Ketvirtfinalių apžvalga: Kas kovos dėl mėdalių?

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia balandžio 15 dienos DIDŽIOSIOS ir MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalių etapo kovas bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Paaiškėję pusfinalių dalyviai bei kiti įdomiausi rungtynių akcentai.

DIDŽIOJI TAURĖ

„ŠKK Šnapiai“ – „Visad gatavs“ 84:77 (bendras 180:153)

„ŠKK Šnapiai“ ketvirtfinalio serijoje kuri nepareikalavo maksimalaus nusiteikimo šventė ir antrąją pergalę. Pirmą dvikovą pirmą kartą į TOP4 patekusi komandai laimėjo 96:76, antrąją 84:77. Šį kartą kaip ir prieš savaitę „Visad gatavs“ spardėsi lygiai du kėlinius.

Rungtynes geriau pradėjo favoritai. Kristijonas Kirlys per 3 minutes pelnė 8 taškus ir leido „žaliai – baltiems“ atsiplėšti 10:3. Įpusėjus ketvirčiui „Visad gatavs“ pataikė kelis svarbius tritaškius bei pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržė į priekį 11:10. Per likusias 4 minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos pirmaujanti komanda keitėsi dar tris kartus. Po Eriko Dubovskio taškų „Visad gatavs“ dar pirmavo 15:13, tačiau kėlinio gale tempą padidinę šnapiai jį laimėjo 17:15.

Antrojame kėlinyje prie per pirmą 11 taškų surinkusio Kristijo Kirlio prisijungė vis daugiau jo komandos draugų, o savo puolimą išplėtę „ŠKK Šnapiai“ aikštelėje jautėsi vis geriau. Po Jurijaus Chšanovskij dvitaškio 12-tą minutę „Visad gatavs“ atsiliko minimaliai 19:20, tačiau po dar penkių minučių „tampymosi“ šnapiai pabėjo 35:28 kai du baudos metimus sumetė Kristijonas Kirlys.

Įpusėjus rungtynėms „Visad gatavs“ vyrai nesulaikę 17-ka taškų surinkusio jaunėlio Kirlio atsiliko 32:37, o tai reiškė, kad „ŠKK Šnapius“ nuo istorinio įvykio skiria vos du kėliniai.

Trečio ketvirčio pradžioje „Visad gatavs“ favoritams lipo ant kulnų ir porą kartų jų deficitas siekė vos tašką. Visgi po spurto 8:0 „ŠKK Šnapiams“ pavyko atitrūkti galutinai 47:38. Nepaisant gero Dainiaus Strakšio ir Jurijaus Chšanovskij žaidimo po didžiosios pertraukos jų deficitas po trijų kėlinių siekė kritinę 16-kos taškų ribą.

Ketvirtas kėlinys abiems ekipoms buvo tik formalumas, o 12:0 spurtavę „Visad gatavs“ dar neįpusėjus ketvirčiui bent šiose rungtynėse atkūrė intrigą 65:72. „ŠKK Šnapiams“ vieną kartą dar buvo pavykę įgyti dviženklį pranašumą (+10), tačiau iki galo kovoję varžovai prieš paskutinę susitikimo minutę sumažino atotrūkį net iki 2 taškų (77:79). „ŠKK Šnapių“ žaidimas buvo orentuotas į puolimą ir tą visada pasiruošę pabandė išnaudoti maksimaliai. Už pastangas pirmą kartą ketvirtfinalyje sudalyvavusią komandą galima būtų pagirti, tačiau „ŠKK Šnapiams“ įjungus aukštesnę pavarą rungtynės vėl pakrypo „žaliai – baltų“ naudai 84:77.

Geriausias nuo 2010-2011 metų sezone įvykusio debiuto „Visad gatavs“ kolektyvo sezonas baigtas, o „ŠKK Šnapiai“ keliauja į pirmą savo pusfinalį kur jų lauks gerai pažystama „Ginio Pajėgų“ komanda. „ŠKK Šnapiams“ reikės žaisti rimčiau ir atiduoti visas jėgas, tačiau 12,50 tritaškio per ketvirtfinalio susitikimus siganalizuoja rimtą pavojų nuo tolimų metimų šį sezoną retai kada apsiginti galintiems „Ginio Pajėgų“ vyrams.

„ŠKK Šnapiams“ serijoje su „Visad gatavs“ po 32,50 taško ir 33,50 efektyvumo balus rinko Kristijonas Kirlys, jo vyresnysis brolis Laurynas pirmosiose rungtynėse pelnė 17-ka, antrosiose vos 6. Kaip ir galima tikėtis ryškų pėdsaką lygos istorijoje palikęs Laurynas Kirlys jau laukia didelę kainą turinčių pusfinalio, o gal ir finalo rungtynių. Kaip bebūtų broliai tapo „žaliai – baltų“ pergalės garantais ir jie kovos dėl medalių.

„ŠKK Šnapiai“: Kristijonas Kirlys 33, Marius Kazlauskas 19 (12 atk. kam.) / „Visad gatavs“: Dainius Strakšys 23, Erikas Dubovskis 14, Jurij Chšanovskij 12, Artiom Lisovskij 11, Andrius Valentinavičius 10;

„Broliai Šaunuoliai“ – „Negeri“ 72:63 (bendras 149:126)

Grėsmingą varžovą į porą gavę „Negeri“ penktą iš eilės sezoną baigė neperšokę ketvirtfinalio etapo barjero. Šį kartą komanda į „Brolių Šaunuolių“ krepšį abu sekmadienius įmetė po 63 taškus bei abi dvikovas pralaimėjo vidutiniu 11,50 taško skirtumu. Tai nebuvo pirmas kartas 2009-2010 gimusios komandos istorijoje kai jai teko kovoti prieš ne patį parankiausią varžovą.

Rungtynių pradžioje abi komandos įvykių neforsavo. Puolime jos rėmėsi komandiniu žaidimu ir keturias pirmas minutes žygiavo taškas į tašką. Pirmaujanti komanda keitėsi per šį laiką 5 kartus, o po Giedriaus Kvakšio tritaškio buvo atstatyta lygybė 12:12.

Pastaruoju metu „Brolių Šaunuolių“ ekipa sunkiai startuoja, tačiau pakanka vos kelių trumpų atkarpų kurių metu ji išvengia klaidų ir persvara gana svarbiai krypsta jų pusėn. Taip įvyko ir šių rungtynių pirmojo ketvirčio antroje pusėje. Pirmiausiai broliai laimėjo atkarpą 5:0, o kėlinį baigė 7:0 (24:15).

Antrą ketvirtį puikiai pradėjo gerai „Negerų“ komandai pažystamas Egidijus Mažeika. Šio aukštaūgio solo leido šaunuoliams pabėgti 32:18. Po „Negerų“ paprašytos minutės pertraukėlės į aikštelę grįžusios komandos tris minutes negalėjo pelnyti taškų. Tylą pirmasis nutraukė sezono gale neblogą sportinę formą demonstruojantis, tačiau greitai asmeninių pražangų prisirenkantis Gediminas Mateika. Po gynėjo 5 taškų „Negeri“ ketvirtį baigė priartėdami per 7 taškus (25:32).

Pirmoje trečiojo kėlinio pusėje prabilęs Arnoldas Juchnevičius leido „Negeriems“ atlaikyti varžovų šturmą. Jis rado savo atsakymų į kiekvieną „Brolių Šaunuolių“ rezultatyvią ataką (33:40). Visgi pastarajai komandai suaktyvėjus gynyboje „Negerų“ puolimas įstrigo, o brolių persvara žaibiškai šoktelėjo iki rekordinės (+15) 48:33.

Kai jau atrodė, kad „Broliai Šaunuoliai“ galutinai pribaigs šansų išvysti pusfinalį netekusius varžovus, šie lyg toji katė, turėdama devynias gyvybes ėmė ir atsitiesė. Spurtas 9:0, kurio metu du tritaškius įsūdė Arnoldas Juchnevičius, leido priartėti 42:48.

Įsismaginęs „Negerų“ snaiperis ketvirtą kėlinį pradėjo vėl tritaškiu, o po Ramūno Gudeikio sėkmingo bandymo pakartoti komandos bičiulio metimą „Broliams Šaunuoliams“ liko vos du taškai (49:51).

Iki susitikimo pabaigos likus keturioms minutėms Lauryno Ralio bei Dariaus Dūdėno metimai leido šaunuoliams stabilizuoti situaciją ir susigrąžinti dviženklę persvarą 67:57. Per likusį rungtynių laiką (3 minutes) „Negeri“ kovėsi kaip liūtai, tačiau daugiau jėgų rungtynių gale vėl turėję varžovai išnešė sveiką kailį 72:63.

„Negerų“ komandai norint sukovoti dar garbiniau šį kartą tikrai pritrūko didesnės rotacijos, vienas kitas lygiavertis keitimas būtų tikrai leidės kurti didesnę intrigą. „Broliai Šaunuoliai“ keliauja į trečią savo finalo ketvertą paeiliui, tačiau vieni iš sezono favoritų ketvirtfinalyje nežaidė taip galingai kaip buvo tikėtasi. Komandos žaidimas kažkiek išsiderinęs, todėl pusfinalyje su „MF“ negalės atsipalaiduoti nei akimirkai.

„Negeri“ paskutinėse savo 9-tojo sezono rungtynėse varžovams davė kovos, tačiau vėl leido dominuoti po savuoju krepšiu. „Broliai Šaunuoliai“ iš po krepšio arba baudos aikštelės prieigu pelnė 28 taškais daugiau nei jų varžovai. Poros nugalėtojai išnaudojo savo suolą, greitį bei praktiškai neutralizavo TOP16 etape puikų žaidimą demonstravusį Gediminą Astrauską (6,0 taško, 8,5 atkovoto kamuolio ir tik 10,50 naudingumo balo).

Kaip bebūtų keista prieš daug pastangų gynyboje dėjusius „Negerų“ vyrus serijoje nedominavo ir visos lygos naudingiausias žaidėjas Gediminas Povilauskas. Aukštaūgis pasitaupė matyt finalo ketvertui ir leido daugiau pasireikšti kitiems. Per dvi rungtynes jis rinko po 12 taškų, tik po 11 atšokusių kamuolių ir po 23 naudingumo balus. Neblogi skaičiai žinant kaip gerai sukomplektuota yra šaunuolių komanda, tačiau toli gražu neprilygstantys jo sezono vidurkiams.

„Broliai Šaunuoliai“: Mantas Kazlauskas 17, Laurynas Ralys 16, Darius Dūdėnas 13 / „Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 23, Giedrius Kvakšys 13, Gediminas Mateika 11;

„MF“ – „Kažkas Bus“ 64:63 (bendras 136:110)

„Išsišokėlių“ pora intrigavo, tačiau „MF“ pirmą ketvirtfinalio dvikovą laimėjo 72:47. Studentų pergalė nebuvo jokia staigmena, tačiau 25 taškų fora po pirmosios fantastiškos partijos turėjo šokiruoti netik „Kažkas Bus“ kokektyvą, tačiau ir lygos mėgėjus.

Į antrą dvikovą studentai vėl susirinko gausiai, tačiau rungtynių pradžioje užtikrinčiau aikštelėje jautėsi ant bedugnės krašto stovėję Vaido Petrulionio surinkti į „Kažkas Bus“ komandą kariai. Aktyvus ir pastebimas aikštelėje buvo Tadas Kundrotas, jo pastangų puolime dėka lygos naujokai atsikratė įtampos. Po pirmo kėlinio „Kažkas Bus“ pirmavo 16:14, o „MF“ šiame ketvirtyje gelbėjo tik labai gera kova dėl atšokusių kamuolių gynyboje. Studentai neleido varžovams kartoti metimų.

Antrojo ketvirčio pradžioje po Vitalijaus Dūdos tritaškių „Kažkas Bus“ pabėgo 24:20, tačiau puikiai „MF“ komandos puolimą organizavęs Julius Ščipokas greitai viską grąžino į savo vietas. Įžaidėjas žinodamas, kad jo komandai neverta skubėti tempė „gumą“ ir komandos draugų arba savo atakas baigdavo tik 18-22 jų sekundę. Savo pasirinkto žaidimo plano medikai laikėsi pagirtinai, tačiau po Vaido Petrulionio dviejų tritaškių kėlinio gale „Kažkas Bus“ visgi pavyko atsiplėšti 37:32.

Trečią kėlinį rungtynes kontroliavusi, tačiau vis dar milžinišką deficitą turėjusi „Kažkas Bus“ pradėjo labai aktyviai, tiesa po Pauliaus Andrijausko „2+1“ studentams kuriam laikui buvo pavykę priartėti 35:37. Po Daumanto Kraujalio bei Vaido Petrulionio tritaškių lygos naujokai įgijo rekordinę šioms rungtynėms 10-ties taškų persvarą (45:35). Vos tik „MF“ suprato, kad pats laikas įjungti gynybinį rėžimą ir nesivelti į varžovams parankų „bėg ir mesk“ žaidimą viskas grįžo į savo vietas. Pasipylė studentų kontratakos, prasidėjo Juliaus Ščipoko solo šou programa.

Laiku prasibūdę ir žaidimą sustygavę „MF“ krepšininkai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 53:52, o tai reiškė, kad „Kažkas Bus“ per 10 minučių turi padaryti neįmanomą.

Ketvirtas kėlinys buvo žaidžiamas pagal „MF“ muziką. Studentai agresyviai gynėsi, kiekviena prabėgusi minutė artino juos prie finalo ketverto. Dvikovos gale buvo aišku, kad „Kažkas Bus“ sezonas baigtas, tačiau bandymo sezoną baigti pergale šie lygos naujokai neatsisakė. Po Arūno Mačiulio baudos metimų ji pirmavo 61:60, tačiau Gražvydas Mockus atsakė taikliu metimu iš po krepšio ir vėl išvedė į priekį „MF“ (62:61). „Kažkas Bus“ paskutinį kartą į priekį grįžo kai Arūnas Mačiulis pakartojo netaiklų komandos draugo metimą (63:62). Julius Ščipokas lemiamą studentų ataką baigė taikliu dvitaškiu iš vidutinio nuotolio 64:63, o „Kažkas Bus“ lemiama ataka užstrigo, kai kibiai šioje serijoje besigynę studentai išmušė kamuolį iš vidurio puolėjo Dainiaus Pakelčio rankų.

„Kažkas Bus“ debiutinis sezonas baigtas, „MF“ keliauja į pusfinalį kur jų varžovais bus viso sezono favoritai „Broliai Šaunuoliai“. Studentams pergalę į finalo ketvertą atvėrė patikima gynyba. Komandai kuri šį sezoną rinko po 75,29 taško buvo leista ketvirtfinalyje rinkti vos po 55,00. „Kažkas Bus“ taip pat nesusitvarkė su mobiliais „MF“ ekipos aukštaūgiais. Pirmą dvikovą „Kažkas Bus“ rotavo visais trimis savo aukščiausiais žaidėjais, tai nepasiteisino taip pat kaip ir bandymas žaisti žemu penketu antrosiose rungtynėse.

Neįtikėtina, tačiau šiais laikais kai komandų žaidimas yra paremtas tolimais metimais ir dideliu greičiu puolime svarbias dvikovas dar laimi gynyba. „MF“ komanda šį sezoną buvo per daug nuvertinta, tačiau pačioje sezono pabaigoje ji įgijo labai gerą sportinę formą ir pademonstravo aukšto lygio krepšinį. Susidūrimai su taip smarkiai savo kartelę pakėlusiais studentais nesėkmėmis būtų pasibaigę ne vienai ketvirtfinalio dalyvei. Ši komanda ketvirtfinalių etape paliko gerą įspūdį, kai daugelis kitų atrodė kažkiek išsikvėpusios.

„MF“: Julius Ščipokas 22 /„Kažkas Bus“: Vaidas Petrulionis 16, Tadas Kundrotas 13;

„TG Sokol“ – „Ginio Pajėgos“ 50:52 (bendras 90:95)

„Karščiausios“ DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio pirmosios rungtynės baigėsi „Ginio Pajėgų“ ekipos pergale 43:40. Didžiąją rungtynių dalį iniciatyvą savo rankose turėjo pastaroji komanda, tačiau paskutinę susitikimo akimirką į lemiamą šturmą pakilę „sakalai“ spėjo sumažinti skirtumą iki 3 taškų.

Antrąją akistatą (04.15) geriau pradėjo „TG Sokol“ įsiveržusi į priekį 4:0. Po Luko Poniškaičio tritaškių „Ginio Pajėgos“ įsiveržė į priekį 6:4, o įpusėjus nerezultatyviams ketvirčiui jau pirmavo 8:4. Visgi 7 susitikimo minutę „TG Sokol“ pademonstravo savo geriausius gynybos sugebėjimus ir rezultatas tapo lygus 10:10.

Po vangios pradžios komandoms vis labiau įsibėgėjant jos pasikeitė dvitaškiais iš po krepšio su varžovų pražangomis. Karol Ruselevič pirmiausiai išvedė į priekį 14:12 „TG Sokol“, tačiau po Gedimino Ivoškos analogiško atsakymo bei taiklaus baudos minimalų pranašumą jau turėjo „sakalų“ varžovai.

Ketvirti Justas Aršauskas dar spėjo baigti taikliu metimu 17:14, o tai reiškė, kad sužaidus 50 minučių ketvirtfinalio serijoje „Ginio Pajėgos“ pirmavo 6 taškais.

Sužaidus pusę antrojo ketvirčio „Ginio Pajėgos“ pirmavo 23:19, o vienu momentu po Valdemar Lodziato taiklaus metimų šios ekipos persvara buvo šoktelėjusi ir iki 6 taškų (29:23). Praėjusį sezoną jau finalo ketverte žaidusi ekipa vėl kontroliavo rungtynes, tačiau niekaip nesugebėjo sudėlioti galutinių taškų. Po geros atkarpos ji patekdavo į duobę, o „TG Sokol“ per trumpą laiką atsitiesdavo. Po Nerijaus Pigagos labai svarbaus tritaškio ir Artūro Jankovskio baudos metimų, „Ginio Pajėgoms“ įpusėjus rungtynėms buvo pakilktas vos vienas taškas 28:29.

Trečią rungtynių ketvirtį „Ginio Pajėgos“ pradėjo didelį dėmesį skirdami savo krepšio saugumui, o po Domanto Žičkaus ir Luko Poniškaičio tolimų metimų pavyko vėl įgyti saugesnį atotrūkį 35:28. Po nerezultatyvaus ketvirčio kurį pajėgos laimėjo 10:8 šią komandą nuo pusfinalio skyrė 10 minučių (39:36).

Įpusėjus lemiam ketvirčiui „Ginio Pajėgos“ pirmavo rezultatu 43:40, tokie pat skaičiai švieslentėje degė nuskambėjus pirmųjų rungtynių finaliniai sirenai. Po Justo Aršausko ir Domanto Žičkaus sudėtingų metimų (47:40) „Ginio Pajėgos“ įgijo (+10), o „TG Sokol“ spaudžiami laiko vis labiau panikavo ir puolime rinkdavosi per daug skubotus sprendimus. Po Artūro Jankovskio skriaudusio „Ginio Pajėgas“ reguliaraus sezono rungtynėse tritaškio „sakalams“ įsižiebė vilties akimirka, ją nuo varžovų skyrė jau tik 4 taškai, o buvo likę dar žaisti keturias minutes.

Po nerezultatyvios poros minučių atkarpos Valdemar Smilgin pirmą kartą pasižymėjo tolimu metimu ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (46:49). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Ginio Pajėgos“ surengė trumpą pasitarimą minutės pertraukėlės metu, o po jo Valdemar Lodziato prametė du baudos metimus. Dovanėlė komandai kurioje „centrui“ kartą teko sužaisti ir pačiam.

„TG Sokol“ dvikovos gale rengė trumpas atakas ir metė daug sudėtingų metimų, tačiau jie fatališkai nekrito ir „Ginio Pajėgos“ atsilaikė. Temperatūra aikštelėje iki maksimumo įkaito po Artūro Jankovskio dvitaškio (48:49). Puolėjas pergudravo varžovų gynybą ir atkovojęs kamuolį pataisė netaiklų komandos draugo metimą.

Domantas Žičkus ir Justas Aršauskas baudos metimais rungtynių gale padidino savo komandos atotrūkį iki 4 taškų 52:48, o „sakalams“ pritrūko laiko netik kovoti dėl vietos pusfinalyje, tačiau ir dėl pergalės antrajame susitikime. Gerą asmeniškai sezoną turėjęs Karol Ruselevič dar pelnė du taškus iš po krepšio bei taip sumažino galutinį deficitą iki 2 taškų (50:52).

Ketvirtfinalio rungtynėse „Ginio Pajėgos“ puolime žaidė blankiai, tačiau gera gynyba leido pažaboti „TG Sokol“ komandos greitas atakas ir galima sakyti buvo pagrindinis veiksnys nulėmęs ekipos sėkmę 95:90 šioje daug fizinių jėgų pareikalavusioje kovoje. „TG Sokol“ didžiąją sezono dalį demonstravo universalumą prie varžovų krepšio, tačiau atėjus lemiamoms kovoms ekipos puolimas buvo išsiderinęs ir paremtas individualiais veiksmais bei tolimais metimais. „Ginio Pajėgos“ puikiai tvarkėsi su varžovų aukštaūgiais. Paulius Daukantas, Edgar Kolendo bei Vladimir Kiseliov per dvi rungtynes kartu pelnė vos 2 taškus (2,22% visų komandos taškų). Palyginimui gana kukliai pasirodę šioje serijo jų oponentai Vidmantas Skapas, Valdemar Lodziato, Bartas Tamulis ir Mantas Bielinskas jų pelnė 21 (22,10%).

Kaip vieną iš faktorių nulėmusių „Ginio Pajėgų“ žygį į finalo ketvertą galima būtų paminėti ir taktiškai brandesnį krepšinį. Pastaroji komanda neturėdama tiek lygiaverčių keitimų kiek jų turi „TG Sokol“ viską sudėliojo taip, kad atsarginiai aikštelėje vaizdo negadino, puikiai atliko savo užduotis, o jėgų dvikovų pabaigoms išsaugoję lyderiai sumetė svarbius metimus. Domantas Žičkus šioje serijoje rinko vos po 11,50 taško bei pataikė 9 metimus iš 33 (27,27%), tačiau kai ateidavo sunkios minutės jis savo darbą padarė.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 16, Karol Ruselevič 14, Artūras Jankovskis 10 /„Ginio Pajėgos“: Justas Aršauskas 14, Lukas Poniškaitis 13, Domantas Žičkus 12;

MAŽOJI TAURĖ

„RRKK&Bendorėliai“ – „KK Alkani“ 67:74 (bendras 117:154)

Geriausią sezoną per tris metus sužaidę Bendorėlių atstovai bandė trenkti durimis, tačiau ir antrą kartą turėjo pripažinti poros favoritais laikytos „KK Alkanų“ komandos pranašumą. Šį kartą pralaimėta tik 7 taškų skirtumu (67:74).

Po pirmųjų rungtynių 30-ties taškų persvarą susikrovę „KK Alkani“ balandžio 15 dienos rungtynes pradėjo pelnydami 8 taškus be atsako. „RRKK&Bendorėliai“ neperkando varžovų gynybos ir buvo pasmerkti. Ketvirtį favoritai baigė būdami priekyje 20:4, o antrajam įpusėjus jau pirmavo 26:6. Per poros minučių atkarpą Šarūno Jankausko bei Valdo Vyšniauskio pastangų dėka Bendorėlių atstovai trumpam stabilizavo padėtį, tačiau vėl gynyboje nebuvo rasta vaistų prieš Deimantą Pavlovskį. „KK Alkanų“ ekipos lyderis per du kėlinius pelnė 23 taškus ir leido savo komandai įpusėjus rungtynėms išlaikyti tą pačią 20-ties taškų persvarą 41:21.

Atrodė, kad po dvikovų TOP16 etape bei pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių (-30) Bendorėlių atstovai galutinai palūžo. Visgi šį kartą tai buvo netiesa. „KK Alkani“ turėdami (+50) jautėsi per daug saugūs, o tai lėmė visišką atsipalaidavimą. Bendorėlių atstovai tuo pasinaudojo ir vienu metu turėję 22 taškų deficitą pirmoje rungtynių pusėje grįžo į kovą dėl pergalės bent jau antrose rungtynėse.

Po trijų minučių kovos trečiajame kėlinyje beviltiškai rungtynes pradėjusios komandos deficitas siekė 13-kos taškų atžymą, toks jis išliko ir prieš ketvirtą kėlinį 39:52.

Trečią ketvirtį 18:11 laimėjusi komanda atgavo pasitikėjimą ir prisiminė kas yra komandinis krepšinis. „KK Alkani“ laiku išgirdę pavojaus signalą susikaupė ir po Prano Šarkos tolimo metimo vėl pirmavo 64:44. Per 25 minutes 32 taškus surinkusio Deimanto Pavlovskio vedama komanda rungtynių gale atrodė kažkiek pavargusi, varžovai kurių rezerviniai žaidėjai šiose rungtynėse pelnė net 20 taškų tuo iškart pabandė naudotis. Pasyvi „KK Alkanų“ gynyba prie tritaškio linijos bei baudos aikštelėje leido „RRKK&Bendorėlių“ kolektyvui smagintis po jų krepšiu. Po šios komandos spurto 10:0 ekipas skyrė viso labo 5 taškai (65:70), tačiau antrą pusę laimėję 46:33 Bendorėlių atstovai sensacijos taip ir nepateikė.

Gerai žaidė etatinis komandos lyderis Valdas Vyšniauskis (16 tšk.), idėjinis Bendorėlių kolektyvo vadas Raimundas Umbrasas sužaidė sezono rungtynes (17 taškų / 17 naudingumo balų), kiti atliko savo vaidmenis, tačiau ir to buvo per maža... Šioje serijoje „KK Alkanų“ komandos sėkmę lėmė Deimantas Pavlovskis, be jo likę bičiuliai galėjo „nudegti“ pirštus. Ryškiausia MAŽOSIOS taurės turnyro žvaigždė šioje serijoje buvo lyg žmogus iš kitos planetos, gynėjas rinko po 38 taškus, atkovojo po 11 atšokusių kamuolių, atliko po 9 rezultatyvius perdavimus ir pasiekė 42,5 naudingumo balų vidurkį.

„RRKK&Bendorėliai“: Raimundas Umbrasas 17, Valdas Vyšniauskis 16 / „KK Alkani“: Deimantas Pavlovskis 34 (11 atk. kam.), Kęstutis Juonys 15, Aurimas Gudavičius 14;

„Šaras sugriovė Marčėlą“ – „O.P.A.“ 62:57 (bendras 117:129)

Po pirmųjų rungtynių 17-kos taškų deficitą turėjusi „Šaras sugriovė Marčėlą“ buvo nusiteikusi kovoti dėl vietos MAŽOSIOS taurės turnyro pusfinalyje. Po ilgos pertraukos į stovyklą grįžo treneris Gustas Maskoliūnas, o ir 9 registruoti žaidėjai prieš varžovų 5 atrodė kaip nemenkas pranašumas.

„O.P.A.“ nuo pat rungtynių pradžios stengėsi rengti kiek įmanoma ilgesnes atakas. Po savo netaiklių metimų visas penketukas iškart skubėdavo į gynybą bei nebandė per daug kovoti dėl antrųjų šansų. „Šaras sugriovė Marčėlą“ vyresnius varžovus atakavo agresyviai, tačiau taip ir nesulaukė kaip oras reikalingos tritaškių krušos.

Per pirmą kėlinį „O.P.A.“ netik atsilaikė, tačiau dar ir sugebėjo į laimėti 17:14. Lygos debiutantai kurie pagal turimą potencialą turėjo varžytis dėl DIDŽIOSIOS taurės iki antrojo ketvirčio pabaigos likus daugiau nei trims minutėms įsiveržė į priekį 24:23. Kurį laiką pirmavo tai vieni, tai kiti kol galiausiai tolimą metimą smeigęs Artūras Pūkys leido „O.P.A.“ kolektyvui pirmą rungtynių dalį laimėti 33:29.

Viso sezono komandos puolimo lyderis Mantas Pigaga prametė visus savo metimus, o Petro Jasiūno ir Aisčio Lemežio pastangų renkant taškus per pirmus du kėlinius buvo permaža. Kai prie komandos atakų trečiojo kėlinio pradžioje vis dažniau prisijungė nuo suolo rungtynes pradėjęs Paulius Jasinskas „Šaras sugriovė Marčėlą“ puolime tapo žymiai pavojingesni ir „O.P.A.“ vyrai iškart sutriko. Įpusėjus kėliniui jaunimas pirmavo 40:35. Visgi ir į šį varžovų bandymą pabėgti „O.P.A.“ suregavo sėkmingai. Andrius Šimelevičius pelnė taškus iš po krepšio, atakai einant į pabaigą tritaškį pataikė Evaldas Pieslys (42:42).

Daug jėgų saugodami 17-kos taškų kapitalą atidavę „senukai“ prieš ketvirtą kėlinį pirmavo minimaliai 47:46, o atsilaikę dar 10 minučių galėjo triumfuoti. Pergalė išslydo iš rankų (57:62), tačiau galutinis rezultatas 129:117 jai buvo palankus.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ debiutinį sezoną baigė pergalingai, tačiau tai menka paguoda. Komanda tikėjosi daugiau bei galėjo daugiau... Jaunimui akivaizdžiai trūko jėgos po krepšiais, varžovai šioje serijoje lentą laimėjo 98-69. Antrosiose rungtynėse į rungtynes vos penkis žaidėjus surinkusi „O.P.A.“ smarkiai rizikavo, tačiau varžovai prieš savaitę pataikę vos 18,92% tolimų metimų vėl šaudė pro šalį (25,00%). Jeigu buvę ŠMKA auklėtiniai būtų sumetę tolimus metimus nereikėtų atmesti tikimybės, kad dabar apie juos kalbėtume kaip apie komandą kuri pateko į MAŽOSIOS taurės finalo ketvertą. Balandžio 8 dieną 14 taškų surinkęs (5/23) metimai Mantas Pigaga po savaitės buvo dar blankesnis (1/13) ir pelnė viso labo 3 taškus. Rezultatyviausias (19,94) ir naudingiausias (14,75) komandos krepšininkas lemiamose kovose buvo blankus. Kai nesužaidžia kaip gali lyderis net ir tada kai kiti stengiasi iš visų jėgų nuversti kalnus yra labai sunku.

„Šaras sugriovė Marčėlą“: Petras Jasiūnas 17 (11 atk. kam.), Paulius Jasinskas 13, Aistis Lemežis 11 / „O.P.A.“: Andrius Šimelevičius 17, Artūras Pūkys 14 (11 atk. kam.), Artur Biriulin (12 atk. kam.) ir Evaldas Pieslys po 10;

„Zarasai“ – „Juoda-Balta“ 49:32 (bendras 107:84)

Balandžio 8 dieną pergalę rezultatu 58:52 į savo sąskaitą pirmosiose ketvirtfinalio etapo rungtynėse įsirašė „Zarasai“. Ežerų krašto atstovai po pirmųjų rungtynių buvo arčiau MAŽOSIOS taurės pusfinalio, tačiau „Juoda-Balta“ manė kitaip ir atsakomasias rungtynes pradėjo atkarpa 8:2. Tai reiškė, kad beveik įpusėjus ketvirčiui kova dėl vietos pusfinalyje prasideda iš naujo.

Pastaruoju metu puolime per dažnai įstringantys „Zarasų“ krepšininkai pasinaudojo savo patirtimi ir nerezultatyvų ketvirtį laimėjo 11:9. Agresyvi gynyba „Juoda-Balta“ išmušė iš vėžių, o po Vytauto Mackevičiaus tritaškio 12-tąją susitikimo minutę poros favoritai ėmė vis grėsmingiau tolti. „Juoda-Balta“ per antrą kėlinį taškus rinko tik baudos metimais, o jį pralaimėję (3:15) atsiliko jau 12:26.

Trečias ketvirtis prasidėjo 2 minutes trukusia taškų sausra. Po Dariaus Stankevičiaus tritaškio „Juoda-Balta“ kiek atsitiesė 15:26, o sužaidus dar 4 minutes sumažino atsilikimą iki 6 taškų (22:28). Jeigu antrajame kėlinyje beviltiškai prie varžovų krepšio pasirodė pastaroji komanda, tai trečiajame ne ką geriau užpulti sekėsi „Zarasams“. Labiau patyrę ketvirtį pralaimėjo 4:13 (30:25), tačiau pridėjus (+6) susikrautus pirmosiose rungtynėse jų situacija buvo žymiai geresnė.

Evaldas Mackevičius ragino savo komandos draugus agresyviai gintis, o lemiamo ketvirčio pradžioje pats sugrojo „Juoda-Balta“ kolektyvui „gedulingą maršą“. Po gynėjo trijų iš eilės tolimų metimų „Zarasai“ įgijo 10-ties taškų pranašumą 39:29. Buvo likę žaisti daugiau nei keturias minutes, o „Juoda-Balta“ bandydama pergrupuoti savo žaidimą suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas teigiamo rezultato nedavė, Evaldas Mackevičius smeigė ketvirtą savo tolimą metimą 42:29 ir galima pats vienas per lemiamą ketvirtį nukautavo antroje dvikovoje intrigos nesukūrusius lygos naujokus.

Šios poros rungtynės kaip ir buvo prognozuota buvo pačios nerezultatyviausios MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalių etape. Per pirmą kovą abi komandos surinko 110 taškų, per antrą dar mažiau 81.

„Zarasų“ koziriu kovojant su „Juoda-Balta“ tapo atletiškas gynėjas Evaldas Mackevičius. Visą praėjusį sezoną jis nežaidė dėl traumos, o jo komanda MAŽOSIOS taurės turnyre liko ketvirta. Dabar ketvirtfinalio etape po 16 naudingumo balų abu kartus rinkęs vienas iš ekipos svarbiausių ginklų yra sveikas bei nori finalo ketverto kovų skonį pajusti pats. Į „Juoda-Balta“ krepšį ketvirtfinaliuose jis įmetė po 17,50 taško ir pataikė net 58,33% tolimų metimų. Būtent Evaldo Mackevičiaus tritaškių banga „Juoda-Balta“ debiutinį pasirodymą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE priartino prie pabaigos.

Iš varžovų stovyklos daugiausiai pagyrų nusipelno Aivaras Aleksiejus. Tvirtas vyras vidutiniškai rinko po 14 taškų, atkovojo po 11,50 atšokusio kamuolio bei rinko po 18 naudingumo balų. „Juoda-Balta“ nuo didesnių nemalonumų gelbėjęs „centras“ akistatose su „Zarasais“ lenkė savo sezono vidurkius.

„Zarasai“ antrus metus iš eilės žais finalo ketverte, o pusfinalyje jų lauks „KK Alkani“. Ši komanda 67:38 ir 72:54 prieš du metus triuškino ežerų krašto atstovus MAŽOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalio etape. Ar „Zarasai“ pajėgūs grąžinti skolą šio turnyro daukartiniams prizininkams pamatysime jau artimiausią sekmadienį.

„Zarasai“: Evaldas Mackevičius 19 /„Juoda-Balta“: Aivaras Aleksiejus 12 (15 atk. kam.);