ir po truputį rinko taškus. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 25- 12. Trečio kėlinio metu Eišiškių krepšinio mokyklos atstovai padidino savo persvarą iki 15 taškų. Visgi kelis kart sėkmingai varžovų krepšį pavyko užpulti ir „Broliams Šaunuoliams“, kurių gretose po tolimą metimą pataikė Darius Dūdėnas ir Martynas Smalakys. Dūdėno vedamai ekipai pavyko perimti žaidybinę iniciatyvą, o „TG Sokol“ žaidimas ėmė „trūkinėti“. Nepaisant to galutinis rungtynių rezultatas buvo palankus  „TG Sokol“ ekipai, o „Broliams Šaunuoliams“ vėl teko susitaikyti su pralaimėjimu.

„BC Čionarik“ švėntė antrą pergalę iš eilės

„BC JAD“– „BC ČIONARIK“ 37- 44 (G. Rimša 8 / L. Beliūnas 26 (19 atk. kam.)).

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo „BC Čionarik“. Pastaroji komanda prieš šias rungtynes dėl neaiškių priežasčių atsisakė kelių svarbių žaidėjų. Jaunimui pavyko prisitaikyti prie chaotiško „BC Jad“ žaidimo ir po 10 pirmų minučių jie jau pirmavo 12- 5. Antrajame ketvirtyje įvykiai aikštelėje apsisuko 180 laipsnių kampu ir padėtį valdyti ėmė gerų draugų kompanija, lygoje rungtyniaujanti „BC Jad“ pavadinimu. Sužaidus dar 10 minučių rezultatas švieslentėje buvo lygus 19- 19. Antrą rungtynių dalį sėkmingiau pradėjo Lino Beliūno vedami „BC Čionarik“. Deja, vieno žaidėjo pastangų gynyboje buvo per mažai ir „BC Jad“, besibaigiant trečiam kėliniui, vėl išlygino rezultatą 31- 31. Ketvirtajame kėlinyje lygius šansus turėjo abi komandos, tačiau varžovai nerado jokių priešnuodžių prieš taškus pelnantį ir vieną paskui kitą kamuolius renkantį Liną Beliūną.

Taip sunkiai pasiekta vicečempionų pergalė

„BC KIBIRAI“- „KKSK REAKTORIUS“ 54- 60 (T. Šilingis 18, R. Sausaitis 10 / L. Žilinskas 25, V. Daukša 11 (10 atk. kam.)).

Blankias rungtynes sužaidęs „KKSK Reaktorius“ vos ne vos išplėšė pergalę. „KKSK Rekatorius“ šiose rungtynėse varžėsi be įžaidėjų, todėl daugiausiai kamuolį savo rankose laikęs Laurynas Žilinskas dažniausiai imdavosi iniciatyvos. Visgi komandinio žaidimo labai trūko ir puolime ir gynyboje.

Kitame ture:

„BC ELITAZ“– „KK PERKŪNAS“ (SKL prognozė: 40% - 60%). Po šių rungtynių lygoje nelaimėjusių komandų skaičius sumažės dar viena. Dėl pergalės kovoti šansų turi abi ekipos, tačiau „KK Perkūnas“ laikomi šio susitikimo lyderiais.

„BC MAIŠIAGALA“– „PAKILK“ (SKL prognozė: 20% - 80%). Kovoti su galinga „Pakilk“ ekipa „Maišiagalai“ būtų sunku net ir klestėjimo metais...  Tačiau šiuo metu komanda atsidūrė gilioje duobėje ir išlipti iš jos šiose rungtynėse greičiausiai dar nepavyks.

„TORES“– „BC VISAD GATAVS“ (SKL prognozė: 70% - 30%). Šios rungtynės abiem ekipoms yra labai svarbios, kadangi nuo jų rezultato gali priklausyti  komandos pozicija „c“ grupėje.

„BEGALVIAI“– „NUTRŪKUSI STYGA“ (SKL prognozė: 30% - 70%). Paskutinėse rungtynėse abi ekipos iškovojo po pirmąją pergalę. Šį sykį daugiau šansų turi lygos naujokai „Nutrūkusi styga“. Jų žaidėjų meistriškumas ir ūgio pranašumas akivaizdus.

„O.P.A.“– „BC ŠNIPIŠKĖS“ (SKL prognozė: 80% - 20%). Nėra žinoma, dėl kokių priežasčių, tačiau „BC Šnipiškės“ šioms rungtynėms teikia didelę reikšmę. Šios komandos yra varžęsi ir anksčiau. Tuomet laimėjo „O.P.A“. „BC Šnipiškės“ šioms rungtynėms ruošiasi atsakingai. Penktadienį jie pakvietė draugiškame susitikime pasivaržyti tikrai nesilpną „KKSK Reaktoriaus“ ekipą. Pergalę šioje dvikovoje iškovojusi ekipa galės džiaugtis mėgstamiausiu krepšininkų gėrimu alumi. Nugalėtojams atiteks net dvi dėžės šio gėrio.

„FABINIAI“– „VAPSE NEPRICIOM“ (SKL prognozė: 45% - 55%). „Sekmadienio krepšinio lygos“ žiūrovų laukia rungtynės, kuriose susitinka dvi aukščiausius tikslus „b“ grupėje išsikėlusios ekipos.

„MUSCLESHOP.LT“– „CHF“ (SKL prognozė: 65% - 35%). „ChF“ vienus iš grupės favoritų jau paguldė ant menčių...Gal per daug tikėtis iš šių paprastų vaikinų antrojo antausio iš eilės?

„KK COMMA“– „FUXAI“ (SKL prognozė: 40% - 60%). „KK Comma“ sezoną pradėjo tikrai pakiliai. Iškovotos visos 3 pergalės iš eilės. Tiek jų iškovojo ir „Fuxai“. Komandos grupėje dalinasi 1- 2 vietas.

„BC JUSTAI“– „WWW.STOVI.LT“ (SKL prognozė: 55% - 45%). „BC Justai“ šioje grupėje nėra favoritai, tačiau jie nusiteikę kovoti su bet kuria komanda. „Stovi.lt“-  lygos naujokai, turintys gana gerą sudėtį, tačiau raktų į pergalę dar nėra radę.

„PEACE II“– „VENIPAK– BARADA“ (SKL prognozė: 10% - 90%). Apie šias rungtynes galima pasakyti, tik tiek, kad tai bus „Venipak– Barada“ diena.