Įvykių kaleidoskopas. 19 – asis turas. (2018.03.04)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia kovo 4 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

D– GRUPĖ

„O.P.A.“ – „KK Alkani“ 48:78

Aukštesnę reguliaraus sezono reitingo pozciją (7 vietą) lemiančiose rungtynėse susitiko nesuvestų sąskaitų turinčios komandos. Šios komandos pavasarį kai tenka kovoti dėl aukštesnės vietos viena kita pritraukia lyg magnetas. Pirmoji svarbi šių komandų akistata vyko 2014 metais. Tada dar paguodos taurės finale 59:44 pergalę šventė „O.P.A.“. Po metų pakeliui į paguodos taurės finalo ketvertą (ketvirtfinalyje) revanšą pasiekė „KK Alkani“ (90:48). Ši komanda pranašesnė 67:61 buvo ir bronzinėse šios taurės rungtynėse 2016 metų pavasarį.

Praėjusį sezoną (2016-2017 m.) „O.P.A.“ pirmą kartą per savo istoriją pateko į DIDŽIOSIOS taurės ketvirtfinalį, o „KK Alkanus“ pranoko du kartus. Reguliaraus sezono rungtynės buvo laimėtos 50:49, o TOP16 etape įvykęs dar vienas susirėmimas baigėsi rezultatu 107:68.

Nepaisant to, kad abi komandos išvengė klaidų rungtynių starte jos prasidėjo nerezultatyviai. Po 6 minučių „KK Alkani“ jautėsi ramiau, nes pirmavo 11:6. Visgi „O.P.A.“ ketvirčiui artėjant prie pabaigos pasinaudojo savo jėga po krepšiais ir laimėjo kėlinį minimaliai (14:13).

Įsibėgėjusi „O.P.A.“ pakiliai pradėjo ir antrą ketvirtį. „KK Alkani“ stoviniavo ir to pakako, kad varžovai pabėgtų 21:14. Kai Deimantas Pavlovskis ėmėsi iniciatyvos „O.P.A.“ nerado žmogaus galinčio jį prilaikyti. Gynėjo vedama komanda atgijo, o kėlinio gale Vytautui Dzinduliui pataikius iš toli vėl grįžo į priekį 30:28.

Po dviejų kėlinių „KK Alkani“ pirmavo 33:30, o po dar vieno ketvirčio, kuriame „O.P.A.“ puolimas pradėjo strigti, jų persvara šoktelėjo iki 8 (49:41).

Kas įvyko toliau, „O.P.A.“ vyrai tikriausiai norėjo kuo greičiau pamiršti. Deimanto Pavlovskio vedama ekipa lemiamo ketvirčio metu įsismagino. Komandos lyderis dikdavo tempą, kai reikėdavo žaisdavo ilgas atakas, kai būdavo naudingiau sužaisti greitai tą ir darydavo. „O.P.A.“ komanda subyrėjo!!!

„KK Alkani“ vos kelis kartus sulaukę viso varžovų penketuko spėjusio sugrįžti į gynybą ketvirtą kėlinį laimėjo 29:7. Rungtynių gale užtikrintą pergalę pasiekusi komanda galėjo dar pagerinti savo situaciją, tačiau neforsavo įvykių ir pora paskutinių minučių sužaidė tarytum gailėtų be pergalių (0-7) antrajame etape likusių „O.P.A.“ vyrų.

Suklydus 21 kartą ir pataikius vos 12% tritaškių sunku laimėti net prieš vos vienu laipteliu aukščiau esančią ekipą.

„O.P.A.“: Andrius Šimelevičius 14, Paulius Bodindorfas 11 / „KK Alkani“: Deimantas Pavlovskis 29, Vytautas Dzindulis 17, Kristijonas Klečkauskas 12;

„TG Sokol“ – „Broliai Šaunuoliai“ 59:67

Dešimties sezono stažą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE turintys klubai ragus šį kartą surėmė kovoja dėl reguliaraus sezono nugalėtojų karūnos. Pirmą šio sezono akistatą dar „A“ grupėje 67:64 laimėję „TG Sokol“ į centrines turo rungtynes atvyko turėdami 11-kos pergalių seriją, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ pasitengė, kad ji būtų nutraukta.

Lygos gurmanų laukė įdomios rungtynės, o jas geriau pradėjo Dariaus Dūdėno ir Dariaus Jovaišos į priekį vedami „Broliai Šaunuoliai“. Plieninis pastarosios ekipos karys rinko taškus metimais iš 2-3 metrų, o prieš savaitę „Sostinės krepšinio lygos“ snaiperio karūną užsidėjęs Darius Jovaiša smeigė tris tritaškius. Po trečiojo kėlinio gale jo komanda pirmavo 19:14, tačiau Karol Ruselevič dar spėjo pasižymėti dvitaškiu ir leido „TG Sokol“ kėlinį baigti turint jau tik 3 taškų deficitą 16:19.

„Broliai Šaunuoliai“ puikiai žaidė prie varžovų krepšio, tačiau vėl neišvengė klaidų perduodami kamuolį bei turėjo problemų gynyboje kai Nerijus Pigaga arba Edgar Kolendo bandydavo veržtis po jų krepšiu. Šie du vyrukai buvo kertiniai „TG Sokol“ žaidėjai pirmajame kėlinyje kai kalba pasisukdavo apie varžovų krepšio šturmą.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje „TG Sokol“ priartėjo 20:21, tačiau tada „Broliams Šaunuoliam“ pavyko apsiginti ir nerezultatyvią atkarpą abiems komandoms paversti 5 taškų pranašumu (25:20). „Sakalų“ puolėjas Artūras Jankovskis dažnai varžovų gynybos buvo paliekamas prie tritaškio linijos be priežiūros, tačiau taiklumu neišsiskyrė ir čia šaunuolių rizika gynyboje pasiteisino.

Antrajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos Pavel Andruškevič pataikė tritaškį, o 5:0 atkarpą laimėję „TG Sokol“ sumažino atsilikimą iki taško (28:29). Iniciatyvą artėjant didžiajai pertraukai praradę broliai suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos „TG Sokol“ kelis kartus įsiveržė į priekį, tačiau puolime neklydę „Broliai Šaunuoliai“ greitai atstatydavo lygybę, po Dariaus Dūdėno metimo baigiantis kėlinio laikui rezultatas tapo antrą kartą per pusę minutės lygus 33:33.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo Artūro Jankovskio dėjimu ir dviem „TG Sokol“ ekipos tritaškiais 41:37, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ prisilpę gynyboje buvo trumpai. Po dar vienos nerezultatyvios atkarpos abiems komandoms „Brolius Šaunuolius“ nuo varžovų skyrė taškas, kai tritaškiu pasižymėjo šį kartą vienas prasčiausių sezono rungtynių žaidęs Mantas Kazlauskas (40:41).

Prasidėjus paskutinei trečio kėlinio minutei Laurynas Ralys išvedė 42:41 savo brolius į priekį, tačiau „TG Sokol“ ketvirčio gale sužaidė efektyviau ir nepaisant prasto tolimų metimų pataikymo atsidūrė priekyje 46:44. „Sakalai“ į lemiamą kėlinį galėjo neštis ir 4 taškų kraitį, tačiau iniciatyvos nevengęs Laurynas Ralys baudos metimais ją nukirpo iki 2.

Per 30 minučių komandos taip ir neparodė savo geriausio žaidimo, todėl mūsų laukė intriguojantis ketvirtasis kėlinys, kuriame ir paaiškėjo reguliaraus sezono nugalėtojai.

Didelių duobių išvengusių komandų lemiama atkarpa prasidėjo joms besikeičiant taikliais metimais arba klaidomis. Po 3 minučių sužaistų ketvirtajame kėlinyje savo akcijas pakelti nutarė Mantas Kazlauskas. Po puolėjo kuris strigo ir pirmosiose komandų tarpusavio rungtynėse „A“ grupėje dvitaškio su varžovo pražanga šaunuoliai įgijo 4 taškų pranašumą 52:48. Iniciatyvą praradę „TG Sokol“ nepanikavo ir ramiai sužaidę poros minučių atkarpą susigrąžino trapią persvarą (53:52).

Likus žaisti mažiau nei 4 minutes „Broliams Šaunuoliams“ atėjo ekstremalių išbandymų metas, tačiau ugnį ir vandenį ne kartą perėjusi komanda būtent tada ir sužibėjo visu gražumu. Užtikrintos atakos, savalaikiai perdavimai ir produktyvus darbas prie savojo krepšio leido į dar vieną titulą rimtai nusitaikiusiam klubui spurtuoti bei po Dariaus Jovaišos dvitaškio pabėgti 61:53.

Po nuo pirmo kėlinio pradžios tylėjusio Valdemar Smilgin tritaškio „TG Sokol“ dar priartėjo 56:61, tačiau gynyboje neatsirado nei sistemų, nei asmenybių kurios pažabotų Darių Dūdėną. Puolėjas rungtynių gale pasinaudojo skylėta varžovų gynyba bei pataikęs kelis svarbius metimus sudėliojo visus taškus.

Lemiamu rungtynių momentu efektyviau sužaidę „Broliai Šaunuoliai“ laimėjo reguliarų sezoną, o „TG Sokol“ liko antri. Pastarajai komandai tai buvo vos 2 pralaimėjimas 2017-2018 metų sezone, o jį ji patyrė sužaisdama nerezultatyviausias šio sezono rungtynes.

„TG Sokol“:Karol Ruselevič 18, Nerijus Pigaga 13 / „Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 19, Darius Dūdėnas 16, Mantas Kazlauskas 10;

„ŠKK Šnapiai“ – „Negeri“ 0:20

„D“ grupėje žaidusių komandų galutines pozicijas pakoregavo penkių žaidėjų į rungtynes prieš „Negerus“ nesurinkę „ŠKK Šnapiai“. Techninį pralaimėjimą (0:20) užsitarnavę vieni iš sezono favoritų nusirito iki šeštosios pozicijos. Jeigu rungtynės būtų įvykę, „ŠKK Šnapiai“, net ir pralaimėję, būtų likę treti.

E – GRUPĖ

„Burkalifa.eu“ – „RRKK&Bendorėliai“ 57:59

Tritaškių lietus ir sezono rezultatyvių perdavimų rekordas (17) lėmė „RRKK&Bendorėlių“ kolektyvui ketvirtąją pergalę „E“ grupėje. Iki kovo 4 dienos, šiose rungtynėse jėgas išmėginusios komandos per 12-ka susitikimų buvo pasiekusios po keturias pergales.

Jau rungtynių pradžioje pamatėme, kad Bendorėlių atstovai nusiteikę labai ryžtingai. Po trijų iš eilės taiklių tritaškių „RRKK&Bendorėliai“ pabėgo 9:0, o vėliau 14:11 laimėjo ir pirmąjį ketvirtį.

Antrojo kėlinio pradžioje „Burkalifa.eu“ priartėjo 13:14, tačiau po pora tritaškių pataikę Mindaugas Martinonis ir Laurynas Bakutis dar kartą išryškino pastarosios ekipos spragas gynyboje. Bendorėlių atstovai puikiai išnaudojo erdves prie tritaškio linijos bei pabėgo 25:15.

Artėjant didžiajai pertraukai „Burkalifa.eu“ veiksmai aikštelėje suaktyvėjo. Nerijus Jozonis nevengė iniciatyvos, išprovokavo daug pražangų ir sumažino savo komandos atsilikimą iki 5 taškų (33:38).

„RRKK&Bendorėliai“ per du pirmus kėlinius iš 18-kos tolimų metimų pataikė net 10. Tolimų metimų pagalba nuo susitikimo pradžios pirmavusi komanda pelnė net 79 procentus visų savo taškų.

Po didžiosios pertraukos „Burkalifa.eu“ ėmė rodyti nagus, tačiau vos tik skirtumas sumažėdavo iki 5 taškų Bendorėlių atstovai tarytum kažkas būtų paspaudęs pavojaus mygtuką iškart atsakydavo gera atkarpa ir padidindavo savo persvarą iki 10-11 taškų.

Per tris kėlinius nepirmavę rungtynių favoritai prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 43:50, o jam įpusėjus jų deficitas vėl šoktelėjo iki 11-kos taškų (46:57). Kai visi ženklai rodė, kad Bendorėlių atstovai pergalės iš savo rankų nepaleis jų varžovai įtempė raumenis, kontroliavo baudos aikšteles prieigas ir grėsmingai ėmė artėti. Be tolimų metimų „RRKK&Bendorėlių“ puolimas vėl nebuvo efektyvus.

Rungtynėms einant prie pabaigos „Burkalifa.eu“ galingai spurtavo ir Dominykui Garuckui pataikius iš toli išlygino pusiausvyrą (57:57). Visas tris antrojoje rungtynių pusėje minutės pertraukėles išnaudoję Bendorėlių atstovai galėjo lengviau atsikvėpti kai gana chaotiškai prasidėjusią ataką sudėtingu metimu baigė (59:57) prie komandos vėl prisijungęs Šarūnas Jankauskas. Dar geresnėje situacijoje priekyje esanti komanda galėjo atsidurti kai „Burkalifa.eu“ stabdydama rungtynių laikrodį taktiškai prasižengė prieš Mindaugą Martinonį. Visgi puikias rungtynes sužaidęs puolėjas lemiamu momentu klydo (abu metimai buvo netaiklūs).

Rungtynių gale įsimaginusi „Burkalifa.eu“ po antrojo netaiklaus baudos metimo atkovojo kamuolį gynyboje, tačiau iš labai toli tritaškį šveitęs Ugnius Stulginskas stebūklų nesukūrė. „RRKK&Bendorėlių“ komanda pasiekė penktąją pergalę šiame sezone. Įdomu tai, kad ši pergalė buvo pirmoji kuri pasiekta žaidžiant prieš į TOP16 etapą patekusią komandą.

„Burkalifa.eu“: Nerijus Jozonis 18 (16 atk. kam.), Dominykas Garuckas 17 (10 atk. kam.), Ugnius Stulginskas 12 /„RRKK&Bendorėliai“: Mindaugas Martinonis 17, Laurynas Bakutis 14, Šarūnas Jankauskas 13;

„Zarasai“ – „BC Ponai“ 71:53

„BC Ponai“ taip ir nepavijo TOP16 etapo traukinio, todėl rungtynės su „E“ grupėje antrą vietą užsitikrinusiais „Zarasais“ lygos naujokams buvo tik principo reikalas. „BC Ponai“ pirmajame etape „Zarasams“ pralaimėjo 59:67, šį dar smarkiau (71:53).

Rungtynes abi komandos pradėjo blankiai. Per tris pirmas susitikimo minutes po kartą pasižymėjo Lukas Beržinskas iš „BC Ponų“ bei Miglius Dambrauskas iš „Zarasų“ (2:2). Pastarajam puolėjui įsibėgėjus „Zarasai“ spurtavo 12:0 (14:2), o vėliau 21:12 laimėjo ir pirmą ketvirtį.

Pirmajame ketvirtyje „Zarasų“ priekinės linijos krepšininkų nesugaudę „BC Ponai“ antrajame susipažino ir su varžovų perimtro žaidėjais. Po šių sėkmingų atakų lavinos lygoje trečią sezoną visai sėkmingai tęsianti komanda įgijo rekordinį šioms rungtynėms 19-kos taškų pranašumą.

Kai atrodė, kad „Zarasam“ greitai teliks sudėlioti paskutinius taškus Karolis Žibutis smeigė tritaškį ir pakėlė savo komandos draugus į kovą. Atsitiesę „BC Ponai“ prasidėjus 17-tai minutei nuo varžovų atsiliko jau tik 8 taškais 27:35. „Zarasai“ iš giliausios duobės reguliaraus sezono finišo rungtynėse išlipo be kopėčių (44:31), tačiau Tadas Orentas dar smeigė tritaškį su sirena 34:44.

Po didžiosios pertraukos „Zarasai“ nuolat pirmavo 8-10 taškų skirtumu kuris kėlinio gale pastarajai komandai vis sėkmingiau ištampant „BC Ponų“ gynyba šoktelėjo iki 14-kos.

Per likusias dešimt minučių iki sezono finišo „BC Ponai“ išliko vieningi, kovojo iki galo, tačiau Evaldo ir Vytauto Mackevičių atakos rungtynių gale grąžino „Zarasams“ solidžią 18-kos taškų persvarą.

„BC Ponai“ sezoną baigė suklysdami net 24 kartus. Daugiau kamuolių lygos naujokai prarado tik sezono starte (25). „Zarasai“ varžovų klaidas išnaudojo maksimaliai, po jų surinko 32 taškus. Taip pat ežerų krašto atstovai neturėjo rimtesnės konkurencijos baudos aikštelėje bei žymiai efektyviau išnaudojo savo rezervą, nors „BC Ponai“ ir registravo rungtynėms daugiau žmonių (10 prieš 8).

„Zarasai“ savo pasirodymą tęs TOP16 etape, tuo tarpu per 13-ka rungtynių du kartus laimėję „BC Ponai“ jau gali mėgautis atostogomis. Komanda pergalių nepasiekė daug, tačiau savo pirmojo blyno smarkiai neprisvilino tikrai. Lygos naujokai turėjo bent 5-6 rungtynes kuriose kabinosi į pergales, tačiau norint jas pasiekti arba pritrūko jėgų arba patirties.

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 18, Evaldas Mackevičius 15, Andrius Predkelis 12, Eimantas Leipus ir Arvydas Breidokas po 10 / „BC Ponai“: Karolis Žibutis 20, Tadas Orentas 13;

F – GRUPĖ

„Visad gatavs“ – „BC 97“ 62:58

Po ilgos pertraukos vietos 16-tuke siekusios „Visad gatavs“ reguliaraus sezono finiše laukė labai svarbios rungtynės su „BC 97“. Pralaimėję, visada pasiruošę „Juoda – Balta“ komandos pergalės atveju rizikavo vėl likti be svarbiausių sezono kovų.

Rungtynes dvitaškiu su varžovo pražanga pradėjo pirmą kartą šį sezoną komandos marškinėlius užsivilkęs Dainius Čepas. Po vieno iš ankstesnių kelių sezonų „VG“ lyderio baudos metimo rezultatas tapo 3:0, tačiau pora tritaškių smeigęs Marius Prisevičius 6:3 iškart išvedė į priekį „BC 97”.

Po dar vieno Mariaus Prisevičiaus bei Karolio Martinkėno tritaškio „BC 97” įsismagino ir gana sėkmingai pradėję rungtynes ketvirtį laimėjo 16:12.

Sužaidus 3 minutes antrajame ketvirtyje jaunuoliai toliau laikėsi pirmaujančių gretose, tačiau Lukui Sinkevičiui užsidirbus techninę pražangą „Visad gatavs“ atgijo. Įpusėjus ketvirčiui pastaroji komanda pirmavo 26:23, o po Dainiaus Čepo efektingo dėjimo ir 32:23.

Po 20 minučių „BC 97” prasileidę Vyganto Versocko firminį tritaškį su sirena atsiliko jau 27:37.

Po didžiosios pertraukos komandos ėmė keistis tritaškiais, sužaidus 3 minutes vis dar pirmavo (43:35) labiau patyrę „Visad gatavs“ ekipos žaidėjai. Visgi ši komanda nėra stabili ir nemoka išlaikyti persvaros savo rankose. Vieni paskubėjo su metimais, kiti pavėlavo į gynybą ir „BC 97” kuriems pergalė buvo taip pat reikalinga sumažino skirtumą iki 2 taškų.

Po skirtingų trijų kėlinių rungtynių kontrolę eilinį sykį praradę lygos senbuviai dar vis buvo priekyje 51:48.

Lemiamas, ketvirtasis kėlinys buvo blankus ir nerezultatyvus. Gynyboje iš paskutiniųjų besilaikę „BC 97” jaunuoliai įpusėjus jam atsiliko 52:55. Per dvi minutes be atsako 4 taškus pelniusi „BC 97” likus žaisti daugiau nei pora minučių įsiveržė į priekį 56:55 kai dvitaškiu pasižymėjo Motiejus Cibulskas.

Prasidėjus priešpaskutinei šių sunkiai nuspėjamų rungtynių minutei „BC 97” kontroliavo žaidimą ir buvo arčiau pergalės, tačiau tada savo žodį tarė Vygantas Versockas. Už varžovus 10 metų vyresnis „Visad gatavs“ lyderis perėmė kelis kamuolius, pataikė svarbius metimus ir galima sakyti vienas pats, paskutinę rungtynių atkarpą laimėjęs 7:2, nutiesė savo komandai kelią į TOP16 etapą. „BC 97” sezoną baigė su 4 pergalėmis per 14 rungtynių.

„Visad gatavs“: Vygantas Versockas 23 (11 rez. perd.), Dainius Čepas (10 atk. kam.) ir Dainius Strakšys (12 atk. kam.) po 12 / „BC 97“: Marius Prisevičius 14, Valerijus Trekailo (13 atk. kam.) ir Lukas Sinkevičius po 10;

„BC Kibirai“ – „Inwido“ 61:68

Vietą TOP16 etape ankščiau užsitikrinę „BC Kibirai“ paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse egzaminavo net 126 dienas pirmosios pergalės laukusius „Inwido“ žaidėjus. Būtent tiek dienų skyrė lygos naujokų pirmąją pergalę ir debiutines rungtynes kuriose jie 43:77 pralaimėjo ne kam kitam, o „BC Kibirams“.

Laikas keičia netik žmones, tačiau ir krepšinio komandas. „Inwido“ per penkis mėnesius patobulėjo, o ligų kovo 4 dieną išretinta „BC Kibirų“ komanda per tą patį laikotarpį net žengė žingsnį atgal. Komanda sezono starte net ir žaisdama su rimtesniais varžovais rodė solidesnį krepšinį.

Vos penkis žaidėjus rungtynėms registravę „BC Kibirai“ dvikovą pradėjo labai aktyviai. Vytautas Kirlys iškart sėkmingai ėmė naudotis savo greičiu, Rolandas Bajoras ūgiu. Baudos aikštelėje rimto „centro“ šį sezoną rotacijoje neturintys „Inwido“ iškart susidūrė su tais pačiais sunkumais kurie kolektyvą kamuoja nuolat.

„Inwido“ šį kartą visgi sau būdingos sunkios rungtynių pradžios išvengė bei Edvardo Žilinsko solo dėka aplygino žaidimą. Kai prie svarbius metimus pataikiusio puolėjo prisijungė ir likę jo komandos draugai lygos naujokai ėmė stebinti apie dar vieną lengvą pergalę galvojusius varžovus. Po pirmojo kėlinio nei viena komanda nebuvo įgijusi pranašumo (18:18), o po antrojo „BC Kibirai“ pirmavo tik 34:30.

Pirmosiose šių komandų rungtynėse pastaroji komanda po 2 kėlinių pirmavo 33:22, o trečią laimėjusi 29:8 galutinai sutvarkė visus reikalus.

Po penkių mėnesių viskas vertėsi aukštyn kojomis, tačiau vėl rungtynių nugalėtoją lėmė galingas trečiasis kėlinys. Skirtumas tik tas, kad šį kartą jį 20:9 laimėjo „Inwido“.

Po trijų kėlinių 50:43 pirmavę „Inwido“ puikiai surikiavo aikštės gynybą, varžovus pranoko pagal atkovotus kamuolius, o puolime toliau pasikliovė sezono rungtynes sužaidusio Edvardo Žilinsko metimais.

Nepaisant blankaus žaidimo ir nuovargio „BC Kibirai“ lemiamo ketvirčio metu dar bandė pakovoti dėl pergalės. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui pastaroji komanda dar atsilikinėjo 54:58, tačiau po Gedimino Lapės penktosios asmeninės pražangos liko su keturiais žaidėjais.

Edvardas Žilinskas realizavo du baudos metimus 60:54, tačiau kamuolį puolime atkovojęs Vytautas Kirlys „BC Kibirus“ vėl kilstelėjo į viršų (57:60) kai pataikė dvitaškį, o privertęs varžovus pažeisti taisykles po akimirkos pridėjo ir taiklų baudos metimą.

Laiko spaudžiami „BC Kibirai“ rengė trumpas atakas, o jos dažniausiai baigdavosi labai netaikliais metimais iš tolimesnių distancijų. Nepaisant visų negandų užklupusių 2010-2011 metų sezoną lygoje debiutavusią komandą ji laikėsi iki galo. Po Jaroslav Latušinskij dvitaškio „Inwido“ pirmavo jau tik 62:59.

Kai trečio kėlinio pradžioje rungtynes savo naudai pakreipę lygos naujokai susidūdė su dideliais sunkumais juos į dienos šviesą vėl trūktelėjo Edvaras Žilinskas. Fantastiškas rungtynes sužaidęs puolėjas pelnė 6 taškus ir leido „Inwido“ atkarpą laimint 6:2 įtvirtinti antrąją pergalę šiame sezone.

Pralaimėjimų užgrūdinta „Inwido“ sezoną baigė pasiekdama 2 pergales paeiliui, nors prieš tai buvo pralaimėjusi 11-ka rungtynių. Nedaugelis komandų patekusių į tokią beviltišką situaciją sugeba atsitiesti, todėl nedrąsiai sezoną pradėję lygos naujokai nusipelnė bent trumpų šlovės akimirkų. Tarpsezonio metu įsigiję solidesnį „centrą“ bei išlaikę savo kertinius žaidėjus „Inwido“ vyrai antrajame sezone pasirodytų geriau, tuo per daug abejoti nevertėtų.

„BC Kibirai“: Rolandas Bajoras 29 (14 atk. kam.), Vytautas Kirlys 17, Gediminas Lapė 10 (11 atk. kam.) / „Inwido“: Edvardas Žilinskas 33, Vitalijus Afanasjevas 21, Emilis Žilinskas 11;

„Meridianas“ – „Lentvaris“ 67:58

Daugiau pergalių nei debiutinį (2016-2017 m.) sezoną pasiekęs „Meridianas“ neprasibrovė į TOP16 etapą. Į 16-tuką geriausiųjų nepateko ir „Lentvaris“, todėl buvo sunku tikėtis, kad paskutines 2017-2018 metų sezono rungtynes žaidžiantys kolektyvai ras pakankamai motyvacijos pakovoti dėl nieko jau nelėmusios pergalės. Visgi abu kolektyvai paneigė išankstinę nuomonę ir pademonstravo, kad noro kovoti turi net daugiau nei tos komandos kurios jau planuoja kovą dėl medalių.

Likimo „brolių“ rungtynės prasidėjo Lentvario atstovų spurtu 5:0. Į jį laiku suregavę „Meridiano“ vyrai tolimų metimų pagalba greitai perlaužė rungtynes į savo pusę ir ketvirtį laimėjo 13:10.

Po dviejų Justo Grubevičiaus tritaškių antrojo kėlinio pradžioje „veteranai“ jau pirmavo 23:12, tačiau „Lenvaris“ nekapituliavo, o spurtavęs 9:0 priartėjo 21:23.

Po 2 kontrastingų kėlinių komandas skyrė 3 taškai (30:27), tačiau trečią vėl aukštesne nata pradėjo „Meridianas“ kuris per tris minutes įgijo 15-kos taškų pranašumą (42:27).

Per likusias 16 minučių daugiau patirties turinti „Meridiano“ komanda išvengė komplikacijų nors varžovų lyderis Marius Sabonis vien per ketvirtą kėlinį pelnė 14-ka taškų.

„Meridianas“ (11/31) vėl išnaudojo savo tolišaudę bei ilgesnį suolą, tuo tarpu „Lentvaris“ vyresnius varžovus bandė pranokti greičiu, kontratakų metu „F“ grupės autsaideriai surinko 17 taškų, „Meridianas“ tik 4.

Tris pergales per 4 paskutines sezono rungtynes iškovojęs „Meridianas“ užtikrintai laimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių (44-32), nors „Lenvaris“ su 41,29 kamuolio vidurkiu pagal šį rodiklį po reguliaraus sezono liko aukštoje 5 pozicijoje. Palyginimui „Meridianas“ (32,46 vid.) – blogiausiai dėl atšokusių kamuolių kovojanti lygos komanda.

„Meridianas“: Justas Grubevičius 19, Tomas Eitmanavičius 13, Mindaugas Žilionis 12, Laisvūnas Ričkus 10 / „Lentvaris“: Marius Sabonis 25, Simas Narkevičius 14;

„MF“ – „Juoda – Balta“ 41:70

Lygos naujokai „Juoda-Balta“ sutriuškino „MF“, laimėjo išgyvenimo rungtynes ir tęs kovą TOP16 etape. Naujokai kurie kartą 55:66 jau buvo pralaimėję šį sezoną studentams rungtynes pradėjo nuo agresyvios gynybos ir iškart ėmė diktuoti sąlygas.

Sužaidus 8 minutes pirmajame kėlinyje po Juozo Jarašūno dvitaškio „MF“ dar laikėsi (6:10), tačiau tada „Juoda-Balta“ pelnė 11 taškų be atsako ir antrojo kėlinio pradžioje jau džiaugėsi 16-kos taškų pranašumu (22:6).

Vainiaus Mačionio ir Aivaro Aleksiejaus dominavimas po krepšiais, tolimi metimai nežadėjo nieko gero apie TOP16 etapą jau galvojantiems „MF“ žaidėjams, jų deficitas po 2 kėlinių siekė 20-ties taškų ribą.

Po didžiosios pertraukos iš „Juoda-Balta“ gynybos gniaužtų vis dažniau išsilaisvinę Domantas Želvys bei Gražvydas Mockus padėjo „MF“ komandai išvengti didesnių nemalonumų, tačiau priartėti trečiajame kėlinyje ir vėl nepavyko. Lyg sužeistas žvėris kovoję lygos naujokai savo pozicijų neužleido. Kitaip būti ir negalėjo, šią komandą tenkino tik pergalė.

Paskutinis susitikimo kėlinys prasidėjo Vainiaus Mačionio dvitaškiu ir po krepšio (52:26), o tada atėjo trumpa „MF“ šlovės atkarpa. Domanto Želvio surengtas spurtas (6:0) leido studentams sumažinti atsilikimą iki 20-ties (32:52).

Sumažėjusi persvara per daug „Juoda-Balta“ krepšininkų neišgąsdino, tačiau šie jau ne kartą buvo prisižaidę rungtynių gale, todėl nutarė nerizikuoti ir galutinai pribaigti į rungtynes „pasivaikščioti“ atėjusius varžovus. Penkių minučių atkarpą paskutinį bilietą į TOP16 traukinį pagavę lygos naujokai laimėjo 13:5.

„MF“ komanda šiose rungtynėse velniškai prastai kovojo dėl atšokusių kamuolių (32-50) bei dar prasčiau metė tritaškius (3/29). Įdomu tai, kad pirmajame šio sezono susitikime kuris vyko sezono starte „Juoda-Balta“ taip pat turėjo didelių sunkumų atakuodama iš toli (2/16). Vieni progresuoja, kiti „kažkam“ tauposi!

„MF“: Domantas Želvys 15 /„Juoda – Balta“: Aivaras Aleksiejus 16, Vainius Mačionis 12 (14 atk. kam.), Mantas Matulis ir Paulius Valiulis po 10;