Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
11-tojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionais tapo „Broliai Šaunuoliai“!

Paskutinį balandžio mėnesio sekmadienį (04.29) paaiškėjo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionai bei 2017-2018 metų sezono prizininkai. Po prieš savaitę (04.22) vykusių pusfinalių susitikimų į pagrindinio turnyro finalą, pirmą kartą klubo istorijoje, pateko „ŠKK Šnapiai“ bei tokio rango rungtynėse jau tris kartus žaidę „Broliai Šanuoliai“.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato finalinių kovų suvestinę bei paskutinę 2017-2018 metų sezono apžvalgą.

Galingai finišavusiems „BC Kibirams“ MAŽOSIOS taurės bronziniai medaliai

„BC Kibirai“ – „Zarasai“ 81:79

Balandžio 29 dieną dėl MAŽOSIOS taurės turnyro bronzinių apdovanojimų susigrūmė „Zarasų“ ir „BC Kibirų“ kolektyvai. Abi komandos, per savo istoriją, jau buvo pralaimėjusios po vienas tokios pat svarbos rungtynes ir buvo pasirengusios praeities klaidų nekartoti. „Zarasai“ savo bronzinį MAŽOSIOS taurės turnyro finalą pralaimėjo prieš metus. Tada tragiškas ketvirtas kėlinys virto pralaimėjimu (38:53) prieš „MF“ ekipą. „BC Kibirai“ žaisdami prieš „Tores“ dar skaudžiau (65:68) nudegė 2015 metais.

Tiesa šalutiniuose turnyruose, kurie skirti kukliau viso sezono metu pasirodžiusioms ekipoms, „BC Kibirai“ yra užfiksavę ir žymiai geresnių pasiekimų. Nugalėtojais jie tapo 2013 bei 2016 metais.

Šios dvi komandos viso sezono metu stokojo stabilumo, o būtent tai jas labiausiai irstabdė. Dar vienas panašumas tarp atitinkamai 11 ir 13 vietą po reguliaraus sezono užėmusių „Zarasų“ bei „BC Kibirų“ toks, kad jos abi bent po kartą pusfinalį pasiekė be kovos. „Zarasai“ varžovams atsisakius tęsti sezoną tokiu keliu ėjo pernai, „BC Kibirai“ šiemet.

Savo pusfinalių sustikimus abi komandos pralaimėjo skirtingai. „Zarasai“ visas rungtynes lipo ant kulnų „KK Alkaniems“ kol galiausiai nesulaikę Deimanto Pavlovskio (30 taškų) kapituliavo rezultatu 48:54. Mėnesį be oficialių rungtynių išbuvę „BC Kibirai“ buvo sutriuškinti 47:76 „O.P.A.“ vyrų. Pastarieji pakeliui į antrąjį savo finalą iš kišenės ištraukė ne vieną kozirį ir visus reikalus sutvarkė dar antrojo kėlinio viduryje.

Mūšį dėl MAŽOSIOS taurės bronzinių medalių geriau pradėjo Evaldo Mackevičiaus ir Kęstučio Bagdanavičiaus dueto į priekį vedami „Zarasai“. „BC Kibirai“ susidūrę su atletiškų varžovų gynyba nesutriko ir po Tomo Šilingio dvitaškio išlygino bronzinio finalo rezultatą 9:9.

Antroje pirmo ketvirčio pusėje prie dvikovą puikiai pradėjusio dueto prisijungė Eimantas Leipus, o 7:0 atkarpą laimėję „Zarasai“ įgijo rekordinį šioms rungtynėms 8 taškų pranašumą (22:14).Ežerų krašto atstovai priekyje buvo visą pirmą ketvirtį, tačiau jo gale jų pozicijos ėmė svyruoti. „BC Kibirų“ vidurio puolėjas Rolandas Bajoras puikiai padirbėjo gynyboje, o po jo tritaškio per varžovų rankas su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena komandas skyrė jau tik 3 taškai (19:22).

Antrajame kėlinyje aikštelėje matėme dviejų lygiaverčių varžovų inirtingą kovą. Ežerų krašto atstovai didžiąją kėlinio dalį pirmavo 1-3 taškais, pora kartų leido „BC Kibirams“ įsiveržti į priekį vienu tašku. „BC Kibirams“ įpusėjus ketvirčiui pirmaujant 31:30, Andrius Predkelis ėmėsi iniciatyvos ir kėlinį „Zarasai“ baigę spurtu 6:0 po 20 minučių galėjo atsikvėpti lengviau. Jie pirmavo 36:31.

Antrą rungtynių dalį „BC Kibirai“ pradėjo su didele energija, po Tomo Paliulio ir Rolando Bajoro taškų rezultatas nesužaidus net minutės trečiajame kėlinyje tapo lygus 36:36. „Zarasai“ nesulaikė varžovų tolišaudės ir ketvirčio gale varžovams spurtavus 9:0 atsiliko jau 51:54. Deficitą prieš lemiamą kėlinį dar spėjo sumažinti 16-tą savo tašką pelnęs Kęstutis Bagdanavičius (53:55).

Po veterano Andriaus Steponavičiaus dvitaškio rezultatas eilinį kartą šioje dvikovoje tapo lygus (55:55), tačiau tada „Zarasus“ ištiko tikrų, tikriausia žaidybinė krizė. „BC Kibirai“ per pusantros minutės pataikė keturis tritaškius iš keturių ir susikrovė 12-kos taškų pranašumą (69:57). Tai buvo rekordinė komandos kurią nuo bronzinių apdovanojimų skyrė 7 minutės persvara šiose azartiškose ir rezultatyviose rungtynėse.

Ne kartą šį sezoną didelį kovingumą ir kietą charakterį demonstravę „Zarasai“ ginklų kovoja dėl medalių nesudėjo. Šios komandos vyrai sukandę dantis dirbo gynyboje, o iškentėję prie savojo krepšio išlaukė progų kontratakuoti. „BC Kibirai“ vėlavo į gynybą bei tokiu būdu į MAŽOSIOS taurės bronzinį finalą grąžino intrigą 69:73.

„Zarasų“ puolimas kuriam laikui vėl įstrigo, o tolimus metimus fantastiškai metę „BC Kibirai“ greitai pabėgo 79:71. Dabar juos nuo 3 vietos MAŽOSIOS taurės turnyrę skyrė minutė ir 28 sekundės. Kai jau atrodė, kad „BC Kibirams“ liko sudėlioti tik paskutinius štrikus jų varžovai pakilo į lemiamą šturmą bei laimėję atkarpą 8:0 dar kartą išlygino rezultatą (79:79).

Iki susitikimo pabaigos likus 20 sekundžių „BC Kibirai“ surengė fantastišką greitą ataką, pirmiausiai Edgaras Binkys įveikė kelių varžovų gynybą, o pastebėjęs akies krašteliu po varžovų atsidūrusį Simą Vasiliauską jam perdavė kamuolį. Aukštaūgiui beliko įmesti iš po krepšio 81:79.

„Zarasams“ po minutės pertraukėlės buvo likę laiko lemiamai atakai. Iš varžovų gynybos gniaužtų po kurio laiko ištrūkęs Evaldas Mackevičius sulaukė perdavimo, tačiau jo tolimas metimas per Rolando Bajoro ilgas rankas buvo netaiklus. Įspūdingą ir rezultatyvų MAŽOSIOS taurės bronzinį finalą laimėjo „BC Kibirai“!

„Zarasai“ puikiai išnaudojo varžovų klaidas. Po jų surinko 27 taškus, varžovai vos 4. Ežerų krašto atstovai antrą sezoną likę puikiai išnaudojo savo priekinę liniją ir greitas atakas, tačiau viskas šį kartą nublanko prieš „BC Kibirų“ tolimus metimus. Iki paskutinių sezono rungtynių pastaroji komanda daugiausiai per vienas rungtynes buvo pataikiusi 8 tritaškius, tačiau šį kartą jų pataikė 15-ka su net 55,56% jų realizacija.

Fantastiškas rungtynes sužaidė gana kuklų sezoną žaidęs Tomas Paliulis. Šį sezoną „BC Kibirų“ krašto puolėjas rinko viso labo po 6,92 taškus, tačiau kovoja dėl mažosios 2017-2018 m. sezono bronzos gerino sezono rekordus. Jis pelnė 18-ka taškų, surinko lygiai tiek naudingumo balų ir prametė vos du metimus iš žaidimo (7/9). „BC Kibirai“ šiose rungtynėse vertėsi be įžaidėjų, tačiau tai nesutrukdė sezoną baigti pergale.

„BC Kibirai“:Rolandas Bajoras 19, Vytautas Kirlys ir Tomas Paliulis po 18, Edgaras Binkys 11 / „Zarasai“: Kęstutis Bagdanavičius 30 (11/15 dvitaškiai), Andrius Predkelis 18, Evaldas Mackevičius ir Eimantas Leipus po 10;

„O.P.A.“ po keturių sezonų pertraukos stipriausia MAŽOSIOS taurės komanda

„O.P.A.“ – „KK Alkani“ 69:62

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS apžvalgininko prognozės išsipildė. Deimantas Pavlovskis į finalą atvedė „KK Alkanus“, o puikus komandinis žaidimas čia atsidurti leido ir „O.P.A.“ kolektyvui. Pusfinalių dvikovos MAŽOSIOS taurės finalą pasiekusioms komandoms klostėsi skirtingai, tačiau tai neleido suabejoti, kad abi jos bus pasirengusios dar rimtesniai kovai finale ir viena kitai norės perkąsti gerklę.

Šių komandų istorijoje pasitaikė jau ne vienas,vienai iš priešininkių „mirtinas“,tarpusavio susitikimas, todėl nors niekas garsiai nekalba apie komandų priešpriešą ji visgi yra. „O.P.A.“ rezultatu 59:44 laimėjo šalutinio lygos turnyro finalą 2014 metais, tačiau po metų į dar vieną finalą patekę ir ten vėl pralaimėję „KK Alkani“ ketvirtfinalyje pasiekė įtikinamą revanšą. „O.P.A.“ tada pralaimėjo 48:90. Po metų (2016) komandos varžėsi dėl mažųjų bronzinių medalių ir čia vėl savo pranašumą įrodė „KK Alkani“. Pergalė pasiekta rezultatu 67:61.

Šios komandos viena kitą traukia lyg magnetas, o viena kitos per pastaruosius penkis metus išvengė tik pernai. „O.P.A.“ turėjusi puikų sezoną kovojo jau dėl DIDŽIOSIOS taurės, o „KK Alkani“ kiek netikėtai MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalyje nusileido „MF“ (57:78 ir 52:71).

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS gurmanų laukė dėmesio vertas MAŽOSIOS taurės finalas, o jame akis į akį turėjo susidurti du į naudingiausių lygos žaidėjų penketuką patenkantys žaidėjai. Dvi ryškiausios MAŽOSIOS taurės turnyro žvaigždės Deimantas Pavlovskis iš „KK Alkanų“ (27,38 naud. bal. prieš finalą) bei Ramūnas Jozonis iš „O.P.A.“ (25,91). Vieša paslaptis, kad šie du žaidėjai prieš kelis sezonus gynė „SPA“ ekipos spalvas ir net triumfavo „Smuklės lygoje“.

„O.P.A.“ kovą dėl MAŽOSIOS taurės turnyro aukso pradėjo galingu spurtu 9:0 bei net 3 minutes varžovams neleido pelnyti taškų. „KK Alkanų“ situacija ėmė taisytis kai Deimantas Pavlovskis ėmėsi iniciatyvos ir daugiausiai baudos metimais rinko gyvybiškai jo komandai svarbius taškus. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus 3 minutėms prastai susitikimą pradėję „KK Alkani“ atsiliko 9:12, tačiau „O.P.A.“ vėl pademonstravo geresnį komandinį puolimą ir pabėgo 18:11. Ketvirčio gale pastaroji komanda ėmė vaikiškai klysti, tačiau varžovai iš to išspaudė vos 2 taškus (13:18).

„KK Alkani“ prabudo jau pačioje antrojo ketvirčio pradžioje, po Tautvydo Palaimos tritaškio skirtumas ištirpo iki 2 taškų (16:18). Iniciatyvą į savo rankas perėmę alkani nuolat alsavo varžovams į nugarą. Į ekipos atakas buvo įtraukiami visi aikštelėje esantys krepšininkai ir tai leido iki didžiosios pertraukos likus 4 minutėms priartėti 29:30.

„O.P.A.“ antrojo ketvirčio gale buksavo, tačiau Artūras Pūkys ir Evladas Pieslys leido jai ketvirtį baigti sausa atkarpa 8:0 (38:29).

Po didžiosios visą laiką pirmavusi „O.P.A.“ apsukų nemažino. Ramūno Jozonio bei Vytauto Račkausko tritaškių dėka buvo susikrautas 11-kos akių pranašumas (44:33). Pažvelgę į švieslentę „KK Alkani“ turėjo sunerimti. Komandos puolimas strigo, o gynyboje apsiginti darėsi vis sunkiau. „O.P.A.“ vyresnė komanda, tačiau būdama priekyje ji visada randa naujų jėgų ir darosi labai pavojinga.

Įpusėjus ketvirčiui Ramūnas Jozonis baigė dvi iš eilės savo atakas taškais, o jų per trumpą laiką surinkęs 5 padino „O.P.A.“ persvarą iki rekordinės 16-kos taškų (51:35). Virš „KK Alkanų“ stovyklos ėmėsi kauptis juodžiausi debesys, todėl norėdama juos kažkiek išklaidyti ekipa suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas buvo naudingas, po jo į aikštelę žengę „KK Alkani“ spurtavo 7:0 (42:51).

Lemiamą ketvirtį komandos pradėjo labai susikaupusios, o Vytauto Dzindulio bei Kristijono Klečkausko taiklūs metimai grąžino intrigą dar neprasidėjus 33 šių finalinių rungtynių minutei. „KK Alkani“ priartėjo 51:55.

„O.P.A.“ išbarstė 16-kos taškų persvarą, tačiau šį kartą visiškai nepanikavo ir išliko rami. Puolime lyderio rolę vis dažniau iš komandos draugų perimdavo Ramūnas Jozonis, o jo taiklūs tritaškiai ketvirtojo kėlinio viduryje „KK Alkanų“ gynybą ėmė varyti į neviltį (61:53).

Likus žaisti 4 minutes iki finalinio švilpuko „KK Alkani“ po Mindaugo Zalatorio gražaus prasiveržino atsiliko vos 3 taškais (58:61), tačiau tada 5 taškus pelnė nenugalimasisRamūnas Jozonis, tritaškį pridėjo Artūras Pūkys (69:58).

Po Tautvydo Palaimos taiklių baudos metimų bei Deimanto Pavlovskio dvitaškio po varžovų klaidos „KK Alkani“ paskutinį kartą dar bandė atkurti intrigą (62:69), tačiau per likusį laiką galvų nepametę „O.P.A.“ žaidėjai apgynė savo tvirtovę, išvengė bereikalingų klaidų bei iškovojo pelnytą pergalę. Komanda 2018 metų pradžioje buvo patekusi į gilę duobę, tačiau nusiteikusi ryžtingai ėjo iki galo ir sezoną vainikavo triumfu MAŽOSIOS taurės turnyre.

„O.P.A.“ komanda puikiai atakavo iš toli (11/22), demonstravo gerą gynybą bei puolime draugiškai dalinosi kamuoliu (23 rez. perd.), o šios svarbiausios detalės ir lėmė jų pergalę. Įdomu tai, kad reguliaraus sezono šių komandų tarpusavio susitikimą „KK Alkani“ buvo laimėję net 78:48.

„KK Alkaniems“ nepavyko nutraukti MAŽOSIOS taurės finalų prakeiksmo. Ši komanda finalą pralaimėjo jau trečią kartą. Finalo ketverto kovas ilgai prisimins didelį kovingumą bei gerą žaidimą pusfinalyje ir finale demonstravęs „KK Alkanų“ krašto puolėjas Vytautas Dzindulis. Jis per du sekmadienius vidutiniškai rinko po 9 taškus, 8,50 atšokusio kamuolio bei po 15,50 naudingumo balo. Pusfinalio rungtynėse naudingai žaidusiam puolėjui baigėsi prakirstu antakiu, o finale po susidūrimo su varžovu jam lūžo raktikaulis. Kartais kova dėl aukso pareikalauja aukų.

„O.P.A.“: Ramūnas Jozonis 29 (7/8 tritaškiai), Artūras Pūkys 15, Evaldas Lukšys 11 / „KK Alkani“: Deimantas Pavlovskis 25;

FINALO MVP – Ramūnas Jozonis („O.P.A.“)

Tarpsezonį „O.P.A.“ neprašovė. Į komandą pasikviestas krašto puolėjas Ramūnas Jozonis tapo tikru komandos lyderiu bei visą sezoną žaidė labai stabiliai bei universaliai. Debiutinį savo sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE Ramūnas Jozonis per rungtynes rinko po 22,67 taško, atkovodavo po 9 atšokusius kamuolius, atlikdavo po 2,83 rezultatyvius perdavimus, perimdavo po 2,50 kamuolio, varžovams išrašydavo po 1,83 bloko ir viso rinko po 26,50 naudingumo balus. Pagal šį rodiklį sezoną baigęs 3 vietoje tarp visų lygos žaidėjų puolėjas sužibėjo ir MAŽOSIOS taurės turnyro finale. „O.P.A.“ 69:62 palaužė „KK Alkanų“ kolektyvą, o ekipos lyderis finale buvo nepakartojams. Jo sąskaitoje 29 taškai (7/8 tritaškiai), 7 atkovoti kamuoliai, 5 perimti kamuoliai bei 33 efektyvumo balai. Geriausias asmeninis pasirodymas finalų dieną!

DIDŽIOSIOS taurės bronza atiteko gynyboje gerai padirbėjusiems „Ginio Pajėgų“ krepšininkams

„Ginio Pajėgos“– „MF“ 52:43

„Ginio Pajėgos“ praėjusį sezoną liko be medalių, naujoji „MF“ karta džiaugėsi bronziniais, tačiau tada dar MAŽOSIOS taurės turnyre, o tai visai kas kitą...

Abi komandos norėjo žaisti finale, pusfinaliuose demonstravo kovingumą, tačiau galiausiai joms nenuskilo. „Ginio Pajėgos“ rezultatu 51:58 nusileido Lauryno Kirlio vedamiems „ŠKK Šnapiams“, o „MF“ 64:51 pripažino reguliaraus sezono nugalėtojų „Brolių Šaunuolių“ pranašumą. Po pusfinalio akistatų lygos užkulisiuose buvo galima girdėti kalbų, kad „MF“ žaistų finale, jei jų kelyje būtų pasimaišę „Ginio Pajėgų“ ar „ŠKK Šnapių“ vyrai, o ne didelį patirties bagažą turintys „Broliai Šaunuoliai“.

„MF“ paskutinę sezono dieną gavo puikų šansą trinktelti durimis ir vienu šūviu nušauti daugiau nei vieną zuikį. Pirmiausiai atsirado galimybė sezoną baigti pergale ir su medaliu ant kaklo, visų antra pasiekus pergalę būtų pritildyti skeptikai kurie manė, kad finalo ketverte studentams ne vieta, trečia būtų pakartotas senosios kartos 2009 metų pasiekimas bei papildyta trofėjų lentyna VU medicinos fakultete.

„Ginio Pajėgos“ prieš metus 60:71 mačą dėl bronzos pralaimėjo galingai „Reaktoriaus smogikų“ komandai, tačiau nors ir buvo pralaimėta rimtam varžovui tada liūdesio lygos debiutantų veiduose netrūko. Keli žaidėjai dar išpaudė šypsena pozuodami bendrai komandos nuotraukai, tačiau sezoną baigti be nieko net ir tada kai atsiduri ten kur taves niekas nelaukia yra nesmagu. Debiutinį sezoną „Ginio Pajėgos“ nebuvo priskiriamos prie favoritų žaisti finalo ketverte, šį kai komanda išlaikė branduolį bei startavo užtikrintai atsirado tokių kurie Naglio Misevičiaus kuruojamą komandą matė ir ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio.

Per du sezonus pasikeitė ne tik komandos statusas, tačiau ir daugumos varžovų požiūris į ją. Dabar „Ginio Pajėgos“ tapo komanda su kuria visiems tenka nusiteikti rimtam mūšiui nepriklausomai kiek pergalių tu esi iškovojęs ankščiau.

Galima pajuokauti, kad dėl bronzinių medalių nemėgsta žaisti tik Ispanijos rinktinė bei Maskvos „CSKA“, todėl dvikova tarp šį sezoną dar nesusitikusių komandų intrigavo nemažiau nei didysis finalas tarp „ŠKK Šnapių“ bei „Brolių Šaunuolių“. Abi komandos sezono finiše turėjo bėdų rinkdamos taškus bei tą bandydavo kompensuoti sunkiu darbu gynyboje. Dažnai pasitaiko, kad panašų krepšinį rodančių komandų akistatos vyksta pagal sunkiai įsivaizduojamus scenarijus ir čia atsiranda tiek netikėtumo faktorių, kad tiems kas palaiko vieną ar kitą pusę gali net pasišiaušti plaukai.

Mūšis dėl trokštamo medalio prasidėjo „Ginio Pajėgų“ dominavimu gynyboje. Pastaroji komanda spurtavo 7:0, įpusėjus ketvirčiui pirmavo 11:2, o ketvirtį baigė įgydama ir dviženklį pranašumą 17:7.

Per 10 pirmųjų mažojo finalo rungtynių minučių „Ginio Pajėgos“ sugebėjo surakinti be Juliaus Ščipoko žaidusių studentų puolimą. Pastarosios ekipos atakas per pirmą kėlinį geriausiai sekėsi užbaiginėti „centrui“ Valdemar Lodziato. Tvirtai sudėtas aukštaūgis laužėvaržovų gynybos sienas ir vien per pirmą ketvirtį pelnė 9 taškus.

Antrojo ketvirčio pradžioje 4 taškus be atsako pelnę studentai priartėjo 11:17, tačiau tada labai svarbią atkarpą 9:2 laimėjo Domanto Žičkaus bei Justo Aršausko į priekį tempiamos „Ginio Pajėgos“. Po šių dviejų krepšininkų rezultatyvių atakų įpusėjus kėliniui jų komanda džiaugėsi rekordine 13-kos taškų persvara.

Iki didžiosios pertraukos likus žaisti keturias minutes Paulius Andrijauskas bei Gražvydas Mockus pasikėsino į varžovų dviženklį pranašumą, po pastarojo tritaškio bei „Ginio Pajėgų“ nesėkmingos atakos „MF“ po dviejų ketvirčių atsiliko 20:28.

Per ilgąją pertrauką studentai iškeliavo pasitarimui į rūbinę, o grįžę į aikštelę jau trečiojo ketvirčio pradžioje sugrąžino į dvikovą intrigą. Po Gražvydo Mockaus bei Dominyko Stankevičiaus tolimų šūvių „Ginio Pajėgoms“ iš 13-kos taškų turėto pranašumo liko vos 2 (28:26).

Po Domanto Želvio dvitaškio po to kai „MF“ laimėjo oro dvikovą puolime komandas skyrė vienintelis taškas (30:31), tačiau tada atėjo kito Domanto šlovės akimirka. „Ginio Pajėgų“ puolimo lyderis Domantas Žičkus pašėlobei per keturių minučių atkarpą pelnęs 7 taškus padino savo klubo persvarą iki 9 taškų (39:30).

Ketvirčio gale epizodiškai finalo ketverte žaidęs Benediktas Jonuška pelnė vienintelius savo du taškus mažajame finale (32:39), tačiau vėl apie save priminęs beveik du kėlinius pratylėjęs Valdemar Lodziato grąžino „Ginio Pajėgoms“ 9 taškų persvarą (41:32).

„MF“ kaip ir pusfinalio rungtynėse neišvengė bereikalingų techninių pražangų, šį kartą vėl pasižymėjo studentų atsarginių suolas. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms Domantas Žičkus pelnė du taškus su Mindaugo Brusoko pražanga, o tai labai nepatiko studentams. „MF“ atsarginiai žaidėjai prašė pražangos ranka kiek atsistūmusiam „Ginio Pajėgų“ lyderiui, tačiau teisėjas šią situaciją įvertino visiškai kitaip. Taisykles pažeidė koją kyštelėjęs Mindaugas Brusokas.

Ketvirtojo kėlinio metu abi komandos didžiausią dėmesį skyrė savo krepšio saugumui, o puolime dažniausiai rėmėsi individualiais veiksmais. Pirmas lemiamo ketvirčio 6 minutes iniciatyva priklausė nuo susitikimo pradžios sąlygas diktavusioms „Ginio Pajėgoms“, tačiau vėliau Gražvydo Mockaus baudos metimai bei Domanto Želvio tritaškis suteikė vilties studentams.

Kai „MF“ priartėjo 43:47 varžovai gaisro židini pabandė užgęsinti išnaudodami minutės pertraukėlę. Po trumpo pasitarimo į aikštelę grįžusios ekipos puolime žaidė chaotiškai ir pora minučių negalėjo pasižymėti taškais. Likus iki dvikovos pabaigos daugiau nei minutei Justas Aršauskas „Ginio Pajėgų“ atotrūkį padidino iki 6 taškų (49:43), tačiau tai visiškai nenumalšino studentų noro kabintis į pergalę. Likus žaisti 30 sekundžių „MF“ vaikinai nebuvo pažeidę taisyklių, po penkių iš eilės greitų pražangų ir „Ginio Pajėgų“ bandymų sudeginti likusį laiką prie baudos metimų stojo gerai finalų dieną puolime padirbėjęs Domantas Žičkus. Puolėjas prametė pirmąjį bei pataikė antrąjį metimą (50:43).

Po minutės pertraukėlės studentai išvedė metimui Gražvydą Mockų, tačiau tolimas šūvis buvo netaiklus, o kamuolį atkovojęs Raimond Pševodski po kelių sekundžių baudos metimais padėjo galutinį tašką jo komandai bronzinius medalius atnešusiose rungtynėse.

Visą rungtynių laiką pirmavę „Ginio Pajėgų“ vyrai varžovus palaužė geros gynybos dėka. Taip pat nugalėtojai užtikrintai 42-25 laimėjo lentą. Puolime net 15-ka kamuolių atsikovojusi komanda puikiai išnaudojo antruosius šansus ir tokiu būdu pelnė net 21 tašką („MF“ vos 10).

„Ginio Pajėgos“ visą mėnesį strigo puolime, tačiau komanda demonstravo kovotojų charakterį, o atsidavimas gynyboje leido jai per vienus metus palipėti laipteliu aukštyn. Debiutinį sezoną (2016-2017 m.) komanda po finalų dienos namo traukė tuščiomis rankomis.

„MF“ finalo ketverte velniškai prastai metė tritaškius (19,15%) bei viso rinko tik po 47,00 taškus. Daugelis iki pusfinalio susitikimo puolime gerai besijautusių studentų tiesiog išnyko. Finalo ketverte po 16 taško rinkęs Gražvydas Mockus buvo vienintelis žaidėjas kurį galima būtų iškirti už indėlį prie varžovų krepšio.

Finalų dieną „MF“ komandai nepadėjo jos lyderis Julius Ščipokas, tačiau šį kartą tuo pasiteisinti studentai negalės. „Ginio Pajėgos“ bronzą pasiekė be Luko Poniškaičio kuris nedidelę rotaciją turinčioje komandoje neretai tampa net ir pirma opcija kai kalba pasisuka apie taškų rinkimą.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus ir Valdemar Lodziato (12 atk. kam.) po 17, Justas Aršauskas 12 / „MF“: Gražvydas Mockus 14;

Lyderį praradę „ŠKK Šnapiai“ sirgaliams dovanojo gero reginį, tačiau čempionų titulą po devynių sezonų pertraukos vėl iškovojo „Broliai Šaunuoliai“

„ŠKK Šnapiai“ – „Broliai Šaunuoliai“ 67:71

Dėl 11-tos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionų karūnos finale susimušė tik pirmą kartą šį sezoną ketvirtfinalio etapą peršokę „ŠKK Šnapiai“ bei prieš 9 sezonus ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio lipę „Broliai Šaunuoliai“. Finale pastaroji komanda buvo ir pernai, tačiau ten ją 109:73 triuškino „KK Riešės“ klubas.

Prie didžiausiu skirtumu finale pasiektos pergalės per 11 sezonų svariai prisidėjo tada dar „KK Riešės“ komandos garbę gynęs Gediminas Povilauskas (14 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 29 efektyvumo balai finale), pora sezonų už brolius žaidęs Deimantas Pavlovskis (26 tšk., 25 naud. balai). Prieš metus finale žaidė ir ketvirtą ekipą („ŠKK Šnapius“) ant prizininkų pakylos atvedęs Laurynas Kirlys. Gynėjas prieš metus į „Brolių Šaunuolių“ krepšį sumetė 17-ka taškų. Kažkada auksiniu berniuku Europa laikė Šarūną Jasikevičių, tokiu pat SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE tapo Laurynas Kirlys.

Dabartinis „ŠKK Šnapių“ komandos veidas 2016-2017 metų sezone buvo užsivilkęs „KK Išjunk šviesą“ marškinėlius, tada mažajame finale jis pelnė 26 taškus ir įvykdė didžiausią apiplėšimą finalų dieną per visą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS istoriją. Iki bronzinio finalo pagrindinio laiko pabaigos likus 2 sekundėms jo pergalingas metimas „Brolius Šaunuoliu“ paliko tuščiomis rankomis.

Į finalą „Broliai Šaunuoliai“ keliavo palengva, „ŠKK Šnapiai“ plonu ledu. Gerą sudėtį surinkę broliai buvo laikomi pagrindiniais pretendentais į čempionų sostą sezonui dar neprasidėjus, tačiau jų kelyje vėl galėjo pasipainioti Laurynas Kirlys. Šis žaidėjas lygos čempionu tapo tris kartus, kartą laimėjo bronzą.

„Brolių Šaunuolių“ gynyba prieš finaluose visada fantastiškai žaidžiantį „ŠKK Šnapių“ lyderį buvo vienas iš labiausiai intriguojančių klausimų, į kurį gavę atsakymą panašu, kad galėjome sužinoti ir daugiau 11-tojo sezono finalo paslapčių. Favoritams nerimo vėl turėjo kelti didelis prarastų kamuolių skaičius bei sezono gale vis dažniau buksuojantis puolimas.

Laurynas Kirlys finalo išvakarėse tapo „Vilniaus krepšinio lygos“ (VKL) I diviziono čempionu, tačiau rungtynėse kuriose jo atstovaujama „Electrolux“ trečius metus iš eilės kėlė nugalėtojų taurę gynėjas patyrė rankos traumą ir „ŠKK Šnapiams“ galėjo padėti tik patarimais už aikštelės ribų. Ar „ŠKK Šnapiai“ turėdami rotacijoje Lauryną Kirlį butų iškovoję čempionų titulą – liko neatsakytas klausimas. Netekčių turėjo ir „Broliai Šaunuoliai“, tačiau jos nebuvo tokios didelės kaip jų „žaliai – baltų“ varžovų.

Tai, kad finale akis į akį stojo dvi geriausios šio sezono komandos jau prieš rungtynes išdavė ir sausi statistikos skaičiai. Abi komandos pakeliui į paskutines sezono rungtynes žaidė rezultatyviausiai, efektyviausiai bei metė taikliausiai dvitaškius. Į TOP10 jos pateko ir pagal kitus rodiklius: tritaškių pataikymą, baudos metimų pataikymą, atkovotus kamuolius, rezultatyvius perdavimus bei perimtus kamuolius.

Pirmajame efektyviausiu lygos žaidėjų 20-tuke prieš finalą galima buvo rasti net 7 jo dalyvius. Penki pateko tarp analogiško skaičiaus rezultatyviausių.

Abi komandos buvo motyvuotos ir nusiteikusios rimtam mūšiui dėl aukso, o per pirmą minutę jas dar kaustė startinis jaudulys. Po Dariaus Dūdėno etaloninio dvitaškio pirmieji į priekį (2:0) įsiveržė „Broliai Šaunuoliai“, tačiau jau sekančios atakos metu tritaškį švystelėjo Kristijonas Kirlys išvedęs į priekį „ŠKK Šnapius“ (3:2). Pastaroji komanda demonstravo labai intensyvią gynybą, puikiai tvarkėsi su „Brolių Šaunuolių“ MVP Gediminu Povilausku, tačiau to kurį laiką buvo per mažai. Ramiau dvikovą pradėję šaunuoliai įsiveržė į priekį bei iki pat pirmojo kėlinio vidurio turėjo bent minimalų pranašumą.

Sužaidus finale šešias minutes Gediminas Povilauskas pirmą kartą pralaužė „ŠKK Šnapių“ gynybines užtvankas, po jo taiklaus dvitaškio broliai padidino atotrūkį iki 3 taškų (12:9). Baudos aikštelėje atsivėrusių erdvių kurį laiką neradę „žaliai – balti“ varžovų kantrybę gynyboje patikrino atakuodami iš toli. Vos per dvi minutes po kartą tolimais metimais pasižymėjo Karolis Bagdonas, Kristijonas Kirlys bei Matas Budginas. Po pastarojo taiklaus tritaškio rezultatas antrą kartą finalo pirmajame kėlinyje tapo lygus (18:18).

Varžovų tolišaudės nesulaikiusių „Brolių Šaunuolių“ situacija kėlinio gale buvo labai prasta, tačiau puikiai žaidęs Darius Dūdėnas rinko taškus metimais iš vidutinių nuotolių ir neleido varžovams dar labiau įsibėgėti.

Kėlinio gale Simas Liepinaitis stabdydamas „ŠKK Šnapių“ greitą išpuoli užsidirbo nesportinę pražangą. Baudos metimus taikliai realizavęs Kristijonas Kirlys pasinaudojo gera proga bei 20:18 leido laimėti savo ekipai pirmąjį finalo ketvirtį.

„Broliai Šaunuoliai“ per pirmas 10 minučių prarado 4 kamuolius, tačiau šį kartą tuo varžovai maksimaliai nepasinaudojo ir patys klydo vienu kartu dažniau (5).

Pirmą kėlinį pakiliai sužaidę „ŠKK Šnapiai“ antrąjį pradėjo su dar didesniu energijos užtaisu. Sunku paaiškinti kas mobilizavo ir sutelkė viso sezono metu į skirtingas puses blaškytą kolektyvą, tačiau paskutinėse sezono rungtynėse jis žaidė taip kaip ir buvo laukta sezono pradžioje. Dinamiškas tolimais metimais bei prasiveržimais paremtas puolimas, kibi gynyba ir didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Tokius savo privalumus atskleidė gerokai už varžovus jaunesni šnapių žaidėjai.

Po Mato Budgino dar vieno tritaškio „ŠKK Šnapiai“ antrojo kėlinio pradžioje įgijo 5 taškų pranašumą, tačiau patyręs Darius Jovaiša atsakė tuo pačiu 23:25. Aikštelėje matėme vis atviresnį krepšinį, toks labai patinka jaunuoliams finale vilkėjusiems žalius marškinėlius.

Matas Budginas per 13-ka sužaistų minučių iš toli taikliai atakuoja trečią kartą, jo į priekį pastumti „ŠKK Šnapiai“ demonstruoja uraganišką puolimą bei laimėdami atkarpą 10:0 susikrauna didžiausią savo persvarą finale (+12).

Prieš finalą kiek nuvertinta komanda demonstruoja, kad be jokių kalbų ji verta kovoti dėl aukso. Po Simo Liepinaičio dvitaškio „Brolių Šaunuolių“ deficitas sumažėjo iki 10-ties taškų (25:35), tačiau vaizdas matomas aikštelėje per pirmas 6 antrojo kėlinio minutes nepatinka reguliaraus sezono nugalėtojų atsarginių suolui.

Po minutės pertraukėlės šaunuoliai aktyviau ginasi prie tritaškio linijos, o puolime vis dažniau atlieka trumpus, paslėptus perdavimus į baudos aikštelę. Nutraukę taškų badą ir sustygavę savo krepšio gynybą finalo favoritai atgijo, o po Dariaus Jovaišos tritaškio sumažino deficitą iki 3 taškų (34:37). „ŠKK Šnapiai“ žaibiškai įgijo 12-kos taškų pranašumą, tačiau lygiai taip pat greit jį ir išvaistė.

Kristijonas Kirlys iki didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapiams“ turint laiko vienai atakai įveikia Simo Liepinaičio gynybą bei pelno du taškus su varžovo pražanga. Rungtynių arbitras ryžtingai rodo, kad metimas neįskaitomas, o brolių gynėjas taisykles pažeidė dar prieš metimą. Jaunimo stovykloje nuvilnijo nepasitenkinimo banga, tačiau po kelių akimirkų nuotaikos keičiasi radikaliai. Kristijonas Kirlys sulaukia perdavimo iš Karolio Bagdono bei pirmą rungtynių pusę „uždaro“ fantastišku tritaškiu su sirena.

Po puikių bei permainingų dviejų kėlinių priekyje 42:34 aktyviau sirgalių palaikomi „ŠKK Šnapiai“. Pirmos rungtynių herojai 19-ka taškų pelnęs Kristijonas Kirlys bei 10 surinkęs Darius Dūdėnas iš varžovų stovyklos.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę turėdami daugiau jėgų grįžta „Broliai Šaunuoliai“. Vos kelioms minutėms Vytautą Cicėną į aikštelę leidę „ŠKK Šnapiai“ per pirmą rungtynių dalį galima sakyti rėmėsi starto penketuku ir jį ne juokais nuvargino. Gerą tempą puolime ir intensyvumą gynyboje palaikiusi komanda nelaiku išsikvėpė.

Labiau patyrę „Broliai Šaunuoliai“ suprato savo klaidas ir vis akyliau ėmė globoti pirmus du kėlinius besismaginusius „ŠKK Šnapių“ antrosios linijos žaidėjus. Užteko vos trijų minučių, kad visus kamuolius po varžovų netaiklių metimų surinkę broliai išlygintų rezultatą (42:42).

Martynui Rakauskui ir Dariui Jovaišai apsikeitus tritaškiais (45:45), tačiau užtenka „Broliams Šaunuoliams“ po kartą suklysti puolime bei gynyboje ir vėl svarstyklės krypsta jų varžovų pusėn (49:45).

„Broliai Šaunuoliai“ kėliniui artėjant prie pabaigos pabėga 54:51, tačiau neblogai Lauryną Kirlį finale pavadavęs Matas Budginas kala dar vieną vinį, o rezultatas jau šeštą kartą kovoja dėl išsvajoto aukso tampa lygus 54:54. Prasidėjus 30 susitikimo minutei „Broliai Šaunuoliai“ nesugeba užpulti, o ketvirtį kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio baigia Kristijonas Kirlys (56:54). Gynėjas baigia nuo Martyno Rakausko išrašyto bloko Laurynui Raliui kilusią ataką bei po beveik 10 minučių tylos vėl pasižymi taškais. Varžovų gynyba trečio kėlinio metu suveikė!

Lemiamo ketvirčio pradžioje galima daryti prielaidas, kad finalas pavykęs ir klausimą apie čempionus dar galima nutolinti bent kelioms minutėms. Abi komandas nuo čempionų sosto skiria 10 minučių kovos, jų šansai vis dar lygus, įtampa aikštelėje kaista.

Kristijonas Kirlys ketvirtą kėlinį pradeda taikliu dvitaškiu 58:54, tačiau varžovai nesnaudžia ir surengia dvi rezultatyvias atakas. Rezultatas vėl lygus – 58:58. „ŠKK Šnapiai“ prameta kelis skubotus metimus, o šavąjį šansą puikiai išnaudojęs Darius Jovaiša pataiko tritaškį bei išveda į priekį „Brolius Šaunuolius“ (61:58).

Nesužaidus net trijų minučių Vytenis Bajorūnas pakeitęs Lauryną Ralį užsidirba nesportinę pražangą prieš Karolį Bagdoną. Neaišku kokius „karus“ aikštelėje „kariauja“ vienas iš svarbiausių „ŠKK Šnapių“ žaidėjų, tačiau retai pasitaiko rungtynių, kad jis išliktų ramus. Nuolatinės varžovų provokacijos bei Trash-talk čia jo žaidimo stiliaus dalis. Tiesa dažniausiai rizika nepasiteisina ir jis tik kenkia savo komandai.

Patyręs ir gudrybių aikštelėje taip pat mokantis „Brolių Šaunuolių“ kapitonas gynyboje agresyviai atakavo 14-ka taškų surinkusį oponentą ir jį labai svarbiu momentu išmušė iš žaidimo ritmo. Karolis Bagdonas net ir tada kai varžovas už bandymą pakištį koją buvo nubaustas nesportine pražanga iš šios situacijos netik nieko negavo, tačiau dar ir spėjo užsidirbti visiškai nereikalingą techninę pražangą.

Buvo proga mesti du baudos metimus ir turėti ataką, tačiau užviręs kraujas ir sukilusios emocijos vėl labiausiai atsiliepė „ŠKK Šnapiams“. Karolis Bagdonas pataikė vieną baudos metimą (59:61), o netrukus tą patį tik jau prie kito krepšio padarė ir varžovų gynėjas Darius Jovaiša (62:59).

Visgi, visų dovanų kurias lemiamo finalo kėlinio metu broliams dovanojo varžovas jie neišpakavo. Ekstra atakos metu kuri buvo skirta po Karolio Bagdono techninės pražangos Darius Jovaiša įstrigo po varžovų krepšiu ir prarado kamuolį.

„ŠKK Šnapiai“ svarbiu momentu visiškai prarado rungtynių kontrolę bei buvo velniškai pavargę, tačiau daugiau žaidėjų nuo suolo pakelti nesiryžo. Paniką bei klaidas gynyboje išnaudoję „Broliai Šaunuoliai“ pakilo ir likus žaisti dar keturias minutes jau pirmavo 67:59.

Į beviltišką padėtį komandą įstūmęs Karolis Bagdonas, po techninių pražangų dažniausiai užsiveda ir ima įrodinėti, kad aikštelėje gali nuveikti ir daug gerų dalykų. Šį kartą gynėjas pelnė 5 taškus be atsako ir finale atkūrė intrigą (64:67).

Po 22 pastarojo krepšininko taško „ŠKK Šnapius“ nuo varžovų skyrė vos du taškai (67:69). Iškart sekė „Brolių Šaunuolių“ minutės pertraukėlė.

Prieš svarbią ataką rengiančius „Brolius Šaunuolius“ varžovai naudojo pražangų taktika. Du kartus Karolis Bagdonas stabdė Lauryną Ralį, o jam prasižengus penktąjį kartą į aikštelę buvo mestas Vytautas Cicėnas.

Po „Brolių Šaunuolių“ klaidos išmetant kamuolį, „ŠKK Šnapių“ kovoja dėl aukso įsižiebė viltis. Tiesa antroje dvikovos pusėje blankiai atrodęs Kristijonas Kirlys pats perėmęs kamuolį, pats jį ir prarado. Matas Budginas nutraukė Dariaus Jovaišos pradėtą greitą ataką, nesportinė pražanga, vienas baudos metimas ir iki trijų taškų šoktelėjusi šaunuolių persvara (70:67).

Po ekstra atakos prie baudos metimų linijos stojęs Darius Dūdėnas pataikė tik pirmąjį bei pagal pelnytus taškus finale pasivijo savo ekipos draugą Darių Jovaišą (abu pelnė po 21). Po antrojo netaiklaus kamuolį sugriebęs Simas Liepinaitis antrą kartą kaip ir jo dabartinė komanda tampa SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionu. Įdomu tai, kad 2009-2010 vilkėdamas „BC Grizlių“ marškinėliu jis čempionu tapo finale įveikės titulą ginusius „Brolius Šaunuolius“.

„ŠKK Šnapiai“ aktyviai palaikomi savo sirgalių sukūrė gerą reginį ir iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos neleido atsikvėpti viso sezono favoritais laikytai „Brolių Šaunuolių“ komandai. Čempionai nepaisant vyresnio amžiaus geriau paskirstė jėgas ir jų antroje dvikovos pusėje turėjo žymiai daugiau.

Čempionai užtikrintai net 50-24 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, o lygiose rungtynėse tai buvo pagrindinis raktas į nugalėtojų titulą. Antroje rungtynių pusėje „Broliai Šaunuoliai“ pagerino gynybą, apie save kaip geriausią lygos aukštaūgį priminė pirmoje pusėje Mariaus Kazlausko ir Martyno Rakausko neblogai stabdytas Gediminas Povilauskas. Ne kartą finalo ketverte mažų detalių pritrūkę broliai šį kartą kritiniais momentais rado jų tiek kiek reikėjo. Finale abiejų komandų puolimą cementavo tik starto penketuko žaidėjai, o nei vienas nuo suolo kilęs žaidėjas taip ir nepasižymėjo pelnytais taškais.

„ŠKK Šnapiai“: Kristijonas Kirlys 23, Karolis Bagdonas 22, Matas Budginas 16 / „Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša ir Darius Dūdėnas (12 atk. kam.) po 21, Laurynas Ralys 13, Simas Liepinaitis 10;

FINALO MVP – Gediminas Povilauskas („Broliai Šaunuoliai“)

Visą sezoną lygoje pagal naudingumo balus (33,18) bei atkovotus atšokusius kamuolius (17,55) pirmavęs „Brolių Šaunuolių“ ekipos lyderis Gediminas Povilauskas, buvo pripažintas DIDŽIOSIOS taurės finalinių rungtynių naudingiausiu žaidėju (MVP). Antrą sezoną iš eilės SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionu tapęs aukštaūgis finale kuris baigėsi „Brolių Šaunuolių“ triumfu vėl darė tą ką geriausiai moka. Užtikrintai kovojo dėl atšokusių kamuolių (19), taip pat jis pelnė 6 taškus (3/9 metimai), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, du kartus perėmė kamuolį, keturis kartus pažeidė taisykles ir surinko 25 naudingumo balus.

{jcomments on}

 
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.