Ketvirfinalių apžvalga: Aiškios pusfinalių poros!!!

Po atsakomųjų ketvirtfinalio etapo rungtynių paaiškėjo, kad dėl vietos „DIDŽIOSIOS“ taurės finale kovos „Broliai Šaunuoliai“ – „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ bei „KK Riešė“ – „Ginio Pajėgos“. Į „MAŽOSIOS“ taurės finalo ketvertą pateko „MF“, „TG Sokol“, „Zarasai“ ir „Tores“.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato antrosios ketvirtfinalių dienos rungtynių apžvalgas, simbolinį geriausiųjų žaidėjų penketuką bei dienos (04.23) rekordų suvestinę.

DIDŽIOJI TAURĖ

BROLIAI ŠAUNUOLIAI – O.P.A. 72:44 (2-0)

Pirmą dvikovą laimėję 87:60 „Broliai Šaunuoliai“ savo pranašumą įrodė ir antrą kartą 72:44, palikdami šį sezoną pirmą kartą per komandos istoriją į pirmą aštuntuką patekusią „O.P.A.“ už finalo ketverto borto.

Antrasis „Brolių Šaunuolių“ susidūrimas su „O.P.A.“ prasidėjo žaidimu taškas į tašką, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui poros favoritai buvo pasiekę vos 3 taškų persvarą 11:8. Emocingai į įvykius aikštelėje nuo pat rungynių pradžios regavusio „O.P.A.“ veterano Pauliaus Bodindorfo „pastangomis“ keli jo bičiuliai aikštelėje ėmė rūpintis teisėjų švilpukais labiau nei gynyba, o tuo iškart pasinaudoję „Broliai Šaunuoliai“ kėlinį laimėjo 18:12.

Sužaidus dvi minutes antrajame kėlinyje „Broliai Šaunuoliai“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą 26:16. Per likusias 8 minutes iki didžiosios pertraukos „O.P.A.“ surengė vos vieną rezultatyvę ataką kai dvitaškiu pasižymėjo Donatas Strakšys. Daugiau nei 5 minutes varžovams taškų pelnyti neleidę „Broliai Šaunuoliai“ įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 31:18.

Po didžiosios pertraukos komandų žaidime didelių pokyčiu neįvyko, o tai leido „Broliams Šaunuoliams“ išlaikyti 10-13 taškų persvarą. Po Dariaus Dūdėno 6-tojo taško „Broliai Šaunuoliai“ pirmavo 44:30, tačiau prasidėjus 26 dvikovos minutei „O.P.A.“ atgijo, pataikė kelis labai svarbius tritaškius ir sumažino savo deficitą iki 6 taškų (38:44).

Lemiamo ketvirčio pradžioje „O.P.A.“ po Artūro Pūkio dvitaškio jau buvo pelniusi 10 taškų be atsako 40:44. „Brolius Šaunuolius“ kritiniu momentu iš duobės ėmė traukti kas ir turėtų, komandos lyderiai. Dariaus Jovaišos ir Dariaus Dūdėno duetas smaginosi varžovų aikštelės pusėje ir jų dėka komanda sužaidus vos 2 minutes šiame ketvirtyje susigrąžino dviženklį pranašumą 53:42. Po Pauliaus Bodindorfo dvitaškio kurį jis pelnė po „Brolių Šaunuolių“ klaidos „O.P.A.“ deficitas sumenko iki 9 taškų, tačiau nuo to laiko veteranui ir jo komandos draugams neliko nieko kito kaip stebėti vis toliau tolstančius varžovus. Į antrą iš eilės finalo ketvertą išsiruošę broliai pasinaudojo varžovų klaidomis dvikovą baigė spurtu 17:0 ir po trečiojo šiose rungtynėse Manto Kazlausko dėjimo šventė pergalę 72:44. Pirmas rungtynes laimėję 27 taškais „Broliai Šaunuoliai“ antrą pergalę pasiekė vienu tašku didesniu skirtumu.

„O.P.A.“ šiose rungtynėse suklydo 22 kartus po kurių varžovai surinko 19 lengvų taškų, tačiau klaidos nebuvo tas faktorius kuris nulėmė ekipos nesėkmę. „Broliai Šaunuoliai“ patys prarado 24 kamuolius, o „O.P.A.“ po jų uždirbo 16 taškų.

Į pusfinalį žengusi komanda vėl išnaudojo ilgesnį savo suolą, rungynėms registravusi 10 žaidėjų. „O.P.A.“ komandai rimčiau sukovoti su geriau pasirengusiais varžovais ketvirtfinalio etape trukdė maža rotacija bei nuolatinės diskusijos su rungtynių arbitrais, nors galutinis 55 taškų „Brolių Šaunuolių“ per dvi rungtynes susikrautas pranašumas tikrai neatspindi to kas vykdavo šių komandų rungtynėse. „O.P.A.“ abu kartus kovojo garbingai, kol daugeliui žaidėjų pavargus pasipildavo klaidos ir netaiklių metimų serijos, o protingai žaidę varžovai to tik ir laukdavo.

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 18, Laurynas Ralys 16 (10 atk. kam.), Mantas Kazlauskas 15, Darius Jovaiša 10;

„O.P.A.“: Evaldas Pieslys 12;

GINIO PAJĖGOS – ŠKK ŠNAPIAI 52:47 (2-0)

Po pirmųjų rungtynių poros favoritais laikyta „ŠKK Šnapių“ komanda įgijo 15-kos taškų deficitą, tačiau kaip ir buvo galima tikėtis tai ramaus gyvenimo „Ginio Pajėgoms“ dar negarantavo.

Į dvikovą svarstykles nusvėrę savo naudai lygos naujokai atvyko be 31 tašką pirmosiose rungynėse surinkusio Dominyko Rakausko, kas iškart leido suprasti, kad be vieno iš savo lyderių likusi komanda gali turėti labai rimtų bėdų.

Sužaidus 4 minutes pirmajame kėlinyje po Karolio Bagdono dvitaškio „ŠKK Šnapiai“ pabėgo 8:2, tačiau tuoj pat Justas Aršauskas sukūrė puikią progą Valdemar Lodziato metimui, o Domantas Žičkus pridėjo dar 5 taškus be atsako sumažindamas „Ginio Pajėgų“ atsilikimą iki minimumo. Ketvirčio gale aukštaūgiai „ŠKK Šnapiams“ grąžino 6 taškų persvarą, tačiau „Ginio Pajėgos“ surengė rezultatyvią ataką, kuri baigėsi tritaškiu ir tą persvarą sumažino per pusę 12:15.

Antrojo kėlinio pradžioje kurį laiką iniciatyva priklausė „ŠKK Šnapiams“, tačiau 11-tą savo tašką per 13 minučių pelnęs Domantas Žičkus taikiu tritaškiu pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė „Ginio Pajėgas“ į priekį 19:18. „ŠKK Šnapiai“ ilgai būti priekyje varžovams neleido ir po Tado Gimžausko tritaškio vėl įsiveržė į priekį 21:19. Justui Aršauskui pelnius pirmuosius taškus rezultatas tapo lygus 21:21, tačiau tada Martynas Rakauskas prisiminė, kad pusfinalyje jo jau laukia buvusi komanda („KK Riešė“) bei pelnęs 5 taškus leido šnapiams nutolti 28:21. Per likusį laiką (4 minutes) „Ginio Pajėgos“ buvo priartėjusios per 5 taškus, tačiau kėlinio gale Džiugas Vaitkus vėl padidino „ŠKK Šnapių“ persvarą iki 7 taškų 30:23.

Spurtas 7:0 kurį trečio kėlinio antroje pusėje šnapiams suorganizavo Martynas Rakauskas buvo didžiausias šiose rungtynėse.

Po didžiosios pertraukos „Ginio Pajėgos“ toliau klimpo, o prasidėjus 26 dvikovos minutei Algirdo Macijausko dvitaškis leido varžovams įgyti rekordinę 10 taškų persvarą 40:30. Per likusį kėlinio laiką „Ginio Pajėgų“ vyrai puolime žaidė labai agresyviai ir daugiausiai baudos metimų dėka prieš lemiamą šių rungtynių kėlinį sumažino savo deficitą iki 6 taškų 37:43.

Šių rungtynių atradimu tapęs lengvasis „Ginio Pajėgų“ krašto puolėjas Raimond Pševodski lemiamo ketvirčio pradžioje pelnė jau 13-tą savo tašką, po jo dvitaškio komandos deficitas siekė vos 4 taškų ribą. Spurtas kurį pradėjo šis puolėjas baigėsi 7:0. Po jo „Ginio Pajėgos“ iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms pirmavo 44:43.

Iki susitikomo pabaigos likus 3 minutėms ir 8 sekundėms Martynas Rakauskas dar kartą išvedė „ŠKK Šnapius“ į priekį 47:46.

Valdemar Lodziato grąžinus persvarą 48:47 „Ginio Pajėgoms“ jų varžovai atsidūrė sunkioje būsenoje. Pusfinalis jau buvo nuplaukęs, o dabar iš rankų ėmė slysti ir pergalė atsakomosiose rungtynėse. Algirdas Macijauskas prametė kaip oras reikalingą tritaškį, Tadas Gimžauskas užsidirbo techninę pražangą, kuri brendo jau nuo to rungtynių momento kai varžovai panaikino 10-ties taškų persvarą.

Domantas Žičkus pataikė baudos metimą 49:47, o jo komandai surengus ekstrą ataką dar kartą kamuolys atsidūrė jo rankose. Algirdas Macijauskas pažeidė taisykles penktą kartą, leisdamas varžovų lyderiui kuris šiose rungtynėse prametė 18 metimų (pelnė 16 taškų) dar kartą mesti baudos metimus. Po antrojo taiklaus „Ginio Pajėgų“ persvara šoktelėjo iki 3 taškų. Dvikovos gale „ŠKK Šnapiai“ dar bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau jų laisvas kaip skendo, taip ir nuskendo. Po rungtynių didvyriu tapusio Raimond Pševodski 15-tojo taško į pusfinalį patekę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai priekyje buvę vos 4 dvikovos minutes įgijo rekordinę 5 taškų persvarą 52:47.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 16 (4/22 metimai), Raimondas Pševodski 15, Valdemar Lodziato 12;

„ŠKK Šnapiai“: Martynas Rakauskas 13 (11 atk. kam.), Karolis Bagdonas 12;

KK RIEŠĖ – IŠVIEN 127:80 (2-0)

Vieni iš šio sezono favoritų pirmąją ketvirtfinalio etapo akistatą laimėjo 141:84 ir vietą pusfinalyje užsitikrino dar balandžio 9 dieną. Tiek „KK Riešei“ kuri finalo ketverte dalyvaus antrus metus iš eilės, tiek sezoną baigusiems „Išvien“ antrosios šio etapo rungtynės buvo tarytum formalumas.

„KK Riešės“ šešetuke pirmas rungtynes žaidusį Žymantą Armoną pakeitė iš saulėtos Ispanijos parskridęs Žygimantas Kosarevas, „Išvien“ komandoje pasirodė pirmas rungtynes praleidęs komandos lyderis Martynas Rimkus (16 tšk., 16,86 atk. kam., 26,29 naud. balai.).

Skirtingo rango komandų dvikova prasidėjo Dominyko Palšio tritaškiu 3:0, sužaidus daugiau nei minutę komandas skyrė vos taškas 5:4, tačiau vėliau „KK Riešė“ įsibėgėjo jau po pirmųjų 10 minučių pabėgo sau įprastu greičiu 39:20.

Antrą kėlinį reguliaraus sezono nugalėtojai pradėjo spurtu 17:0 (53:20), o įpusėjus rungtynėms jau pirmavo 70:31.

Po didžiosios pertraukos „Išvien“ pagerino savo puolimą. Prie pokyčių labiausiai prisidėjo per trečią kėlinį 13-ka taškų iš 21 pelnę broliai Ovidijus ir Eimantas Kriaunaičiai. Prasidėjus paskutinei šio ketvirčio minutei Žygimantas Kosarevas eilinę „KK Riešės“ greitą ataką baigė dvitaškiu iš po krepšio leisdamas savo komandai vėl pelnyti 100-tą taškų ir pasiekti didžiausią persvarą šiose rungtynėse 100:50.

Kėlinio pabaigoje Eimantas Kriaunaitis pasižymėjo dvitaškiu 52:100, o jo komanda pelniusi dar 7 taškus be atsako ketvirtojo ketvirčio pradžioje sužaidė geriausią atkarpą šioje serijoje (9:0) 59:100. Per likusį laiką šiose rungtynėse „KK Riešė“ rūpinosi savais reikalais, bet ne gynyba. Situaciją išnaudoję „Išvien“ 28:27 laimėjo vienintelį kėlinį iš aštuonių kurie vyko šiame etape.

„Išvien“ šį kartą dažniau klydo (23 prieš 19 klaidų pirmosiose rungtynėse), varžovai iš šių klaidų gavo 26 pigius taškus, dar 65 taškus „KK Riešė“ surinko greitų atakų metu.

Vos tris dvitaškius (19/21) prametęs Viktoras Asačiovas šiose rungtynėse pelnė 40 taškų, atkovojo 22 atšokusius kamuolius ir viso surinko 61 naudingumo balą. Visgi po rungtynių daugiau dėmesio sulaukė ne balandžio mėnesio geriausias lygos krepšininkas, o jo komandos draugas Mantvydas Staniulis, kuris šiose rungtynėse metė vos vieną metimą (0/1 tritaškiai), atkovojo 15 atšokusių kamuolių ir atliko net 40 (!) rezultatyvių perdavimų. Buvęs lygos rekordas kurį 2012 m. pasiekė Gintaras Plytnikas buvo permuštas 11 perdavimų. Per pirmąjį kėlinį Mantvydas Staniulis atliko 8 assistus, po trijų turėjo jau 28, o 32 dvikovos minutę jau buvo pasiekęs naują lygos rekordą (30), tačiau tuo neapsiribojo ir dar pridėjo 10.

„KK Riešė“: Viktoras Asačiovas 40 (19/21 dvitaškiai, 22 atk. kam.), Deimantas Pavlovskis 31, Lukas Motiejūnas ir Žygimantas Kosarevas po 20, Dominykas Palšis 16 (10 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 0 (15 atk. kam., 40 rez. perd.);

„Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis 25, Eimantas Kriaunaitis 20, Martynas Rimkus 16 (23 atk. kam.), Nikita Demčuk 12;

NEGERI – REAKTORIAUS SMOGIKAI – VEZUMALKAS.LT 54:70 (0-2)

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ po pirmų rungtynių turėdami 12-kos taškų kapitalą nerizikavo ir į atsakomasias rungtynes atvyko beveik optimaliausios sudėties.

Rungtynės prasidėjo neeiliniu įvykiu, Povilas Kaminskas pataikė pirmąjį savo tritaškį šį sezoną (1/3) ir išvedė „Negerų“ komandą į priekį 3:0. Po minutės rezultatas tapo lygus 4:4, o visai netrukus „smogikai“ pabėgo 8:4. Įpusėjus nerezultatyviam ketvirčiui po Povilo Kaminsko baudos metimų „Negeri“ sumažino atsilikimą 6:8, o kėlinį baigė atsilikdami tais pačiais 2 taškais 8:10.

Antrąjį kėlinį užtikrintai pradėję čempionai spurtavo 8:0 (18:8) ir tai buvo jų sėkmingiausia atkarpa šiose rungtynėse. Spurto metu 6 iš 8 taškų pelnė „centras“ Ignas Juškevičius nedeginęs komandos draugų rezultatyvių perdavimų.

„Negeri“ kėliniui artėjant prie pabaigos pataikė kelis gyvybiškai svarbius metimus, tačiau galingai puolę „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ net ir tada kai tritaškį pataikė Arnoldas Juchnevičius vis dar turėjo 16-kos taškų pranašumą 31:16.

Po didžiosios pertraukos „Negerų“ kančios gynyboje nesibaigė, nes šalia per pirmą rungtynių pusę 14 taškų (14/31) surinkusio Igno Juškevičiaus atsirado ir daugiau puolime grėsmę keliančių žaidėjų.

Prasidėjus 24 dvikovos minutei į 7 finalo ketvertą skriejantys čempionai jau turėjo 24 taškų (rekordinę) persvarą 41:17, o kėlinį baigė pirmaudami 52:33.

Paskutinis „Negerų“ kėlinys 2016/2017 metų sezone prasidėjo varžovų tritaškiu (pasižymėjo Tomas Grybauskas) 55:33. Netrukus du tritaškius smeigė Giedrius Kvakšys, vieną pridėjo Gediminas Mateika taip leisdami savo komandai priartėti 42:57. Kovą dėl atšokusių kamuolių pagerinusi pastaroji komanda oriai laikėsi iki pat rungtynių pabaigos varžovams taip ir neleisdama dar kartą pabėgti 54:70.

„Negeri“ abu kartus pelnė 54 taškus kas yra net 13,30 taško mažiau nei komandos sezono vidurkis. Komanda į „smogikų“ krepšį sumetė tik 36,76 procentus dvitaškių ir 32,61 procentą tolimų metimų bei gana ženkliai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 62-97. Poros favoritai eilinį kartą žengė į pusfinalį, o „Negeri“ ir vėl užsirovė ant varžovo kuris yra nepats švelniausias kai jį nuo finalo ketverto skiria pora rungtynių.

„Negeri“: Gediminas Astrauskas ir Arnoldas Juchnevičius po 11;

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Ignas Juškevičius 22 (13 atk. kam.), Tomas Grybauskas 15;

MAŽOJI TAURĖ

BURKALIFA.EU – TORES 65:68 (0-2)

Šios poros pirmosios ketvirtfinalio etapo rungtynės, buvo atkakliausios ir įdomiausios. Lygos senbuviai „Tores“ pasinaudojo dvikovos gale varžovų grubia klaida gynyboje ir išplėšė pergalę 77:76. Tai, kad „Burkalifa.eu“ pirmosiose rungtynėse vertėsi be Nerijaus Jozonio bei Ugniaus Stulginsko leido tikėtis, kad būtent ši komanda savo naudai įvykius pakreips atsakomosiose rungtynėse. Visgi „Tores“ komanda su charakteriu. Jau 9 vietą sezoną lygoje leidžiantis kolektyvas puikiai pasiruošė dvikovai ir rungtynių pradžioje parodė, kad jiems ant visų prognozių nusispjauti.

„Tores“ rungtynių pradžioje po Eriko Augūno metimo greitos atakos metu įsiveržė į priekį 4:0. Ugnius Stulginskas pasižymėjęs tritaškiu greitai sumažino atsilikimą 3:4, tačiau patyrę SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS vilkai spurtavo 7:0 (10:3), o sužaidus 3 minutes jau savo rankose turėjo dviženklę persvarą 14:4. „Burkalifa.eu“ bėdos pirmajame kėlinyje po kelių varžovų spurtų nesibaigė Aleksandr Lipnevič ir Darek Orševski smeigė po tritaškį leisdami savo komandai nutolti 20:4. Pirmą kėlinį „Tores“ laimėjo 20:10 po to kai 6 savo pirmuosius taškus pelnė varžovų lyderis Nerijus Jozonis.

Pirmojo kėlinio gale atsitiesę „Burkalifa.eu“ krepšininkai geriau pradėjo ir antrąjį. Po Dominyko Garucko tritaškio „Tores“ pranašumas ištirpo iki 7 taškų 20:13. Pastarosios komandos puolimui įstrigus „Burkalifa.eu“ laikėsi puikiai, tačiau vos tik varžovai sugebėdavo kokybiškai įžaisti kamuolį ekipos gynyba susidurdavo su rimtais sunkumais. Po 20 minučių komandas skyrė 8 taškai 33:25, po to kai kėlinio gale Dominykas Garuckas vėl pasižymėjo tritaškiu.

Po didžiosios pertraukos „Tores“ greitai pabėgo 38:25, o po po dar 2 rungtynių minučių komandas vėl skyrė 16-ka taškų 43:27. „Burkalifa.eu“ puolime darėsi vis pavojingesnė, tačiau vos tik komanda surengdavo sėkmingą ataką „Tores“ vienu ar kitu būdu taip pat atsakydavo taškais. Ilgą laiką šį sezoną lygoje debiutavusios komandos deficitas sukosi ties 16-kos taškų atžyma, tačiau pačioje kėlinio pabaigoje „Burkalifa.eu“ vis dažniau šeimininkavo po „Tores“ krepšiu ir prieš lemiamą kėlinį deficitą sumažino iki 13-kos taškų 44:57.

Nuo pat rungtynių pradžios pirmavusi „Tores“ ketvirtajame kėlinyje pateko į rimtą duobę, o įsimėtęs Ugnius Stulginskas rungtynėms einant į pabaigą sumažino poros favoritais laikytos komandos atsilikimą iki 4 taškų 58:62.

Po minutės pertraukėlės kurios paprašė „Burkalifa.eu“ Ugnius Stulginskas pataikė dvitaškį 65:66, o jo komanda turėdama vos vieną komandinę pražangą nutarė paspausti varžovus. „Tores“ sėkmingai įveikę spaudimo bangą persivarė kamuolį į puolimo zoną, tada sekė 4 iš eilės  „Burkalifa.eu“ komandos krepšininkų pražangos kol galiausiai prie baudos metimų linijos stojo Viktoras Azarkovas. Gynėjas pataikė tik pirmąjį metimą 67:65, tačiau jo komandos draugai atkovojo kamuolį. Po dar vienos „Burkalifa.eu“ komandos pražangos pastarasis „Tores“ gynėjas dar kartą metė baudas, pagal prieš keliolika sekundžių vykusį scenarijų. Viktoras Azarkovas pirmą baudos metimą pataikė, antrą prametė 68:65.

„Burkalifa.eu“ atkovojusi kamuolį turėjo laiko savo atakai, tačiau dvikovos gale Dominykas Garuckas nepataikė tritaškio. Jeigu prieš dvikovos pradžią atrodė, kad 1 taško pranašumas kurį po pirmųjų rungtynių „Tores“ nieko nelems, viskas buvo pakrypę taip, kad tas vienas taškas galėjo virsti auksiniu.

„Burkalifa.eu“ turėjo šansą, tačiau juo nepasinaudojo. Komanda už kovingumą šį sezoną jau turėjo pelnyti varžovų pagarbą, o išlaikiusi pagrindinius krepšininkus bei sustiprinusi savo gynėjų grandį kitais metais tikrai galėtų kovoti dėl dar aukštesnių pozicijų. Sezono pradžioje tolimi metimai buvo komandos achilo kulnas, tačiau sezono finiše per paskutines 6 dvikovas komanda jau pataikė po 9 metimus per kiekvieną dvikovą. Visgi be nominalaus įžaidėjo beveik visą sezoną žaidusi komanda ketvirtfinalyje susidūrusi su kieta „Tores“ gynyba turėjo bėdų įžaisadama kamuolį ir per dvikovą prarasdavo po 17,50 kamuolio. Toks klaidų skaičius „Tores“ komandai kuri per rungtynes perima po 12,40 kamuolio (2 vieta lygoje) buvo tarytum velykinė dovanėlė.

Įdomu ir tai, kad per 18 rungtynių iki ketvirtfinalio etapo „Tores“ per vienas rungtynes buvo įmetę daugiausiai 8 tritaškius (tą padarė vos kartą). Akistatoje su „Burkalifa.eu“ kur „Tores“ sužibėjo tikslą pasiekdavo po 11 tolimo metimo per dvikovą, o tai reiškia, kad komanda tolimus metimus metusi 39,28 procentų taiklumu net 45,52 procentus visų savo taškų rinko tolimais metimais.

„Burkalifa.eu“: Nerijus Jozonis 26 (13 atk. kam.), Ugnius Stulginskas 24;

„Tores“: Erikas Augūnas 16 (11 atk. kam.), Aleksandr Lipnevič 12, Jaroslav Dombrovski 11;

MF – KK ALKANI 71:52 (2-0)

Po pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių saugią (21 taškas) persvarą susikrovę VU medicinos fakulteto studentai į atsakomasias rungtynes surizikavo atvykti be savo ryškiausios žvaigždės Juliaus Ščipoko ir toji rizika pasiteisino.

Rungtynes „MF“ pradėjo spurtu 10:0 kas reiškė, kad prastą „KK Alkanų“ situacija tapo dar prastesne net neįsbėgėjus pirmajam kėliniui. Pirmą ketvirtį studentai laimėjo 19:10, o „KK Alkani“ didžiąją dalį savo taškų kraičio surinko tik pačioje jo pabaigoje.

Po šalto dušo atsigavę „KK Alkani“ antrą kėlinį pradėjo pakankamai energingai ir prasidėjus 13 rungtynių minutei atsliko jau tik 5 taškais 16:21. Geresnis darbas puolime davė saldžių vaisių, tačiau įpusėjus ketvirčiui kai „MF“ padidino savo atakų greitį alkanų dantys ir nagai gynyboje vėl atšipo 29:16. Šio ketvirčio metu abiejų komandų žaidimas smarkiai bangavo, po prastos „MF“ atkarpos kėlinio gale „KK Alkani“ priartėjo 28:33.

Po didžiosios pertraukos Justo Ulecko vedami „KK Alkani“ užsikabino sumažindami skirtumą iki 4 taškų 33:37, o po Artūro Giedraičio 5 taškų priartėjo 38:41. Didžiąją dalį trečio ketvirčio laiko sąlygas diktavę alkani ketvirtį baigė su 4 taškų deficitu 45:49.

Ketvirto kėlinio pradžioje po Kęstučio Juonio dvitaškio rezultatas tapo lygus 49:49, tačiau kurį laiką strigę „MF“ krepšinkai vėl suaktyvino savo gynybą ir spurtavę 7:0 nutolo 56:49. Iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėms „KK Alkani“ atrodė išsikvėpę ir paskutinę savo atakarpą 2016/2017 metų sezone pralaimėjo 9:0 kai tritaškiu rungtynes baigė Domas Stankevičius 71:52.

TOP16 etape abi komandos turėjo rimtų problemų, tačiau „MAŽOSIOS“ taurės ketvirtfinalyje „MF“ sugebėjo išgelbėti savo sezoną ir pirmą kartą per komandos istorijoje varžysis dėl „šalutinio“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS turnyro apdovanojimų. „KK Alkani“ šiame etape vėl neišvengė prasto žaidėjų rungtynių lankymo kuris taip smarkiai komandą šiemet kamavo pirmą kartą per keturis metus. Komanda šį sezoną tolimus metimus realizuodavo 27,27 procentų taiklumu, tačiau ketvirtfinalio serijoje prieš „MF“ pataikė viso labo 18,37 procentus metimų. Nuo tolimų metimų priklausoma komanda dvikovose su „MF“ pelnydavo viso labo po 54,50 taško, o kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 97-70.

„MF“: Paulius Andrijauskas 20 (10 atk. kam.), Domas Stankevičius 17 (10 atk. kam.), Mindaugas Brusokas ir Tomas Balčius (10 atk. kam.) po 11;

„KK Alkani“: Justas Uleckas 18, Artūras Giedraitis 16;

TG SOKOL – BC KIBIRAI 73:49 (2-0)

„TG Sokol“ įveikė „BC Kibirus“ 157:100 ir su kaupu atsirevanšavo už pralaimėjimą 57:59 2015/2016 metų sezono „paguodos taurės“ finale. Pirmosiose rungtynėse „sakalus“ į priekį skraidino 32 taškus surinkęs Andrej Maisak, dar trys krepšininkai pelnė po 15 taškų, šį kartą sužibėjo Karol Ruselevič pelnęs 26 taškus taip net neleisdamas varžovams pajusti, kad komanda ketvirtfinalyje vertėsi be savo puolimo lyderio Nerijaus Pigagos (20,33 tšk.).

Rungtynes geriau pradėjo 33 taškų kapitalą į antrasias rungtynes atsinešę „TG Sokol“. Po 2 Karol Ruselevič tritaškių komanda iškarto spurtavo 6:0. Po Edgaro Binkio kuris buvo tuščias balandžio 9 dienos rungtynėse dvitaškio „BC Kibirai“ atsiliko 4:11, tačiau jokių opcijų gynyboje neradę ir toliau po Artur Tyščvič dvitaškio su pražanga bendroje dviejų rungtynių sumoje jau turėjo 50 taškų uodegą. Ji kėlinio gale 4:20 pailgėjo dar keliais taškais.

Sužaidus 13-ka minučių „BC Kibirai“ buvo pelnę viso labo 6 taškus, situacija kažkiek pasikeitė kai kelis metimus sugebėjo pataikyti Vytautas Kirlys. Pokyčiai buvo matomi tik vienoje aikštelės pusėje, todėl „TG Sokol“ ir toliau sėkmingai liedami prakaitą gynyboje įpusėjus rungtynėms pirmavo 39:17.

Po didžiosios pertraukos „TG Sokol“ dar spėjo sulaukti didesnio pasipriešinimo, tačiau blankiau nei tikėtasi ketvirtfinalio etape pasirodę „BC Kibirai“ ir antrą rungtynių dalį pralaimėjo 32:34.

„BC Kibirams“ paskutinės dvi 7-tojo jų sezono rungtynės buvo labai panašios statistiškai: pelnyta taškų 49 ir 51, pataikytą dvitaškių 14 (mesta 44 ir 42), mesta tritaškių 23 ir 24 (pataikyta 6 ir 5), atkovota kamuolių 36 – 38, suklysta 21 – 19.

„BC Kibirams“ sezonas baigtas, o „TG Sokol“ pusfinalyje ginklus surems su „MF“.

„TG Sokol“: Karol Ruselevič 26, Andrej Maisak 13, Artur Tyševič 12, Edgar Kolendo 10;

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 21, Simas Pauža 11 (11 atk. kam.);

SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Viktoras Asačiovas, „KK Riešė“:  Atletiškas dominuojančios „KK Riešės“ vidurio puolėjas dvikovoje su „Išvien“ (127:80) surinko 61 efektyvumo balą, kas yra 2 vienetais geresnis rezultatas nei šio sezono lygos rekordas kurį 2016 metų gruodį užfiksavo jo komandos bičiulis Gediminas Povilauskas (59 eff.). Viktoras Asačiovas šiose rungtynėse pelnė 40 taškų (19/21 dvitaškiai), atkovojo 22 atšokusius kamuolius, perėmė vieną kamuolį ir blokavo 3 varžovų metimus. Ketvirtfinalio etape po 35 taško, 18,50 atšokusio kamuolio ir 49 efektyvymo balus rinkęs „centras“ pripažintas antrosios ketvirtfinalių etapo dienos (04.23) geriausiu žaidėju. Varžovas „KK Riešei“ pakeliui į finalo ketvertą kliuvo nepats grėsmingiausias, tačiau skaičiai kuriuos rinko šis 203 cm ūgio atletas klaba patys už save.

Sunkusis krašto puolėjas: Paulius Andrijauskas, „MF“: Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Paulius Andrijauskas surinko 17 taškų ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių bei prie pergalės 78:57 nulėmusios šio etapo baigtį prisidėjo 21 naudingumo balu. Šį kartą sunkusis studentų krašto puolėjas dar kartą gerino savo sezono rodiklius, o jo komanda 71:52 vėl nepaliko jokių šansų „KK Alkaniems“. Paulius Andrijauskas atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse pelnė 20 taškų (8/13 dvitaškiai), atkovojo 10 atšokusių kamuolių, blokavo 3 varžovų  metimus ir surinko vienu naudingumo balu daugiau nei pirmosiose šio etapo rungtynėse (22). Puikus šio tvirtai sudėto vyruko žaidimas po abiem krepšiais leido „MF“ komandai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėti 51-28.

Lengvasis krašto puolėjas: Laurynas Ralys, „Broliai Šaunuoliai“: Į pusfinalį antrus metus patekę „Broliai Šaunuoliai“ 72:44 susitvarkė su „O.P.A.“, o puikias rungtynes sužaidęs komandos šio sezono debiutantas Laurynas Ralys šiose rungtynėse buvo arti asmeninio šio sezono efektyvumo balo rekordo (29). Puolėjas šiose rungtynėse pelnė 16-ka taškų (4/7 metimai iš žaidimo, 3/4 tritaškiai), atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, du kartus perėmė kamuolį, kartą suklydo bei blokavo vieną varžovų metimą. Viso lengvasis kraštas antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse surinko 28 efektyvumo balus. Šį sezoną Laurynas Ralys per 11 rungtynių, tik kartą nesurinko bent 12-kos taškų ir 11 naudingumo balų.

Atakuojantis gynėjas: Karol Ruselevič, „TG Sokol“: Pirmosiose rungtynėse su „BC Kibirais“ (84:51) rezultatyvumu išsiskyrė Andrej Maisak surinkęs 32 taškus, šį kartą 26 taškus pelnė asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą rekordą pagerinęs Karol Ruselevič, „sakalai“ vėl laimėjo užtikrintai 73:49 ir net nepajuto, kad abi šio etapo rungtynes praleido komandos puolimo lyderis Nerijus Pigaga (20,33 tšk.). Šį kartą „TG Sokol“ gynėjas žaidė netik rezultatyviai, tačiau ir labai naudingai, 24 efektyvumo balai yra jo sezono rekordas.

Įžaidėjas: Mantvydas Staniulis, „KK Riešė“: Rekordų medžiotojams iš Riešės ir antrosios ketvirtfinalio rungtynės su „Išvien“ tapo lengvu pasivaikščiojimu. „KK Riešė“ šventė pergalę 127:80, o komandos įžaidėjas Mantvydas Staniulis pagerino nuo 2012 metų gruodžio gyvavusį SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS rekordą kuris priklausė du kartus lygos čempionu tapusiam Gintarui Plytnikui (29 rez. perd.). Mantvydas Staniulis šiose rungtynėse taškų nepelnė, tačiau atkovojo 15 atšokusių kamuolių ir atliko 40 rezultatyvių perdavimų, vieną tritaškį prametęs talentas suklydo 7 kartus, tačiau rungtynes baigė su 47 efektyvumo balais, kas yra šio sezono jo asmeninis rekordas. Keli asmeniniai ir vienas lygos rekordas, magiškas pasirodymas jam garantavo vietą netik šiame penketuke, tačiau ir kuriam laikui leido pakilti į TOP10 pirmąją vietą pagal rezultatyvių perdavimų vidurkį (10,77).