Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
2-ojo ETAPO belaukiant. Ko galima tikėtis iš 23 komandų?

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE sausio 7 dieną startuoja antrasis reguliaraus sezono etapas. Ta proga savo prognozuojamu reguliaraus sezono reitingu ir trumpomis įžvalgomis apie kiekvieną komandą su www.krepsinistau.lt tinklalapio skaitytojais dalinasi lygos apžvalgininkas Audrius Uziala.

 ELITINIS AŠTUNTUKAS

[1 vieta] „Broliai Šaunuoliai“: Du kartus iš eilės į finalo ketvertą patekusi komanda reguliaraus sezono metu vėl panašu linkusi dovanoti pergales varžovams.

„A“ grupėje sezoną pradėję „Broliai Šaunuoliai“ liko trečioje vietoje po to kai nusileido 64:67 „TG Sokol“ ir 54:68 „Ginio Pajėgoms“. Dešimtą sezoną lygoje žaidžiantis kolektyvas labai rimtai rizikavo po pirmojo etapo likti už TOP8 („D“) grupės borto, tačiau dėkingas tvarkaraštis lėmė, kad paskutinės rungtynės buvo žaistos su „RRKK&Bendorėliais“ prieš kuriuos net žaidžiant penkiese pavyko laimėti reikiamu taškų skirtumu 67:50.

„Broliai Šaunuoliai“ viščiukus skaičiuoja pavasarį, todėl tikėtis, kad komanda mes visas kortas ant stalo jau antrajame etape tikrai neverta. Komanda mėgsta likti žemiau nei galėtų. Taip pat ji savo kailiu patyrė, kad sėkmės gale sezono negarantuoja net reguliaraus sezono nugalėtojų vainikas.

Kartais susidaro įspūdis, kad šitie senukai mėgsta netgi pasityčioti iš komandų kurios juos įveikia reguliaraus sezono metu ir užima aukštesnes vietas. Kaip bebūtų komanda popieriuje turi labai galingą sudėtį ir jos nurašyti negalima niekada. Visgi žiūrint giliau komandai norint sezoną baigti geriau visada trūksta mažų detalių, o taip prastai renkantis į rungtynes sureguliuoti visas grandis yra nepaprastai sunku. Kai ateina vieni žaidėjai tenka žaisti vienaip, kai ateina kiti dar kitaip... Nebent broliai reguliaraus sezono metu nori užgrūdinti rezervo žaidėjus, kad jie atkrintamosiose rungtynėse savo 2 ar 5 minutes sužaistu kone idealiai?

Darius Jovaiša pirmajame etape buvo rezultatyviausias "Brolių Šaunuolių" krepšininkas

Pirmojo etapo metu „Broliai Šaunuoliai“ nežibėjo gynyboje (62,71 vid.), tačiau tai nesutrukdė vicečempionams demonstruoti efektyviausio krepšinio visoje lygoje (82,57 naud. bal.). Komanda „A“ grupėje rinkusi po 71,57 taškus buvo prie geresnių ir pagal šį rodiklį (5 vieta), tačiau ją sau už nugarų paliko „TG Sokol“, „Ginio Pajėgos“ ir „Kažkas Bus“.

Taikliau dvitaškius (54,05%) ir tritaškius (34,53%) už šaunuolius pirmajame etape metė vos po vieną komandą, o pagal rezultatyvius perdavimus (21,86) ji aplamai neturėjo lygių. Neprastą į puolimą orentuotą krepšinį patyrę vilkai ne kartą rodė ir į rungtynes surinkę tik „B“ sudėtį. Nors NBA ar Eurolygos klubų draudimai kaip per FIBA langus Europos rinktinktinių tikra nevaržė.

„A“ grupėje „Broliai Šaunuoliai“ negalėjo pasigirti didele žaidėjų rotacija, todėl į pagalbą net teko pasitelkti Andrių Jurkonį bei Martyną Smalakį kurie jau galvojau savo sportinius batelius buvo padėję kažkur į sandėliuką. Pastarasis žaidėjas sužaidė dvi rungtynes ir net rinko po 10,50 taško (50% tritaškiai).

Komanda į savo sudėtį po sezono pertraukos įtraukė Gediminą Povilauską kuris pagal naudingumo balus bei atkovotus kamuolius vėl SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE neturi lygių, puikiai žaidė Darius Jovaiša, Mantas Kazlauskas ir Laurynas Ralys. Kai negalėjo žaisti Gediminas Povilauskas jį baudos aikštelėje puikiai pavadavo brolis Justinas (9 tšk., 10 atk. kam.) bei Marius Rimošaitis (8,8 tšk., 4 atk. kam.).

„Broliai Šaunuoliai“ tikrai planuoja vėl būti finalo ketverte ir ten turėti visus savo kozirius. Daugeliui komandos žaidėjų būtina sužaisti 2-5 dvikovas iki privalomo 5 rungtynių skaičiaus, todėl galima tikėtis, kad po žiemos švenčių broliai dažniau aikštelėje remsis pagrindinių žaidėjų paslaugomis. Kas grįž iš JAV, kas bus jau išsigydęs traumas ir pakels komandos žaidimą į dar aukštesnį lygį.

Komandai patinka žaisti su geromis komandomis, tokios „D“ grupėje yra visos, todėl į dar vieną medalių komplektą nusitaikiusiems lygos senbuviams motyvavijos tikrai netūrėtų pritrūkti.

[2 vieta] „Ginio Pajėgos“: Komanda jau debiutinį sezoną pateko į finalo ketvertą, o išlaikiusi visą branduolį „A“ grupėje susirinko visas 7 pergales pirmajame etape.

Komanda sunkiai įsivažiuodavo rungtynių pradžioje, tačiau po didžiosios pertraukos rodydavo labai aukšto lygio krepšinį ir taip išvengė varžovų rimbo kirčių. Grupėje buvo įveiktos labai rimtos „Brolių Šaunuolių“ bei „TG Sokol“ komandos, o tai daug ką pasako apie „Ginio Pajėgų“ pajėgumą. Aš šią komandą kaip tas dvi kurias komanda jau įveikė „A“ grupėje matau kaip vienus iš rimčiausių pretendentų žaisti finalo ketverte. Įdomu tai, kad nei vienai iš jų patekimas į pusfinalį nebūtų pirmasis kartas.

Po praėjusio sėkmingo sezono komandą paliko Dominykas Rakauskas, antras pagal svarbą žmogus puolime, tačiau stebėdamas „GP“ pasirodymus „A“ grupėje aš jo visiškai nepasigedau. Daug taškų rinkusio žaidėjo funkcijas puikiai perėmė Lukas Poniškaitis (17,67 tšk., 43,48%). Naujokas kaip ir jo pirmtakas yra nuotaikos žaidėjas puolime, tačiau pasižymi geresniais sugebėjimais gynyboje, o Dominyko  Rakausko indėlį kovojant dėl atšokusių kamuolių su kaupu kompensavo vienas iš šio sezono lygos atradimų Vidmantas Skapas (12,25 atk. kam.).

Sunkusis kraštas su puikiai sezoną pradėjusiu Valdemar Lodziato (14,80 tšk. kam., 12,20 atk. kam., 20 naud. bal.) antrajame etape ir toliau sudarys labai pavojingą aukštaūgių tandemą.

Likusių kertinių „Ginio Pajėgų“ žaidėjų rolės aikštelėje lyginant su praėjusiu sezonu visai nepasikeitė, o daugelis iš jų sezoną pradėjo net geriau nei debiutinį. Kartais komandai pritrūksta nusiteikimo, tačiau lyderių sportinė forma nuolat gerėja ir jeigu šventinė pertrauka smarkiai tam neatsilieps ši komanda toliau išsilaikys tarp geriausiųjų.

Valdemar Lodziato šį sezoną žaidžia fantastiškai

Komanda velniškai gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių (43,50 vid., 3 vieta lygoje), todėl ją sulaužyti po lenta bus labai sunku. Dar viena komandos stiprybė tai, kad ji dažniausiai gali remtis kone optimalia sudėtimi kuo niekada negali pasigirti kitos pajėgiausios jos oponentės.

Lyginant su 2016-2017 metų sezonu daugiau naudos komandos lyderiai sulaukia ir iš tokių žaidėjų kaip Naglis Misevičius, Bartas Tamulis ar Gediminas Ivoška. Šie žaidėjai nėra patys pastebimiausi kai kalba pakrypsta apie darbą prie varžovų krepšio, tačiau aikštelėje atlieka daug nematomo darbo gynyboje, jiems esant aikštelėje komandos žaidimas visiškai neišsiderina. Komandai kovojant dėl aukščiausių vietų svarbus kiekvieno žaidėjo indėlis, todėl tai, kad komandos sudėtyje nėra statistų tikrai džiugina.

Svarbus faktas ir tai, kad komanda žaisdama greitai ir rezultatyviai per rungtynes praranda vos po 9,67 kamuolio. Kaip didžiausią komandos trūkumą po pirmojo etapo matau gynybą prieš varžovų tolimus metimus. Neaišku ar komanda šią problemą eliminuos visiškai, tačiau bent jau kryptis kur reikia įdėti daugiau pastangų yra aiški.

Nesinori tikėti, kad 2018 metų pradžioje taip gerai startavusi komanda ims ir užbuksuos, tačiau viena aišku jos laukia 7 sunkios rungtynės kurių metu nutikti gali visko. Blogiausias scenarijus šiai komandai būtų 4-5 vieta po reguliaraus sezono.

[3 vieta] „TG Sokol“: Dar viena komanda kuri pirmajame etape žaidė be didesnių komplikacijų. „A“ grupėje patirtas vienintelis pralaimėjimas ir užimta 2 vieta.

„Ginio Pajėgoms“ buvo nusileista 74:75 po pratęsimo ir visai manes nestebins tai, kad „D“ grupėje „sakalai“ prieš šią komandą pasieks revanšą, o nusileis „Broliams Šaunuoliams“ kuriuos įveikė 67:64. Kaip susiklostys atskiros komandų rungtynės prognozuoti dar sunkiau nei jų galutinį išsidėstymą, tačiau aš manau, kad „A“ grupėje sezoną pradėjusi trijulė pretenduos į TOP4 pozicijas geriausiųjų aštuntuke.

„TG Sokol“ per 7 dvikovas „A“ grupėje net 5 kartus rinko 70 ir daugiau taškų. Taip gerai puolime besijaučiančios šios komandos neteko matyti jau labai senai. Ankščiau komandos stiprybė buvo geležinė gynyba, tačiau panašu, kad su naujų žaidėjų integracija viskas pasikeitė ir komanda dabar dažniau linkusi įmesti daugiau nei varžovai. Žaidžiant su „Tores“, „RRKK&Bendorėliais“ ar „BC 97“ lygos senbuviai apsigindavo be didesnių problemų (36,33 tšk.), tačiau kitose rungtynėse koncentracijos gynyboje kažkiek trūko ir net į TOP8 nepatekusios „Lentvario“ bei „Kažkas Bus“ komandos „sakalams“ atseikėjo atitinkamai 75 ir 70 taškų.

Pagal efektyvumą „TG Sokol“ po pirmo etapo liko antra, pagal taškus ketvirta, pagal dvitaškių taiklumą penkta, pagal atkovotus kamuolius šešta, pagal rezultatyvius perdavimus ir perimtus kamuolius vėl ketvirta, pagal blokuotus varžovų metimus antra, o tai daug ką pasako. Reikėtų paminėti, kad komanda prie geriausių buvo ir pagal klaidas (10,71 kld.).

„A“ grupėje dar nematytą „TG Sokol“ komandai taškų vidurkį pasiekė Andrej Maisak (31,50 tšk.), tačiau puolėjas blykstelėjo tik rungtynėse su „Lentvario“ kai pelnė 50 taškų ir jį įvardinti kaip ekipos puolimo lyderį būtų labai neteisinga. Jis žaidė vos dvi rungtynes ir neaišku kiek galės komandai pagelbėti 2018 metais.

Komandos puolimo lyderiais ir toliau turėtų išlikti Paulius Daukantas (20,33 tšk., 47,37% tritaškiai), Artūras Jankovskis (17,75) Karol Ruselevič (17,67) ir Nerijus Pigaga (14,17), Būtent pastarasis 2018 metais turėtų pasitempti labiausiai. Gynėjas per rungtynes meta po 16,33 metimus, tačiau geru taiklumu bent jau „A“ grupės rungtynėse neišsiskyrė.

Komandoje ilgiau už šiuos keturis vyrukus žaidžiantys krepšininkai panašu, kad visiškai patenkinti mažesniu vaidmeniu puolant ir yra pasirengę  jiems tik padėti. „TG Sokol“ per kelis metus atsirinko žaidėjus kurie gali būti naudingi ir bet kuris iš jų atskirose rungtynėse gali būti labai naudingas. Įdomu ir tai, kad komanda dabar turi po kelis lygiaverčius žaidėjus praktiškai į kiekvieną iš penkių pozicijų. Būtent lygi sudėtis ir platus rungtynes lemti galinčių žaidėjų pasirinkimas ir turėtų daryti 10-tą sezoną skaičiuojančią komandą konkurencigą kovojant dėl aukščiausių vietų netik reguliaraus sezono antroje pusėje bet ir vėliau.

Po žiemos švenčių pertraukos „sakalai“ buvo linkę žaisti prasčiau, tačiau dabar kai sudėtis buvo dar labiau sustiprinta prastų sezono atkarpų turėtume neišvysti. Bent jau labai prastų.

"TG Sokol" komandai antrajame etape reikės geresnio Edgar Kolendo žaidimo

Komandos laukia daug rimtų iššūkių ir kažkiek nerimo jai visgi turėtų būti. Viena to priežasčių gyvybiškai svarbaus komandos aukštaūgio Edgaro Kolendo prasta sportinė forma. Komandos gynybą cementuojantis krepšininkas jau senai puolime nėra tas žmogus kurio varžovai turėtų bijoti, tačiau 2017-2018 metų sezoną jis pradėjo demonstruodamas ir žymiai prastesnę gynybą. Žemyn krito visi jo statistiniai rodikliai, o 4,8 naudingumo balų vidurkis per 10 sezonų pasiekė dar nematytas žemumas. Per 5 rungtynes Edgar Kolendo pelnė viso labo 7 taškus (1,4 vid.), nemetė nei vieno baudos metimo ir iš žaidimo pataikė tik 3 metimus iš 22 (13,64%). Vienas geriausių žaidėjų komandos istorijoje turės arba radikaliai pagerinti savo žaidimą arba dažniau likti ant suolo.

[4 vieta] „ŠKK Šnapiai“: Komanda – sunkiai prognozuojama. „ŠKK Šnapiai“ neturėdami lyderių gali pralaimėti bet kam, tačiau susirinkę visi gali nukautuoti net ir tas komandas kurias šiame reitinge matau aukščiau. Šios komandos šuolis į viršų arba kritimas žemyn nebūtų nei kažkokia staigmena, nei tuo labiau sensacija.

„ŠKK Šnapiai“ kolkas nebuvo susirinkę visi, todėl labai sunku nuspėti koks yra tikrasis šios į puolimą orentuoto kolektyvo pajėgumas. Nepaisant pralaimėjomo 68:79 „O.P.A.“ komanda pirmą etapą įveikė būdama rezultatyviausių (76,86 tšk.) sąrašo viršūnėje. Taip pat šnapiai taikliausiai metė ir dvitaškius (57,24%).

„Žaliai – balti“ popieriuje atrodo labai rimtai, tačiau tai keliais tituluotais naujokais prieš sezoną pasipildžiusiais komandai dar sėkmės negarantuoja. Savo pranašumus aikštelėje vėl teks įrodinėti iš naujo.

 Auksinis berniukas Laurynas Kirlys (24) "ŠKK Šnapių" sėkmės garantas

Kaip ir tikėjausi jauna komanda „B“ grupėje rodė gražų krepšinį, tačiau stabilumo ir geresnio nusiteikimo jai visgi pritrūko. Traumos ir žaidėjų kita veikla neleido ir disponuoti optimaliausia sudėtimi. Tokie žaidėjai kaip Matas Budginas, Algirdas Macijauskas ar Laurynas Kirlys yra velniškai patyrę ir puikiai žino kada reikia įjungti aukštesnę pavarą. 

Šį sezoną komanda subūrė fantastišką gynėjų ir lengvųjų kraštų liniją, tai leidžia komandai susikurti gerų progų metimams bei palaikyti labai didelį intensyvumą puolime. Kamuolį įžaisti sėkmingai gali netik Tadas Gimžauskas ar Kristijonas Kirlys, tačiau ir labiau išreikšti komandos metikai. Greitas kamuolio judėjimas perimetre ne vienus „ŠKK Šnapių“ varžovus privers nerimauti.

„ŠKK Šnapiai“ labai jauna komanda turinti savo gretose vos kelis vyresnius žaidėjus, todėl komandai turint pakankamai ambicijų kovoti finale reikės išlikti vieningai, nesipykti tarpusavyje dėl žaidimo minučių, nesivelti į ginčus su varžovais bei rungtynių arbitrais.

„ŠKK Šnapių“ priekinė linija lyginant su 1-3 numeriais yra pakankamai kukli, tačiau ir čia komanda turi ką pastatyti. Marius Kazlauskas (12 tšk., 10,33 atk. kam., 20,33 naud. bal.) yra pagrindinė jėga baudos aikštelėje, o Martynas Rakauskas (17 tšk., 9,75 atk. kam., 15 naud. bal.) gali žaisti kartu su juo toliau pasitraukęs nuo krepšio. Kai komandai teks ieškoto kuo pakeisti šiuos du žaidėjus vėl bus atsigręžtą į komandos senbuvį Donatą Ditkevičių arba Vytautą Cicėną, kuris „B“ grupėje rinko po 8,33 taškus bei labai puikiai jautėsi aikštelėje pakilęs nuo suolo. Šį žaidėją iškirčiau kaip produktyviausiai savo žaidimo laiką išnaudojantį šnapių karį. Reikia įmesti ieškokite Vyto, reikia gintis ar išvesti iš kantrybės varžovų lyderį vėl ieškokite Vyto...

„ŠKK Šnapiai“ grėsminga jėga, o ketvirtą reitingo vietą komandai prognozuoju vien dėl to, kad ji ir toliau bus priversta žaisto savo rotacijoje neturėdama bent kelių lyderių. Komandą dažnai užpuola traumos, daugelis žaidėjų žaidžia ir kitose lygose, todėl drąskytis nebus linkę ir tikrai pasitaupys. Tas pats Laurynas Kirlys akivaizdu, kad gali žaisti žymiai geriau ir dažniausiai sekmadieniais žaidžia tik viena koja. Dar vienas faktorius, ne „ŠKK Šnapių“ naudai yra tai, kad varžovai linkę prieš šią komandą rodyti gerą krepšinį ir dažniausiai į rungtynes surenka pagrindinius žaidėjus.

[5 vieta] „Negeri“: Kas sakė, kad maža rotacija yra trūkumas? „Negeri“ per 7 pirmojo etapo rungtynes pasinaudojo 8 žaidėjų paslaugomis, tačiau tai nesutrukdė jai vidutiniu 18,57 taškų skirtumu įveikti visas konkurentes „C“ grupėje. Visus 8 žaidėjus komanda registravo tik trijose rungtynėse kurias laimėjo vidutiniškai 18-kos taškų persvara.

Kiekvienas komandos žaidėjas puikiai žino savo vietą aikštelėje ir dažniausiai daro tą ką geriausiai moka. Vieni renka taškus, kiti dirba gynyboje, treti prideda energijos kildami nuo suolo ir bando tinkamai pakeisti lyderius.

Pavyzdžiui iš 7 dvikovų vos 2 starto penketuke pradėjęs Arnoldas Juchnevičius komandai rinko net po 13,86 taško ir savo tritaškiais pritildė ne vieną varžovą. Daugelis komandų tokį patikimą metiką norėtų matyti žaidžianti starto penkete, tačiau „Negeri“ mėgaujasi prabanga jį į rungtynes įtraukdami nuo suolo. Taktika pasiteisina visu 100-tu procentų.

„Negeri“ niekada nebuvo geriausiai puolanti ar geriausiai besiginanti lygos komanda, tačiau būdama arti geriausių vėl pasižymėjo puikia harmonija tarp žaidimo prie savojo bei varžovų krepšio. Šį sezoną „Negeri“ 4 kartus rinko 72 ir daugiau taškų, o į savo krepšį vos kartą praleido daugiau nei 54.

Komanda sugeba nusiteikti rungtynėms, puolime moka sulaukti varžovų gynybos klaidų ir tai daro ją konkurencinga kovoja dėl aukščiausių vietų netik antrajame etape, tačiau ir pavasarį kai bus dalinamos vietos į finalo ketvertą. Arti komanda buvo jau ne kartą, tačiau vis kažko pritrūkdavo. Gal šį kartą viskas eisis kaip per sviestą?

Sezono starte „Negeri“ turėjo nemažų problemų atakuodami iš toli, kai per pirmas dvi dvikovas pataikė vos 5 tritaškius iš 36 (13,88%). Per sekančias penkias dvikovas tikslą pasiekdavo vidutiniškai 9 tolimi negerų metimai, o ši riba nepasiekta buvo vos kartą.

Arnoldas Juchnevičius per pirmą etapą smeigė 27 tolimus metimus, visa komanda 50. Varžovai puikiai žino šio puolėjo sugebėjimus, tačiau komandos draugai jam sukuria po daugiau nei 11-ka progų tolimiems metimams. Iškyrus klaikiai prastas pirmas sezono rungtynes (0 taškų, 0/10 tritaškiai) Arnoldas jas išnaudoja.

Antrajame etape komandos varžovės turės daugiau opcijų kaip pristabdyti šį snaiperį, tačiau spėčiau, kad per didelė koncentraciją į šį vyruką gali virsti rimtomis problemomis baudos aikštelėje. Komandos lyderis Povilas Kaminskas stabiliai renka bent po 12-ka taškų (19,50 vid.), o kiti žaidėjai puikiai išnaudoja situacijas kai prieš šį veteraną yra bandoma dvigubinti gynybą. O dar yra ir rezervų.

Rezultatyviau gali žaisti puikiai gynyboje besidarbuojantis Gediminas Astrauskas per pirmojo etapo rungtynes rinkęs tik po 6,67 taško bei komandą tik šį sezoną papildę Ramūnas Gudeikis bei Šarūnas Drupas.

Pirmajam etapui pasibaigus „Negeri“ sukirto rankomis su šį sezoną „Išvien“ komandoje pradėjusiu 2011/2012 metų lygos čempionu Rapolu Čepe. Po 10,50 taško ir 13,50 atšokusio kamuolio rinkęs aukštaūgis tikrai netaps tuo žaidėju kuris pasirodys kiekvienose rungtynėse, tačiau tada kai galės žaisti tikrai praplės komandos rotaciją ir bus begalo naudingas.

„Negeri“ turi gerų šansų prasibrauti iki pat finalo ketvertą, o turėdami tokią atletišką ir tvirtą priekinę linija kiekvienose rungtynėse galės galvoti apie pergalę. „C“ grupę laimėjusiai komandai šį sezoną neįveikiamų komandų nėra.

[6 vieta] „Šaras sugriovė Marčėlą“: Lygos naujokai„C“ grupėjeilgą laiką žygiavo be pralaimėjimų, tačiau kovoje dėl pirmosios pozicijos 51:61 turėjo pripažinti „Negerų“ pranašumą (6-1).

Jaunos lygos debiutantės rezultatai pirmajame etape visiškai nenustebino, tačiau žaidimas iškyrus pirmas ir paskutines etapas buvo nuviliantis. Pirmas rungtynes „Šaras sugriovė Marčėlą“ laimėjo 98:56 prieš „Išvien“, paskutinėse 10 taškų skirtumu pralaimėjo „Negerų“ komandai. Nors dvikovų baigtis buvo skirtinga abu kartus buvo galima matyti komandos norą žaisti gerai bei puikų nusiteikimą.

Pirmajame etape EX Marčiulioniukai  rinko po 67 taško ir pataikė tik 40,70% dvitaškių kas yra labai kuklūs skaičiai tokiai jaunai komandai kuri grupėje sutiko daug žymiai vyresnių už save komandų. Gal susitikus su rimčiausiais šio sezono lygos klubais komandai nepritrūks motyvacijos ir viskas pasitaisys į gerąją pusę, tačiau nereikėtų pamiršti, kad ir varžovų greičiai bus visiškai kiti.

Pirmajame etape ryškiu komandos lyderiu tapo Mantas Pigaga. Po 24,50 taško rinkęs puolėjas ne kartą ir ne du savo taiklių metimų dėka gelbėjo užstrigusį „Šaras sugriovė Marčėlą“ puolimą. Būtent jo ir tokių žaidėjų kaip Aistis Lemežis ar Paulius Jasinskas tritaškiai kritiniais rungtynių momentais gelbėjo marčiulioniukus nuo pralaimėjimų ar labiau komplikuotų dvikovų pabaigų.

Komandą kartais lydėjo sėkmė, tačiau ji tikrai nebuvo atsitiktinė. Komanda puikiai darbavosi gynyboje (praleido po 53,71 taško) bei mažai klydo (7,29 kld.). Geras darbas prie savojo krepšio ir mažas klaidų skaičius jaunų komandų statistikos protokoluose netoks ir dažnas reiškinys. Už tai tikrai galima pagirti šiuos lygos naujokus.

Pirmą ir kolkas vienintelį kartą „Šaras sugriovė Marčėlą“ šį sezoną pralaimėjo kai į savo krepšį prasileido daugiau nei 60 taškų. Tai įvyko jau apkalbėtose rungtynėse su „Negerais“.

Komandos sudėtyje 18-ka žaidėjų, tačiau nei vienas iš jų nedalyvavo visose 7 pirmojo etapo rungtynėse, penki krepšininkai aplamai nežaidė, todėl tiek gerindama savo puolimą, tiek ieškodama dar geresnio žaidimo gynyboje jaunuolių komanda dar turi kur ieškoti rezervų.

Jeigu komanda nori patekti tarp TOP4 komandų bent jau po reguliaraus sezono jos žaidime progresas turi būti matomas jau antrojo etapo starte.

Tarp komandų patekusių į TOP8 po pirmojo etapo debiutančių nėra, o seni patyrę vilkai greitai gali sugadinti vakarėlį ir palikti 20-mečius turnyrinės lentelės dugne. Nors aš asmeniškai prognozuoju, kad bent vieną komandą „Šaras sugriovė Marčėlą“ tikrai pralenks.

[7 vieta] „KK Alkani“: Komanda sezoną pradėjo nerezultatyviai (42,50) ir dvi rungtynes iš eilės pralaimėjo vėliau ją pralenkusioms „Negerų“ bei „Šaras sugriovė Marčėlą“ ekipoms. Vėliau komandos gynybos rodikliai išliko panašūs, tačiau pagerėjęs puolimas leido džiaugtis netik 3 vieta „C“ grupėje bet ir penkių pergalių iš eilės serija. Su „BC Kibirais“ ir „Inwido“ kai reikėjo alkaniems pergalės kuo didesniu skirtumu lengva nebuvo, tačiau sunkiais momentais pakankamai patirties jau sukaupusi komanda išgyveno.

Praėjusį sezoną „KK Alkani“ žaidė rezultatyviau, geriau pataikė tritaškius (27,27% ir tik 20,89% dabar), tačiau nedemonstravo tokios patikimos gynybos. Šį sezoną daugiau nei 53 taškus komanda į savo krepšį praleido vos kartą, praėjusį 54 ir daugiau taškų buvo praleista net 84 procentuose visų rungtynių.

Žvelgiant tik į sausą statistiką „KK Alkaniems“ pirmajame etape gerai sekėsi kovoti dėl atšokusių kamuolių (44,29 vid., 2 vieta lygoje). Taip pat komanda pasidalino 5-7 vieta pagal perimtus kamuolius (10,14 vid.) bei buvo 6 pagal blokuotus varžovų metimus (2,57). Šie trys rodikliai parodo, kad „C“ grupėje „KK Alkanų“ žaidimas prasidėdavo nuo intensyvios gynybos.

Antrajame etape „KK Alkani“ susidurs su rezultatyviau už ją pasirodžiusiomis komandomis, todėl vėl viską teks įrodinėti iš naujo.

Gruodžio 17 dieną komanda į savo gretas nepasikvietė LaVaro Ballo vaikų, tačiau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ vienu sandėriu visgi spėjo sudrebinti. Prie komandos prisijungė 2016-2017 metų sezoną su „KK Rieše“ laimėjęs Deimantas Pavlovskis kuris jau pirmosiose rungtynėse su „Inwido“ surinko 21 tašką ir 19 naudingumo balų.

Praėjusio sezono finalo MVP gali „KK Alkanų“ puolimą pakelti į kitą lygį, tačiau čia aš įžvelgiu ir galimą naujoko trintį su iki šiol komandos puolimo lyderiu buvusiu Pauliumi Cineliu. Gynėjas rinko po 17 taško ir per rungtynes iš žaidimo atakuodavo bent po 17,42 karto. Nuo to kaip du atakuoti ir su kamuoliu skirtis nepratę žaidėjai ras aikštelėje bendrą kalbą priklausys netik komandos puolimas, tačiau ir galutinis rezultatas. Bus įdomu stebėti kokį planą dažniau rinksis komanda žaisti vienu metu su dviem gynėjais kurie gali ir įžaisti, ir atakuoti ar visgi Paulius Cinelis rungtynes pradės nuo suolo.

Pirmajame etape nežibėjo vienas svarbiausių rotacijos žmonių Kęstas Juonys (3,29 taško, 10,53% tritaškiai), mažai žaidė puikiai į komandą įsiliejęs pernai Mindaugas Zalatoris, vos kartą į aikštelę žengė Justas Uleckas, todėl mano akimis „KK Alkani“ gana svarių opcijų antrajam etapui turi ir be Deimanto Pavlovskio.

Pataikytį iš toli galinčio ir po 13 taško renkančio lengvojo krašto Romuald Zemlianskij stabilus žaidimas manes jau senai nestebina. Puolėjui „KK Alkanų“ komandoje sudaromos puikios progos atakuoti, jas jis išnaudoja ir jau senai tapo komandos veidu. Tokį stabilų jį norėtusi matyti ir „D“ grupės rungtynėse.

Nesunku tarp „KK Alkanų“ kurie „C“ grupėje išbandė 15-ka žaidėjų rasti ir tą kuris nustebino. Su pertraukomis komandos garbę ne vieną sezoną ginantis Kristijonas Klečkauskas dabar sužibo pačiomis gražiausiomis spalvomis. Sunkusis kraštas per 5 žaistas rungtynes rinko po 9,80 taško, atkovojo po 12 atšokusių kamuolių ir viso rinko net po 17 efektyvumo balų.

Kai komanda neturi stabiliai ir agresyviai baudos aikštelėje galinčių žaisti „centrų“ toks puolėjo rodomas krepšinis turėjo džiuginti netik mane, tačiau ir jo komandos draugus. Būtent spragos priekinėje linijoje neleidžia iš „KK Alkanų“ tikėtis daugiau nei balansavimas tarp 6-8 pozicijos. Komanda gali žaisti gerai, tačiau konkurencija TOP8 grupėje („D“) yra labai didelė. Į duobes komanda įkristi mėgsta, o prieš geriau subalansuotas sudėtis turinčius varžovus iš jų išlipti gali būti labai sunku.

[8 vieta] „O.P.A.“: Praėjusį sezoną „O.P.A.“ pirmą kartą pateko į „didžiosios“ taurės ketvirtfinalį, šį laimėjusi 7 kartus iš 7 „B“ grupėje bent jau pirmą etapą įveikė būdama dar neregėtose aukštumose (3 vieta).

Kelionę į „B“ grupės viršunę „O.P.A.“ pradėjo įveikdama dvi lygos naujokes („Juoda – Balta“ ir „KK NoName – VR Kambarys.lt“. Rezultatas buvo dėsnigas, rinkta po 69 taškus, praleista po 48.

Trečios rungtynės su „Zarasais“ komandai buvo blankiausios, tačiau varžovai pirmus du kėlinius žaidė tragiškai ir buvo pasiekta pergalė 45:34.

„O.P.A.“ pralaimėjimų išvengė ir toliau, kai kiek netikėtai sulaukė aktyvaus pasipriešinimo iš „Visad gatavs“ (50:48) bei „BC Ponų“ (57:52).

Kertinė pergalė leidusi įsitvirtinti „B“ grupės viršūnėje buvo pasiekta rungtynėse prieš „MF“ (62:50). Paskutinėse 2017 metų rungtynėse „O.P.A.“ 79:68 įveikė „ŠKK Šnapius“.

Komanda demonstravo geriausią gynybą (49,71) visoje lygoje ir sugebėjo visas be išimties varžoves įvelti į jai parankų, klampų kažkiek chaotišką krepšnį. Nugalėtojai neteisiami, tačiau „O.P.A.“ pirmojo etapo metu labai dažnai bučiavo ir fortūna. Pavyzdžiui „ŠKK Šnapiai“ į dvikovą dėl pirmosios vietos „B“ grupėje atvyko vos penkiese, „Visad gatavs“ patys paleido pergalę iš savo rankų, o „MF“ pabandė užsikabinti, tačiau tada neteko savo lyderio Juliaus Ščipoko kuris smeigė tritaškį ir blogai nusileidęs ant žemės susižeidė koją.

Net 2/3 komandos dvikovų buvo loterija, kuri galėjo baigtis ir komandai išraukus juodą kamuoliuką. Nepasakyčiau, kad komandos bijojo žaisti prieš „O.P.A.“ ar jos tinkamai neįvertino, tačiau mano akimis bereikalo įsivėlė į varžovams parankų krepšinį ir žaisdamos greičiau ir agresyviau būtų pasiekę daugiau.

„O.P.A.“ pagal naudingumo balus (57,14) po pirmojo etapo į priekį praleido visas antrojo etapo varžoves, pagal pelnomus taškus (61,57) pralenkė vos vieną („KK Alkanus“). O buvo žaista „B“ grupėje kurioje komandos iškyrus „ŠKK Šnapius“ neišsiskyrė geru žaidimu prie varžovų krepšio.

„O.P.A.“ per rungtynes prarasdavo po 15,86 kamuolius ir pagal šį rodiklį iš būsimų varžovų pranoko tik „Brolius Šaunuolius“ (16,29) likusius vienu laipteliu žemiau daugiausiai klydusių komandų sąraše. Būtent sunkus, chaotiškas puolimas, vaikiškos klaidos perduodant kamuolį taps šios komandos rykšte 2018 metų pradžioje. Komanda vėl norėdama kažkuo nustebinti privalės žaisti rezultatyviau ir atsakingiau žaisti antroje rungtynių pusėje.

Visos komandos varžovės turi gerų gynėjų, o būtent „O.P.A.“ mažiukų žaidimas „B“ grupėje man ir paliko daugiausiai klaustukų. Vytautas Račkauskas buvo blankus (2,40 taško ir 2,00 naud. balai), Evaldas Pieslys fantastiškai pradėjo sezoną, tačiau per likusius du mėnesius sužaidė vos vienas padoresnes rungtynes. Didesnio indėlio atakuojant varžovų krepšį (8,80 tšk.) asmeniškai tikėjausi ir iš komandos naujoko Artur Biriulin. Gynėjas atlikdavo po 4,40 rezultatyvius perdavimus (1 vieta komandoje), tačiau jo vadovavimas komandos puolimui nebuvo labai užtikrintas.

Mano akimis neblogas taktinis sumanymas būtų starto penketuko įžaidėju paversti Evaldą Lukšį. Atletiškas gynėjas puikiai skaito varžovų gynybą bei moka išlaikyti puolime tokį intensyvumą kokio ekipai ir reikia. Šalia jo tas pats Artur Biriulin ar jaunas komandos naujokas Nikita Zubkov galėtų žaisti pakankamai rezultatyviai, todėl po 3,33 taško iki šiol rinkusiam Evaldui Lukšiui visą dėmesį teliktų sutelkti į kamuolio skirstymą. Pastarajam žaidėjui įžaidėjo funkcijos nėra svetimos, jis su tokią rolę turėjo ir praėjusio sezono gale, kai komanda kilo į neregėtas aukštumas.

Kartais atrodo, kad įmesti iš po krepšio iš „O.P.A.“ puolėjų gali bet kas, tačiau nevisada į baudos aikštelę laiku įvedamas kamuolys ir komandos šimtaprocentinės progos pelnyti taškus pakimba ant plauko.

Antrieji šansai po puolime atkovotų kamuolių dar viena komandos stiprybė kurią antrajame etape gali būti labai sunku išnaudoti, nes visi varžovai gal iškyrus tik „KK Alkanų“ komandą baudos aikštelėje bent popieriuje turi pakankamai ūgio ir jėgos.

Gerinti savo sportinę formą turi netik komandos gynėjai, tačiau ir tokie žaidėjai kaip Andrius Šimelevičius ar Paulius Bodindorfas. Puolime jų indelis buvo mažesnis nei ankstesniais sezonais. Galima sutikti, kad didelę dalį naštos nuo šių žaidėjų pečių ant savų persikėlė komandoje puikiai debiutavęs Ramūnas Jozonis (18,20 tšk., 9,80 atk. kam., 19,60 naud. bal.), tačiau abu paminėti žaidėjai gauna progų išsimesti savo metimus ir visiškai nesutinku, kad jų taiklumą kažkaip įtakojo naujoko pasirodymas. Rezultatyvesnis gali būti ir po 12 taškų renkantis Artūras Pūkys. Aukštaūgis vaikosi krepšinio madų ir per rungtynes šį sezoną meta po 6,28 tritaškius. Tokius atakos tęsinius pirmojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono čempionas renkasi neatsitiktinai, nes kai baudos aikštelėje komanda turi Ramūną Jozonį, Donatą Strakšį ar Andrių Šimelevičių ten nelieka erdvės.

„O.P.A.“ gana sėkmingai ginasi nuo varžovų tritaškių, tačiau pati juos meta vos 23,95% taiklumu ir yra labai toli nuo būsimų varžovų (17 vieta). Komandai būtina išplėsti puolimą ties tritaškio linija kitaip ji gali būti pasmerkta net likti be pergalių.

Daugelis komandų pirmojo etapo metu nerodė savo geriausio krepšinio, tuo „O.P.A.“ sužaidusi pagal savo galimybes puikiai pasinaudojo ir pasiekė maksimalų rezultatą. Kartelė užkelta aukštai, tačiau varžovai laukia grėsmingi ir sunku tikėtis, kad karščiuotis linkusi komanda išliks pergalių kelyje kai ją aplankys pirmosios nesėkmės.

Šį sezoną komanda remiasi didesne rotacija, tačiau dažnesni nei įprastai keitimai iš vėžių išmušė ne vieną komandos senbuvį, o ir naujokai žengią į aikštelę nevisada iškarto spėja suprasti apie jiems paskirtas užduotis.

„O.P.A.“ komandos laukia velniškai sunki antroji sezono pusė, nes dabar į šį kolektyvą visi žiūrės kaip į labai rimtą varžovą. Jeigu šią komandą fortūna globos ir 2018 metų pradžioje ji tikrai neliks be pergalių, tačiau tokių didelių rezervų kaip likę varžovai ji gerindama savo žaidimą tikrai neturės. Trūksta individualiai pajėgių žaidėjų, o ir komandiniai veiksmai nėra idealūs.

LAISVI BILIETAI TIK AŠTUONI, NORINČIŲ JUOS ĮSIGYTI PENKIOLIKA

[9 vieta] „Zarasai“: Ežerų krašto atstovai ir debiutinį, ir praėjusį sezoną per 7 pirmas sezono rungtynes pasiekė tris pergales. Šį „B“ grupėje „Zarasai“ laimėjo 5 kartus (viena kartą 20:0 prieš „MF“), tačiau galiausiai liko už TOP8 borto taip dar kartą įrodydami sau ir kitiems, kad kiekvienose rungtynėse reikia stengtis ne tik laimėti, bet ir tą padaryti kuo didesniu skirtumu.

„Zarasai“ užėmę 3 vietą turėjo (+7,57), o paskutinėse rungtynėse su jais pergalių skaičiumi susilyginusios „Brolių Šaunuolių“ ir „KK Alkanų“ komandos atitinkamai (+8,86) ir (+8,43).

„Zarasai“ sezoną pradėjo 45:37 įveikdami „KK NoName – VR Kambarys.lt“, vėliau šventė pergalę 82:54 prieš „Visad gatavs“, o po blankios dvikovos su „O.P.A.“ (34:45) panašu buvo patekę į duobę. Komanda pasiekė pergales prieš „BC Ponus“ ir „Juoda – Balta“, tačiau abi rungtynės buvo labai sunkios ir kaip žinome dabar galimai užkirto komandai kelią į TOP8. Grupės dugne likusias komandas „Zarasai“ įveikė tik vidutiniu 6,5 taško skirtumu.

Apie tai, kad „Zarasai“ gali žaisti geriau ir antrajame etape bus rimtas riešutėlis visiems varžovams mums puikiai iliustruoja komandos rungtynės su „ŠKK Šnapiais“. „Zarasai“ pralaimėjo 67:72, tačiau parodė, kad surinkę visus svarbiausius žaidėjus gali žaisti labai gerai ir rodyti gražų krepšinį.

Puolime komanda strigo ne kartą, tačiau gynyboje ji atidirbo taip, kad jau turėtų nusipelnyti didesnės varžovų pagarbos.

„Zarasai“ pirmojo etapo metu tritaškius metė 30% taiklumu ir pagal šį rodiklį lygoje užima 3 vietą, tiesa su metimais iš artimesnių distancijų komandai dar reikia pasitempti. Su 42,86% taiklumu ji lygoje vos 14-ta.

Komandos etatiniai lyderiai Andrius Predkelis, Kęstutis Bagdonavičius bei Mindaugas Dambrauskas šį sezoną pradėjo rodydami blankesnį žaidimą nei tas kurį mes esame įpratę matyti, todėl natūru, kad šiai trijulei vis labiau artėjant prie savo sportinės formos piko kils ir bendra „Zarasų“ kolektyvo žaidimo kreivė. Ne daug komandų gali pasigirti, kad jos lyderiai žaisdami žemiau savo galimybių ribos renka daugiau nei po 11 taškų, atkovoja bent po 6 atšokusius kamuolius ir renka nuo 11,25 iki 14 naudingumo balų.

 Miglius Dambrauskas vienas iš "Zarasų" kolektyvo kozirių siekiant 9 reitingo vietos

Šalia komandos stogą laikančių krepšininkų šį sezoną neblogai atrodo gynėjas Evaldas Mackevičius. Dėl kojos traumos visą praėjusį sezoną praleidęs žaidėjas nebijo imtis iniciatyvos renka po 13,33 taško ir pataiko net 38,89% tolimų metimų.

Per du sezonus kuriuos „Zarasai“ jau sužaidė lygoje komandai taip ir nepavyko sezono pabaigos sulaukti turint rikiuotėje visus svarbiausius savo žaidėjus. Andriaus Predkelio, Kęstučio Bagdonavičiaus ar brolių Mackevičių traumos sunkino zarasiškiams gyvenimą 2015-2016 ir 2016-2017 metų sezonuose. Panašu, kad šį sezoną vėl komanda neturės visų savo karių. Kartą rungtynėse su „Visad gatavs“ pasirodęs (16 tšk., 12 atk. kam., 18 naud. bal.) galingas aukštaūgis Eimantas Leipus mano žiniomis yra traumuotas ir šį sezoną jo sulaukti aikštelėje vargu ar tikėtina.

Pagrindinis krūvis pirmajame etape krisdavo ant 3-5 žaidėjų pečių. Atlaikyti tokį krūvį toliau „Zarasų“ lyderiams bus begalo sunku, todėl būtinas ir likusių komandos narių svaresnis indėlis. Ankščiau rezervo žaidėjai komandai gelbėdavo rimčiau. Net 7 komandos žaidėjai iš 12-kos kurie žaidė bent po 2 dvikovas neperlipo 2,0 pelnomų taškų vidurkio.

Šį sezoną lyginant su praėjusiu „Zarasai“ tapo labiau priklausomi nuo tritaškių, tačiau dažniausiai žaisdami su dviem combo gynėjais geriau skirsto kamuolį, atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų bei mažiau klysta. Geriau komanda sugeba ir iš gynybos pereiti į kontratakas.

Mano akimis tai daugiausiai galimybių turinti komanda kuri nepateko į aštuntuką, tačiau vėl jai viską reikės įrodinėti aikštelėje. „E“ grupėje bus „Kažkas Bus“, „Tores“ ir dar kelios komandos kurių neįvertinimas „Zarasams“ gali smarkiai atsirūgti.

[10 vieta] „MF“: Džiugino, o galiausiai nuvylė, toks buvo studentų pasirodymas „B“ grupėje. Pavasarį užsikabinę ant kaklo „mažosios“ taurės bronzos medalius „MF“ krepšininkai 2017-2018 metų sezoną pradėjo trimis pergalėmis prieš „Visad gatavs“, „Juoda – Balta“ ir „BC Ponus“. Varžovai nebuvo tie kurie pretenduotų į TOP3 vietas, tačiau studentai buvo kovingi ir jau sezono starte rodė pakankamai kokybišką krepšinį kuriuo tuo metu galėjo pasigirti tik maža dalis šio sezono komandų.

Neprasčiau medikai pasirodė ir ketvirtosiose rungtynėse. Susidūrimas su favoritais žaisti šio sezono finale „ŠKK Šnapiai“ rungtynės baigėsi pralaimėjimu 66:68 tik po pratęsimo.

Pirmą nesėkmę patyrę „MF“ krepšininkai visą pyktį jau sekančių rungtynių metu išliejo ant „KK NoName – VR Kambarys.lt“. Lygos naujokus 72:49 jie įveikė net žaisdami penkiese.

Pirmoji dvikova kuri studentams nesusiklostė sėkmingai nei rezultato, nei žaidimo prasme buvo akistata su „O.P.A.“. Komanda prastai metė dvitaškius (41,86%), strigo po varžovų krepšiu, o galiausiai visus bandymus atsiliesti nubraukė komandos įžaidėjo Juliaus Ščipoko trauma.

Komanda turėdama 4 pergales ir 2 pralaimėjimus gruodžio 10 dieną turėjo kovoti dėl 3 vietos „B“ grupėje su  pavasarį įžeistais „Zarasais“, tačiau į rungtynes surinko vos 3 žaidėjus taip pirmą etapą užbaigdama techniu pralaimėjimu. Lygiai taip pat komanda pasielgusi buvo ir prieš metus, kai nesusirinko į 2016-2017 metų sezono pirmojo etapo paskutinę dvikovą. Skirtumas tarp dviejų neatvykimų tas, kad tada komanda neturėjo galimybių pakilti iš turnyrinės lentelės dugno, o dabar pati save paliko už elitinio aštuntuko borto.

Praėjusį sezoną komanda pirmą etapą baigė be pergalių, tačiau vėliau pateko net į „mažosios“ taurės finalo ketvertą. Koks šį kartą bus medikų skrydis nuspėti sunku, tačiau TOP16 etapas yra tikslas kurį pasiekti neturėtų būti sunku. Nebent komanda dar kartą neatvyks į rungtynes ir taip save pati eliminuos iš tolimesnių kovų.

„MF“ yra gerai besiginanti, pakankamai greita ir protinga komanda, o pagerinusi savo veiksmus puolime ji gali žaisti net geriau nei 2016-2017 metų sezono antroje pusėje. Ir tam yra net trys labai rimtos priežastys.

Pirmoji: Po 16,40 taško (3,80 rez. perd., 16,60 naud. bal.) „B“ grupėje rinkęs įžaidėjas Julius Ščipokas yra vienas geriausių šio sezono atakų organizatorių visoje lygoje. Komandos draugus puikiai rikiuojantis ir išnaudoti mokantis generolas komandoje antrą sezoną, tačiau tiek įtraukdamas kitus, tiek atakas užbaigdamas pats dar turi kur pasitempti ir tą tikrai padarys.

Antroji: Praėjusį sezoną lygoje ir komandoje debiutavęs Dominykas Stankevičius kaip ir tikėjausi tapo vienu iš komandos lyderių, puolėjas pelno po 13 taškų, atkovoja po 9 atšokusius kamuolius ir renka po 22 naudingumo balus. Atletiškas žaidėjas kolkas žaidė puikia, tačiau pasirodė aikštelėje vos du kartus. Jeigu jis žaistų dažniau net neabejoju, kad „MF“ puolime atsirastų papildomų opcijų ir daugiau energijos.

 "MF" puolėjas Dominykas Stankevičius antrą sezoną pradėjo labai pakiliai

Trečia: Benediktas Jonuška, Paulius Andrijauskas bei Raimundas Venskaitis (šį sezoną dar nežaidė) yra komandos senbuviai kurie pirmajame etape beveik nežaidė, todėl jų dažnesni pasirodymai aikštelėje tikrai būtų naudingi ir atsilieptų teigiamai visam komandos žaidimui.

Nereikėtų pamiršti, kad prieš šį sezoną „MF“ papildė gausus būrys naudingai rungtyniauti galinčių naujokų. Karolis Jonuška, Gražvydas Mockus, Simonas Krasauskas, Domantas Želvys ar Edvinas Sparvelis tikrai gali tapti tą jėga kuri stums komandos vežimą į priekį.

Komandos potencialas milžiniškas tik jį reikėtų iš popieriaus laiku perkelti į aikštelę. Dabar pakankamai sunku pasverti kokia galinga būtų „MF“, jeigu į rungtynes rinktų reguliariai bent po 8-9 žaidėjus. Jeigu taip atsitiks varžovams teks rautis plaukus...

[11 vieta] „Kažkas Bus“: Tris pergales pasiekę lygos debiutantai „A“ grupėje liko penkti, tačiau ta vieta visiškai neatspindi komandos galimybių.

Sezonas pradėtas prastomis rungtynėmis ir pralaimėjimu dvikovoje su „Tores“ (51:68), tačiau vėliau „Kažkas Bus“ arba laimėdavo užtikrintai („BC 97“, „RRKK&Bendorėliai“ ir „Lentvaris“ įveikti 26,33 taško skirtumu) arba kabindavosi iki pat rungtynių pabaigos kai tekdavo jėgas išmėginti su į TOP8 patekusiomis komandomis.

„Broliams Šaunuoliams“ nusileista 74:83, „Ginio Pajėgoms“ 75:78, o „TG Sokol“ 70:77. Kai teko žaisti su flagmanais lygos naujokams nepavyko apsiginti, tačiau komanda pataikė šiose rungtynėse net po 14,33 tritaškius ir buvo labai gyva.

„Kažkas Bus“ su 77,29 naudingumo balais šiuo metu lygoje žengia ketvirti, o pagal pelnomus taškus daugiausiai tritaškių metanti (266) ekipa yra net antra (73,43). Nereikia būti dideliu ekspertu, kad suprastum koks pavojingas ir rezultatyvus gali būti šis kolektyvas. Antrajame etape komandai teks žaisti su varžovais kuriuos ji taip žaisdama tikrai gali triuškinti.

Labiau pasitengusi gynyboje daugiau tritaškių (266) nei dvitaškių (261) išmetusi komanda gali papti ta kuri į TOP16 pateks turėdama 9 reitingą. Tuo, kad komanda pateks į sekantį etapą aš net neabejoju.

Ieškodama rezervų „Kažkas Bus“ bičiulių šutvė žvelgti turėtų netik į gynybą, tačiau ir savo sudėtį. Kristupas Surgėlas šį sezoną dar nežaidė, o prisijungęs galėtų pridėti baudos aikštelėje tiek vatų, kad komandos pergalių garsai būtų girdimi netik Baltupiuose, tačiau ir kažkur prie Vievio.

Kelis kartus blykstelėjo „A“ grupėje Dainius Pakeltis (6,17 tšk., 7,50 atk. kam., 10,67 naud. balai), tačiau bent puolime didesnio aukštaūgių indėlio visgi pasigedau. Trūkumus baudos aikštelėje renkant taškus „Kažkas Bus“ gruodį pabandė paslėpti įregistruodama Daumantą Kraujalį ir toks manevras tikrai pasiteisino. Naujokas rinko po 11 taškų, atkovojo po 10,50 atšokusio kamuolio ir net spėjo tapti naudingiausiu komandos žaidėju (19,50).

Komandos perimetro žaidėjai neišvengė bangavimų, tačiau žvelgiant į bendrą ekipos mažiukų pasirodymą galima pasakyti, kad jis buvo labai solidus.

„Kažkas Bus“ perimetro komanda galinti žaisti komandinį, gražų bei žaismingą krepšinį. Išpausdusi viską iš savo aukštaūgių ji tikrai dar pateiks (ne)malonių siurprizų.

[12 vieta] „BC Kibirai“: Komandos žaidimo ir rezultatų kreivė tai kyla aukštyn, tai leidžiasi žemyn. Bangavimas jau tapo šios 2010-2011 metų sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavusios komandos vizitine kortele.

„C“ grupėje kur galima buvo siekti tikrai geresnių rezultatų „BC Kibirai“ pradėjo lengva pergale 77:43 prieš „Inwido“. Vėliau sekė du pralaimėjimais favoritams, tačiau būtent žaisdama su jais ekipa ir rodė savo geriausią krepšinį. Prieš „Negerų“ komandą buvo pralaimėta 65:72, prieš „Šaras sugriovė Marčėlą“ 60:68. Abi rungtynes „BC Kibirai“ pralaimėjo tik dėl to, kad įkrito į duobę kai tą daryti buvo nevalia. Duobė 35 ir 38 dvikovos minutę kainavo pergales.

Tikrai nesitikėjau, kad „BC Kibirai“ pralenks bent vieną iš šių komandų, tačiau po neblogų rungtynių būtent prieš jas buvo panašu, kad visgi dėl 3 vietos „C“ grupėje bus pakovota.

Techninė pergalė prieš „Išvien“, sunkiau 64:60 nei tikėtasi, tačiau įveiktas „Meridianas“ ir tada atėjo nelemtoji gruodžio 10-ta. „BC Kibirai“ stojo į kovą su tokį patį tikslą turinčia „KK Alkanų“ komanda kurios garbę pavasario čempionatuose yra ginęs ekipos „centras“ Rolandas Bajoras. Rungtynes geriau pradėjo „BC Kibirai“, tačiau trečią kėlinį 12:6 laimėję varžovai lemiamas minutes sužaidė sumaniau ir parodę didesnį norą pelnytai laimėjo 54:51. Šis pralaimėjimas „BC Kibirus“ paliko už lyderių aštuntuko ribų.

Po praėjusio sezono komandą paliko labai naudingai 2016-2017 metų sezone žaidęs įžaidėjas Andrius Pieslikas (9,53 taško, 8,27 atkovoto kamuolio, 7,47 rez. perd., 3,60 per. kam., 15,60 naud. bal.), tačiau tai jos galimybių nesumenkino, nes po sezono pertraukos „BC Kibirų“ marškinėlius vėl nutarė užsivilkti ryškiausia komandos žvaigždė 204 cm ūgio vidurio puolėjas Rolandas Bajoras.

Krepšininkas su kuriais drąsiai galima sieti geriausius komandos laikus per dvi pirmas sezono rungtynes rinko po 25 taškus, atkovodavo po 9 atšokusius kamuolius ir rinko net po 28 naudingumo balus. Sugrįžimas buvo fantastiškas, tačiau vėliau komandos lyderio rungtynėse komandos draugai taip ir nesulaukė.

Nežinau ar Rolandas Bajoras pasirodys aikštelėje dažniau 2018 metais, tačiau natūralu, kad su juo komandos kelionė į TOP16 etapą nebus tokia sunki kokia gali būti žaidžiant be jo.

Be pora dvikovų žaidusio Rolando Bajoro „C“ grupėje geru žaidimu išsiskyrė Edgaras Binkys (9 tšk., 7 atk. kam., 8,6 naud. bal.) bei Vytautas Kirlys (20,6 tšk., 6,2 atk. kam., 15,6 naud. bal.), tačiau lyginant su ankstesniais sezonais iš jų pasigedau didesnės iniciatyvos tais rungtynių momentais kai komandai buvo labai sunku. Žaidėjo lemiančio rungtynių baigtį ir pergales tikrai trūko.

Komanda „C“ grupėje rinko po 64 taškus (9 vieta lygoje), tačiau prieš daugelį komandų kurios nepateko į pirmąjį aštuntuką ji turi žaisti dar rezultatyviau ir agresyviau, nes tam galimybių tikrai yra. Dar bent penki žaidėjai (be jau paminėtų lyderių) šį sezoną vidutiniškai renka po 7 ir daugiau taškų ir kiekvienas iš jų turi visas galimybes bent priartėti prie dviženklės pelnomų taškų atžymos. Jeigu lyderiai savo darba atliks bent tokiu lygiu kaip iki žiemos švenčių, o šalia jų ryškiau sužibės vis kitas žaidėjas, „BC Kibirai“ reguliarų sezoną baigs geresnės nuotaikos, nei pirmą etapą.

Dar vienas gana ryškus komandos rezervas yra geresnis Simo Vasiliausko žaidimas. Praėjusį sezoną „centras“ rinko po 5,21 taškus, atkovodavo dar po 9,42 atšokusius kamuolius (8,84 naud. balai) ir nors visiškai kompensuoti Rolando Bajoro trūkumu nesugebėjo buvo pastebimas ir labai naudingas. Šį sezoną jo rodikliai (2,5 tšk., 4,5 atk. kam., 3 naud. bal.) tikrai nedžiugina, nors kai nežaidė pagrindinis komandos „centras“ galimybių save parodyti Simas Vasiliauskas tikrai turėjo. Gal aukštaūgį iš vėžių išmušė tai, kad jo buvę sporto mokyklos draugai susibūrė po „Šaras sugriovė Marčėlą“ vėliava, o jis jau buvo davęs įžadus „BC Kibirams“?

Kaip bebūtų antrajame etape šį žaidėją komandos draugai norėtų matyti aikštelėje nuveikiantį daugiau darbų. Praėjusį sezoną per 19-ka rungtynių 10 ir daugiau atšokusių kamuolių net 9 kartus sugriebęs „centras“ per 4 šio sezono rungtynes yra atkovojęs viso labo 18 kamuolių (!).

[13 vieta] „Tores“: Lygos senbuviai „A“ grupėje išnaudojo savo didelę patirtį ir įveikė tris lygos naujokes. Ketvirtą pergalę 59:45 „Tores“ įsirašė poto kai galingai sužaidė ketvirtą kėlinį prieš „RRKK&Bendorėlius“.

Su komandomis patekusiomis į pirmąjį aštuntuką „Tores“ kolektyvui rungtynės klostėsi žymiai sunkiau. Žaisdama prieš „Brolius Šaunuolius“ bei „TG Sokol“ ekipa rinko vidutiniškai tik po 51 tašką ir patyrė pralaimėjimus vidutiniu 26,50 taško skirtumu.

Komanda turėdama 4 pergales ir 2 pralaimėjimus prieš paskutines rungtynes su „Ginio Pajėgomis“ buvo užsitikrinusi ketvirtą vietą ir pasirinkusi dalyvavimą kitame turnyre varžovams pergalę atidavė be kovos (0:20).

„Tores“ komanda žaisdama su komandomis kurias įveikė demonstravo pakankamai gerą ir kibią gynybą, tačiau žaidžiant su kito kalibro komandomis viskas buvo kitaip. „TG Sokol“ nesunkiai surinko 70, o „Broliai Šaunuoliai“ net 85 taškus. Tokį platų puolimo arsenalą turinčių komandų antrajame „Tores“ nesutiks, todėl vėl greičiausiai į savo krepšį praleis vidutiniškai po 50-55 taškus.

Komanda ankstesniais sezonais būdavo priskiriama prie tų kurių sėkmė labiausiai priklauso būtent nuo žaidimo prie savojo krepšio, tačiau dabar komanda linkusi daugiau dėmesio skirti savo atakoms.

Net po blankių rungtynių su „TG Sokol“ kai buvo pelnyta vos 36 taškai „Tores“ pelnomų taškų vidurkis po pirmojo etapo išliko prie aukštesnių. Komanda rinko po 63,33 taško ir pagal šį rodiklį liko 11-ta. Iš komandų kurios nepateko į „D“ grupę arba TOP8 daugiau taškų rinko tik „MF“, „BC Kibirai“ bei „Visad gatavs“.

Dar aukštesnę vietą „Tores“ tarp visų lygos dalyvių užėmė pagal efektyvumo balus. Su 62,33 vidurkiu pasiekta 9 vieta ir pralenktos net į TOP8 patekusios „KK Alkanų“ bei O.P.A.“ komandos.

Komandos pelnomų taškų vidurkis antrajame etape turėtų kilti į viršų, nes ji turėdama pakankamai daug iš toli pataikyti galinčių žaidėjų, prognozuočiau, kad gana ženkliai pagerins tritaškių pataikymo procentą. Po pirmojo su 20,83% ji lenkė vos 3 komandas.

Naudingiausiu komandos žaidėju pirmajame etape buvo po 10 taškų ir po 9,5 atšokusio kamuolio rinkęs „centras“ Erikas Augūnas (15,5 naud. balai). Jis tokiu tikriausiai išliks ir toliau. Komanda didelio pasirinkimo tarp aukštaūgių neturi, todėl tikrai vėl bandys kaip galima efektyviau išnaudoti 199 cm ūgio žaidėjo privalumus.

Jokių pokyčių tikriausiai neįvyks ir rezultatyviausių komandos žaidėjų sąrašo viršūnėje. Į TOP3 toliau pateks po 16,80 taško rinkęs Aleksandr Lipnevič, puikiai komandoje pritapęs Mantas Statauskas (16,40 tšk.) pirmajame etape pagal naudingumo balus (13,00) nusileidęs tik Erikui Augūnui bei Viktoras Azarkovas (13,25 tšk.).

Aleksandr Lipnevič jau tapo "Tores" komandos legenda

Gynėjų grandyje papildomų postūmių galėtų pridėti šį sezoną dar nei vienų rungtynių nežaidęs Erik Bilkevič. Jaunas žaidėjas praėjusį sezoną rinko po 8,77 taškus.

„Tores“ komandos jėga pakeliui į TOP16 bus komandinis žaidimas. Jau pirmajame etape lygos senbuviai atlikdavo po 17 rezultatyvių perdavimų ir pagal šį rodiklį pateko į pirmąjį septintuką. Po tris ir daugiau RP per „A“ grupės kovas atliko penki komandos žaidėjai.

[14 vieta] „Visad gatavs“: Praėjusį sezoną komanda pradėjo blogiau (0-5), tačiau galiausiai per 16 rungtynių pasiekusi 6 pergales tik per plauką nepateko į TOP16 etapą kuriame aš ją matau dabar (2017-2018 metų sezone).

Komanda jau ne vienus metus stovinuoja arba trypčioja vietoje, todėl gal dabar kai ji panašu yra išprendusi trumpo suolo problemą atėjo metas pajudėti bent vienu žingsniu pirmyn?

Komanda „B“ grupėje kuri buvo tikrai sunkiai nuspėjama nesunkiai susitvarkė su lygos naujokėmis. „Juoda – Balta“ įveikė 71:51, o „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 75:57, turėjo pora labai tragiškų rungtynių kai teko žaisti su „ŠKK Šnapiais“ 65:92 bei „Zarasais“ 54:82.

Po pirmojo etapo kovų „Visad gatavs“ sąskaitoje galėjo atsirasti dar pora pergalių, tačiau du kartus buvo išbarstyta persvara ir rungtynių gale pralaimėta „O.P.A.“ bei „MF“ komandoms. Panašiai galėjo nutikti ir rungtynėse su „BC Ponais“ (63:60) kai vėl buvo vėjais paleistas dviženklis pranašumas.

Jeigu lygintume „Visad gatavs“ praėjusio ir šio sezono statistinius rodiklius dauguma jų krito žemyn, tačiau komanda bent jau iki žiemos švenčių spėjo parodyti žymiai geresnį ir kovingesnį krepšinį nei tai padarė analogiškoje praėjusio sezono atkarpoje. Skaičiai tik sausa statistika, o komanda šį sezoną juda gera linkme...

Komandos lyderiu „B“ grupėje tapo naujokas Lukas Praskorys (21,67 tšk., 12,33 atk. kam., 28,67 naud. bal.), tačiau jis kaip ir 2016-2017 metų sezone komandoje sužibėjęs Kristupas Surgėlas (21,67 tšk., 11,33 atk. kam., 29,33 naud. bal.) nevisada galėjo dalyvauti rungtynėse ir sužaidė vos 3 kartus.

Su Luku Praskoriu komanda antrajame etape bus pajėgi kovoti dėl pergalės prieš bet kurį varžovą, be jo viskas klostysis žymiai sunkiau ir tuo visai neabejoju. Puolėjas yra universalus puolime, moka išnaudoti komandos draugus bei būdamas pakankamai atletiškas gali sėkmingai gintis prieš varžovų priekinės linijos žaidėjus.

Be jo komanda net ir būdama labai kovinga nevisada gali tikėtis sėkmės grumtynėse po krepšiais. Vienas kitas aukštesnis žaidėjas lygos senbuviams tikrai nepakenktų, tuo labiau, kad senais laikais visad gatavs jėga ir buvo priekinės linijos žaidėjai Deividas Milius bei Tadas Girnius.

Kai komandą paliko šie du vyrukai „Visad gatavs“ tapo labai smarkiai nuo tolimų metimų loterijos priklausoma ekipa. „B“ grupėje komanda išmetė 259 dvitaškius ir net 223 tritaškius. Daugiau tolimų metimų pirmajame etape metė tik „Kažkas Bus“ (266).

Luko Praskorio geresnis lankomumas antrajame etape tikrai nebus vienintelis komandos turimas rezervas, geriau gali žaisti Artiom Lisovskij, Jurij Chsanovskij ar tas pats Vygantas Versockas.

Jeigu komanda į kiekvienas rungtynes rinksis pilnos sudėties ir tuščiai neeikvos energijos ginčams su rungtynių arbitrais ją turėtume išvysti iki pat antrojo etapo pabaigos kovojančią dėl bilieto į TOP16 etapą.

[15 vieta] „Meridianas“: Reguliarusis sezonas tik įpusėjo, o „Meridiano“ vyrai (3-4) savo sąskaitoje jau turi viena pergale daugiau nei po viso 2016-2017 metų sezono (2-14). „C“ grupėje veteranai 68:34 įveikė „Burkalifa.eu“, 52:47 palaužė „Inwido“, o dar vieną pergalę prieš „Išvien“ įsirašė be kovos.

Grupėje kuri nebuvo įvardinta kaip sudėtingiausia „Meridianas“ nepasipriešinino tik favoritams. „Negerų“ (7-0) kolektyvui buvo pralaimėta 42:75, o „Šaras sugriovė Marčėlą“ (6-1) nusileista 51:78.

Komanda nebuvo labai rezultatyvi (52,83 tšk.), tačiau puikiai suprasdama, kad greičiais jaunesnių varžovų ji nepralenks sistemingai darbavosi gynyboje ir sugebėdavo primesti sau parankesnį lėtesnį žaidimą. Pasinaudojusi varžovų klaidomis komanda neblogai jautėsi ir kontratakose.

Pavojingiausias „žaliai – baltų“ ginklas „C“ grupėje be jokių kalbų buvo tolimi metimai. Tritaškius komanda metė tik 27,22% taiklumu, tačiau per rungtynes sugebėdavo realizuoti bent po 7,67 metimus ir tokiu būdu pelnydavo net po 43,54% visų savo taškų. Iš 13-kos žaidėjų kurie žaidė „C“ grupės rungtynėse nei vieno tolimo metimo nepataikė vos du. Komandai trūksta jėgos baudos aikštelėje, todėl toks jos žaidimo stilius neturėtų nustebinti nei vienų ekipos varžovų. Kai „Meridianas“ laimi gali per dvikova smeigti ir po 11 tolimų metimų.

Komandos branduolys kartu žaidžia jau ne vieną sezoną, tuo galima paaiškinti „Meridiano“ neblogus rezultatus ir pakankamai solidų žaidimą.

Lyginant su praėjusiu sezonu komandoje įvyko keli esminiai pokyčiai. Komandą prieš sezoną papildė patyręs gynėjas Mindaugas Žilionis (11,40 tšk.), o jam įsibėgėjus prisijungė ir po 18,50 taško (8 atk. kam.) rinkęs Aurimas Špiliauskas. Be jų šį sezoną jau tris dvikovas žaidė pernai vos kartą į aikštelę žengęs Rolandas Mikšta (15,00 tšk.). „Meridianui“ niekada netrūko metikų, o visa ši trijulė dar labiau išplėtė komandos galimybes ir „C“ grupėje tolimus metimus metė bent 30,77% taiklumu.

„Meridianui“ trūksta ūgio, tačiau į naujų žaidėjų paieškas komanda greičiausiai neplauks. Centimetrų stygiaus prieš varžovus išvengti ji gali dažniau rungtynėse sulaukusi Vytauto Kumetaičio (197 cm) bei Vytauto Ostrausko (197 cm) kurie „C“ grupėje sužaidė vos po vieną dvikovą ir buvo tikrai pastebimi.

Praėjusį sezoną „Meridianas“ buksavo ir pergales pradėjo rinkti tik tada kai laikrodis pradėjo skaičiuoti paskutines dienas iki sezono pabaigos, šį viskas kitaip komanda juda tinkamu kursu ir antrajame etape yra tikrai pajėgi išsikovoti vietą TOP16 etape.

[16 vieta] „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Retai kada taip nutinka, kad taip pervertinčiau komandas, tačiau prieš šį sezoną su „KK NoName – VR Kambarys.lt“ nutiko būtent taip. Lygos naujokai popieriuje surinko labai įdomią ir konkurencigą sudėtį, tačiau aikštelėje jiems viskas klostėsi labai prastai.

Milžinas (209 cm) Domantas Pavlovskis kažkada su Domantu Saboniu drauge vilkėjęs Lietuvos jaunučių rinktinės marškinėlius žaidė vos kartą. To karto užteko, kad galima būtų susidaryti įspūdį, kad „centras“ yra labai prastos sportinės formos ir tikrai komandai neduos bent artimiausiu metu didelės naudos. Einaras Beržonskis kuris taip pat gali pridėti jėgos po krepšiu vėlgi žaidė mažai (2 rungtynės). Žmogus iš kurio tikėjausi prieš sezoną labai daug (Aurimas Pocius) blykstelėjo kartą pirmosiose sezono rungtynėse su „Zarasais“ (37:45) pelnė 16 taškų ir daugiau su „KK NoName – VR Kambarys.lt“ marškiniais aikštelėje jo nematėme. Šis atletiškas gynėjas tikrai būtų atvėręs komandai daugiau galimybių rodyti brandesnį krepšinį.

Šiems trims žaidėjams pradėjus pavyzdingiau lankytis komandos rungtynėse ji turėtų pradėtų žaisti geriau, tačiau per daug laiko susižaidimo gerinimui „KK NoName – VR Kambarys.lt“ neturi ir labai greitai jau turės kažkuo nustebinti arba atsiveikinti su mintimis žengti į TOP16 etapą.

Kalbant apie atsikirus komandos pasirodymus galima iškirti vos vienas rungtynes su „Zarasais“ kai į dvikovą gausiai susirinkę naujokai demonstravo aikštelėje gerą fizinį pasirengimą, puikų nusiteikimą ir pralaimėjo 37:45 tik ketvirtajame kėlinyje. Buvo dar lengva pergalė 63:39 prieš „BC Ponus“, neblogos rungtynės su „Juoda – Balta“ (61:40), tačiau tuo viskas ir baigėsi. Kitose keturiose dvikovose „KK NoName – VR Kambarys.lt“ nei žaidimo kokybe, nei kovingumu nesugebėjo prilygti varžovams ir patyrė nesėkmes dideliais skirtumais.

Nebuvau su komanda po rungtynių bare ir sunku pasakyti koks yra tikrasis jos mikroklimatas, tačiau ką mačiau aikštelėje daugelyje rungtynių leidžia daryti prielaidą, kad viskas tikrai nėra  idealu. Vieni kovodavo kaip liūtai, kitiems būdavo visiškai nesvarbu koks yra rezultatas, tretiems labiau rūpėjo kaip greičiau susirinkti savo taškus ar išmesti metimus. Komandinio krepšinio kai žaisdavo NoName mačiau labai mažai. Tą puikiai iliustruoja ir nedidelis rezultatyvių perdavimų skaičius (9,71 vid.). Net ir tada kai komanda triuškino „BC Ponus“ buvo atlikti vos 8 rezultatyvūs perdavimai.

Žinodamas kokie atletiški yra „KK NoName – VR Kambarys.lt“ žaidėjai iš šios komandos tikėjausi ir žymiai geresnės kovos dėl atšokusių kamuolių (29,71 atk. kam.).

Edvinas Mikonis lygoje ne naujokas, tačiau naujokų komandoje žaidžia labai mažai

Kalbant apie žaidėjus kurių indėlis į komandos žaidimą „B“ grupėje buvo svariausias reikėtų iškirti Paulių Tubį (18,67 tšk., 8,33 atk. kam., 15,33 naud. bal.), Aurimą Birutį (11 tšk., 6 atk. kam., 8 naud. bal.) bei Žilviną Pareigį (10,33 tšk., 4,17 atk. kam., 7,33 naud. bal.). Rezultatyvumu išsiskyrė ir po 11,50 taško rinkęs Arnas Šavėla.

Potencialo komanda tikrai turi, tačiau pradėti jį išnaudoti reikia jau dabar.

[17 vieta] „Burkalifa.eu“: Praėjusį sezoną (debiutinį) komanda pateko į TOP16 etapą ir viso laimėjo 40 procentų visų žaistų rungtynių. Jos lyderis Nerijus Jozonis buvo sunkiai sustabdomas ir per rungtynes rinko net po 28,33 naudingumo balus.

Tarpsezonį „Burkalifa.eu“ prarado pora svarių žaidėjų (Vaidą Mitrofaną ir Algirdą Vilimą), tačiau į pagalbą pasikvietė net tris priekinės linijos žaidėjus (Kasparą Dobilinską, Mantą Linkevičių bei Roką Karlą) kurie turėjo padėti Nerijui Jozoniui ir Šarūnui Celiešiui grumtynėse po krepšiais.

Iš neblogai debiutinį sezoną pasirodžiusios komandos prieš startą laukiau panašių rezultatų kaip 2016-2017 metų sezono antroje pusėje ir žymiai rimtesnės konkurencijos į pirmas tris vietas nusitaikiusiems kolektyvams. Rezultas kurį komanda užfiksavo „C“ grupėje (2-5) buvo labai panašus į tą kuris buvo pasiektas per pirmas 7 praėjusio sezono rungtynes (3-4), tačiau pats žaidimas buvo žymiai blankesnis, nors šį kartą ir neteko žaisti su tokiais varžovais kaip „ŠKK Šnapiai“ ar „Reaktoriaus smogikai“.

Komanda šlapiu skuduru per veidą gavo jau pačiose pirmose sezono rungtynėse. Į rungtynes be Nerijaus Jozinio atvykusi komanda net 34:68 buvo sutriuškinta „Meridiano“. Vėliau sekė dvi pergalės prieš grupės autsaiderius, o toliau viskas buvo taip blogai, kad komanda pirmojo etapo net nenorės prisiminti. „KK Alkani“ šventė pergalę 28, „Negeri“ 17, o „BC Kibirai“ 22 taškų skirtumais.

Komanda net 4 kartus „C“ grupėje nepelnė bent 50 taškų, tris kartus jos tolimų metimų taiklumas nesiekė net 15 procentų atžymos ir tai tik du faktai, kurie galėtų bent kiek iliustruoti kaip chaotiškai puolime žaidė „Burkalifa.eu“ pirmajame etape.

Antrajame etape komanda gali ir privalo žaisti geriau, tačiau tokius pačius tikslus žengdami į aikštelę kels ir kiti kolektyvai, todėl komandos kuri dar nori būti tarp 16-kos geriausių laukia sunki kova dėl išlikimo.

Komanda turi aiškiai išreikštą lyderį Nerijų Jozonį (23,33 tšk., 15 atk. kam., 26,67 naud. bal.), o sulaukusi jo rungtynėse užsiaugina sparnus. Kai jis žaidžia visi žaidžia energingiau puolime ir atsakingiau gynyboje tarytum pergalės siektų vien dėl jo. Žaidžiant be savo žvaigždės komandai tikrai trūksta noro ir ji labai anksti varžovams į rankas atiduoda iniciatyvą.

Daugeliui žaidėjų norėtusi palinkėti didesnio stabilumo. Tiek Ugnius Stulginskas, tiek Dominykas Garuckas yra vieni iš kertinių „Burkalifa.eu“ žaidėjų, tačiau labai smarkiai šokinėjanti jų pasirodymų kreivė uždeda bendram komandos rezultatui lubas.

Komandos žaidėjai turėtų susirinkti kurį savaitgalį į pirtelę ir visi vieningai nusistatyti antros sezono pusės tikslus. Pirmajame etape neretai atrodė, kad komanda nori tik dalyvauti... Rezultato siekimas likdavo antrajame plane...

Jeigu komanda darys cementovkę manyčiau reikėtų kelti klausimą ir apie patyrusio, aukšto meistriškumo įžaidėjo atsiradimą ekipos sudėtyje. Komanda turi žaidėjų kuriuos geras įžaidėjas tikrai mokėtų išnaudoti efektyviau ir komandos žaidimą pakeltų į kitą lygį. Iki šiol atakų organizavimu rūpinosi ne tie kas turėtų, nes kitų variantų jos rankose ir nebuvo.

[18 vieta] „Juoda – Balta“: Lygos naujokai pralaimėjo visas „B“ grupės dvikovas (0-7) vidutiniu 12,86 taško skirtumu kas parodo, kad komandai aikštelėje tikrai nebuvo beviltiška.

Komanda sėkmingai kovojo su „MF“ (55:66), „Zarasais“ (44:49), „BC Ponais“ (57:60) ir net tais pačiais „ŠKK Šnapiais“ (67:70), tačiau rungtynių pabaigoje kažkur paskubėjo, kažkur pavėlavo, o pergalių sąskaita taip ir nebuvo atidaryta.

Po pirmojo etapo tarp 23 komandų tęsiančių sezoną „Juoda-Balta“ liko paskutinė, tačiau pagal efektyvumą ji pralenkė dvi komandas, pagal pelnomus taškus tris.

„Juoda-Balta“ pirmojo etapo metu velniškai prastai atakavo iš žaidimo. Tikslą pasiekė tik 37,65% dvitaškių (22 vieta) bei vos 17,12% tolimų metimų (24 vieta).

Būtent tolimi metimai ir blankus antrosios linijos krepšinkų žaidimas ir tapo „Juoda – Balta“ rykšte „B“ grupės kovose. Priekinė linija savo darbą atliko be didesnių priekaištų. Įdomu tai, kad iš 12-kos žaidėjų kurie dalyvavo bent vieneriose pirmojo etapo rungtynėse daugiau nei kartą iš tritaškiu pasižymėti sugebėjo vos 4 komandos žaidėjai (pataikė 3-4 metimus).

„Juoda – Balta“ netik nesugebėjo realizuoti krūvos tolimų metimų, tačiau ir būtent tokį atakos tęsinį rinkosi pakankamai retai. Vos 111 metimų per 7 rungtynes blogiausias rezultatas neskaičiuojant savo pasirodymą baigusios „Išvien“ (89). Tiesa situacija pamažu gerėja. Per pirmas 4 rungtynes pataikyta 5 metimai, per sekančias tris jau 14.

Sunkumų komanda neišvengė ir įžaisdama kamuolį. Iš 12-kos žaidėjų vienintelis Darius Stankevičius pirmajame etape turėjo didesnį rezultatyvių perdavimų nei klaidų vidurkį.

Taisytinų dalykų komandos žaidime begalo daug, tačiau nori ir kovingumo šiai lygos komandai niekada netrūko ir ji pajėgi išvengti paskutinės vietos reguliaraus sezono finiše. Viskas priklausys kaip toliau seksis komandos priekinei linijai ir kiek ji pagalbos sulauks iš mažiukų.

Varžovai ruošdami žaidimo planą rungtynėms su „Juoda – Balta“ daugiausiai dėmesio turėtų skirti trio kurį sudaro Vainius Mačionis, Aivaras Aleksiejus bei Dainius Juknevičius. Visi aukštaūgiai „B“ grupėje rinko bent po 10 taškų, atkovodavo bent po 7 atšokusius kamuolius bei užėmė visas tris pirmas vietas komandos naudingiausiųjų žaidėjų sąraše.

[19 vieta] „BC Ponai“: Komanda „B“ grupėje pasirodymą pradėjo pralaimėjimais prieš „ŠKK Šnapius“, „MF“ bei „KK No Name – VR Kambarys.lt“. Iš lygos naujokų tris rungtynes pralaimėjusių 26,33 taško skirtumo nieko kito tikėtis ir nebuvo galima. Komanda nauja, dauguma žaidėjų neturi didelio stažo.

Iš komandos kuri sezoną pradėjo naujokams būdingu ritmu nieko per daug nesitikėjau ir įpusėjus pirmajam etapui, tačiau tada „BC Ponai“ bent mane asmeniškai ėmė ir labai nustebino. Komanda radikaliai pagerino žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje ir jau lapkričio 19 dieną vos nepavogė pergalės iš „Zarasų“ (59:67).

Su turnyrinės lentelės pirmoje pusėje įsitaisiusia komanda sužaistos sėkmingos rungtynės komandai pergalės neatnešė, tačiau suteikė begalo daug pasitikėjimo ateities kovoms. Po savaitės komanda tik 5 taškų skirtumu nusileido „B“ grupę be pralaimėjimų įveikusiai „O.P.A.“ komandai.

Po 2 mėnesių be pergalių likę „BC Ponai“ pirmąjį kartą laimėjo gruodžio 10-tą kai po lygios kovos 60:57 palaužė juodai-baltus. Agresyvi gynyba ir solidus žaidimas po didžiosios pertraukos leido komandai užsikabinti ir rungtynėse su „Visad gatavs“, tačiau šį kartą siekiant pergalės ponuliams pritrūko laiko (60:63).

Apie „BC Ponų“ žygį TOP16 etapo link kalbėti dar anksti, tačiau išlaikiusi panašų žaidimą ji bus iš tų komandų kurios bet kuriose rungtynėse varžovams duos rimtos kovos ir net gadins nervus.

„BC Ponų“ pagerėjusį žaidimą labai smarkiai įtakojo puikiai žaidę komandos lyderiai. Karolis Žibutis rinko po 14,14 taško, o Lukas Beržinskas po 12-ka. Abu rezultatyviausi komandos žaidėjai iš toli varžovų krepšį atakavo atitinkamai 40 ir 45,45% taiklumu.

Sunku tikėtis, kad komandos varžovai neatkreips dėmesio „kas yra kas“ ir neskirs šiam duetui papildomo dėmesio, todėl likę jų komandos draugai turi laukti savojo šanso ir būti pasirengę perimti iš jų bent dalį naštos renkant taškus. Įdomu tai, kad visiems trims daugiausiai potencialo gerinti savo žaidimą turintiems „BC Ponų“ žaidėjams tėvai suteikė tą patį Tado vardą. Tadas Kaminskas, Tadas Orentas bei Tadas Burmontas antrajame etape turi galimybių rinkti bent po 10 taškų. Su šių žaidėjų progresu komandos rezultatyvumo vidurkis nuo 51,57 taško pirmajame etape turėtų šoktelti bent iki 55 antrajame. Komandai žaidžiant daug lygių rungtynių kiekvienas taškas bus begalo brangus.

[20 vieta] „Inwido“: Iš pirmą žingsnį į mėgėjų krepšinį žengusios „Inwido“ prieš sezoną daug nesitikėjau. Komandos užimta galutinė 7 vieta nepačioje stipriausioje „C“ grupėje – dėsningas pasiekimas, kurio ir buvo galima laukti.

Rezultatai tikriausiai nedžiugina ir pačių „Inwido“ vyrų, o viskas galėjo būti tikrai geriau, jeigu komanda tūrėtų daugiau jėgos po krepšiu ir kritiniais rungtynių momentais nebūtų pritrūkusi patirties.

Vientintelę savo pergalę „Inwido“ pasiekė be kovos, kai po keturių sužaistų rungtynių „C“ grupėje (visas pralaimėjo) išsiskirstė „Išvien“. Tiesa lygos naujokai labai neblogai kovojo su antrą sezoną lygoje žaidžiančiomis „Meridiano“ (47:52) ir „Burkalifa.eu“ (61:70) komandomis bei buvo arti didžiausios šio sezono sensacijos rungtynėse su „Šaras sugriovė Marčėlą“. Geriausias sezono rungtynes sužaidusio komandos lyderio Vitalijaus Afanasjevo (26 tšk., 7 atk. kam., 24 naud. balai) vedama „Inwido“ jaunimui pralaimėjo 50:53 tik pačioje susitikimo pabaigoje.

„Inwido“ pirmajame etape pateko tarp prasčiausiai iš toli atakuojančių lygos klubų (17,19%), tas labai smarkiai atsiliepė bendram komandos rezultatyvumui. Po 50,33 taškus rinkusi komanda pagal šį rodiklį po pirmojo etapo liko 23 vietoje. Kai komanda turėjo progų žaisti greitai ir kontratakuoti ji sužaisdavo gerų atkarpų, tačiau kai varžovai visu penketu grįždavo gynybą ją įveikti „Inwido“ buvo nepaprastai sunku.

Stebėdamas „Inwido“ rungtynes „C“ grupėje ne kartą susidariau nuomonę, kad varžovai kartais daro šiai komandai nuolaidų ir jos tinkamai neįvertina. Po žiemos švenčių dovanų metas baigsis, komandos kovos dėl bilietų į TOP16 ir šios komandos kelias tikrai bus slidesnis. Pati komanda gali žaisti geriau, tačiau norėdama įsivelti į varžytuves dėl vietos kitame etape turėtų sustiprinti sudėtį bent jau „centru“.

Komandos žaidimas „C“ grupėje laikėsi ant Vitalijaus Afanasjevo ir Edvardo Žilinsko tvirtų pečių. Abu jie buvo stabiliausi, rezultatyviausi ir efektyviausi komandos žaidėjai viso pirmojo etapo metu. Varžovai antrajame etape turės pakankamai medžiagos skautingui ir net neabejoju, kad skirs vis didesnį dėmesį būtent šiems „Inwido“ lyderiams. Kai taip nutiks komandai bus begalo sunku.

Trečias pagal svarbą komandos žmogus Kristupas Byla (5,33 tšk. kam., 7 atk. kam., 7,83 naud. bal.) . Ties juo žaidėjų kurie spėjo sužibėti ryškiau sąrašas ir baigiasi. Kitiems trūko ir patirties ir didesnio stabilumo.

„Inwido“ sėkmė 2018 metais priklausys nuo to, kaip toliau su savo užduotimis susitvarkys ši trijulė ir kiek svariai jiems pagelbės likę komandos draugai. Noro kovoti šiai komandai tikrai nepritrūks, tačiau galimybių nustebinti bent jau kolkas lygos naujokai per daug neturi.

[21 vieta] „Lentvaris“: Lygos debiutantams iš Lentvario sezono startas buvo sunkus, tačiau ne uogas, o pralaimėjimus ilgą laiką rinkusi komanda rankų nenuleido ir jau žaisdama su tokiomis ekipomis kaip „Broliai Šaunuoliai“ (61:70) ar „TG Sokol“ (75:89) parodė charakterį. Pirmosios pergalės komanda laukė ilgai, o ji į jų kiemą sugalvojo užsukti tik paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse. Vedami 36 taškus surinkusio Simo Narkevičiaus Lentvario atstovai laimėjo 76:54 „A“ grupės naujokų derbį prieš „BC 97“. Pastaroji komanda pirmą etapą taip pat baigė laimėjusi vos kartą.

„A“ grupės rungtynėse „Lentvaris“ išsiskyrė pagal du žaidimo komponentus, komanda gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių (42,71), tačiau velniškai daug klydo (18,86 kld.). Gruodžio mėnesį komanda žaidė dvi rungtynes ir per jas atkovojo net po 56 atšokusius kamuolius, tačiau vėl klydo labai dažnai (20,00 kld.).

Komanda pirmajame etape rėmėsi dešimties žaidėjų paslaugomis, visi jie sužaidė nemažiau trijų rungtynių, šeši lentvariškiai rinko nuo 8,80 iki 17,00 taškų vidurkius kas varžovams jau turėtų būti įspėjimu, kad atskirose rungtynėse sužaisti geriau ir imtis lyderio vaidmens gali vis kitas žaidėjas.

Stabiliausiai „A“ grupėje žaidė puolėjai Evaldas Jurevičius (8,80 tšk., 12,40 tšk., 14,80 tšk.) bei Paulius Zapolskas (13,67 tšk., 11,33 tšk., 13,00 tšk.).

Jeigu „Lentvaris“ antrajame etape išvengs tokių rungtynių kaip su „Ginio Pajėgomis“ (51:80) ar „Kažkas Bus“ (61:97) šios komandos patekimas į TOP16 etapą su 16 reitingu manes tikrai nenustebins. Komandai reikia pagerinti gynybą (73,86 tšk.), išvengti duobių rungtynių atkarpomis kai nuo suolo kyla rezerviniai žaidėjai ir surasti glaudesnį ryšį tarp ekipos gynėjų bei priekinės linijos žaidėjų.

[22 vieta] „RRKK&Bendorėliai“: Bendorėlių atstovams 2017-2018 metų sezonas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau trečiasis. Pirmąjį komanda per 17 dvikovų iškovojo vieną pergalę (5,88% laimėtų rungtynių), antrąjį per 16-ka rungtynių buvo laimėta tris kartus (18,75%). Dabar po „A“ grupės kovų Raimundo Umbraso suburtas bičiulių kolektyvas savo sąskaitoje turi vieną pergalę po 7 rungtynių (14,29%).

Petekę į grupę su trimis komandomis skaičiuojančiomis 10 sezoną bei praėjusį sezoną į finalo ketvertą pasiekusiomis „Ginio Pajėgomis“ Bendorėlius atstovaujanti komanda vargu ar galėjo tikėtis daugiau. Pergalė 61:56 pasiekta tik prieš lygoje kojas pamažu apšylantį „Lentvarį“.

Komandos rezultatai kuklūs, tačiau už norą kovoti ir labai rimtą požiūrį į rungtynių lankymą šios komandos vyrus tikrai galima pagirti. Išskyrus pirmą dvikovą su „TG Sokol“ (30:63) likusiose rungtynėse bent po trumpą atkarpą „RRKK&Bendorėliai“ sužaisdavo tikrai neblogai.

Komanda rodė charakterį ir tikrai nesitaupė gynyboje, tačiau atakuodama varžovų krepšį dažniausiai buvo visiškai nepavojinga. Po pirmojo etapo tapo aišku, kad nepriklausomai kiek taškų surinks „RRKK&Bendorėlių“ varžovai ji nelaimės nesurinkusi bent 60 taškų.

Nedaug trūko, kad Bendorėlių atstovai būtų pasiekę ir antrą pergalę, tačiau prastas antras kėlinys (5:12) lėmė, kad labai nerezultatyviose 45:48 rungtynėse buvo pralaimėta nieko gero per pirmą etapą nenuveikusiai „BC 97“. Nagus komanda galėjo graužtis ir po tragiško ketvirtojo kėlinio (6:20) dvikovoje su „Tores“, nes po trijų kėlinių rezultatas dar buvo lygus, o rungtynės pralaimėtos 45:59.

Dvikova su „Tores“ parodė, kad „RRKK&Bendorėliai“ antrajame etape gali kovoti dėl pergalių su daugelių komandų, tačiau norint pradėti galvoti apie vietą TOP16 etape reikėtų netik gausiai susirinkti į rungtynės, bet ir aikštelėje išvengti chaotiškų minučių per kurias visiškai iš rankų paleidžiama rungtynių kontrolė ir vėliau kažką pakeisti jau darosi neįmanoma. Taip pat sunku šios komandos žaidėjams vienu metu sutelkti dėmesį į puolimą ir gynybą. Kai puolime sekasi, komanda negali apsiginti ir atvirkščiai, kai apsigina negali užpulti.

Jeigu lygintume komandos žaidimą ankstesniuose sezonuo ir šiame radikalių pokyčių įžvelgti būtų sunku. Bendorėlių atstovai prastai meta baudos metimus, dvitaškius, daro daug vaikiškų klaidų.

Mano asmenine nuomone „RRKK&Bendorėlių“ komandos progresą labiausiai stabdo prieš kiekvieną sezoną įvykstanti žaidėjų kaita. Komandos branduolys kurį sudaro stabilūs lyderių pagalbininkai nesikeičia, tačiau tie kurie lemia daugiau ir yra svarbiausi komandos krepšininkai keičiasi beveik kiekvieną sezoną.

Pavyzdžiui po praėjusio sezono komandą paliko po 17,43 taško rinkęs Kristupas Bratikas bei po 12 taškų pridėdavęs Svajūnas Sakalys. Šį sezoną ekipa tokių rezultatyvių žaidėjų neturi, o pagal pelnomus taškus (11,29 tšk. vid.) pirmauja tik šį sezoną lygoje debiutavęs naujokas Valdas Vyšniauskis.

Senbuviams ir naujokams aikštelėje susiklijuoti ir gerai sulipti reikia laiko, o jo sezonui persiritus į antrą pusę vėl gali būti kaip tam studentui per mažai. Apie kuklias komandos galimybes puikiai pasako ir tai, kad jos naudingiausias krepšininkas Šarūnas Jankauskas renka viso labo po 6,43 naudingumo balus. Už Bendorėlių komandoje efektyviausiai žaidžiantį krepšininką pirmojo etapo metu naudingiau žaidė net 117 lygos žaidėjų.

[23 vieta] „BC 97“: Jaunos komandos pasirodymas „A“ grupėje buvo prastas. Ji pasiekė vos vieną sunkią pergalę 48:45 prieš „RRKK&Bendorėlius“, o likusius kartus apie pergales negalėjo net pasvajoti. Patirti pralaimėjimai 17-32 taškų skirtumais.

Tai, kad „BC 97“ taps lengvu grobiu labiau patyrusioms „A“ grupės komandoms buvo galima nuspėti, tačiau buvo beviltiškai pralaimėta 54:76 net „Lentvariui“ kuris iki tol žygiavo per pergalių.

Komanda daug klaidų (11,86 kld.) nedarė, tačiau labai prastai atakavo iš žaidimo, buvo nerezultatyvi (50,71 tšk.) ir labai pasyvi gynyboje. Į „BC 97“ krepšį be didelių sunkumų po 73-85 taškus sumetė visos „A“ grupės komandos iškyrus „RRKK&Bendorėlius“.

Silpniau nei tikėjausi prieš sezoną pirmajame etape pasirodė „BC 97“ priekinės linijos žaidėjai Motiejus bei Jokūbas Cibulskai. Be svaraus aukštaūgių indėlio sunku buvo priešintis geriau sezonui pasirengusiems varžovams.

Komandos sudėtyje nebuvo statistų, tačiau kažkuo išsiskyrusius atrasti begalo sunku. Marius Prisevičius rinko po 9,43 taško ir buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas, tačiau jo pasirodymai kritiniais rungtynių momentais nebuvo tokie kuriuos galima būtų įsiminti. Jis netapo tuo žaidėju kuris gali imtis iniciatyvos lemiamais momentais.

Martynas Pakštas rinko po 9 taškus, tačiau dažniau jam rūpėjo kaip išmesti savo metimus, o ne tai ką galima padaryti, kad komanda galėtų rimčiau pasipriešinti varžovams.

Efektyviausiu „BC 97“ žaidėju pirmajame etape su kukliu naudingumo balu (7,29) tapo po 9,29 taško rinkęs įžaidėjas Karolis Martinkėnas. Jis vos vieną dvikovą iš 7 pradėjo starto penketuke ir tai mane labai smarkiai nustebino. Gynėjas buvo visada užsivedęs, aikštelėje atiduodavo visas jėgas ir tikrai nusipelnė žaisti nuo rungtynių pradžios. Nuo suolo kildamas jis visasa įnešdavo geros energijos ir su jo pasirodymu aikštelėje komandos žaidimas bent kuriam laikui pagerėdavo. Būtų įdomu pamatyti kaip „BC 97“ žaistų jam aikštelėje praleidžiant daugiau minučių.

Lapkričio mėnesio pradžioje „BC 97“ žaidime buvo galime įžvelgti nedidelį progresą, tačiau vėliau komanda netik, kad  sustojo vietoje, bet žaidė net prasčiau nei sezono starte, o paskutinėse rungtynėse su „Lentvariu“ atrodė chaotiškai ir labai pasyviai. Panašu, kad komandą pralaimėjimai jau palaužė ir jos tarp pretenduojančių į TOP16 etapą šiuo metu aš nematau. Net ir norint aplenkti vieną kitą komandą teks žaisti žymiai geriau.

Jeigu komanda tikėjosi visus varžovus užmėtyti tritaškiais, tai neįvyks ir jau labai greitai reikės rasti naujų būdų kaip nustebinti varžovus antrajame etape.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.