Į finalą pateko "Broliai Šaunuoliai" ir "KK Riešė"!!!

Sekmadienį, gegužės 7 dieną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE buvo žaidžiami pusfinalių susitikimai po kurių paaiškėjo, kad DIDŽIOSIOS taurės finale antrus metus iš eilės žais „KK Riešė“, pusfinalyje net 103:59 sumindžiusi „Ginio Pajėgas“, bei čempionus „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“ nukarūnavę „Broliai Šaunuoliai“.

MAŽOSIOS taurės finale jėgas išmėgins SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE devynis sezonus žaidžiančios „TG Sokol“ bei „Tores“ ekipos kurios po labai įtemtų rungtynių atitinkamai pusfinaliuose įveikė „MF“ bei „Zarasus“

Oficialus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato trumpą pusfinalių dienos svarbiausių įvykių suvestinę.

DIDŽIOJI TAURĖ

„KK Riešė“ – „Ginio Pajėgos“ 103:59 (18:8; 22:19; 27:16; 36:16)

Į čempionų sostą nusitaikiusi „KK Riešė“ savo dominavimą 2016/2017 metų sezone tęsė ir pusfinalio rungtynėse, kurios abiems komandoms prasidėjo brokuoto krepšinio atkarpa. Po nerezultatyvios dvikovos pradžios „KK Riešės“ reikalai pasitaisė akimirksniu, kai komanda nusprendė visus darbus baudos aikštelėje palikti Gediminui Povilauskui (šiose rungtynėse jis pelnė 8 taškus, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų, atkovojo 26 atšokusius kamuolius ir viso surinko 40 eff.), žaisti plačiai keturis žaidėjus palikdama ant tritaškio.

Pirmojo kėlinio gale „Ginio Pajėgos“ atsiliko 8:12, tačiau tada po tritaškį pataikė Žymantas Armonas ir Laurynas Kirlys leidę šios pusfinalio poros favroritams įgyti 10-ties taškų persvarą 18:8.

Antrojo ketvirčio pradžioje Dominykas Rakauskas „Ginio Pajėgoms“ pelnė 6 taškus ir sumažino „KK Riešės“ persvarą iki 6 taškų 14:20. Finalo ketverto autsaiderių statusą gavusiai komandai pakako kelis kartus suklysti gynyboje ir „KK Riešė“ vėl padidino savo atotrūkį. Iki didžiosios pertraukos likus mažiau nei minutei komandas skyrė 8 taškai, tačiau Mantvydas Staniulis pataikė tritaškį, Lukas Motiejūnas pasižymėjo dėjimu ir neblogą kėlinį sužaidę lygos naujokai vėl prarado pozicijas kurias bandė išsikovoti per visą antrojo ketvirčio laiką 27:40.

Pirmą dvikovos dalį garbingai kovoję „Ginio Pajėgų“ vyrai skęsti visiškai pradėjo iškart po didžiosios pertraukos, kai „KK Riešė“ susiderino savo taikiklius ir daugiausiai Lauryno Kirlio tolimų metimų bei Gedimino Povilausko solidžios gynybos dėka jau trečiojo kėlinio metu padidino savo persvarą iki 24 taškų.

Ketvirtasis pirmojo DIDŽIOSIOS taurės pusfinalio ketvirtis buvo tik formalumas. „KK Riešė“ įjungė dar aukštesnę pavarą, o „Ginio Pajėgoms“ neradusioms jokių opcijų gynyboje teliko stebėti kaip varžovai taikliais metimais degina jų tinklelį. Rungtynių gale Lukas Motiejūnas efektingu dėjimu su varžovo nesportine pražanga finalininkams pelnė 100-tąjį tašką, o komandai dar kartą apsigynus nuo vos kojas velkančių varžovų atakos galutinį tašką šį kartą tritaškiu padėjo Žymantas Armonas, kuris SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finale žais 4 kartą per pastaruosius 5 metus. Finale 3 kartą taip pat žais Laurynas Kirlys, Lukas Motiejūnas bei Žygimantas Kosarevas, antrą Mantvydas Staniulis.

Didžiausiu taškų skirtumu (+44) per lygos istoriją pusfinalio rungtynes laimėjusi „KK Riešė“ finale sutiks „Brolius Šaunuolius“ kuriuos 2015/2016 metų sezono pusfinalyje įveikė 104:84. Lygoje dar nėra buvę komandos kuri du metus iš eilės pusfinaliuose pelnytų po 103,50 taško.

„KK Riešė“: Laurynas Kirlys 27 (10/15 metimai), Deimantas Pavlovskis 22, Mantvydas Staniulis 16, Lukas Motiejūnas 14, Žymantas Armonas 12 / „Ginio Pajėgos“: Dominykas Rakauskas 18, Valdemar Lodziato 14 (14 atk. kam.), Domantas Žičkus 11;

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – „Broliai Šaunuoliai“ 59:68 (13:23; 20:13; 13:14; 13:18)

Pirmajame DIDŽIOSIOS taurės pusfinalyje žaidusi „KK Riešė“ į finalą žengė su vėjeliu, todėl iki daugumos nuo sezono starto lauko 2016 metų  finalo pakartojimo trūko tik vienintelio dalyko, čempionų titulą išsaugoti bandžiusių „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ pergalės.

Pusfinalį kuris turėjo tapti šio etapo dienos desertu abi komandos pasitiko turėdamos tam tikrų nuostolių. „Broliams Šaunuoliams“ šį kartą negalėjo padėti ketvirtfinalyje patirto sumušimo padarinius vis dar jaučiantis Simas Liepinaitis, „smogikams“ teko verstis be pagrindinio „centro“ Igno Juškevičiaus, kuris dvikovą praleido dėl asmeninių priežasčių.

Tituluotų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS klubų akistatą sėkmingiau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“, kurie net ir dažnai prarasdami kamuolius iškart įsiveržė į priekį bei visą pirmą kėlinį kontroliavo rungtynes. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ negavo progų kontratakuoti, turėjo rimtų bėdų pozicinėse atakose ir nevisada spėdavo užimti tinkamas padėtis kovoja dėl atšokusių kamuolių. Pirmajame kėlinyje gana dideliu netikėtumu tapo varžovams turėjo tapti „smogikų“ krašto puolėjas Manvydas Statauskas kuris kartu su Eduard Rogačiov bei Tomu Grybausku buvo kone vieninteliai žaidėjai kėlę šiokių tokių bėdų „Brolių Šaunuolių“ gynybai. Dabar jau EX čempionams per pirmas 10 minučių nepavyko sužibėti ir ginant savo tvirtovę, po „smogikų“ krepšiu atsiradusiomis erdvėmis labai sėkmingai naudojosi šį ketvirtį puikiai sužaidęs Egidijus Mažeika, savo netikėtais puskabliais vertęs už galvų griebtis savo oponentus.

Pirmą kėlinį „Broliai Šaunuoliai“ laimėjo 23:13, nors vieną svarbiausių vaidmenų rungtynėse suvaidinęs Darius Dūdėnas šiame kėlinyje nesužaidė nė minutės.

Antrą kėlinį „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ pradėjo žymiai pakiliau ir jau nuo pačių pirmųjų minučių ėmė remti varžovus prie sienos. Varžovams pradėjus agresyviau žaisti puolime ir sėkmingiau kovoti dėl atšokusių kamuolių „Brolių Šaunuolių“ žaidime atsirado pirmieji panikos ženklai. Komandai sunkiai sekėsi įžaisti kamuolį, o daugelių situacijų ją gelbėjo tik geresnis psichologinis pasirengimas. Gana svarbiu veiksniu tapo ir tas faktas, kad „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ net ir gausiai rotuodami žaidėjus taip ir nerado naujų žaidėjų kurie galėtų patraukti komandą į priekį, o Darius Dūdėnas į rungtynes įsitraukęs tik nuo šio ketvirčio pradžios buvo visiškai šviežias ir tuo naujosi rinkdamas taškus.

Kėlinio gale Eduardas Rogačiov ir Tomas Grybauskas sumažino savo ekipos atsilikimą iki 3 taškų 33:36, tačiau per likusią minutę iki didžiosios pertraukos sėkmingai gynyboje dirbę „smogikai“ nuolat klydo arba atakas baigdavo netaikliais tritaškiais taip iki galo neišnaudodami dėkingos situacijos, kai „Brolių Šaunuolių“ puolimas po kelių Dariaus Dūdėno sudėtingų metimų visiškai užstrigo.

„Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“ grįžus į žaidimą lygi, įtempta kova persikėlė ir į antrąją rungtynių dalį. Pirmojo kėlinio „x-faktoriams“ Manvydui Statauskui ir Egidijui Mažeikai apsikeitus taikliais dvitaškiais iš po krepšio labai reikalingą tritaškį pataikė Tomas Grybauskas 36:36, tačiau tada kelis kartus užtikrintai puolime sužaidė „Brolių Šaunuolių“ įžaidėjas Marius Krukonis, tritaškį pataikė erdvės metimui gavęs Darius Jovaiša taip neutralizuodamas dar vieną varžovų bandymą atsitiesti. Ketvirčiui einant į pabaigą „Broliai Šaunuoliai“ įgijo 8 taškų persvarą, tačiau sudėtingi Eduardo Rogačiov bei Pauliaus Leščinsko metimai leido jų varžovamas dar kartą priartėti 46:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Gintas Petrikas sumažino „Brolių Šaunuolių“ persvarą iki 2 taškų 48:50, tačiau visiškai išsikrovus Eduardo Rogačiov baterijoms „smogikų“ puolimas tapo visiškai nepavojingas. Po Ginto Petriko tritaškio iš aikštelės kampo komandas skyrė 3 taškai, tačiau Mantas Kazlauskas smeigė tritaškį ir padino „Brolių Šaunuolių“ pranašumą iki taškų 61:55. Per likusį rungtynių laiką „smogikai“ varžovus stabdė pražangomis, o šie baudos metimus mesdami 50 procentų taiklumu pamažu artėjo prie sensacijos. Per dvi minutes likusias iki šio pusfinalio pabaigos čempionų sostą atlaisvinę „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ surengė vos dvi pavojingas atakas, viena baigėsi Eduard Rogačiov baudos metimais, kita Lino Vitkausko apmaudžiai pramestu metimu iš po krepšio.

„Broliai Šaunuoliai“ lygiose rungtynėse parodė didesnį norą laimėti ir po 2569 dienų sekmadienį (05.04) trečią kartą per komandos istoriją žais SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finale. Iš čempionų sosto netikėtai išvirtę „smogikai“ taip pat trečią kartą apsilankys „mažajame finale“ kur jų varžovais bus „Ginio Pajėgos“. Vienas blogiausių rungtynių per visą komandos istoriją pusfinalyje sužaidę 2015/2016 metų čempionai šį kartą tinkamai nepasirengė dvikovai, komandos vedlys Eduard Rogačiov buvo pavargęs, Paulius Leščinskas ir Gintas Petrikas sužaidė labai prastas rungtynes, o nuo suolo kilę žaidėjai taip pat sunkiai rado savo vietą aikštelėje.

Į finalą su 11 reitingu po reguliaraus sezono patekę „Broliai Šaunuoliai“ finale sutiks galingą varžovą „KK Riešę“, tačiau motyvacijos per metus keliais laipteliais šoktelėjusiai komandai šiose rungtynėse tikrai netrūks. „KK Riešė“ 84:104 pernai komandą eliminavo pusfinalyje, o tarpsezoniu į savo gretas perviliojo du sezonus broliais pabuvusius Deimantą Pavlovskį ir Gediminą Povilauską. „Broliai Šaunuoliai“ jau įrodė, kad lyderių netektis nebuvo skausminga, dabar beliko įrodyti, kad komandą palikę žaidėjai smarkiai apsiriko pakeitę marškinėlių spalvas.

Įdomu tai, kad „Broliai Šaunuoliai“ vėl finale žais prieš dominuojančią komandą, kuri už visus yra bent keliomis galvomis aukščiau. Šį sezoną „KK Riešė“ demonstruoją rezultatyviausią krepšinį per lygos istoriją ir yra pralaimėjusi vos kartą per 21 rungtynes, 2009/2010 metų sezone lygoje dominavo 25 rungtynes laimėję „BC Grizliai“ (25-0), o jiems „Broliai Šaunuoliai“ finalą pralaimėjo 43:54.

Tame finale dalyvavo Antanas Urnikis, Vytenis Bajorūnas ir Ričardas Jaksebaga žaidę už „Brolius Šaunuolius“ bei Simas Liepinaitis tapęs čempionu su „BC Grizliais“. Lygos senbuvių kelias į finalą tada ir dabar nebuvo rožėmis klotas, o daugelis tikėjosi šios komandos visiško fiasko. „Broliai Šaunuoliai“ garbingai kovėsi tada, tą patį gali padaryti ir gegužės 14 dieną.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Eduard Rogačiov 19 (10 atk. kam.), Manvydas Statauskas 18 / „Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 19 (11 atk. kam.), Marius Krukonis 14, Mantas Kazlauskas 13, Darius Jovaiša ir Egidijus Mažeika po 10;

MAŽOJI TAURĖ

„Tores“ – „Zarasai“ 53:52 (11:18; 15:14; 15:12; 12:8)

Dėl vietos MAŽOSIOS taurės finale pirmajame pusfinalyje kovojo „Tores“ bei „Zarasai“. Šios komandos 2016/2017 metų sezoną pradėjo būtent tarpusavio rungtynėmis ir tada pergalę rezultatu 41:39 šventė „Tores“.

Mėnesio pertrauka be krepšinio „Zarasams“ gegužės 7 dieną „Zarasams“ kojos nepakišo ir po Vytauto Mackevičiaus tritaškio komanda patekusi į šį etapą be kovos spurtavo 5:0. Aleksandr Lipnevič pasinaudojęs varžovų klaida gynyboje pelnė pirmuosius taškus „Tores“ klubui 2:5. Pastaroji komanda skubėjo puolime, dažnai klydo, o puikiai dvikovą pradėję „Zarasai“ šią situaciją išnaudoję maksimaliai po 6 Andriaus Steponavičiaus taško pabėgo į priekį 13:5.

Matydami, kad reikia gerinti žaidimą prie varžovų krepšio „Tores“ vyrai iškart paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Komandai reikėjo gerinti kovą dėl atšokusių kamuolių puolime bei pagauti sau įprastą ritmą rengiant išpuolius prie „Zarasų“ krepšio.

Po trumpo pasitarimo „Tores“ surengė pirmąją ataką per Eriką Augūną ir po „centro“ vieno taiklaus baudos metimo priartėjo 6:13. „Zarasai“ puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau prametę 4 baudos metimus iš eilės nepasinaudojo puikia proga dar labiau padidinti persvarą. Po Migliaus Dambrausko ir Andriaus Predkelio metimų antrą galimybę pabėgti ežerų krašto atstovai išnaudojo ir pirmojo kėlinio gale pirmavo 18:6.

Ilgą laiką tolimus metimus pro šalį metę ir daug kamuolių praradę „Tores“ savo prastą padėtį dar spėjo pataisyti nesibaigus ketvirčio laikui, kai spurtavo 5:0 (11:18). Gerą atkarpą kėlinio gale sužaidė Aleksandr Lipnevič varžovų klaidas vertęs taškais.

Antrą kėlinį „Tores“ pradėjo nuo drausmingos gynybos. Vieša paslaptis, kad šios komandos žaidimas puolime visada priklauso nuo to kaip sekasi padirbėti po savuoju krepšiu. Tolimi metimai komandai toliau nekrito, tačiau surengusi kelias greitas atakas ji sumažino atsilikimą iki 3 taškų 18:21. Po dar vienos kontratakos kurią metimu iš po krepšio baigė Aleksandr Lipnevič „Zarasai“ pirmavo vos tašku 21:20 ir tai iškart juos privertė surengti trumpą pasitarimą.

„Zarasai“ pirmą kėlinį žaidę drausmingai ėmė vis dažniau prarasti kamuolius, o tai žaidžiant su tokia komanda kaip „Tores“ niekada nieko gero nežada. Andrius Predkelis kritiniu momentu pataikė kelis reikalingus metimus ir taip neleido visiškai įsisiautėti aikštelėje Aleksandr Lipnevič vedamai „Tores“ komandai. Pastarasis gynėjas pataikė reikalingą tritaškį po kurio stebint žaidėjo emocijas galima buvo suprasti, kad jis dvikovai pasiruošęs puikiai ir yra pasirengęs varžovams suteikti didelį skausmą. Vienas iš devintą sezoną lygoje žaidžiančios ekipos simbolių aikštelėje vėl priminė tą mažai kam žinomą jaunuolį iš Sudervės kuris geriausiais komandos laikais už galvų vertė griebtis labiau mėgėjų krepšinyje žinomus oponentus.

Gynėjo ranka įkaito, po dar vieno jo tritaškio „Tores“ įsiveržė į priekį 26:25. Pora metimų pataikęs Andrius Predkelis grąžino persvarą „Zarasams“ 29:26 ir gavo labai reikalingų poilsio minučių, o be jo likę komandos draugai pakankamai pasitikėjo savo jėgomis ir ketvirtį baigė taikliu tritaškiu 32:26.

Po didžiosios pertraukos Andrius Predkelis tolimu metimu padidino „Zarasų“ persvarą iki 9 taškų 35:26. Aleksandr Lipnevič sulaukė vis didesnio varžovų gynybos dėmesio, žaisti per „centrus“ galimybių taip pat nebuvo, todėl „Tores“ kolektyvui reikėjo rasti naujų opcijų renkant taškus. Komandos vedliu šiame ketvirtyje tapo Viktoras Azarkovas, kuriam pavyko sėkmingai rinkti taškus.

„Zarasų“ atakų metu kamuolys judėjo fantastiškai, tačiau laisvi likę krepšininkai vis dažniau mėtė pro šalį. Komanda neišnaudojo kelių 100% progų ir lygaus kėlinio gale visiškai prarado rungtynių kontrolę. Iki trečio kėlinio pabaigos aikštelėje vietos neradęs Jaroslav Dombrovski pataikė psichologiškai reikalingą tritaškį ir kaip reikalas į priekį emociškai pastūmėjo „Tores“ klubą kėlinį baigusį taikliu tritaškiu su sirena 41:44 (pasižymėjo Viktoras Azarkovas).

Po to kai varžovai galingai baigė trečią ketvirtį „Zarasų“ bėdos tuo nesibaigė, nes „Tores“ lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 10:0 ir pabėgo į priekį 51:44. Po Andriaus Predkelio dvitaškio ežerų krašto atstovai priartėjo 46:51, o užtikrintai kėlinį pradėjusių „Tores“ žaidime vėl pasipylė klaidos. Drausmės trūkumas, skuboti tolimi metimai lėmė, kad komanda lemiamu rungtynių fazėje atsidūrė duobėje, o „Zarasai“ spurtavę 8:0 grįžo į priekį 52:51.

Gelbėdami padėtį „Tores“ paprašė minutės pertraukėlės. Įtampa rungtynių gale ėmė kaustyti abiejų komandų krepšininus, tačiau „Zarasų“ klaida pasinaudojęs Viktoras Azarkovas greitos atakos metu išvedė „Tores“ į priekį 53:52. Kaip paaiškėjo vėliau būtent šis gynėjo metimas ir atnešė pergalę pastarajai komandai.

Po minutės pertraukėlės „Zarasai“ nesurengė rezultatyvios atakos, tačiau gynyboje komanda atidirbo maksimaliai ir neleido „Tores“ komandai per 24 sekundes surengti atakos. Turėdami lemiamos atakos galimybę lygos antramečiai surengė pasitarimą.

Po minutės pertraukėlės „Zarasams“ reikėjo vieno taiklaus metimo, tačiau gerai suveikusi varžovų gynyba neleido tinkamai pradėti atakos, kamuolį sugavęs Deividas Šaltis metė skubotą metimą, o kamuolį dar spėjęs atkovoti Andrius Predkelis atakavo paskutinę rungtynių sekundę ir jo metimas buvo per trumpas.

„Tores“ komanda išnaudojo didesnę patirtį. „Zarasų“ komandai šį kartą labai smarkiai trūko tokio patyrusio žaidėjo kaip Kęstutis Bagdanavičius, kuris patyręs piršto traumą šią dvikvovą buvo priverstas neramiai stebėti nuo suolo, net neužsivilkęs sportinės aprangos.

Nepaisant didelio klaidų skaičiaus (abi komandos suklydo 40 kartų) šios pusfinalio rungtynės buvo labai įdomios ir intriguojančios, o „Tores“ į finalą žengė net ir beviltiškai pralaimėję kovą dėl atšokusių kamuolių (27-46).

„Tores“ komandai kuri 2009/2010 metų sezoną baigė su bronziniais medaliais pagrindiniame turnyre tai bus jau antrasis „šalutinio“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turnyro finalas. Komanda 47:34 įveikusi „BC Kibirus“ į TOP8 nepatekusioms komandoms skirtą turnyrą laimėjo 2011/2012 metų sezone.

„Zarasai“ MAŽOSIOS taurės rungtynėse dėl 3-4 vietų kovos su antrą pusfinalį taip pat dramatiškai pralaimėjusiais „MF“ krepšininkais. Bet kuriai iš šių komandų trečia vieta bus didelė šventė, todėl įdomios kovos čia tikrai galima sulaukti.

„Tores“: Viktoras Azarkovas 21, Aleksandr Lipnevič 15 / „Zarasai“: Andrius Predkelis 22, Miglius Dambrauskas 14;

„TG Sokol“ – „MF“ 60:57 (11:8; 18:17; 14:18; 17:14)

„TG Sokol“ po metų pertraukos grįžo į „šalutinio“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turnyro finalą kur jėgas išbandys su gerai pažystama „Tores“ komanda. Įdomu tai, kad visos trys seniausiai lygoje žaidžiančios komandos („TG Sokol“, „Tores“ bei „Broliai Šaunuoliai“) finalų dieną turės galimybę pakovoti dėl aukso ir garantuotai papildys savo trofėjų kolekciją vienos ar kitos spalvos medaliais.

Po Vladimir Kiseliov 4 taškų be atsako „TG Sokol“ jau rungtynių pradžioje pabėgo į priekį, nors komandai velniškai nesisekė pataikyti iš toli jos gynyba veikė be priekaištų kas lėmė, kad „MF“ per pirmas 4 rungtynių minutes turėjo vos vieną ataką kurios metu galėjo atlikti laisvą metimą. Ilgą laiką beviltiškai prie varžovų krepšio atrodę pirmuosius taškus pelnė tik įpusėjus ketvirčiui, kai vieną baudos metimą realizavo Julius Ščipokas 1:4. Po šio gynėjo antros sėkmingos atakos rezultatas tapo lygus 4:4.

„TG Sokol“ žaidimas antroje pirmojo ketvirčio pusėjo ir toliau buvo labai statiškas, keturi žaidėjai laukdavo perdavimo prie tritaškio linijos, o Vladimir Kiseliov bandymai centruoti buvo nutraukiami „MF“ krepšininkų sudvigubintos gynybos. Abiems komandoms prastokas kėlinys puolime baigėsi „TG Sokol“ komandai turint 3 taškų persvarą 11:8.

Antrajame kėlinyje komandos ėmė žaisti žymiai efektyviau, o „TG Sokol“ vis dažniau pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių puolime. Per 10 minučių didelių žygių nematėme, todėl rungtynėms artėjant prie didžiosios pertraukos „TG Sokol“ po Valdemar Smilgin dvitaškio vis dar išlaikė persvarą savo rankose 29:22. „MF“ komandai surengus paskutinę ataką puikiai suvaikščiojęs kamuolys atsidūrė Dominyko Stankevičiaus rankose. Puolėjas pasižymėjo tritaškiu ir sumažino studentų atsilikimą iki 4 taškų.

Po didžiosios pertraukos vis ryškiau aikštelėje buvo galima įžvelgti Juliaus Ščipoko pranašumą mikro dvikovoje su 53 taškus tarpusavio rungtynėse TOP16 etape surinkusiu Nerijumi Pigaga, tačiau bent jau kėlinio pradžia sėkmingesnė dar buvo „sakalams“. Įsibėgėjus trečio ketvirčio laikui pastaroji komanda prarado iniciatyvą, nusileido varžovams kovingumu kovojant dėl atšokusių kamuolių bei labai prastai pataikė. Paulius Andrijausko ir Juliaus Ščipoko puikaus darbo dėka „MF“ atgijo ir per visą kėlinį leidę vos kartą kontratakuoti varžovams išlygino rezultatą 43:43.

Jei pirmą ir trečią kėlinį aktyviau pradėjo „TG Sokol“ tai lemiamo ketvirčio pradžioje viskas buvo priešingai. „MF“ netik sėkmingai rinko taškus, tačiau ir demonstravo labai patikimą gynybą 47:43. Po Valdemar Smilgin tritaškio „sakalai“ priartėjo 46:47, tačiau po kelių klaidų Julius Ščipokas smeigė tritaškį ir dar kartą grąžino studentams saugesnę persvarą 50:46. „TG Sokol“ praradę iniciatyvą ėmė skubėti puolime, trumpos atakos baigdavosi netaikliais metimais, tą pajutę „MF“ surengė kelias atakas per Paulių Andrijauską ir įgijo 7 taškų persvarą.

Įtemptų rungtynių gale „MF“ pirmavo 55:52. Agresyviau sužaidę „sakalai“ spurtavo 4:0 ir įsiveržė į priekį 56:55. Julius Ščipokas kritiniu momentu ėmėsi iniciatyvos ir pataikęs metimą iš vidutinio nuotolio grąžino į priekį 57:56 „MF“. Sekančios atakos metu į priekį studentus tempęs gynėjas užsidirbo kvailą pražangą, o jo oponentas Nerijus Pigaga pataikė du baudos metimus 58:57. Po „MF“ paprašytos minutės pertraukėlės ryškiausiai šioje dvikovoje žibėjęs krepšininkas pora kartų išmaudė gynyboje pasiklydusį Nerijų Pigagą, tačiau jam nepavyko surengti rezultatyvios atakos. „MF“ prasižengė prieš Valdemar Kiseliov kovodami dėl atšokusio kamuolio, o neblogas rungtynes sužaidęs „sakalų“ vidurio puolėjas baudos metimais padidino savo ekipos persvarą iki trijų taškų 60:57.

„MF“ po minutės pertraukėlės bandė gelbėtis, tačiau pirmas bandymas baigėsi Karol Ruselevič taktine pražanga prieš Julių Ščipoką, o antruoju mėginimu studentai sunkiai išsimetė kamuolį kurį pagavęs Andrius Misiūrą buvo priverstas mesti desperatišką metimą.

„MF“ pusfinalyje buvo arti sensacijos, tačiau prasta atkarpa dvikovos pabaigoje lėmė, kad „TG Sokol“ šį sezoną šventė antrą pergalę tarpusavio rungtynėse (pirmos rungtynės TOP16 etape buvo laimėtos 100:79).

„TG Sokol“ finale dėl MAŽOSIOS taurės kovos su „Tores“, abi komandos puikiai pažysta viena kitą, o šį sezoną tarpusavio rungtynėse „sakalai“ būsimus varžovus įveikė net 85:48. Nuo pirmajame etape vykusių rungtynių praėjo nemažai laiko, o skirtinomis trajektorijomis judančios komandų žaidimo kreivės sezono finiše leidžia tikėtis gero reginio. Šalčininkų rajono vicečempionai prieš „Tores“ laimėjo paskutines 3 SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS dvikovas, tačiau bendras pergalių – pralaimėjimų balansas dar vis komandos varžovų pusėje 4-3.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga 15, Karol Ruselevič 14, Vladimir Kiseliov ir Valdemar Smilgin po 13 / „MF“: Julius Ščipokas 19, Paulius Andrijauskas 13;