Ketvirfinalių apžvalga: Kurios komandos viena koja pusfinalyje?

Sekmadienį, balandžio 9 dieną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE startavo „DIDŽIOSIOS“ ir „MAŽOSIOS“ taurės ketvirtfinalių etapas. Pažvelgus į rungtynių rezultatus galima diagnozuoti, kad „Reaktoriaus smogikai“ bei „Ginio Pajėgos“ į „DIDŽIOSIOS“ taurės pusfinalius įkėlė po koją, o „Broliai Šaunuoliai“ ir „KK Riešė“ abi.

„MAŽOSIOS“ taurės turnyre „Burkalifa.eu“ ir „Tores“ (76:77) intrigą paliko antrosioms rungtynėms, tuo tarpu „BC Kibirų“ ir „KK Alkanų“ komandoms reiks kažkokių papildomų galių, kad pusfinalyje neįvyktų jas sutriuškinusių „TG Sokol“ bei „MF“ klubų akistata.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt pristato pirmosios ketvirtfinalių dienos rungtynių apžvalgas, simbolinį geriausiųjų žaidėjų penketuką bei dienos (04.09) rekordų suvestinę.

DIDŽIOJI TAURĖ

BROLIAI ŠAUNUOLIAI – O.P.A. 87:60

Sunkiai pradėję, o vėliau įsibėgėję ir visas klaidas galutinai TOP16 etape ištaisę „Broliai Šaunuoliai“ per žingsnį nuo pusfinalio. Šį etapą komanda pasiekė ir pernai komandos marškinėlius dar vilkėjo Gediminas Povilauskas bei Deimantas Pavlovskis.

Į TOP8 pirmą kartą patekę „O.P.A.“ krepšininkai pirmosioms ketvirtfinalio rungtynėms buvo gerai nusiteikę, tačiau rungtynių antrojoje pusėje be Evaldo Pieslio bei Vytauto Račkausko žaidusiai komandai ėmė trūkti jėgų kol galiausiai žaidimas visiškai išsiderino. „Broliai Šaunuoliai“ puikiai žinojo, kad varžovai negali pasigirti didele rotacija ir nuo pat susitikimo pradžios dažnai rotuodami savo žaidėjus tą išnaudojo.

Susitikimo pradžioje Paulius Bodindorfas pataikė du tritaškius, „O.P.A.“ susitvarkiusi su startiniu jauduliu įsiveržė į priekį 8:2. Antrą dvikovą iš eilės vangiai pradėję „Broliai Šaunuoliai“ po Dariaus Jovaišos dvitaškio priartėjo 4:8, tačiau ketvirtfinalių etapo debiutantai sėkmingai ir toliau įžaisdavo kamuolį ir ketvirčio viduryje jau pirmavo 14:5. Matydamas, kad jo krepšininkai gynyboje komunikuoja prastai Antanas Urnikis paprašė minutės pertraukėlės. Po trumpo pasitarimo šaunuoliai suaktyvino gynybą (paspaudė varžovus) ir laimėję atkarpą 10:6 kėlinį baigė su 5 taškų deficitu 15:20.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus mažiau nei minutei „O.P.A.“ pirmavo 20:12, tačiau Artūras Pūkys užsidirbo nesportinę pražangą stabdydamas Marių Krukonį, o gynėjui pataikius vieną baudos metimą iš dviejų esktra ataką dvitaškiu užbaigė Mantas Kazlauskas. Abi komandos dar turėjo 30 sekundžių pakeisti rezultatą į vieną ar kitą pusę, tačiau tuo nepasinaudojo.

Darius Jovaiša vos tik prasidėjus antrajam kėliniui tritaškiu rezultatą išlygino 20:20, tačiau tai „O.P.A.“ vyrų neišgąsdino ir jie po Pauliaus Bodindorfo tritaškio vėl nutolo 27:20. „Broliai Šaunuoliai“ sužaidė puikią atkarpą, intensyviai gynėsi ir kuriam laikui net pabėgo į priekį. „O.P.A.“ žaidėjai nepaisant išsikraunančių baterijų dar kartą atsitiesė ir išlygino rezultatą 38:38. Likusį laiką iki didžiosios pertraukos produktyviau išnaudoti pavyko „Brolių Šaunuolių“ žaidėjams ir jie įpusėjus dvikovai įsiveržė į priekį 42:38.

Trečio kėlinio pradžioje „O.P.A.“ ėmė vaikiškai klysti, o tai lėmė komandos žaidėjų nuovargis bei varžovų aktyvi gynyba. Įsismaginęs Darius Dūdėnas pelnė 6 taškus ir „broliai“ jau turėjo 9 taškų pervarą 50:41. Įpusėjus ketvirčiui „O.P.A.“ priartėjo per 5 taškus, tačiau vis sunkiau rinkę taškus prieš lemiamą ketvirtį jau atsiliko 45:61, nors likus žaisti vieną minutę komandas dar skyrė 7 taškai (45:52).

„O.P.A.“ su ilgą suolą turinčiais varžovai kaip lygus su lygiais kovojo 26 minutes, likusias 14 minučių aikštelėje dominavo „Broliai Šaunuoliai“ kurie nuvarę nuo kojų varžovus nurinko derlių kurį pasėjo jau rungtynių pradžioje ir iki susitikimo pabaigos likus 6 minutėms jau turėjo 20-ties taškų persvarą 70:50.

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 21, Darius Dūdėnas 16, Laurynas Ralys 15, Simas Liepinaitis (11 rez. perd.) ir Egidijus Mažeika po 13;

„O.P.A.“: Donatas Strakšys 17, Paulius Bodindorfas 16, Artūras Pūkys 11;

GINIO PAJĖGOS – ŠKK ŠNAPIAI 73:58

Pirmosios ketvirtfinalio dvikovos rezultatas tarp „Ginio Pajėgų“ bei „ŠKK Šnapių“ ekipų visiškai neatspindi aikštelėje vykusios kietos kovos. „ŠKK Šnapiai“ pirmą rungtynių pusėje buvo geresni, tačiau rungtynių gale išskydo, paleido varžovus į priekį, o bandymai atsigriebti kainavo 15-kos taškų deficitą prieš antrąją akistatą. Nežymiais poros favoritais buvo laikyti „ŠKK Šnapių“ krepšininkai, tačiau jie visiškai neišnaudojo savo ilgo suolo ir dabar jau nėra padėties šeiminkai.

Rungtynes aktyviau pradėjo favoritai, po Martyno Rakausko metimo įsiveržę į priekį 6:2. „Ginio Pajėgos“ pajėgos nuo pat susitikimo pradžios stengėsi kietai gintis prieš varžovų aukštaūgius ir jau penktą susitikimo minutę penktą kartą pažeidė taisykles. Sužaidus dar dvi minutes Vytautas Cicėnas pelnė 4 taškus be atsako ir leido „ŠKK Šnapiams“ pirmą kėlinį laimėti 12:10.

„ŠKK Šnapių“ aukštaūgiai pirmą kėlinį vargo varžovų baudos aikštelėje, tuo tarpu „Ginio Pajėgos“ turėjo problemų atakuodamos iš toli.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl pasižymėjo Vytautas Cicėnas 14:10, o vėliau prie jo prisijungę šnapių gynėjai Karolis Bagdonas ir Tadas Gimžauskas skirtumą paidino iki 7 taškų (19:12). „Ginio pajėgos“ matydamos, kad rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė varžovai paprašė minutės pertraukėlės.

Įpusėjus ketvirčiui „ŠKK Šnapiai“ pirmavo 23:14, tačiau tada Dominykas Rakauskas pataikė tritaškį bei perėmęs kamuolį dar vieną ataką baigė dėjimu 23:25. Visą antrą kėlinį pirmavę šnapiai varžovus į priekį praleido prieš pat didžiąją pertrauką kai pamažu įsibėgėjęs Domantas Žičkus pelnė taškus su varžovo pražanga 30:27.

Po didžiosios pertraukos taikiklį ilgai derinęs Dominykas Rakauskas dar kartą pasižymėjo tolimu metimu 33:27, tačiau sužaidus 3 minutes trečiajame kėlinyje Karolis Bagdonas išvedė į priekį 40:39 „ŠKK Šnapių“ komandą. Trumpam iniciatyvą susigražinusi lygos senbuvių komanda ją vėl prarado pačioje ketvirčio pabaigoje, kai „Ginio Pajėgos“ spurtavo 6:0 (46:40), o kėlinį baigė būdamos priekyje 53:44.

Domanto Žičkaus ir Dominyko Rakausko nesulaikę „ŠKK Šnapiai“ ketvirtajame kėlinyje ėmė skubėti, neišnaudojo ilgo suolo ir leido varžovams netik išlaikyti po trijų kėlinių turėtą persvarą, tačiau ją ir padidinti iki 15-kos taškų.

Po rungtynių abiejų komandų krepšininkai neišvengė taip vadinamos „šiukšlių kalbos“, apsistumdė, o visa tai mums žada labai įdomes ir intriguojančias antrasias šių komandų rungtynes.

„ŠKK Šnapiai“ 35-27 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau atliko tik 4 rezultatyvius perdavimus (varžovai 12) bei perėmė vos vieną kamuolį (vidurkis 8,26 per. kam.).

Taip pat antrą kartą ketvirtfinalyje dalyvaujanti komanda visiškai neišnaudojo savo ilgesnio suolo pranašumo. Iš trijų nuo suolo kilusių žaidėjų tik Džiugas Vaitkus dvikovą baigė surinkdamas teigimą naudingumo balą (+5), pelnė 8 taškus (2 atk. kam.). „Ginio Pajėgų“ rezervo krepšininkai kurių komandą į žaidimą įtraukė taip pat tris taškų nepelnė ir kartu surinko (-2) naudingumo balus, tačiau aikštelėje Naglis Misevičius, Gediminas Ivoška ir Bartas Tamulis atliko daug juodo darbo gynyboje, kurio statistikos protokolas visiškai neparodo. Šie žaidėjai leido atsipūsti komandos kertiniams žaidėjams, tačiau jiems būnant aikštelėje komandos žaidimas visiškai neišsibalansuodavo, ko negalima pasakyti apie „ŠKK Šnapių“ komandą, kuriai šį kartą tikrai trūko logiškesnių sprendimų.

„Ginio Pajėgos“ padarė didelį darbą, tačiau jį reikia pratęsti antrosiose rungtynėse, kuriose žinant karštą „ŠKK Šnapių“ būdą dar gali nutikti visko.

„Ginio Pajėgos“: Dominykas Rakauskas 31, Domantas Žičkus 26;

„ŠKK Šnapiai“: Karolis Bagdonas ir Marius Kazlauskas po 12;

KK RIEŠĖ – IŠVIEN 141:84

„Išvien“ TOP16 etapo finiše gavo „dovaną“ kurios negalėjo išmesti. Rungtynes tarp komandos kuri save tikrai mato finale, bei tos kuri net į ketvirtfinalį pateko tik didelio atsitiktinumo dėka prasidėjo Mantvydo Staniulio tritaškiais 6:0. Gintaro Markevičiaus iniciatyvos dėka „Išvien“ sugebėjo aplyginti žaidimą ir sužaidus beveik tris minutes atsiliko 6:8. „KK Riešė“ surengė kelis spurtus ir dar iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms jau turėjo 10-ties taškų persvarą, o jį baigė 33:22.

Po pirmojo kėlinio „Išvien“ galėjo tikėtis lengvesnės rungtynių eigos, tačiau favoritai jau antrojo kėlinio metu apie viską galvojo kitaip ir nuolat didino apsukas. Per du kėlinius 12 tolimų metimų pataikę reguliaraus sezono nugalėtojai įpusėjus rungtynėms pirmavo 73:35, o varžovams aplyginti žaidimą nebuvo jokių šansų.

Antroje rungtynių pusėje „Išvien“ vedama brolių Eimanto ir Ovidijaus Kriaunaičių sėkmingai įveikdavo varžovų gynybą, tačiau patiems apsiginti tokio rango varžybų debiutantams buvo begalo sunku ir po Mantvydo Staniulio tritaškio iki trečio kėlinio pabaigos likus daugiau nei minutei „KK Riešė“ jau 14-tą kartą šį sezoną buvo pasiekusi 100-to taškų ribą 102:50.

Ketvirtajame kėlinyje „KK Riešė“ smaginosi rinkdama lengvus taškus, leido sau prabangą Deimantą Pavlovskį išbandyti „centro“ pozicijoje ir susikrovė sau 57 taškų skirtumą, kurio pilnai pakaktų dviem ketvirtfinalio rungtynėms.

Antrosiose rungtynėse prie „Išvien“ tikriausiai prisijungs Rokas Burnys (12,10 tšk.) ar Martynas Rimkus (16 tšk., 16,38 atk. kam.), tačiau ir su jais antrą sezoną gyvuojanti komanda vargu ar kažką pakeis. Šiems vyrukams kaip ir jų draugams sezonas baigsis po antrųjų ketvirtfinalio rungtynių.

„KK Riešė“: Deimantas Pavlovskis (16 atk. kam.) ir Lukas Motiejūnas po 31, Viktoras Asačiovas 30 (15 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 21 (14 atk. kam.), Dominykas Palšis (11 rez. perd.) ir Žymantas Armonas po 14;

„Išvien“: Ovidijus Kriaunaitis ir Eimantas Kriaunaitis po 20, Gintaras Markevičius 17, Milvydas Naraškevičius 12;

NEGERI – REAKTORIAUS SMOGIKAI – VEZUMALKAS.LT 54:66

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ balandžio 8 dieną tapo „Vilniaus lygos“ čempionais, todėl atvykę žaisti trečių rungtynių per tris dienas stokojo motyvacijos. Varžovų čempioniško savaitgalio „Negeri“ maksimaliai neišnaudojo, į pirmas rungtynes atvyko tik penkiese (be Povilo Kaminsko) taip patys leisdami varžovams į pusfinalį įkelti vieną koją jau po pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių.

Pirmą pradžioje čempionai laba sunkiai rinko taškus, ketvirčiui į pusėjus „Negeri“ spurtavo 7:0 ir pabėgo į priekį 12:6. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ kelis kartus buvo sumažino skirtumą, ketvirtį baigė atsilikdami 12:15 kai 4 taškus iš eilės pelnė komandą nuo didesnių nemalonumų gelbėjęs Eduard Rogačiov.

Po Mindaugo Gaubšo tritaškio antrojo kėlinio pradžioje čempionai trečią kartą per 12 minučių įsiveržė į priekį 17:15, tačiau taip ir nesugebėjo pabėgti. Gediminas Astrauskas patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių, o Arūnas Liudvinavičius bei Arnoldas Juchevičius sėkmingai rinkdami taškus leido „Negeriems“ toliau sėkmingai priešintis favoritams, kurie persvarą vėl susigrąžino tik kėlinio gale, kai prie 10 taškų surinkusio Eduard Rogačiov sėkmingai prisijungė vidurio puolėjas Ignas Jackūnas.

Pirmą rungtynių dalį  „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ laimėjo 28:27, o šie du žaidėjai komandai pelnė net 19-ka taškų (19/28).

Po didžiosios pertraukos „Negerų“ puolimas ir toliau veikė be didesnių sutrikimų, tačiau gynyboje komanda nerado jokių opcijų stabdydama visą žaidimo kontrolę tvirtai į savo rankas perėmusio Eduard Rogačiov. Puolėjui pelnius 17-tą tašką komandas skyrė jau 8 taškai 37:29.

Trečio kėlinio laikui artėjant prie pabaigos (liko 1:19) „Negeri“ turėjo 10-ties taškų deficitą, tačiau kėlinio gale tritaškiu pasižymėjo Giedrius Kvakšys 37:44 ir taip pradėjo savo komandos spurtą (8:0) kuris tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje 42:44.

Komandoms sėkmingai keičiantis rezultatyviomis atakomis „smogikai“ iki lemiamo ketvirčio vidurio išlaikė 2-3 taškų persvarą, o vėliau surengė didžiausią spurtą (9:0) šiose rungtynėse ir atitrūko galutinai 58:47.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ šį kartą neišnaudojo varžovų klaidų, antrųjų šansų, tačiau pelnė 25 taškus greitų atakų metu („Negeri“ tik 6) bei išnaudojo tą ko varžovai net neturėjo, atsarginių suolą. Nuo suolo kilęs ir 23 minutes aikštelėje praleidęs Ignas Jackūnas šiose rungtynėse pelnė 15 taškų ir dar atkovojo 12-ka atšokusių kamuolių.

Permainingose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 9 kartus, 7 kartus rezultatas buvo lygus, o „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ rekordinę 12-kos taškų persvarą susikrovė tik paskutinės atakos metu, kai savo 33 tašką baudos metimu pelnė „Negerų“ komandą paskandinęs Eduard Rogačiov.

„Negeri“ kurių žaidimas banguoja viso sezono metu pirmasias ketvirtfinalio rungtynes pralaimėjo mažiausiu skirtumu, tačiau žiūrint į likusius rezervus viskas ko galima tikėtis antroje šios poros rungtynėse yra panašaus atkaklumo kova.

„Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 15, Gediminas Astrauskas 12 (18 atk. kam.), Giedrius Kvakšys 11;

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Eduard Rogačiov 33, Ignas Jackūnas 15 (12 atk. kam.);

MAŽOJI TAURĖ

BURKALIFA.EU – TORES 76:77

Paskutinę minutę į TOP16 etapą patekusi „Burkalifa.eu“ pirmųjų „MAŽOSIOS“ taurės ketvirtfinalio rungtynių metu po dramatiškos kovos dar kartą šį sezoną pralaimėjo „Tores“ vyrams (70:76 reguliaraus sezono rungtynėse pralaimėta po pratęsimo), tačiau prieš antrąją dvikovą savo rankose pasiliko dvi labai stiprias kortas. Pirmas rungtynes praleido Nerijus Jozonis (28,82 tšk., 14,36 atk. kam., 28,73 naud. balai) bei Ugnius Stulginskas (16,59 tšk.) kurie tikrai būtų gerokai kitaip pakreipę visą šių rungtynių eigą.

Rungtynių pradžioje komandos sėkmingai keitėsi taikliais metimais, o priekyje pabuvoti 1-2 taškų skirtumu spėjo ir vieni, ir kiti. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui 14:12 pirmavo „Tores“, tačiau per likusį kėlinio laiką nesugebėjo susikrauti didesnės persvaros, kol galiausiai „2+1“ ataką surengęs Vaidas Mitrofanas 20:18 į priekį išvedė „Burkalifa.eu“.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos daug dėmesio skyrė gynybai, prasidėjus 12 dvikovos minutei Aleksandr Lipnevič išlygino rezultatą 20:20, tačiau „Burkalifa.eu“ sužaidė labai gerą atkarpą ir po Dominyko Garucko 5 taškų be atsako jau pirmavo 32:23. „Tores“ reikalai ėmė taisytis kai komandos gynėjai ėmė pataikyti tritaškius, išpradžių du kartus pasižymėjo Jaroslav Dombrovski, o ketvirtį taikliu tolimu metimu baigęs Aleksandr Lipnevič sumažino savo ekipos atsilikimą iki 4 taškų 41:45.

Bangavimų kuriuos matėme pirmus du kėlinius komandos neišvengė ir po didžiosios pertraukos. „Burkalifa.eu“ po Algirdo Vilimo ir Vaido Mitrofano tritaškių 54:45 nutolo jau sužaidus 3 trečio kėlinio minutes, tačiau „Tores“ vedlys Aleksandr Lipnevič tyliai darė savo darbą ir po jo metimo kėliniui einant į pabaigą komandas skyrė viso labo 2 taškai (55:57).

Po trečio kėlinio susikrovę 3 taškų pranašumą 60:57 „Burkalifa.eu“ vyrai 1-5 taškų skirtumu pirmavo didžiąją lemiamo ketvirčio dalį. Iki susitikomo pabaigos likus 2 minutėms „Tores“ vis dar atsiliko 67:72, tačiau likusį laiką išnaudojo labai produktyviai ir rungtynėms pasiekus kulminaciją atsiliko tik 74:76.

Viktoras Azarkovas ramiai degino paskutines susitikimo sekundes kol galiausiai varžovų gynyba suklydo ir jam link krepšio paliko laisvą koridorių. Vikrus gynėjas galimybę pasinaudojo maksimaliai, pelnė dvitaškį, varžovas gelbėdamas padėtį užsidirbo nesportinę pražangą ir po „2+1“ pasibaigusios atakos „Tores“ šventė pergalę 77:76.

Visada smagiau laimėti, nei pralaimėti, tačiau darant projekciją į sekančią komandų akistatą galima sakyti, kad viskas vėl prasidės iš naudojo, o daugiau galimybių atsidurti pusfinalyje ir toliau turi net „Tores“, o jų varžovai kurie vos tašką prarado žaisdami be 2 iš 3 rezultatyviausių savo ekipos žaidėjų.

„Burkalifa.eu“: Vaidas Mitrofanas 33, Dominykas Garuckas 17, Algirdas Vilimas 15 (12 atk. kam.);

„Tores“: Aleksandr Lipnevič 35 (7/12 tritaškiai), Erikas Augūnas 18, Viktoras Azarkovas 14;

MF – KK ALKANI 78:57

Poros favoritų statusą turėję „KK Alkani“ jau pirmosiose „MAŽOSIOS“ taurės ketvirtfinalio rungtynėse beveik atsisveikino su galimybėmis ketvirtus metus iš eilės prasibrauti į „šalutinio“ lygos turnyro pusfinalį. Juliaus Ščipoko į priekį vedama „MF“ mobilizavosi ir žaisdami vos penkiese susikrovė 21 taško persvarą kurią varžovams bus sunku panaikinti.

„MF“ komandai jau rungtynių pradžioje viskas sekėsi žymiai geriau, po Juliaus Ščipoko ir Raimundo Venskaičio tritaškių sužaidus 7 minutes studentai pirmavo 14:7. „KK Alkani“ strigę prie varžovų krepšį didžiąją pirmojo kėlinio dalį Mindaugo Zalatorio dėka spurtavo 10:0 ir po dešimties minučių pirmavo 17:14.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje „MF“ deficitas kelis kartus buvo šoktelėjęs iki 6 taškų, tačiau po minutės pertraukėlis iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms studentai atgimė iš naujo ir Juliaus Ščipoko perdavimus produktyviai versdami taškais išlipo iš balos visiškai sausi 32:27.

Per pirmą rungtynių dalį įgiję 5 taškų pranašumą „MF“ krepšininkai laisviau jautėsi ir toliau. „KK Alkani“ turėjo vargų gynyboje, prastai metė tritaškius (5/33 rungtynėse) ir po trijų kėlinių jau atsiliko 38:51.

Ketvirtajame kėlinyje „KK Alkani“ suaktyvino savo puolimą ir prasidėjus 34 dvikovos minutei priartėjo 48:57, tačiau tada „MF“ paprašė minutės pertraukėlės ir po jos nurūko į priekį net neatsisukdami atgal 78:57.

„MF“ komandos gretose šį kartą spindėjo įžaidėjas Julius Ščipokas. Komandos lyderis rinko taškus pats, dalino perdavimus komandos draugams, o net trys iš jų (Raimundas Venskaitis, Andrius Misiūra ir Paulius Andrijauskas) prie pergalės prisidėjo sužaisdami rezultatyviausias sezono dvikovas. Šiose rungtynėse nedalyvavo Benediktas Jonuška, Domas Stankevičius, prasčiausias sezono rungtynes sužaidė Tomas Balčius, tačiau visą tai kompensavo puikus komandinis krepšinis. „MF“ atliko 22 rezultatyvius perdavimus, šį sezoną jų daugiau komandai pavyko atlikti vos du kartus (23 ir 24).

„MF“: Julius Ščipokas 23 (12 rez. perd.), Raimundas Venskaitis 18, Paulius Andrijauskas 17 (11 atk. kam.), Andrius Misiūra 16 (12 atk. kam.);

„KK Alkani“: Justas Uleckas 17;

TG SOKOL – BC KIBIRAI 84:51

„TG Sokol“ kurie antrą sezoną iš eilės neįgyvendino savo planų (nepateko tarp 8 geriausiųjų) yra nusiteikę pagerinti praėjusio sezono rezultatą bei laimėti „MAŽOSIOS“ taurės turnyrą. Apie komandos kuri žaidė be savo lyderio Nerijaus Pigagos potencialą puikiai kalba pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių rezultatas. „BC Kibirai“ 51:84 buvo sutriuškinti nepaisant to, kad į dvikovą surinko praktiškai visus savo krepšininkus.

Per pirmas 4 minutes vos 2 taškus pelniusiems kibirams nuo pat susitikimo pradžios atiteko besivejančių vaidmuo 2:7. Jaroslav Latušinskij dvitaškis leido atsilikimą sumažinti iki 3 taškų, tačiau tada „sakalai“ pakilo ir spurtavo 9:0 (16:4). Vytautas Kirlys pataikęs savo pirmą metimą dar kartą sumažino „BC Kibirų“ atsilikimą 7:16, tačiau gerai dvikovą pradėję Šalčininkų rajono vicečempionai kėlinį baigė dar viena gera atkarpa, kuri jiems leido jau per pirmą kėlinį išpręsti daugelį klausimų apie šios dvikovos bei visos serijos baigtį 22:9.

Vytautas Kirlys antrojo kėlinio pradžioje pasižymėjo tritaškiu 12:22, tačiau vėl buvo buvo pražiopsotas varžovų spurtas (7:0) po kurio „BC Kibirų“ situacija blogėjo su lyg kiekviena varžovų ataka kuri baigėsi arba lengvais taškais iš po krepšio arba tritaškiu metimu. Įpusėjus rungtynėms „TG Sokol“ persvara siekė jau 20 taškų 38:18.

Po didžiosios pertraukos „TG Sokol“ gynyba nebuvo intensyvi, tačiau tai nesutrukdė komandai per trečią kėlinį akcijas pakelti iki 28 taškų 62:34. Sužaidus 4 minutes šiame kėlinyje „sakalai“ pirmavo 23-taškų skirtumu, o per likusias 6 „BC Kibirai“ kelis kartus buvo sumažinę deficitą iki 21 taško.

Ketvirtas šių rungtynių kėlinys tapo formalumu, o jame varžovus kepurėmis užmėtę „TG Sokol“ krepšininkai dar labiau padino savo pranašumą, kurio turėtų pakati ir antrosioms šių komandų rungtynėms.

„TG Sokol“ šiose rungtynėse neišprendė 26 taškus surinkusio Vytauto Kirlio problemos, tačiau be didesnių sunkumų neutralizuoti buvo Edgaras Binkys (0/5) bei Andrius Pieslikas (0/7) du žaidėjai kurie šį sezoną „BC Kibirams“ kartu renka daugiau nei 20 taškų.

„BC Kibirams“ antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse reikės stebūklo. Komandai reikia panaikinti 33 taškų skirtumą, kas šiai dienai atrodo labai sunkiai įgyvendinama užduotis, šį sezoną komanda kartą šventė pergalę 28 taškų skirtumu, tačiau tada 78:50 buvo įveikta sezoną jau kovo 12-tą dieną baigusi „KK Bet Koks“.

„TG Sokol“: Andrej Maisak 32, Vladimir Kiseliov, Karol Ruselevič ir Valdemar Smilgin po 15;

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 26;

SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Viktoras Asačiovas, „KK Riešė“: Reguliaraus sezono nugalėtojai iš varžovų toliau nesulaukia pasipriešinimo, šį kartą jau ketvirtfinalio rungtynėse „KK Riešė“ 141:84 sutriuškino „Išvien“. Komandai kuriai jau daugelis rezervavo vietą finale Viktoras Asačiovas šiose rungtynėse surinko 30 taškų (15/25 dvitaškiai) bei 37 naudingumo balus. „Centrui“ kuris dar atkovojo 15 atšokusių kamuolių tai buvo rezultatyvios sezono rungtynės.

Sunkusis krašto puolėjas: Eduard Rogačiov, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt: Čempionų titulą apginti norintys „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ krepšininkai pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse 66:54 palaužė „Negerų“ komandą, o prie šios pergalės labai svariai prisidėjo komandos kapitonas Eduard Rogačiov. Komanda trečią dieną iš eilės buvo priversta žengti ant parketo (dvi dienas žaidė „Vilniaus lygos“ finalo ketverte ir ten tapo čempionais) ir atrodė labai išsikvėpusi, ilgą laiką varžovų alsavimą sau už nugaros jautę „smogikai“ atitrūko tik tada, kai žaidimo kontrolę į savo rankas paėmė Eduard Rogačiov. Puolėjas dvikovą baigė surinkdamas 33 taškus (12/22 metimai iš žaidimo), atkovodamas 8 atšokusius kamuolius bei atlikdamas 9 rezultatyvius perdavimus. Taip pat komandą nuo didesnių nemalonumų apsaugojęs krepšininkas blokavo 1 varžovų metimą, tris kartus suklydo, tačiau tiek pat kartų perimdamas kamuolį viską ištaisė ir užsidirbęs dvi asmenines pražangas rungtynes baigė su 35 naudingumo balais. Komandos vedliui tai buvo rezultatyviausios rungtynės šį sezoną.

Lengvasis krašto puolėjas: Domantas Žičkus, „Ginio Pajėgos“: Kol Domanto Žičkaus metimai skriejo pro šalį, tol „ŠKK Šnapiai“ (58:73) kabinosi į pergalę, kai tik puolėjas suderino savo taikiklį viskas pasisuko kita linkme kol galiausiai lygos debiutaintai susikrovė labai reikšmingą 15-kos taškų persvarą. Tvirtai komandos puolimą savo rankose drauge su Dominyku Rakausku (31 taškas) laikęs Domantas Žičkus šiose rungtynėse surinko 26 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir kartą pažeidęs taisykles surinko 18 naudingumo balų.

Atakuojantis gynėjas: Aleksandr Lipnevič, „Tores“: „Tores“ 77:76 antrą kartą šį sezoną išnešė sveiką kailį rungtynėse su „Burkalifa.eu“, o lygos senbuvių gynėjas Aleksandr Lipnevič surengė rezultatyviausią pasirodymą pirmąją ketvirtfinalių dieną. Gynėjas pataikė 60,86% metimų iš žaidimo (7/12 tritaškiai) ir viso surinko 35 taškus (32 naud. balai.).

Įžaidėjas: Julius Ščipokas, „MF“: „MF“ gana netikėtai ir labai lengvai susitvarkė su „KK Alkanais“ 78:57. Prie šios studentų pergalės kuri juos priartino prieš „MAŽOSIOS“ taurės pusfinalio labai svariai prisidėjo Julius Ščipokas. Gynėjas kuris tapo geriausiu pirmosios ketvirtfinalių dienos žadėju surinko 23 taškus (9/15 metimai), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė 5 kamuolius (4 kld.) ir viso surinko 39 naudingumo balus. Komandos įžaidėjas puikiai kontroliavo rungtynių tempą, dalino fantastiškus perdavimus komandos draugams ir juos privertė pasitempti. Šiose rungtynėse net trys „MF“ krepšininkai sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir net neatrodė, kad komanda šiose rungtynėse žaidė vos penkiese. Mažas žmogus, bet ne jo darbai.