Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
1/2 pirmojo etapo (apžvalga)

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE įpusėjo pirmasis reguliaraus sezono etapas, todėl turime puikią progą trumpai įvertinti komandų nuveiktus darbus, pačiupinėti silpnąsias vietas bei pažvelgti į tai kas 24 kolektyvų dar laukia 2017 metams skaičiuojant paskutines dienas.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato lygos apžvalgininko Audriaus Uzialos parengtą  trumpą apžvalgą „tarpinis finišas“.             

A – GRUPĖ

Per penkis jau įvykusius reguliaraus sezono turus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE buvo galima pamatyti pačių įvairiausių scenarijų dvikovų, tačiau mane asmeniškai labiausiai sužavėjo rungtynės tarp „TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgų“. Artūras Jankovskis įspūdingu metimu išplėšė pratęsimą, tačiau vėliau pergalę 75:74 šventė jo komandos varžovai „Ginio Pajėgos“.

„A“ grupėje varžosi geras sudėtis 2017-2018 metų sezonui surinkusios „Ginio Pajėgų“, „Brolių Šaunuolių“ bei „TG Sokol“ komandos, šios trys komandos kovoja dėl 1-3 pozicijų , o intrigos kai jos susitinka tarpusavyje jau buvo per akis. Gruodžio 3 dieną numatytos rungtynės tarp „Ginio Pajėgų“ ir „Brolių Šaunuolių“ mums turėtų atsakyti į visus pagrindinius klausimus, tačiau jeigu bent viena iš šių komandų netikėtai suklups prieš vieną iš likusių „A“ grupės komandų jai greičiausiai į TOP16 etapą teks brautis pro galines duris.

„Tores“ ir „Kažkas Bus“ kolkas žaidimu ir rezultatais neprilygsta flagmanams, tačiau abu kolektyvai visose dvikovose kaunasi lygiai 40 minučių ir lengvai niekada nepasiduoda. Asmeninė mano nuomonė nuliūdins šių komandų atstovus. Abi jos nepateks tarp trijų geriausiųjų „A“ grupėje. Tiek „Tores“, tiek „Kažkas Bus“ labai nepasisekė su burtais, kitose grupėse abi komandos drąsiai galėtų palipėti ir iki trečiosios pozicijos.

„RRKK&Bendorėliai“, „Lentvaris“ bei „BC 97“ šį sezoną jau spėjo sužaisti po kelias neblogas rungtynes, tačiau pergales dalinosi tik žaisdamos tarpusavyje. Per likusius pirmojo etapo turus situacija vargu ar pasikeis.

1 vieta: GINIO PAJĖGOS (3-0):  Debiutinį sezoną „Ginio Pajėgos“ pateko į finalo ketvertą. Pirmą sezoną (2016-2017 m.) kolektyvas pradėjo 4 pergalių serija. Lygiai tiek komanda turėtų savo sąskaitoje turėti ir po lapkričio 19-tos dienos rungtynių su „BC 97“.

Komanda pasitiki savo jėgomis ir jau du kartus šį sezoną demonstravo charakterį. Pirmą kartą išplėšdama pergalę 75:74 prieš „TG Sokol“, antrą 78:75 įveikdama „Kažkas Bus“ kai po pirmojo ketvirčio turėjo net 25 taškų deficitą. „Ginio Pajėgos“ sezono starte nežiba gynyboje (66,67 vid.), tačiau tai nekelia jokios grėsmės komandos pergalingam žygiui. Kolektyvas įpusėjus pirmajam etapui taikliausiai lygoje meta dvitaškius (58,78%), o pagal pelnomus taškus (77,67 vid.) į priekį praleidžia tik „ŠKK Šnapius“ ir „B“ grupės.

Svarbų žaidėją Dominyką Rakauską praradusi komanda šį sezoną į pagalbą pasitelkė Vidmantą Skapą bei Luką Poniškaitį. Komandos debiutantai per pirmas savo sezono rungtynes turėjo skirtingas užduotis, tačiau jas atliko tikrai gerai.

Pamažu įsibėgėja kažkokių problemų su nugara turintis Domantas Žičkus (14,33 tšk.), komandos „centras“ Valdemar Lodziato sezoną pradėjo fantastiškai ir per dvikovą rinkdamas po 16 taškų bei 11,33 atšokusio kamuolio yra vienas iš labiausiai dominuojančių lygos priekinės linijos žaidėjų.

Komandos „A“ grupėje dar laukia rimtos rungtynės su „Broliais Šaunuoliai“, likusiose jeigu komanda bus nusiteikusi maksimaliai ji tikrai neturėtų prarasti taškų.

2 vieta: BROLIAI ŠAUNUOLIAI (3-1): Komanda kaip ir dažniausiai sezoną pradeda važiuodama laisva pavara bei maksimaliai nesusikoncentruoja rungtynėms. Nusiteikimo stoka labiausiai juntama gynyboje. Kartais atrodo, kad broliai tik ir laukia, kad už juos visą darbą atliks šaunuolis Gediminas Povilauskas.

Tai, kad komanda smarkiai priklausoma nuo naudingiausio (37,33 naud. bal.) lygos žaidėjo ir po 25,67 taškus renkančio Dariaus Jovaišos šį sezoną matėmė jau nekartą. „TG Sokol“ susitvarkė su antruoju (10 taškų, 4/11 metimai iš žaidimo) ir šventė pergalę (67:64) kurios nusipelnė.

„Broliai Šaunuoliai“ atletiška, apgalvotą komandinį krepšinį žaidžianti ekipa, tačiau žaidžiant su „sakalais“ svarbiausiomis rungtynių minutėmis nieko panašaus nematėme. „TG Sokol“ nepametė galvų ir varžovų klaidas gynyboje pavertė situaciją „A“ grupėje dar labiau sujaukusia pergale.

Pirmajame etape „Brolių Šaunuolių“ dar laukia labai svarbi dvikova su „Ginio Pajėgomis“. Šios rungtynės mums turėtų parodyti ar broliai žiemos šventes pasitiks sužaidę bent vienas rungtynes su tokiu nusiteikimu kaip rodė 2017 metų pavasarį.

Pralaimėjimo „Ginio Pajėgoms“ atveju „Broliai Šaunuoliai“ vėl rizikuos iki TOP16 etapo likti be rimtesnių varžybų.

Jeigu reikėtų iškirti kas mane „Brolių Šaunuolių“ žaidime nustebino šį sezoną labiausiai iškart paminėčiau Justiną Povilauską (8 tšk., 7,33 atk. kam., 64,29% dvitaškiai) bei Marių Rimošaitį (8 tšk., 68,75% dvitaškiai). Abu žaidė gerai ir net geriau nei tikėjausi prieš šį sezoną. Kol kiti dar tauposi neaišku kam, šie du priekinės linijos žaidėjai išnaudoja savo šansus.

3 vieta: TORES (3-1): „Tores“ pasiekė svarbią pergalę jau pačiose pirmosiose sezono rungtynėse kai 68:51 sutriuškino pamažu vis didesnę grėsmę varžovams keliančius lygos naujokus „Kažkas Bus“. Toji pergalė mano asmenine nuomone komandai tapo puikiu impulsu ir suteikė begalę pasitikėjimo.

„Tores“ neišvengė duobelių žaisdama su „Lentvariu“ bei „BC 97“, tačiau abi dvikovas laimėjo ir susirinko tuos taškus kuriuos ir privalėjo. Įpusėjus pirmajam etapui patyrusi komanda jau turi pergalę prieš artimiausius konkurentus („Kažkas Bus“) ir kolkas yra tik pralaimėjusi 66:85 „Broliams Šaunuoliams“. Šios rungtynės su vienais iš „A“ grupės favoritų parodė, kad „Tores“ šį sezoną nebijo nieko ir ateityje net gali pakovoti dėl vietos aštuntuke.

Komandos senbuviai sezono starte demonstruoja gerą sportinę formą. Komandos veteranas ir idėjinis vadas Marek Pščolovski vis dar įrodinėja jaunesniems varžovams, kad su juo reikia skaitytis ir sezoną pradėjo labai pakiliai (7 tšk., 42,86% tritaškiai, 4.75 rez. perd.). Vienintelis komandos naujokas Mantas Statauskas (15,67 tšk.) nuo pat pirmųjų rungtynių kai užsivilko „Tores“ aprangą rodo gerą krepšinį, išplečia komandos rotaciją ir veda komandą į pergales.

Iš „Tores“ komandos prieš sezono startą didelių stebūklų nesitikėjau, tačiau patyrę lygos senbuviai varžovams ir skeptikams jau pateikė žinią, kad jų paskutinės dainelės 2017-2018 tikrai dar neišgirsime.

Per likusius penkis sekmadienius iki Šv. Kalėdų pertraukos „Tores“ dar sužais 3 dvikovas. „RRKK&Bendorėlius“ pasinaudoję savo patirtimi „Tores“ vyrai greičiausiai prarys net nekramtydami ir bent kuriam laikui išliks pirmojoje „A“ grupės turnyrinės lentelės pusėje. Pirmojo etapo finišas kai teks žaisti su „TG Sokol“ ir „Ginio Pajėgomis“ kolektyvui taps rimtu iššūkiu, tačiau dabar kai jau kažką pamačiau daugiau nei komandos sudėtis popieriuje nebūčiau linkęs nei vienose iš šių rungtynių nurašyti toresų.

4 vieta: TG SOKOL (2-1): „TG Sokol“ „A“ grupėje demonstruoja gerą gynybą (56,33 tšk.), tačiau mane labiau džiugina tai, kad komanda kurios puolimas dažnai būdavo per nelyg statiškas ir vienpusiškas šio sezono starte gali varžovams pademonstruoti žymiai daugiau opcijų puolime. „TG Sokol“ jau žaidė su „Broliais Šaunuoliai“ bei „Ginio Pajėgomis“, o būtent šie pajėgūs varžovai ir tapo puikiu indikatoriumi leidžiančiu iš Šalčininkų atstovų tikėtis dar daugiau ateityje.

Komanda laukia po traumos sugrįžtančio Tado Girniaus, šį sezoną nežaidė ir visada kibirkštį kildamas nuo suolo galintis įžiebti Artur Tyševič. Nerijus Pigaga ir Karol Ruselevič per pirmas tris dvikovas rinko atitinkamai po 15,33 ir 18,00 taško, tačiau gana vidutiniškai metė tritaškius ir dar tikrai gali pagerinti šį žaidimo elementą. Rezervų komanda turi daug ir jie šį sezoną sunkiai pamatuojami.

Aš asmeniškai šį sezoną komandos sudėtyje nematau nei vieno žaidėjo kuris negalėtų būti naudingas kai komanda rengia varžovų krepšio išpuolį. Tai, kad komandos lyderiais kas kartą gali tapti vis kiti ir turėtų tapti „sakalų“ koziriu 10-tąjį jų sezoną.

Komandos vadovas Pavel Andruškevič visada į komandą kruopščiai atrinkdavo naujokus, o šis sezonas panašu netapo išimtimi iš 9 sezonus jau tikrintos taisyklės. Prie „TG Sokol“ 2017-2018 metų sezonui prisijungė Artūras Jankovskis bei Paulius Daukantas, abu jie jau spėjo parodyti, kad pakviesti į ilgą istoriją turintį klubą buvo neveltui.

Artūras Jankovskis sužaidė 2 rungtynes ir per jas rinko po 19 taško bei 20,50 naudingumo balus. Paulius Daukantas dalyvavo dar tik vienoje dvikovoje (12 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 10 naud. bal.), tačiau jo taiklūs metimai ketvirtojo kėlinio metu labai smarkiai prisidėjo prieš komandos sėkmės rungtynėse su „Broliais Šaunuoliai“ (67:64).

„TG Sokol“ per likusius turus iki žiemos švenčių pertraukos galės dar labiau pagerintį savo susižaidimą. Varžovai didelės grėsmės nekelia, tačiau visgi „Tores“ ir „Kažkas Bus“ yra vertos dėmesio komandos ir atsipalaiduoti net tokia komanda kaip „TG Sokol“ žaisdama su jomis neturi teisės. Vienas pralaimėjimas gali nubraukti visus gerus darbus kuriuos komanda jau atliko.

Jeigu „TG Sokol“ neprisižais ji turėtų pirmąjį etapą baigti bent 2 „A“ grupės pozicijoje, kas nesižvalgant į kitas grupes automatiškai leistų patekti tarp 8 geriausių lygos ekipų po (pirmojo etapo).

5 vieta: RRKK&BENDORĖLIAI (1-2): Iš trečią sezoną pradėjusių Bendorėlių atstovų galima buvo tikėtis žymiai daugiau, tačiau naujų žaidėjų integracija nebuvo tokia greita ir komanda per 3 dvikovas kolkas džiaugėsi vos viena pergale 61:56 prieš „Lentvarį“.

Jeigu rungtynėse su Lentvario atstovai „RRKK&Bendorėlių“ krepšininkus už rankučių ketvirtojo kėlinio gale fortūna palaikė, tai dvikovoje su „BC 97“ viskas buvo kitaip. Čia fortūna šypsojosi pirmą pergalę 48:45 iškovojusiems jaunuoliams.

„RRKK&Bendorėlių“ komandai likusi pirmojo etapo dalis bus dar sunkesnė. Kolektyvo laukia rungtynės su „Tores“, „Kažkas Bus“, „Ginio Pajėgomis“ bei „Broliais Šaunuoliais“. Jeigu komanda negali išvengti gilių duobių žaisdama su panašaus kalibro varžovais sunkoka tikėtis, kad kažkas pasikeis kai jos kelyje atsidurs žymiai daugiau opcijų puolime ir gynyboje turintys varžovai.

Jeigu Bendorėlių atstovai per likusias keturias rungtynes pasieks bent vieną pergalę galite mesti į mane akmenį. Komanda turėtų padaryti išvadas ir suprasti, kad pergalės prasideda nuo mažų detalių, o taisytinų dalykų šios komandos gynyboje bei puolime dar yra begalės.

Per pirmas tris dvikovas komandos lyderiu buvo po 10 taškų rinkęs Šarūnas Jankauskas. Šis faktas nieko ir neturėjo nustebinti, to tikėjausi ir aš. Krepšininkas turi geriausius žaidimo įgūdžius tarp visų komandos draugų.

„RRKK&Bendorėliai“ įpusėjus pirmajam etapui šio sezono lygos masteliais pakankamai gerai meta tritaškius. Su 26,79% tolimų metimų realizacija kompanija užima 11-tą vietą visoje lygoje. Tiesa net 8 žemiau likusios komandos jau yra pataikiusios daugiau nei 15-ka tritaškių metimų.

Jeigu prie tritaškio linijos Bendorėlių atstovai jaučiasi pakankamai gerai, tai jų dvitaškių pataikymas (34,58%) šiuo metu yra prasčiausias visoje lygoje. Paskutinėse 2 rungtynėse komanda pataikė 40 procentų tokių metimų, todėl situacija su laiku gali pasitaisyti, o tam, kad progresas būtų matomas greičiau reikia susikurti gersnių progų metimams. Vyrų galinčių pataikyti komanda turi, tačiau prastai įžaidžia kamuolį ir dažniausiai yra priversta atakas užbaigti iš labai nepatogių situacijų.

6 vieta: KAŽKAS BUS (1-3): Pagal pelnomus taškus (68,50 vid.) lygoje šeštą vietą užimantys lygos naujokai kolkas iškovojo tik vieną pergalę ir jau praktiškai palaidojo viltis prasibrauti į pirmojo reguliaraus sezono etapo geriausiųjų klubų aštuntuką.

„Kažkas Bus“ visose rungtynėse išskyrus pirmasas, kai 51:68 buvo pakrikštyti „Tores“, rodė pakankamai gražų ir rezultatyvų krepšinį. Gynyboje problemų komanda išvengė tik žaisdama su „BC 97“ (74:47). Būtent šiose rungtynėse ir buvo pasiekta pirmoji pergalė.

Komanda mėgsta žaisti greitai, meta daug tolimų metimų, o kad juos gali pataikyti fantastiškai jau galėjo savo kailiu pajusti ir grupės favoritai. „Broliams Šaunuoliams“ lygos naujokai smeigė 12-ka, „Ginio Pajėgoms“ 17-ka tritaškių. Daugiausiai tolimų metimų (151) visoje lygoje šį sezoną jau paleidusi „Kažkas Bus“ apie pergalę galėjo galvoti žaisdama su „Broliais Šaunuoliai“ (74:83) ir tada kai pataikė 10 tritaškių per pirmą kėlinį bei  susikrovė 25 taškų persvarą varžydamasi su „Ginio Pajėgomis“ (75:78).

Paskutinėse trijose rungtynėse po 74,33 taško rinkdami naujokai gali graužtis nagus, kad vėjais paleido galimybę kuri kaip reikalas galėjo sujaukti apie ponišką gyvenimą „A“ grupėje įsisvajojusiems favoritams sezono tęsinį.

„Kažkas Bus“ pirmajam reguliaraus sezono etapui pasiekus pusiaukelę yra viena iš tų kuri labiausiai brangina kamuolį. Lygos nauokai per dvikovą praranda po 10,50 kamuolio (3 vieta lygoje). Įdomu tai, kad jeigu ne pirmosios rungtynės su „Tores“ kai komanda suklydo 18-ka kartų dabar „Kažkas Bus“ būtų dar vienu laipteliu aukščiau. Mažai klystanti ir gerai puolanti komanda atlieka po 18 rezultatyvaus perdavimo ir pagal šį rodiklį lenkia net 19 lygos ekipų.

Kaip ir minėjau „Kažkas Bus“ kažkiek nepasisekė su pirmojo etapo burtais ir vienoje iš likusių ji būtų tikrai pretendė į TOP3.

Didžiausias komandos kuri šiuo metu turi 5 žmones renkančius bent po 10 taškų rezervas yra aukštaūgis Kristupas Surgėlas. Komandai trūksta jėgos po krepšiais, o šį sezoną dar nežaidęs „centras“ tą skylę gali užkamšyti labai efektyviai.

„Kažkas Bus“ į TOP16 etapą po pirmojo etapo vietos iškart negaus, tačiau antrajame etape vienoje iš grupių ją tikrai išsikovos. Rezervų yra, o jau dabar rodomas žaidimas leidžia tikėtis tikrai nemažai.

7 vieta: BC 97 (1-3): Iš 1997 metais gimusių vaikinų sudaryta „BC 97“ per keturias dvikovas pasiekė 1 pergalę kai surėmė ginklus su Bendorėlių atstovais (48:45). Šią komanda galima įvardinti kaip vienintelę grupėje kuri nei stebino, nei nuvylė.

„BC 97“ prieš sezoną prognozavau dvi pergales „A“ grupėje vieną komanda jau turi, antrą gali turėti po dvikovos su „Lentvariu“.

Komanda pati sunkiai renka taškus (50,25 vid.). Grupėje už jaunimą mažesnį vidurkį dabar turi tik komandos jau įveikti Bendorėlių atstovai (45,33 vid.). Būna, kad ekipos turinčios problemų puolime jas neblogai užtušuoja atsidavimu gynyboje, tačiau tai negalioja „BC 97“. Jaunimas į savo krepšį praleidžia po 70,50 taško ir leisdami varžovams rinkti daug pigių taškų pagal gynybą lenkia vos vieną lygos komandą.

„BC 97“ neturi nei vieno krepšininko kuris rinktų bent 10 taškų, o dažniausiai puolime išsiskiria Marius Prisevičius (9,75 tšk.) bei Karolis Martinkėnas (8,50 tšk.). Abu rezultatyviausi komandos žaidėjai su 7,25 efektyvumo balais geriausi komandoje ir pagal šį rodiklį.

Karolis Martinkėnas kolkas visas keturias dvikovas pradėjo nuo suolo, tačiau su jo pasirodymu aikštelėje dažniausiai komandos žaidime matomas akivaizdus pagyvėjimas. Gynėjas yra komandos varikliukas savo energija galintis ištraukti „BC 97“ iš žaidybinių duobių ir kolkas vienas iš nedaugelio ekipos narių kurie aikštelėje atiduoda visas jėgas.

„BC 97“ nuolatos turi kautis su vyresniais varžovais, tačiau niekaip nesugeba maksimaliai išnaudoti savo greičio ir jaunatviškos energijos. Net ir žaidžiant su „RRKK&Bendorėliais“ didžiąją rungtynių dalį gerokai vyresni varžovai aikštelėje viską darė greičiau.

Komanda antrajame etape tikrai pretenduos į TOP16 etapą, tačiau tam, kad pratęstų sezoną dar turės rimtai padirbėti su savo trūkumais.

8 vieta: LENTVARIS (0-3): „Lentvaris“ beviltiškai pralaimėjo savo pirmąją sezono dvikovą „Ginio Pajėgoms“ 51:80, tačiau tiek rungtynėse su „RRKK&Bendorėliais“ (56:61), tiek dvikovoje su „Tores“ (62:66) galėjo užsikabinti ir pasiekti pergales.

Abu kartus pakankamai jaunai „Lentvario“ komandai susitikimų gale pritrūko drausmės, patirties ir geresnio susižaidimo.

Komandos kuri vienintelė „A“ grupėje žengia be pergalių iki 2017 metų pabaigos laukia dar trys rungtynės, tačiau bent jau trijose iš jų apie pergalę garsiai kalbėti būtų per daug naivu. Visgi sumažinusi klaidų kiekį ir pagerinusi pataikymo procentrą jauna komanda gali priversti varžovus arti dėl pergalės visą rungtynių laiką.

Rimčiau apie pirmą pergalę „Lentvaris“ galės galvoti gruodžio 10 dieną kai teks žaisti su „BC 97“. Varžovai taip pat jauni, tačiau priešingai nei Lentvario atstovai privengia kietos kovos, ypatingai baudos aikštelėje. Didelis agresyvumas gynyboje gali būti puikia įžanga į pirmąją pergalę.

Rungtynėse kuriose „Lentvaris“ kolkas liko be pergalių komandos vedliais buvo po 16,50 renkantis Lukas Vaitekianas bei naudingiausias komandos žaidėjas (15,50 naud. balai.) Evaldas Jurevičius. Būtent nuo šio po 10 taškų ir 11 atkovotų atšokusių kamuolių vidurkius fiksuojančio puolėjo žaidimo labai smarkiai priklauso komandos galimybės gynyboje. Po 10,67 taško „Lentvariui“ renka visas 3 dvikovas žaidęs Simas Narkevičius.

Komanda nuvylė vos kartą, likusius du ji kovojo iki galo. Jeigu kalbėti apie atskirus žaidėjus kurie nesužaidė taip kaip iš jų buvo laukta į juodą sąrašą automatiškai patektų įžaidėjas Marius Sabonis. Po 6 taškus rinkęs gynėjas pataikė rečiau nei kas ketvirtą metimą, buvo minusinis (-3 naud. bal.) ir per 3 rungtynes prarado 29 kamuolius. Net 54,71% visų komandos klaidų padaręs Lentvario atstovas su 9,67 kld. vidurkiu šiuo metu yra visos lygos lyderis kategorijoje į kurią niekas nesvajoja papulti.

B – GRUPĖ

Sezoną „B“ grupėje pakiliai pradėjo netik viską laimintys „ŠKK Šnapiai“, tačiau ir keliais naujokais pasipildžiusi „O.P.A.“. Į kovą dėl aukščiausių pozicijų sėkmingai bando įstitraukti ir šių metų pavasarį dėl „mažosios“ taurės bronzinių apdovanojimų kovojusios „MF“ bei „Zarasų“ komandos. Intrigos daug, atkaklių kovų gausu, todėl tai ką matau žaidžiant šios grupės komandoms tikrai džiugina. 

Kovoti dėl pergalių bando netik po pergalę per 4 dvikovas pasiekusios „Visad gatavs“ bei „KK NoName – VR Kambarys.lt“ komandos, tačiau ir viską kolkas pralaimėję lygos naujokai „Juoda – Balta“.

Kiek silpniau „B“ grupėje atrodo „BC Ponai“. Lygos naujokai įpusėjus pirmojo etapo kovoms demonstruoja blankiausią puolimą ir renka tik po 43,33 taškus. Visgi žvelgiant į kitų grupių autsaiderių rodomą krepšinį  „BC Ponų“ komanda taip pat 2017-2018 metų sezone dar gali tikėtis bent pergalės.  

1 vieta: ŠKK ŠNAPIAI (3-0): Didelius darbus tarpsezonį atlikę „ŠKK Šnapiai“ skina pergales, tačiau rimčiausi darbai super komandai dar prieš akis. Dar 2017 metais komanda žais su „O.P.A.“ bei „Zarasais“, ekipomis kurios gali tapti pirmais rimtais testais į finalo ketvertą ir net gal į čempionų sostą nusitaikiusiai komandai.

Pirmas rimtesnis egzaminas „ŠKK Šnapiams“ buvo dvikova su „MF“. Komanda rungtynėse vertėsi be šio sezono naujokų ir vos neprisižaidė 68:66.

Kaip ir tikėjausi prieš sezoną jauna ir ambicinga šnapių kariauna rodo gražų, efektingą ir rezultatyviausią krepšinį. Po penkių turų komanda yra rezultatyviausia visoje lygoje (78,67 tšk.). Klubas kurio geriausias pasiekimas iki šiol patekimas į aštuntuką neturi jokių puolime, metimus realizuoja užtikrintai ir net leidžia sau prabangą daryti vaikiškas klaidas perduodant kamuolį. Jauna komanda dažnai bando sužaisti gražiai ir efektingai, todėl 13 klaidų nėra taip blogai ir rimbu sau per nugarą komandos žaidėjai neturėtų daužytis.

„ŠKK Šnapiai“ šiuo metu į komandos sudėtį yra įtraukę 20 žaidėjų, tačiau pirmosiose trijose dvikovose naudojo sąlyginai mažą 8 žaidėjų rotaciją. Septyni komandos žaidėjai dar nesužaidė nei vienų rungtynių, tačiau visi jie smarkiai meistriškumu nusileidžia likusiems ir vargu ar taps kažkokiais šio sezono atradimais.

Priekinę komandos liniją sudaro du skirtingo žaidimo stiliau žaidėjai Marius Kazlauskas bei Martynas Rakauskas, kurie gali sėkmingai žaisti ir abu kartu ir vienas kitą pakeisti. Marius Kazlauskas šiuo metu turi 12 taškų ir 8,5 atkovoto kamuolio vidurkius (17 naud. bal.) ir yra sunkiai sulaikoma jėga arčiau krepšio. Martynas Rakauskas puikiai atitinka šiuolaikinių aukštaūgių standartus ir taškus gali rinkti įvairiais būdais. Po 15 taškų (11,50 atk. kam.) renkantis 202 cm ūgio mobilus aukštaūgis tritaškius (46,15%) sezono pradžioje meta net taikliau nei dvitaškius (35,29%) ar baudos metimus (0/7).

Šį duetą puikiai pavaduoti gali Vytautas Cicėnas ir vėl į komandos sudėtį sugrąžintas Džiugas Vaitkus. Žmonių galinčių žaisti 1-3 numeriais pas „ŠKK Šnapius“ šį sezoną tikrai netrūksta. Kristijonas Kirlys (23 tšk.), Matas Budginas (20,50 tšk.), Laurynas Kirlys, Tadas Gimžauskas, Algirdas Macijauskas ar Karolis Bagdonas visi jie savo žodį tars dar labai daug kartų.

Didžiausias komandos rezervas ateičiai tris kartus lygą jau laimėjęs Laurynas Kirlys. Garsiausias „ŠKK Šnapių“ komandos naujokas sezono pradžioje renka tik po 5,50 taškus ir pataiko viso labo po 25 procentus metimų iš žaidimo. Manes tikrai nestebins jeigu jis panašius skaičius fiksuos visą reguliarų sezoną, tačiau atėjus pavasariui ims tolimus metimus mesti 50% taiklumu ir rinkti po 30 ar daugiau taškų. Toks jau tas auksinis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS berniukas.

„ŠKK Šnapius“ matau finale, tačiau iki jo kelias ilgas ir jauna komanda gali pati sau prisikurti papildomų problemų. Praėjusį sezoną šansų patekti į finalo ketvertą irgi buvo, tačiau tada „Ginio Pajėgos“ ketvirtfinalyje suspaudė šnapiams giliukus beir laimėję (73:58; 52:47) abi dvikovas žengė į pusfinalį.

2 vieta: O.P.A. (4-0): Kolektyvų kurie jau spėjo nustebinti yra nemažai, tačiau jeigu būčiau priverstas iškirti tą vienintelį, tikriausiai pasirinkčiau 4 dvikovas jau laimėjusią „O.P.A.“. Komanda pagal efektyvumą (57,50) ir pelnomus taškus (58,25) tik 12-ta, tačiau tai jai netrukdo žygiuoti pergalingai ir įpusėjus pirmajam etapui išlikti tarp 5 ekipų kurių 2017-2018 metų sezone dar nieks neįveikė.

Komanda viską pradeda nuo agresyvios gynybos ir kovos dėl kiekvieno atšokusio kamuolio, todėl labai neturėtų stebinti faktas, kad ji šiuo metu visoje lygoje pirmauja pagal į savo krepšį praleistus taškus (44,50 tšk.). „O.P.A.“ visas 40 minučių dar nesugeba išlaikyti vienodo žaidimo ritmo, turėjo ir gilių duobių, tačiau viena kas jai pavyksta nuolat tai varžovus priversti žaisti taip kaip paranku jai.

Komanda prastai meta tritaškius, dažnai klysta (18,75 kld.), tačiau net ir turėdama tiek trūkumų laimi, todėl ateityje gerėjant atskirų žaidėjų sportinei formai bendra komandos žaidimo kreivė tikrai kils į viršų.

Jaunimas visada nori pelnyti kuo daugiau taškų bei prišaudyti dviženklius skaičius tritaškių, tačiau šie senukai puikiai supranta į kokį žaidimą jiems veltis neparanku ir greitai oponentai būna priversti nuleisti gazą.

Stebiu komandos žaidimą jau daugelį metų, tačiau nepamenu, kad komanda rungtynėms kažkada būtų įregistravusi visus žaidėjus kurie yra įtraukti į komandos sudėtį. „O.P.A.“ turi 10 žaidėjų ir visus juos registravo lapkričio 12 dienos dvikovai su „Visad gatavs“ (50:48). Ilgai galvojau, kad šios komandos didžiausia bėda maža rotacija, tačiau šios rungtynės parodė, kad nebuvau visiškai teisus. Komanda bandė gana dažnai keisti žaidėjus, bandė įvairius penketukus, tačiau tai nepasiteisino. Būtent didelė rotacija kažkiek ir apsunkino visą procesą sunkiose rungtynėse.

Komandos senbuviai per pusantro sezono mėnesio niekuo nestebino, gal kažkiek mažiau nei esame įpratę matyti žaidė Paulius Bodindorfas bei Vytautas Račkauskas. Aišku visą tai galima nesunkiai paaiškinti tuo, kad į jų pozicijas atėjo pajėgūs naujokai kurie net nespėja apšiltį kojų jau lemia komandos pergales.

Ramūnas Jozonis su 18,67 taško ir 7,67 atkovoto kamuolio vidurkiais šiuo metu yra naudingiausias komandos žaidėjas (19 naud. balai), o gynėjas Artur Biriulin rinkdamas po 9,67 taško yra pirmas pagal rezultatyvius perdavimus (3,67). Jauniausias komandos narys kolkas stringa prie tritaškio linijos (1/13), tačiau jo aštrūs prasiveržimai šį sezoną jau pora kartų lėmė komandai sėkmę.

Pabaigai galima būtų paminėti, kad komanda dvi pergales lapkričio mėnesį jau nuskynė praktiškai be savo starto penketo gynėjo Evaldo Pieslio indėlio. Patyręs žaidėjas spalį rinko po 16 taškų (5/8 tritaškiai), o lapkritį per dvi rungtynes surinko vos 2 (1/10 metimai).

Pirmajame etape „O.P.A.“ komadai liko lengvas pasivaikščiojimas rungtynėse su „BC Ponais“, rimta kova su „MF“ bei grupės favoritais „ŠKK Šnapiais“. Neoficialiame Šnipiškių derbyje ir pamatysime kas lemia pergales gera gynyba ar uraginis puolimas.

3 vieta: MF (3-1): Prieš metus „MF“ sezoną pradėjo pralaimėdami visas 6 pirmojo etapo rungtynes. Komandos kaip parodė toliau vykusi įvykių seka toks blankus startas visiškai neišmušė iš vėžių ir ji „mažosios“ taurės turnyre iškovojo 3 vietą.

„MF“ su pertrauka lygoje žaidžia jau nuo 2009-2010 metų sezono. Per tą laiką būsimi gydytojai išgyveno visko ir pakilimų, ir nuosmūkių. Keitėsi netik komandos rodomi rezultatai, tačiau ir žaidėjai, tačiau tendencijos kuriomis pasižymėjo visos „MF“ komandos išliko tos pačios, nebent šį sezoną viskas pakryps kita linkme.

Komanda visada pasirodo geriau, kai niekas iš jos nieko nelaukia, tačiau galutinis rezultatas beveik visada būna geresnis tik tuo atveju, jeigu medikus sezono starte varžovai gerokai palando ir net palieka be pergalių. 

Eilinį savo sezoną studentai pradėjo trimis pergalėmis ir geru žaidimu. Teko girdėti kalbų, kad „MF“ puikų startą lėmė parankus tvarkaraštis. „Visad gatavs“, „Juoda – Balta“ bei „BC Ponai“ vien pažvelgus į jų rezultatus tikrai nėra pačios pajėgiausios lygos komandos, todėl tokioms kalboms tikrai buvo pagrindo.

Visgi dvikova su „ŠKK Šnapiais“ kur daugelis tikėjosi „B“ grupės favoritų lengvo pasivaikščiojimo parodė, kad medikai ne iš kelmo spirti, jie varžovams 66:68 nusileido tik po pratęsimo.

Už „MF“ šiuo metu „B“ grupėje geresnę gynybą rodo tik „O.P.A.“, „ŠKK Šnapiai“ ir „Zarasai“. Studentai per rungtynes praleidžia po 60 taškų. Dar labiau ši komanda žiba grupėje pagal renkamus taškus. Su 68,25 taško vidurkiu ją lenkia tik vieninteliai „ŠKK Šnapiai“. Vienintelė medikus įveikusi komanda renka po 78,67 taško, tačiau kaip parodė tarpusavio dvikova ir jai nebuvo lengva laužyti „MF“ gynybą. Favoritai 68 taškus surinko tik per 45 minutes.

„MF“ komandos varikliuku ir toliau išlieka, techniškas ir aukšta krepšinio IQ turintis įžaidėjas Julius Ščipokas. Gynėjui sezono startas nebuvo ypatingai sėkmingas, tačiau nepaisant to jis rinko po 18,33 taškus, 4,33 rezultatyvius perdavimus bei 19,33 naudingumo balus.

Kaip ir galima buvo tikėtis sezono starte puikų žaidimą demonstravo komandos antrametis Dominykas Stankevičius. Puolėjas pastebimas buvo jau 2016-2017 metų sezone, o šį pradėjo rinkdamas po 13 taškų ir 22 naudingumo balus. Pirmosios savaitės geriausiu lygos žaidėju tapęs vienas iš komandos lyderių šiuo metu „MF“ klube pirmauja pagal naudingumo balus, atkovotus kamuolius (9,5) bei rezultatyvius perdavimus (5).

Po kartą žaidė, tačiau tą darė labai sėkmingai Paulius Andrijauskas bei Gražvydas Mockus. Šie du atletiški krepšininkai vienintelėse savo šio sezono rungtynėse pelnė atitinkamai 20 ir 19 taškų, pridėkime dar šešis vyrus kurie renka bent po 7 taškus ir turime pakankamai platų puolimo arsenalą kuriuo studentai dar naudosis ne viena ir ne du kartus.

4 vieta: ZARASAI (2-1):  „Zarasai“ sezono starte po sunkios kovos 45:37 įveikė „KK NoName – VR Kambarys.lt“, kaip pro stovinčius 82:54 pravažiavo pro „Visad gatavs“, tačiau lapkričio 5 dieną atsimušė į „O.P.A.“ gynybos sieną 34:45 ir patyrė pirmąją sezono nesėkmę.

Po 20 minučių vieną metimą iš 30 pataikę Zarasų atstovai prieš „O.P.A.“ atsiliko 6:25, o galutinis rezultatas visiškai neatspindėjo beviltiško lygoje trečią sezoną pradėjusios komandos žaidimo. „Zarasai“ varžovus nuleidusius jiems kraujo pavijo tik tada kai „O.P.A.“ vyrai jau svarstė kuriame sostinės bare paminės eilinę savo pergalę „B“ grupėje.

„Zarasai“ per trumpą laiką parodė, kad gali būti labai greiti, kovingi ir net tragiški, todėl kaip toliau komandai klostysis 2017-2018 metų sezonas spėlioti bus vis sunkiau.

Du svarbūs komandos žaidėjai Andrius Predkelis ir Eimantas Leipus žaidė tik po kartą, Kęstutis Bagdonavičius aikštelėje pasirodė du kartus, tačiau 8 naudingumo balų vidurkis ne tas rodiklis kuris galėtų džiuginti jį ir jo komandos draugus. Rezervų komanda turi, jų turi ir varžovai, todėl lengviau tikrai nebus.

Rimčiausiai sezono starte ginklais kolkas žvangino po 13,67 taško rinkęs Miglius Dambrauskas bei tašku mažesnį vidurkį po trijų dvikovų turintis Evaldas Mackevičius. Tiek 35% tritaškių realizavęs gynėjas, tiek Dambrauskas po kartą žaidė tikrai fantastiškai ir abu kartus „Zarasai“ šventė pergales.

Ežerų krašto atstovai bus laikomi rungtynių favoritais kai žais su „BC Ponais“ bei „Juoda – Balta“, dėl pergalės galės pakovoti rungtynėse su „MF“. Ketvirtos rungtynės su „ŠKK Šnapiais“ gruodžio pradžioje bus kertinės po kurių paaiškės kokioje kompanijoje reguliarų sezoną tęs komanda 2018 metais.

5 vieta: VISAD GATAVS (1-3): Po keturių rungtynių „Visad gatavs“ turi vieną pergalę, tačiau jeigu komanda lemiamais rungtynių momentais žaisdama su „O.P.A.“ ( 48:50) bei „MF“ (70:74) nebūtų pametusi galvos jų dabar galėtų turėti visas tris. Brandaus amžiaus žaidėjai abiejose rungtynėse puolime ir gynyboje pridarė vaikiškų klaidų, nesugebėjo išlaikyti turėtos persvaros ir dabar tik gali graužtis nagus, kad vėjais paleido šansą pasisvečiuoti pirmoje „B“ grupės turnyrinės lentelės pusėje.

Traukinys jau nuvažiavo, „Visad gatavs“ dabar beliko išvengti sutriuškinimo žaidžiant su „ŠKK Šnapiais“, laimėti prieš „BC Ponus“ bei pakovoti dėl pergalės prieš „KK NoName – VR Kambarys.lt“.

Po pirmojo etapo bilieto į TOP16 „Visad gatavs“ tikrai negaus, tačiau jį nusipirkti pigiau ar brangiau galės antrajame etape kuris startuos jau sausio mėnesį. Likusį laiką iki žiemos švenčių lygoje 2010/2011 metų sezoną debiutavę vyrukai turėtų išnaudoti namų darbams kurių per tarpsezonį panašu, kad nepadarė.

Sunku suprasti kodėl komanda savo rankose turėdama persvarą ima mesti skubotus ir neparuoštus metimus ir taip galiausiai prisižaidžia. Žaidimas su ugnimi ir degtukais nepasiteisino, reikia griebtis kito plano.

Per keturias dvikovas „Visad gatavs“ metė 125 tolimus metimus, kas yra tik 12 metimų mažiau nei dvitaškių.

Komandos bandymus viską puolime statyti  ant tolimų metimų galima paaiškinti tada kai komanda rungtynėse verčiasi be 190 cm ūgio puolėjo Luko Praskorio. Komanda prieš daugelį komandų neturi didelių šansų lauždama iš po krepšio ir todėl rizikuoja. Visgi paskutinėse rungtynėse su „O.P.A.“ Lukas Praskorys žaidė ir jį komanda privalėjo išnaudoti labiau nei tą padarė. Naujas komandos lyderis per 2 šio sezono dvikovas renka po 24,50 taško (11,50 atk. kam., 28,00 naud. bal.) puikiai moka žaisti vienas prieš vieną ir tą komanda privalo išnaudoti efektyviau.

Rungtynėse su „O.P.A.“ kelis kėlinius komanda laikėsi plano, tačiau vėliau pradėjo švaistytis metimais iš distancijos ir pati sau išsikasė duobę.

Sezono starte žaidimas nesiklijuoja ir komandą praėjusį sezoną papildžiusiam Artiom Lisovskij. Gynėjas 2016-2017 metų sezoną rinko po 13,67 taškus (14,50 naud. bal.) ir iš žaidimo pataikydavo 41,94% metimų. Šį sezoną jis komandoje trečias pagal taškus (9,75 tšk.), tačiau jau nėra toks efektyvus (8,50) ir taiklus (25,49%). Visgi net ir nerodydamas geriausio krepšinio jis vis dar išlieka vienu iš „Visad gatavs“ lyderiu.

Vygantas Versockas dar vienas kertinis komandos žaidėjas vėl tikriausiai labai nori būti daugiausiai lygoje tolimų metimų metusiu žaidėju. Rinkdamas po 13-ka taškų jis jau yra metęs 50 tritaškių, tačiau 24% taiklumas – tik 19-tas tarp žaidėjų kurie metė bent 20 tolimų metimų. Gynėjui trūksta stabilumo, o kadangi jis yra vienas svarbiausių ekipos narių bangavimai labai atsiliepia ir visam komandos žaidimui.

Pagrindinis komandos įžaidėjas atlieka tik po 4 rezultatyvius perdavimus. Palyginimui galima pasakyti, kad su mažesniu vidurkiu (2,10) jis baigė vos vieną 2010-2011 metų sezoną.

6 vieta: KK NONAME – VR KAMBARYS.LT (1-3): „KK NoName – VR Kambarys.lt“ turi per daug noro laimėti ir galimai tik dėl šios vienintelės priežasties po 4 rungtynių savo sąskaitoje turi vos pergalę. Komanda perdega, perskuba, vaikiškai klysta ir prameta daug patogių metimų. Visa tai ir lemia blankias rungtynių atkarpas, kurių metu komanda subyra, o vėliau nesugeba atsitiesti.

„B“ grupėje pagal puolimą (50 tšk.) noname tik šešti, pagal praleidžiamus taškus į savo krepšį (60,50 tšk.) laipteliu aukščiau.

Komanda yra pakankamai atletiška, tačiau ji šiuo metu pagal atkovotus kamuolius (29,50 vid.) yra netik prasčiausia grupėje, tačiau ir visoje lygoje. Dar vienas žaidimo elementas kurį reikėtų gerinti nenorint viso sezono paleisti šuniui ant uodegos.

Iš krepšininkų kurie pasirodė visose rungtynėse kolkas geriausią įspūdį palieka po 14,75 taško ir 7,25 atšokusio kamuolio renkantis Paulius Tubis. Aukštaūgis pataiko dar ir 41,18% tritaškių. Po 10 taškų renka taip pat visose rungtynėse sudalyvavęs Žilvinas Pareigis.

„KK NoName – VR Kambarys.lt“ iki žiemos švenčių dar žais su „Juoda – Balta“, „Visad gatavs“ bei „MF“, todėl savo pergalių-pralaimėjimų balansą dar galės pagerinti.

Mažiau nei pusę rungtynių žaidę žaidėjai: Einaras Beržonskis, Domantas Pavlovskis, Aurimas Birutis bei Aurimas Pocius yra tie lygos naujokų turinčių šansą žaisti TOP16 etape aiškiausi rezervai kuriuos aikštelėje šį sezoną norėtusi matyti kuo dažniau.

7 vieta: JUODA – BALTA (0-3): Lygos naujokų laukia svarbi dvikova su „BC Ponais“ kur tikrai bus galima pakovoti dėl pergalės. Į rungtynes su „ŠKK Šnapiais“, „Zarasais“ ir „KK NoName – VR Kambarys.lt“ vos 3 tritaškius iš 31 pataikę lygos naujokai neturėtų dėti didelių vilčių.

Komandos žaidimas tikrai gerės, tačiau taisytinų dalykų norint mesti iššūkį šioms komandos „Juoda – Balta“ žaidime dar per daug.

Komanda daro per daug klaidų (20,67 kld.) ir už jas brangiai moka. Sunku komandai išplėsti ir savo puolimą, kai pataikai rečiau nei 10 tritaškį ir sudėtyje turi vos du žmones kurie nebijo mesti nuo tritaškio atžymos. Kai nekrenta ir tiems kurie bando varžovams belieka sutelkti visas savo pajėgas baudos aikštelėje.

„Juoda – Balta“ turi du solidžiai žaisti galinčius aukštaūgius Vainių Mačionį (15,67 tšk., 8 atk. kam.) bei Aivarą Aleksiejų (11,33 tšk., 9,67 atk. kam.), tačiau kolkas tai yra viso labo du vyrai kurie gali kelti nuolatinę grėsmę varžovų krepšio saugumui. Net neabejoju, kad su problemomis ties perimetru susitvarkiusi komanda ims žaisti žymiai efektyviau, o dabartiniai komandos lyderiai iškart turės daugiau erdvės ir galės varžovų krepšį atkuoti bent 50% taiklumu.

„Juoda – Balta“ burtai nubloškė į labai pajėgią ir konkurencingą grupę, todėl dėl pralaimėjimų gausos dabar dar kelti panikos tikrai neverta. Iš dabar užgrūdinto plieno po žiemos švenčių galima bus nusikalti kardus kuriais antrajame etape tinkamai pasinaudojus galima patekti ir į TOP16.

8 vieta: BC PONAI (0-3): Nerezultatyviausia, neefektyviausia (20,33 naud. bal.) ir dažniausiai klystanti (21 kld.) visos lygos komanda, taip galima apibūdinti be pergalių po 3 žaistų rungtynių likusią „BC Ponų“ komandą.

Užsikabinti už pergalės ši komanda nesugebėjo nei žaisdama pirmojo ketvertuko komandomis, nei su iki lapkričio 12-tos be pergalių taip pat buvusia „KK NoName – VR Kambarys.lt“.

Komandos žaidėjams akivaizdžiai trūksta patirties. Kas jos turi daugiau iškart perkanda „BC Ponus“, pabėga į priekį ir nepalieka jokių šansų svajoti apie lygią kovą.

Kas iš „BC Ponų“ labiausiai patyręs atsakyti galima net negalvojus. Karolis Žibutis pataiko 64,71% dvitaškių, renka po 11,33 taško, atkovoja po 5 atšokusius kamuolius ir yra vienintelis komandos šviesulys kažkiek galintis išsklaidyti tamsius debesis. Pamažu įsibėgėja ir tik šį sezoną lygoje debiutavę žaidėjai, todėl akivaizdu, kad jeigu komanda ir nepasieks pergalių jos žaidimas atskirais rungtynių momentais vis gerės.

Kolkas nuviliančiais žaidžia du sezonus Bendorėlių komandoje praleidęs Vytenis Žvinys, kuris išskyrus paskutines rungtynes kai pataikė 3 tritaškius iš 4 ir pelnė 10 taškų šį sezoną žaidė tragiškai. Per dvi pirmas rungtynes puolėjas pataikė vos du kartus iš žaidimo (2/13) ir rinko vos po 2 taškus.

Žaidėjas turi 2 sezonų patirtį, todėl aikštelėje turėtų jaustis drąsiau ir net traukti „BC Ponus“ į priekį. Lapkričio 12 tą dieną „BC Ponų“ rungtynėse pirmą kartą išbėgo Tadas Orentas (4 taškai ir 5 atkovoti kamuoliai) tai dar vienas lygos naujokų sezono starte maksimaliai neišnaudotas rezervas. Aukštaūgis rodydamas gerą žaidimą su laiku turėtų tapti starto penketuko žaidėju kuris užkamšytų spragas baudos aikštelėje, kurioje iki šiol daugiausiai laiko praleidžia labai blankiai sezoną pradėjęs 192 cm ūgio Eligijus Tamošauskas. Atletiškas puolėjas kolkas komandai pasitarnauja tik statydamas užtvaras ir kovodamas dėl atšokusių kamuolių (4,33 atk. kam.).

C – GRUPĖ

„C“ grupės viršūnėje intrigos nedaug. Dvi komandos žygiuoja pergalingai ir tarpusavio rungtynėse išsiaiškins kas bus pirmi. Pagal tai ką jau mačiau aikštelėje šansus laimėti tiek „Negeri“, tiek „Šaras sugriovė Marčėlą“ turės vienodus.

Į geriausiųjų po pirmo etapo grupę (antrojo etapo) pateks 1-2 grupių komandos bei dar dvi užėmusios trečiasias vietas. Būtent „C“ grupės komanda užėmusi 3 vietą greičiausiai liks už TOP8 borto. Šiuo metu „Burkalifa.eu“ ir „Meridianas“ turi po dvi pergales ir neigiamą įmestų-praleistų balansą, kai tiek „A“, tiek „B“ grupėje 3-4 vietose esančių komandų rodikliai žymiai geresni ir dar su didesniu potencialu juos pagerinti.

Visgi „C“ grupės nuobodžia vadinti negalima, nes net turnyrinės lentelės dugne šiuo metu esantys „Išvien“ (0/4) teoriškai dar gali šoktelti net iki ketvirtos pozicijos. Kaip išsidėstys komandos nuo 3 iki 8 tikriausiai žinosime tik po paskutinių pirmojo etapo rungtynių.

1 vieta: ŠARAS SUGRIOVĖ MARČĖLĄ (4-0): Būvę ŠMKA auklėtiniai debiutiniam sezonui subūrė pajėgią sudėtį ir yra pasirengę jau pirmuoju bandymu žygiuoti iki pat galo. „Šaras sugriovė Marčėlą“ vienintelė lygos komanda kuriai vadovauja ne žaidžiantis, o tikras treneris. Gustas Maskoliūnas bent kolkas neblogai reguoja į įvykius aikštelėje ir jo sprendimai komandai jau spėjo pasitarnauti.

Jaunimas demonstruoja laisvą, nesuvaržytą bei rezultatyvų krepšinį, o šiuo metu su 76,75 taško vidurkiu yra ketvirtas. „Šaras sugriovė Marčėlą“ daug taškų renka tolimais metimais ir pagal šį rodiklį pirmauja lygoje (37,84%). Komanda per dvikovą pataiko po 10,50 tritaškio ir tokiu būdu surenka net 31,50 taško. Šį sezoną jau matėme jau ne viena komandos snaiperių šou. Pirmosiose rungtynėse tokį surengė Mantas Pigaga (7/13), trečiose keturis labai svarbius smeigė Paulius Jasinskas, o ketvirtosiose 50% ir didesniu taiklumu „Meridiano“ krepšį atakavo net 5 iš 7 rungtynėse dalyvavusių Marčiulioniukų.

Dvidešimtmečiai rečiausiai lygoje klysta ir mesdami baudos metimus. Jų fiksuojamas 79,17 procentų taiklumas vėlgi geriausias tarp 24 komandų.

Tai, kad jaunuoliai kurie oranžinį kamuolį prieš kelis metus gainiojo dar kiekvieną dieną gerai pataiko manes visiškai nestebina.

Komanda puikiai organizuoja greitą puolimą, tačiau didelis tempas nevirsta klaidomis, o stebint jaunų komandų pasirodymus tai gana retas reiškinys. „Šaras sugriovė Marčėlą“ per rungtynes padaro tik po 6,75 klaidas ir tai dar vienas rodiklis pagal kurį ji neturi lygių.

Į TOP8 komanda bilietą jau turi, tačiau tuo tikrai nepasitenkins ir bandys iki žiemos švenčių dar papildyti savo sąskaitą pergalėmis prieš „Burkalifa.eu“, „Inwido“ bei „Negerais“. Pastaroji dvikova bus paskutinė 2017 metais, o jos metu tikiuosi gauti atsakymą į šiuo metu labiausiai rūpimą klausimą. Ar „Šaras sugriovė Marčėlą“ yra pajėgūs dominuoti baudos aikštelėje kai prieš juos išsirikiuos tokie vyrai kaip Povilas Kaminskas ar Gediminas Astrauskas? Jeigu komanda planuoja keliauti iki finalo ketverto jos kelyje bus ne viena komanda kuri turi pajėgių, kietą krepšinį žaidžiančių aukštaūgių, būtent minkštumas baudos aikštelėje galėtų tapti didžiausia komandos problema ateityje. Nevisus varžovus galima peršokti ir apibėgti, kartais reikia ir pastumti iš kelio.

Iš 11-kos žaidėjų kurie jau debiutavo šio sezono kovose tokių kurie nuvylė rasti būtų sunku, todėl paminėsiu tik tą kuris išsikyrė labiausiai. Po 28,33 taško (8 atk. kam.) renkantis, tolimus metimus 45,45% taiklumu pataikantis Mantas Pigaga su 26,67 naudingumo balo vidurkiu yra penktas lygos žaidėjas. Tarp naujokų daugiau efektyvumo balų renka tik dažniau pralaiminčios „Visad gatavs“ puolėjas Lukas Praskorys (28).

2 vieta: NEGERI (4-0): Eilinį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE „Negeri“ pradėjo labai sunkia pergale 45:34 rungtynėse su „KK Alkanais“, vėliau komanda vis dino apsukas ir dar būdama labai toli nuo geriausio žaidimo jau yra laimėjusi keturias iš keturių.

Devintą sezoną pradėjusios komandos tikslai didesni nei geras pasirodymas reguliaraus sezono metu, todėl rimčiausi reikalai „Negerų“ lauks tik pavasarį. Neteko girdėti, kad šios komandos krepšininkai kažkada garsiai kalbėtų apie savo tikslus, tačiau žinat jų charakterį panašu, kad jiems turėjo nusbosti pralaimėjimai ketvirtfinaliuose.

Komanda dar žais su „Inwido“ bei „Burkalifa.eu“, tačiau rimčiausia pirmojo pralaimėjimo grėsmė kils tada kai komanda žais paskutines šių metų rungtynes su Ex Marčiulioniukais.

„Negeri“ moka apsiginti ir puikiai išnaudoja varžovų klaidas puolime. Išskyrus pirmą dvikovą 1/23 nestringa ir komandos tolišaudė.

Pagal visas svarbiausias statistikos kategorijas šiuo metu komandos lyderis yra veteranas Povilas Kaminskas. Sezoną aukšta nata pradėjęs puolėjas pelno po 18,75 taškus, atkovoja po 11 atšokusių kamuolių ir viso renka 25,50 naudingumo balų.

Kas didesnį indėlį įneša komandai puolant, kas gynyboje, tačiau „Negerų“ kolekyvas vėl pasižymi tuo, kad neturi inkarų. Visi komandos nariai žino savo užduotis ir bando jas kuo geriau atlikti aikštelėje.

Jau įsibėgėjo Giedrius Kvakšys ir Gediminas Mateika du komandos žaidėjai lygoje žaidžiantys nuo pat komandos debiuto. Pirmosiose rungtynėse taškų nepelnęs ir 10 tritaškių prametęs Arnoldas Juchnevičius paskutinėse sezono rungtynėse jau surinko 21 tašką (5/13 tritaškiai) ir pamažu sureguliavęs savo taikiklį veikiausiai pretenduos į neoficialią šeštojo žaidėjo nominaciją. Snaiperis kyla nuo suolo, o tikrai nedaug komandų gali pasigirti savo sudėtyje turinčios tokį pavojingą žaidėją kurio pasirodymas aikštelėje dar labiau gali išplėsti komandos puolimą. Nepaisant vienų blankių rungtynių Arnoldas Juchnevičius savo vidurkį jau spėjo pakelti iki 11,50 taško.

3 vieta: BURKALIFA.EU (2-1): Prieš sezoną „Burkalifa.eu“ mačiau kaip komandą galinčią kovoti dėl 3 vietos „C“ grupėje, tačiau komandą jau pirmosiose sezono rungtynėse 34:68 nuplovė „Meridiano“ tritaškių liūtis ir tos vienos tragiškos rungtynės jau padarė didelę žalą tolimesnei pirmojo etapo eigai.

„Burkalifa.eu“ turėdama keturias dvikovas atsargoje kolkas yra pasiekusi dvi pergales, tačiau abi jos iškovotos žaidžiant su „C“ grupėje pergalių dar neiškovojusiomis „Išvien“ ir „Inwido“.

Komanda dar žais su grupės lyderiais kur pergalės tikėtis net sužaidus labai gerai sunku, likę dvi rungtynės su „BC Kibirais“ bei „KK Alkanais“ mus veikiausiai atsakys į visus rūpimus klausimus, o tada pamatysime ar didelius kiaušus turi tik po 25,50 taško (17,50 atk. kam., 32,50 naud. bal.) Nerijus Jozonis ar ir likę jo komandos draugai.

Komandos lyderio ir daugelio kitų „Burkalifa.eu“ žaidėjų asmeniniai pasirodymai kolkas labai nestebino, gal išskyrus vieną. Puikiai sezoną pradėjęs Dominykas Garuckas renka po 17,50 taško, atkovoja po 10,50 atšokusio kamuolio ir renka po 22 naudingumo balus. Iš šio žaidėjo visada norisi matyti didesnio agresyvumo puolime ir labai tikiuosi, kad pora gerų rungtynių nebuvo atsitiktinumas.

Puolėjas pataiko 29,41% tritaškių ir pagal šį rodiklį yra geriausias savo komandoje. Bendras „Burkalifa.eu“ pataikymo procentas iš toli vos 17,91 (23 vieta). Tai nuostabos kelti neturėtų, nes visi žaidėjai kurie išmetė bent po 5 tritaškius varžovų krepšį atakuoja prasčiau nei 2016-2017 metų sezoną.

Jeigu „Burkalifa.eu“ įveiks bent vienus iš „C“ grupės lyderių, o vėliau jai iki TOP8 ir garantuoti bilieto į TOP16 etapą pritrūks vos vieno taško ji galės kaltinti tik pati save. Tokių dvikovų kaip pirmos šio sezono rungtynės neturi būti, net ir tada kai nežaidžia vienas ar kitas lyderis.

4 vieta: MERIDIANAS (2-2): „Meridianui“ norint pagerinti praėjusio, debiutinio sezono pasiekimą (2 pergalės) tereikia vos vienos pergalės. Lygoje antrą sezoną pradėjusi komanda laimi kas antrą dvikovą „C“ grupėje, o kas dar keisčiau taškus barsto tik žaisdama su tais kolektyvais kurių šį sezoną neįveikė niekas.

Kai sezoną pradedi pergale 68:34 prieš praėjusio sezono atradimu tapusią „Burkalifa.eu“ greitai užauga sparnai.

Pagal pelnomus taškus „Meridianas“ šiuo metu yra 17-tas lygoje su 53,25 taškų vidurkiu. Žiūrint į tai, kad praėjusį sezoną komandos rodiklis buvo vos 46,81 (20/21 vieta), o ji per 16-ka dvikovų net 9 kartus nesurinko net 50 pažanga akivaizdi, tačiau norėtusi dar didesnės.

Komandos puolimo lyderiu šį sezoną tapo po 17-ka taškų renkantis gynėjas Rolandas Mikšta. Vieną solo pasirodymą 2016-2017 metų sezone surengusį ir daugiau nepasirodžiusį aikštelėje žaidėją puikiai papildo po 13,67 taško renkantis Mindaugas Žilionis. Komandos naujokas su 11,33 naudingumo balais geriausias pagal šį rodiklį tarp tų kurie jau žaidė daugiau nei kartą.

Prie užtikrintos „Meridiano“ pergalės 12 taškų sezono starte pridėjusio veterano Vytauto Ostrausko aikštelėje antrą kartą dar nematėme, todėl žvelgiant į komandos mechnizmą tikrai galima rasti gerų detalių kuriomis galima pakeisti tas kurios neveikia kaip turėtų.

„Meridianas“ turi vos kelis nominalius priekinės linijos žaidėjus todėl varžovus dažniausiai bando nukautuoti tolimais metimais. Jų komanda per dvikovą meta net 29 ir šiuo metu su 27,59% realizacija užima aukštą 9 vietą. Rankos miklumo šį sezoną nuo tritaškio linijos nebandė vienintelis Martynas Gudmanas. Pagal atkovotus kamuolius (6,50) komandoje pirmaujantis puolėjas įpusėjus pirmajam etapui išlieka vieninteliu iš 12-kos aikštelėje pabuvojusių žaidėjų kuris nepelnė taškų.

Pralaimėjimų piliules praėjusį sezoną saujomis rijusi komanda šio sezono starte pajuto, kad galima išsiversti be jų, todėl komandos žaidėjų akyse dabar matau ugnelę ir didelį norą, netik sudalyvauti, tačiau ir laimėti.

5 vieta: BC KIBIRAI (1-2): „BC Kibirai“ man primena miegančią gražuolę, kuri laukia kol ją pabučiuos iš už jūrų marių atjojęs princas. Šiais laikais princai būna visokie, todėl su gražuole gali pasielgti ir nevisai gražiai.

„BC Kibirai“ 77:43 įveikė „Inwido“, o vėliau žaidė su grupės lyderiais ir patyrė dvi nesėkmes. Komanda ir su „Negerais“ (65:72) ir su „Šaras sugriovė Marčėlą“ (60:68) kovėsi labai neblogai, tačiau abu kartus šansus paleido vėjais kai pramiegojo varžovų spurtus, po kurių jie tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Likusi pirmojo etapo dalis „BC Kibirams“ turėtų būti džiugesnė ir produktyvesnė, tačiau tik su sąlyga, kad komanda visoms dvikovoms nusiteiks rimtai ir geriau komunikuos gynyboje.

Komandos lyderių gretose šį sezoną jokių staigmenų nėra. Praėjusį sezoną praleidęs „centras“ Rolandas Bajoras renka po 25 taškus (9 atk. kam.) ir 28 naudingumo balus. Vytautas Kirlys nuo kurio pečių su aukštaūgio sugrįžimu nukrito dalis naštos renka po 19 taško ir dar atkovoja po 5,5 atšokusio kamuolio.

Pagal sudėtį bei turimą popieriuje potencialą „BC Kibirai“ TOP8 komanda, tačiau iki ten dar laukia netoks ir tiesus kelias. Vienas nukrypimas ir sezono antroji dalis taps varžytuvėmis su žemesnio kalibro komandomis dėl papildomų 8 bilietų į TOP16 etapą.

6 vieta: KK ALKANI (1-2): Žiūrint tik į „KK Alkanų“ W/L balansą bei turnyrinę vietą (6 pozicija) šios komandos nurašymas bei neįvertinimas gali virsti pralaimėjimu bet kuriai iš „C“ grupės komandų (toms kurios dar nežaidė su „KK Alkanais“).

Komanda pralaimėjo atitinkamai 34:45 bei 51:63 ryškiems grupės favoritams „Negeriems“ bei „Šaras sugriovė Marčėlą“. Net ir stebint į komandos žaidimą su grupės flagmanais vaizdas aikštelėje nebuvo toks prastas, kaip gali pasirodyti naršant po statistikos protokolus. Abi „C“ grupės lyderės turėjo vargo laužydamos „KK Alkanų“ gynybos barikadas bei kaip susitarusios sužaidė iki šiol nerezultatyviausias savo rungtynes.

Susitikę su „Išvien“ alkani ją sudorojo 72:51 į dienos šviesą paleisdami Kristijoną Klečkauską. Puolėjas sužaidė geriausias savo rungtynes SEMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE (17 taškų, 14 atk. kam., 30 naud. balų) ir net buvo labai rimtas kandidatas į savaitės geriausio žaidėjo nominaciją.

Komanda turi begales rezervų, nemažą potencialą, todėl manes visiškai nenustebintų tai, kad ji per likusias 4 dvikovas laimės viską ir dar labai rimtai pakovos dėl vietos TOP8 bei kartu jau po pirmojo etapo užsitikrins vietą TOP16 etape.

Komanda pakankamai noriai atidirba gynyboje, žaidėjai nesivaiko kažkokių asmeninių pasiekimų, teliko dar kažkiek pagerinti susižaidimą ir pergalės sukris į taupyklę.

7 vieta: INWIDO (0-3): Iš šiųlygos naujokų pirmą kartą startavusių kažkurioje iš sostinės mėgėjų lygų asmeniškai nieko nesitikėjau, tačiau komanda jau sužaidė pora padorių rungtynių ir net galėjo tikėtis pergalių. „Meridianui“ nusileista 47:52, „Burkalifa.eu“ 70:61, kai po 3 kėlinių komanda dar pirmavo 49:44.

„Inwido“ vyrai matyt sunkiai dirba treniruotėse, nes susižaidimo stokos būdingos naujokams tikrai nematyti. Trūksta ūgio, patirties ir atletiškumo. Visomis komandos spragomis varžovai ir pasinaudojo.

Pagal pelnomus taškus (50,33) lygos naujokai jau dabar lenkia penkias komandas, bent dvi iš jų prieš sezoną buvo vertinamos žymiai geriau. Norėdama žaisti rezultatyviau „Inwido“ turėtų per treniruotes padirbėti su tolimais metimais. Šiuo metu 19,74% tolimų metimų taiklumas yra vienas prasčiausių visoje lygoje, o įvertinus faktą, kad komanda neturi aukštaūgių galinčių kelti nuolatinę grėsmę baudos aikštelėje šiam žaidimo komponentui reikėtų skirti labai didelį dėmesį. Kai „Inwido“ pataikydavo iš toli kontroliuodavo žaidima ir jau įvykusiose šio sezono rungtynėse.

Pirmosios pergalės „Inwido“ lapkričio mėnesį dar neiškovos. „Negeri“ ir „Šaras sugriovė Marčėlą“ visiškai kito lygio komandos ir žaisdamos prieš panašaus kalibro taškų nebarstys, net jeigu pastaikytų pati juodžiausia diena šių komandų krepšininkų gyvenime. Nebus lengva pavogti tašką žaidžiant su „KK Alkanais“ bei „Išvien“, tačiau šios dvikovos „Inwido“ laukia žiemos pradžioje, o iki to dar yra laiko pokyčiams.

Stebėdamas „Inwido“ žaidimą kažkiek pasigedau ir sportinio pykčio. Žaidėjai aikštelėje per daug ramūs, jie nepyksta nei ant varžovų, nei ant teisėjų, nei vieni ant kitų. Kartais atrodo, kad šios komandos žaidėjai yra kaip robotukai ir jų venomis teka ne užvirti galinti kraujas, o kažkokia alyva. Gera emocinė iškrova dar niekam nepakenkė.

Komanda sezono starte turėjo du aiškiai išreikštus lyderius, jiems tikrai smarkiai trūko nuolatinės pagalbos iš šalies. Sunku suprasti ar kiti žaidėjai dar netraukia jų lygio ar paprasčiausiai negali savyje pažadinti žvėries.

Vitalijus Afanasjevas „Inwido“ rinko po 19,33 taško (14,33 naud. bal.), Edvardas Žilinskas pridėdavo po 12,67 taško ir 9,67 atkovotus kamuolius ir būtent jie buvo stabiliausi ir ryškiausi naujokų veidai.

Komandos lyderiai jau kitose rungtynėse gali sulaukti žymiai didesnio dėmėsio iš varžovų gynybos, nes kuo komandos sužaidžia daugiau rungtynių tuo lengviau varžovams indentifikuoti pavojingiausius varžovų žaidėjus, o vėliau jiems skirti didesnį dėmesį. „Inwido“ lyderiai žaidė gerai, tačiau varžovai tikrai turi pakankamai opcijų juos visiškai išjungti iš komandos puolimo. Klausimas kiek taškų pelnys „Inwido“ jeigu šie gerą įspūdį paliekantys krepšininkai nerinks savo vidurkių?

8 vieta: IŠVIEN (0-4): Trečią sezoną „Išvien“ pradėjo labai prastai. Startas prasčiausias per tris metus. Komandai kuri į rungtynes renkasi negausiai šiuo metu reikia netik atgauti pasitikėjimą savo jėgomis, tačiau ir labai rimtai pagalvoti apie gynėjų grandies pastiprinimą.

Komanda neturi nominalaus įžaidėjo ir tai labai apsunkina komandos žaidimą prie varžovų krepšio. „C“ grupėje „Išvien“ renka tik po 53,50 taško ir tai yra labai mažai. Debiutinį 2015-2016 metų sezoną buvo renkama 61,94, o praėjusį net 71,11, todėl kontrastas akivaizdus.

Trūkumų puolant „Išvien“ bent kolkas nesugeba kompensuoti ir aktyviais veiksmais gynyboje. Būna atskirų momentų kai kolektyvas pagauna ritmą, tačiau tokios atkarpos būna trumpos ir pakankamai retos.

Įpusėjus pirmajam etapui „Išvien“ į savo krepšį praleidžia po 78,50 taškus ir tai blogiausias pasiekimas tarp visų 24 lygos komandų. Pirmosiose sezono rungtynėse (56:98) lygos naujokai „Šaras sugriovė Marčėlą“ žaisdami būtent su „Išvien“ pasiekė šio sezono rezultatyvumo rekordą (98), tačiau net ir atmetus šias rungtynes be pergalių liekanti komanda su 72 taškais būtų blogiausia lygoje.

Lapkričio 12 dieną komanda pagaliau sulaukė pagalbos iš Martyno Rimkaus, jeigu universalus žaidėjas į „Negerų“ (54:76) krepšį sumetęs 25 taškus (12 atk. kam., 33 naud. bal.) dažniau ims lankytis komandos rungtynėse reikalai jau netrukus gali pasitaisyti. Dar viena priežastis leidžianti tikėtis, kad „Išvien“ greitai atsikratys pralaimėjimų uodegos yra parankus tvarkaraštis. Iki 2017 metų galo lygos trečiokai varžysis su „Inwido“, „BC Kibirais“ ir „Meridianu“, komandomis su kuriomis tikrai galima žaisti pergalingai.

Žvelgiant į asmeninius į dugną nėrusios komandos krepšininkų pasiekimus pirmiausiai norėtusi iškirti Ovidijų Kriaunaitį. Puolėjas daugelyje rungtynių vienas pats tempė komandą į priekį rinko po 17,75 taško ir buvo naudingiausias (13,00 naud. balų vidurkis) tarp tų kurie rungtynėse dalyvavo bent du kartus.

Tobulėjantis, minkštą metimą turintis ir sėkmingai tiek nugara, tiek priekiu į krepšį galintis žaisti Ovidijus Kriaunaitis dažnai yra priverstas įžaidinėti kamuolį, o jeigu tik būtų rastas žmogus galintis šias funkcijas iš jo perimti puolėjo rodikliai puolime dar tikrai galėtų šoktelėti į viršų.

Neblogai sezono starte sekasi Andrėjui Šabanui, Rapolui Čepei bei Eimantui Kriaunaičiui, tačiau visi jie dar toli gražu nėra net arti geriausios savo sportinės formos.

„Išvien“ turi daug tvirtų, sunkių vyrų, o tai tikrai neprideda ekipai greičio. Komanda lėta puolime bei gynyboje, ir dėl to jau patyrė keturias nesėkmes. Daugelis komandos krepšininkų žaistų efektyviau jeigu jiems progas kurtų bent vidutinio lygio įžaidėjas. Tas pats Rapolas Čepė ar Andrėjus Šabanas lygoje yra palikę gana ryškų pėdsaką žaisdami už kitas ekipas, tačiau tada jose būdavo net ne vienas atakų organizatorius. Kūrėjų stoka komandos žaidimą verčia sunkiais gimdymais, o pirmosios pergalės kaip nėra, taip nėra...

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.