Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
TOP16: 3 – asis turas. (2018.03.25)

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE kovo 25 dieną finišavo TOP16 etapo kovos. Oficiali lygos svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia trečią šio etapo turą.

 

Paaiškėjusios DIDŽIOSIOS ir MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalių poros, kiti svarbiausi rungtynių akcentai tradicinėje lygos savaitės apžvalgoje.

DIDIDŽIOJI TAURĖ

 „Broliai Šaunuoliai“ (A1) – „Negeri“ (B2)

„MF“ (B1) – „Kažkas Bus“ (A2)

„TG Sokol“ (C1) – „Ginio Pajėgos“ (D2)

„ŠKK Šnapiai“ (D1) – „Visad gatavs“ (C2)

 

 

MAŽOJI TAURĖ

„O.P.A.“ (A3) – „Šaras sugriovė Marčėlą“ (B4)

„KK Alkani“ (C3) – „RRKK&Bendor ėliai“ (D4)

„Zarasai“ (D3) – „Juoda-Balta“ (C4)

Apie DIDŽIOSIOS ir MAŽOSIOS taurės ekipų galimybes žengti į finalo ketvertą daugiau kalbėsime kitą savaitę pasirodysiančiose apžvalgose, o dabar galima konstatuoti faktą, kad SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE balandžio mėnesį bus labai karšta. Kurios komandos pateks į pusfinalius prognozuoti labai sunku, nes vos tik keliose porose galima įžvelgti didesnį pranašumą prieš oponentus turinčias komandas.

Iš į MAŽOSIOS taurės turnyrą patekusių komandų labiausiai tikriausiai užjausti reikėtų „O.P.A.“. Prieš metus geresnį rezultatą užfiksavusi komanda buvo vienintelė iš visų tų kurios nepateko į pagrindinį turnyrą verta ten būti. Kitos komandos arba neprilygo varžovėms meistriškumu arba įdėjo per mažai pastangų...

Vos tik pasibaigė TOP16 etapas ir paaiškėjo DIDŽIOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalių etapo poras iškart atsirado heiteriųįžvelgiančių teisybės trūkumų antrus metus egzistuojančioje turnyro sistemoje. Vieniems užkliuvo tai, kad į finalo ketvertą garantuotai pateks bent viena ten „neverta“ būti komanda. Kalba eina apie „MF“ ir „Kažkas Bus“ porą. Studentai būdami 12 po reguliaraus sezono TOP16 etape pranoko dvi pirmojo penketuko komandas, šį sezoną turėjo vos kelias blogesnes rungtynes ir tikrai nusipelnė bent kažkiek pagarbos iš elitinių arba bent save tokiomis laikančių šio sezono komandų.

„Kažkas Bus“ šį sezoną žaisdami su tokiomis ekipomis kaip „Broliai Šaunuoliai“, „Ginio Pajėgos“ ar „TG Sokol“ sužaidė vos vienas blankesnes rungtynes. Komanda šiuo metu lygoje antra pagal pelnomus taškus (78) bei naudingumo balus (83,07).

„Visad gatavs“ šį sezoną jau pranoko save. Įveikti „ŠKK Šnapius“ ekipa vargu ar sugebės, tačiau bent jau šanso pabandyti sezono finiše įsibėgėję lygos senbuviai tikrai verti. Jų pasirodymui didelę įtaką turės ir tai kaip rimtai į „išsišokėlius“ žiūrės „žaliai – balti“.

„Negeri“ TOP16 etapo starte gavo per ausį nuo „BC Kibirų“ (59:62), tačiau vėliau kai neturėjo teisės klysti parodė charakterį. Penktą kartą iš eilės tarp geriausių 8 sezono komandų patekusi komanda dabar gali pati kaltinti tik pati save, kad neišvengė akistatos su reguliaraus sezono nugalėtojais „Broliais Šaunuoliais“. Komanda prieš dvikovą su „MF“ žinojo kaip TOP16 (A) grupėje išsidėstė varžovai ir viską kontroliavo pati. Įpusėjus rungtynėms „Negeri“ pirmavo 21 taško skirtumų, po trijų 16-kos. Iki pirmos vietos grupėje ekipai pritrūko 2 taškų, o juos tinkamai įvertinus situaciją tikrai buvo galima atsikovoti net ir tada kai po didžiosios pertraukos ekipos žaidimas ėmė byrėti. „MF“ viską suskaičiavo geriau, o „Negeri“ kaip ir dažniausiai „užsirovė“ ne ant tų varžovų kurių labiausiai geistų. Visgi kol nesibaigė antrosios šios poros ketvirtfinalio rungtynės „Negerų“ sezonas tęsiasi.

Po pralaimėjimo 49:55 „ŠKK Šnapiams“ kovoja dėl 1 vietos TOP16 (D) grupėje netik sau, tačiau ir varžovams gyvenimą apsunkino „Ginio Pajėgų“ krepšininkai. Jie su „TG Sokol“ sudarys karščiausią DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio porą.

Ketvirtfinalio etape įrodę savo pranašumą keliaus toliau, pralaimėję galės „kaltinti“ tik save, turnyro sistemą, rungtynių arbitrus arba fortūną.

„Jeigu nori būti stipriausias, turi nugalėti visus“ (Šarūnas Jasikevičius)

TOP16 (A)

„Kažkas Bus“ – „O.P.A.“ 80:72

Rungtynėse kuriose buvo kovojama dėl antrosvietos TOP16 (A) grup ėje susitiko reguliaraus sezono reitingo kaimynės „Kažkas Bus“ bei „O.P.A.“.

Jau susitikimo pradžioje buvo matyti, kad komandos žais atvirtą krepšinį, todėl kova dėl patekimo į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį prasidėjo be jokios žvalgybos. Įpusėjus ketvirčiui persvaros neturėjo niekas (12:12), tačiau užtikrintai gynyboje sužaidusi „O.P.A.“ keturių minučių atkarpą laimėjo 8:2 bei pirmą 10 minučių trukusią dvikovos dalį laimėjo 22:16.

Matant su kukiu užsivedimu rungtynes pradėjo „kaimynės“ buvo per daug akivaizdu, kad niekas savo noru į MAŽĄJĄ taurę tikrai nesiverž.

Antrajame kėlinyje Vaido Petrulionio vedini „Kažkas Bus“ kėlė vis didesnį pavojų varžovų krepšio saugumui, tačiau savų atsakymų turėjo ir „O.P.A.“. Vyresnė už varžovus komanda niekuo šiems nenusileido greičiu ir įpusėjus antrajam kėliniui netik spėjo atstatyti po pirmojo kėlinio turėtą 6 taškų pranašumą, tačiau jį net ir padidino iki 10-ties (36:26).

„Kažkas Bus“ antrąją susitikimo dalį pradėjo turėdama 7 taškų deficitą (33:40), tačiau po tolimų metimų krušos sudavusios rimtą smūgį „O.P.A.“ komandiniai gynybai lygos naujokai viską greitai pataisė. Daumanto ir Mindaugo Kraujalių metimai išvedė reguliarų sezoną vienu laipteliu žemiau baigusią ekipą į priekį 44:40.

Po didžiosios pertraukos „Kažkas Bus“ į aikštelę žengė nusiteikę labai rimtai. Komanda radikaliai pagerino savo gynybą, o į iš jos kilusias greitas atakas pasijungė net šį sezoną dideliu rezultatyvumu neišsiskyręs „centras“ Marius Karvelis. Aukštaūgis kurio tradicinės užduotis juodas darbas kovojant dėl atšokusių kamuolių bei užtvarų statymas ekipos metikams antroje rungtynių dalyje tapo tikra mįsle „O.P.A.“ ekipos puolėjams ir labai rimtai prisidėjo prie to, kad jo komanda prieš lemiamą kėlinį pirmautų 60:52.

Ketvirčio gale „O.P.A.“ atsiliko 52:57, tačiau dar kartą neapsigynusi nuo Vaido Petrulionio bombikės nespėjo surengti rezultatyvios atakos.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Kažkas Bus“ persvara šoktelėjo iki dviženklės, 10-ties taškų, tačiau „O.P.A.“ nesirengė sudėtiginklų ir į lemiamą šturmą kilo nieko nelaukdami. Likus daugiau nei penkioms minutėms iki šių labai įdomių ir atkaklių rungtynių pabaigos Ramūno Jozonio tritaškis „O.P.A.“ deficitą sumažino iki 3 taškų (62:65).

Pastaroji komanda griebė jautį ragų, todėl po Dainiaus Strakšio dvitaškio (65:67) „Kažkas Bus“ buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės.

Iki susitikimo babaigos likus 2 minutėms „O.P.A.“ sėkmingai rinko taškus, tačiau kaip ir antrojo kėlinio pradžioje negalėjo pažaboti varžovų tolišaudės. „Kažkas Bus“ tris atakas baigus taikliais tritaškiais rezultatas vėl rimčiau pakrypo į šios komandos pusę (78:70). Šį kartą galutinai. „O.P.A.“ komandai išsigelbėti nebuvo likę laiko.

Po blankaus antrojo reguliaraus sezono etapo pakilę „O.P.A.“ vyrai liko už DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio borto. „Kažkas Bus“ ten susitiks su „MF“.

„Kažkas Bus“: Vaidas Petrulionis 25 (7/12 tritaškiai), Daumantas Kraujalis 15, Marius Karvelis 14, Mindaugas Kraujalis 13 / „O.P.A.“: Artūras Pūkys ir Ramūnas Jozonis po 17, Donatas Strakšys 15, Andrius Šimelevičius 13;

„Broliai Šaunuoliai“ – „Burkalifa.eu“ 20:0

Po pergalės prieš „O.P.A.“ (77:68) pirmą vietą TOP16 (A) grupėje užsitikrinusiai „Brolių Šaunuolių“ ekipai kovo 25 dieną aikštelėje lieti prakaito neteko, nes „Burkalifa.eu“ nutarė sezoną baigti ankščiau laiko. Praėjusio sezono vicečempionams šį kartą pergalė atiteko be kovos (0:20). Visgi grupę laimėję broliai ant varžovų pykti per daug neturėtų, nes prieš kelis metus patys sezoną baigė ne krepšinio aikštelėje...

TOP16 (B)

„Negeri“ – „MF“ 57:45

Dvi pergales TOP16 (B) grupėje pasiekusi bei vietą DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje užsitikrinusi „MF“ kovo 25 dienąegzaminavo prieš TOP16 etapą startą grupės favoritais laikytus „Negerų“ krepšininkus. Pastarieji pirmosiose rungtynėse po pratęsimo 59:62 kiek netikėtai nusileido „BC Kibirams“, o prieš savaitę (kovo 18 dieną) 97:51 pasityčiojo iš „Šaras sugriovė Marčėlą“.

„Negeri“ nenorėjo, kad jų likimą spręstų kiti ir tas buvo akivaizdu jau nuo pat pirmosios rungtynių minutės. Tiesa kažkiek jie tikrai perdegė ir niekaip negalėjo pelnyti taškų. Įpusėjus kėliniui Gediminas Mateika realizavo du baudos metimus ir tik 4:2 išvedė raudonuosius į priekį.

Po pastaruoju metu monstriškus pasirodymus rengiančio Gedimino Astrausko dėjimo komandas skyrė jau 6 taškai (10:4) kurie prie tokio nerezultatyvaus žaidimo atrodė tikrai prašmatniai.

Studentams „nepatiko“ varžovų gynybinis planas – aikštės gynyba. Neperlipę, neperšokę ir neapstumdę varžovų„MF“ vaikinai įpusėjus ketvirčiui jau turėjo dviženklį deficitą (6:16), tačiau beviltiška pirmoji rungtynių pusė baigėsi dar „įdomiau“. „Negeri“ pataikė kelis tolimus metimus, kontratakavo ir laimėjo 5 minu čių atkarpą 13:2 (29:8).

Sunku paaiškinti kas buvo nutikę studentams per 1-2 ketvirt į, tačiau po didžiosios pertraukos į aikštelę jie grįžo kitokie. Pikti ir alkani... Įpusėjus trečio kėlinio laikui „MF“ atsiliko 21:41, tačiau kai šios komandos deficitas sumenko iki 16 „Negerų“ komandai jau reikėjo imtis priemonių. Varžovai prisitaikė prie jų gynybos bei kėlinį baigė turėdami tą patį 16-kos taškų deficitą (31:47).

„Negerų“ komandos gynyba išsiderino, o studentų artyn prisileisti neleido svarbius tritaškius smeigęs Arnoldas Juchnevičius. Lengvasis kraštas ilgai tylėjo, tačiau kai atėjo labai svarbios rungtynių minutės savo dainąvėl sudainavo. Keista, kad „MF“ apie šio žaidėjo sugebėjimus nieko nežinojo.

Prasidėjus 35 šių kita linkme pakrypusių rungtynių minutei „Negeri“ vargais negalais atstatė 20-ties taškų pranašumą (53:33), tačiau likusios 4 su puse minutės visgi pakeitė jų likimą. „MF“ spėjo sumažinti atsilikimą iki 12-kos taškų 45:57. Tokios rungtynių baigties studentams pakako netik bilietui į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį, o ir tam, kad ten ekipa atkeliautų kaip TOP16 (B) grupės nugalėtoja.

Po rungtynių vienas iš „MF“ atstovų prasitarė, kad rungtynes praleidęs vienas iš komandos iniciatorių Benediktas Jonuška buvo paskaičiavęs, kad komandai tinka „minus“ 13-ka ir mažiau. Panašu, kad būtent ši informacija ir sukaustė komandą pirmoje rungtynių pusėje.

„MF“ underdogų ketvirtfinalio porą sudarys su „Kažkas Bus“. „Negerų“ kurie panašu, kad vėjais paleido šansą užimti pirmąją vietą savo grupėje analogiškame etape lauks praėjusius du sezonus finalo ketvertę žaidę „Broliai Šaunuoliai“. Šį sezoną pastaroji komanda reguliaraus sezono metu 93:83 laim ėjo tik po pratęsimo. Prisiminus kelis šių komandų pastarųjų sezonų susitikimus galima konstatuoti, kad šių komandų akistatos gali būti žymiai įdomesnės nei daugelis tikisi.Jeigu kažkuri komanda po dviejų kėlinių turės „+20”, tai dar negarantuos jai pergalės.

„Negeri“: Arnoldas Juchnevičius ir Giedrius Kvakšys po 15, Gediminas Mateika 11 / „MF“: Tomas Balčius 11;

„Šaras sugriovė Marčėlą“ – „BC Kibirai“ 0:20

Po „Negerų“ pergalės prieš „MF“ buvo aišku, kad nei „Šaras sugriovė Marčėlą“, nei „BC Kibirai“ nepakils aukščiau trečiosios vietos TOP16 (B) grupėje. Lygoje nuo 2010-2011 metų sezono žaidžianti ekipa atvyko kautis, tačiau oponentai pritrūko penktojo žaidėjo ir savo tragišką pasirodymą TOP16 (B) grupėje baigė techniniu pralaimėjimu 0:20.

Trečią vietą užėmę „BC Kibirai“ iki balandžio mėnesio antros pusės gali mėgautis laisvais pavasario sekmadieniais. Komanda praleis ketvirtfinalio susitikimą ir MAŽOSIOS taurės turnyre startuos nuo pusfinalio. Ten komanda turėtų susitikti su „O.P.A.“ bei „Šaras sugriovė Marčėlą“ poros nugalėtojais. Ar pastaroji ekipa tęs sezoną paaiškės artimiausiu metu...

TOP16 (C)

„Visad gatavs“ – „Juoda – Balta“ 73:49

Po dviejų TOP16 etapo turų „Visad gatavs“ buvo laimėję kartą, o „Juoda-Balta“ krepšininkai pralaimėję abu susitikimus. Abi komandos paskutinio (trečio) TOP16 etapo metu radikaliai galėjo pakeisti savo padėtį, todėl mūsų laukė sunkiai prognozuojama kova.Reguliaraus sezono metu komandos buvo susitikusios jau du kartus ir pasidalino po pergalę. „Visad gatavs“ 71:51 laimėjo pirmą akistatą, „Juoda-Balta“ 60:64 antrą.

„Juoda-Balta“ į svarbią dvikovą surinko ne visus svarbiausius savo karius. Iš ryškiausių trūko Vainiaus Mačionio (11,81 taškas ir 9,44 atkovoti kamuoliai). Dar labiau į varžovų pusę svarstyklės pakrypo kai ant parketo pasirodė „55” numeriu pažymėtus marškinėlius vilkintis Lukas Praskorys. „Visad gatavs“ jaunas mėnulisprieš tai buvo praleidęs abu tarpusavio susitikimus, todėl ko tikėtis iš lyderį vėl rotacijoje turinčių varžovų „Juoda-Balta“ tikrai nežinojo. Tas jiems kainavo brangiai.

„Visad gatavs“ susitikimą pradėjo spurtu 9:0. Prie varžovus „nupraususio“ šalto dušo pora tolimų pridėjo Artiom Lisovskij, vieną Andrius Valentinavičius. Tokia netikėta pradžia „Juoda-Balta“ krepšininkams tikrai „kirto per smegenis“. Ekipos perimetro žaidėjai ėmė stresuoti, panikuoti vos tik varžovai juos paspausdavo iškart būdavo prarasti kamuoliai bei pasipildavo klaidos.

Varžovus trimis galvomis pranokę visada pasiruošę pirmą ketvirtį laimėjo daugiau nei trigubai 23:7, tačiau antrajame patys pateko į gana gilę duobę. Po Dariaus Stankevičiaus tritaškio „Juoda-Balta“ jau ketvirčio pradžioje sumažino atsilikimą iki 13-kos taškų 10:23, vėliau sekė beviltiško abiejų komandų puolimo atkarpa (3:3) trukusi net daugiau nei keturias minutes (26:13).

Iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms Dainius Juknevičius pataikė vieną iš keturių viso per šią dvikovą „Juoda-Balta“ komandos pataikytą tritaškį (20:29), o jo ekipa pirmą rungtynių dalį baigė jau žymiai geresnių nuotaikų, nes deficitas nuo 16 taškų per 10 minučių sumenko iki 7 (23:30).

„Visad gatavs“ puikiai pradėjo dvikovą, varžovus pranoko atletiškumu bei greičiu, o tai, kad viskas ėjosi kaip iš pypkės akivaizdu padarė meškos paslaugą. Komanda ruošėsi rimtai kovai, o čia varžovai lūžinėjo lyg „sausainiai“ dedami į tinginio pyragą. „Juoda-Balta“ žaidėjams trūko įžulumo, varžovai juos apstumdydavo, o jie vietoje to, kad atsakytų tuo pačiu vis dažniau kreipdavo dėmesį į koncentracijos tikrai nepridedančius išorinius dalykus (teisėjų švilpukus). Visa tai labai išblaškė pastaruoju metu tikrai geriau žaisti galinčią komandą.

Po didžiosios pertraukos „Visad gatavs“ susikaupė, matyt per pertrauką prisimintos buvo antrosios tarpusavio rungtynės, kai atsipalaidavimas kainavo pergalę. Sulig trečio kėlinio pradžia įsismagino ir iki tol daugiau komandai dirbęs Lukas Praskorys.

Po eilinio puolėjo prasiveržimo pasibaigusio taškais (38:27) „Juoda-Balta“ suskubo prašyti minutės pertraukėlės. Pasitarimas didelės naudos neatnešė, sužaidus dar trejetą minučių Artiom Lisovskij dar kartą priminė apie save tolimu metimu po kurio „Visad gatavs“ susigrąžino viską ką buvo iššvaistę per antrą kėlinį, 16-kos taškų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje komandoms liko sutvarkyti tik formalumus. Sužaidus tris minutes Dainius Strakšys prisijungė prie kitų trijų bent po tritaškį pataikiusių komandos draugų ( 54:34). Kai rungtyni ų nugalėtojas nekėlė jokių papildomų klausimų Aivaro Aleksiejaus iniciatyva kiek išjudino pasimetusius jo ekipos draugus ir komanda išvengė dar didesnio sutriuškinimo. Pralaimėjimas 49:73 ne tas rezultatas kurio buvo laukta pana šaus kalibro komandų akistatoje.

Sunku tai vadinti sensacija, tačiau „Visad gatavs“ susitvarkiusi su „Juoda-Balta“ bei „KK Alkanais“ prieš savaitę perrašo savo komandos istoriją. Komanda pirmą kartą nuo 2010-2011 metais įvykusio jos debiuto patenka tarp 8 geriausi ų sezono komandų. Dėl vietos DIDŽIOSIOS taurės pusfinalyje „VG“ kovos prieš „ŠKK Šnapius“. TOP16 etape viską pralaimėjusi (0-3) „Juoda-Balta“ keliauja į MAŽOSIOS taurės turnyrą kur jų varžovai bus „Zarasų“ krepšininkai.

„Visad gatavs“: Artiom Lisovskij 21, Lukas Praskorys 15, Dainius Strakšys 11 / „Juoda – Balta“: Aivaras Aleksiejus 13 (16 atk. kam.), Mindaugas Žalkauskas ir Dainius Juknevičius po 10;

„TG Sokol“ – „KK Alkani“ 94:64

Kaip ir buvo prognozuota TOP16 (C) grupės šeimininkais tapo abi pergales iškovoję „TG Sokol“ krepšininkai.

Lygoje 10 sezoną žaidžiančiai komandai koją kelionėje į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį galėjo kištelti, tik „Visad gatavs“ pergalė bei pačių pralaimėjimas 26 taškų ir didesniu skirtumu.„KK Alkanų“ kurie TOP16 etape sužaidė dvi skirtingas rungtynes (1-1) galimybės perrašyti savo klubo istoriją prieš šias rungtynes buvo labai aiškios. Šiam kolektyvui reikėjo laimėti pačiam ir sulaukti „Visad gatavs“ kluptelėjimo prieš „Juoda-Balta“.

„KK Alkani“ šį sezoną prieš „TG Sokol“ kartą jau krito. Sausio 7 dieną pastarosios komandos pergalę, rezultatu 50:48 lėmė Nerijaus Pigagos reidas į baudos aikštelę, pasibaigęs pergalingu metimu.

Į dabar jau galima sakyti svarbiausią šio sezono dvikovą „KK Alkani“ vėl stojo be Deimanto Pavlovskio. Kuris praleido visą TOP16 etapą.

Po Aurimo Gudavičiaus dvitaškio rungtynių pradžioje „KK Alkani“ pirmą ir kartu paskutinį kartą įsiveržė į priekį 2:0. Sužaidus dar vieną minutę rezultatas antrą kartą tapo lygus 4:4, tačiau nuo 3 minutės vis tvirčiau savo sąlygas diktavo favoritai.

Per kėlinį daugiau nei pusę visų ekipos taškų (10/18) pelniusio Karol Ruselevič vedami „sakalai“ ketvirtį laimėjo 18:12.

„TG Sokol“ gynyba beveik idealiai iš žaidimo pirmajame kėlinyje išjungė „KK Alkanų“ atakų variklį Paulių Cinelį.

Tiesa pastarasis pratylėjęs visą pirmą ketvirtį antrąjį pradėjo taikliu tolimu metimu ir iškart sumažino savo komandos deficitą iki 3 taškų (15:18).

Netik apie pergalę, tačiau ir apie didesnę intrigą pastaroji komanda teisės galvoti šį kartą neteko labai anksti, varžovai spurtavo 17:0 bei nutolo nepavejamai 35:15 dar 17 susitikimo minutę.

Po minutės pertraukėlės „KK Alkani“ dar bandė tiestis, tačiau ir tada sekė „sakalai“ atkarpa 7:4 leidusi jiems pirma rungtynių pusę laimėti labai įtikinamai, 42:19.

Po didžiosios pertraukos atsiliekanti komanda trumpam „užsikūrė“ (8:0), tačiau trys varžovų tritaškiai paeiliui juo vėl nustūmė į bedugnę (50:27).

Puikiai gynyboje padirbėję ir keturis tritaškius vien per šį kėlinį pataikę „TG Sokol“ vyrai prieš ketvirtą kėlinį toliau pirmavo užtikrintai, 61:40.

Paulius Daukantas „sakalams“ po trijų kėlinių buvo surinkęs 14-ka, Nerijus Pigaga 13-ka, o Karol Ruselevič net 18-ka taškų. Kai taip sėkmingai puolime žaidžia net trys iš keturių ekipos šio sezono puolimo lyderių lygos senbuvius darosi neįmanoma.

Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui po dar trijų iš eilės tritaškių „TG Sokol“ persvara šoktelėjo iki 29 taškų (81:52), tačiau kaip pamantėme toliau tai dar nebuvo riba antrą kartą šį sezoną 80 taškų kartelę peršokusiai komandai. Po Artūro Jankovskio dėjimupasibaigusios greitos atakos TOP16 (C) grupėje dominavusi komanda įgijo rekordinę 35 taškų persvarą (92:57).

Dar vieną labai blankų susitikimą šiame sezone sužaidę „KK Alkani“ per likusias tris minutes dar spėjo sumažinti deficitą iki 30-ties bei išvengti 100-to taškų. Visgi tokios smulkios ir nereikšmingos detalės džiaugsmo nekėlė. „KK Alkani“ turėjo šansą, tačiau DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalio vėl nepasiekė.

Po Velkyninės pertraukos dėl vietos MAŽOSIOS taurės turnyro pusfinalyje šiai komandai teks kovoti su „RRKK&Bendorėliais“.

Grupę laimėję „TG Sokol“ pataikė rekordinį tritaškių kiekį (13/31) šiame sezone, taip pat antrą savaitę ekipa pataikė ir 60% mestų dvitaškių (62,50% sezono rekordas užfiksuotas prieš sezoną prieš mėnesį baigusią „Lentvario“ komandą). „KK Alkani“ kiek netikėtai kovą po lentapralaimėjo tik 5 kamuoliais (37:42), tačiau varžovai juos daug smarkiau pranoko pagal iš baudos aikštelės prieigų pelnytus taškus (44 prieš 24). Į kaulusgavę šį kartą kentėjo netik nuo varžovų tritaškių. „TG Sokol“ daugiau nei 1/3 visų savo pelnytų taškų pelnė greitų atakų metu kai varžovai niekaip nespėdavo grįžti prie savojo krepšio.

Prieš TOP16 etapą iš šių komandų rungtynių galima buvo tikėtis įdomiausios kovos, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis. Šios rungtynės iš visų 6 vykusių „C“ grupėje buvo pačios neįdomiausios, o „TG Sokol“ pirmą kartą per tris rungtynes pergalę į savo kišenę įsidėjo dar neįpusėjus rungtynėms. Rungtynėse prieš „Visad gatavs“ po 20 minučių buvo (+2), prieš „Juoda-Balta“ (-4).

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 24, Karol Ruselevič 20, Paulius Daukantas 17, Artūras Jankovskis 13 (10 atk. kam.) / „KK Alkani“: Paulius Cinelis 24, Aurimas Gudavičius 10;

TOP16 (D)

„Ginio Pajėgos“ – „ŠKK Šnapiai“ 49:55

Pastaruoju metu apsukas sumažinusios „Ginio Pajėgų“ bei „ŠKK Šnapių“ komandosTOP16 (D) grupės kovas baigė tarpusavio rungtynėmis kuriose sprendėsi pirmosios vietos likimas. Reguliaraus sezono susitikimą „ŠKK Šnapiai“ vasario 4 dieną laimėjo 85:73.

Praėjusį sezoną DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje „ŠKK Šnapius“ eliminavę „Ginio Pajėgų“ vyrai lemiamoms TOP16 rungtynėms surinko pajėgiausią sudėtį. „ŠKK Šnapiams“ šį kartą nepadėjo broliai Kirliai, Tadas Gimžauskas bei Martynas Rakauskas. Trys starto penketuko žaidėjai bei vienas gyvybiškai svarbus rotacijos gynėjas.

Žvelgiant į tai „Ginio Pajėgos“ tikriausiai nesitikėjo tokios rimtos kovos, o tai ir pakišo praėjusio sezono finalo ketverto dalyviams koją.

Rungtynės tarp nesuvestų sąskaitų turinčių ekipų prasidėjo nerezultatyviai, o praėjus penkioms minutėms nuo jų pradžios „ŠKK Šnapiai“ pirmavo 8:5. Antroje ketvirčio pusėje „Ginio Pajėgos“ tarė tvirtesnį žodį, atkarpą laimėjo 7:3 bei įgijo po 10-ties minučių minimalę persvarą (12:11).

„ŠKK Šnapiai“ rungtynes pradėjo geriau, tačiau vėliau komandos puolimas įstrigo ir iki pat didžiosios pertraukos ant parketo tvirčiau trypėjau pastarosios komandos varžovai. Po Domanto Žičkaus tritaškio 17 susitikimo minutę „Ginio Pajėgos“ įgijo 5 taškų pranašumą, tačiau tuo visos „ŠKK Šnapių“ bėdos nesibaigė. Komanda pritrūko susikalbėjimo gynyboje ir leido varžovams kėlinį baigti 9:2 (33:20). Geriausios „Ginio Pajėgų“ atkarpos pirmoje rungtynių pusėje žibėjo netik etatiniai ekipos lyderiai, tačiau ir pora tritaškių pataikęs komandos idėjinis vadas Naglis Misevičius. Šio gynėjo šūvių varžovai tikrai tikėjosi mažiausiai.

Sužaidus tris minutes po didžiosios pertraukos „Ginio Pajėgos“ dar pirmavo 35:25, tačiau puiki varžovų atkarpa trukusi lygiai 1 minutę dviženklį pranašumą apkramtė iki 4 taškų (31:35).

Po labai reikalingos minutės pertraukėlės „Ginio Pajėgoms“ pavyko atsitiesti. Prieš kelis metus 23 tritaškius vienų rungtynių metu pataikęs Lukas Poniškaitis pasižymėjo tolimu metimu ir jo komanda vėl pabėgo į priekį 40:31.

„ŠKK Šnapiai“ vėl paleidę varžovus į priekį per daug nepanikavo, sistemingai dirbdami gynyboje ir vis labiau brangindami kamuolį jie kėlinį baigė 11-ka taškų be atsako (42:40).

Pirmą kėlinį komandos žaidė lygiai, antrą dominavo „Ginio Pajėgos“, trečią „ŠKK Šnapiai“, tačiau viskas kaip ir reguliaraus sezono šių komandų susitikime vėl sprendėsi lemiamo ketvirčio metu.

Po keturių pirmųjų minučių jame „ŠKK Šnapių“ persvara nuo 2 taškų šoktelėjo iki 6 (50:44). Iki susitikimo pabaigos likus 2 minutėms, daugiausiai Karolio Bagdono bei Mato Budgino renkamų taškų dėka, pastaroji komanda pergalę jau turėjo kišenėje 54:47.

Po didžiosios pertraukos pakibę „Ginio Pajėgų“ vyrai pakreipti rungtynių sau naudinga kryptimi nepajėgė (49:55).

Pergalę pasiekę „ŠKK Šnapiai“ prastai atakavo iš toli (4/25), tačiau puikus darbas gynyboje bei patikima kova dėl atšokusių kamuolių (48-35) leido visa tai atsverti.

Valdemar Lodziato ir Vidmantas Skapas pelnė tik po 4 taškus ir abu kartu atkovojo viso labo 12 atšokusių kamuolių. Pirmasis vienas pats šį sezoną tiek ir daugiau kamuolių buvo sugriebęs net 50 procentų visų savo žaistų rungtynių.

Ne ką geriau nei aukštaūgiams ši dvikova klostėsi ir „Ginio Pajėgų“ perimetro krepšininkams. Justas Aršauskas (2/11 metimai) vos 4 taškai ir (-3) naudingumo balai, Lukas Poniškaitis pirmą kartą šį sezoną nesurinko bent 11-kos taškų (5 taškai, 2/9 metimai). Dažniausiai nuo suolo į kovą metamasRaimond Pševodski (0/3 metimai) antrą kartą šį sezoną per 11 dvikovų liko „tuščiais“ (0 taškų).

„ŠKK Šnapiai“ susitelkė, laimėjo svarbią dvikovą ir DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje susitiks su istorinį pasiekimą pasiekusiais „Visad gatavs“ vyrais. „Ginio Pajėgoms“ tame pačiame etape teks kovoti su gerai pažystama „TG Sokol“.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 21 (8/21 metimai) /„ŠKK Šnapiai“: Matas Budginas 21, Karolis Bagdonas 13, Marius Ditkevičius ir Marius Kazlauskas (12 atk. kam.) po 10;

„Zarasai“ – „RRKK&Bendorėliai“ 70:53

„RRKK&Bendorėliai“ bei „Zarasai“ kovo 11 ir 18 dienomis TOP16 (D) grupėje liko be pergalių, todėl TOP16 etapo paskutiniame ture galėjo varžytis tik dėl sąlyginai palankesnės startinės pozicijos MAŽOSIOS taurės turnyre (dėl 3 vietos grupėje).

Rungtynes geriau pradėjo Kęstučio Bagdanavičiaus ir Migliaus Dambrausko į priekį vedami „Zarasai“, tačiau pirmą kartą saugesnę persvarą (7 taškų) jie įgijo tik pačioje ketvirčio pabaigoje kai 3 minučių atkarpą laimėjo 6:2 (22:15). Ankščiau minėtas puolėjų tandemas į Bendorėlių atstovų krepšį per pirmą kėlinį sumetė net 16-ka taškų.

Ežerų krašto atstovai antrojo kėlinio pradžioje pelnė 4 taškus be atsako ir pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą 26:15. Pasirodė pirmieji ženklai, kad visi klausimai apie rungtynių laimėtojus bus pateikti dar iki didžiosios pertraukos. Visgi „RRKK&Bendorėlių“ stovykloje atsirado varžovams kiek netikėtas vedlys – Šarūnas Vanagas. Nedidukas ekipos gynėjas atgaivino savo komandos puolimą, o ji laimėjusi atkarpą 11:1, įpusėjus rungtynėms jau atsiliko tik vienu tašku 26:27.

Nuo dvikovos pradžios visą laiką pirmavę Zarasų krašto atstovai po didžiosios pertraukos nutarė netampyti likimo už ūsų. Atletiškumu bei greičiu varžovus pranokusi ekipa trečią kėlinį pradėjo spurtu 8:0 (35:26), o vėliau laimėdama dar vieną sausą atkarpą 11:0 įgijo ir 17-kos taškų pranašumą. Bendorėlių susidūrę kieta varžovų gynyba tuo pačiu atsakyti nesugebėjo ir per 7 minutes pelnė tik 5 taškus (31:48).

„RRKK&Bendorėlių“vyrai šį sezoną jau ne iš „porceliano“, tačiau kai varžovai greiti bei agresyvus jie vis dar „skilinėja“. Tiesa trečio kėlinio gale klijų surado... Šarūnas Jankauskas realizavo pora, o Valdas Vyšniauskis pridėjo dar vieną tritaškį ir komanda sužaidusi savo geriausią rungtynių atkarpą (9:0) prieš lemiamą kėlinį priartėjo 40:50.

Rungtynių pradžioje varžovams sąlygas diktavo Miglius Dambrauskas bei Kęstutis Bagdonavičius (per tris kėlinius buvo kartu surinkę 24 taškus), o ketvirtajame „RRKK“ nepajėgė sulaikyti jau kitų trijų. Eimantas Leipus, Evaldas Mackevičius, o vėliau ir prie jų prisijungęs Salvijus Ragėnas sparčiai rinko taškus bei vedė ežerų krašto atstovus rekordinio pranašumo link. Iki susitikimo pabaigos likus minutei „Zarasai“ pirmavo jau 68:46.

Baudos aikštelėje dominavę praėjusio sezono MAŽOSIOS taurės turnyro finalo ketverto dalyviai šventė pergalę rezultatu 70:53. Pirmą sezono tarpusavio akistatą, tada dar reguliaraus sezono rungtynėse 53:34 laimėjo „Zarasai“ kurie MAŽOSIOS taurės ketvirtfinalyje grumsis dviejų rungtynių sesijoje su „Juoda-Balta“.

Be pergalių TOP16 (D) grupėje likę „RRKK&Bendorėliai“ketvirtfinalyje sutiks labai pavojingą varžovą. Jų oponentai „KK Alkani“ tokiuose turnyruose nuolat lipa ant prizininkų pakylos, o šį sezoną savo sudėtyje turi ir pradėjusio sezono DIDŽIOSIOS taurės čempioną ir finalinių rungtynių MVP – Deimantą Pavlovskį. Tokia stambi žuvis kaip šis tituluotas gynėjas į MAŽOSIOS taurės turnyrą dar nebuvo atplaukusi.

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 16, Evaldas Mackevičius 13 (11 atk. kam.), Kęstutis Bagdanavičius 12 (11 atk. kam.) / „RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis 17, Šarūnas Jankauskas 10;

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.