Įvykių kaleidoskopas. 17 – asis turas. (2018.02.18)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia vasario 18 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

D– GRUPĖ

„O.P.A.“ – „Šaras sugriovė Marčėlą“ 64:69

Pergalių badą 2018 metais jaučiančios komandos susikibo ne juokais, o pergalę emocijų kupinose rungtynėse šventė „O.P.A.“ (0-5) kolektyvą palaužę „Šaras sugriovė Marčėlą“ (2-4) jaunuoliai.

Rungtynių pradžioje sąlygas diktavo „O.P.A.“ kurios gretose kaip ir prieš savaitę pirmasis įsibėgėjo Evaldas Pieslys. Ex Marčiulioniukai kelis kartus lygino rezultatą (6:6, 8:8), O.P.A.“ sunkiai dirbo gynyboje ir vėl šovė į priekį 12:8, tačiau nerezultatyvaus kėlinio gale Mantas Pigaga pelnė 5 taškus ir po 10-ties minučių permainingos kovos leido savo komandai džiaugtis minimalia persvara 13:12.

Antrojo kėlinio pradžioje „O.P.A.“ deficitas šoktelėjo iki 5 taškų. Jaunesni varžovai bandė „veteranus“ pranokti greičiu, tačiau šie per daug neatsiliko. Ramūnui Jozoniui bei Pauliui Bodindorfui įsismaginus puolime „O.P.A.“ pabėgo į priekį 30:25.

„Šaras sugriovė Marčėlą“ veiksmai gynyboje kurį laiką buvo išsiderinę, tačiau „O.P.A.“ kelis kartus suklydo ir leido jaunimui juos pasivyti 29:30.

Po didžiosios pertraukos Domantas Veiknys grąžino Ex Marčiulioniukus į priekį 31:30, tačiau puikiai gynyboje dirbęs Evaldas Lukšys šį kartą pasižymėjo kitoje aiktelės pusėje vėl leisdamas „O.P.A.“ žengti į priekį 32:31.

Aikštelėje nei vienai iš dėl pergalės kovojančių pusių nieko nenusileidžiant varžovams kova taškas į tašką vyko iki pat trečiojo kėlinio vidurio. Prasidėjus 26 susitikimo minutei „Šaras sugriovė Marčėlą“ sumanė pabėgti ir net įgijo 7 taškų persvarą, tačiau tai kaip parodė tolimesni įvykiai šio ketvirčio metu „O.P.A.“ vyrų visai neišgąsdino. Artur Biriulin pirmiausiai sumažino savo ekipos atsilikimą iki 2 taškų 42:44, o vėliau du kartus taškus su varžovų pražangomis pelnęs Ramūnas Jozonis ir išvedė „O.P.A.“ į priekį 48:44.

Ketvirčio gale iniciatyva priklausė „O.P.A.“ kolektyvui, tačiau pakako vos kelių sėkmingų varžovų atakų ir viską teko pradėti iš naujo. „Šaras sugriovė Marčėlą“ po 3 įdomių kėlinių pirmavo 49:48 (Danielius Kopūstas pasižymėjo tritaškiu, o Mantas Pigaga tiek pat taškų surinko „2+1“ atakos metu.

„O.P.A.“ deficitas iki 5 taškų šoktelėjo vos prasidėjus lemiamo ketvirčio laikui. Komanda prarado kamuolį, greitą varžovų ataką nutraukęs Evaldas Pieslys užsidirbo nesportinę pražangą, o varžovai iš šios situacijos išpaudė 4 taškus (53:48). Tiek pats „O.P.A.“ gynėjas, tiek komandos žaidžiantis treneris Paulius Bodindorfas ilgai nenorėjo sutikti su rungtynių arbitrų sprendimu.

Lygiai kovoję su varžovais svarbiu dvikovos momentu „O.P.A.“ vyrai galutinai paslydo, kai Ramūnas Jozonis buvo nubaustas technine pražanga už emocingą reakciją į jam nepalankų arbitro sprendimą. Puolėjas tikėjosi pražangos, o jam buvo užfiksuotas kamuolio varymo taisyklės pažeidimas.

„O.P.A.“ veteranas Paulius Bodindorfas dėl jo komandai nepalankaus sprendimo turėjo savo nuomonę ir ją nutarė išdėstyti iškart, nelaukdamas rungtynių pabaigos. Nuo suolo pakilęs žaidžiantis komandos treneris pasiūlė teisėjui po rungtynių pasižiūrėti rungtynių įrašą ir įsitikinti savo klaidomis. Nors lazdos šį kartą „O.P.A.“ atstovas neperlenkė bei elgėsi gana korektiškai, jo įžengimas į aikštelę nuo suolo buvo įvertintas diskvalifikacine pražanga.

Per minutę iš degtuko vežimą malkų priskaldžiusių varžovų sumaištimi pasinaudoję Ex Marčiulioniukai savo persvarą padidino iki 9 taškų.

Emociškai išsikrovę ir netekę 12-ka taškų surinkusio Pauliaus Bodindorfo „O.P.A.“ vyrai rungtynių gale dar bandė vytis varžovus, tačiau galiausiai jiems pritrūko jėgų ir laiko.

„O.P.A.“: Ramūnas Jozonis 24, Paulius Bodindorfas 12, Evaldas Pieslys 10 / „Šaras sugriovė Marčėlą“: Mantas Pigaga 26, Dainius Oželis 16, Edgaras Alechnovič 11;

„Ginio Pajėgos“ – „KK Alkani“ 83:82

„KK Alkani“ (1-5) antrą savaitę iš eilės „D“ grupėje krito po pratęsimo. Šį kartą juos įveikė svarbų tašką iškovojęs „Ginio Pajėgų“ (4-2) kolektyvas.

Rungtynes geriau pradėjo „Ginio Pajėgos“. Du tritaškiai iš dviejų lygos antrokams leido pabėgti 6:0. „KK Alkani“ daugiausiai Aurimo Gudavičiaus bei Kristijono Klečkausko pastangų dėka įpusėjus ketvirčiui priartėjo 9:11, o netrukus jau atsidūrė ir pirmajančios ekipos vaidmenyje kai tritaškiu pasižymėjo Kęstutis Juonys 12:11.

Ketvirčiui persiritus į antrą dalį „Ginio Pajėgos“ susidūrė su rimtais nemalonumais gynyboje, pažaboti komandiniais veiksmais išsiskyrusius alkanus rungtynių favoritams darėsi vis sunkiau 13:19.

Pirmojo kėlinio gale po Kristijono Klečkausko taškų „KK Alkani“ įgijo rekordinę 8 taškų persvarą 25:17, tačiau prie savojo krepšio buvo pražiopsotas Lukas Poniškaitis pasižymėjęs tolimu metimu 20:25.

Savo jėgomis vis labiau pasitikintys „KK Alkani“ antrą kėlinį pradėjo spurtu 5:0 (30:20), o toliau tęsdami sėkmingai pradėtą darbą pirmą rungtynių dalį laimėjo 45:34.

„Ginio Pajėgos“ šį kartą vertėsi be savo „centro“ Valdemar Lodziato, tačiau puikiai dėl atšokusių kamuolių kovojęs Vidmantas Skapas po didžiosios pertraukos ėmė vis dažniau sukurti antruosius šansus savo ekipos draugams.

Sužaidus 15-ka minučių po didžiosios pertraukos „KK Alkanų“ persvara siekė 5 taškus, tačiau viskas tuo tikrai nesibaigė. Domantas Žičkus vis dažniau ėmėsi lyderio vaidmens ir prasidėjus 39 susitikimo minutei smeigė du tritaškius. Po tokio „Ginio Pajėgų“ puolimo lyderio ėjimo „KK Alkanų“ komanda trumpam atsidūrė atsiliekančių vaidmenyje 69:68.

„KK Alkanų“ komandą kritiniu momentu gelbėjo Deimantas Pavlovskis, po gynėjo 26-tojo taško „KK Alkani“ grįžo į priekį 71:69, tačiau Domantas Žičkus jau netrukus šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus 71:71.

Po mimutės pertraukėlės „KK Alkani“ turėjo laiko lemiamai atakai, tačiau „Ginio Pajėgos“ susitelkė ir apsigynė. Komandoms teko žaisti pratęsimą!

Antrą kvėpavimą įgavę „Ginio Pajėgų“ vyrai pratęsimą pradėjo užtikrintai. „KK Alkani“ jame jau vertėsi be savo lyderio Deimanto Pavlovskio (išskubėjo į kitas rungtynes).

Sužaidus tris su puse minutės atrodė, kad „Ginio Pajėgos“ didesnių komplikacijų išvengs, tačiau Pranas Šarka pataikė tritaškį 77:80 ir dar kartą grąžino intrigą. Iki pridėto laiko pabaigos likus pusei minutės iniciatyvos ėmėsi Kristijonas Klečkauskas. Šį sezoną puikią sportinę formą demonstruojantis puolėjas išpradžių pataikė tritaškį (80:81), o vėliau prisidėjęs prie sėkmingo darbo gynyboje pasižymėjo sudėtingu metimu iš po krepšio 82:81.

„Ginio Pajėgos“ paprašė minutės pertraukėlės. Reikėjo sudėlioti paskutinę ataką kuriai buvo likę 13,1 sekundės.

„KK Alkanų“ gynyba ypatingą dėmesį skyrė Domanto Žičkaus ir Luko Poniškaičio duetui. Varžovų ataka įstrigo, tačiau tada nieko rungtynėse iki tol nenuveikęs Naglis Misevičius sulaukė kamuolio bei pasinaudojęs Vidmano Skapo užtvara smeigė pergalę atnešusį dvitaškį 83:82.

„KK Alkaniems“ liko 1,2 sekundės gyvent arba mirk atakai, tačiau išsimesdamas kamuolį iš už šoninės linijos suklydo Vytautas Dzindulis ir taip jo komanda neteko galimybės net atlikti metimo.

Sunkiai dvikovą pradėję „Ginio Pajėgų“ krepšininkai dar syki priminė apie save kaip komandą kuri moka išsigelbėti net ir iš pačių sudėtingiausių situacijų.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 25, Lukas Poniškaitis 23, Vidmantas Skapas 20 (20 atk. kam.), Justas Aršauskas 13 / „KK Alkani“: Deimantas Pavlovskis 26, Kristijonas Klečkauskas 17 (15 atk. kam.);

„TG Sokol“ – „ŠKK Šnapiai“ 69:45

Blankias rungtynes sužaidę „ŠKK Šnapiai“ (4-2) nesukūrė intrigos žaisdami su į reguliaraus sezono nugalėtojų sostą nusitaikiusia „TG Sokol“ (5-0).

Dešimtą pergalę iš eilės pasiekę „sakalai“ rungtynes pradėjo užtikrintai ir jau susitikimo pradžioje pabėgo 10:0.

Neturėdami net kelių savo lyderių vieni iš šio sezono favoritų niekaip negalėjo pelnyti pirmųjų taškų. Rezultatyviausia lygos komanda po 5 minučių atsiliko 2:12 (!).

Prasidėjus 6 susitikimo minutei „ŠKK Šnapiai“ priartėjo 6:12, tačiau „TG Sokol“ toliau rinko daug lengvų taškų ir nesunkiai ketvirtį laimėjo 21:10.

Antrojo kėlinio pradžioje „ŠKK Šnapiai“ ėmė labiau stengtis gynyboje ir tai leido sumažinti atsilikimą iki 6 taškų. Vėliau bandymai žaisti per „centrą“ Marių Kazlauską visiškai nepasiteisino. Mobilesni varžovai nesunkiai apsigindavo nuo 205 cm ūgio varžovo vos tik šis bandydavo sukelti grėsmę jų krepšio saugumui.

Protingai varžovų rūpesčius išnaudoję „TG Sokol“ likusį laiką iki didžiosios pertraukos pirmavo 11-13 taškų skirtumu.

Antras kėlinys baigėsi taikiai 13:13, o trečią vėl geriau pradėjo „D“ grupės lyderiai „sakalai“. Labai lengvai rinkdami taškus jie žaibiškai padidino persvarą iki 16-kos taškų ir neprisileisdami varžovų artyn ją laikė iki pat 26 dvikovos minutės.

Pozicinėse atakose strigę „ŠKK Šnapių“ krepšininkai stokojo didesnės rotacijos, tačiau susitelkę sugebėjo sužaisti gana gerą atkarpą ir sumažinti atsilikimą iki 11-kos taškų.

Prieš lemiamą kėlinį „TG Sokol“ pirmavo 54:41, o jai padidinus apsukas „ŠKK Šnapiai“ galutinai palūžo. Prasidėjus 35 minutei jų atsilikimas jau siekė 19-ka taškų (62:43). Per likusį laiką „ŠKK Šnapiai“ stebuklų nesukūrė, o visas 40 minučių pirmavę „sakalai“ dar labiau padidino savo persvarą.

„ŠKK Šnapiai“ po pralaimėjimo buvo pikti, nusivylę, „pastabų“ neišvengė nei varžovai, nei rungtynių arbitrai.

Šį kartą „TG Sokol“ šventė užtikrintą pergalę, tačiau komandoms šį sezoną susidūrus kovoja dėl trofėjų karas prasidės iš naudojo. Komandos viešai tarpusavio rungtynių niekada neįvardina kaip principinių, tačiau pagal tai kokią kovą ir emocijas matome aikštelėje galima daryti prielaidą, kad kažkokių paslapčių visgi yra.

„TG Sokol“: Artūras Jankovskis 21, Nerijus Pigaga 13 / „ŠKK Šnapiai“: Marius Kazlauskas 18 (13 atk. kam.), Algirdas Macijauskas 12;

E – GRUPĖ

„Kažkas Bus“ – „RRKK&Bendorėliai“ 86:62

Labai sėkmingai antrą etapą pradėjusią „RRKK&Bendorėlių“ (3-1) komandą pirmieji „E“ grupėje sustabdė „Kažkas Bus“ (5-0). Antrojo etapo „išsišokėlius“ tolimais metimais nukautavę lygos naujokai po šios pergalės užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir mažiausiai 10-tą vietą reguliaraus sezono komandų reitinge.

Bendorėlių atstovams trys pergalės suteikė sparnus, todėl pasitikėjimo savo jėgomis nestokojantis klubas labai neblogai pradėjo ir šį susitikimą. Valdo Vyšniauskio dėka buvo įsiveržta į priekį 6:2.

Su pirmais rimtais sunkumais gynyboje „RRKK&Bendorėlių“ klubas susidūrė kai varžovai ėmė naudotis savo patikimiausiu ginklu – tritaškiais. Po Vaido Petrulionio dviejų tolimų metimų 8:6.

Paleidę varžovus į priekį 10:6 Bendorėlių atstovai iškart paprašė minutės pertraukėlės situacijai stabilizuoti. Kurį laiką po pasitarimo Valdo Vyšniauskio indėlio puolime pakako norint išsilaikyti ant kojų, tačiau Vaidas Petrulionis vėl pasižymėjo tritaškiais kurie leido „Kažkas Bus“ 25:16 baigti pirmąjį ketvirtį.

Įsismaginęs „Kažkas Bus“ snaiperis tritaškiu pradėjo ir antrą ketvirtį 28:16. Bendorėlių atstovų gynyba kuri gelbėdavo nuolat šį kartą neveikė. Įpusėjus antrajam kėliniui Valdas Vyšniauskis per 15 minučių pastarajai komandai buvo surinkęs 18-ka taškų (24:35), o tai iš jo pareikalavo begalo daug jėgų. Lyderiui pritilus „RRKK&Bendorėlių“ situacija darėsi vis sudėtingesnė.

Po 2 ketvirčių 15-kos taškų pranašumą turėję „Kažkas Bus“ 14-17 taškų persvara pirmavo ir visą trečią kėlinį. Kelis kartus „RRKK&Bendorėlių“ kolektyvas dar bandė gelbėtis, tačiau viskas šį kartą vyko pagal kitokį planą nei buvo įpratusi ši komanda. Varžovai buvo greitesni ir taiklesni nei tie su kuriais teko žaisti pastarasias kelias rungtynes.

Sužaidus dvi ketvirčio minutes „Kažkas Bus“ įgijo rekordinę 26 taškų persvarą, kai dviem tolimais metimais pasižymėjo visus tris tolimus metimus šiose rungtynėse realizavęs komandos „centras“ Dainius Pakeltis 69:43).

Per likusį rungtynių laiką (7 minutes) aikštelėje vyravo atviras krepšinis, tačiau rezultatyviausias sezono rungtynes (62 tšk.) sužaidę Bendorėlių atstovai neišvengė pirmojo skaudaus kirčio „E“ grupėje ir susitikimą pralaimėjo 24 taškais.

„RRKK&Bendorėlių“ kolektyvą šį kartą labiausiai nustebino 9 tritaškius smeigęs Vaidas Petrulionis. Viso „Kažkas Bus“ pataikė 15 tolimų metimų, o juos realizavo rekordiškai taikliai, 42,86% taiklumas šio sezono komandos rekordas.

„Kažkas Bus“: Vaidas Petrulionis 29 (9/18 tritaškiai), Daumantas Kraujalis 16, Dainius Pakeltis 15, Mindaugas Kraujalis 12 / „RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskis 22;

„Buraklifa.eu“ – „BC Ponai“ 66:62

„BC Ponus“ (0-4) iš kovos dėl šiltesnės vietos po saule eliminavusi „Burkalifa.eu“ (2-3) žengė tvirtą žingsnį link TOP16 etapo. Jame „Burkalifa.eu“ nematysime tik vienu atveju, jeigu ji pralaimės „RRKK&Bendorėliams“ (3-1), o pergalę prieš „Kažkas Bus“ (5-0) iškovos „KK NoName – VR Kambarys.lt“ (2-3).

Į dvikovą su ponais „Burkalifa.eu“ stojo vėl rungtynėse sulaukusi savo lyderio Nerijaus Jozonio. Krašto puolėjas nuo pat susitikimo pradžios ėmėsi darbo ir išvedė visą sezoną banguojančią komandą į priekį 5:0.

Užtikrinta „Burkalifa.eu“ pradžia „BC Ponų“ neišgąsdino. Vytenis Žvinis smeigė tritaškį, o netrukus rezultatas tapo lygus 5:5.

Toliau įvykiai klostėsi pagal vieną ir tą patį scenarijų. „Burkalifa.eu“ įgydavo 2-4 taškų pranašumą, o Karolio Žibučio vedami „BC Ponai“ iškart priartėdavo. Pirmam kėliniui artėjant prie pabaigos „BC Ponai“ antrą kartą įsiveržė į priekį 21:18, tačiau Mantas Linkevičius pasižymėjo tritaškiu atstačiusiu lygybę 21:21.

Antras ketvirtis kaip ir pirmasis prasidėjo 5 Nerijaus Jozonio taškais be atsako 26:21. Per 12 minučių „Burkalifa.eu“ lyderis pelnė lygiai pusę (13/26) savo komandos taškų.

Savo vedlio už ausų tempiama „Burkalifa.eu“ vienu metu iki didžiosios pertraukos buvo įgijusi 9 taškų pranašumą, tačiau „BC Ponai“ ketvirčiui einant į pabaigą atsitiesė ir sumažino atsilikimą iki minimumo 33:34.

Po didžiosios pertraukos Karolio Žibučio vedami „BC Ponai“ ilgą laiką laikėsi pagirtinai, tačiau ketvirčio pabaigoje vėl nerado vaistų prieš Nerijų Jozonį prie kurio vis sėkmingiau prisidėjo ir Mantas Linkevičius.

Kėlinį tritaškį baigęs pastarasis puolėjas prieš lemiamą ketvirtį „Burkalifa.eu“ persvarą padidino iki 7 taškų 54:47.

„Burkalifa.eu“ diktavo sąlygas, tačiau „BC Ponai“ ginklų nesudėjo. Karolis Žibutis lemiamą ketvirtį pradėjo taikliu tolimu metimu 50:54, tačiau keli Nerijaus Jozonio tritaškiai vėl priartino „Burkalifa.eu“ 62:54 prie labai svarbios pergalės.

Įtampai augant, „Burkalifa.eu“ pradėjo buksuoti, klydo gynyboje. Tą „BC Ponai“ išnaudojo ir dar kartą grįžo į rungtynes. Likus žaisti mažiau nei tris minutes „BC Ponai“ paprašė minutės pertraukėlės, o po jos Karolis Žibutis pelnė dvitaškį su varžovų pražanga ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų 60:64.

Per likusias dvi minutes nuolatinį varžovų alsavimą į nugarą jautę „Burkalifa.eu“ vyrai buksavo, tačiau išvengė klaidų ir atlaikę varžovų paskutinį šturmą įsirašė „auksinį“ tašką.

Šį sezoną žaisdama su Nerijumi Jozoniu „Burkalifa.eu“ laimėjo 4 kartą per 6 dvikovas. Žaidžiant be jo komandos balansas net 0-6.

„Buraklifa.eu“: Nerijus Jozonis 31 (14 atk. kam.), Mantas Linkevičius 22 / „BC Ponai“: Karolis Žibutis 35, Vytenis Žvinys 10;

F – GRUPĖ

„Visad gatavs“ – „Lentvaris“ 66:48

Vasario 18 dieną svarbią pergalę „F“ grupėje iškovojo „Lentvariui“ (1-4) jokių šansų nepalikęs „Visad gatavs“ (4-2) kolektyvas.

Lentvario atstovai rungtynėms registravo 9 žaidėjus, tačiau nepaisant didelio komandos aktyvumo jau rungtynių pradžioje Vyganto Versocko vedama „Visad gatavs“ kariauna pabėgo į priekį ir pirmą nerezultatyvų ketvirtį laimėjo 13:8.

Antrajame kėlinyje vis labiau ryškėjo „Lentvario“ komandos pranašumas baudos aikštelėje, tačiau ūgio trūkumą „Visad gatavs“ puikiai kompensavo greitu žaidimu kai varžovų klaidas vertė lengvais taškais iš po krepšio. Daug kamuolių perėmę visada pasiruošę įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 28:21.

Po didžiosios pertraukos „Lentvaris“ Mariaus Sabonio ir Pauliaus Zapolsko iniciatyvos dėka bandė kilti į lemiamą šturmą, tačiau chaotiškai prasidėjusio trečio ketvirčio viduryje „Visad gatavs“ pasinaudojo didesne patirtimi, sužaidė ramiau ir prieš lemiamą kėlinį nutolo 47:36.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Lentvaris“ aplygino žaidimą ir toliau dominavo po abiem krepšiais, tačiau prasidėjus prieš paskutinei susitikimo minutei lygos debiutantai nuleido rankas, o juos paspausti nutarę „Visad gatavs“ žaidėjai dar pakoregavo savo naudai galutinį dvikovos rezultatą 66:48.

Šansus kovoti dėl vietos TOP16 etape praradęs „Lentvaris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 50-32, tačiau rimčiau pakovoti dėl pergalės galimybių nepaliko rekordiškai didelis klaidų skaičius (26 kld.) bei prasta gynyba prieš Vygantą Versocką. Gynėjas kuriam varžovų gynyba leido mesti net 32 metimus surinko 36 taškus bei užfiksavo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą.

„Visad gatavs“: Vygantas Versockas 36, Erikas Dubovskis 10 / „Lentvaris“: Marius Sabonis 14;

„BC Kibirai“ – „BC 97” 68:54

Svarbią pergalę dėl vietos TOP16 etape kovojančių ekipų susitikime pasiekė teisioginius konkurentus „BC 97“ (3-2) pranokę „BC Kibirai“ (4-1).

Labiau patyrusiai „BC Kibirų“ ekipai Edgaras Binkys bei Vytautas Kirlys jau susitikimo pradžioje pelnė taškus ir leido pabėgti 4:0. „BC 97“ rimtesnių varžovų kirčių sugebėjo išvengti, tačiau pasirinktas žaidimo planas remtis tolimais metimais didelių postūmių nedavė. Jaunimas prametė daug tritaškių, o Rolandas Bajoras ir Vytautas Kirlys puikiai pasinaudoję pasyvia gynyba jau per pirmą kėlinį „BC Kibirams“ sukrovė 8 taškų pranašumą (18:10).

Vos prasidėjo antrasis ketvirtis „BC Kibirai“ ėmė strigti, o jų varžovai po ilgų paieškų rado lyderį. Martyno Pakšto sėkmingo žaidimo dėka artėjant didžiajai pertraukai „BC 97“ priartėjo iki 6 taškų, tačiau kelių minučių pastangas dar spėjo nubraukti greitą ataką tolimu metimu su sirena baigęs Jaroslav Latušinskij 29:20.

Užsivedęs Martynas Pakštas „BC 97“ ekipai leido puikiai pradėti trečią ketvirtį, tačiau vos tik jaunuolių tolišaudė pritilo „BC Kibirai“ įsibėgėjo ir vis labiau išryškino savo raumenis baudos aikštelėje. Kai atrodė, kad visi klausimai apie nugalėtojus jau bus atsakyti pora tritaškių įnešusių gyvybės švystelėjo „BC 97“ atstovas Lukas Sinkevičius. Padėtį aikštelėje stabilizavę jaunuoliai kėlinį laimėjo 21:20 (41:49).

Ketvirtajame ketvirtyje „BC Kibirai“ niekuo neišsiskyrė, tačiau „BC 97“ toliau velniškai prastai metė tritaškius ir nepasinaudojo varžovų nuolaidimis gynyboje. Įpusėjus kėliniui rungtynių favoritai pirmavo 60:50, o vėliau net ir neišvengę vaikiškų klaidų perduodant kamuolį paskutinę trijų minučių atakarpą laimėjo 8:4.

„BC Kibirai“ toliau nerodo to krepšinio kurį galėtų demonstruoti, tačiau toliau plaukdami pasroviui artėja prie pirmojo sezono tikslo – TOP16 etapo. Pralaimėjimą patyrusių „BC 97“ krepšininkų situacija kovoja dėl vietos 16-tuke nėra komplikuota, tačiau ji jau netokia gera kaip buvo prieš kelias savaites. Norėdama pratęsti sezoną jaunimo komanda vasario 25 dieną neturi kito pasirinkimo kaip tik laimėti prieš „Inwido“ (0-5).

„BC Kibirai“: Edgaras Binkys ir Vytautas Kirlys po 14, Rolandas Bajoras (11 atk. kam.) ir Jaroslav Latušinskij po 11 / „BC 97”: Lukas Sinkevičius 18, Martynas Pakštas 15;

„MF“ – „Inwido“ 84:60

Be pergalių toliau liekantis „Inwido“ (0-5) kolektyvas šį sezoną pirmą kartą vertėsi be rezultatyviausio savo žaidėjo Vitalijaus Afanasjevo (20,20 tšk.) ir 24 taškų skirtumu pralaimėjo vietą TOP16 etape jau turinčiai „MF“ (5-1).

Energingai rungtynes pradėjusi „Inwido“ pelnė 4 taškus be atsako ir jau susitikimo pradžioje įsiveržė į priekį 4:0. Lygos naujokai pirmavo 4 pirmas susitikimo minutes, tačiau 8 taškus (2/2 tritaškiai) per pirmą ketvirčio dalį pelnęs Simonas Krasauskas sėkmingai ėmėsi lyderio vaidmens ir išvedė „MF“ į priekį 14:8.

Nepaisant brandesnio „MF“ kolektyvo žaidimo lygos naujokai garbingai priešinosi, pirmas kėlinys buvo pralaimėtas tik 18:22, o įpusėjus antrajam komandas skyrė viso labo 6 taškai (22:28).

Iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms intrigos debesys išsisklaidė. „Inwido“ stokojo komunikacijos gynyboje, o retai šį sezoną rungtynėse pasirodantis Benediktas Jonuška pačiu laiku priminė apie save. Po „MF“ gynėjo poros tolimų metimų studentai pabėgo 38:24.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Inwido“ sumažino savo atsilikimą iki 10-ties taškų 37:47, o toliau rasdami būtų kaip nustebinti varžovų gynybą sužaidė labai gerą atkarpą ir po trijų kėlinių turėjo tik 12-kos taškų deficitą.

Ketvirtą kėlinį „MF“ pradėjo užtikrintai, o kuklią rotaciją šiose rungtynėse turėjusius „Inwido“ krepšininkus sužaidus vos 2 minutes jame galutinai apleido jėgos. Nesugaudę varžovų gynėjų lygos naujokai 34 rungtynių minutę atsiliko jau 50:67. Rungtynių pabaigoje „MF“ aikštelėje jautėsi užtikrintai ir galiausiai numalšino paskutinius oponentų norus pakovoti dėl parankesnio rezultato.

„MF“ komandai reguliaraus sezono finiše lieka dvikova su „Juoda-Balta“ (3-2) kuri prieš kovo 4 dieną numatytą susitikimą dar žais su „Meridianu“ (1-4). „Inwido“ šiame sezone jėgas daar išbandys su „BC 97“ (3-2) bei „BC Kibirais“ (4-1). Lygos naujokai nori tos pirmosios pergalės, tačiau šiai dienai norai dar prasilenkia su galimybėmis.

„MF“: Benediktas Jonuška 25, Simonas Krasauskas 21, Domantas Želvys 15 (10 atk. kam.), Tomas Balčius 13 (14 atk. kam.) / „Inwido“: Edvardas Žilinskas 22 (11 atk. kam.), Ramūnas Ribokas 13, Emilis Žilinskas 12;