Įvykių kaleidoskopas. 6 – asis turas. (2017.11.19)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia lapkričio 19 dieną įvykusį turą bei pristato savaitinę rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė bei įdomiausi rungtynių akcentai.

A – GRUPĖ

„RRKK&Bendorėliai“ – „Kažkas Bus“ 57:73

Iki lapkričio 19 dienos abi komandos „A“ grupės turnyrinėje lentelėje rikiavosi viena šalia kitos. Abi jos šį sezoną kolkas laimėjo tik po kartą. Abi jos paskutinėse savo rungtynėse turėjo gerus šansus laimėti, tačiau pralaimėjo. Panašaus likimo komandų dvikovą geriau pradėjo „Kažkas Bus“ sugebėję 16:7 pabėgti jau per pirmas 10 susitikimo minučių.

Rungtynes tempą kontroliavę „Kažkas Bus“ sėkmingiau pradėjo ir antrą kėlinį, tačiau daugelis atakų baigdami tolimais metimais stokojo geresnio pataikymo.

Suprasdami, kad didelis tempas ne jų sąjungininkas Bendorėlių atstovai puolime stengėsi rengti kuo ilgesnias atakas bei bandė ieškoti skylių po varžovų krepšiu. Po aktyviai rungtynes pradėjusio Raimundo Umbraso baudos metimų komandas skyrė 10 taškų 18:28, tačiau tada Simas Aleksandravičius pataikė du tritaškius, Tadas Kundrotas pridėjo dvitaškį ir 11:0 spurtavusi lygos naujokų komanda pabėgo 39:18.

Varžovų metikų nesugaudę „RRKK&Bendorėliai“ iki didžiosios pertraukos likus žaisti mažiau nei minutę dar spėjo sušvelninti savo atsilikimą baudos metimais 20:39.

Bendorėlių atstovai du kėlinius nesugaudę varžovų metikų, trečiąjį pradėjo labai aktyviai, Valdas Vyšniauskas vis dažniau rasdavo būdų kaip pralaužti varžovų priekinę liniją ir sėkmingai rinkdamas taškus leido savo komandai atsitiesti. Puikus šio vyruko kėlinys leido „RRKK&Bendorėliams“ prieš lemiamą ketvirtį sumažinti savo atsilikimą iki 10-ties taškų 43:53.

„Kažkas Bus“ mesdami tolimų metimų (37) daugiau nei dvitaškių (29) visiškai pametė galvas, tačiau ketvirtajame kėlinyje nutarė nevaikščioti plonu ledu ir nepaisant labai aktyvaus varžovų pasipriešinimo dar spėjo pasigerinti įmestų-praleistų taškų „A“ grupėje santykį.

Šių rungtynių atradimu tapęs Valdas Vyšniauskas pelnė 22 taškus ir surinko 18 naudingumo balų, šį sezoną iki akistatos su „Kažkas Bus“ komandos taškų ir efektyvumo balų rekordai buvo atitinkamai 13 ir 15.

„RRKK&Bendorėliai“: Valdas Vyšniauskas 22, Raimundas Umbrasas 10 / „Kažkas Bus“: Paulius Borkys 23 (9/11 metimai), Mindaugas Kraujalis 11;

„BC 97“ – „Ginio Pajėgos“ 57:74

„Ginio Pajėgos“ sezono starte maskuojasi, atskiromis dvikovų atkarpomis net žaidžia viena koja. Kaip bebūtų komanda tiki savo jėgomis ir jau du kartus iš balos išlipo tik truputį sudrėkusiais marškinėliais. Šį kartą „A“ grupės lyderių kelyje pasitaikė jauna pamažu progresuojanti, tačiau pakankamai daug bėdų gynyboje turinti „BC 97“.

„Ginio Pajėgos“ pirmas tris atakas baigė tritaškiais. Po vieno taiklaus komanda spurtavo 5:0, o vėliau dominuodama po varžovų krepšiu įgijo dviženklią persvarą kurią sugebėjo išlaikyti iki pat ketvirčio pabaigos 19:8. Sunkiu momentu komandą į priekį patempė ne kas kitas, o vis geriau ir geriau žaidžiantis Domantas Žičkus.

Neblogai puolime „Ginio Pajėgos“ atrodė ir antrajame kėlinyje, tačiau jam įpusėjus „BC 97“ ėmė švaistytis taikliais tritaškiais. Nors jaunuoliai įpusėjus rungtynėms vis dar atsiliko 24:34, žaidimo kontrolė paskutinėmis minutėmis jau tvirtai buvo jų rankose.

Nuo „BC 97“ tolimų metimų „Ginio Pajėgos“ kentėjo ir po didžiosios pertraukos. Trečiojo kėlinio metu jaunimas ką metė tą pataikė, o labiau patyrę varžovai vis dažniau turėjo griebtis už galvų.

„Ginio Pajėgų“ žaizdos po po 19:24 pralaimėjo ketvirčio galėjo būti dar gilesnės, tačiau jauni varžovai netik kartais perskubėjo su tolimais metimais, tačiau ir visiškai pamiršo apie savo krepšio apsaugą.

„BC 97“ po 30 minučių kovos turėjo 5 taškų deficitą 48:53, jį iki 8 jau ketvirtojo kėlinio pradžioje padino Domantas Žičkus. Jaunimas toliau nesusitvarkė su fiziškai tvirtesniais oponentais ir pamažu prarado rungtynių kontrolę. Gynyba subyrėjo kaip kortų namelis, o daugiau gyvenimę matę varžovai susitikimo gale savo persvarą padino iki 19-kos taškų 72:53.

Martynas Pakštas pataikė 12-tą „BC 97“ tritaškį 56:72. Po ilgos pertraukos ketvirtajame kėlinyje jaunuoliai sugebėjo apsiginti, o Jokūbas Cibulskas baudos metimu dar spėjo sumažinti deficitą iki 15-kos akių.

Rungtynes „Ginio Pajėgos“ baigė iliustruodamos didžiausią varžovų bėdą, kovą dėl atšokusių kamuolių, kai po netaiklaus komandos tritaškio Valdemar Lodziato ramiai atsikovojo savo 12-tą atšokusį kamuolį ir jį be didesnio pasipriešinimo įrideno į „BC 97“ krepšį.

„BC 97“ per 5 dvikovas šventė vieną pergalę, tačiau ir tada varžovams pralaimėjo lentą, komandos varžovai šį sezoną jau atkovojo 51 kamuoliu daugiau nei jaunuoliai ir nesvarbu ar po jų krepšiu žaisdavo tokie aukštaūgiai kaip Valdemar Lodziato ar Vidmantas Skapas ar ūgio persvaros neturintys „RRKK&Bendorėlių“ atstovai. Komanda turi imtis kažkokių priemonių, nes kitaip pergalių teks laukti ilgai, į Stephen Curry ar Kevin Durant įsikūnyti dažnai gali ir nepavykti.

„Ginio Pajėgos“ šį sezoną laimi viską, tačiau ir ši komanda nėra be nuodėmių. Komanda turi bėdų gynyboje stabdydama varžovų metikus. Šį sezoną „Lentvaris“ smeigė 9 tritaškius, „TG Sokol“ – 8, „Kažkas Bus“ net 17, „BC 97“ – 12. Artėja akista su „Broliais Šaunuoliais“ kurie turi Darių Jovaišą ir Lauryną Ralį, todėl kažkokių naujovių saugant tą magišką liniją tikrai būtų neprošalį atrasti. Visgi iš kitos pusės, jeigu komanda laimi leisdama varžovams įmesti po 11,50 tritaškio (34,50 taškai) gal ir nėra viskas su tą gynyba taip ir blogai.

„BC 97“: Martynas Pakštas 22 (6/16 tritaškiai), Lukas Sinkevičius 21 / „Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 22, Valdemar Lodziato 15 (12 atk. kam.), Justas Aršauskas 14 (10 atk. kam.);

„TG Sokol“ – „Lentvaris“ 89:75

Dar vienoje „A“ grupės dvikovoje lapkričio 19 dieną susitiko grupės autsaideriai „Lentvaris“ bei favoritus („Brolius Šaunuolius“) lygiai prieš savaitę ant žemės nuleidę „sakalai“. Pagal rodomą žaidimą, bei resursus kuriuos 2017-2018 metų sezonui surinko komandų vadovai tai turėjo būti pati tikriausia Dovydo ir Galijoto kova. Visgi „TG Sokol“ viena koja žaidė gynyboje, o „Lentvaris“ tuo puikiai pasinaudojo ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes puolime.

„Sakalai“ kaip ir prideda favoritams dvikovą pradėjo labai tvirtai jausdami žemę po kojomis. Po Nerijaus Pigagos tritaškio „Lentvario“ deficitas šoktelėjo iki 7 taškų 11:4, o prie jo prisijungus ir kitiems komandos draugams ketvirtis buvo laimėtas 28:12.

Jeigu pirmo kėlinio metu „TG Sokol“ sugebėjo apsiginti ir sėkmingai kontratakuoti, tai antrajame visas dėmesys buvo sutelktas į vieno žmogaus solo pasirodymą puolime. Andrej Maisak sėkmingai rinko taškus, tačiau tą patį prie jo komandos krepšio darė ir vaikinai iš Lentvario.

Po 2 labai skirtingų kėlinių favoritai pirmavo 49:32, toks pats 17-kos skirtumas ekipas skyrė ir po 4 minučių trečiajame kėlinyje, kai Marius Sabonis ėmė netik pats rinkti „Lentvariui“ taškus, tačiau ir kurti progas savo komandos draugams.

„TG Sokol“ puolime stengėsi žaisti greitai ir tai pavyko, tačiau gynyboje komanda ilsėjosi ir visiškai nesistengė. Esame pratę matyti, kad ši komanda niekada nesitaupo gindama savo tvirtovę, o kai nepavyksta sustabdyti varžovų sugeba bent prasižengti. Šį kartą pirmą kartą taisykles „sakalai“ pažeidė tik 27 dvikovos minutę kai į savo krepšį jau buvo praleidę 50 taškų.

Iki trečio kėlinio pabaigos likus minutei „Lenvaris“ spėjo surengti dar vieną spurtą ir sumažinti atsilikimą iki 13-kos taškų 56:69.

Kaip drąsiai puolime besijaustų „Lentvaris“ jų varžovai nuo A iki Z kontroliavo įvykius aikštelėje ir prasidėjus paskutinėms rungtynių minutėms dar kartą šovė į priekį.

„TG Sokol“ rungtynes kurios komandai tapo lengva treniruote laimėjo 89:75, o komandos lengvasis krašto puolėjas Andrej Maisak pelnęs 50 taškų spėjo sumedžioti ir šio sezono visos lygos rezultatyvumo rekordą.

Įdomu tai, kad geriausias savo rungtynes sužaidė netik Andrej Maisak, tačiau ir 21 tašką surinkęs bei 11 rezultatyvių perdavimų atlikęs „Lentvario“ įžaidėjas Marius Sabonis (19 naud. bal.), dar įdomiau, kad abu jie lygoje debiutavo ankščiau nei užsivilko dabartinių savo komandų marškinėlius ir vienoje komandoje. „Tritaškis.lt“ komandoje 2012-2013 metų sezone žaidė netik Andrej Maisak bei Marius Sabonis, tačiau ir Povilas Kaminskas („Negeri“), Mindaugas Kraujalis („Kažkas Bus“) bei Artūras Jankovskis („TG Sokol“).

Štai toks buvusių komandos draugų susitikimas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE įvyko lapkričio 19-tą.

„TG Sokol“: Andrej Maisak 50 (20/26 dvitaškiai, 42 naud. bal.), Karol Ruselevič 19 / „Lentvaris“: Marius Sabonis 21 (11 rez. perd.), Paulius Zapolskas 20 (11 atk. kam.), Tomaš Petrovski 14, Ronald Šepet 11;

B – GRUPĖ

„ŠKK Šnapiai“ – „Juoda - Balta“ 70:67

Lapkričio 12-tą „ŠKK Šnapiai“ po pratęsimo 68:66 palaužė „MF“. „B“ grupėje dar nelaimėję „Juoda – Baltą“ prieš savaitę turėjo laisvą sekmadienį ir galėjo kažkiek pailsėti bei paanalizuoti savo klaidas. Per tris dvikovas lygos naujokai prarado jau 62 kamuolius, todėl apie ką pagalvoti tikrai turėjo.

Rungynės prasidėjo labai retu reiškiniu. Mindaugas Žalkauskas pasižymėjo tritaškiu ir išvedė „Juoda – Balta“ į priekį 3:0 (tai buvo vos 4 komandos tritaškis šį sezoną). Po Mariaus Ditkevičiaus analogiško atsakymo rezultatas tapo lygus 3:3, tačiau vėliau nežymią iniciatyvą turėjo lygos naujokai, kurie sėkmingai išnaudodami savo priekinę liniją ketvirtį laimėjo 16:12.

Šiose rungtynėse „Juoda – Balta“ pataikė vos du tritaškius, po antrojo 12-tą rungtynių minutę komandos persvara šoktelėjo iki 7 taškų 21:14. „ŠKK Šnapiai“ kelis kartus sugebėjo sumažinti skirtumą iki 3 taškų, tačiau Vainiaus Mačionio vedami lygos naujokai antrą kėlinį baigė aukštai pakelta galva, jie po Tado Gimžausko dvitaškio ketvirčio gale vis dar pirmavo 35:29.

Po didžiosios pertraukos „ŠKK Šnapiai“ ėmė demonstruoti geresnį komandinį žaidimą ir tai iškart davė gerų rezultatų, po Martyno Rakausko dėjimo komandas skyrė viso laba tik 2 taškai 37:39. Trečio kėlinio galą geriau sužaidę „ŠKK Šnapiai“ įsiveržė į priekį 50:48, tačiau „Juoda – Balta“ toli gražu ginklų nesudėjo.

Prasidėjus 34 susitikimo minutei Karolis Bagdonas pradėjo favoritų spurtą. Po jo „ŠKK Šnapiai“ jau pirmavo 60:50. Likusias 5 minutes vėl sėkmingiau žaidė naujokai, tačiau 17:10 laimėta atkarpa pergalės jiems neatnešė. „Juoda – Balta“ vėl puikiai išnaudojo savo priekinę linija, tačiau kaip ir visose prieš tai vykusiose rungtynėse tragiškai metė tritaškius, šį kartą 2 iš 19-kos (10,53%).

„ŠKK Šnapiai“: Martynas Rakauskas 19, Marius Ditkevičius, Karolis Bagdonas (11 atk. kam.) ir Laurynas Kirlys po 12 / „Juoda - Balta“: Aivaras Aleksiejus ir Vainius Mačionis po 19, Mindaugas Žalkauskas 16;

„Zarasai“ – „PC Ponai“ 67:59

Po blankių rungtynių su „O.P.A.“ Zarasų atstovai trečiąjį mėnesio sekmadienį gavo puikų šansą reabilituotis. Komandos kuri taikosi į „B“ grupės lyderių TOP3 laukė akistata su silpnai sezoną pradėjusiais „BC Ponais“. „Zarasai“ dar nepasiekė to lygio, kad galėtų sau leisti prabangą atsipalaiduoti net tada kai tenka žaisti su grupės autsaideriais, todėl lygoje trečią sezoną pradėjusių ežerų krašto atstovų laukė tik iš pažiūros labai lengvos rungtynės.

„Zarasai“ rungtynes pradėjo spurtu 5:0. Įpusėjus kėliniui rungtynių favoritai įgijo 9 taškų persvarą (11:2) kurią išlaikė iki pat kėlinio pabaigos 19:10.

„BC Ponai“ antrąjį kėlinį pradėjo labai aukšta nata, lygos naujokai demonstravo geriausią krepšinį šį sezoną. Lygaus ketvirčio gale ponų lyderis  Karolis Žibutis pataikė tritaškį ir varžovų persvara vėl sumažėjo iki 9 taškų turėtų po 10 minučių 28:37. Po dar vienos „BC Ponų“ atakos „Zarasai“ pirmavo jau tik 7 taškais (37:30).

Antroji dalis prasidėjo „BC Ponų“ spurtu 7:0, po Karolio Žibučio 4 taškų komandas skyrė vos taškas 37:38. Evaldas Mackevičius tapęs rimtu iššūkiu varžovų gynybai „Zarasų“ persvarą padidino iki 3 taškų 41:37, tačiau jo komandos žaidimas labai išsiderino ir ketvirčio gale jau tašku pirmavo varžovai. „BC Ponai“ sužaidę du labai gerus kėlinius, bet persvaros į lemiamą kėlinį neatsinešė 50:50. Į ketvirtą kėlinį galima buvo keliauti ir turint 2 taškų minusą, tačiau Mingliaus Dambrausko metimas buvo atliktas jau nuskambėjus kėlinio pabaigą signalizuojančiam signalui.

Įpykęs dėl neįskaityto jo metimo, puolėjas lemiamą kėlinį pradeda taikliu tritaškiu 53:50, tačiau „BC Ponų“ dar vienas „Zarasų“ bandymas nutolti neįbaugina. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 3 minutes lygos naujokai mažina atsilikimą iki 2 taškų 56:58.

Kaip paaiškėja vėliau tai buvo paskutinis „BC Ponų“ pasispardymas. „Zarasai“ 2 minučių atkarpą laimi 9:1 ir „BC Ponus“ toliau palieka be įskaitinių taškų.

„Zarasai“: Evaldas Mackevičius 25 (5/7 tritaškiai) / „PC Ponai“: Karolis Žibutis 14, Lukas Beržinskas 12;

„MF“ – „KK NoName – VR Kambarys.lt“ 72:49

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ sezoną pradėjo 0-3, tačiau prieš savaitę jau iškovojo pirmą pergalę kai 63:39 nepasigailėjo „BC Ponų“. Medikai po pratęsimo 66:68 krito po šnapių kojomis, tačiau sezoną pradėję pakankamai gerai dėl šio skaudaus pralaimėjimo į depresiją tikrai nepuolė ir buvo pasirengę sumedžioti dar vieną įskaitinį tašką.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“iš kovos dėl 1-3 pozicijų grupėje pasitraukė dar iki šių rungtynių, todėl tokį šansą vis dar turintiems „MF“ krepšininkams šio rungtynės net turėjo didesnę reikšmę.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu, tačiau „MF“ greitai surengė pora sėkmingų atakų bei įsiveržė į priekį minimaliai 4:3. Paulius Tubis pelnęs 5-tą tašką iš 5 vėl išvedė lygos naujokus į priekį 5:4.

Geriau dvikovą pradėję noname 10 minučių atkarpą laimėjo 17:16, tačiau jau antrojo kėlinio pradžioje po Karolio Jonuškos tritaškio sėdo į besivejančių roges 17:20.

Pagyvėjimas „MF“ komandos puolime neišgąsdino Arno Šavėlos. Gynėjas pataikė tritaškį ir išlygino 20:20 svorius padėtus ant svarstyklių. Po dar vieno studentų bandymo pabėgti, sekė Mantvydo Vaikaus tolimas metimas vėl išlyginęs rezultatą 25:25.

Julius Ščipokas generolas iš didžiosios raidės, po trumpo pasitarimo pradėjo studentų spurtą 12:0 (37:25) kuris ir nulėmė tolimesnę mačo eigą. Rungtynių kontrolę praradę „KK NoName – VR Kambarys.lt“ iki didžiosios pertraukos likus minutei dar suskubo paprašyti minutės pertraukėlės, tačiau po jos jokių stebūklų neįvyko ir „MF“ įpusėjus rungtynėms turėjo 10-ties taškų persvarą.

Lygos naujokai atsidūrę varžovams už nugarų ėmė panikuoti, tą panika lėmė skubotą žaidimą puolime ir chaosą gynyboje. Po Juliaus Ščipoko tritaškio 25 susitikimo minutę komandas skyrė jau 21 taškas 49:28.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ ketvirtojo kėlinio metu į dienos šviesą dar vis bandė traukti Paulius Tubis, tačiau Karolis Jonuška pataikė du tritaškius iš eilės ir „MF“ persvara likus žaisti 8 minutes šoktelėjo iki 32 taškų 65:33.

Kai būsimi medikai ir jų draugai jau pergalę turėjo kišenėje lygos naujokai sužaidė kelias sėkmingas atkarpas ir sumažino galutinį deficitą iki 23 taškų.

„MF“ vedini trijulės iš Kuršėnų žaidė gerą krepšinį, tuo tarpu dvikovos pradžioje kovą iki galo žadėję „KK NoName – VR Kambarys.lt“ krepšininkai nesugebėjo nurimti bei aikštelėje viską bandė daryti po vieną. Tarytum pamiršdami, kad krepšinis komandinis sportas ir komanda svarbiau už „AŠ“.

Po rungtynių komandos rūbinėje Paulius Tubis savo komandos draugams turėjo teisę pažerti daug kritikos. Komandos lyderis ir aukščiausias žmogus prieš ūgio persvaros neturinčius varžovus buvo išnaudojamas labai prastai. Jis po „MF“ krepšiu kas antrą ataką užsiimdavo puikią padėtį ir niekaip nesulaukdavo perdavimų, keista, kad komandos draugai mieliau renkasi skubotus metimus nei pirmiau ieško savo pavojingiausio ginklo baudos aikštelėje.

„MF“: Karolis Jonuška 24, Julius Ščipokas 21, Edvinas Sparvelis 18 / „KK NoName – VR Kambarys.lt“: Paulius Tubis 25, Arnas Šavėla 15;

C – GRUPĖ

„Negeri“ – „Inwido“ 79:49

Sunku prisiminti kada „Negeri“ paskutinį kartą pralaimėjo turnyrinės lentelės dugne esantiems varžovams, todėl tik šį sezoną lygoje debiutavusių „Inwido“ vyrų lapkričio 19 dieną laukė kolkas pats rimčiausias šio sezono egzaminas.

Skirtingo pajėgumo „C“ grupės komandų akistatą geriau pradėjo „Negeri“. Puolime lygos senbuviai daugiausiai rėmėsi Povilo Kaminsko individualiu meistriškumu, gynyboje buvo įtempę raumenis ir pirmą kėlinį be jokių komplikacijų laimėjo 22:9.

„Inwido“ kelių prie varžovų krepšio nerado ir antrajame kėlinyje, tačiau 13-tą susitikimo minutę varžovų taikikliai trumpam išsiderino ir tai lygos naujokams prametusiems daug patogių metimų leido išvengti labai didelių nemalonumų.

Iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms „Inwido“ gynyba visiškai subyrėjo, o puikiai į „Negerų“ kontratakas įsitraukęs Arūnas Liudvinavičius leido šiems padidinti persvarą iki 27 taškų.

„Negeri“ 80 procentų savo metimų per du kėlinius išmetė visiškai laisvi bei pirmaudami 42:15 penktą pergalę iš tiek pat galimų į savo taupyklę įsidėjo jau po pirmosios rungtynių dalies. Ši pergalė leido komandai užsitikrinti vietą geriausiųjų pirmojo etapų lygos komandų aštuntuke.

„Inwido“ šį sezoną visose jau žaistose rungtynėse sužaisdavo bent po vieną padorų arba net labai gerą kėlinį, šios rungtynės netapo jokia išimtimi. Naujokai pasinaudojo tuo, kad varžovai apsvaigo po lenvo du kėlinius trukusio pasivaikščiojimo ir per trečią kėlinį atsilikimą sumažino iki 16-kos taškų.

Ketvirtą kėlinį „Negeri“ pradėjo aktyviu darbu abiejose aikštelės pusėse, o „Inwido“ lyderių baterijos panašu, kad išsikrovė su lyg trečio kėlinio pabaiga. Komanda nerado naujų opcijų kaip įveikti varžovų gynybą ir į savo sąskaitą įsirašė jau eilinę nesėkmę.

„Negeri“: Povilas Kaminskas 30 (21 atk. kam., 50 naud. bal.), Arnoldas Juchnevičius 16, Giedrius Kvakšys 14, Arūnas Liudvinavičius 10, Gediminas Mateika 9 (12 atk. kam.) / „Inwido“: Vitalijus Afanasjevas 12, Edvardas Žilinskas 10;

„Burkalifa.eu“ – „KK Alkani“ 53:81

Iš šių rungtynių galima buvo tikėtis intrigos ir tam buvo viena priežastis. Abi komandos vangiai pradėjo sezoną, tačiau paskutinėse savo rungtynėse jau demonstravo pakankamai gerą žaidimą.

Akistata sėkmingiau pradėjo „Burkalifa.eu“ kurią į priekį tempė Ugnius Stulginskas. Dvikovos pradžioje lentą kontroliavęs kolektyvas turėjo labai nedidelį, tačiau nuolatinį pranašumą aikštelėje. Įpusėjus ketvirčiui „KK Alkani“ prabudo ir vis dažniau ėmė bausti varžovus taškais už vėlavimą į gynybą.

Kėliniui artėjant prie pabaigos geresnį krepšinį rodė „KK Alkani“, tačiau „Burkalifa.eu“ sukandusi dantis dar sugebėjo išlaikyti 4 taškų persvarą (14:10) savo rankose.

Antroje ketvirčio pradžioje Ugniaus Stulginsko metimai kurį laiką skriejo pro šalį, o tik jo ieškoję komandos draugai kaip reikalas užbuksavo. Sunkios minutės „Burkalifa.eu“ komandai kainavo brangiai, nes varžovai laiku rado savąjį šios akistatos lyderį. Paulius Cinelis sėkmingai rinko taškus, o jo vedini „KK Alkani“ po 2 labai kontrastingų kėlinių šoko į priekį 33:19.

Per antrą kėlinį tik 5 taškus pelniusi „Burkalifa.eu“ Pauliaus Cinelio problemos ir po didžiosios pertraukos, gynėjas išpradžių smaginosi žaisdamas „1x1“, o vėliau į vis smagiau besisukusią karusėlę susisodino ir komandos draugus. Intriga išgaravo su lyg trečiuojo kėlinio pradžia, todėl ketvirtas kėlinys kaip bebūtų gaila buvo tik formalumas.

„Burkalifa.eu“ vedami 8 tolimus metimus iš 12-kos šiose rungtynėse pataikiusio Ugniaus Stulginsko per paskutinį kėlinį pabandė sumažinti skirtumą, tačiau dėl prastos gynybos nepavyko ir tai.

Daugeliui „Burkalifa.eu“ žaidėjų šios rungtynės klostėsi labai prastai, komanda pataikė vos 23,81% dvitaškių (28,95% tritaškiai), o po dvikovos jau vis drąsiau galima kalbėti apie tai, kad ši komanda nėra pajėgi nieko nuveikti, jeigu rungtynėse nepasirodo jos lyderis Nerijus Jozonis.

„Burkalifa.eu“: Ugnius Stulginskas 30 (8/12 tritaškiai) / „KK Alkani“: Paulius Cinelis 34 (38 naud. bal.), Romuald Zemlianskij 25, Justas Uleckas 10, Kęstutis Juonys 9 (10 atk. kam.);

„Meridianas“ – „BC Kibirai“ 60:64

Geriau nei debiutinį sezoną pradėjęs „Meridianas“ įpusėjus pirmajam etapui savo sąskaitoje turėjo 2 pergales ir tiek pat pralaimėjimų. „BC Kibirai“ per tris dvikovas laimėjo tik kartą, todėl šansų klysti tikrai neturėjo. Nebent komanda net nepatriukšmavusi susitaikė su tuo, kad jai į TOP16 etapą reiks bilietą išsikovoti antrajame etape.

Pirmą kėlinį „BC Kibirai“ laimėjo 19:15, tačiau „Meridiano“ puolimas šį kartą veikė nuo rungtynių pradžios ir tai turėjo pridėti veteranams pasitikėjimo savo jėgomis.

Antrą kėlinį „BC Kibirų“ žaidime suaktyvėjimo nepamatėme, o jo gale „Meridiano“ žaidimas net paliko žymiai geresnį įspūdį. Po Mindaugo Žilionio dvitaškio su varžovų pražanga „BC Kibirų“ pranašumas sumažėjo iki 3 taškų 24:27. Komanda toliau nepataikė, o puikiai į varžovų žaidimą įsiliejęs „naujokas“ Aurimas Špiliauskas dar smeigė ir tritaškį 27:27.

Po minutės pertraukėlės „Meridianas“ pabėgo į priekį 29:27, tačiau mažiau nei po tašką antrajame kėlinyje per minutę rinkę „BC Kibirai“ dar spėjo atitrūkti 32:29. Vytautas Kirlys pelnė dvitaškį, o kėlinį taikliu metimu iš trijų taškų zonos vainikavo Simas Pauža.

Po didžiosios pertraukos „BC Kibirai“ greitai susikrauna 8 taškų persvarą, tačiau jos ilgai savo rankose neišlaiko. Komandai fatališkai nekrenta metimai. Negelbsti ir gera kova dėl atšokusių puolime. „Meridianas“ žaizdamas mažu penketuku įsibėgėja ir gynyboje neturėdami jokių bėdų ketvirtį baigia tritaškiu. Po Dariaus Burbulio tritaškio komandas skiria 3 taškai (44:41).

Ketvirtą kėlinį abi komandos pradeda rezultatyviai, o savo jėgomis dar labiau patikėję „Meridiano“ senukai vis dar galvoja apie sėkmę šiose lygiose rungtynėse.

Dvikovos gale priekyje 59:56 jau „BC Kibirai“, tačiau Aurimas Špiliauskas baudos metimais „Meridianą“ dar kartą artina prie varžovų ir komandas skiria vienintelis taškas 58:59.

„Meridiano“ vyrai rungtynių laiką stabdo pažeisdami taisykles, o „BC Kibirų“ žaidėjai pataikę 3 iš 4 savo persvarą padidina iki 4 taškų 62:58.

Rolandas Mikšta meta skubotą tritaškį, metimas netaiklus, tačiau Justas Grubevičius suskumba pirmas prie kamuolio ir dar sugeba išprovokuoti varžovo pražangą. Po jo baudos metimų 60:62, intriga gyva.

Prie baudos metimų linijos stojęs Simas Pauža prameta abu, tačiau kovodami dėl atšokusio kamuolio „Meridiano“ žaidėjai pražiopso Tomą Šilingį, patyręs puolėjas pelno du taškus iš po krepšio ir galutinai laidoja varžovų viltis laimėti trečią dvikovą šį sezoną.

„Meridianas“: Aurimas Špiliauskas 22, Rolandas Mikšta 11 / „BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 19, Edgaras Binkys 12 (10 atk. kam.);