Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Įvykių kaleidoskopas. 18 – asis turas. (2018.02.25)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia vasario 25 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

 

D – GRUPĖ

„TG Sokol“ – „O.P.A.“ 67:57

Neblogas rungtynes sužaidę „O.P.A.“ (0-6) vyrai pražiopsojo „TG Sokol“ (6-0) spurtą antrajame kėlinyje ir patyrė eilinę nesėkmę „D“ grupėje. Pakiliai šį sezoną žaidžiantys „sakalai“ kovo 4 dieną dėl reguliaraus sezono nugalėtojų vainiko kovos su „Broliais Šaunuoliais“ (5-1). „O.P.A.“ savo ruoštu bandys išvengti 8 vietos grupėje rungtynėse su „KK Alkanais“ (1-5).

Rungtynių pradžioje „TG Sokol“ smaginosi tolimais metimais, tačiau po pastarosios komandos krepšiu „O.P.A.“ rado skylių ir sėkmingai pelnydama taškus iš po krepšio po 10-ties minučių atsiliko tik 17:21.

Dvikovą taikliais tritaškiais pradėjo „sakalų“ aukštaūgiai, po kartą pasižymėjo Paulius Daukantas ir Edgar Kolendo, tačiau „O.P.A.“ į šiuos varžovų metimus rado savų atsakymų ir nuolatos alsavo į nugarą. Kėliniui įpusėjus „D“ grupės autsaideriai ėmė vis dažniau klysti ir tuo „TG Sokol“ iškart pasinaudojo žengdama pirmąjį žingsnelį 11-tos iš eilės pergalės link.

Prasidėjus antrajame kėliniui „O.P.A.“ iškart surengė rezultatyvią ataką ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (19:21), tačiau tada „sakalai“ trumpam pakeitė puolimo planą ir atsisakę tolimų metimų vis dažniau veržėsi po varžovų krepšiu 27:19.

Dažnai klydusi „O.P.A.“ per ketvirtį surinko viso labo 4 taškus, o Pauliui Daukantui realizavus du tritaškius „TG Sokol“ galutinai į savo rankas perėmė rungtynių kontrolę ir įpusėjus rungtynėms jau džiaugėsi 15-kos taškų persvara (36:21).

Nesunkiai pranašumą antrojo ketvirčio metu susikrovę reguliaraus sezono lyderiai po didžiosios pertraukos stokojo koncentracijos gynyboje, kaip bebūtų keista „O.P.A.“ vyrams šį kartą atviras krepšinis buvo parankus. Komanda spėjo bėgioti pagal varžovų siūlomą tempą, pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių ir gerai skirstydama kamuolį kartais aikštelėje atrodydavo net geriau nei pirmaujantys varžovai.

Prieš lemiamą kėlinį „TG Sokol“ pirmavo 54:40, tačiau „O.P.A.“ dar nelaukė finalinio švilpuko bei bandė sukovoti garbingai. Komandos gynyba veikė, tačiau didelis klaidų skaičius taip ir neleido sukurti didesnės intrigos.

„D“ grupės lyderių ir autsaiderių rungtynėse likus žaisti 2 minutes puikias rungtynes sužaidęs Paulius Daukantas pelnė savo 22 tašką ir padidino „TG Sokol“ pranašumą iki 10-ties taškų 64:54, tokia pat persvarą ši komanda savo rankose išlaikė ir nuaidėjus finaliniam švilpukui kai į du Artūro Pūkio išpuolius atsakė 3 tritaškį pataikęs Artūras Jankovskis.

„TG Sokol“ šiose rungtynėse vertėsi be daug taškų iš po krepšio šį sezoną renkančių gynėjų (Nerijaus Pigagos bei Karol Ruselevič), tačiau jų indėlį puolime puikiai kompensavo pataikydami 11-ka tritaškių (sezono rekordas).

„TG Sokol“: Paulius Daukantas 22, Artūras Jankovskis ir Andrej Maisak po 16 / „O.P.A.“: Ramūnas Jozonis 23, Artūras Pūkys 11;

„Ginio Pajėgos“ – „Broliai Šaunuoliai“ 76:84

Pirmą kėlinį kaip iš natų sužaidę „Broliai Šaunuoliai“ (5-1) palaužė „Ginio Pajėgų“ (4-3) kolektyvą ir išsaugojo galimybę pakovoti dėl pirmosios vietos „D“ grupėje. Kovo 4 dieną vicečempionai dėl reguliaraus sezono nugalėtojų titulo kovos su „TG Sokol“ (6-0).

Komandų pasiekti rezultatai ir rodomas žaidimas leido daryti prielaidą, kad rungtynės tarp į pirmą ketvertuką patekusių ekipų bus įdomios ir įtemptos. Visgi geriau rungtynėms pasiruošę „Broliai Šaunuoliai“ intrigos debesėlius ėmė sklaidyti jau pirmajame kėlinyje.

Dvikovą komandos pradėjo taikliais metimais, „Ginio Pajėgos“ užpuldavo, tačiau nesugebėdavo apsiginti ir leisdavo broliams lyginti rungtunių rezultatą (3:3, 5:5). Po lygios mačo pradžios pirmieji pabėgti nutarė vicečempionai, Gedimino Povilausko ir Egidijaus Mažeikos dvitaškiai leido šiai komandai įsiveržti į priekį 9:5.

Po Vidmanto Skapo taškų „Ginio Pajėgos“ priartėjo 7:9, tačiau tada šaunuoliai vedami Gedimino Povilausko ir Dariaus Dūdėno spurtavo 8:0 ir įpusėjus ketvirčiui įgijo dviženklį pranašumą 17:7. Po 10 pirmųjų rungtynių minučių komandas skyrė 13-ka taškų (25:12), o pagrindinė „Ginio Pajėgų“ plankaus žaidimo priežastis buvo prasta gynyba po savuoju krepšiu.

Antrojo kėlinio pradžioje nuo suolo kilęs Justinas Povilauskas pasižymėjo tritaškiu 28:12, po aukštaūgio tolimo metimo „Broliai Šaunuoliai“ įgijo rekordinę šioms rungtynėms 16-kos taškų persvarą.

Rungtynių nekontroliavusios „Ginio Pajėgų“ gvardijos reikalai žaibiškai pagerėjo kai tris tritaškius smeigęs Lukas Poniškaitis vienas pats leido savo komandai spurtuoti 9:0 bei taip nustebinęs varžovų gynybą skirtumą sumažino iki 7 taškų (25:32).

Į dar gilesnes duobes „Broliai Šaunuoliai“ artėjant didžiajai pertraukai nepateko ir kėlinį baigę 7 be atsako pelnytais taškais vėl įgijo dviženklį pranašumą 46:33. Įdomu tai, kad „Ginio Pajėgoms“ per du kėlinius iš 33 pelnytų taškų net 25 pelnė Domanto Žičkaus ir Luko Poniškaičio tandemas.

Didesnę rotaciją naudoję „Broliai Šaunuoliai“ siautė ir po didžiosios pertraukos, tačiau apisginti nuo vis labiau įsismaginusio Domanto Žičkaus išpuoliu darėsi vis sunkiau. Prasidėjus 27 rungtynių minutei ekipas skyrė 10 taškų, o rezultatyviausias „Ginio Pajėgų“ žaidėjas savo sąskaitoje turėjo surinkęs jau 22 taškus.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Broliai Šaunuoliai“ puikiai perdavimais į baudos aikštelę maitino Egidijų Mažeiką bei Darių Dūdėną, tačiau dar labiau atitrūkti vicečempionams neleido kėlinio gale 6 taškus iš eilės varžovams pelnęs Valdemar Lodziato 54:66. Per tris kėlinius „Broliams Šaunuoliams“ Egidijus Mažeika ir Darius Dūdėnas pelnė po 13-ka taškų.

Lemiamo ketvirčio pradžioje komandos toliau laikėsi savo žaidimo plano, „Ginio Pajėgos“ toliau sėkmingai bandė išnaudoti Valdemar Lodziato fizinę jėgą baudos aikštelėje, o broliai toliau pasitikėjo savo plieniniu kariu. Abiems komandoms išvengus duobių komandas skyrė 9 taškai, tačiau Justinas Povilauskas sulaukęs rezultatyvaus perdavimo iš Dariaus Dūdėno dar kartą pasižymėjo tolimu metimu grąžinusiu jo ekipą eilinį kartą prie dviženklės persvaros.

„Ginio Pajėgos“ sunkiai pradeda rungtynes ir tai yra šį sezoną ekipos liga, visgi paleidę varžovus į priekį šios ekipos žaidėjai moka atsitiesti ir vėliau nepriklausomai nuo su kuo žaidžia kaunasi iš visų jėgų. Ne kartą ir ne du šį sezoną komanda jau buvo išsigelbėjusi ir labai sunkios padėties, todėl nieko nuostabaus, kad ji ir šiose rungtynėse buvo pasirengusi eiti iki galo.

Likus žaisti 2 minutes Domantas Žičkus ir Lukas Poniškaitis sumažino deficitą iki 5 taškų (74:79). Praėjusį sezoną iki pat finalo ketverto keliavusi ir brolius 70:62 reguliaraus sezono rungtynėse įveikusi komanda kovėsi kaip liūtai nepaisant to, kad jau trečio kėlinio gale neteko asmeninių pražangų limitą išnaudojusio Vidmanto Skapo.

Kai mače „Broliams Šaunuoliams“ iškilo didžiausias pavojus jei apsigynė ir sudėlioti paskutinius akecntus leido 3 taškus kėlinio pelniusiam Gediminui Povilauskui.

„Ginio Pajėgos“ kovojo iki galo, tačiau prastas pirmasis kėlinys nepaisant to, kad varžovai efektyviai neišnaudo ilgesnio suolo neleido sukurti stebūklo.

„Broliai Šaunuoliai“ pergalingose rungtynėse klydo 16-ka kartų. Varžovų klaidas „Ginio Pajėgos“ išnaudojo labai efektyviai ir broliams praradus kamuolius surinko 21 tašką.

Šį kartą pajėgesni buvo „Broliai Šaunuoliai“, tačiau susirėmimai dėl čempionų karūnos dar tęsiasi ir „Ginio Pajėgos“ dar gali turėti progą revanšui. Jeigu „Broliai Šaunuoliai“ kovo 4 dieną įveiks „TG Sokol“, o TOP16 bei ketvirtfinalių etapuose bus išvengta didelių netikėtumų dar vieną šių komandų akistatą galime išvysti pusfinalyje.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus ir Lukas Poniškaitis po 28, Valdemar Lodziato 10 / „Broliai Šaunuoliai“: Gediminas Povilauskas 23 (16 atk. kam.), Darius Dūdėnas 19, Egidijus Mažeika 17, Laurynas Ralys 13;

„Šaras sugriovė Marčėlą“ – „Negeri“ 85:83

Pirmajame etape 61:51 „Šaras sugriovė Marčėlą“ (3-4) įveikę „Negeri“ (2-4) antrą tarpusavio susirėmimą pralaimėjo po 50 minučių užsitęsusio trilerio.

Ex Marčiulioniukai antrą etapą pradėjo blogai, tačiau reguliaraus sezono finiše ėmė demonstruoti gerą krepšinį kuris visose be išimties rungtynių jiems leidžia kovoti dėl pergalių. Traumų išretinti „Negeri“ į rungtynes surinko vos penkis savo narius, todėl jėgų pusiausvyra išsilygino dar prieš tai kai rungtynių arbitrai išmetė pirmąjį ginčo kamuolį.

Rungtynes kurias galima laikyti viso turo puošmena tolimais metimais pradėjo „Negerų“ snaiperis Arnoldas Juchnevičius, o vėliau prie jo prisijungęs Domas Rolis leido atitrūkti 9:3.

Įpusėjus ketvirčiui blankiai susitikimą pradėjusių jaunuolių padangėje nušvito šviesa. Etatinis komandos puolimo lyderis Mantas Pigaga pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki minimalaus 8:9.

Kai atrodė, kad „Šaras sugriovė Marčėlą“ prabudo varžovai sužibėjo iš naujo ir laimėję atkarpą 8:2 ketvirtį laimėjo 17:10.

Prasidėjus antrajame ketvirčiui „Šaras sugriovė Marčėlą“ efektyviau rinko taškus, tačiau į jų bandymus atsitiesti puikiai regavo Gediminas Astrauskas. Po dažniau gynyboje išsiskiriančio aukštaūgio 8-tojo taško komandas skyrė vėl 8 taškai.

Įpusėjus rezultatyvaus ketvirčio laikui Svajūnas Matulėnas sumažino Marčiulioniukų atsilikimą iki 3 taškų (20:23), tačiau „Negeri“ vėl pelnė 6 taškus be atsako (29:20) ir per trumpą laiką vėl kilstelėjo savo akcijas.

Rungtynėms artėjant prie didžiosios pertraukos Arnoldas Juchnevičius dar spėjo pasinaudoti milžiniška patirtimi ir privertęs varžovus pažeisti taisykles metimo metu įgijo teisę mesti tris baudos metimus. Po 2 taiklių „Negeri“ atitrūko 36:26.

Antrą rungtynių dalį Arnoldas Juchnevičius pradėjo tritaškiu 39:26, o jo ekipai ir toliau nemažinant apsukų prasidėjus 24 minutei „Šaras sugriovė Marčėlą“ deficitas pasiekė rekordinę šioms rungtynėms 17-kos taškų ribą.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms „Negeri“ turėjo 15-kos taškų persvarą, tačiau Edgaras Alechnovič, Svajūnas Matulėnas bei Mantas Pigaga sužibėjo visu gražumu, leido Marčėlai spurtuoti 12:0 bei sumažinti atsilikimą iki 3 taškų (49:52). „Negeri“ iniciatyvą prarado nelaiku ir ne vietoje, o tą lėmė nuovargis ir kaip iš gausybės rako pasipylusios klaidos. Komanda per antrą 3 kėlinio dalį suklydo net 6 kartus.

Lemiamo ketvirčio pradžioje iniciatyvos vis dažniau ėmėsi Arnoldas Juchnevičius, po 18-tojo jo taško „Negerų“ situacija stabilizavosi 57:49, o įvykiai iki pat 36 susitikimo minutės klostėsi pagal tą patį planą. „Šaras sugriovė Marčėlą“ priartėdavo, tačiau gynyboje vėl pražiopsodavo „Negerų“ puolimo lyderį kuris taikliais metimais vis pagerindavo lygos senbuvių padėtį.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus daugiau nei 3 minutėms „Negeri“ pirmavo 64:56, Edgaras Alechnovič surengė dvi rezultatyvias atakas (59:64), o tada atėjo ir Svajūno Matulėno šlovės akimirka. Puolėjas prie ekipos prisijungęs visai neseniai pelnė 5 taškus be atsako ir žaibiškai išlygino rezultatą 64:64.

„Negeri“ turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau metimai nekrito. Visgi savo šansu viską baigti per pagrindinį laiką nepasinaudojo ir jų varžovai.

Pratęsimo pradžioje pirmieji į priekį (67:64) įsiveržė lygos debiutantai, tačiau 26-tąjį tašką vėl tolimu metimu pelnęs Arnoldas Juchnevičius atstatė pusiausvyrą 67:67. Per 5 papildomas minutes abi komandos pirmavo po du kartus. Po dar vieno Arnoldo Juchnevičiaus tritaškio 72:71. Dainius Oželis prametė tritaškį, jo komanda likus 16 sekundžių prasižengė ir atrodė viskas stoja į savo vietas. Po taiklių Juchnevičiaus baudos metimų „Negerų“ persvara šoktelėjo iki 3 taškų (74:71).

„Šaras sugriovė Marčėlą“ padėtis tapo kritinė, tačiau po minutės pertraukėlės Edgaras Alechnovič smeigė tritaškį ir dar kartą atstatė lygybę 74:74. Lemiamos Marčiulioniukų atakos metu „Negeri“ gynyboje suklydo be priežiūros palikdami vos 1 tolimą metimą per 5 rungtynes išmetusį puolėją ir jis už jam suteiktą laisvę „atsidėkojo“ su kaupu. Gediminas Mateika dar bandė gelbėti padėtį, tačiau žaibiškai persivaręs kamuolį į varžovų aikštelės pusę prametė iš distancijos. Reidui po varžovų krepšiu nebuvo laiko, todėl buvo pasirinktas tuo metu geriausias sprendimas.

Užsivedęs Edgaras Alechnovič antrą pratęsimą pradėjo taikliais baudos metimais (76:74), tačiau „Negeri“ atsilaikė gynyboje bei pelnydami 4 taškus iš eilės vėl atsidūrė arčiau savojo tikslo 78:76.

Įpusėjus dar vienam pratęsimui svarbų metimą realizavo Dainius Oželis, o jo ekipos draugui Danieliui Kopūstui sužaidus sėkmingai gynyboje kitoje aikštelės pusėje Mantas Pigaga parodė ką moka geriausiai ir smeigė dar vieną tritaškį. Po savo lyderio metimo 81:80 jau pirmavo lygos debiutantai.

Likus žaisti pusantros minutės „Negerų“ žaidėjams trūko oro, įtempta kova pareikalavo daug jėgų, tačiau Rapolas Čepė dar kartą atstatė lygybę 81:81 pataikęs svarbų baudos metimą.

Po blankios minutę trūkusios atkarpos rezultatas liko nepakitęs, o tada likus 20 sekundžių apie save vėl nutarė priminti Edgaras Alechnovič. Puolėjas pataikė dar vieną tritaškį 84:81.

Kaip ir pirmojo pratęsimo gale „Negerų“ komandos gelbėtoju pabandė tapti Gediminas Mateika, jam prametus iš toli Gediminas Astrauskas atkovojo 23 atšokusių kamuolį ir nieko nelaukęs pelnė taškus 83:84 su Danieliaus Kopūsto pražanga. Daug jėgų atidavęs žaidėjas baudos metimą prametė, o Gediminui Mateikai nieko neliko kaip prasižengti prieš kamuolį gynyboje atkovojusį Mantą Pigagą. Puolėjas pataikė pirmą 85:83, o po antrojo netaiklaus kamuolį sugavusiems „Negeriems“ papraščiausiai neliko laiko atakai.

Fantastiškos rungtynės šį kartą baigėsi „Šaras sugriovė Marčėlą“ pergale, tačiau už kovą galima pagirti ir jų varžovus kurie 50 minučių kovojo turėdami vos penkis žaidėjus.

„Negeri“ naudoja mažą rotaciją, todėl susidūrę su pajėgiais varžovais vis dažniau pritrūksta jėgų antrajai rungtynių pusei. Tai buvo 3 ekipos pralaimėjimas iš 4 patirtų šį sezoną kuriame komanda iniciatyvą prarado būtent tada kai varžovai pasinaudojo papildomais energijos šaltiniais, o patys negeri buvo išsikvėpę.

„Negeri“ šį kartą vengė greitų atakų, tačiau vis tiek prarado 19 kamuolių. Varžovai jų prarado tiek pat, tačiau ties čia visas panašumas ir baigėsi. „Šaras sugriovė Marčėlą“ varžovų klaidas pavertė 23 taškais, „Negeri“ vos 4. „Negeri“ efektyviau rinko taškus iš baudos aikštelės (44-30), atkovojo daugiau kamuolių (48-36), tačiau gynyboje pritrūko greičio.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ šį kartą varžovams pateikė ne vieną siurprizą. Du tikriausiai tinkamai neįvertinti varžovų žaidėjai (Edgaras Alechnovič ir Svajūnas Matulėnas) kartu pelnė 38 taškus.

„Negeri“ reguliarų sezoną baigs rungtynėmis su „ŠKK Šnapiais“ ir jos nieko nelems. Devintą sezoną skaičiuojanti komanda liks 6-toje vietoje. Šaras sugriovė Marčėlą“ jau gali ruoštis TOP16 etapui, jos vieta po reguliaraus sezono taip pat nepakis (5 vieta).

„Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 27, Edgaras Alechnovič 21, Svajūnas Matulėnas 17, Dainius Oželis 14 / „Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 33 (7/16 tritaškiai), Gediminas Astrauskas (23 atk. kam.) ir Domas Rolis po 16, Gediminas Mateika 11;

E – GRUPĖ

„Tores“ – „BC Ponai“ 60:79

Nesėkmingą sezoną ir pasirodymą antrajame etape lygos senbuviai „Tores“ (1-5) baigė netikėtu pralaimėjimu prieš „BC Ponus“ (1-4). Vos pirmą pergalę „E“ grupėje pasiekusių lygos debiutantų sėkmę šiose rungtynėse lėmė puikus komandinis žaidimas bei karjeros rungtynes sužaidusio Karolio Žibučio dominavimas. Aukštaūgis pelnė 22 taškus (10/12 dvitaškiai), atkovojo 12 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir viso surinko 40 naudingumo balų.

Rungtynių pradžioje „Tores“ demonstravo ekipai būdingą agresyvią gynybą. Po 10 minučių kovos lygos senbuviai įgijo 5 taškų pranašumą (15:10).

Antrą ketvirtį vėl geriau pradėjo Manto Statausko vedami „Tores“, tačiau jam įpusėjus komanda vis dažniau vėluodavo į gynybą, o „BC Ponai“ su kiekvienu taikliu metimu aikštelėje jautėsi vis užtikrinčiau. Savo jėgomis patikėjusi komanda galiausiai 20:17 laimėjo ketvirtį bei prieš antrą rungtynių dalį sumažino savo atsilikimą iki vieno dvitaškio metimo 30:32.

Trečią kėlinį Mantas Statauskas pradėjo rezultatyviu išpuoliu 34:30, tačiau po kelių akimirkų Karolis Žibutis pasižymėjo taikliu metimu iš po krepšio privertė varžovus pažeisti taisykles bei pridėjo taiklų baudos metimą „BC Ponų“ deficitą sumažinusį iki taško 33:34.

„Tores“ greitai susigrąžino po pirmojo ketvirčio turėtą 5 taškų pranašumą kai pelnė 4 taškus be atsako, tačiau vis dažniau pralaimima kova dėl atšokusių kamuolių ėmė kišti pagalius į vis labiau klibančius rungtynių favoritų ratus. „BC Ponai“ pataikė kelis svarbius tritaškius, surengė kelias greitas atakas ir tokiu būdų įsiveržę į priekį ėmė grėsmingai tolti.

„Tores“ komandai kelis kartus nepavyko pasižymėti taškais iš po krepšio ir lygos senbuvių žaidimas visiškai subyrėjo. Pastaroji komanda visada pasižymėjo tuo, kad geresnį krepšinį rodo kai yra priekyje.

Rezultatyvų ketvirtį sužaidę „BC Ponai“ prieš lemiamą ketvirtį pabėgo 57:43, o jame sėkmingai atsilaikę varžovų bandymus susigrąžinti iniciatyvą galutinai įtvirtino savo pranašumą.

Šios rungtynės „BC Ponams“ nieko nelėmė, tačiau lygos naujokai šį sezoną pergalių gausa nepasižymėjo ir dėl to matyt turėjo daugiau motyvacijos už nuo 2017 metų gruodžio 10 dienos vos kartą laimėjusius „Tores“ vyrus.

Pateikę dar vieną netikėtumą kovo 4 dienos rungtynėse su „Zarasais“ (4-1) „BC Ponai“ pagal iškovotų pergalių skaičių antrajame etape teoriškai dar gali pasivyti „Burkalifa.eu“ (2-3) bei „KK NoName – VR Kamabarys.lt“ (2-4), tačiau ji yra nusileidusi abiems šiems kolektyvams ir iki ketvirtosios „E“ grupės vietos leidžiančios tęsti sezoną TOP16 etape nepakils.

„Tores“: Mantas Statauskas 25, Aleksandr Lipnevič 14 / „BC Ponai“: Karolis Žibutis 22 (11 atk. kam.), Tadas Burmonas 13, Lukas Beržinskas ir Mantas Mickūnas po 11, Benas Kontrimavičius 10;

„Kažkas Bus“ – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 91:70

„Kažkas Bus“ (6-0) antrą etapą baigė be pralaimėjimų. Visas „E“ grupės kovas vidutiniu 18,33 taško skirtumu laimėjusios komandos jėgą šį kartą pajuto „KK NoName – VR Kambarys.lt“ (2-4) komanda į paskutines reguliaraus sezono rungtynes surinkusi vos penkis savo narius.

Rungtynių pradžioje komandos sėkmingai keitėsi taikliais metimais. Įpusėjus ketvirčiui „Kažkas Bus“ pirmavo 8:7, sužaidus dar porą minučių 12:11. Į pirmą didesnę duobę „KK NoName – VR Kambarys.lt“ pateko prasidėjus 9 rungtynių minutei kai jų tinklelį „Kažkas Bus“ padegino tolimais metimais ir pelnė 8 taškus be atsako.

Po pirmo kėlinio priekyje 20:11 atsidūrę „Kažkas Bus“ antrojo ketvirčio metu nepersistengė gynyboje, o varžovų penketukas daugiausiai Aurimo Biručio taškų dėka iki didžiosios pertraukos laikėsi pagirtinai ir nepaleido favoritais laikomų varžovų dar labiau į priekį 29:41.

Po didžiosios pertraukos gynėjai Vitalijus Dūda ir Paulius Borkys per 3 minutes „Kažkas Bus“ pranašumą padidino iki 18-kos taškų 51:33 ir taip sudėliojo visus taškus ant „i“ rungtynėse kuriose dėl pergalės „KK NoName – VR Kambarys.lt“ nebuvo pasirengusi mirti.

Praidėjus 34 susitikimo minutei Paulius Borkys pelnė 18-tąjį savo tašką ir leido „Kažkas Bus“ įgyti rekordinę šioms rungtynėms 21 taško persvarą, tačiau paskutines jėgas atidavę virtualios realybės „mėgėjai“ spurtavo 5:0 (55:71) ir paskutinį kartą pabandė išvengti sutriuškinimo.

 Iki rungtynių kuriose abi komandos kartu sudėjus prasižengė vos 6 kartus pabaigos likus 4 minutėms „Kažkas Bus“ pabandė šturmuoti 100-to taškų atžymą ir spurtavo 8:0 (88:67).

Iki susitikimo pabaigos likus pusantros minutės Vaidas Petrulionis pasižymėjo tritaškiu 91:70 ir leido savo komandai trečią kartą antroje rungtynių pusėje pasiekti rekordinę 21 taško ribą.

„Kažkas Bus“ komandos didelę persvarą daugiausiai lėmė greitos atakos, net tolimais metimais jų užbaigti nevengusi komanda tokiu būdu pelnė 28 taškus. Dvikovą laimėjusi komanda atsarginių krepšininkų neturėjusius varžovus baudė skaudžiai, didelė rotacija ir aukšta rungtynių sparta tapo šios ekipos privalumu, o vėliau ir neginčijamu pranašumu. Į rungtynes nuo suolo įsitraukę atsarginiai pelnė vos taškus mažiau nei starto penketo žaidėjai (45-46).

Galima būtų paminėti, kad „Kažkas Bus“ lentą laimėjo 60-39, o pataikiusi net 17 tritaškių pakartojo savo sezono rekordą. Reguliaraus sezono metu lygos debiutantai metė 521 tolimus metimus kas yra 20 metimų daugiau nei dvitaškių (501). Gal po 12,62 tritaškio per rungtynes pataikančiai ekipai būtų smagu jėgas išmėginti ir su Prienų-Birštono „Vytautu“?

„Kažkas Bus“: Paulius Borkys 21 (11 rez. perd.), Vaidas Petrulionis 15 (12 atk. kam.), Vitalijus Dūda 13, Simas Aleksandravičius 11 / „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Aurimas Birutis 26, Žilvinas Pareigis 17, Ramūnas Linkus 13 (10 atk. kam.), Mantvydas Vaitkus 12 (12 atk. kam.);

„Zarasai“ – „RRKK&Bendorėliai“ 53:34

Vos 21 procentą metimų iš žaidimo realizavę „RRKK&Bendorėliai“ (3-2) neatsilaikė prieš į antrą „E“ grupės poziciją nusitaikiusius „Zarasus“ (4-1).

Rungtynes „Zarasai“ pradėjo nerezultatyviai, tačiau sausai (7:0) laimėję 5 minučių atkarpą jau po pirmųjų 10-ties minučių pabėgo į priekį 9:3.

Antrajame ketvirtyje Valdo Vyšniauskio ir Mindaugo Martinonio indėlio puolime pakako, kad bedantį puolimą pirmajame ketvirtyje demonstravę Bendorėlių atstovai išvengtų didesnių „Zarasų“ komandos kirčių.

Artėjant didžiajai pertraukai Miglius Dambrauskas tritaškiu Zarasų atstovų pranašumą kilstelėjo iki rekordinio pirmajai dvikovos pusei 21:12, tačiau Šarūnas Vanagas po sėkmingo Bendorėlių epizodo gynyboje dar spėjo pelnyti taškus iš po krepšio ir sumažinti atsilikimą iki 7 taškų.

Po sėkmingo antrojo ketvirčio, trečiajame Bendorėliai vėl sunkiai rinko taškus, o rungtynes „Zarasai“ galutinai savo naudai pakreipė be didelių sunkumų įveikdami šį sezoną ne kartą ir ne du varžovus gelbėjusią gynybą.

Miglius Dambrauskas, Andrius Predkelis bei Evaldas Mackevičius per 10 minučių tryse viską surikiavo į savo vietas ir leido „Zarasams“ atitrūkti 37:18. Ši trijulė per kėlinį pelnė 14-ka iš 16-kos visų komandos pelnytų taškų.

Po Ernesto Leipaus dvitaškio ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Zarasai“ pirmavo 39:18, tačiau Valdas Vyšniauskis pelnė 5 taškus be atsako (23:39) ir parodė, kad turi jėgų pasipardyti. Nuo rungtynių pradžios pirmavę Zarasų atstovai bandė į žaidimą įtraukti visus dvikovai registruotus žaidėjus, todėl esant didelei rotacijai šį kartą ekipos žaidimas kažkiek išsiderino.

„RRKK&Bendorėliai“ rungtynėms einant prie pabaigos užsikūrė, tačiau sąlygas diktavę varžovai po Migliaus Dambrausko solo atkarpos įgijo rekordinį 22 taškų pranašumą (53:21).

Visas rungtynes pirmavę ir savo didesniu meistriškumu abejoti neleidę „Zarasai“ efektyviau išnaudojo antruosius šansus, tačiau kova dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 15-19. Žymiai efektyviau rungtynių nugalėtojai išnaudojo ir savo rezervo žaidėjus. Atsarginiai krepšininkai pelnė 15 taškų kas esant nedideliam rezultatyvumui turėjo be galo didelę reikšmę.

„Zarasai“ pirmosiose „E“ grupėse rungtynėse po atkaklios kovos 77:79 nusileido „Kažkas Bus“, tačiau dabar net ir pralaimėję „BC Ponams“ žemiau antrosios vietos jau nenukris. Dėl pergalės pakovoti komandai verta nebent dėl geresnės reitingo pozicijos. „RRKK&Bendorėliai“ namų darbus atlikę pirmosiose trijose rungtynėse jau gali ruoštis debiutui TOP16 etape, kokia bus vieną didžiausių netikėtumų antrajame etape pateikusios ekipos startinė pozicija priklausys nuo to kaip ji pasirodys mače su „Burkalifa.eu“ (2-3).

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 20, Andrius Predkelis 10 / „RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis 19;

F – GRUPĖ

„BC Kibirai“ – „Lentvaris“ 90:52

Penktą pergalę „F“ grupėje iškovoję „BC Kibirai“ (5-1) užsitikrino vietą TOP16 etape. Šį kartą lygos senbuviams neprilygo į turnyrinės lentelės dugną nukritęs „Lentvaris“ (1-5).

Lentvario atstovai į rungtynes susirinko negausiai, tačiau vedami Mariaus Sabonio bei Evaldo Jurevičiaus atlikusio daug juodo darbo gynyboje pirmasias susitikimo minutes laikėsi pagirtinai ir varžovams smagintis neleido.

Šios varžovams patirtimi smarkiai nusileidusios ekipos gynyba ėmė šlubuoti kai iš dvikovą aukšta nata pradėjusių Edgaro Bingio bei Ervino Blažio estafetę perėmė sezono rungtynes sužaidęs lengvasis krašto puolėjas Vytautas Kirlys.

Atletiško varžovo nesugaudęs „Lentvaris“ po 10-ties minučių atsiliko 23:11, po dar 10-ties kurių pakako padėčiai stabilizuoti 39:23.

Visi simptomai apie lygesnės kovos galimybes išnyko iškart po didžiosios pertraukos, kai aukštą rungtynių tempą palaikę „BC Kibirų“ krepšininkai įgungė aukštesnę pavarą ir išnaudodami visus įmanomus savo ginklus trečią ketvirtį laimėjo net 24:4 (63:27).

Po didžiosios pertraukos varžovų gynybos neperkandę Lentvario atstovai prie savo šio sezono pelnomų taškų vidurkio (55,46) priartėjo tik ketvirtajame kėlinyje, kai varžovai neabejodami savo užtikrinta sėkme ėmė visą dėmesį skirti vien tik darbui prie varžovų krepšio. Nuolaidų gavęs „Lentvaris“ ketvirtį pralaimėjo 25:27.

Užtikrintą pergalę pasiekę „BC Kibirai“ šiose rungtynėse užfiksavo komandos rezultatyvumo (90), atkovotų atšokusių kamuolių (69), rezultatyvių perdavimų (25), perimtų kamuolių (14) bei naudingumo balų (117) rekordus.

„Lentvario“ debiutinis sezonas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE baigsis po rungtynių su „Meridianu“ (2-4). „BC Kibirai“ kovo 4 dieną egzaminuos pirmą pergalę praėjusį sekmadienį iškovojusią „Inwido“ (1-5). „BC Kibirų“ pergalės atveju „Lentvaris“ neliks paskutinis net ir patyręs nesėkmę, tuo tarpu įveikę „Inwido“ patys ir sulaukę „MF“ nesėkmės rungtynėse su „Juoda-Balta“ kibirai šokteltų net iki pirmosios vietos „F“ grupėje.

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 29 (11 atk. kam.), Ervinas Blažys 17, Rolandas Bajoras 15 (13 atk. kam.), Edgaras Binkys 14 (18 atk. kam.) / „Lentvaris“: Marius Sabonis 19, Evaldas Jurevičius 13 (16 atk. kam.), Ronald Šepet 12;

„Juoda-Balta“ – „Meridianas“ 60:66

Vasario mėnesį į pergalių kelią grįžęs „Meridianas“ (2-4) iškovojo antrą pergalę iš eilės ir pakabino ant plauko „Juoda-Balta“ (3-3) sezoną.

Rungtynės prasidėjo lygiu ketvirčiu. Abi komandos jame susikurdavo daug progų geriems metimas, tačiau stokojo taiklumo.

Pirmą ketvirtį „Meridianas“ laimėjo 14:13, tačiau po antrojo kuriame nesusitvarkė su varžovų aukštaūgiais lygoje antrą sezoną žaidžiančios komandos situacija radikaliai pasikeitė. „Žaliai – Balti“ sunkiai rinko taškus ir įpusėjus rungtynėms varžovus siekiančius vietos TOP16 etape į priekį paleido 28:21.

Po didžiosios pertraukos abi ekipos tarytum rūbinėje slapčia susitarusios ėmė žaisti greičiau ir efektyviau. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus daugiau nei porai minučių rezultatas tapo lygus 39:39. Toks pats jis išliko ir tada kai „Meridianui“ surengus rezultatyvią ataką „Juoda-Balta“ lyderis Vainius Mačionis pasižymėjo taškais iš po krepšio 41:41.

Ketvirčio gale tolimu metimu pasižymėjęs Rolandas Mikšta „Meridiano“ persvarą padino iki 3 taškų, tačiau rungtynių kontrolę šiame ketvirtyje praradę varžovai dar spėjo surengti rezultatyvią ataką 45:46.

Įsismaginęs Rolandas Mikšta lemiamą ketvirtį pradėjo tolimais metimais, o nuo trečiojo „Juoda-Balta“ apsigynė tik pažeidę taisykles. Lemiamu dvikovos momentu lyderio vadimenį į savo rankas paėmęs gynėjas šį kartą tritaškius metė taikliau nei baudos metimus. Po vieno iš trijų taiklaus „Meridiano“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų, o pastarajai komandai smeigus dar vieną tritaškį „Juoda-Balta“ iškart suskubo prašyti minutės pertraukėlės 55:47.

Po trumpo pasitarimo savo sąlygas aikštelėje toliau diktavo Rolandas Mikšta. Išpradžių gynėjas užbaigė greitą ataką taikliu metimu ir po krepšio su varžovo pražanga, o vėliau pasižymėjo ir trečiuoju tritaškiu vien per pirmas 4 lemiamo ketvirčio minutes.

„Juoda-Balta“ nerado priešnuodžių prieš šį gynėją ir leido varžovams įgyti 11-kos taškų pranašumą 60:49.

 Po didžiosios pertraukos dominavęs „Meridianas“ demonstravo puikų nusiteikimą ir vis tvirčiau jautėsi aikštelėje, tačiau į lemiamą šturmą „Juoda – Balta“ dar visgi pakilo.

Darius Stankevičius pasižymėjo tritaškiu, o po dar vienos jo ekipai sėkmingos atakos „Meridiano“ persvara žaibiškai ištirpo iki 6 taškų (64:58). Iki susitikimo pabaigos likus 37 sekundėms pastaroji komanda norėdama išvengti didesnių komplikacijų suskubo paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos „Juoda-Balta“ daugiau nestebino ir galiausiai kapituliavo.

„Juoda-Balta“ varžovus pranoko baudos aikštelėje, tačiau pastarieji ūgio ir jėgos trūkumą kompensavo taikliausiai šį sezoną mesdami tritaškius (9/18).

„Meridianas“ kovo 4 dieną pasirodymą „F“ grupėje baigs rungtynėmis su „Lentvariu“ (1-5), o „Juoda-Balta“ varžysis su „MF“ (5-1). „Meridiano“ bei „Juoda-Balta“ galutinę vietą grupėje įtakos netik jų pačių rezultatai paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse, tačiau ir dvikovos tarp „Visad gatavs“ (4-2) bei „BC 97“ (3-3) baigtis.

 „Juoda-Balta“: Vainius Mačionis 12 / „Meridianas“: Rolandas Mikšta 17, Laisvūnas Ričkus, Simonas Fergelis ir Tomas Eitmanavičius po 11;

„Inwido“ – „BC 97“ 57:45

Pirmą pergalę šį sezoną pasiekusi „Inwido“ (1-5) nubaudė apie TOP16 etapo kovas per anksti galvoti pradėjusius „BC 97“ (3-3) jaunuolius. „Inwido“ savo pasirodymą debiutiniame sezone kovo 4 dieną baigs rungtynėmis su „BC Kibirais“, o „BC 97“ bus priversti žaisti išgyvenimo dvikovą su „Visad gatavs“ (4-2).

Pralaimėję jaunuoliai turės laukti „Juoda – Balta“ nesėkmės rungtynėse su „MF“.

„BC 97“ startavo kaip ir pridera daugiau pergalių pasiekusiai ekipai, spurtu 5:0. Emilis Žilinskas atsakė dviem taikliaus dvitaškiais ir 4:5 stabilizavo padėtį. Po dar vieno „BC 97“ spurto 10:4 situacija ėmė slysti iš „Inwido“ krepšininkų rankų, tačiau komanda buvo labai užsivedusi ir visus trūkumus bandė kuo greičiau paslėpti po kovingumo kauke.

Sėkmingas žaidimas ketvirčio kuris baigėsi 13:16 gale „Inwido“ komandai užaugino sparnus ir antrąjį ji pradėjo spurtu 9:0 (22:16). Į priekį pirmą kartą įsiveržusi komanda atkarpą kuri prasidėjo dar pirmojo kėlinio pabaigoje laimėjo 11:0.

Ant laurų užmigę „BC 97“ krepšininkai nerado vaistų prieš „Inwido“ vieną iš lyderių Vitalijų Afanasjevą, o tai bylojo tik apie labai prastai parengtus namų darbus.

Po 2 ketvirčių „Inwido“ pirmavo 30:22, o po trijų jau galėjo džiaugtis kiek netikėtu 13-kos taškų pranašumu (47:34). Per 30 minučių Vitalijus Afanasjevas „Inwido“ ekipai jau buvo pelnęs 22 taškus.

Ketvirtojo kėlinio metu „BC 97“ dar bandė situaciją gelbėti individualiais veiksmais, po spurto 6:0 ketvirčio pradžioje jaunimas buvo sumažinęs atsilikimą iki 9 taškų (40:49), tačiau tuo viskas ir baigėsi. Iš kiek pritilusio Vitalijaus Afanasjevo lyderio naštą sėkmingai susitikimo gale perėmė Edvaras Žilinskas. Puolėjo pelnyti 8 taškai sudėliojo paskutinius akcentus pirmaja ekipos pergale pasibaigusiose rungtynėse.

„Inwido“ šį kartą vėl rėmėsi savo lyderiais, tačiau šį kartą didelį vaidmenį pakeliui į pergalę atliko ir likę ekipos žaidėjai, vieni nevengė imtis iniciatyvos puolime, kiti nesistengė trukdyti ir atidirbo kantriai po savuoju krepšiu. Pergalės 20 taškų vien kontratakų metu surinkusi komanda tikrai nusipelnė.

„Inwido“: Vitalijus Afanasjevas 22 (11 atk. kam.), Edvardas Žilinskas 17, Emilis Žilinskas 11 / „BC 97“: Lukas Sinkevičius 16 (10 atk. kam.), Marius Prisevičius ir Motiejus Cibulskas po 10;

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.