"KK Riešė" 2016/2017 m. sezono ČEMPIONAI!

2017 finalai-163cSekmadienį, gegužės 14 dieną finišavo 10-tasis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Visą sezoną lygoje dominavusi „KK Riešė“ finale be didelių sunkumų 109:73 įveikė trofėjų kolekciją sidabro medaliais po ilgokos pertraukos papildžiusius „Brolius Šaunuolius“.

Visą sezoną lygoje dominavusi „KK Riešė“ finale be didelių sunkumų 109:73 įveikė trofėjų kolekciją sidabro medaliais po ilgokos pertraukos papildžiusius „Brolius Šaunuolius“. Čempionų sostą šį sezoną užleidę „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ šventė pergalę mažajame finale. „Mažosios“ taurės turnyre triumfavo „TG Sokol“, antri liko „Tores“, „MF“ komanda pasipuošė šio turnyro bronzos medaliais.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato paskutinę 2016/2017 metų sezono apžvalgą kurioje pateikiami svarbiausi finalinės dienos akcentai.

„KK Riešė“ visą sezoną trukusį dominavimą pratęsė ir finalinėse rungtynėse.

„Broliai Šaunuoliai“ – „KK Riešė“ 73:109 (17:26; 11:31; 20:23; 25:29)

Per du metus antrą kartą finalą pasiekusi „KK Riešė“ finale nesulaukė pasipriešinimo iš į finalą po 6 sezonų pertraukos grįžusių „Brolių Šaunuolių“ ir gegužės 14 dieną pasidabino aukso medaliais.

Finalines rungtynes geriau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“ kurie po Egidijaus Mažeikos tritaškio ir Manto Kazlausko dvitaškio pabėgo į priekį 9:5. Užbėgant visiems įvykiams į priekį galima paminėti, kad tai buvo didžiausia lygos senbuvių persvara visų finalinių rungtynių metu.

Sužaidus pusė pirmojo kėlinio „KK Riešės“ talentas Mantvydas Staniulis smeigė tritaškį ir sumažino savo komandos atsilikimą iki minimumo 10:11. Po Gedimino Povilausko kuris dar praėjusį sezoną buvo priešingoje barikadų pusėje 6 taškų be atsako būsimi čempionai įgavo pagreitį ir įgijo 5 taškų pranašumą 16:11. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus trims minutėms „Brolių Šaunuolių“ puolimas visiškai įstrigo, o tuo pasinaudojusi „KK Riešė“ įgijo dviženklį prašumą. Darius Dūdėnas pataikydamas dvitaškį su kėlinio sirena skirtumą sumažino iki 9 taškų 17:26, tačiau tai buvo paskutinė akimirka šiose rungtynėse kai „KK Riešė“ neturėjo dviženklio pranašumo.

Antrą kėlinį finalo favoritai pradėjo spurtu 9:0 (35:17), „Broliai Šaunuoliai“ vėl turėjo didelių sunkumų gynyboje ir visiškai praradę rungtynių kontrolę buvo priversti didžiąją pertrauką pasitikti nuleistomis galvomis. Po 20 minučių iš kurių vos 4 priklausė lygos senbuviams komandas skyrė jau 29 taškai.

Per pirmą rungtynių pusę „Broliams Šaunuoliams“ daugiausiai skausmo sukėlė buvęs komandos bičiulis Gediminas Povilauskas kuris per du kėlinius surinko visus 14-ka savo rungtynėse pelnytų taškų. Kritinė atkarpa nukautavusi lygos senbuvius buvo „KK Riešės“ spurtas 13:0 iki didžiosios pertraukos likus žaisti mažiau nei 4 minutes.

Trečio kėlinio pradžioje „Broliai Šaunuoliai“ pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 25 taškų 32:57, tačiau tada savo šlovės minučių sulaukė kitas buvęs brolių bendražygis Deimantas Pavlovskis. Po dviejų iš eilės gynėjo tritaškių 63:32. Per 23 minutes užtikrintą pranašumą įgijusi „KK Riešė“ dominavo ir toliau ir iki pat ketvirtojo kėlinio pradžios savo rankose išlaikė 32 taškų pranašumą 80:48.

Paskutinį šio sezono ketvirtį „Broliai Šaunuoliai“ pradėjo klaidomis, o iki finalo pabaigos likus 8 minutėms jų deficitas po Luko Motiejūno dvitaškio greitos atakos metu šoktelėjo iki rekordinio (-39) 50:89.

"Brolių Šaunuolių" lyderiui Dariui Jovaišai varžovų gynyba finale skyrė milžinišką dėmesį

Užtikrintai finale žaidusi „KK Riešė“ rungtynių pabaigoje skyrė vis mažesnį dėmesį savo krepšio saugumui, tai leido varžovams bent trumpam prasklaidyti juodus debesis virš savo stovyklos bei kažkiek pagerinti savo puolimą. Laurynui Kirliui pataikius tritaškį čempionai eilinį kartą šį sezoną jau buvo pasiekę 100-to taškų ribą 101:65.

Pastebimiausių brolių Dariaus Jovaišos ir Dariaus Dūdėno pastangomis dvikovos gale „Broliai Šaunuoliai“ dar spėjo spurtuoti 6:0 ir sumažinti skirtumą iki 30-ties (71:101), tačiau likusią finalo minutę „KK Riešė“ išnaudojo produktyviai ir rungtynių gale dar padidino galutinę savo persvarą iki 36 taškų 109:73.

Finale čempionai pelnė 109 taškus ir tapo pirmaja komanda per visą lygos istoriją kuriai pavyko taip dominuoti paskutinėse sezono rungtynėse. Iki šiol čempionai per 9 sezonus kartu sudėjus finaluose pergales šventė 39 taškų skirtumu (!).

„KK Riešė“ finale pataikė 14-ka tolimų metimų (56,00%), pelnė 26 taškus po varžovų klaidų bei geriau išnaudojo savo suolą. „Brolių Šaunuolių“ atsarginiai krepšininkai surinko viso labo 17 taškų, tuo tarpu nuo suolo kilę čempionai jų pelnė net 44.

Finalo rungtynių MVP tapo Deimantas Pavlovskis į savo buvusios komandos krepšį sumetęs 73,33% metimų ir viso pelnęs 26 taškus.

2017 finalai-163aa

"KK Riešė" 2016/2017 metų sezono ČEMPIONAI!!!

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 17, Darius Dūdėnas 16, Mantas Kazlauskas 10 / Deimantas Pavlovskis 26, Žymantas Armonas ir Laurynas Kirlys po 17, Gediminas Povilauskas 14 (11 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 11.

„Ginio Pajėgos“ mažajame finale sukūrė intrigą.

„Ginio Pajėgos“ – „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ 60:71 (14:23; 21:12; 17:14; 8:22)

Čempionų sostą atlaisvinusiai „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ ekipai teko pavargti ir bronzinėse rungtynėse kuriose ex čempionai daugeliui netikėtai sulaukė rimto pasipriešinimo iš lygoje tik šiemet debiutavusių „Ginio Pajėgų“ vyrų.

Mažasis finalas kuriame „smogikai“ dalyvavo 3 kartą per 7 metus prasidėjo Eduard Rogačiov tritaškiais, po jų 6:0. Ilgą laiką taškų pelnyti nesugebėję „Ginio Pajėgų“ krepšininkai ledus pralaužė po Valdemar Lodziato dvitaškio 2:6, tačiau tas pats Eduard Rogačiov smeigė dar vieną tritaškį 9:2 dar kartą pasinaudojęs erdve kurią jam suteikė gynyboje suklydę varžovai. Domanto Žičkaus ir Manto Bielinsko metimai leido „Ginio Pajėgoms“ stabilizuoti padėtį, tačiau įsibėgėjęs reaktorius ketvirčio antroje pusėje surengė spurtą 12:0 ir kėlinį laimėjo 23:14.

Eduard Rogačiov bronzinį finalą pradėjo trimis taikliais tritaškiais

Antrojo ketvirčio pradžioje „smogikų“ treneris Anton Sventickij į aikštelę įleido keturis naujus žaidėjus palikdamas vienintelį Eduard Rogačiov žaidusį pirmojo kėlinio gale. Kol aikštelėje pasirodę „smogikai“ apšlinėjo kojas Domantas Žičkus pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino savo komandos atsilikimą iki 4 taškų 19:23. Po „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštelėje nepasikeitė, dvikovos favoritai ir toliau nesugebėjo pralaužti „Ginio pajėgų“ gynybinių sienų, o Dominykas Rakauskas vos tik grįžęs į aikštelę smeigė tritaškį sumažinusi jo komandos deficitą iki minimumo 22:23.

Lygos naujokų spurtą 8:0 pirmasis taikliais baudos metimais nutraukė Eduard Rogačiov 25:22, o po Igno Jackūno dvitaškio komandas skyrė jau 5 taškai. Kėliniui einant į pabaigą „Ginio Pajėgų“ puolėjas Domantas Žičkus smeigė du tritaškius kas leido jo komandai įpusėjus rungtynėms išlyginti rezultatą 35:35.

Prastu antruoju kėliniu „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ bėdos mažajame finale nesibaigė, užtikrintai puolime žaidę Domantas Žičkus bei Dominykas Rakauskas savo gerą pasirodymą tęsė ir po didžiosios pertraukos taip leisdami prieš ketvirtą kėlinį „Ginio Pajėgoms“ įgyti 3 taškų persvarą 52:49.

Puikiai visą sezoną žaidęs Domantas Žičkus "Ginio Pajėgas" jau pirmuoju bandymu atvedė į finalo ketvertą

Po pralaimėtų pusfinalio rungtynių „smogikams“ mažojo finalo metu akivaizdžiai trūko ugnelės. Visgi komanda antrą kartą per klubo istoriją tuščiomis namo grįžti nenorėjo ir ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 14:0 po kurio varžovams greit nusviro rankos bei baigėsi jėgos 63:52.

Kurį laiką „Ginio Pajėgos“ gelbėti padėtį bandė tolimais metimais, tačiau tada kai to labiausiai reikėjo vienas po kito tritaškis skriejo pro šalį. Ignas Jackūnas rungtynių gale dvitaškiu padidino „smogikų“ persvarą iki 13 taškų 71:58, tačiau pirmuosius taškus tik pačioje rungtynių pabaigoje pelnęs Justas Aršauskas dar spėjo pakoreguoti galutinį rezultatą sudėtingu metimu 60:71.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 25, Dominykas Rakauskas 15, Valdemar Lodziato (10 atk. kam.) 12 / „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Ignas Juškevičius 23, Eduard Rogačiov 20 (10 atk. kam.).

Lygos senbuvių dvikovoje „TG Sokol“ komandos triumfas.

„TG Sokol“ – „Tores“ 63:56 (29:11; 7:15; 9:18; 18:12)

„Mažosios“ taurės finale susitiko viena kitą puikiai pažystančios SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS senbuvės. Dvikovos pradžia sėkmingiau susiklostė „TG Sokol“ vyrams kurie po Karol Ruselevič solo pabėgo į priekį 5:0. Po Aleksandr Lipnevič tritaškio „Tores“ priardėjo 3:5, tačiau „sakalai“ puikiai skirstė kamuolį ir surengę dar vieną spurtą (8:0) žaibiškai įgijo dviženklę persvarą 13:3. Antroje ketvirčio pusėje „Tores“ surengė kelias rezultatyvias atakas, tačiau „TG Sokol“ pademonstravę fantastišką žaidimą abiejose aikštės pusėse ketvirtį laimėjo net 29:11.

Pirmą kėlinį varžovus į neviltį variusi ekipa sėkmingiau pradėjo ir antrąjį kėlinį, po pirmosios rungtynių dalies didvyrio Karol Ruselevič eilinių taškų komandas skyrė jau 21 taškas. Tolimų metimų nepataikiusi ir nuo buvusio savo komandos krepšininko metimų neapsigynę „Tores“ surengė trumpą pasitarimą.

Minutės pertraukėlė pastarajai komandai buvo labai reikalinga, krepšininkams po jos pavyko išpildyti visus sumanymus ir atsitiesti. „Tores“ pagerino gynybą, o kai ši komanda apsigina jos puolimas paremtas kontratakomis tampa labai pavojingas. „TG Sokol“ komandai pakako sužaisti kelias prastesnes minutes ir atgiję varžovai kaip mat įgavo daugiau pasitikėjimo. Geras kėlinys „Tores“ komandai leido įpusėjus rungtynėms sumažinti deficitą iki 10-ties taškų.

Nesinorėtų tikėti tuo, kad „TG Sokol“ kaip ir praėjusio sezono analogiškame finale vėl per anksti patikėjo savo sėkme, tačiau komandos žaidimas po didžiosios pertraukos ir toliau buvo išsiderinęs, o „Tores“ su kiekvienu taikliu metimu rungtyniavo vis pakiliau. Po to kai Viktoras Azarkovas pastarajai komandai pelnė 8 taškus be atsako „Tores“ spurtavo 10:0 ir išlygino rungtynių rezultatą 36:36. „TG Sokol“ komanda tragiškai sužaidusi šio ketvirčio pradžią po Nerijaus Pigagos metimo atgijo, o lygi atkarpa trečio kėlinio gale padėjo jai išvengti dar didesnių nemalonumų.

Po didžiosios pertraukos puikiai žaidęs Viktoras Azarkovas "Mažosios" taurės finale buvo grąžinęs intrigą

Jei po pirmo kėlinio buvo sunku suabėjoti „TG Sokol“ sėkme, tai iki šio finalo pabaigos likus vienam kėliniui šiai komandai viską teko pradėti iš naujo, ji prieš fantastiškai atsitiesusius „Tores“ pirmavo tik 45:44.

„Tores“ lemiamą ketvirtį pradėjo savo atakose labai efektyviai išnaudodama „centrą“ Eriką Augūną, po jo 4 taškų į kuriuos „sakalai“ rado kaip atsakyti komandas skyrė tas pats vienas taškas 48:49. „Tores“ matydami, kad varžovai vėl skleidžia sparnus nieko nelaukę paprašė minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo „Tores“ vyrai vis dažniau ėmė lankytis prie varžovų aikštelės pusėje nubrėžtos baudos metimų linijos. Po 4 iš eilės Aleksandr Lipnevič tokių ekstra metimų „Tores“ įsiveržė į priekį 52:51.

Šioms finalinėms rungtynėms artėjant prie pabaigos „TG Sokol“ sugebėjo neutralizuoti trečiojo kėlinio herojų Viktorą Azarkovą ir atrasti savąjį vedlį. Kritiniu rungtynių momentu „sakalų“ komandos gynėjas Pavel Andruškevič netik pataikė du tritaškius taip galutinai įtvirtindamas ekipos pergalę, tačiau ir puikiai kurė progas savo komandos draugams kurie po jo perdavimų pelnė labai reikalingus taškus.

"TG Sokol" tapo "Mažosios" taurės turnyro nugalėtojais

„TG Sokol“ komandai antrą sezoną iš eilės finalinėse rungtynėse teko pavaikščioti plonu ledu. Šį kartą komandai įlūžti neleidęs komandos idėjinis vadas Pavel Andruškevič pataikęs lemiamus metimus ir viso šiose rungtynėse surinkęs 18 taškų buvo pripažintas finalo rungtynių MVP.

„TG Sokol“: Pavel Andruškevič 18, Karol Ruselevič ir Nerijus Pigaga po 12 / „Tores“: Viktoras Azarkovas 21, Aleksandr Lipnevič 19.

Charakterį sezono finiše parodę „MF“ krepšininkai laimėjo „Mažosios“ taurės bronzą.

„MF“ – „Zarasai“ 53:38 (7:6; 10:10; 13:11; 23:11)

Sezoną pradėję (0-6), TOP16 etape pralaimėjimus 32,67 taško skirtumu rinkę „MF“ krepšininkai finalų dieną dar kartą pademonstravo kovotojų charakterį ir nervingose rungtynėse iškovojo SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS „Mažosios“ taurės bronzą. Būsimų medikų varžovais rungtynėse dėl 3 vietos buvo „Zarasų“ komanda, kuriai antrą kartą iš eilės sezono finiše nepavyko išvengti komandos lyderių traumų.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių aikštelėje dominavo gynybinis krepšinis. Nei viena komanda nenorėjo lengvai atiduoti geresnių pozicijų, o pirmuosius taškus šiose rungtynėse Andrius Predkelis pelnė tik prasidėjus 4 rungtynių minutei. „MF“ komanda rungtynių pradžioje labai jaudinosi ir tai lėmė didelį klaidų skaičių.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus lygiai 3 minutėms „Zarasai“ buvo priekyje 4:2, tačiau likusį laiką produktyviau išnaudojo studentai kurie po Dominyko Stankevičiaus tritaškio ketvirčio gale įsiveržė į priekį 7:6.

Antrojo ketvirčio pradžioje kaip ir visą pirmąjį kėlinį abi komandos sunkiai rinko taškus. Rungtynių laikrodžiui pradėjus skaičiuoti 16-tą bronzinio finalo minutę 11:10 pirmavo „Zarasai“. Po Juliaus Ščipoko sėkmingų atakų kurių metu jis pelnė 5 taškus studentai persvėrė dvikovos svarstykles savo naudai 15:13, tačiau kėlinio gale niekas nesuspėjo prie Andriaus Predkelio, o gynėjas švystelėjo tritaškį sumažinusi deficitą iki minimumo 16:17.

"Zarasų" komandos debiutantas Eimantas Leipus rungtynėse dėl 3 vietos aikštelėje atidavė visas jėgas

Noro ir kovingumo abiejų komandų krepšininkams netrūko ir po didžiosios pertraukos, todėl aikštelėje ir toliau galima buvo išvysti labai atkaklę daug fizinių jėgų iš krepšininkų pareikalavusią kovą. „MF“ komanda trečio kėlinio viduryje vis dažniau užtikdavo varžovus nespėjusius grįžti į gynyba visu penketu ir tuo pasinaudojusi prieš lemiamą rungtynių dalį susikrovė 3 taškų persvarą 30:27.

Lemiamą ketvirtį Julius Ščipokas pradėjo taikliu tritaškiu 33:27. „Zarasams“ kuriuos į priekį kurį laiką dar tempė Eimantas Leipus greitai ėmė trūkti jėgų. „MF“ gynyba lemiamais momentais veikė be priekaištų, o po Tomo Balčiaus atsakymo į taiklų Eimanto Leipaus metimą iš po krepšio komandas skyrė jau 12-ka taškų 50:38. Po kelių akimirkų geriausias šio sezono „MF“ komandos krepšininkas Julius Ščipokas smeigė dar vieną tritaškį ir tokiu būdu padėjo paskutinį tašką „Mažosios“ taurės turnyro bronzinėse rungtynėse.

„Zarasai“ sezoną pradėję labai nerezultatyviomis rungtynėmis 39:41 (su „Tores“) antrus savo metus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE baigė užfiksuodami sezono antirekordą (38 taškai).

Net du kartus šį sezoną atsitiesę "MF" studentai permainingą sezoną baigė pergale "mažosios" taurės bronzinėse rungtynėse

„MF“ komanda SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS prizininkais tapo antrą kartą, 2010/2011 metų sezoną senoji „MF“ gvardija bronzos medalius iškovojo pagrindiniame turnyre.

„MF“: Julius Ščipokas 25 (5/9 tritaškiai), Dominykas Stankevičius 11 / „Zarasai“: Eimantas Leipus 17, Andrius Predkelis 16.