Trečias „Sekmadienio krepšinio lygos“ turas

Spalio 27 dieną šeštadienį, kiek neįprastu „Sekmadienio krepšinio lygai“ metu, įvyko trečiasis sezono turas. Visoms ekipoms sužaidus po 2 susitikimus, lygoje po truputį nelieka komandų, kurios nepatyrė pralaimėjimų, ir tų, kurios dar nesidžiaugė pergale.

Grupėje „A“ rungtyniaujančios komandos šio turo metu ilsėjosi. Taigi čia nepralaimėję liko: „BC Dugnas – VPS Solidarumas“, „TG Sokol“ ir „Broliai Šaunuoliai“. Pirmosios dvi komandos jau kitame ture surems ginklus tarpusavio dvikovoje. Itin įdomiai įvykiai klostosi „B“ grupėje, kur dar pralaimėjimo kartėlio nepatyrė: „Fabiniai“, „Vapse Nepriciom“, „KK Comma“ ir „Fuxai“. Čia bent 7 komandos gali kovoti dėl vietos pirmajame ketverte. „C“ grupės lyderiais po ypatingai svarbių ir atkaklių rungtynių tapo „Muscleshop.lt“ ekipa įveikusi rimčiausius konkurentus „Venipak – Barada“. Lyderiams iš paskos seka „BC Visad Gatavs“, „ChF“ ir „Toresų“. Būtent šios trys komandos ir turėtų kovoti dėl 3-4 vietos grupėje.

Geriausiai šį sykį sekėsi Tadui Girniui iš “Visad Gatavs” komandos. Šis puolėjas tapo turo laureatu ir galės džiaugtis „Labas nuotykių parko“ bei „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponais. Visa „Visad Gatavs“ komanda laimi apsilankymą „KN Biliardo klube“.

TADAS GIRNIUS spalio mėnesį dalyvavo visose savo komandos rungtynėse, o pagal statistiką pagrindinėse kategorijose šį mėnesį jam neprilygo niekas. Puolėjas rinko po 36 naudingumo balus, pelnydavo po 29,5 taško per rungtynes. Visgi labiausiai jis nustebino tuo, kad būdamas pagrindiniu ekipos vidurio puolėju, po 5,5 karto asistavo komandos draugams, be to,  ir šioje kategorijoje pateko į TOP10. Jam atitenka lygos rėmėjų „Tūtos” specialus prizas, apšilimo kostiumas.

Savojo žaidimo beieškančių komandų dvikovoje neabejotina „Vapse Nepriciom” pergalė

„Begalviai”– „Vapse Nepriciom” 73:56 (M. Markevičius 32 tšk. 22 ak., K. Gaška 14 tšk. B. Jonuška 13 tšk./ M. Sūdžius 17 tšk., D. Matuliukštis 15 tšk., T. Katauskas 12 tšk., R. Šimkus 10 tšk.).

Šeštadienio popietę į rungtynes negausiai susirinko „Vapse Nepriciom”ekipa. Jų gretose debiutavo gana žinomas krepšinio mėgėjams įžaidėjas Kristijonas Gaška.  „Vapse Nepriciom” antrą sezoną lygoje rungtyniaujantiems „Begalviais” rezultatu 14-16 pralaimėjo tik pirmą kėlinį. Toliau iniciatyvą perėmė jauna ir ambicinga „Vapse Nepriciom” komanda, kurios gretose neįmenama mįsle varžovams tapo debiutantas Mindaugas Markevičius. Šis krepšininkas karaliavo po krepšiais, sugriebė 22 atšokusius kamuolius, pelnė 32 taškus ir surinko 28 naudingumo balus. Jo rodikliai būtų buvęs dar geresnis jei ne netaikliai mestos baudos. Puolėjas pataikė vos 2 metimus iš 13.

Naujokų nesėkmės

„KK Perkūnas”– „Tores” 26:66 (M. Pščolovski ir A. Lipnievič po 20 tšk., V. Azarkovas 12 tšk./ A. Gricius 12 tšk. , 10 ak., A. Gudavičius 10 tšk.).

Nors į rungtynes „Tores” komanda susirinko labai negausiai, tai nesutrugdė varžybų metu puikiai gintis ir vieną po kitos kurti greitas atakas, kurių smaigalyje dažniausiai atsidurdavo ekipos gynėjai. Pergalė pasiekta gana lengvai ir užtikrintai. Po sunkios traumos grįžęs Alik Lipnievič pamažu įsibėgėja. Šį syki jis surinko 20 taškų.

„BC Elitaz”– „ “ChF” 27:75 (R. Veršekys 7 tšk./ R. Beliūnas 23 tšk., V. Petrulionis 11 tšk.).

„ChF” susirinko į rungtynes tikėdamiesi pergalės ir tai beveik niekam nekėlė abejonių. Komanda atkovojo kur kas daugiau atšokusių kamuolių,  žaidė vieningiau, agresyviau gynėsi nei priešininkai „BC Elitaz”. Paskutiniame kėlinyje “chemikai” padidino persvarą dar 20 taškų . Šiose varžybose vienas iš susitikimo lyderių Vaidas Petrulionis neįprastai ilgai sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio ir  leisdo daugiau rungtyniauti kitiems ekipos žaidėjams, kurie, beje, jo nenuvylė.

Tado Griniaus šou

„BC Šnipiškės”– „BC Visad Gatavs” 40:112 (K. Barkauskas 14 tšk. / T. Girnius 40 tšk. 13 ak., D. Milius 21 tšk. 13, V. Versockas ir K. Urbonas po 17 tšk.).

„BC Visad Gatavs” komandos puolimas buvo tiek pat puikus kiek varžovų prastas ir taip jie jau po pirmų 10 minučių sugebėjo įsiveržti į  priekį 23 taškų skirtumu. Antrajame kėlinyje persvara iššaugo beveik dvigubai net iki 44 taškų. Po pertraukos pirmaujanti komanda truputį atsipalaidavo, tačiau varžovai visvien nesugebėjo sumažinti skirtumo. Nugalėtojų gretose neįtikėtinai puikiai žaidė geriausias savaitės ir mėnesio „Sekmadienio krepšinio lygos” krepšininkas Tadas Grinius.

Nelengva „O.P.A.” pergalė

„O.P.A.”– „Peace II” 40:37 (A. Pukys 16 tšk. 26 ak., D. Strakšys 10 tšk./ J. Korvel 13 tšk.).

Debiutantai „O.P.A.” vyrukai nukovė antrą sezoną lygoje blankiai pradėjusius „Peace II” iš Juodšilių. Pirmajį kėlinį vieno taško persvara laimėjo Artūro Pūkio vedami naujokai. Antrajame kėlinyje „Peace II” ir toliau prastai sekėsi po krepšiu galinėtis su geriausiu pirmo šio sezono mėnesio „Sekmadienio krepšinio lygos” kovotoju dėl atšokusių kamuolių (21,0 atkovotas kamuolys. Trečią kėlinį komandos daugiausiai dėmėsio skyrė gynybai, o jų metimai retai pasiekdavo tikslą. Ekipos vadovo Andriaus Šimelevičiaus trauma bei kelios techninės pražangos išmušė iš vežių „O.P.A.”, o „ Peace II” pavyko pagerinti gynybą ir prieš pat rungtynių pabaigą susigražinti galimybę kovoti dėl pergalės. Deja, šį syki sėkmė šypsojosi Artūrui Pukiui ir jo komandai.

„BC Justai” nesiruošia būti tik statistais

„BC Justai”– „BC Maišiagala” 65:51 (V. Gaidjurgis 19 tšk., G. Gaidjurgis 11 tšk. R. Umbrasas 10 tšk./ Z. Dubovski 22 tšk., A. Miloš 11 tšk.).

Įdomiai klostėsi lygos senbuvių „BC Justų” ir „Maišiagalos” dvikova. Ir nors „Maišiagala” vėl gana „apgailėtinai” susirinko į rungtynes, lygi kova vyko visus tris kėlinius, ir tik ketvirtajame „BC Justai” tolimų metimų ir geros gynybos pagalba sugebėjo susikrauti apčiuopiamą 14 taškų persvarą. Taip buvo iškovota svarbi pergalė prieš vienus iš konkurentų kovojant dėl geresnių pozicijų mirtininkų grupėje.

Permaininga favoritų dvikova

„Muscleshop.lt”– „Venipak– Barada” 51:47 (A. Palaima 13 tšk., L. Valatkevičius 11 tšk./ T. Malimenkovas 20 tšk., M. Radžiūnas 11 tšk.).

Didelio susidomėjimo sulaukusioje „C” grupės lyderių akistatoje išvydome permainingą kovą. Nuo rungtynių pradžios buvo matyti, kad abi ekipos trokšta laimėti. Nuo pat pirmųjų minučių komandos daugiausiai dėmėsio skyrė gynybai ir akylai prižiūrėjo oponentus. Visgi geriau su tvyrojusia įtampa susitvarkė „Muscleshop.lt”. Komandą į priekį vedė Linas Valatkevičius. Po pirmojo kėlinuko „Venipak– Barada” atsiliko 5-11, o ekipos žaidėjai atrodė šiek tiek sutrikę. Antro kėlinio metu  „Muschleshop.lt” parodė, kad yra pasiruošę šiai dvikovai ir išsiveržė į priekį.  Prie to gerokai prisidėjo efektyvi gynyba. Po varžovų spurto antrajame kėlinyje „barada” atsiliko 20 taškų. Neaišku ar pirmaudami „Muscleshop.lt” žaidėjai atsipalaidavo ar pavargo, o gal į varžovų gretas įsiliejęs lyderis Tomas Malimenkovas sukėlė problemų gynybai, tačiau prieš ketvirtą kėlinį komandas skyrė jau tik 9 taškai. Toliau abi ekipos gynėsi puikiai. Po tritaškį įmetė Tomas Malimenkovas (4/4 per rungtynes) ir Liudvikas Rukšėnas. „Venipak– Barada” pajuto kraujo kvapą, tačiau lemiamu momentu tritaškį pataikė Linas Vitkauskas, Šiose rungtynėse abi ekipos žaidė puikiai ir nusipelnė pergalės. Galima iškirti kelis esminius veiksnius, kurie nulėmė „Muschleshop.lt” pergalę. Tai efektyvi gynyba po varžovų krepšiu, leidusi visiškai iš žaidimo pašalinti Viktorą Asačiovą bei kitą ekipos aukštaūgį Danielių Kovalskį. Visgi pagirti galima neblogai pasirodžiusį Marijoną Radžiūną, kuriam gana gerai sekėsi kovoti su varžovų priekine linija.

Mantas Kibildis „Muscleshop.lt” ekipos gynėjas:

Žinojome,kad varžovų komanda turi surinkus tikrai nebloga sudėtį, tad varžyboms pradėjome ruoštis jau iš vakaro;) kaip ruoštis nesakysiu, tegul tai lieka paslaptyje;) o jeigu rimtai,tai į varžybas visi atėjome tikrai labai susikaupe ir tikėdamiesi atkaklios kovos, kaip vėliau paaiškėjo, taip ir buvo.Varžybų pradžią sužaidėme tikrai neblogai ir greitai igijome gana deli taškų pranašumą, po dviejų kėlinių pirmavome 20 taškų skirtumu ir matyt, per anksti patikėjome savo pergale. Greičiausiai pradejome galvoti apie tai, kaip po varžybų eisime į praeitose rungtynėse laimėtą pasižaidimą biliardineje;) Varžovai tuo puikiai pasinaudojo ir vos mūsų nenubaudė. Kalbant apie mūsų komandą, tai nemanau, kad mes sužaidėme geras varžybas. Nei vienas tikrai neparodė visko, ką moka. Komandai dar trūksta susižaidimo, tarpusavio supratimo, tačiau laikui bėgant manau tai tikrai atsiras. Patinka tai, kad komandoje tikrai puiki vidinė atmosfera ir visi puikiai supranta, kad turi vieną bendrą tikslą-iškovoti pergalę. Šių  rungtynių pabaigoje labai gerai sužzaidė Linas Vitkauskas, kurio ranka metant lemiamus metimus nesudrebėjo. Vertinant varžovų komandą, reiktų pasakyti, kad tai tikrai nebloga, jauna komanda, turinti daug potencialo. Manau, kad mums dar teks susitikti sekančiuose etapuose. Na,o mes toliau treniruosimės ir bandysime gerinti savo žaidimą;)

Stygai nutraukti prireikė pratęsimo

„Nutrūkusi styga”– „KK Comma” 51:54 (B. Višinskis 13 tšk., D. Pamerneckis ir R. Niparavičius po 12 tšk./ A. Reut 16 tšk., K. Prišmantas ir T. Salaveičikas po 12 tšk).

„Nutrūkusi styga” šiose rungtynėse pademonstravo charakterį. Komanda nepasidavė trečią sezoną „Sekmadienio krepšinio lygoje” pradėjusiems „KK Commos” vaikinams. „KK Commai” antra pergalė- tai galimybė kovoti dėl geresnių pozicijų grupėje.

„ Fabiniai” pasirengę kovoti dėl aukščiausių pozicijų

Fabiniai”– Pakilk” 75:66 (M. Mikailionis ir E. Mažeika po 14 tšk., S. Liepinaitis ir T. Buckus po 12 tšk./ A. Butkus 18 tšk., E. Čeikauskas 16 tšk., V. Kulbė 11 tšk.).

Nors „Pakilk” ekipoje šį syki nerungtyniavo Tadas Lukša ir dar keli gana svarbūs žaidėjai, „Fabiniai” įrodė, kad yra pasiruošę šios grupės kovoms ir kausis su visais varžovais iki pat rungtynių pabaigos nepriklausomai nuo to,  ar tai bus grupės favoritai, ar silpnesnės komandos. Po rezultatyvaus pirmo kėlinuko 24-23 priekyje buvo „Pakilk”. Jų gretose iniciatyvos ėmėsi Aurimas Butkus ir Edvinas Čeikauskas. Antrajame kėlinyje  abiems ekipoms prasčiau sekėsi pulti, o tai lėmė patobulėjusi gynyba. Rungtynių lūžis vyko trečiajame kėlinyje, kurį „Fabiniai” laimėjo 13-4.

„Fuxai” įrodinėja savo vertę

Pirmajame kėlinyje geriau sekėsi „Fuxams”. Jie taikliau atakavo varžovų krepšį bei geriau gynėsi. „Stovi.lt” komandą ir antrosiose rungtynėse vis dar kaustė debiutantams būdingas jaudulys. Patyrę „Fuxų” ekipos  žaidėjai tuo puikiai naudojosi. Senbūviai pirmavo rezultatu 17-13. Šiose rungtynėse „Fuxai”  privalėjo laimėti ir tokiu būdu atsidėkoti už  įdėtą darbą buriant komandą vadovui Tomui Sasnauskui, kuris jau greit išvyks į taikos palaikymo misiją Afganistane. Nors šis puolėjas ekipos žaidime atlikdavo epizodinį vaidmenį, jo emocinis užstaisas už aikštės ribų dažnai priversdavo „Fuxus” susikaupti ir siekti geriausių rezultatų.

Kitame ture:

„BC Jad”– „BC Kibirai” 45%- 55%

Lygos naujokų ir senbuvių dvikova, kurioje pergalę švesti turi galimybę abi komandos.Viskas priklausys nuo to,  kaip pavyks nusiteikti ankstyvu metu vyksiančioms rungtynėms.

„KK Comma”– „Stovi.lt” 55%- 45%

„KK Comma” iškovojo dvi pergales, tačiau neturėtų nuvertinti du pralaimėjimus iš eilės patyrusių lygos debiutantų. Nors kol kas jie patyrė vien nesėkmes, bet varžovai buvo pajėgūs, o „Stovi.lt” žaidimas nebuvo itin blankus.

„BC Dugnas- VPS Solidarumas”– “TG Sokol” 65%- 35%

Trečiose dienos rungtynėse susirems čempionų titulą ginanti „ BC Dugnas– VPS Solidarumas” ir  „TG Sokol”. Paaiškės, kuri komanda įgys daugiau galimybių kovoti dėl vietos pirmame ketverte. Šios ekipos yra susidūrusios jau 4 kartus ir visas dvikovas laimėjo „ dugniečiai” vidutiniu 11,5 taško skirtumu. Taigi „TG Sokol” laukia grėsmingi varžovai.

„ Begalviai”– „ BC Maišiagala” 45%- 55%

Nors abiejų komandų žaidimas nėra itin geras, šiose rungtynėse Maišiagalos miestelio žaidėjai turi daugiau galimybių laimėti. Aišku, jeigu komanda ir vėl į rungtynes susirinks negausiai, paprasta tikrai nebus.

„ Negeri”– „ KKSK Reaktorius” 40%- 60%

Šių ekipų pastarųjų metų dvikovos klostėsi itin atkakliai. „KKSK Reaktorius” laikomi favoritais, tačiau „Negeri” tikrai nepasiduos.

„ BC Čionarik”– „ Rajonas” 40%- 60%

Abiem komandoms pergalė reikalinga kaip oras. Todėl laukia įdomi dvikova, kurios baigtį nulems tik detalės.

„ Vapse Nepriciom”– „ Pakilk” 45%- 55%

Žiūrovų laukia intriguojanti dvikova, kuri  turi nemažą reikšmę grupės turnyrinei lentelei. Įdomu tai, kad  „ Pakilk” gretose šį sezoną rungtyniauja ilgametis „ MF” lyderis Jonas Gutauskas ir krašto puolėjas Tomas Miškinis. Kaip seksis jų naujai komandai kovoje su buvusiais bendražygiais, pamatysime jau kito turo metu.

„ Nutrūkusi styga”- „ BC Justai” 45%- 55%

Galbūt „Nutrūkusi styga” sulauks įveikiamų varžovų ir gal trečiosiose rungtynėse pagaliau sėkmė nusišypsos lygos debiutantams? Gali būti, tačiau „BC Justai” sezoną pradėjo labai pakiliai.

„ Fabiniai”– „ Fuxai” 45%- 55%

Žiūrovų laukia vienų iš grupės favoritų akistata. Šios rungtynės turėtų būti be galo įdomios ir intriguojančios.

„ Broliai Šaunuoliai”– „ Tritaškis.lt” 55%- 45%

Nors „Broliai Šaunuoliai” nežaidė itin puikiai, pergalę šventė jau du kartus ir trečioji, rodosi, ne už kalnų. Bet, visgi…