Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Kas įveiks DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio etapą?

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas artėja link finišo tiesiosios. Jau šį sekmadienį (04.08) prasidės visų laukiamos ketvirtfinalio etapo batalijos. Audrius Uziala (lygos apžvalgininkas) prognozuoja, kaip susiklostys pirmasis DIDŽIOSIOS taurės turnyro atkrintamųjų varžybų etapas.

 „Broliai Šaunuoliai“ – „Negeri“

TOP16 (B) grupėje deramai situacijos neįvertinę „Negeri“ užsirovė ant reguliarųjį sezoną jau laimėjusių viso 2017-2018 metų sezono favoritų. Mažai kas šioje poroje abejoja „Brolių Šaunuolių“ sėkme, tačiau aš asmeniškai tikiu, kad deramai nusiteikę ir sužaidę kaip gali geriausiai „Negeri“ pajėgūs „pakankinti“ net ir tokį galingą varžovą.

Su varžovais kurie yra patys neparankiausi bei pretenduoja į čempionų sostą „Negeri“ ketvirtfinaliuose žaisti pratę, todėl kaip mimėjo komandos idėjinis vadas Giedrius Kvakšys jokios panikos komandos stovykloje nėra ir ji ruošiasi kovai iki paskutinio prakaito lašo.

Praėjusį sezoną finale 73:109 „KK Riešės“ komandai nusileidę „Broliai Šaunuoliai“ dešimtąjį savo sezoną SEKAMDIENIO KREPŠINIO LYGOJE pasitiko prie 2016-2017 m. sezono sudėties priedėdami po metų pertraukos į komandą grįžusį Gediminą Povilauską. Komandos sudėtis dar labiau sustiprėjo, o visą sezoną demonstruojami pakankamai stabilūs rezultatai leidžia tikėtis, kad šis velniškai patyręs kolektyvas yra pasirengęs antrą kartą pasidabinti aukščiausios prabos medaliais.

Antrojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS istorijoje sezono finale „Broliai Šaunuoliai“ 36:29 nerezultatyviose rungtynėse pranoko „Stokker“, o iš tų kas laistėsi pergalės šampanu šį sezoną komandoje žaidė vos trys žaidėjai: Antanas Urnikis, Vytenis Bajorūnas bei Andrius Jurkonis.

Keitėsi laikai, keitėsi žaidėjai, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ savo klajones po lygos labirintus pradėję nuo čempioniško šokio aikštelės viduryje vėl pasižymi puikia komandine dvasia ir mokėjimu susikaupti būtent toms svarbiausioms sezono eigą lemiančioms rungtynėms.

Apie finalo ketvertą jeigu ten „Broliai Šaunuoliai“ kaip daugelis prognozuoja bus kalbėsime vėliau. Dabar vieniems iš sezono favoritų teks rimtai padirbėti varžantis su vaikinais iš „Negerų“ stovyklos. Ši komanda į ketvirtfinalio etapą prasibrovė penktus metus iš eilės, o tai kuo puikiausiai pasako, kad šaunuolių laukia kova prieš labai konkurencigą komandą.

Pavarčius „Negerų“ istorijos metraščius galima pastebėti, kad komandai niekada nesisekė su varžovais kurie atitenta būtent šiame etape. Pirmą kartą kuris buvo pakankamai senai (2009-2010 m.) kai „Negeri“ pravėrė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS duris ją ketvirtfinalyje sustabdė čempionų titulą vėliau iškovoję „Grizliai“, kelis kartus teko žaisti su „KK Reaktoriaus“ vyrais kurie visada savo kelyje matė tik vieną tikslą – čempionų sostą. Kartą teko varžytis su debiutinį sezoną į finalą nukeliavusia „KK Rieše“ ir vienintelį 2014-2015 metų sezoną „Negeri“ į porą gavo palankų varžovą „Fabinius“. Per 8 jau įvykusius sezonus „Negeri“ sužaidė 10 šio etapų dvikovų ir per jas pasiekė vienintelę pergalę (82:67 įveikė „Fabinius“).

Rezultatyviausias "brolis" (19,40 tšk.) Mantas Kazlauskas yra žaidęs "Negerų" komandoje

 

Tą sezoną kai „Negeri“ turėjo patį geriausią šansą pasiekti finalo ketvertą „Fabinių“ komandoje žaidė dabartinis komandos žaidėjas Arnoldas Juchnevičius bei vėliau pastarajai komandai išsiskirsčius prie „Brolių Šaunuolių“ prisijungę Simas Liepinaitis, Mantas Kazlauskas bei Egidijus Mažeika.

Įdomu tai, kad vos tris dvikovas 2014-2015 metų sezone sužaidęs (16 tšk., 8,67 atk. kam., 3,33 rez. perd.) Mantas Kazlauskas jau sekantį sezoną vilkėjo „Negerų“ komandos „raudonai-baltus“ marškinėlius, tačiau rinko viso labo po 5,17 taško ir šioje komandoje nepritapo. „Vasaros taurės“ turnyruose „Negerų“ komandai yra talkinęs Egidijus Mažeika bei Laurynas Ralys.

Žvelgiant į keturis pastaruosius „Negerų“ pasirodymus ketvirtfinalio etape galima paminėti, kad istorija visiškai nepalanki į čempionų sostą nusitaikiusiems „Broliams Šaunuoliams“. Dažniausiai „Negerų“ komandą eliminavusios komandos laimi tik bronzos medalius, o vieninteliai „KK Riešei“ 2015-2016 metų sezone pavyko nukeliauti iki finalo.

Patys šaunuoliai per 10 sezonų tarp 8 geriausiųjų kaip ir jų varžovai patenka šeštą kartą. Komanda šiame etape klupo kartą, kai 59:84 ir 87:87 dviejų rungtynių sesijoje nusileido būsimiems čempionams „KK Fuxams“ (2013-2014 m. sezonas). Iš keturių kartų kai šis etapas „Broliams Šaunuoliams“ pakluso trys baigėsi finalinėmis rungtynėmis.

Bet kokią istoriją galima pakeisti, todėl nupūtę dulkes nuo beveik dešimtmetį rašomų abiejų komandų metraščių keliaukime prie šio sezono reikalų.

„Broliai Šaunuoliai“ pirmajame reguliaraus sezono etape „A“ grupėje klupo du kartus, „TG Sokol“ pralaimėta 64:67, o „Ginio Pajėgoms“ 54:68. Komanda užėmusi trečią vietą smarkiai rizikavo vėl į TOP16 etapą kelią skintis žaisdama su kuklesniais varžovais, tačiau šį kartą viskas susiklostė palankiai.

Antrajame etape vis dažniau matėme komandą rotuojančią pagrindiniais žaidėjais. Ji sugebėjo atsirevanšuoti ir pirmajame etape ją įveikusioms ekipoms. „Ginio Pajėgos“ buvo įveiktos 84:76, o „TG Sokol“ rungtynėse kuriose sprendėsi reguliaraus sezono nugalėtojų likimas palaužti 67:59. Tiesa antrajame etape kiek netikėtai komanda 68:69 nusileido „Šaras sugriovė Marčėlą“ jaunimui kai Mantas Pigaga paskutinės atakos metu pataikė pergalingą metimą.

Šiokių tokių sunkumų „broliai“ turėjo ir žaisdami su „Negerais“. Po pirmosios dvikovos dalies 37:32 pirmavusi komanda prarado iniciatyvą, o pergalę 93:83 lėmė tik užtikrintai 17:7 laimėtas pratęsimas.

Labai permainingai šių komandų tarpusavio rungtynės klostėsi ir praėjusį sezoną TOP16 etape. Tiesa tada po 2 kėlinių „Negeri“ pirmavo net 56:31, o dvikovą pralaimėjo 79:84.

Į TOP16 (A) grupę kaip geriausia reguliaraus sezono komanda patekusi „Brolių Šaunuolių“ kariauna pirmosiose rungtynėse pritildė „Kažkas Bus“ tolišaudę (108:61), antrosiose pasiekė darbinę pergalę 77:68 prieš „O.P.A.“ ir užsitikrinusi pirmąją vietą galėjo ilsėtis. Vos 16-tą reitingo vietą prieš TOP16 etapo startą turėjusi „Burkalifa.eu“ sezoną baigė ankščiau laiko ir „Broliams Šaunuoliams“ pergalę atidavė be kovos.

Žvelgiant į tai kaip komanda judėjo į pajėgiausių kolektyvų aštuntuką galima drąsiai teigti, kad jos kelias nebuvo duobėtas ir per daug tikrai nedulkėjo. Ilgesnė pertrauka be rungtynių „Brolių Šaunuolių“ per daug neturėtų paveikti, nes dauguma ekipos žaidėjų turėjo pakankamai rungtynių kitose miesto lygose, o ir likę tas tris savaites ant sofos tikrai negulėjo.

Pirmojo etapo „C“ grupę (7-0) laimėjusios ekipos 8 pergalių serija nutrūko 2018 metų sausio 14 dieną. Sutapimas ar ne, tačiau rungtynės kuriose buvo patirtas pirmasis sezono pralaimėjimas būtent ir buvo žaidžiamos prieš „Brolius Šaunuolius“.

Antrajame etape „Negeri“ neatsilaikė dar prieš „TG Sokol“, „Ginio Pajėgas“ bei „Šaras surgiovė Marčėlą“. Su šia komanda (83:85) penkis žaidėjus rungtynėms surinkę „Negeri“ kovojo net 50 minučių kol galiausiai iki trečio pratęsimo pritrūko jėgų.

„Negeri“ prieš paskutines reguliaraus sezono rungtynes buvo „užsitikrinę“ 6-tąją vietą, tačiau nesulaukę penktojo „ŠKK Šnapių“ žaidėjo pergalę įsirašė be kovos. Taip vienas dvikovą pramiegojęs „ŠKK Šnapių“ žaidėjas nulėmė, kad „Negeri“ galiausiai pakilo iki 5-tos vietos kuri juos vėl suvedė su gerais „bičiuliais“ kuriems patinka trileriai „Šaras sugriovė Marčėlą“.

TOP16 kovas „Negeri“ pradėjo netikėtu pralaimėjimu prieš „BC Kibirus“ 59:62, kaip jau tapo įprasta vėl buvo pralaimėta po pratęsimo. Du papildomus kėlinius (20 minučių) šį sezoną sužaidę „Negeri“ neturėjo kur trauktis, todėl visą įtūžį išliejo ant Ex Marčiulioniukų. Jaunimas neįvertino varžovo ir gavo į kaulus net 51:97.

„Negeri“ privalėjo laimėti ir paskutines TOP16 (B) grupės rungtynes prieš „MF“. Komanda su šita užduotimi susidorojo gana nesunkiai (57:45), tačiau kaip paaiškėjo vėliau apsiskaičiavo. Pergalė 14-kos ar didesniu skirtumu „Negerų“ komandą būtų pakėlusi į pirmą vietą šioje daug netikėtumų pateikusioje grupėje ir būtų leidusi ketvirtfinalyje išvengti „Brolių Šaunuolių“. „Negeri“ dabar gali kaltinti tik patys save. Dvikovos pradžioje komanda dominavo, tačiau vėliau atleido vadžias, o tuo pasinaudoję „MF“ išsaugojo jiems palankų įmestų – praleistų taškų balansą. Laiko nesustabdysi ir neatsuksi atgal, todėl dabar komanda turi tenkintis tuo ką turi.

Rezultatai ir komandų istorija mums žada labai įdomius sekmadienių vakarus kai į aikštelę žengs šie du kovotojų charakterius turintys kolektyvai. Šios komandos priešingai nei daugelis kitų patekusių į šį etapą moka save motyvuoti ir pasižymi gana geru psichologiniu pasirengimu. Ar gali būti kitaip kai komandos per tiek daug metų yra matę ir juodo, ir balto?

Žiūrint į sausą statistiką kuri tokios svarbos rungtynėse dažniausiai nublanksta prieš žaidėjų charakterius, patirtį ir nusiteikimą būtinai reikėtų paminėti, kad „Negeri“ dabar reikalų turės su efektyviausia (94,31) bei rezultatyviausia (79,38) lygos komanda. Patys jie pagal šiuos rodiklius tarp visų ekipų rikiuojasi 6 vietoje.

Pagal efektyvumo balus poros favoritas nusileidžiama net 30 balų, pagal rezultatyvumą lygiai 12-ka taškų. Tiesa „Negeri“ per 16-ka jau sužaistų sezono rungtynių išsiskyrė geresniais gynybiniais sugebėjimais. Į savo krepšį „raudonieji“ praleido po 55 taškus, „šaunuoliai“ – 64,88.

Šį sezoną kartą „Brolių Šaunuolių“ pranašumą jau pripažinę „Negeri“ gynyboje turės rimtų užduočių. Puikias progas savo metimams susikuriantys „Broliai Šaunuoliai“ šį sezoną per rungtynes atlieka po 24,69 rezultatyvius perdavimus, o pirmaudami pagal šį rodiklį visoje lygoje jie taikliausiai meta netik dvitaškius (56,54%), tačiau ir tritaškius (32,91%). „Negeri“ su 14,19 rezultatyvaus perdavimo vidurkiu žengia tik 14-toje pozicijoje, o juos šioje vietoje lenkia vios kitos 7 DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio dalyvės. Pagal dvitaškių taiklumą (47,49%) Giedriaus Kvakšio kariauna – šešta, pagal tritaškius (32,32%) ji antra. Šiais laikais daugelis komandų savo puolimą grindžia tolimais metimais, o mes šioje poroje sutinkame net dvi geriausiai šiuo ginklu besinaudojančias šio sezono lygos ekipas. Bus labai įdomu stebėti kuri komanda tritaškiais pasinaudos geriau.

„Negeri“ per dvikovą meta po 24,56 tolimo metimo, pataiko – 7,93. „Brolių Šaunuolių“ skaičiai šioje vietoje 19,56 ir 6,44, tačiau su 0,59% geresne realizacija.

Net 45 procentus visų „Negerų“ komandos tolimų metimų išmeta vienas žaidėjas – Arnoldas Juchnevičius, o tai kuo puikiausiai parodo, kad „Broliai Šaunuoliai“ norėdami neutralizuoti vieną iš nedaugelio varžovų turimų ginklų turi skirti begalo daug dėmesio šį sezoną po 14,50 taško renkančiam puolėjui. Šį sezoną Arnoldas Juchnevičius savo metimus (11,06) išsimeta, tačiau buvo rungtynių kai jam paprasčiausiai nekrito. Nuo juodžiausių dienų neapsaugoti net tokie stabilumu išsiskiriantys metikai. Šį žaidėją „Negeri“ dažniausiai kelia nuo suolo, taip mano manymu bandoma vienu šūviu nušauti du zuikius. Pirma vienas iš ekipos lyderių pasitaupo jėgų, antra su jo įėjimu į aikštelę varžovai dažniausiai radikaliai priversti pergrupuoti pajėgas gynyboje, o tai juos dažniausiai išmuša iš vėžių. Arnoldas Juchnevičius pats nėra geriausias gynybos specialistas, tačiau per daugelį metų „Negeri“ jau priprato prie to ir daugiausiai naudoja aikštės gynybą.

Kalbant paie šį pavojingą „Negerų“ snaiperį būtina paminėti, kad šį sezoną žaisdamas prieš „šaunuolius“ jis surinko 24 taškus ir pataikė net 8 tolimus metimus iš 13-kos. Jeigu kažką panašaus puolėjas pakartos ir dabar „Negerų“ komanda bus labai „gyva“.

„Brolių Šaunuolių“ gynyba iš akiračio negalės paleisti ir varžovų komandoje nuo pat 2009-2010 metų sezono žaidžiančių vyrukų Gedimino Mateikos ir Giedriaus Kvakšio. Abu jie pataiko šį sezoną bent po 30% tolimų metimų ir atitinkamai renka po 12,38 bei 11,93 taško. Šių žaidėjų kurie rungtynes turėtų pradėti starto penketuke reikia pasisaugoti. Žaisdami prieš „Brolius Šaunuolius“ jie kartu surinko 25 taškus ir bent vienose ketvirtfinalio rungtynėse tą tikrai pakartos. TOP16 etape Gediminas Mateika demonstravo dar geresnį žaidimą ir per 3 rungtynes rinko po 15,67 taško.

Tarp „1“, „2“ ir „3“ pozicijos žaidėjų „Negerų“ komandos rotacijoje galima rasti po 3,3 taško renkantį Ramūną Gudeikį, nedaug rungtynių žaidusį, tačiau tikrai naudos davusį Domą Rolį (8,67 tšk.) bei pačiu laiku į rikiuotę po traumos grįžusį Arūną Liudvinavičių. Kalbant apie šiuos tris rezervinius „Negerų“ gynėjus galima paminėti 17-ka taškų Ramūno Gudeikio rungtynes. Per likusias 9 viso surinkęs tik 16 patyręs savo sportinės piko dar nepasiekęs įžaidėjas vienu daugiau (17) atseikėjo ne kam kitam, o tiems patiems „Broliams Šaunuoliams“. Tiesa tada jis pataikė vos 1 tritaškį iš 10-ties.

Jeigu jau prakalbome apie tolimus metimus ir komandų gynėjus būtina paminėti, kad šiai dienai „Broliai Šaunuoliai“ turi daugiau iš toli pataikyti galinčių žaidėjų. Poros favoritų stovykloje tritaškius „šaudo“ netik maiukai, tačiau ir tokie aukštaūgiai kaip Egidijus Mažeika, Mantas Kazlauskas ar Justinas Povilauskas. Įdomu tai, kad Šarūnas Drupas ir Gediminas Astrauskas iš varžovų stovyklos šį sezoną nematė nei vieno tritaškio.

„Negeri“ privalės reguoti į „brolių“ pick and pop kombinacijas arba rizikuoti tikintis, kad geru procentu tolimus metimus realizuojantys šį sezoną varžovų aukštaūgiai šaudys pro šalį.

„Brolių Šaunuolių“ gynėjų ir lengvųjų kraštų grandis yra velniškai pavojinga puolime. Tokie žaidėjai kaip Simas Liepinaitis, Darius Jovaiša, Laurynas Ralys, Antanas Urnikis ar Marius Krukonis gali patys sėkmingai rinkti taškus arba maitinti savo ekipos aukštaūgius trumpais labai pavojingais perdavimais į baudos aikštelę. Kuo daugiau jėgų „Negerų“ komanda atiduos bandydama juos neutralizuoti tuo mažiau jų liks rengiant savo atakas. Nuovargis ir maža rotacija lygių, įtemptų rungtynių gale tikrai atsilieps taiklumui ir atakų užbaigimo kokybei.

„Brolių Šaunuolių“ gynėjai nepasižymi gerais gynybiniais sugebėjimais kai reikia apsiginti nuo savo tiesioginių oponentų, tačiau patyrusi komanda žino savo žaidėjų silpnybes ir puikiai moka kaitalioti gynybos sistemas prie kurių pristaikyti visada varžovams reikia laiko.

Šio sezono fniše „Brolių Šaunuolių“ rikiuotėje yra net 6 po 13,45 taško ir daugiau renkantys žaidėjai žinant, kad kiekvienoje pozicijoje komanda turi bent po du labai aukšto arba pačio aukščiausio lygio žaidėjus „Negerų“ komandos misija pasiekti pusfinalį jau po pirmųjų rungtynių gali virsti neįmanoma.

Dar nesibaigus reguliaraus sezono kovoms „Negeri“ išsiskyrė su savo lyderiu Povilu Kaminsku ir dabar priekinėje linijoje turi vos du nominalius aukštaūgius. Po 3,08 taško ir 3,42 atšokusio kamuolio atkvojantis Šarūnas Drupas tapo vis sunkiau pakeičiamu komandos žaidėju, tačiau jis dar toli gražu neprilygsta net „Brolių Šaunuolių“ rezerviniams žaidėjams: Mariui Rimošaičiui (5,27 tšk., 3,45 atk. kam.) ir Justinui Povilauskui (6,85 tšk., 6,08 atk. kam.). Tai, kad turėdami atlaikyti žymiai didesnę konkurenciją du „broliai“ demonstruoja geresnius skaičius aukštaūgiams svarbiausiose statistikos grafose kuo aiškiausiai parodo, kad ir baudos aikštelėje šeimininkaus „šaunuoliai“. Pastaroji komanda pagal atkovotus atšokusius kamuolius „Negerų“ ekipą lenkia šį sezoną 40,63 – 38,69.

„Negeri“ ketvirfinalio rungtynėse gali būti motyvuoti, kovingi ir agresyvūs, tačiau ar gerai suveikusi aikštės gynyba padės išspręsti krūvą sudėtingiausių uždavinių? Mantas Kazlauskas šį sezoną renka 19,40 taško, Darius Dūdėnas prideda 18,86, Egidijus Mažeika dar 14,40, o kur dar žmogus orkestras Gediminas Povilauskas?

Šį sezoną 7 rungtynėse žaidęs ir tarpusavio dvikovą reguliaraus sezono metu praleidęs naudingiausias lygos žaidėjas (38,43 naud. bal.) yra neįtikėtino talento žaidėjas. Aukštaūgis šį sezoną keturis kartus fiksavo trigubo dublio rodiklius, rinko po 16,86 taško, atkovodavo po 20 atšokusių kamuolių ir dar atlikdavo po 9,57 rezultatyvius perdavimus. Su arti trigubo dublio vidurkiu esančiu Gediminu Povilausku šį sezoną nesusitvarkė jokios komandos gynyba, todėl dabar labiau tikėtina, kad „Negerų“ laukiančias kančias gali palengvinti tik jis pats neatvykdamas į vienas ar abi rungtynes.

Jei taip nutiks iškart gyvenimas palengvėtų pastaruoju metu fantastišką sportinę formą demonstruojančiams Gediminui Astrauskui. Kai komanda išsiskyrė su Povilu Kaminsku ant šio atleto pečių krito labai didelė našta ir atsakomybė, tačiau bent jau iki ketvirtfinalio akistatos su „Broliais Šaunuoliais“ šis „Negerų“ gynybos asas laikėsi pagirtinai. Šį sezoną „centras“ renka po 8,64 taško, atkovoja po 13,79 atšokusio kamuolio ir tarp sezoną tęsiančių negerų yra pirmas pagal naudingumo balus (19,07). TOP16 etape jo pagrindiniai rodikliai į viršų šoktelėjo dar labiau: 12 taškų, 19,33 atkovoto kamuolio ir 30,33 efektyvumo balo. TOP16 etapo rungtynėse su „Šaras sugriovė Marčėlą“ (97:51) Gediminas Astrauskas surinko 55 efektyvumo balus ir pakartojo Gedimino Povilausko užfiksuotą šio sezono rekordą. Jeigu abu GEDIMINAI žais mūsų laukia labai intriguojanti mikro dvikova tarp geriausių lygos kovotojų dėl atšokusių kamuolių. Iš keturių geriausių rezultatų pagal šį rodiklį fiksuotų šiame sezone visi jie priklauso tik šiems gynybos specialistams. Gediminas Povilauskas yra sugriebęs 30 ir 24, o Gediminas Astrauskas 29 ir 23.

„Broliai Šaunuolių“ krepšininkai šį sezoną kaip ir ankščiau visada stengiasi kuo greičiau įžaisti kamuolį, skuboti ir nepamatuoti perdavimai dažnai virsta klaidomis. „Negerų“ komanda mėgsta kontratakuoti ir sugebėjusi tinkamai pasinaudoti varžovų klaidomis gali įgyti šiokį tokį pranašumą atskiromis rungtynių atkarpomis.

Šį sezoną už „Brolius Šaunuolius“ (17,06 kld.) dažniau klysta tik „Juoda-Balta“ (17,53) bei sezoną prieš gerą mėnesį baigęs „Lentvaris“ (17,21). Tarp 20-ties šį sezoną daugiausiai klystančių lygos žaidėjų galima rasti ne vieną ir ne du „brolius“. Simas Liepinaitis (5,26 kld.) šiame sąraše užima „aukštą“ 2 vietą, Darius Jovaiša (4,50) rikiuojasi aštuntas, Gediminas Povilauskas (4,29 kld.) – 12, Darius Dūdėnas (3,71 kld.) – 16. Per rungtynes po 12,75 kamuolio prarandantys „Negeri“ savo atstovų 20-tuke neturi, o po 2,63 kamuolio per dvikovą prarandantis Gediminas Mateika yra vos 47.

Sunkiau ar lengviau „Broliai Šaunuoliai“ sugebės palaužti „Negerų“ komandos aktyvų pasipriešinimą, o visa intriga šioje poroje priklausys nuo komandų starto pirmosiose rungtynėse. Jeigu „Negeri“ balandžio 8 dieną atsilaikys po 7 dienų šioms komandoms dar kartą žengus į aikštę bus labai karšta. „Negeri“ šį sezoną apsikaičiavo, tačiau panašu ginklų ankščiau laiko tikrai nesudės...

Reguliarus sezonas (1 etapas): „Broliai Šaunuoliai“ (5/2) – 3 vieta (A grupė) / „Negeri“ (7/0) – 1 vieta (C grupė).

Reguliarus sezonas (2 etapas): „Broliai Šaunuoliai“ (6/1) – 1 vieta (D grupė) / „Negeri“ (3/4) – 5 vieta (D grupė).

Reguliarus sezonas (reitingas): „Broliai Šaunuoliai“ (1) – „Negeri“ (5).

TOP16: „Broliai Šaunuoliai“ (3/0) – 1 vieta (A grupė) / „Negeri“ (2/1) – 2 vieta (B grupė).

Tarpusavio susitikimai šį sezoną: „Broliai Šaunuoliai“ – „Negeri“ 93:83 (po pratęsimo).

Giedrius Kvakšys, „Negeri“: „Per savo pačių neapdairumą gavome patį nepalankiausią ketvirtfinalio varžovą, tačiau panikos komandoje nėra. Eisime ir kovosime kaip ir kiekvienose rungtynėse. Visgi norint tapti čempionais, reikia nugalėti geriausias komandas, koks skirtumas, kuriam etape.“

Egidijus Mažeika, „Broliai Šaunuoliai“: „Ketvirtfinalis žada būti intriguojantis, nes su „Negerų“ komanda susitinkame jau ne vieną kartą. Nors dažniausiai pergales pasiekiam mes, tačiau kova dažnai vyksta taškas į tašką ir rungtynių nugalėtojas paaiškėja tik rungtynių pabaigoje. Asmeniškai labiau norėjau ketvirtfinalyje į porą gauti „MF“. Ši komanda būtų palankesnis priešininkas, tačiau dabar svarbiausia tinkamai nusiteikti artimiausiai akistatai ir nuo pirmojo kėlinio pradėti rodyti rimtą krepšinį.

Esminiai akcentai: uždengti Arnoldo (Arnoldo Juchnevičiaus) tritaškius (ko nepavyko padaryti praėjusiose rungtynėse) bei neleisti įsisiautėti Gediminui Astrauskui. Jeigu tai pavyks, manau, keliausime į kitą etapą pakankamai lengvai, tačiau jeigu nepavyks jų sustabdyti – galime turėti didelių bėdų ir eilinį kartą „taškytis taškas į tašką“. Labai tikiuosi, kad mano komanda svarbiausiose kovose žais optimalios sudėties, nors jau žinau, kad ne visada tai pavyks ...

Kalbant apie kitas poras: labai įdomi dvikova vyks tarp „MF“ bei „Kažkas Bus“. Čia manau šiokie tokie favoritai „Kažkas Bus“ kolektyvas. Jie turi daug snaiperių; jeigu bent porai iš jų gerai kris, tai „MF“ bus labai sunku sustabdyti įsibėgėjusį traukinį.

„ŠKK Šnapių“ ir „Visad gatavs“ poroje manau, kad netikėtumų nebus ir „ŠKK Šnapiai“ pakankamai lengvai peržengs „Visad gatavs“ kolektyvo barjerą. Čia vienintelė intriga būtų tuo atveju, jei „ŠKK Šnapiai“ nesusirinktų ir ateitų į rungtynes 5-6 jų žmogeliai. Tada „Visad gatavs“ galėtų „pasikapoti“ taškas į tašką. Jeigu dar Versockas (Vygantas Versockas) savo tritaškes „bombas“ verstų taškais iš keistų padėčių, tai galėtų ir laimėti vienas rungtynes. Visgi toks variantas nerealus. Netikiu, kad „ŠKK Šnapiai“ vėjais paleistų tokią puikią galimybę patekti į finalo ketvertą.

Karščiausia dvikova lauks „TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgų“ poroje, kurioje sunku kažką ir prognozuoti. Manau, daug kas priklausys nuo pirmųjų rungtynių – jei kuris nors kolektyvas sugebės laimėti 10-ties taškų ar didesniu skirtumu, tai, manau, kad taip užsitikrintų patekimą į finalo ketvertą. Žaidžiant lygioms komandoms toks skirtumas būtų labai ženklus.

Apibendrinus manau, kad finalo ketvertą pasieks „Broliai Šaunuoliai“, „Kažkas Bus“, „ŠKK Šnapiai“ bei „Ginio Pajėgos“, jeigu sugebės pralaužti pirmose rungtynėse geležinę „TG Sokol“ zoninę gynybą.

Į finalo ketvertą pateks: „Broliai Šaunuoliai“ (65%-35%)


„Kažkas Bus“ – „MF“

 "MF" jau pagerino praėjusio sezono pasiekimą (MAŽOSIOS taurės turnyro III vieta)

Karštą DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio porą sudarys lygos naujokai „Kažkas Bus“ bei prieš metus MAŽOSIOS taurės turnyre bronzinius apdovanojimus iškovoję „MF“ studentai. Abi ekipos link šio etapo žygiavo patyliukais, niekas jame jų per daug ir nelaukė... Visgi abu kolektyvai atsakingai pasirengė lemiamoms TOP16 etapo kovoms, pademonstravo gerą sportinę formą ir jau turėjo pritildyti skeptikus manančius, kad šioms komandinio krepšinio šalininkėms ketvirtfinalio etape ne vieta.

Komandas galima laikyti tikrų tikriausiais underdogais nes abi jos tarp 8 geriausiųjų 2017-2018 metų sezono ekipų brovėsi sunkiausiu keliu. Komandoms nepasisekė deramai startuoti, todėl ką jos galėjo vėliau pasiekti buvo viso labo 9 reitingo vieta. Ją ir užėmė lygos naujokai „Kažkas Bus“.

Labai rimtoje „A“ grupėje savo debiutinį sezoną pradėję „Kažkas Bus“ per 7 dvikovas pasiekė 4 pergales ir į priekį praleido net vieną prasčiausių savo sezonų sužaidusius „Tores“ vyrus. Šiai komandai pačiose pirmosiose sezono rungtynėse „Kažkas Bus“ nusileido 51:68. Dabar tuo sunku patikėti. Kitus tris pralaimėjimus debiutantai „A“ grupėje likę 5 vietoje susirinko žaisdami su „Broliais Šaunuoliais“, „Ginio Pajėgomis“ ir „TG Sokol“.

„Kažkas Bus“ galimybę žengti į pirmąjį reguliaraus sezono aštuntuką prarado ankščiau nei jų dabartiniai varžovai. „MF“ startavę „B“ grupėje buvo iškovoję 3 pergales ir patyrę 3 nesėkmes, tačiau nesurinko 5 žaidėjų paskutinėms pirmojo etapo rungtynėms su „Zarasais“. Šiose rungtynėse pergalę pasiekę studentai galėjo žengti į TOP8 jau po pirmojo etapo, tačiau šansu taip ir nepasinaudojo.

Kaip parodė antrasis etapas kai teko varžytis su 9-23 reitingo vietas po reguliaraus sezono pasidalinusiomis komandomis tiek „Kažkas Bus“, tiek „MF“ per daug nuo TOP8 komandų meistriškumu ir žaidimo kokybe neatsiliko.

„Kažkas Bus“ vidutiniu 18,33 taško skirtumu įveikė visas šešias „E“ grupės varžoves (6-0), o „MF“ (5-2) „F“ grupėje nusileido tik „Visad gatavs“. Antra vieta konkurencingoje grupėje lėmė 12-tą reitingo vietą prieš TOP16 etapo startą. Iki TOP16 etapo kovų studentai 66:68 buvo pralaimėję „ŠKK Šnapiams“, 50:62 „O.P.A.“, 41:70 „Juoda-Balta“ bei 67:76 „Visad gatavs“.

Blogiausias savo reguliaraus sezono rungtynes „MF“ sužaidė prieš „Juoda-Balta“. Pralaimėjimas 29 taškų skirtumu dėl išlikimo kovojusiems varžovams lėmė, kad studentai neteko šanso palipėti iki 10-tos reitingo vietos... Visgi kaip matome dabar būtent tas pralaimėjimas ir mobilizavo reguliaraus sezono finiše kiek pritilusį kolektyvą.

TOP16 (B) grupės kovos „MF“ komandai nieko gero nežadėjo. Stutentų varžovais tapo „Šaras sugriovė Marčėlą“ (4), „Negeri“ (5) bei nuolat kokią kiaulę pakišantys „BC Kibirai“ (13) likę vos vienu laipteliu žemiau.

Visgi nei varžovai, nei jiems nepalankios mano prognozės kovingų „MF“ krepšininkų neišgąsdino. Jau TOP16 etapo starte komanda ėmė ir nukovė 60:56 visai neblogai rungtynėms nusiteikusius jaunuolius iš „Šaras sugriovė Marčėlą“. Buvo rungtynių kai ši lygos naujokė nuvertino varžovus, tačiau kas matė rungtynes sutiks, kad šis atvejis buvo išskirtinis. Dvi komandos kovėsi iš paskutinių jėgų, o galiausiai triumfavo „MF“.

Antrosiose etapo kuriame ekipos buvo filtruojamos į DT ir MT turnyrus rungtynėse „MF“ be didelio vargo net 71:48 susitvarkė su „BC Kibirais“. Aš asmeniškai prieš TOP16 etapą nesitikėjau, kad dar turėdami rungtynes su „Negerais“ atsargoje studentai jau bus užsitikrinę vietą DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje. Visgi vos sužinojus TOP16 etapo grupes teko kalbėtis su „Negerų“ komandos vadovu Giedriumi Kvakšiu ir šis devintą sezoną lygoje leidžiantis vyras apie „MF“ kolektyvą atsiliepė labai pagarbiai.

Patirtis, nuovoka ar geri orakulo sugebėjimai „Negerų“ idėjinio vado panašu neapgavo. Jo komanda rungtynėse kuriose buvo kovojama dėl 1 vietos TOP16 (B) grupėje šventė pergalę 57:45, tačiau kaip paaiškėjo vėliau 12-kos taškų pranašumas šiose rungtynėse labiau tiko varžovams. „MF“ laimėjo grupę.

Jeigu studentai darbo ėmėsi jau pirmosiose TOP16 etapo rungtynėse, tai „Kažkas Bus“ šį etapą pradėjo patirdama didžiausią pralaimėjimą šiame sezone. Lygos naujokų tolišaudę pirmieji pritildę „Broliai Šaunuoliai“ šventė pergalę net 108:61.

Antrosiose TOP16 (A) grupės rungtynėse „Kažkas Bus“ nesulaukė „Burkalifa.eu“, tačiau pergale 20:0 be kovos per daug nesidžiaugė. Komandai antrąją reguliaraus sezono dalį praleidus praktiškai be įtemptų kovų norėjosi žaisti, gerinti žaidimą ir savo likimą nulemti aikštelėje. Pats asmeniškai maniau, kad „Kažkas Bus“ TOP16 etape labiau links prie kovos dėl MAŽOSIOS taurės. Visgi užsitikrinusi 3 vietą lygos naujokų komanda nutarė eiti iki galo ir tinkamai pasirengė rungtynėms su „O.P.A.“. Pirmoji rungtynių dalis komandai klostėsi sunkiai, tačiau laiku prabilę jos snaiperiai lėmė pergalę 80:72, o kartu ir antrąją vietą nuskraidinusią komandą čia kur ji yra dabar.

Komandų žygis į ketvirtfinalį buvo skirtingas ir nelengvas, tačiau abi jos pademonstravo, kad svarbias rungtynes gali sužaisti labai atsakingai ir sumaniai.

Abi komandos lyginant su daugumos kitų DIDŽIOSIOS taurės dalyvių sudėtimis neturi daug ryškiai lygos masteliais išsiskiriančių asmenybių. Visi žino, kad „Kažkas Bus“ puolėjas Vaidas Petrulionis gali smeigti tritaškį net iš 10-kos metrų, o Julius Ščipokas yra aukšto lygio įžaidėjas ir tikriausiai daugiau nieko.

Daugelis sutiks, kad šių komandų koziris komandinė dvasia, didelė rotacija ir pakankamai gerai sustyguotas komandinis krepšinis. Tiesa žaidimo stilius kurį propaguoja šios dvi sezono metu gal ir per daug nuvertintos komandos radikaliai skiriasi. „Kažkas Bus“ yra į puolimą orentuota komanda kuri visada stengiasi įmesti daugiau už varžovus, „MF“ viską pradeda nuo komandinės gynybos ir puolime dažniausiai renka darbinius taškus.

Toks panašaus pajėgumo, tačiau skirtingų taktinių sumanymų besilaikančių komandų susirėmimas dėl vietos finalo ketverte žada du labai įdomius balandžio mėnesio sekmadienio vakarus. Daugelis komandų atstovų mano, kad šį kartą turėtų triumfuoti puolimas, tačiau „MF“ prisiminę savo šlovingą istoriją tikrai lengvai nepasiduos.

„MF“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo 2009-2010 metų sezoną ir visų nuostabai po reguliaraus sezono kovų likę 7-ti šovė iki finalo ketverto. Ten komanda nieko nenuveikė, tačiau visų lygos to sezono dalyvių pagarbą pelnė ketvirtfinalyje eliminavę (43:42 ir 46:46) „Witch&Co”. Šios komandos garbę gynė studijas JAV baigęs ir tik tą sezoną profesionalo karjerą pradėjęs „centras“ Karolis Petrukonis.

Iš žaidėjų tada sukurusių nemažą stebūklą šiuo metu „MF“ komandoje jau nėra. Juos pakeitė naujoji būsimų medikų karta išlaikiusi tą kovinę ekipos dvasią.

2010-2011 metų sezone „MF“ komandą varžovai ėmė vertinti rimtai, tačiau ketvirfinalyje studentai vėl iššovė labai gražų fejerverką. Būsimi medikai iš tolimesnių kovų eliminavo reguliaraus sezono nugalėtojus „Lazdynus“ (52:51 ir 55:38). Sezoną pradėję būtent pergale prieš „MF“ 59:34 „Lazdynai“ iki dar vieno susidūrimo su savo būsimais skriaudikais per 23 rungtynes buvo suklupę viso labo du kartus.

Antrus metus į finalo ketvertą ir vėl labai netikėtai patekę „MF“ žaidėjai pusfinalyje kaip lapai krito prieš „KK Reaktorių“ (35:52), tačiau vėliau pasipuošė bronzos medaliais kai 49:45 palaužė po metų (2011-2012 m. sezone) čempionais tapusį „BC Dugną“.

Pirmaisiais „MF“ komandos istorijoje medaliais teko džiaugtis Tomui Balčiui kuris komandoje žaidžia ir dabar. Dabartinis stutentų komandos kapitonas jau sekantį sezoną persikėlė į „Pakilk“. Su šita komanda kuri irgi kūrė stebuklus jis tris kartus iš eilės žaidė mažajame finale ir savo kolekciją papildė dar dviem bronzos medaliais.

„MF“ 2011-2012 metų sezone kurioje jau žaidė ir Benediktas Jonuška savo žygį baigė aštuntfinalyje atsimušusi į revanšą pasiekusio „BC Dugno“ sieną. Čempionams pralaimėjusi „MF“ padarė kelių sezonų pertrauką, o daugelis komandos žaidėjų persikėlė į porą sezonų egzistavusią „Vapse Nepriciom“.

Į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ „MF“ pavadinimas grįžo 2014-2015 metų sezoną. Atgimę medikai laimėjo 7 kartus per 16-ka rungtynių ir nieko deramo nenuveikė. Po metų (2015-2016 m.) studentai didino apsukas aštuntfinalyje startavę iš 9 pozicijos eliminavo „TG Sokol“, tačiau bandymas dar kartą kovoti dėl DIDŽIOSIOS taurės apdovanojimų baigėsi visišku fiasko. Tiesa 27:52 ir 57:77 ketvirtfinalyje buvo pralaimėta būsimiems čempionams „KK Reaktoriui“.

Bronziniai apdovanojimai panašu labai patinka „MF“ kapitonui, todėl pernai būtent tokios spalvos medalius medikai ant savo kaklų pasikabino vėl. Kai beviltiškai pasirodę TOP16 etape kūrė nedidelius stebuklus MAŽOSIOS taurės turnyre.

Prisiminus „MF“ komandos istorijos vingius galima daryti išvadą, kad „Kažkas Bus“ dėl vietos pusfinalyje grumsis su šiokiais tokiais stebukladariais.Studentai dabar turi netik praėjusį sezoną gerą sportinę formą demonstravusį branduolį, tačiau ir dar kelis rotaciją išplėsti galinčius naujokus. Akivaizdu, kad komanda pajėgesnė nei buvo praeitą pavasarį.

Grįžtant prie komandų statistinių rodiklių iškart į akis krenta, kad „Kažkas Bus“ yra ženkliai pranašesni puolime. Tik „Broliams Šaunuoliams“ pagal pelnomus taškus bei efektyvumo balus nusileidžiantys lygos naujokai šį sezoną renka po 78 taško, „MF“ 13,50 taško mažiau. „Kažkas Bus“ per 15-ka dvikovų 73 taškų atžymos neperlipo vos du kartus. Per 16-ka rungtynių tokį pelnomų taškų rodiklį „MF“ fiksavo 3 kartus.

Komandos labai panašiai meta dvitaškius (48,23% - 49,29%). „MF“ pagal šį rodiklį lygoje penkti, o „Kažkas Bus“ ketvirti. Tokias pat vietas komandos užima ir pagal tolimų metimų taiklumą, tačiau čia jau galima įžvelgti ir esminį „Kažkas Bus“ pranašumą. Ši komanda tolimus metimus šaudo 3,12% taikliau, tačiau net 50,91% jos metimų iš žaidimo baigiasi būtent nuo tritaškio atžymos. Šį sezoną „Kažkas Bus“ metė 566 dvitaškius ir net 587 tritaškius. Vos 7 taiklūs tolimi metimai yra blogiausias komandos pasiekimas šį sezoną užfiksuotas rungtynėse su „Broliais Šaunuoliais“. Ant tolimų ir greitų atakų visą savo žaidimo pamatą statantys geriausi šio sezono lygos naujokai per rungtynes vidutiniškai išsimeta po 39,13 tritaškio ir pataiko net po 12,27. „MF“ skaičiai šioje vietoje žymiai kuklesni, atitinkamai 6,56 ir 23,25. „MF“ privalo būti kantri, kibiai gintis ir kiek galima labiau versti varžovus ilginti savo atakas. Kuo mažiau „Kažkas Bus“ surengs atakų, tuo didesnė tikimybė ją priversti jaustis nepatogiai.

„MF“ šį sezoną į savo krepšį praleidžia tik po 57,13 taško („Kažkas Bus“ po 70,40), o tai kuo puikiausiai parodo ties kuria linkme studentai turi kreipti savo žaidimą. Medikai šį sezoną su „Kažkas Bus“ nežaidė, tačiau 5,94 varžovų tritaškio per rungtynes parodo, kad ši komanda perimtrą saugo gana akylai. Tiesa iki šiol komanda reikalų turėjo tik su komandomis kurios geriausiu atveju turi 2-3 patikimus snaiperius. „Kažkas Bus“ tokių žaidėjų turi krūvą. Iš tų kurie ketvirtfinalyje turi teisę žengti į aikštę šį sezoną tolimų metimų nemetė tik Andrius Araminas, o Marius Karvelis ir Karolis Strumila atitinkamai prametė 4 ir 3 metimus. Net 6 „Kažkas Bus“ žaidėjai šį sezoną yra išmetę jau bent 40 bombų, o Vaidas Petrulionis jų sviedėnei daug, nei mažai lygiai du šimtus.

„Kažkas Bus“ nuolat suka trumpus derinius po kurių viename ar kitame aikštelės kampe vis lieka kažkas laisvas ir tai yra labai pavojingos į puolimą orentuotos komandos kombinacijos. Gynėjai ir lengvieji kraštai renka liūto dalį taškų, o „centrai“ bei sunkieji kraštai Marius Karvelis, Andrius Araminas bei Dainius Pakeltis jiems padeda statydami užtvaras bei atkovodami kamuolius po netaiklių metimų. „Kažkas Bus“ šį sezoną varžovus pagal kovą dėl atšokusių kamuolių lenkia 42,35 – 37,19. Pastarosios komandos „centrai“ oponentus lenkia ūgiu, tačiau būdami aukštesni ir sunkesni niekuo nenusileidžia greičiu. Nereikėtų pamiršti, kad norėdama dar labiau greitinti savo žaidimą „Kažkas Bus“ į vidurio puolėjo poziciją gali statyti po 7,20 atšokusio kamuolio renkantį Daumantą Kraujalį ar Vaidą Petrulionį (6,73 atk. kam.). Ant lentos po netaiklių metimų nuolat lips ir lygos naujokų mažiukai. Prieš ketvirtfinalių startą komandoje yra 7 žaidėjai šį sezoną atkovojantys bent po 5 atšokusius kamuolius.

Ties kova dėl atšokusių kamuolių ypatingai gynyboje „MF“ komanda turi užsidėti varnelę. Į šį žaidimo elementą reikia kreipti didelį dėmesį kitaip pasirodymas tarp 8 geriausiųjų šio sezono komandų gali virsti visišku fiasko.

„Kažkas Bus“ varžovus lenkia ir pagal likusius statistikos rodiklius. Ši komanda atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (21,00 – 15,88), perima daugiau kamuolių (9,27 – 8,94), mažiau klysta (10,80 – 13,06), blokuoja daugiau metimų (2,40 – 2,38) bei rečiau prasižengia (10,27 – 11,13).

Komandų rezultatai panašus, tačiau statistika byloja apie „Kažkas Bus“ kolektyvo jėgą. Šių komandų rodiklius palyginti galima buvo labai objektyviai, nes jos abi į šį etapą keliavo iš antrojo pajėgumo divizionokur varžėsi su tokio pat plauko varžovais.

Grįžtant prie „Kažkas Bus“ rodiklių jie vieni geresnių visoje lygoje, o ji į pirmąjį dešimtuką nepatenka tik pagal baudos metimų taiklumą. Daugelis pastebės, kad šie rodikliai pakilo būtent žaidžiant su antrojo ešelono komandomis, tačiau toks pastebėjimas gali būti labai klaidingas. Net ir išskaičiavus prastą dvikovą su „Broliais Šaunuoliais“ TOP16 etape „Kažkas Bus“ žaisdami su kitomis TOP8 komandomis fiksavo iškalbingus skaičius: rinko po 70 taškų, 63 efektyvumo balus bei atlikdavo po 17,75 rezultatyvaus perdavimo.

Kalbant apie atskiras pozicijas „MF“ šiokį tokį pranašumą turės įžaidėjo pozicijoje kurioje žaidžia aikštelės generolas Julius Ščipokas. Gynėjas šį sezoną komandoje pirmas pagal pelnomus taškus (16,09), rezultatyvius perdavimus (4,55) bei efektyvumo balus (15,27). Antrasis sezonas Juliui Ščipokui vilkint „MF“ marškinėlius nėra toks sėkmingas kaip praėjęs, tačiau jis yra velniškai patyręs ir dabar savo žodį turėtų tarti. Lygiaverčio keitimo savo lyderiui studentai neturi, o jį pavaduoti esant reikalui turės ekipos naujokas Simonas Krasauskas šį sezoną sužibėjęs vos keliose rungtynėse.

„Kažkas Bus“ aiškiai išreikšto „1“ numerio šį sezoną neturi ir atakų organizavimu dažniausiai rūpinasi kažkuris iš combogynėjų. Dažniausiai atakų užuomazgos prasideda kai kamuolį savo rankose turi Mindaugas Kraujalis, Arūnas Mačiulis ar Paulius Borkys. Visi jie atlieka nuo 3,91 iki 5,27 rezultatyvaus perdavimo ir yra pasižymi geru aikštės matymu.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje „MF“ komanda turi Benediktą Jonušką, Gražvydą Mockų, Kristijoną Česą, Mindaugą Brusoką. Vertinant objektyviai „Kažkas Bus“ mažiukai yra ženkliai pranašesni puolime, tačiau jų oponentai iš „MF“ pasižymi geresne gynyba. Nekartą šį sezoną teko stebėti kaip „MF“ komandos gynėjai stringa varžovams į pagalbą pasitelkus aikštės gynybą. Visgi čia abi komandos turi ir viena aiškų panašumą. Bet kuris iš gynėjų gali iššauti, o kuriose rungtynėse didesnį indėlį puolime savo ekipai duos konkretus žaidėjas nuspėti labai sunku. Jei nesiseka vienam ant suolo visada yra 2-3 kurie laukia savojo šanso.

Jeigu sudėjus visus „už“ ir „prieš“ ketvirtfinalyje dominuoti daugiau šansų turi „Kažkas Bus“ mažiukai tai vertinant „3“ ir „4“ numeriu galimybes daugiau pranašumų įžvelgiu studentų pusėje. Pirmiausiai „MF“ puolėjai yra fiziškai stipresni bei varžovų gynybai gali pasiūlyti žymiai didesnį puolimo arsenalą. Ne daug žaidęs (5 rungtynės) Karolis Jonuška užtikrintai meta tritaškius (44,44%), Paulius Andrijauskas ir Andrius Misiūra patikimai stato užtvaras ir neblogai išnaudoja situacijas „2x2”. Taip pat jie yra gana patikimi kovotojai dėl atšokusių kamuolių puolime. Tomas Balčius šį sezoną renka po 10,85 taškų ir yra daug asmeninių varžovų pražangų išprovokuoti galintis žaidėjas, šį sezoną per rungtynes jis meta po 3,62 baudos metimo. Komandos kapitonas kaip jau minėjau ankščiau yra velniškai patyręs ir dažniausiai imasi iniciatyvos kai komandos likimas pakimba ant plauko. Tomas Balčius nėra geras snaiperis, tačiau patikimai realizuoja metimus iš vidutinio nuotolio kas yra jau pakankamai retas reiškinys net ir mėgėjų krepšinyje.

Prieš sezoną labai daug asmeniškai tikėjausi iš praėjusį sezoną prie komandos prisijungusio 194 cm ūgio krašto puolėjo Dominyko Stankevičiaus, tačiau jis blykstelėjęs pirmosiose sezono rungtynėse prieš „Visad gatavs“ (20 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 33 efektyvumo balai) kurias „MF“ laimėjo 74:70 vėliau pritilo ir komandos rungtynėse pasirodydavo retai. Universalus, gerus fizinius duomenis turintis žaidėjas ketvirtfinalio rungtynių sesijoje gali tapti labai pavojingu ginklu studentų rankose. Šį sezoną jis rinko po 9,13 taško ir 7,88 atkovoto kamuolio, tačiau paskutinėse dviejose rungtynėse jo rodikliai šoktelėjo iki 12,50 taško ir 8 atkovoto kamuolio kas savaime signalizuoja, kad svarbiausioms kovoms Dominykas Stankevičius bus pasiruošęs. Šis žaidėjas gali sėkmingai bėgti į greitas atakas, turi gerą prasiveržimą ir neblogą tolimą metimą. Tiesa kolkas jis tritaškius meta vos 23,40% taiklumu.

Dar vienas atletiškas ir vis daugiau naudos „MF“ komandai duodantis puolėjas – Domantas Želvys. Komandos debiutantas per 10 sužaistų rungtynių rinko po 9,30 taško bei 11,30 efektyvumo balų. TOP16 etape jis sužibėjo rungtynėse su „BC Kibirais“ (71:48) kai surinko 22 taškus ir 21 naudingumo balą. Geriausiose sezono rungtynėse jis pademonstravo, kad gali sėkmingai žaisti netik arčiau krepšio, bet ir pataikyti iš toli.

Rotuodami tokiu kiekiu skirtingo stiliaus puolėjų „MF“ varžovų gynybai gali pasiūlyti daug skirtingų variacijų, tačiau kaip parodė šio sezono kovos „MF“ komandai kai nekrenta tritaškiai labai sunku įveikti zoninę gynybą. Kai varžovai ginasi asmeniškai kovingi ir agresyvūs studentai dažnai jaučiasi pakankamai patogiai.

„Kažkas Bus“ puolėjų grandis taip pat ne iš molio drėbta, tačiau ji nėra tokia lanksti ir universali ir nepasižymi gerais asmeninės gynybos įgūdžiais. Vieniems trūksta jėgos, kitiems greičio ir kordinacijos, todėl norėdama paslėpti daugelio šių žaidėjų trūkumus „Kažkas Bus“ dažnai naudoja komandinę gynybą ir nepalieka pavyzdžiui Vaido Petrulionio dažnai gintis „1x1” prieš savo tiesioginį oponentą. Po 16,27 taško renkantis puolėjas yra pavojingas metikas, tačiau tikrai nepats geriausias gynybos specialistas. Karolis Strumila ir Andrius Araminas šį sezoną puolime per daug neišsiskyrė ir vargu ar kažkuo dar nustebins. Tiesa lygos naujokai turi dar du įdomius žaidėjus: Tadą Kundrotą bei Daumantą Kraujalį. Abu jie renka daugiau nei po 10 taškų ir galima sakyti yra vieni iš kertinių žaidėjų kai kalba eina apie gynybą.

Vidurio puolėjo pozicijoje „Kažkas Bus“ turi didelio pavojaus varžovų gynybai nekeliančius bokštus: Marių Karvelį bei Dainių Pakelti. Šie žaidėjai vykdo komandai atskiromis dvikovų atkarpomis reikalingas užduotis ir rinkdami taškus dažniausiai sužiba tik tada kai rungtynių baigtis yra aiški. Buvo kelios rungtynės kai jų pelnomi taškai padėjo komandai išlipti iš duobės, tačiau tai daugiau išimtis nei taisyklė. Komandoje mesti yra kam ir be „centrų“... Pajėgių vidurio puolėjų visada ankščiau turėjusi „MF“ antrus metus iš eilės verčiasi į šią poziciją pastumdama labiau „4” numeriams būdingomis savybėmis pasižyminčius puolėjus. Dabar šią poziciją dažniausiai užima Edvinas Sparvelis.

Apibendrinant galima daryti išvadą, kad abi komandos yra puikiai sukomplektuotos, o surinkusios geriausius savo žaidėjus akis geriau viso sezono metu vertintiems varžovams sugebės ir finalo ketverte. Kuri komanda žengs toliau labai priklausys nuo daugelio aplinkybių viena tokių ir sėkmė. Jeigu nei vienai iš komandų fortūna neparodys špygos gera kova garantuota. Kai komandos žais maksimaliomis apsukomis viską lems smulkios detalės arba tai kaip joms seksis paslėpti savo trūkumus bei išryškinti privalumus.

Šioje poroje kelialapio į pusfinalį savininkai po pirmųjų rungtynių neturėtų paaiškėti, o mano spėjimas būtų, kad po vieną pergalę pasieks abi komandos. Kas laimės antrą susitikimą tas keliaus toliau.

Reguliarus sezonas (1 etapas): „Kažkas Bus“ (3/4) – 5 vieta (A grupė) / „MF“ (4/3) – 4 vieta (B grupė).

Reguliarus sezonas (2 etapas): „Kažkas Bus“ (6/0) – 1 vieta (E grupė) / „MF“ (5/2) – 2 vieta (F grupė).

Reguliarus sezonas (reitingas): „Kažkas Bus“ (9) – „MF“ (12).

TOP16: „Kažkas Bus“ (2/1) – 2 vieta (A grupė) / „MF“ (2/1) – 1 vieta (B grupė).

Tarpusavio susitikimai šį sezoną:nebuvo susitikę.

Tomas Balčius, „MF“: Pradedant varžovų („Kažkas Bus“) analizę iškart reiktų pastebėti, kad tai mums pakankamai nežinomas varžovas. Šiemet su jais susitikti krepšinio aikštelėje dar neteko. Stebint statistikos skaičius varžovai atrodo mėgstantys labiau pulti, pakankamai gerai sugeba mesti iš trijų ir dviejų taškų zonų. Taip pat varžovai gerai kovoja dėl kamuolių ir atlieka nemažai perdavimų vienas kitam. Bus sunku, tačiau galime įveikti varžovus paruošę savo pagrindinį ginklą – gynybą. O tinkamai apsigynus ir puolimas atsirištų. Taip pat mes kartu žaidžiame ne pirmus metus, šis aspektas, atėjus lemiamoms kovoms, pasidaro ypatingai svarbus, kai žinai, kurioje vietoje komandos draugas gali tave pasaugoti ir padėti. Prognozuoju savo komandos patekimą į finalo ketvertą.

„Brolių Šaunuolių“ – „Negerų“ poroje prognozuočiau sunkesnį ar lengvesnį pirmosios komandos patekimą į finalo ketvertą. Visiems žaidėjams atvykus į rungtynes „Broliai Šaunuoliai“ būtų per kietas riešutas „Negerų“ komandai.

„TG Sokol“ – Ginio Pajėgos“: „Sakalų“ komanda žaidžia vieną iš geriausių savo sezonų, turi nemažai svarbių rungtynių patirties. Prognozuoju, kad „TG Sokol“ pateks į finalo ketvertą.

„ŠKK Šnapiai“ – „Visad gatavs“: „Šnapiai turi daugiau žmonių rotacijoje, daugiau aukštaūgių, yra greitesni ir rodo neblogus rezultatus. Manau, kad ši komanda turėtų pasinaudoti savo privalumais ir laimėti šią ketvirtfinalio porą.“

Vaidas Petrulionis, „Kažkas Bus“: „Šiemet mūsų komandai yra debiutinis sezonas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE. Komandos pagrindas sudarytas iš savos draugų kompanijos, kuri drauge žaidžia jau ne vienerius metus kitose miesto lygose, ne išimtis ir šis sezonas. Tačiau prie to pagrindo prilipdėme kelis atsitiktinius, gerai pažįstamus žaidėjus ir kas labiausiai džiugina, jie tikrai stipriai prilipo - dėl to esame labai patenkinti. Prieš debiutinį sezoną aukštų tikslų nekėlėme, tiesiog norėjome sekmadieniais susibėgti, gerai praleisti laiką bei pailsėti nuo visų krepšinio filosofijų ir taktikų.

Sezoną, kaip ir galima buvo tikėtis, pradėjome sunkiai. Pirmoje jo dalyje patyrėme keletą skaudžių pralaimėjimų bei kritome į „Bottom“ grupę. Antroji dalis visiškai kitokia - pripratome prie šiek tiek kitokių lygos taisyklių, pradėjome labiau vienas kitą suprasti, dar labiau susilipdėme bei pasiekėme ganėtinai daug svarbių pergalių, tai mus atvedė į stipriausiųjų aštuntuką. Galbūt komandos veidas pasikeitė, kai prie komandos prisijungė dar vienas gerai pažįstamas bičiulis Daumantas Kraujalis? Patekimą tarp aštuonių stipriausių vertiname tikrai gerai, tačiau patekimas į finalo ketvertą mūsų komandai vienareikšmiškai būtų labai geras pasiekimas.

Apie ateinančias ketvirtfinalio varžybas ganėtinai sunku kažką pasakyti. Turbūt daugumos skeptikų nuomonė tokia, kad „MF“ komanda nėra rimtas riešutėlis ir jiems kovoje dėl didžiosios taurės – ne vieta (galbūt ir mums), tačiau aš būčiau kategoriškai prieš tokias nuomones. Medicinos fakulteto vyrukai yra stipri komanda, turinti gerų žaidėjų bei su dideliu patirties bagažu. Visgi šiai komandai jau yra tekę pasidabinti lygos medaliais, o tai jau daug ką sako. Medikai turi labai daug lygiaverčių žaidėjų, o dauguma kitų komandų negali tuo pasigirti. Žinoma, reiktų nepamiršti pagrindinio komandos įžaidėjo Juliaus Ščipoko. Jis turbūt ir yra vienas iš komandos ramsčių – kai jo rankose kamuolys, toks jausmas, kad rezultatyvios atakos įvyksta iš niekur. Tarpusavio dvikovos baigties vertinti tikrai nederėtų, nes tai bus visų 80 minučių kova ir niekas nebus aišku, kol nenuskambės antrųjų rungtynių finalinis švilpukas. Jeigu reiktų vertinti procentais – žinoma, kad vertinčiau sau palankia linkme 51% prieš 49% …

Galutinis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono finišas neturėtų niekuo nustebinti ir jame aukso medaliais turėtų pasidabinti „Broliai Šaunuoliai“. Ši komanda sukomplektuota tiesiog puikiai. Kas bandys patampyti „broliams“ nervus finale? Sakyčiau, kad tai turėtų būti „ŠKK Šnapiai“, tačiau tik su viena sąlyga – jei komanda į likusias rungtynes rinksis pilnos sudėties. Jeigu lankomumas bus toks, koks įprastas, šio pasiekimo neturėtų būti. Mūsų komandos finišas, tikiuosi, bus geriausio scenarijaus – patekimas į finalo ketvertą, o ten, kaip ir komandos pavadinime, kažkas bus (juokiasi)”.

Į finalo ketvertą pateks: „Kažkas Bus“ (55%-45%)


„TG Sokol“ – „Ginio Pajėgos“

 Karol Ruselevič naudingiausias (20,00) "TG Sokol" ekipos žaidėjas

„TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgos“ šį sezoną pasidalino po pergalę, o pastarosios komandos kluptelėjimas TOP16 etapo rungtynėse prieš optimalios sudėties neturėjusius „ŠKK Šnapius“ 49:55 lėmė, kad šie kolektyvai susitiks dar du kartus.

Į šią ketvirtfinalio porą kurioje viena prieš kitą kovos panašaus kalibro ekipos bus nukreiptos ryškiausios prožektorių šviesos. Net ir turint padidinimo stikląšioje poroje favoritą surasti darosi labai sunku.

Komandos atkakliose tarpusavio rungtynėse šį sezoną jau pasidalino po pergalę bei patenka į sąrašą ekipų kurios šį sezoną lygoje klydo rečiausiai. „TG Sokol“ per 17 susitikimų pralaimėjo du kartus, „Ginio Pajėgos“ keturis. „Sakalai“ tarp visų DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio etapo dalyvių užfiksavo geriausią pergalių-pralaimėjimų balansą, o „Ginio Pajėgos“ su „ŠKK Šnapiais“ pasidalino 3-4 vietą. Už šias dvi komandas mažiau kartų (3) pralaimėjo tik „Broliai Šaunuoliai“.

„TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgos“ finalo ketverte dalyvavo po kartą ir abi kaip susitariusios ten liko be nieko. Tiek „TG Sokol“ prieš 3 metus, tiek „Ginio Pajėgas“ pernai pusfinalyje sustabdė būsymos čempionės. Atitinkamai „KK Išjunk šviesą“ (47:59) ir „KK Riešė“ (59:103).

Kelionė į finalo ketvertą abiems komandoms klostėsi skirtingai. „Ginio Pajėgos“ 2016-2017 metų sezono ketvirtfinalyje 73:58 bei 52:47 eliminavo poros favoritais laikytą „ŠKK Šnapių“ komandą, tuo tarpu 2014-2015 metų sezone „TG Sokol“ šiame etape nesunkiai susitvarkė (74:43 ir 70:61) su didelį darbą prieš tai nuveikusiu „BC Dugnu“. Pastaroji komanda reguliaraus sezono metu užėmė tik 16-tą vietą, tačiau aštuntfinalyje 64:59 sugebėjo palaužti reguliaraus sezono nugalėtojus „Brolius Šaunuolius“. Nugalėtojai neteisiami, tačiau „TG Sokol“ tą kartą tikrai pasisisekė, kad ketvirtfinalyje neteko žaisti prieš „Brolius Šaunuolius“. Ši komanda prieš tapdama didžiausios sensacijos per 10 sezonų aukaper 16-ka susitikimų buvo patyrusi vos vieną nesėkmę.

Panašu, kad šį sezoną kaip ir tą sėkmingiausią 2014-2015 m. „TG Sokol“ pavasarį išvengė duobių ir svarbiausiose sezono kovose bus pasirengusi pademonstruoti bent jau panašaus lygio krepšinį kokį rodė nuo 2017 metų spalio 22 dienos kai 10-tą savo sezoną pradėjo lengva pergale 63:30 prieš „RRKK&Bendorėlius“.

„TG Sokol“ krepšininkai ne kartą ir ne du, sezoną baigė neįgyvendinę savo tikslų, kai juos galutinę vietą lemiančiuose etapuose įveikdavo iki tol prastesnius rezultatus fiksavusios komandos. Pavasarį ne kartą sudegę „sakalai“ dabar puikiai žino, kad norint įveikti aukščiausius šio sezono barjerusreikia pamiršti visus per šešis mėnesius jau nuveiktus darbus bei DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio kovas pradėti nuo tuščio popieriaus lapo.

Dešimtasis sezonas „TG Sokol“ komandai išskirtinis ir tuo, kad ji pirmą kartą per visą šį netrumpą laikotarpį svarbiausias sezono kovas pasitinka būdama geros sportinės formos bei išvengusi net mažiausių duobių. Vos porą kartų atkakliose rungtynėse kritę „sakalai“ manau yra stabiliausia šio sezono visos lygos komanda.

Įdomu tai, kad abu šį sezoną patirti pralaimėjimai komandai kainavo pirmąsias vietas reguliaraus sezono grupėse. Pralaimėjimas 74:75 po pratęsimo „Ginio Pajėgoms“ neleido laimėti pirmojo etapo grupės („A“), o nesėkmė 59:67 prieš „Brolius Šaunuolius“ užkirto kelią į reguliaraus sezono nugalėtojų sostą.

„TG Sokol“ gali žaisti labai galingai, tačiau tam, kad tai įvyktų vien gero komandinio žaidimo bei optimalios atskirų žaidėjų sportinės formos nepakanka. Maksimaliems rezultatams būtinas geras psichologinis pasiruošimas, o būtent jis ne kartą ir pakišo koją šiai velniškai patyrusiai komandai.

Išoriškai atrodo, kad šį sezoną komanda labai pasitiki savimi, tačiau ar taip yra iš tiesų pamatysime tik akistatų su „Ginio Pajėgomis“ metu. Vis dažniau matyti kaip keičiasi atskirų žaidėjų veido išraiškos kai jie būdami laisvi nesulaukia perdavimo metimui atlikti iš su kamuoliu per ilgai užsižaidusių komandos draugų. Pagrindinis ekipos įžaidėjas Nerijus Pigaga taip pat vis dažniau tampa rūstus kai vienos ar kitos atakos metu lieka nuošalyje ir baigiamoje atakos fazėje neturi kamuolio savo rankose. Tai tik mažos detalės, tačiau kartais ir jos lemia daug, ypatingai kritiniais dvikovų momentais.

Šį sezoną „TG Sokol“ turėjo kelias įtemptas dvikovas, tačiau tada suklydus dar buvo progų viską ištaisyti. Dabar ateina metas išsiaiškinti kas yra tikrieji komandos lyderiai bei koks tvirtas yra jos charakteris. Pralaimėjus dabar šanso pasitaisyti teks laukti mažiausiai metus...

Ketvirtfinalio etapas dar nestartavo, tačiau ekipa jau turi pasirengusi planą „B“. Savo galimą nesėkmę ketvirtfinalyje vėl bus galima pateisinti „prasta“ turnyrine sistema kuri ją ir suvedė su pajėgiais varžovais. Tai, kad komandą jau veikia įtampa akivaizdu.

Nugalėti save ir susigrąžinti pasitikėjimą savo jėgomis ketvirtfinalyje bus būtina ir „Ginio Pajėgų“ žaidėjams. Komandos žaidimas pastaruoju metu buvo išsiderinęs, o ketvirtfinalyje ji startuos praėjus lygiai 14 dienų po blogiausių sezono rungtynių. Dvikovoje su „ŠKK Šnapiais“ (49:55) „Ginio Pajėgos“ prasčiausiai šį sezoną metė dvitaškius (31,58%), pelnė mažiausiai taškų (49) bei atliko mažiausiai rezultatyvių perdavimų (6). Rungtynės kuriose net keturi iš penkių pagrindinių ekipos žaidėjų sužaidė blogiau nei iki tol lėmė, kad 3 vieta po reguliaraus sezono turėjusi komanda ketvirtfinalyje kovos ne prieš „Visad gatavs“, o prieš galingą „TG Sokol“ kariauną. Tas faktas, kad iki lengvesnio kelio komandai trūko vos vienų geresnių rungtynių tikrai slėgs, o pralaimėjus pirmą dvikovą „sakalams“ gali ir galutinai pribaigti daugiau individualiai pajėgesnių žaidėjų turintį kolektyvą.

Psichologija bei nusiteikimas šioje poroje lems begalo daug, gal net daugiau nei visi taktiniai sumanymai ar turimi fizinių jėgų rezervai. Visgi ir šie du dalykai bus svarbūs ir labai įdomu ką komandos čia pasiūlys viena kitai.

Šešis mėnesius stebėdamas šių komandų žaidimą susidariau nuomonę, kad komandos jau spėjo parodyti savo tikruosius veidusir viena kitai kažkokių didelių taktinių siurprizų vargu ar pateiks.

Žiūrint į ekipų statistiką kažkokių didesnių pranašumų vienoje ar kitoje stovykloje įžvelgti taip pat sunku. „Ginio Pajėgos“ renka daugiau taškų (70,00 prieš 69,35), taikliau meta dvitaškius (49,45% prieš 46,94%), atkovoja daugiau atšokusių kamuolių (41,44 – 38,35), blokuoja daugiau varžovų metimų (3,31 – 2,53), mažiau klysta (9,31 – 9,35) bei rečiau pažeidžia taisykles (10,63 – 10,76). „TG Sokol“ geriau jaučiasi prie baudos metimų linijos (61,14% - 52,15%), meta ir pataiko daugiau tolimų metimų (28,18% - 27,32%), atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (16,24 – 14,38), perima daugiau kamuolių (10,18 – 6,38) bei renka 0,70 efektyvumo balo (70,76) daugiau nei varžovai.

„TG Sokol“ puolimas paremtas iš gynybos kylančiomis greitomis atakomis kurių smaigalyje dažniausiai atsiduria keturi rezultatyviausi komandos žaidėjai: Andrej Maisak (17,00), Nerijus Pigaga (16,87), Karol Ruselevič (16,80) arba Artūras Jankvoskis (15,42). Kai „TG Sokol“ prie varžovų krepšio atsiranda įgydami kiekybinę persvarą juos sutabdyti labai sunku, todėl „Ginio Pajėgoms“ privalu laimėti kuo daugiau mikro dvikovų kovojant dėl atšokusių kamuolių gynyboje bei išvengti klaidų kurias „sakalai“ taip pat žaibiškai verčia lengvais taškais.

Apsigynę nuo „TG Sokol“ greitų atakų lavinos„Ginio Pajėgų“ vyrai galės lengviau atsikvėpti bei žaisti jiems parankų lėtesnį, pozicinį krepšinį. Čia antrą kartą iš eilės į finalo ketvertą patekti bandančios ekipos koziriu turėtų tapti tvirtas 200 cm ūgio „centras“ Valdemar Lodziato (13,29 tšk., 11,07 atk. kam., 18,57 naud. bal.) prieš kurį varžovai turės vėl dvigubinti gynybą. Pagrindinis „Ginio Pajėgų“ aukštaūgis šį sezoną žaisdamas su „TG Sokol“ dar nerodė savo geriausio krepšinio, tačiau vistiek buvo labai naudingas. Per dvi rungtynes jis rinko po 10,50 taško (56,25% dvitaškiai), atkovojo po 12 atšokusio kamuolio ir fiksavo 17,50 naudingumo balų vidurkį.

„TG Sokol“ aukštaūgiai iškyrus 41,18% tolimų metimų pataikantį ir po 11,80 taško šį sezoną renkantį ekipos debiutantą Paulių Daukantą nepasižymi pelnomais taškais, todėl tiek Valdemar Lodziato, tiek Vidmantas Skapas ar kiti rezerviniai „Ginio Pajėgų“ sunkieji kraštai turės galimybių rizikuoti ir dažniau į pagalbą ateiti mažiukams. Didesnis dėmesys uždarant perdavimo liniją, ar pasaugant varžovų gynėjų prasiveržimus čia net gali būti svarbiau nei darbas gynyboje su tiesioginiu savooponentu.

Gera kova dėl atšokusių kamuolių išsiskiriantys Vidmantas Skapas (11,23 atk. kam.) bei Valdemar Lodziato (11,07) savo tiesioginius oponentus lenkia fizine jėga ir atletiškumu, todėl esant reikalui „1x1“ su savo tiesioginiais varžovais gali susitvarkyti ir be pagalbos.

Edgar Kolendo (pataiko 0,53 tritaškio per dvikovą) ir Paulius Daukantas (2,10) prieš oponentus šiai dienai gali išnaudoti nebent savo tolimus metimus. Abu jie šį sezoną atakas dažniau užbaigia tritaškiais nei dvitaškiais. Mobilumu ir greičiu jiems smarkiai nusileidžia tiek Valdas Butrimovič (2,31 tšk., 4,23 atk. kam.), tiek Vladimir Kiseliov (3,67 tšk., 4,6 atk. kam.).

„Ginio Pajėgų“ aukštaūgių pranašumas yra pakankamai apčiuopiamas, todėl lieka tik klausimas kaip jį pavyks panaudoti aikštelėje dar kartą? Per dvi rungtynes reguliaraus sezono metu „TG Sokol“ priekinė linija į „Ginio Pajėgų“ krepšį sumetė tik 8 taškus. Taip pat „sakalų“ vidurio puolėjai ir sunkieji kraštai atkovojo viso labo 21 atšokusį kamuolį. Varžovų skaičiai atitinkamai 42 ir 56.

Jei „Ginio Pajėgos“ pažabos „TG Sokol“ greitą puolimą, dominuos po abiem krepšiais, pastaroji komanda neturės kito pasirinkimo kaip mesti tolimus metimus. Visą šį sezoną „Ginio Pajėgos“ susidurdavo su problemomis gynyboje kai varžovai susikuria pakankamai progų tolimiems metimams. Tą paaiškinti galima ir tuo, kad komanda didžiąją rungtynių dalį naudoja aikštės gynybą.

„TG Sokol“ šį sezoną iš toli atakuoja 28,18% taiklumu (6 vieta lygoje) ir per dvikovą realizuoja bent po 7,2 tritaškio. Apie tai, kad „sakalai“ šį ginklą naudos byloja ir jau vykusių tarpusavio rungtynių protokolai. Per dvi rungtynes buvo pataikyta 18 metimų su 32,14% realizacija. Abu šie skaičiai lenkia komandos bendrus sezono vidurkius.

Tiesa net 10 iš tų 18-kos metimų pataikęs ir prieš „Ginio Pajėgas“ reguliaraus sezono dvikovose po 29,0 taško rinkęs puolėjas Artūras Jankovskis šiuo metu dažniau „šaudo“ tuščiais šoviniais. Per paskutines 4 rungtynes tikslą pasiekė vos 2 jo tritaškiai iš 25.

Daugiausiai problemų „Ginio Pajėgų“ gynybai šį sezoną sukūręs varžovas ketvirtfinalio dvikovą pasitinką praradęs pasitikėjimą savo tolimu metimu, o šis faktas tikrai turėtų džiuginti Artūro Jankovskio varžovus.

Tiesa laukti „dovanėlių“ iš vieno žaidėjo gal ir nereikėtų. Šį sezoną „TG Sokol“ vidutiniškai per rungtynes iš toli atakuoja po 25,47 kartus, tikslą pasiekia kaip jau minėjau ankščiau 7,2 metimo. TOP16 etape pastaroji komanda tolimais metimais rėmėsi dar dažniau: metė po 32,67 karto, o pataikė net po 10,67 metimo. Jei prie viso to vėl prabils Artūras Jankovskis galime sulaukti tikros tolimų metimų krušos.

Jeigu reguliaraus sezono dvikovose „Ginio Pajėgos“ neišsprendė Artūro Jankvoskio problemos, tai „TG Sokol“ kolektyvui sunkiai sekėsi stabdyti Justą Aršauską kuris žaisdamas prieš „sakalus“ rinko po 16 taškų (65% pataikymas iš žaidimo). Taip pat pastarasis krepšininkas atkovojo po 6 atšokusius kamuolius, atlikdavo po 6,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 18,5 efektyvumo balo.

Daugelis akcentuoja geležinę „TG Sokol“ gynybą (56,18 taško), tačiau skaičiai rodo, kad ir „Ginio Pajėgų“ kolektyvas moka ne ką prasčiau dirbti prie savojo krepšio. Šį sezoną pastaroji komanda į savo krepšį praleidžia po 62,31 taško. Jeigu žiūrėtume tik į rungtynių su DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį pasiekusiomis komandomis rezultatus čia „TG Sokol“ ekipos pranašumas jau būtų ryškesnis: 61,25 prieš 68,63 taško praleiso į savąjį krepšį.

Žvelgiant į komandų žaidimo braižą ir planą kurio jos dažniausiai laikosi galima daryti išvadą, kad daugiau opcijų puolime rinktis gali „Ginio Pajėgos“. Tokie žaidėjai kaip Domantas Žičkus (19,47 tšk. kam.), Lukas Poniškaitis (17,60 tšk.) ar Justas Aršauskas (11,86 tšk., 5,21 rez. perd.) gerai jaučiasi ir laikydamiesi komandinio žaidimo plano ir improvizuodami. Neretai jie baigia pakibusias komandos atakas žaisdami „1x1“, pataikydami sudėtingus metimus paskutinėmis jų sekundėmis ar išprovokuodami varžovų pražangas.

„TG Sokol“ gynėjai ir lengvieji krašto puolėjai neišsiskiria puikiais individualios gynybos įgūdžiais, todėl būtent šioje vietoje „Ginio Pajėgos“ turėtų ieškoti jiems reikalingo rakto į finalo ketvertą.

„Sakalai“ susidūrę su problemomis būtent šioje vietoje gali į kovą mesti abi tarpusavio rungtynes šį sezoną praleidusį Artur Tyševič (4,17 tšk., 7,33 atk. kam.) ir jam paskirti vieno iš varžovų lyderio globą. Su gynybinėmis užduotimis kurios atrodo sunkiausiai įveikiamos Artur Tyševič tikrai pajėgus susidoroti, tačiau tada komanda bus priversta kažkur rizikuoti rengdama savo atakas. Pastarasis žaidėjas energingas, ištvermingas ir fiziškai stiprus, tačiau puolime jį sunku įsprausti į kažokius rėmus, ypatingai ilgesnėse atakose. Norėdami sustiprinti gynybą perimetre „sakalai“ turės kažką paaukoti kitur. Nuo to kaip viskas susidėlios ir priklausys komandos likimas.

Mažiau lankstumo kuriant atakas turinčių „TG Sokol“ krepšininkų pusėje ilgesnis suolas su daugiau lygiaverčių žaidėjų, tačiau „Ginio Pajėgos“ antrus metus rotacijoje naudoja 7-8 žaidėjus ir prie tokio krūvio lyderiai panašu jau pripratę. Jeigu „TG Sokol“ komanda rungtynėms registruos 10 ar daugiau savo žaidėjų varžovų tai tikrai nešokiruos.

Mūsų laukia įdomi ir įtempta dviejų rungtynių sesija. Nugalėtojas paaiškės po antrųjų rungtynių didžiosios pertraukos, o jį lems nedidelės detalės bei pranašumai įgyti atskirose mikro dvikovose. „Ginio Pajėgų“ pusėje šį kartą nemažas pranašumas baudos aikštelėje, gebėjimas atsakingai sužaisti rungtynių pabaigas bei geresnė perimetro žaidėjų gynyba „1x1“. „TG Sokol“ netekę galimybės žaisti greitai turės tik vieną pasirinkimą – tritaškius. Jeigu tolimų metimų loterijoje„sakalams“ pasiseks jų galimybės antrą kartą per 10 sezonų patekti tarp keturių geriausių ekipų tik didės. Visgi manau, kad „Ginio Pajėgos“ šį kartą visą dėmesį fokusuosį savo krepšio apsaugą ir varžovus privers prie jų krepšio pasijausti labai nepatogiai. Įdomu kokia bus „TG Sokol“ komandos reakcija, jeigu varžovai jiems leis mesti daug tolimų metimų, o jie ims ir nekris?

Spėčiau, kad 8-11 taškų persvara po pirmųjų rungtynių šioje begalo daug žadančioje poroje būtų pakankamai saugi ir antrosiose rungtynėse ją būtų begalo sunku panaikinti.

Reguliarus sezonas (1 etapas): „TG Sokol“ (6/1) – 2 vieta (A grupė) / „Ginio Pajėgos“ (7/0) – 1 vieta (A grupė).

Reguliarus sezonas (2 etapas): „TG Sokol“ (6/1) – 2 vieta (D grupė) / „Ginio Pajėgos“ (4/3) – 3 vieta (D grupė).

Reguliarus sezonas (reitingas): „TG Sokol“ (2) – „Ginio Pajėgos“ (3).

TOP16:„TG Sokol“ (3/0) – 1 vieta (C grupė) / „Ginio Pajėgos“ (2/1) – 2 vieta (D grupė).

Tarpusavio susitikimai šį sezoną:„TG Sokol“ – „Ginio Pajėgos“ 74:75 (po pratęsimo) ir 66:60.

Justas Aršauskas šį sezoną prieš "TG Sokol" žaidė užtikrintai

Karol Ruselevič, „TG Sokol“: „Ginio Pajėgų“ komanda mums yra puikiai žinoma. Šį sezoną vieną kartą pralaimėjome, kitą laimėjome keliais taškais. Tikiuosi, kova dėl patekimo į pusfinalį bus gera, o kas žengs toliau, prognozuoti labai sunku. Visos ketvirtfinalių poros sunkiai prognozuojamos. Mano manymu, mažiausiai bėdų šiame etape turės „Broliai Šaunuoliai“, jeigu surinks visus žaidėjus. „Visad gatavs“ gali pasinaudoti taip pat tuo, kad „ŠKK Šnapių“ lyderiai nesirenka į rungtynes.“

Mantas Bielinskas, „Ginio Pajėgos“: „Taigi prasideda lemiamos kovos, sveikinu visas komandas, patekusias į atkrintamąsias ir pasiekusias savo užsibrėžtus tikslus.

Mūsų komandai, tiesiogine to žodžio prasme, nepasisekė paskutinėse rungtynėse prieš „ŠKK Šnapius“ (TOP16 rungtynės dėl pirmos vietos „D“ grupėje) ir jau ketvirtfinalyje turim labai stiprų varžovą, su kuriuo šį sezoną apsikeitėme pergale ir pralaimėjimu. Mūsų komandos ir varžovų sudėtys žaidėjų meistriškumo prasme apylygės, todėl serijos galutinį rezultatą nulems smulkios detalės, kovingumas ir sportinė sėkmė, pastarosios labiausiai linkiu savo komandai.

„Brolių Šaunuolių“ – „Negerų“ serijos galutinį rezultatą labiausiai įtakos tai, ar rungtynėse žais pragrindinis brolis Gediminas (Gediminas Povilauskas). Visgi ir be jo komanda turi viską, kad peržengtų „Negerų“ barjerą.

„MF“ ir „Kažkas Bus“ poroje favoritais išskirčiau tritaškininko Vaido Petrulionio komandą – „Kažkas Bus“. Komanda „Vaikinai“, kurios pagrindu suformuota „Kažkas Bus“, šį sezoną atrodo solidžiai visose Vilniaus miesto mėgėjų krepšinio lygose. Žaidėjai tarpusavyje gerai susižaidę, sudėtis subalansuota, todėl šansai pakilti ant prizininkų pakylos – labai dideli.

„ŠKK Šnapiai“ – „Visad gatavs“: Deja, bet „ŠKK Šnapių“ varžovai šioje serijoje liks „gatavi“, kaip ir „visad“. Mačiau, kad pastaroji komanda jau užsiregistravo į pavasario čempionatą – sėkmės jiems tame turnyre.

Į finalo ketvertą pateks: „Ginio Pajėgos“, „Broliai Šaunuoliai“, „Kažkas Bus“ ir „ŠKK Šnapiai“.“

Į finalo ketvertą pateks: „Ginio Pajėgos“ (55%-45%)


„ŠKK Šnapiai“ – „Visad gatavs“

 Vygantas Versockas ir "Visad gatavs" žaidžia geriausią sezoną komandos istorijoje

Ketvirtfinalio poroje kurioje susitiks pirmą kartą tarp 8 geriausių sezono komandų patekę „Visad gatavs“ komandos krepšininkai bei du kartus iš eilės būtent šiame etape suklupę „ŠKK Šnapiai“ niekas didelės intrigos nelaukia.

Čia kovos dvi skirtingo pajėgumo komandos, todėl niekas neabejoja „ŠKK Šnapių“ komandos sėkme. Visgi daugelis komandų atstovų neatmeta tikimybės, kad šį sezoną ne kartą sunkiai į rungtynes vos 5-6 žaidėjus surinkę ir net techninio pralaimėjimo neišvengę „ŠKK Šnapiai“ į kuklų varžovą vėl gali pažiūrėti pro rožinius akinius.

Jeigu taip nutiks komanda kuriai prieš sezoną buvo prognozuojamas žygis į finalo ketvertą nubaus pati save. „ŠKK Šnapiai“ nesurinkę penkių žaidėjų į paskutines reguliaraus sezono rungtynes prieš „Negerų“ komandą užsidirbo techninį pralaimėjimą (0:20) kuris paskutinę minutę pakoregavo net kelių komandų vietas galutiniame reguliaraus sezono reitinge. „ŠKK Šnapiai“ iš 3 vietos krito į 6, „Ginio Pajėgos“ iš 4 palypėjo į 3, „Negeri“ iš 6 pakilo į 5, o „Šaras sugriovė Marčėlą“ iš 5 vietos pasislinko į 4.

Kaip parodė TOP16 etapo kovos šis netikėtas vienų iš sezono favoritų „manevras“ sujaukė planus kitiems, tačiau ne patiems šnapiams. TOP16 (D) grupėje komanda startavo lengva pergale 88:66 prieš „Zarasus“, antrosiose šio etapo rungtynėse buvo išgyventa drama 62:59 žaidžiant su „RRKK&Bendorėliais“, o visas reguliaraus sezono nuodėmesjai pavyko nuplauti parodžius charakterį rungtynėse su „Ginio Pajėgomis“. Rungtynėse dėl pirmosios vietos TOP16 (D) grupėje „ŠKK Šnapiai“ vertėsi be trijų starto penketo žaidėjų, tačiau pademonstravo puikią gynybą ir šventė pergalę 55:49 kuri leido jiems ketvirtfinalyje išvengti „TG Sokol“.

Reguliaraus sezono metu komanda vos keliose rungtynėse turėjo visus svarbiausius žaidėjus, tačiau ir prie tokių aplinkybių ji įskaičiavus techninį pralaimėjimą klupo viso labo tik 3 kartus. „O.P.A.“ komandai dar pirmajame etape buvo nusileista 68:79. Antrajame pralaimėta 73:80 „Broliams Šaunuoliams“ bei 45:69 „TG Sokol“. Abiejose šiose rungtynėse komandai trūko daugelio svarbiausių žaidėjų, todėl pirmą kartą trūko jėgų gynyboje, o antrąjį išradingumo puolime.

Objektyviai įvertinus tai, kad šį sezoną komanda pajėgiausios sudėties praktiškai nežaidė, o dėl nesužaistų penkių rungtynių limito neteko vos vieno svarbaus žaidėjo (Algirdo Macijausko) galime daryti išvadą, kad ši komanda tarp visų tų kurios pateko į DIDŽIOSIOS taurės TOP8 turi daugiausiai rezervų ir potencialo radikaliai pagerinti savo žaidimą.

Aišku susižaidimo gerinimui ir taktinių naujovių įdiegimui laiko nėra, tačiau rimtai pažiūrėję į ketvirtfinalyje laukiantį „Visad gatavs“ kolektyvą „ŠKK Šnapiai“ pakeliui į finalo ketvertą turės dvi rungtynes kurių metu kovinėmis sąlygomis galima susiderinti savo žaidimo gijas.

„ŠKK Šnapių“ rezultatas ketvirtfinaliuose iki šio sezono 0-4, todėl į viską reikia žiūrėti labai rimtai. Kitaip to pirmojo karto finalo ketverte gali ir nebūti.

„Visad gatavs“ šį sezoną demonstravo didelį norą, kovingumą bei pakankamai brandų žaidimą. Didelių stebūklų komanda nekūrė, tačiau įveikdama tas varžoves kurias galėjo ir privalėjo įveikti perašė dar 2010-2011 metų sezone prasidėjusią klubo istoriją. Pergalių kurios galėjo komandą kilstelėti aukščiau nei 10-toji vieta po reguliaraus sezono galėjo būti ir daugiau, jeigu „Visad gatavs“ turėtų ilgesnį suolą bei sugebėtų vienodą tempą išlaikyti bent 30-35 dvikovos minutes. Tokių rungtynių kai komanda turėdama iniciatyvą savo rankose patyrė pralaimėjimus buvo ne vienos.

Į nerėgėtas aukštumas šį sezoną pakilę „Visad gatavs“ vyrai reguliaraus sezono metu pasiekė 8 pergales per 14-ka rungtynių, o beviltiškai pralaimėjo tik „Zarasams“ (54:82) bei „ŠKK Šnapiams“ (65:92).

Žaisdami su ketvirtfinalio varžovais „Visad gatavs“ krepšininkai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 27-48, o tai ir lėmė tokį didelį didelį skirtumą.

Prieš TOP16 (C) grupės rungtynes apie visada pasiruošusių šuolį į DIDŽIĄJĄ taurę niekas garsiai nekalbėjo. Šioje grupėje komanda galėjo likti trečia ir ketvirta. Visgi „Visad gatavs“ jau pirmosiose rungtynėse (54:73) privertė du kėlinius vargti „TG Sokol“ krepšininkus ir parodė, kad turi rimtų ambicijų kovoti dėl šiltesnės vietos po saule. Kovo 18 dieną 68:54 buvo įveiki 7 vietą reguliaraus sezono metu užėmę „KK Alkani“, o dar po savaitės (03.25) antroji vieta įtvirtinta 73:49 nušlavus „Juoda-Balta“ (15 vieta).

„Visad gatavs“ užtikrintai sužaidė tiek reguliaraus sezono finiše, tiek TOP16 etape ir tikrai nusipelnė bent jau bandymo pasibelsti į finalo ketverto vartus. Jeigu žiūrėtume tik į tų rungtynių rezultatus kai teko žaisti prieš kitas septynias į ketvirtfinalį patekusias komandas „Visad gatavs“ pergalių – pralaimėjimų balansas būtų labai kuklus (1-4). „TG Sokol“ bei „ŠKK Šnapiams“ pralaimėta vidutiniškai 23 taškais, o su „MF“ pasidalinta po pergale (70:74 ir 76:67).

„Visad gatavs“ savo šansą išnaudojo ir už nugarų jau paliko 16-ka 2017-2018 metų sezone startavusių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS komandų, tačiau vertinant komandos rezultatus, sudėtį bei turimus rezervus nesuklysiu pasakęs, kad tai mažiausiai galimybių eiti toliau turinti ekipa iš visų kurios pasiekė šį etapą.

„Visad gatavs“ turėjo nedaug dvikovų prieš pajėgiausias šio sezono komandas ir didžiąją jo dalį praleido diktuodama sąlygas prieš sezoną jau baigusias arba į MAŽOSIOS taurės turnyrą iškritusias komandas, tačiau net ir žaisdama su sąlyginai lengvesniais varžovais ji „ŠKK Šnapiams“ smarkiai dabar nusileidžia pagal daugelį statistinių rodiklių.

„ŠKK Šnapiai“ taikliau meta dvitaškius (53,77% - 47,30%), renka daugiau taškų (76,63 – 65,41), atkovoja daugiau atšokusių kamuolių (39,50 – 35,35), atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (17,25 – 16,65), blokuoja daugiau varžovų metimų (2,44 – 1,47), rečiau klysta (12,94 – 14,00), rečiau prasižengia (9,06 – 11,59) bei renka ženkliai daugiau efektyvumo balų (78,00 – 60,12). „Visad gatavs“ būsimus ketvirtfinalio varžovus lenkia pagal perimtus kamuolius (12,71 – 10,63) bei 0,16% pagal baudos metimų taiklumą. Nedaug visada pasiruošęvaržovams nusileidžia pagal tolimų metimų taiklumą (-0,09%).

Žvelgiant į statistikos suvestines per daug akivaizdu, kad „Visad gatavs“ komanda puolime dažnai remiasi tolimais metimais. Per dvikovą ji meta po 30,65 tolimo metimo, o pataiko net 8,24. Tiesa komandoje tiksliau nei 30% taiklumu tritaškius realizuoja vos du žaidėjai: Jurij Chšanovskij (2/4) bei Tumas Bajoras (5/15).

Po 7,94 tritaškio per rungtynes šį sezoną smeigianys „ŠKK Šnapiai“ pagal šį rodiklį varžovams nusileidžia labai nežymiai, tačiau turėdami savo rotacijoje brolius Kirlius bus pasirengę varžovus žudyti jų pačiu mėgstamiausiu būdu. Šį sezoną po 22,80 taško renkantis Laurynas Kirlys pataiko 37,50% tolimų metimų, o Kristijonas Kirlys renka po 20,83 taško su 42,86% tolimų metimų realizacija.

Jei šie du svarbiausi „ŠKK Šnapių“ žaidėjai ketvirtfinalių dvikovų nepraleis, o atvykę į jas žais pilna jėga „Visad gatavs“ gynybos lauks pats tikriausias pragaras. Reguliaraus sezono tarpusavio rungtynėse šnapiai pasiekę lengvą pergalę net ir be Kirlių sugebėjo pataikyti 11 tolimų metimų (11/34).

Jeigu „Visad gatavs“ bandys varžovus pranokti taškų lenktynėse ir nesistengs ilginti savo atakų pralaimėjimai dideliais skirtumais neišvengiami. Labai tikėtina, kad „ŠKK Šnapiai“ viską bandys išspręsti jau pirmosiose rungtynėse, todėl „Visad gatavs“ privalo kiek įmanoma ilgiau išsilaikyti ant kojų.

Reikia tikėtis, kad šios poros abu ketvirtfinalio susitikimai nevirs vienos komandos totaliniu dominavimu ir „Visad gatavs“ į rungtynes atvyks pakovoti rimtai. Komanda jau padarė daugiau nei buvo galima tikėtis prieš sezoną, jos neturėtų kaustyti įtampa, todėl galima žaisti atsipalaidavus ir mėgautis žaidimu. Labai tikiuosi, kad „Visad gatavs“ vyrai bent į pirmas rungtynes neateis gyvendami pralaimėjimo nuotaikomis.

Jeigu „ŠKK Šnapiai“ į aikštelę žengs turėdami abu brolius Kirlius ir dar vieną kitą svarbų žaidėją „Visad gatavs“ gynyba turės vos vieną pasirinkimą, taikyti aikštės gynybą bei tikėtis, kad pavyks atsilaikyti baudos aikštelėje, o varžovams pasitaikys juoda diena metant tritaškius.

Trumpą suolą turintys „Visad gatavs“ vyrai nėra šiai dienai su varžovų lyderiais tvarkytis „1x1“. Net ir pristabdžius vieną ar kitą „ŠKK Šnapių“ žaidėją atsiras kitų kurie gali nulemti rungtynių baigtį.

Varžovams meistriškumu ir ūgiu smarkiai nusileidžiantys šios poros autsaideriai turės būti kantrūs, tvirti ir ramūs. Juodas darbas, pasiaukojimas ir pagalba vienas kitam gali tapti tuo čiužiniu ant kurio kristi bus ne taip skausminga.

„ŠKK Šnapių“ perimetro žaidėjai pasižymi labai agresyvia gynyba, o perėmę kamuolius greitai pasileidžia į priekį, todėl „Visad gatavs“ mažiukai turės labai branginti kamuolį ir nešvaistyti skubotų tolimų metimų. Pastaroji komanda turės puolime žaisti kantriai ir drausmingai, nepasimesti kai varžovai juos bandys paspausti. Tuo, kad „ŠKK Šnapiai“ surinkę optimalios sudėties spaus varžovus aš net neabejoju.

Tam, kad „Visad gatavs“ visiškai nesubyrėtų tokie ekipos gynėjai kaip Vygantas Versockas (17,65 tšk.) ar Artiom Lisovskij (10,81) turės netik patys artėti prie savo pelnomų taškų vidurkių, tačiau ir laukti didesnės pagalbos iš rezervinio savo komandos gynėjo Jurij Chšanovskij (4,21 tšk.). Lygiaverčių keitimų savo pagrindiniams gynėjams „Visad gatavs“ neturi, o šią tuštumą bent iš dalies užpildyti galėtų nuo sausio 14 dienos rungtynėse nematytas Tumas Bajoras (6,88 tšk.). Palyginimui „ŠKK Šnapiai“ savo roatcijoje turi Marių Ditkevičių bei Andrių Švesą kurie žaisdami trumpą laiką vaizdo aikštelėje tikrai nesugadins, o pridėjus Karolį Bagdoną (11,90 tšk.) bei senokai žaidusį Tadą Gimžauską (9,0 tšk.) perimetro žaidėjų grandyje turės akivaizdų pranašumą. Jeigu vienas ar kitas iš jų nežais „Visad gatavs“ mažiukams užduotys nei puolime, nei gynyboje nuo to nepalengvės.

Tikrai nelengvesnės užduotys prie savojo krepšio lauks ir „Visad gatavs“ puolėjų bei „centrų“. Puikiai šį sezoną į komandos gretas įsiliejo Lukas Praskorys, tačiau jis kaip ir daugelis varžovų lyderių nepasižymi pavyzdingu rungtynių lankomumu. Per 7 žaistas rungtynes komandos lyderis rinko po 19,43 taško, atkvojo po 9,43 atšokusius kamuolius ir fiksavo aukščiausią komandoje naudingumo balų rodiklį (24,57).

Šį kartą Luko Praskorio, Dainiaus Strakšio (9,76 tšk., 7,47 atk. kam.), Eriko Dubovskio (7,25 tšk., 5,81 atk. kam.) bei Andriaus Valentinavičiaus (4,38 tšk.) lauks verti dėmesio ūgiu ir atletiškumu išsiskiriantys oponentai, todėl renkant taškus iš po krepšio bei kovojant dėl atšokusių kamuolių prireiks titaniškų šio ketvertuko pastangų. Jeigu vienas ar kitas negalės žaisti ir taip komandos kukli rotacija dar sumažės „Visad gatavs“ turės didelių nemalonumų.

Donatas Ditkevičius bei Vytautas Cicėnas meistriškumu paskutiniams trims tikrai nenusileidžia, o čia kalbame tik abie du „ŠKK Šnapių“ rezervo žaidėjus. Trys svarbiausi Matas Budginas, Martynas Rakauskas bei Marius Kazlauskas per rimti riešutėliai „Visad gatavs“ komandos puolėjų ir „centrų“ grandžiai .

Matas Budginas šį sezoną renka po 17 taškų ir kolkas dar nedemonstruoja optimalios sportinės formos (10,88 naud. bal.), tačiau šis puolėjas jau yra lipęs ant aukščiausios SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pakylos laiptelio su „KK Išjunk šviesą“, yra velniškai patyręs ir tą patirtį gali išnaudoti bet kurią rungtynių akimirką. Čempionas esant kritiniai situacijai gali netik pataikyti pergalingą metimą, tačiau ir blokuoti varžovų lemiamą ataką.

Sausio mėnesį lygoje dominavęs Martynas Rakauskas visus savo tiesioginius varžovus lenkia netik ūgiu, bet ir mobilumu. Šį sezoną universalus aukštaūgis pelno po 21,36 taško, atkovoja po 11,18 atšokusio kamuolio (19,73 naud. bal.) ir dar pataiko per rungtynes bent po 2,45 tritaškio. Tiesa jis linkęs piknaudžiauti tolimais metimais, o juo meta tik 25,23% taiklumu. Apsiginti nuo ilgas rankas turinčio Martyno Rakausko tritaškių begalo sunku, o ir „Visad gatavs“ tam neturi tinkamų įrankių. Mano nuomone varžovai turi kiek įmanoma dažniau rizikuoti jį palikdami prie tritaškio linijos, tačiau būtinai apriboti jo veiksmus baudos aikštelėje. Ten atsidūręs ir varžovų dėmesio nesulaukęs vienas iš „ŠKK Šnapių“ lyderių surinks dviženklį skaičių atšokusių kamuolių, o tai žymiai labiau komplikuos „Visad gatavs“ gynybos užduotis nei tas vienas kitas jo taiklus tolimas metimas.

Dvigubo dublio rodiklius (10,25 tšk., 10,13 atk. kam., 13,63 naud. bal.) šį sezoną fiksuoja ir 205 cm ūgio „centras“ Marius Kazlauskas. Šis aukščiausias „ŠKK Šnapių“ žaidėjas yra pakankamai lėtas, tačiau ilgos rankos prieš nei vieno bent 195 cm ūgio žaidėjo neturintį varžovą tą paslankumo stoką tikrai kompensuos. Reguliaraus sezono rungtynėse kurias „ŠKK Šnapiai“ prieš „Visad gatavs“ laimėjo 92:65 būtent šis milžinas demonstravo efektyviausią krepšinį (12 tšk., 14 atk. kam., 7 per. kam., 27 naud. balai).

„Visad gatavs“ savo greičiu kai aikštelėje bus šis „centras“ pasinaudoti vargu ar galės, nes „ŠKK Šnapiai“ puikiai žino savo vidurio puolėjo minusus ir moka juos paslėpti. Tą jau matėme ir svarbiose rungtynėse su „Ginio Pajėgomis“ kuriose Mariui Kazlauskui teko galinėtis su žymiai rimtesniais oponentais. Kol į gynybą grįžta Marius Kazlauskas likę keturi „ŠKK Šnapių“ žaidėjai yra pajėgūs apsiginti arba bent atsilaikyti kažkurią atakos dalį ir varžovams jų aikštelės pusėje turint kiekybinę persvarą.

„ŠKK Šnapiai“ keliomis galvomis pranašesnė komanda, todėl šios poros likimą pakeisti gali tik didelis stebūklas ir visiškas favoritų atsipalaidavimas. Viskas atrodys per daug nelogiška jeigu „žaliai-balti“ patys sau iškas duobę ir vėl liks be finalo ketverto kovų.

Žinant kaip po žiemos švenčių į rungtynes sunkiai rinkosi favoritais laikoma komanda ji tikriausiai negalvos kas bus po savaitės ir visus reikalus norės sutvarkyti dar balandžio 8 dieną. Jeigu „ŠKK Šnapiai“ pirmosiose rungtynėse susikraus bent dviženklį pranašumą jo tikrai pakaks, kad bilietas į pusfinalį liktų rankose net ir tuo atveju, jeigu antrajame susitikime vėl tektų žaisti surinkus vos 5-6 žaidėjus.

Aiškiausia iš visų ketvirtfinalio porų, tačiau finalinis nei vienų rungtynių švilpukas dar nenuskambėjo. Kaip pasakytų labai korektiški krepšinio treneriai ir specialistai prieš rungtynes abiejų komandų galimybės yra 50 -50. Gal visgi „Visad gatavs“ nurašyti dar per anksti?

Reguliarus sezonas (1 etapas): „ŠKK Šnapiai“ (6/1) – 2 vieta (B grupė) / „Visad gatavs“ (3/4) – 5 vieta (B grupė).

Reguliarus sezonas (2 etapas): „ŠKK Šnapiai“ (4/3) – 6 vieta (D grupė) / „Visad gatavs“ (5/2) – 1 vieta (F grupė).

Reguliarus sezonas (reitingas): „ŠKK Šnapiai“ (6) – „Visad gatavs“ (10).

TOP16:„ŠKK Šnapiai“ (3/0) – 1 vieta (D grupė) / „Visad gatavs“ (2/1) – 2 vieta (C grupė).

Tarpusavio susitikimai šį sezoną:„ŠKK Šnapiai“ – „Visad gatavs“ 92:65.

Laurynas Kirlys ("ŠKK Šnapiai") mėgsta didelę kainą turinčias rungtynes, neveltui jis tris kart lygos čempionas

Andrius Švedas, „ŠKK Šnapiai“: „Ketvirtfinalyje gavome pažįstamą ir parankų varžovą. Tai trečias ir, ko gero, geriausias mūsų šansas per pastaruosius kelis sezonus prasibrauti į finalo ketvertą. Esame motyvuoti ir koją pakišti galime tik patys sau neįvertinę varžovų ar prastai susirinkdami į rungtynes. Šį sezoną DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio poros susidėliojo labai įdomiai. Bent dvi iš jų papuoštų finalinį ketvertą ar net finalo varžybas. Mums gerai, kad atkris du stiprūs varžovai, kurie prieš sezoną ekspertų buvo laikyti vienais iš favoritų į finalinį ketvertą. Manau, kad į sekantį etapą vis dėlto pateksime mes, „Broliai Šaunuoliai“, „Ginio Pajėgos“, o paskutinis dalyvis pagal pastarųjų sezonų tendencijas greičiausiai bus lygos naujokai – „Kažkas Bus“.

Vygantas Versockas, „Visad gatavs“: „Manau, kad į finalo ketvertą pateks „Broliai Šaunuoliai“, „MF“, „TG Sokol“ ir „ŠKK Šnapiai“. Mūsų ir „ŠKK Šnapių“ poroje intrigos daug nebus. Jeigu varžovai surinks visą savo sudėtį viskas gali pakrypti į vienus vartus, galutinis rezultatas bus 2-0 „ŠKK Šnapių“ naudai. „Kažkas Bus“ ir „MF“ poroje galima laukti atkaklios kovos, jeigu „Kažkas Bus“ seksis pataikyti tolimus metimus, jie turės šansą laimėti, bet šiaip manau, kad šiandien stipresni „MF“. „Brolių Šaunuolių“ ir „Negerų“ poroje ryškus favoritas – „Broliai Šaunuoliai“, galutinis rezultatas čia taip pat bus 2-0. „TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgų“ poroje turėtų būti labai atkakli serija, tačiau toliau turėtų žengti „TG Sokol“.

Į finalo ketvertą pateks: „ŠKK Šnapiai“ (80%-20%)


Į DIDŽIOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalį patekusių komandų atstovų nuomone kelionė į finalo ketvertą lengviausiai klostysis „Broliams Šaunuoliams“ bei „ŠKK Šnapiams“. Dauguma pateikusių savo prognozes pusfinalyje mato ir lygos naujokus „Kažkas Bus“. Dauguma www.krepsinistau.lt kalbintų lygos dalyvių didžiausios intrigos laukia „Ginio Pajėgų“ ir „TG Sokol“ ekipų mūšiuose. Vieni nežymiais favoritais laiko antrą kartą iš eilės bilieto į finalo ketvertą siekiančią „Ginio Pajėgų“ kariauną, kiti mano, kad 2014-2015 metų sezono pasiekimą pakartos „TG Sokol“.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.