Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
I savaitės "SKL" apžvalga

“Sekmadienio krepšinio lyga“ tęsia tradiciją ir kviečia visus lygos dalyvius bei mėgėjus pasižvalgyti po pirmą „SKL“ turą. Šioje trumpoje apžvalgoje rasite visų rungtynių svarbiausius akcentus.

Taip pat mes paskelbsime ir pirmosios savaitės lygos lauretus: naudingiausią komanda bei rezultatyviausią ir naudingiausią žaidėją. Šios savaitinės apžvalgos Jus pasieks kiekvienos savaitės pirmojoje pusėje. Be jų Jūsų lauks etapų apžvalgos bei prognozės. Nuo kitos savaitės startuos ir rubrika INTERVIU SU SKL DALYVIŲ. Visi tinklapio www,krepsinistau.lt lankytojai iki penktadienio (spalio 12) gali komentaruose po šią apžvalga rašyti, kurio lygos dalyvio interviu norėtų labiausiai matyti mūsų tinklalapyje kitą savaitę.

Pirmosios savaitės lauretai:

Naudingiausia komanda PAKILK – jei atitenka mūsų rėmėjų „KN Biliardo klubo“ dovanų kuponas. Pakvietimą į Druskininkų vandens parką bai Labas nuotykių parką šią savaitę laimi Lukas Baškys „BC Dugnas – VPS Solidarumas“, kuris šią savaitę buvo nepralenkiamas naudingiausių ir rezultatyviausių lenktynėse.


Spalio 7 dieną rungtynėmis „Pakilk“ – „Begalviai“ prasidėjo šeštasis „Sekmadienio krepšinio lygos“ sezonas. Prieš šį sezoną dar labiau sustiprinę savo sudėtį praėjusio sezono prizininkai „Pakilk“ rungtynes pradėjo pasirinkę labai įdomią taktiką. Į kovą buvo mesti visi keturi svarbiausi priekinės linijos žaidėjai: Jonas Gutauskas, Tadas Lukša, Vilius Kulbė bei Gediminas Povilauskas. Toks sprendimas, nevisai pasiteisino, nes žaidėjai kovodami po krepšiais maišėsi vienas kitam, tuo pasinaudoja dažnai kamuolius atsikovodavo ūgių smarkiai nusileidę varžovai. Vėliau smarkiai rotuojant sudėtį buvo palaikomas labai didelis žaidimo tempas bei pasiekta labai užtikrinta pergalė 93-41. Nugalėtojams 13 taškų pelnė Vilius Kulbė, po 11 surinko Tadas Lukša, Jonas Gutauskas ir Aidas Petraitis. „Begalviams“ Mantas Sudžius surinko 14, o Tadas Katauskas 12 taškų.

Antrojoje dienos dvikovoje į aikštelę išbėgo praėjusio sezono čempionai „BC Dugnas – VPS Solidarumas“ bei turnyro debiutantai „Tritaškis.lt“. Naujokams debiutinis blynas gavosi, kaip reikalas prisvilęs. Vos startinį penkiatą į rungtynęs surinkę „Tritaškis.lt“, sugebėjo kovoti su tikrai dar tik pradedančia sportuoti čempionų titulą ginančia ekipa vos vieną kėlinį, kuris baigėsi 11-11. Vėliau varžovų gynybą pralaužti sekėsi vieninteliam Vitalijui Danilovui, kuriam kaip ir jo komandos draugams beliko stebėti vis labiau tolančius varžovus. „BC Dugnui – VPS Solidarumas“ 33 taškus (36 n.b) surinko savaitės geriausias iš geriausių Lukas Baškys, Marius Meilūnas pridėjo 22 taškus bei 13 kartų atkovojo atšokusį kamuolį, po 11 pridėjo Tomas Balčiūnas ir komandos debiutantas Vladimiras Popovas. „Tritaškis.lt“ gretose pasižymėjo vidurio puolėjas Vitalujus Danilovas 12 taškų ir 20 atkovotų kamuolių, Titas Pacauskas pridėjo 10. Galutinis rungtynių rezultatas 88-40.

Įtemtos ir atkaklios buvo trečiosios dienos rungtynės, kuriose susitiko „Negeri“ ir lygos debiutantai „Rajonas“. Permainingos dvikovos pabaigoje debiutantai atlaikė paskutinį „Negerų“ komandos šturmą ir šventė sunkią, tačiau emociškai ir psichologiškai svarbę pergalę (46-43) pridėsiančią naujai turnyro komandai dar daugiau pasitikėjimo ir tikėjimo savo jėgomis. Vertinant „Negerų“ komandos žaidimą galima pasakyti, kad jis nebuvo labai jau prastas, tačiau labai trūko susiklausymo gynyboje. Abi ekipos dar labiau pagerinusios savo žaidimą greičiausiai kausis dėl ketvirtos pozicijos „A“ grupėje. Pirmas tris pozicijas pagal pirmo turo pasirodymus galima rezervuoti praėjusio sezono finalininkams bei „Vasaros taurės – 2012” varžybose pergalių skonį pajutusiems „Broliams Šaunuoliams“. „Rajono“ komandai, kurią sudaro daugiausiai Viršuliškių mikrorajono jaunuoliai daugiausiai taškų surinko vaikinai kuriems ir yra klijuojamos komandos lyderių etiketės. Mindaugas Kraujalis ir antrojoje pusėje įsimėtęs Andrius Juknevičius surinko po 12. Gerą įspūdį šioje debiutantų komandoje paliko ir 8 taškus surinkęs įžaidėjas Ignas Pagalys. „Negerų“ komandoje 19 taškų surinko firminiu savo dėjimu rungtynes atidaręs Gediminas Mateika.

„TG Sokol“ pirmosiose sezono rungtynėse įveikė „BC Čionarik“ ekipą rezultatu 68-47. Lygos debiutantai pirmajame kėlynyje diktavo savo sąlygas lygos senbuviams ir laimėjo nerezultatyvų kėlinį 10-9. Tačiau jau antrajame aktyvi gynyba išmušė iš vėžių jaunimą ir „TG Sokol“ traukinys pajudėjo pergalės link. Prieš lemiamą ketvirtį du pastaruosius sezonus į lygos ketvirtfinalį patekusi komanda primavo 22 taškais. Ketvirtajame kėlinyje vyko atviras krepšinis, kurį 26-25 laimėjo „BC Čionarik“. Jaunimą galima pagirtį, kad bent pusė rungtynių žaidė ne ką prasčiau už lygoje jau 5 sezoną rungtyniaujančią Eišiškių miestelio komandą. „TG Sokol“ ekipoje ekipos naujokas Vladimiras Kiseliovas surinko 13 taškų ir buvo vienintelis žaidėjas, kurį galima pagirti už gana neblogą žaidimą, dar po 12 taškų surinko Andrius Gaidukas ir Artūras Bialopetrovič. „BC Čionarik“ komandai 18 taškų surinko Marius Sedziniauskas. “TG Sokol” ekipos stiprybė ir šį sezoną bus prikinė linija, kuri cementuoja ekipos gynyba ir sukuria progas ir antruosius šansus ekipos mažiesiams žaidėjams, kurie bent šiose rungtynėse visiškai nesugėbėjo užmaitinti kamuoliais savo aukštaūgių, beto ekipa arba gerai ginasi arba puola, o daryti abiejų dalykų vienu metu jiems nepavyksta. Šiose rungtynėse pergalės faktorius buvo debiutantų sindromas, kuris dažnai kausto naujas komandas debiutinėse rungtynėse, tuo ir pasinaudojo labiau patyrę.

“KKSK Reaktorius” į rungtynes atvyko pasipuošę naujomis aprangomis, turėjo trenerio poste debiutavusį Eduardą Rogačiovą, kuris tapo pirmuo treneriu lygos istorijoje atvykusiu į rungtynęs apsirengęs kostiumu. Kaip ir pridera vicečempionams, jie nepaliko jokių šansų naujokam “BC JAD”. Rungtynėse pasireikšti progą gavo visi “reaktoriečiai” ir šventė pergalę 85-33. Tačiau tokia triuškinanti pergalė visiškai neįdomi buvo naujajam komandos strategui, kuris už prastą gynybą (turėjo neleisti įmesti 30) savo auklėtiniams skyrė fizinę bausmę, po 20 atsispaudimų. Nugalėtojų gretose taškus pelnė visi 9 rungtynėms registruoti žaidėjai. O geriausiai sekėsi 14 taškų surinkusiam ekipos naujokui Žygimantui Petkui ir iš „KK Trakų“ nesenai atleistam Laurynui Žilinskui. Andrius Pieslikas prie pergalės prisidėjo pelnydamas 11 taškų, Gintas Petrikas ir Mantas Statauskas surinko po 10. Pastarasis dvi savo atakas užbaigė dėjimais, tačiau jam reiks dar įdėti daug darbo ir pastangų norint konkuruoti dėl minučių aikštelėje su kitais ekipos gynėjais arba lengvaisiais kraštais. „BC JAD“ komandai 12 taškų surinko Aivaras Rakauskas.

Praėjusį sezoną „Maišiagala“ baigė išbyrėjusi, tokiomis pat nuotaikomis pradėjo ir naują. Į pirmasias rungtynes susirinkusi vos penkis žaidėjus Maišiagalos miestelio komanda su „KK Comma“ lygiai kovėsi, tik pirmą kėlinį 21-21. Vėliau smarkiai pavargę „žalieji“ neturėjo jėgų gintis ir paleido varžovą į priekį tokiu atstumu, kad pavyti nebuvo jokių galimybių. Jei ir toliau tokios sudėties „BC Maišiagala“ rinksis į rungtynes patekimas į antrą etapą gali tapti rimta užduotimi. Galutinis rungtynių rezultatas 75-51. Nugalėtojus į priekį vedė Gintaras Drevinskas 20 taškų, Tadas Salaveičikas pridėjo 19, o Arnoldas Reut 14 taškų. „Maišigalai“ Zbignev Dubovski surinko 25 taškus, o komandos vadovas Radzevičius Norbertas 17 taškų (3/12 tritaškiai). „KK Comma“ šiose rungtynėse sugebėjo palaikyti rungtynių sparta, o ilgesnis suolelis davė savų rezultatų, tikrasis komandos pajėgumas ir veidas pasimatys po dvikovų su „Fuxai“, „Pakilk“ ir kitomis ekipomis, kurios kovos dėl pirmų keturių vietų.

„BC Justai“ trečiojo kėlinuko metu įklimpo „Vapse Nepriciom“ komandos gynybos gniaužtuose 2-22, o tai ir nulėmė galutinį rungtynių rezultatą (32-45) nerezultatyviose rungtynėse. Abi komandos sezono pirmosiose rungtynėse atrodė dar labai nesusižaidusio bei darė daug techninio broko. O iš abiejų komandų galima iškirti vos po vieną sėkmingiau sužaidusį žaidėją. „BC Justų“ gretose neabejotinas lyderis buvo Darius Kavaliauskas surinkęs 16 taškų, varžovams 21 surinko komandoje debiutavęs Mindaugas Markevičius. Tačiau abi šios komandėlės sezono eigoje įgavę pagreitį turėtų demonstruoti savito braižo ir įdomų krepšinį.

„Fabiniai“„www.stovi.lt“ 83-56. Antrą sezoną lygoje rungtyniaujantys Fabijoniškių mikrorajono atstovai nepasigailėjo pirmajį turą dar vienos naujokų ekipos. Nors pirmajame kėlinyje vyko gana lygi kova užteko „Fabiniams“ pajusti savo žaidimą ir jų persvara ėmė grėsmingai didėti, o greitai rinkdami taškus jie sugebėjo vien per antrą rungtynių dalį pelnyti 53 taškus, o tai juk tik keliais taškais mažiau, nei pelnė jų varžovai. Naujokų žaidime galima matyti, dar daug taisytinų žaidimo aspektų, tą patį galima pasakyti ir apie tuos pačius „Fabinius“.  Nugalėtojams Egidijus Mažeika ir Simas Liepinatis surinko po 16 taškų, Tomas Buckus pridėjo 15, o jo vyresnysis brolis 12, Kąstytis Grigonis pelnė 11. Debiutantams liūto dalį taškų surinko Kristijonas Gailius ir Danas Janonis. Pirmasis pelnė 19 antrasis 16 taškų.

Tvarkaraštis lėmė, kad dvi vienos iš „B“ grupės rimčiausių komandų susitiko jau pirmajame ture. „Fuxai“ ir praėjusį sezoną rungtyniavo gana sėkmingai, todėl iš jų tokių rezultatų galima tikėtis ir šiemet, tuo tarpu nauja komanda „Nutrūkusi styga“ debiutavo lygoje, tačiau kas domisi mėgėjų krepšiniu žino, kad šios komandos sudėtyje yra pakankamai gerų ir talentingų vaikinų, tiesa daugumos iš jų taikikliai jau gerokai buvo parūdyję. Būtent prastas pataikymas iš patogių padėčių ir nulėmė šios ekipos pralaimėjimą 46-56. Pirmojoje rungtynių pusėje  šiek tiek geriau sekėsi „Fuxų“ žaidėjams, kurie per du kėliniu įgijo 4 taškų persvarą. Naujokai atrodė truputi susikaustę ir išsiblaškę, tačiau varžovų į priekį smarkiai nepaleido. Grumtynės vyko ir antrojoje rungtynių dalyje visgi pati rungtynių pabaiga parodė, kad „Nutrūkusiai stygai“ dar reikia styguoti žaidimą, norint netik kaip lygūs su lygiais kautis su galingais varžovais, tačiau juos ir įveikti. Taigi galime teigti, kad „B“ grupėje matysime daug gero lygio dvikovų. Deividas Aukštuolis nugalėtojams pelnė 19 taškų. „Nutrūkusiai stygai“ Dainius Pamerneckis surinko 17, Rokas Niparavičius pridėjo 13 taškų.

Pirmosios dienos turą baigė vėliausiai į aikštelę išbėgusios ekipos „Broliai Šaunuoliai“ ir „BC Kibirai“. Pastaruosius sezonus dažnai taškus, ten kur jų prarasti nevalia praradinėdavę „Broliai Šaunuoliai“ šį sezoną matomai varžovams dovanėlių nedalins. Tuo jau pirmosiose rungtynėse galėjo įsitikinti su kieta varžovų gynyba susidūrę „BC Kibirai“, kurių gretose geriausiai varžovų gynybą pralaužti sekėsi Tomui Šilingiui, kurio sąskaitoje po šių rungtynių 12 taškų. Kitiems žaidėjams, kaip ir pačiai komandai dar iki geriausios sportinės formos toli. Nugalėtojams 21 tašką surinko Darius Dūdėnas, nuo šio žaidėjo sėkmingo žaidimo dižiąją dalimi ir bus priklausoma ši gana tituluota komanda.

Šį turą lygoje startavo „A“ ir „B“ grupių komandos jau spalio 21 dieną į lygos kovas įsitrauks „C“ grupė.

Komentaruose prašome rašyti pageidavimus, su kuriuo žaidėju norite skaityti trumpą intervių kitą savaitę startuojančioje rubrikoje.

{jcomments on}

 
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.