TOP16: 2 – asis turas. (2018.03.18)

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE kovo 11 dieną startavo TOP16 etapo kovos. Oficiali lygos svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia kovo 18 dieną įvykusi turą (2).

Pirmosios pergalės/nesėkmės, akibrokštai ir kiti įdomiausi rungtynių akcentai tradicinėje lygos savaitės apžvalgoje.

TOP16 (A)

„Broliai Šaunuoliai“ – „O.P.A.“ 77:68

Reguliaraus sezono nugalėtojai „Broliai Šaunuoliai“ (1) sunkiau nei tikėtasi palaužė „O.P.A.“ (8) bei užsitikrino vietą DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalyje. Praėjusį sezoną abi komandos buvo pasiekę šį etapą, o jame kovojo „viena prieš kitą“. „Broliai Šaunuoliai“ šventė pergales 87:60 ir 72:44 bei eliminavo „O.P.A.“.

Šį sezoną, daugiau nei prieš mėnesį „Broliai Šaunuoliai“ reguliaraus sezono rungtynėse vėl laimėjo nesunkiai 82:55.

Antrasis komandų susitikimas 2017-2018 metų sezone prasidėjo labai nerezultatyviai. „O.P.A.“ greitai pelnė pirmuosius savo taškus (2:0) ir užstrigo, „Broliai Šaunuoliai“ turėjo savų bėdų. Favoritai nesugebėdavo įmesti net iš po krepšio be varžovų pasipriešinimo...

Penkis dvitaškius prametusiam Egidijui Mažeikai pelnius pirmuosius savo taškus baudos metimais „Broliai Šaunuoliai“ įsiveržė į priekį 4:2. Pastarosios komandos persvara iki 4 šoktelėjo po Dariaus Dudėno solo (8:4), ji tokia išsilaikė ir po pirmojo kėlinio 16:12.

Per pirmas 10 minučių abi komandos iš žaidimo atakavo labai prastai, tačiau vos tik prasidėjo antrasis ketvirtis ekipų taiklumas ėmė kilti į šiose rungtynėse dar nematytas aukštumas. Donato Strakšio vedami „O.P.A.“ vyrai išpradžių išlygino rezultatą 19:19, o netrukus ir džiaugėsi minimalia persvara 23:22.

Matydami, kad puotoje atsirado naujas šeimininkas „Brolių Šaunuolių“ krepšininkai surengė trumpą pasitarimą. Po jo pastarosios ekipos puolimas iškart pagerėjo, tačiau savų atsakymų turėjo ir „O.P.A.“. Pauliaus Bodindorfo ir Nikitos Zubkov tritaškiai leido šiai komandai pakiliai baigti rezultatyvų ketvirtį (28:30) 46:40.

Pirmoje rungtynių pusėje daug problemų puolime ir gynyboje turėje rungtynių favoritai po didžiosios pertraukos atrodė kažkiek įpykę. Broliai trečią kėlinį pradėjo nuo intensyvios gynybos ir tai lėmė, kad nuo 6 taškų jų turimas pranašumas greitai šoktelėjo iki 15-kos. „O.P.A.“ pramiegojo varžovų spurtą 9:0 ir už tai buvo nubausta. Likusi trečio kėlinio (6 minučių) atkarpa buvo lygi 12:12, tačiau vos vieną kėlinį praščiau už varžovus pradėjusi „O.P.A.“ jau buvo atsidūrusi labai sunkioje situacijoje. Panaikinti 15-ka taškų persvarą per kėlinį žaidžiant su „Broliais Šaunuoliais“ nevisiems įgyvendinama misija.

Pastaruosius kelis tarpusavio susitikimus beviltiškai broliams pralaimėjusi „O.P.A.“ šį kartą buvo nusiteikusi labai ryžtingai. Komandos gynyba vėl veikė, o kai ši komanda apsigina ji gali žaisti su visais. Rungtynėms einant į pabaigą „O.P.A.“ atsiliko 60:72. Toks pats 12-kos taškų skirtumas komandas skyrė ir prasidėjus 39 susitikimo minutei kai Artur Biriulin ir Laurynas Ralys apsikeitė tritaškiais 75:63.

Po dar vieno „O.P.A.“ gynėjo tolimo metimo bei Evaldo Pieslio reido po varžovų krepšiu „Brolių Šaunuolių“ pranašumas sumenko iki 7 taškų (68:75).

Prasidėjus paskutinei minutei Artur Biriulin vienas pats baigdavo „O.P.A.“ atakas netaikliais tolimais metimais (0/3), o sunkiau nei tikėtasi sužaidę „Broliai Šaunuoliai“ dar spėjo kartą sužaisti „2x2” . Prastai rungtynes pradėjęs Egidijus Mažeika pasitaisė ir pelnęs taškus iš po krepšio galutinę brolių persvarą padidino iki 9 taškų (77:68).

„O.P.A.“ gretose sezono rungtynes sužaidė 31 efektyvumo balą surinkęs Donatas Strakšys bei 17 jų į savo sąskaitą įsirašęs Paulius Bodindorfas. Tuo tarpu iki šių rungtynių „Brolių Šaunuolių“ lyderiu pagal pelnomus taškus buvęs Darius Jovaiša šį kartą pasuko kitu „keliu“. Gynėjas pataikė vos 1 tritaškį iš 6 (1/9 metimai) bei surinkęs vos 3 taškus surengė prasčiausią savo pasirodymą šiame sezone. Iki šiol patyręs snaiperis komandai per rungtynes garantavo bent 10-taškų. Nuo 2013 metų sausį įvykusio debiuto „Brolių Šaunuolių“ komandoje Darius Jovaiša pirmą kartą liko be dviženklio taškų kraičio. Taip pat jis vos 5 kartą per 75 dvikovas nerealizavo bent 2 tolimų metimų. Net ir tokiems patyrusiems žaidėjėmas būna juodų dienų.

„O.P.A.“ TOP16 etape demonstruoja stabilumą prie savojo krepšio. Ir kovo 11 dieną ir dabar į komandos krepšį krito 77 taškai.

„Broliai Šaunuoliai“: Egidijus Mažeika 19, Darius Dūdėnas 18, Laurynas Ralys 14 / „O.P.A.“: Paulius Bodindorfas 21 (10 atk. kam.), Donatas Strakšys 15 (13 atk. kam.), Artur Biriulin 11, Evaldas Pieslys 10;

„Kažkas Bus“ – „Burkalifa.eu“ 20:0

Prieš savaitę skaudų pralaimėjimą 77:78 prieš „O.P.A.“ (8) patyrę „Burkalifa.eu“ (16) vyrai „kapituliavo“. Komanda į rungtynes prieš „Kažkas Bus“ (9) nesurinko penkių žaidėjų bei užsidirbo techninį pralaimėjimą 0:20. „Burkalifa.eu“ automatiškai nukrito į TOP16 (A) grupės ketvirtą poziciją. Komanda traukiasi ir sezono netęs, todėl TOP16 (B) grupėje 3 vietą užėmusi komanda automatiškai taps MAŽOSIOS taurės vieno iš pusfinalių dalyve.

TOP16 (B)

Variantai/Matematika

Likusios rungtynės: „Negeri“ (5) – „MF“ (12) / „BC Kibirai“ (13) – „Šaras sugriovė Marčėlą“ (4)

„MF“ – „BC Kibirai“ 71:48

Antrą pergalę TOP16 etape pasiekę „MF“ (12) krepšininkai bent iki kovo 25 dienos turo išliks „B“ grupės viršūnėje. Šį kartą studentai nesunkiai susitvarkė su reguliarųjį sezoną vienu laipteliu žemiau baigusiais „BC Kibirais“ (13).

Varžytuves 16-tuke nuo netikėtumų pradėjusių klubų akistatą taikliu dvitaškiu pradėjo „BC Kibirų“ milžinas Rolandas Bajoras. „Centras“ antrą TOP16 etapo dvikovą pradėjo agresyviai lysdamas po varžovų krepšiu. Iš jo tokio agresyvumo arčiau krepšio trūko viso reguliaraus sezono metu, tačiau prasidėjus svarbiausioms sezono kovoms 204 cm ūgio vyrukas vis dažniau išnaudoja savo centimetrus.

„BC Kibirai“ priekyje ilgai neišsilaikė. „MF“ pelnė 9 taškus be atsako ir pabėgo 9:2 į priekį. Studentai puolime draugiškai dalinosi kamuoliu, todėl „BC Kibirų“ gynyba iškart buvo priversta kažkur rizikuoti, visi aikštelėje buvę medikai galėjo iš prasiveržti ir pataikyti iš toli. Prie taškais jau pasižymėjusių komandos draugų prisidėjus Dominykui Stankevičiui „BC Kibirai“ atsilikdami 4:12 iškart suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo „BC Kibirai“ sustygavo savo gynybą, o iš jos užgimusios kontratakos leido po pirmojo kėlinio atsilikti jau tik 4 taškais (14:18).

Kai „BC Kibirai“ įsivažiavo „MF“ krepšininkai forsavo įvykius ir metė daug skubotų tolimų metimų, tai leido kovą po lenta kontroliavusiems varžovams trumpam atsitiesti.

Daugelį atsakymų į svarbiausius klausimus žinojome jau įpusėjus rungtynėms. Aukštą tempą puolime palaikę, didelę rotaciją naudoję „MF“ vyrai per 10 minučių nutolo 39:23. Čia savų pliusų studentai gavo ir iš savo mobilumo, visi penki aikštelėje esantys žaidėjai nuolat galėjo keistis dengiamaisiais ir „BC Kibirai“ jokio pranašumo nei perimetre, nei po krepšiu neįgijo.

Po didžiosios pertraukos „MF“ neišvengė bangavimų, todėl trečiojo kėlinio antroje pusėje atsitiesę „BC Kibirai“ vos nesukūrė intrigos. Likus žaisti mažiau nei pora minučių šiame ketvirtyje komandas skyrė viso labo 4 taškai (41:45), tačiau tada Tomas Balčius pataikė tritaškį, jo komanda spurtavo 13:0 ir prieš lemiamą kėlinį pabėgo 54:41.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „BC Kibirai“ atsiliko 45:61, o pralaimėję 5 minučių atkarpą 10:3 patyrė pralaimėjimą galutiniu 23 taškų skirtumu.

Puikią sportinę formą TOP16 etape demonstruojantys „MF“ studentai net ir žaisdami be savo lyderio Juliaus Ščipoko tapo labai rimtu riešutu „BC Kibirams“. Studentai pataikė 10 tolimų metimų, o juos realizavo 40 procentų taiklumu.

„MF“: Domantas Želvys 22, Dominykas Stankevičius 16, Tomas Balčius 10 / „BC Kibirai“: Rolandas Bajoras 17;

„Šaras sugriovė Marčėlą“ – „Negeri“ 51:97

Trečią kartą šį sezoną susitikusių komandų mūšyje „Negeri“ (5) 46 taškų skirtumu sutriuškino „Šaras sugriovė Marčėlą“ (4) bei išsaugojo viltis prasibrauti į DIDŽIOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalį. Analogiškas etapas MAŽOSIOS taurės turnyre tikrai ne tas rezultatas kurio siekia 2009 metais susibūrusi komanda.

„Negerų“ komandos dominavimą prieš Ex Marčiulioniukus Gediminas Mateika pradėjo jau pačioje susitikimo pradžioje. Komandoje nuo pat jos įkūrimo žaidžiantis gynėjas pataikė 3 tritaškius, pelnė 11-ka taškų bei leido nutolti 13:2.

Iki kėlinio pabaigos likus 3 minutėms „Šaras sugriovė Marčėlą“ atsiliko 6:17. Jaunuolių paprašyta minutės pertraukėlė nieko nepakeitė, „Negerų“ nesugaudę ŠMKA absolventai po kėlinio atsiliko 11:26.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ pirmojo kėlinio metu daugiausiai bėdų turėjo stabdydami varžovų greitą puolimą ir tolimus metimus. Jos nedingo ir prasidėjus antrajam susitikimo ketvirčiui. „Negeri“ turėję nesuvestų sąskaitų nesiruošė taupytis, palaikė didelį tempą ir gilesnę rotaciją ir nors varžovai vienu metu buvo sumažinę deficitą iki 13-kos taškų, pirmoji rungtynių dalis baigėsi 46:22.

Sulig antruoju blankiu kėliniu lygos naujokų, kurie sezono pradžioje , turėjo rimtų tikslų, vargai nesibaigė. Kraujo kvapą pajutę „Negeri“ trečią kėlinį pradėjo spurtu 15:0 ir savo pranašumą padino iki 39 taškų. „Šaras sugriovė Marčėlą“ trečias kėlinys buvo labai liūdnas. Jai pelnius du, varžovai sumetė 19-ka ir kėlinį baigdami kuriozišku Domo Rolio metimu iš aikštelės vidurio jau pirmavo 80:24.

Paskutinis rungtynių ketvirtis buvo tik formalumas, vieni jau neturėjo ką įrodinėti, antri laukė fiasko pasbaigusių rungtynių pabaigos. Pristaikęs Mantas Pigaga, tolimais metimais, įpusėjus ketvirčiui, apmažino per trečią kėlinį tik du taškus pelniusių Ex Marčiulioniukų deficitą 39:85.

„Negeri“ neapsigynę kelis kartus iš eilės paprašė minutės pertraukėlės, norėdami susiderinti savo veiksmus. Tokiu varžovų sumanymu nepatenkintas liko „Šaras sugriovė Marčėlą“ komandos kapitonas Petras Jasiūnas.

Po trumpos pauzės atsinaujinus rungtynes niekas aikštelėje nepasikeitė. „Negeri“ pelnė pigius taškus iš po krepšio, o iš Manto Pigagos snaiperio raištį perėmęs Domantas Veiknys smaginosi tolimais metimais. Paskutinė rungtynių atkarpa baigėsi taikliai 12:12, o ketvirtį kuris nieko nelėme jaunimas laimėjo 27:17.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ šiose rungtynėse atkovojo 29 atšokusius kamuolius, lygiai tiek kiek vienas Gediminas Astrauskas. „Negerų“ komandos aukštaūgis pelnė dar 26 taškus bei surinkęs 55 efektyvumo balus pakartojo lygos sezono rekordą.

Šį sezoną lygoje daugiau kamuolių (30) buvo atkovojęs tik „Brolių Šaunuolių“ lyderis Gediminas Povilauskas. Būtent jis prieš savaitę TOP16 etapo starte surinko ir 55 efektyvumo balus. Panašu, kad pavasaris ne juokais išjudino SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS kunigaikščius Gediminus.

„Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 19 (5/16 tritaškiai) / „Negeri“: Gediminas Astrauskas 26 (29 atk. kam.), Gediminas Mateika 19, Giedrius Kvakšys 16, Arnoldas Juchnevičius 12, Domas Rolis 10;

TOP16 (C)

Likusios rungtynės: „Visad gatavs“ (10) – „Juoda-Balta“ (15) / „TG Sokol“ (2) – „KK Alkani“ (7)

„KK Alkani“ – „Visad gatavs“ 54:68

„Visad gatavs“ (10) prieš savaitę 54:73 pripažino „TG Sokol“ (2) komandos pranašumą. „KK Alkani“ (7) tą pačią kovo 11 dieną išvargo pergalę 70:67 prieš „Juoda-Balta“ (15). TOP16 etapą skirtingai pradėjusių komandų tarpusavio rungtynes geriau pradėjo „Visad gatavs“ krepšininkai. Jau prieš savaitę žymiai daugiau galimybių turinčiai „TG Sokol“ komandai du kėlinius kovos davę visada pasiruošę demonstravo gerą gynybą, patikimai kovojo dėl atšokusių, tačiau „KK Alkani“ iki 7 susitikimo minutės dar laikėsi bei atsiliko viso labo 3 taškais. Vėliau „Visad gatavs“ pataikė kelis labai svarbius tritaškius laimėjo atkarpą 8:2, taip įgydami 9 taškų pranašumą 24:15.

Antrajame kėlinyje „KK Alkanų“ komandoje vis dažniau iniciatyvos bandė imtis įžaidėjas Paulius Cinelis. Gynėjas sėkmingai rinko taškus, o kai prie jo pasijungė ir Mindaugas Zalatorius varžovai trumpam net prarado rungtynių kontrolę. Į duobę patekę „Visad gatavs“ žaidėjai vėl neišvengė chaotiškų, nelogiškų atakų.

Kai artėjant didžiajai pertraukai pastarosios komandos puolimas visiškai įstrigo ji rado naują vadą. Tvirtai sudėtas puolėjas Dainius Strakšys vienas pats pelnė komandai 6 iš 7 taškų kėlinio gale ir leido išlaikyti komandai 8 taškų pranašumą 41:33.

Po didžiosios pertraukos „Visad gatavs“ vis sunkiau rinko taškus, tačiau pagerinus gynybą bei kovą dėl atšokusių kamuolių šiai komandai vėl pavyko kontratakuoti ir padidinti atotrūkį iki dviženklio. Po Eriko Dubovskio „du prieš du“ pasibaigusioje atakoje pelnyto dvitaškio „KK Alkanų“ deficitas padidėjo iki 14-kos taškų (39:53). Trečiojo kėlinio metu į priekį vis tvirčiau pasirengusi žygiuoti komanda puikiai ardė „KK Alkanų“ komandinio krepšinio gijas, neleido aikštelėje siausti Pauliui Cineliui bei taip pasiklojo puikų pergalės pamatą.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Paulius Cinelis vėl ištrūko iš varžovų gynybos gniaužtų. Gynėjas lėmė, kad jo komanda pelnė 5 taškus be atsako ir sumažinusi atsilikimą iki 9 bandė dar kibti varžovams į atlapus.

Varžovų sėkmingą bangą pramiegoję visad pasiruošę netrukus atsakė spurtu 7:0 bei galutinai pakreipė rungtynių kryptį jiems reikalinga vaga. Per likusias 7 minutes iki rungtynių pabaigos „KK Alkani“ neleido varžovams smagintis ir užmėtį jų kepurėmis, tačiau taip ir nepriartėjo. Dainius Strakšys rungtynių gale tritaškiu pelnė savo komandai 15-tą tašką ir taip įtvirtino pirmąją, ilgai lauktą komandos pergalę TOP16 etape.

Kovo 25 dieną „Visad gatavs“ trečią kartą šį sezoną (1-1) varžysis su „Juoda-Balta“, o „KK Alkanų“ laukia sunkus išbandymas bandant palaužti TOP16 (C) grupės favoritų „TG Sokol“ pasipriešinimą.

„KK Alkani“: Paulius Cinelis 17, Mindaugas Zalatoris 16, Aurimas Gudavičius 10 / „Visad gatavs“: Vygantas Versockas 21 (10 rez. perd.), Dainius Strakšys 15 (10 atk. kam.), Erikas Dubovskis 14 (11 atk. kam.), Artiom Lisovskij 10;

„TG Sokol“ – „Juoda – Balta“ 66:55

Rungtynės tarp komandų kurias po reguliaraus sezono kovų skyrė net 13-ka pozicijų prasidėjo dviejų minučių tyla. Nei viena komanda per tiek laiko nesurengė rezultatyvios atakos. Pirmieji prie rungtynių ritmo prisitaikė be dviejų starto penketuko žaidėjų (Nerijaus Pigagos bei Edgar Kolendo) rungtynes pradėję „sakalai“. Po 5 iš eilės Karol Ruselevič taškų ši komanda pirmavo 5:0. Komandoms apsikeitus tolimais metimais skirtumas taip pat nepasikeitė 8:3.

„TG Sokol“ pagirtinai sužaidė pora minučių, tačiau prasidėjus septintai Dariaus Stankevičiaus tolimas šūvis pirmą kartą išvedė į priekį 13:12 „Juoda-Balta“ kuri ir laimėjo 17:15 pirmąjį ketvirtį. Įdomu tai, kad likus žaisti minutę ir 15 sekundžių rezultatas dar buvo lygus 15:15, o „TG Sokol“ daugiau nei pusę taškų (9) pelnė vienas ir tas pats žaidėjas Karol Ruselevič. Jeigu ne atakuojančio gynėjo solo pasirodymas ir keli laiku pataikyti tritaškiai grupės favoritai galalėjo atsidurti labai sunkioje situacijoje.

Aukšta nata baigę pirmą ketvirtį vis drąsiau sezono gale besijaučiantys lygos naujokai dar galingiau pradėjo antrąjį. Po Aivaro Aleksiejaus sėkmingų bandymų arčiau krepšio „Juoda-Balta“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų, o Dariui Stankevičiui dar kartą pasižymėjus iš toli pavyko pabėgti 25:15.

Ties 0:8 pralaimėta atkarpa „TG Sokol“ rūpesčiai antrajame ketvirtyje nesibaigė. Aivaras Aleksiejus nesulaukė pasipriešinimo iš varžovų aukštaūgių, o Darius Stankevičius ir toliau pataikė iš toli. Po dar vieno tokio gynėjo tolimo metimo „Juoda-Balta“ pirmavo 30:18.

Iki didžiosios pertraukos likus daugiau nei trims minutėms aikštelėje po keitimo pasirodęs Valdemar Smilgin pasižymėjo tritaškiu 21:30, komanda padirbėjo gynyboje bei besibaigiant kėlinio laikui sumažino atsilikimą iki 4 taškų (32:28).

Kaip ir rungtynėse su „Visad gatavs“ prieš savaitę antrojo kėlinio gale atsitiesę „sakalai“ antrą rungtynių dalį pradėjo su žymiai didesnia energija. Po Pavel Andruškevič tritaškio komandas skyrė tik taškas 33:34.

Kai Nerijus Pigaga nesunkiai antrą kartą įveikė varžovų gynybą ir po ilgokos pertraukos išvedė „TG Sokol“ į priekį 37:36, šiems nieko neliko kaip tik prašyti minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo „Juoda-Balta“ trumpam atsitiesė. Vainiui Mačioniui pelnius taškus iš po krepšio rezultatas tapo lygus 40:40. Visgi bandymas susigrąžinti prarastą iniciatyvą nebuvo sėkmingas, nes „sakalai“ sužaidę idealią atkarpą trečią kėlinį baigė 7 taškais be atsako 47:40.

Sužaidus 5 minutes lemiamo ketvirčio metu galėjome jau visiškai pamiršti apie intrigą kuri dar buvo grįžusi trečiojo kėlinio antroje pusėje. „TG Sokol“ po kelių Valdemar Smilgin tritaškių atitrūko 60:44, o vėliau rasdami būdų kaip atsakyti į kiekvieną geresnę varžovų atkarpą įtvirtino ir antrąją pergalę TOP16 etape.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 20, Karol Ruselevič 17 (10 atk. kam.), Valdemar Smilgin 12 / „Juoda – Balta“: Mindaugas Žalkauskas ir Aivaras Aleksiejus po 15, Darius Stankevičius 14;

TOP16 (D)

„RRKK&Bendorėliai“ – „ŠKK Šnapiai“ 59:62

Prieš savaitę „Zarasus“ (11) 88:66 įveikę „ŠKK Šnapiai“ (6) vėl vaikščiojo plonu ledu. Už varžovų vėlavimą į rungtynes be pateisinamos priežasties „RRKK&Bendorėliams“ (14) atsirado galimybė dar neprasidėjus rungtynėms pabėgti į „priekį“.

Už vėlavimą šnapių penketukui buvo skirta techninė pražanga, o Šarūnas Jankauskas pataikė baudos metimą (1:0). Arbitrams išmetus ginčo kamuolį abi komandos demonstravo šimtaprocentinį pataikymą. Martynas Rakauskas smeigė du tritaškius, Valdas Vyšniauskis du dvitaškius. Niekas neprameta, o Bendorėlių atstovai kurį laiką atsilieka 4:6.

Po Valdo Vyšniauskio tritaškio „RRKK&Bendorėliai“ įsiveržė į priekį 7:6, o dar po kelių iš eilės tolimų metimų pirmavo ir 16:6. Varžovus per 10 taškų į priekį praleidę „ŠKK Šnapiai“ nuolat vėlavo gynyboje, o per šią atkarpą vien Valdas Vyšniauskis varžovams pelnė 12 taškų, taip ir nepramesdamas nei vieno metimo.

„RRKK&Bendorėliai“ puikiai įžaidė kamuolį bei pasinaudoję varžovų pasyvia gynyba perimetre kėlinį laimėjo 26:14.

Tos pačios problemos „ŠKK Šnapių“ penketuką persekiojo ir antrajame kėlinyje. Varžovai pajuto kur yra pastarosios komandos žaizda ir į ją pataikę vieną kitą tritaškį vis įpildavo druskos. Įsismaginęs Laurynas Bakutis sėkmingai rinko taškus ir didino savo ekipos atotrūkį.

Įpusėjus rungtynėms „ŠKK Šnapiai“ buvo kaip reikalas sunerimę, juos nuo varžovų skyrė jau 16-ka taškų (46:30), o dar blogiau, kad žaidimas nei vienoje aikštelės pusėje taip ir nepradėjo veikti. Prie to smarkiai prisidėjo Bendorėlių atstovai.

Visgi šią komandą galima girti tik už pirmus du kėlinius, antra rungtynių pusė parodė, kad „RRKK&Bendorėlių“ krepšininkams į DIDŽIOSIOS taurės turnyrą dar per anksti. Sunku tikėtis kažko daugiau, kai varžovai žaidžia be keitimų, penketuke trys rezerviniai žaidėjai, o tu nesugebi išlaikyti net 16-kos taškų pranašumo...

„ŠKK Šnapiai“ po didžiosios pertraukos labiau pasistengė gynyboje ir mes pamatėme atvirkštinį vaizdelį, dabar jau beviltišką krepšinį rodė „RRKK&Bendorėliai“ leidę varžovams priartėti 46:54.

Rungtynių kontrolę per trečią kėlinį visiškai praradę Bendorėlių atstovai iki susitikimo pabaigos likus žaisti 10 minučių taip ir neatsitiesė, priešingai kai dar buvo galima kabintis į pergalę, į TOP16 etapą pirmą kartą patekusi, komanda „išskydo“. Nuolatinis žvalgymasis į rungtynių rezultatą, o ne koncentracija į byrėjusį žaidimą tapo pražūtinga.

Rungtynėms einant į pabaigą Martyno Rakausko vedami į priekį „ŠKK Šnapiai“ aikštelėje jautėsi vis drąsiau. Po ilgos tylos tritaškiu pasižymėjus Šarūnui Jankauskui Bendorėlių atstovai pirmavo dar 59:56, tačiau tada pasipylė vaikiškos klaidos, visiškai išsiderino komandinis žaidimas. Po Vytauto Cicėno sudėtingo dvitaškio „ŠKK Šnapiai“ jau buvo šalia 58:59, o „RRKK&Bendorėliai“ prarado dar vieną kamuolį. Martynas Rakauskas iškart privertė oponentą pažeisti taisykles. Po vieno baudos metimo rezultatas tapo lygus 59:59, o po antrojo netaiklaus niekas iš varžovų neatitvėrė nuo krepšio Vytauto Cicėno. Puolėjas pelnė 14-tą savo tašką ir „ištempė“ savo penketuką į priekį 61:59.

„RRKK&Bendorėliai“ dar bandė gelbėtis, tačiau stabdydami laiką pražangomis situacijos nepakeitė. Antras pralaimėjimas komandą palieka MAŽOSIOS taurės turnyre.

„ŠKK Šnapiai“ savo darbą padarė, kovo 25 dieną jų laukia kova su „Ginio Pajėgomis“ (3) dėl pirmosios vietos TOP16 (D) grupėje. „RRKK&Bendorėliai“ dėl 3 vietos tą pačią dieną varžysis su „Zarasais“. Nepriklausomai 3 ar 4 vietą užims Bendorėlių atstovai jų MAŽOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalyje lauks tikrai pajėgus varžovas. „KK Alkani“, „Visad gatavs“ bei „Juoda-Balta“ šiai dienai rodo aukštesnio lygio krepšinį ir tikrai nepritrūks motyvacijos varžytis su savo galimybių lubas jau pasiekusiais varžovais.

„RRKK&Bendorėliai“: Laurynas Bakutis 20, Valdas Vyšniauskis 18, Šarūnas Jankauskas 13 / „ŠKK Šnapiai“: Martynas Rakauskas 28, Vytautas Cicėnas 14, Donatas Ditkevičius 10;

„Ginio Pajėgos“ – „Zarasai“ 58:41

„Zarasai“ (11) antrus metus iš eilės nepateko į DIDŽIOSIOS taurės turnyro ketvirtfinalį. Šį kartą ežerų krašto atstovų viltis pakilti iki TOP16 (D) grupės antrą pozicija sudužo atsitrenkus į „Ginio Pajėgų“ (3) gynybos sieną.

Praėjusį sezoną DIDŽIOSIOS taurės finalo ketverte sudalyvavusios „Ginio Pajėgos“ rungtynes pradėjo užtikrintai ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo 12:4. „Zarasų“ bėdos tuo nesibaigė, nes „įkaito“ Luko Poniškaičio ranka. Gynėjas pataikė tris tolimus metimus, o jo „užgęsinti“ kuo neturėję varžovai atkarpą pralaimėjo 2:8 (6:20).

Ketvirčio gale sunkiai rungtynes pradėjusių zarasiškių padėtį dar kažkiek pataisė Evaldas Mackevičius, tačiau 10-ties taškų deficitas (13:23) žaidžiant su „Ginio Pajėgomis“ tikrai nieko gero nežada.

Užtikrintu pirmuoju kėliniu startavę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai antrą kėlinį pradėjo be Domanto Žičkaus ir Valdemar Lodziato, tačiau spurtavo 7:0 bei pabėgo 30:13. „Zarasai“ nesugebėjo nei užpulti, nei apsiginti, o įsibėgėjusiems varžovams taškus rinko visi penki aikštelėje esantys žaidėjai. Antrojo kėlinio pradžia ypatinga buvo „GP“ krašto puolėjui Bartui Tamuliui kuris per 25 rungtynes pagaliau pataikė savo pirmąjį tritaškį (įskaičiavus abu sezonus).

Antroje ketvirčio pusėje „Zarasų“ komanda sužaidė pora gerų atkarpų, tačiau ir po jų komandas skyrė 18-kos taškų praraja 42:24.

Trečio kėlinio pradžioje Domantas Žičkus prametė abu baudos metimus, „Zarasams“ toliau ieškant savojo žaidimo, išsiderino ir „Ginio Pajėgų“ puolimo mechanizmas. Keli krumpliai ėmė suktis lėčiau, krito rungtynių tempas ir rezultatyvumas. Per 10 minučių komandos surinko tik po 6 taškus (6:6) ir tai kai ketvirčio gale tritaškiais pasižymėjo Naglis Misevičius bei Salvijus Ragėnas iš „Zarasų“.

Prieš ketvirtą kėlinį „Ginio Pajėgos“ turėjo tą patį 18-kos taškų pranašumą (48:50), o po dar vieno blankaus abiems jis sumenko minimaliai 41:58.

Kovo 25 dieną kai „Ginio Pajėgos“ stos į kovą dėl pirmosios vietos TOP16 (D) prieš „ŠKK Šnapius“ galite tekti rodyti kelis kartus geresnį žaidimą, kitu atveju galima jau ketvirtfinalyje gauti labai pavojingą „TG Sokol“ ekipą kuri taikosi į TOP16 (C) grupės lyderius.

„Ginio Pajėgos“: Vidmantas Skapas 12 (10 atk. kam.), Justas Aršauskas ir Lukas Poniškaitis po 11 / „Zarasai“: Evaldas Mackevičius 14 (13 atk. kam.);