TOP16 etapo, III turo rungtynių apžvalga.

Sekmadienį, balandžio 2 dieną finišavo TOP16 etapas. Balandžio 9 dieną, 1-2 vietas grupėse užėmusios ekipos stos į kovą dėl SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS „DIDŽIOSIOS“ taurės, „MAŽOSIOS“ taurės turnyre kovos grupėse 3-4 vietose likę kolektyvai.

„T1“ GRUPĖ

„KK Riešė“ (1) – „Burkalifa.eu“ (16) 113:90

„KK Riešė“ (2/0) be didelių sunkumų 23,50 taško vidutiniu skirtumu įveikė „ŠKK Šnapių“ ir „Zarasų“ komandas, tačiau norėdama išsaugoti pirmą poziciją „T1“ grupėje privalėjo nugalėti „Burkalifa.eu (1/1), kuri savo sąskaitoje turėdama vieną pergalę turėjo teorinių šansų prasibrauti į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ turnyro ketvirtfinalį.

Rungtynes geriau pradėjo favoritai, „KK Riešė“. Viktorui Asačiovui pasižymėjus efektingu dėjimu ši komanda jau rungtynių pradžioje pabėgo 9:2. Atsiplėšę Riešės atstovai vos akimirkai sustojo ir Ugniaus Stulginsko taškų dėka „Burkalifa.eu“ iškart sumažino atsilikimą iki 2 taškų 9:11.

Ketvirčiui artėjant prie pabaigos „KK Riešė“ pirmavo 21:17, tačiau tada Nerijus Jozonis pataikė tritaškį su varžovų pražanga 20:21, o Deimantui Pavlovskiui pasižymėjus taikliu baudos metimu ir padidinus „KK Riešės“ pranašumą iki 2 taškų sėkmingai puolimė sužaidė Dominykas Garuckas ir išlygino pirmojo ketvirčio rezultatą 22:22.

Antrąjį kėlinį daug laisvės savo metimams gavę „Burkalifa.eu“ žaidėjai puikiai pataikė tolimus metimus ir įpusėjus rungtynėms „KK Riešei“ leido susikrauti vos 3 taškų persvarą 48:45.

Trečio kėlinio pradžioje Algirdas Vilimas „Burkalifa.eu“ deficitą sumažino iki minimumo 47:48, o „KK Riešės“ komandai vis dažniau klystant rezultatas netrukus tapo lygus 48:48. Lygi kova truko pora minučių, tačiau vos tik „KK Riešės“ vyrai kibiau pasigynė ir varžovus užmėtė tritaškiais „Burkalifa.eu“ klubui žaidimas ėmė klostytis vis sunkiau. Vieną kėlinį sužaidę kaip iš natų „T1“ grupės favoritai pabėgo 77:60.

„Burkalifa.eu“ ketvirtajame kėlinyje greitai susitaikė su tuo, kad pergalės šį kartą iškovoti nepavyks ir atsipalaidavusi gana sėkmingai atakavo varžovų krepšį, tą patį darė ir 100-tąjį tašką pelnyti vėl panoręs Riešės atstovų kolektyvas. Dešimties minučių „run and gun“ favoritai laimėjo 36:30.

„KK Riešė“: Dainius Novickas 39 (13 atk. kam.), Deimantas Pavlovskis 28, Viktoras Asačiovas 23 (19 atk. kam.), Lukas Motiejūnas 12, Dominykas Palšis 11;

„Burkalifa.eu“: Ugnius Stulginskas 34, Nerijus Jozonis 26 (12 atk. kam.), Algirdas Vilimas 17;

„ŠKK Šnapiai“ (8) – „Zarasai“ (9) 88:90

„ŠKK Šnapiai“ (1/1) pirmosiose TOP16 rungtynėse sudegėžaisdami su „KK Rieše“ (90:127), tačiau kovo 26 dieną sutriuškino „Burkalifa.eu“ ir turėdami vienas rungtynes atsargoje su „Zarasais“ (0/2) buvo padėties šeimininkais ir net turėjo teorinių galimybių šoktelti į pirmąją vietą „T1“ grupėje.

Andrius Predkelis jau rungtynių pradžioje 3:0 į priekį išvedė „Zarasų“ klubą, tačiau žaibiškai greitai į įvykius aikštelėje regavęs Algirdas Macijauskas pelnė 4 taškus be atsako ir iškart išvedė „ŠKK Šnapius“ į priekį 4:3. „Zarasų“ komanda visą kėlinį per daug rėmėsi tolimais metimais, o tuo pasinaudoję šnapiai gana lenvai susikrovė 15 taškų persvarą 33:18.

Antrajame kėlinyje „Zarasai“ prisitaikė ir išlygino rungtynių eigą. Per 10 minučių nei vienai komandai neįgijus pranašumo pirmą rungtynių dalį 56:41 laimėjo „ŠKK Šnapiai“ kurie žinodami, kad „Burkalifa.eu“ pralaimėjo „KK Riešės“ atsidūrė labai dėkingoje situacijoje.

Trečias ketvirtis prasidėjo „Zarasų“ spurtu 6:0 (47:56) į kurį greitai suregavo Algirdas Macijauskas bei Tadas Gimžauskas atsakę 5:0 atkarpa (61:47). Visgi pradžioje kėlinio bėdų neturėję „ŠKK Šnapiai“ vėliau ėmė strigti, o „Zarasai“ vedami Andriaus Predkelio puikiai pataikė ir jau po šio kėlinio įsiveržė į priekį 72:71.

Rungtynių gale „ŠKK Šnapių“ kurie jau buvo patikėję lengva pergale stovyklą paliko Tadas Gimžauskas, o be jo likusi komanda niekaip negalėjo susigrąžinti prarastos iniciatyvos.

Dvikovos kuri primininė pasivažinėjimą amerikietiškais kalneliais gale Andrius Predkelis baudos metimais išvedė „Zarasus“ į priekį 88:86. „ŠKK Šnapiai“ surengė labai gerą ataką, tačiau jos metu pritrūko vienintelio dalyko, taiklaus metimo. Dar kartą pasigynusius varžovus „Zarasai“ sustabdė ir surengę greitą ataką kurios metu visiškai laisvas po šnapių krepšiu atsidūrė Salvijus Ragėnas padidino savo atotrūkį iki 4 taškų 90:86.

Algirdas Macijauskas paskutinės „ŠKK Šnapių“ atakos metu prametė iš toli, tačiau niekas iš „Zarasų“ neatitvėrė Martyno Rakausko kuris atkvojęs 16-tą savo kamuolį pelnė taškus iš po krepšio ir sumažino atsilikimą iki dvitaškio 88:90. Tokiu rezultatu šios rungtynės ir baigėsi, nes per likusį laiką „Zarasai“ nespėjo surengti atakos galėjusios pakoreguoti rezultatą jų naudai dar keliais taškais.

„ŠKK Šnapiai“: Algirdas Macijauskas 34 (6/13 tritaškiai), Tadas Gimžauskas 20, Martynas Rakauskas 19 (16 atk. kam.);

„Zarasai“: Andrius Predkelis 43 (11 atk. kam.), Deividas Maconka 18, Deividas Šaltis (11 atk. kam.) ir Salvijus Ragėnas po 13;

„T2“ GRUPĖ

„KK Comma 313“ (4) – „Išvien“ (13) 0:20

„KK Comma 313“ (1/1) 15-kos taškų skirtumu įveikė „Tores“, tačiau po savaitės lygiai tokiu pat taškų skirtumu nusileido „Ginio Pajėgoms“. Po tokių grupės favoritų viražų paskutinės rungtynės su „Išvien“ (1/1) jiems tapo gyvenk arba mirk. Pergalės vertė rungtynėse tarp „KK Comma 313“ bei „Išvien“ buvo antra vieta grupėje.

Į dvikovą dėl vietos „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalyje atvyko Lukas Poniškaitis, Andrius Gaidys, Vilius Kulbė ir Tomas Malimenkovas, tačiau rungtynėms komanda privalo registruoti penkis lygos nuostatuose reglamentuotą tvarką atitinkančius žaidėjus. Nesulaukusi penktojo krepšininko „KK Comma 313“ padovanojo „Išvien“ komandai pergalę be kovos 20:0.

„Išvien“ netikėtai prasibrovė tarp 8 geriausiųjų, o „KK Comma 313“ panašu, kad 7 metus trukusią odisėją SEKMDIENIO KREPŠINIO LYGOJE baigė netaip kaip tikėjosi.

„Ginio Pajėgos“ (5) – „Tores“ (12) 46:49

„Ginio Pajėgos“ (2/0) visą darbą padarė dar prieš rungtynes su „Tores“ (0/2). Lygos naujokai 75:66 įveikė „Išvien“, o poto kovo 26 dieną 75:60 palaužė grupės favoritais laikytą „KK Comma 313“. Dvi pergalės komandai garantavo pirmą vietą „T2“ grupėje, todėl rungtynės su „Tores“ komandai buvo tarytum generalinė repeticija prieš pasirodymą ketvirtfinalyje.

Rungtynių pradžioje kovingiau nusiteikę buvo „Tores“ vyrai. Jie po Viktoro Azarkovo tritaškio įsiveržė į priekį 5:2. „Ginio Pajėgos“ sunkiai rado kelių prie varžovų krepšio, tačiau karts nuo karto varžovų gynybą pralauždavo jėga ir pirmą nekokybišką kėlinį pralaimėjo tik 12:14. „Ginio Pajėgų“ rodomas krepšinis šių rungtynių pradžioje buvo labai panašus į tą kurį komanda demonstravo rungtynėse su „KK Alkanais“ vasario mėnesio pabaigoje, kai patyrė pralaimėjimą 46:47.

„Tores“ komanda antrajame ketvirtyje varžovų krepšį atakavo tragišku procentu, tačiau leidusi varžovams pelnyti vos 2 taškus per 10 minučių įgijo 7 taškų pranašumą 21:14, šitose nerezultatyviose grumtynėse.

Po didžiosios pertraukos Valdemar Lodziato ėmė karaliauti po abiem krepšiais ir tai leido „Ginio Pajėgoms“ pagerinti savo žaidimą. Trečiojo kėlinio laikui artėjant prie pabaigos „Ginio Pajėgų“ pranašumas buvo minimalus 28:27, tačiau tada „Tores“ vėl sužaidė labai sėkmingą atkarpą. Pirmiausiai iš toli pasižymėjęs Viktoras Azarkovas išvedė į priekį savo komandą 30:28, o vėliau komandos draugų surastas Erikas Augūnas per dvi atakas surinko 5 taškus ir leido „Tores“ komandai į ketvirtą kėlinį neštis 7 taškų persvarą, kurią komanda susikrovė dar iki didžiosios pertraukos.

Ketvirtajame kėlinyje „Ginio Pajėgų“ krepšininkai puolime toliau naudojosi savo atletiškumu ir dažniausiai žaisdavo „1x1“, tuo tarpu „Tores“ toliau bandė išpildyti savo derinius. Čia jau geriau sekėsi lygos naujokams, kurie po netaiklių savo ir varžovų metikų sėkmingiau kovojo dėl atšokusių kamuolių (64-51 atkovoti kamuoliai rungtynėse).

Rungtynių gale abiems komandoms artėjant prie blogiausių pataikymo procento rodiklių sezone „Ginio pajėgos“ įvarė 3 taškais pirmaujančius varžovus į kampą ir turėjo šansą išplėšti pratęsimą. Visgi šį kartą už kantrumą gynyboje apdovanoti buvo „Tores“ krepšininkai. „Ginio Pajėgos“ rengė dvi ilgas atakas, tačiau abi jos baigėsi netaikliais tolimais metimais. Į TOP8 patekę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai šiose rungtynėse pataikė tik 9,09% mestų tritaškių (2/22) ir ne ką geriau metė dvitaškius (17/52, 32,69%).

Jeigu komanda taip žais ketvirtfinalyje, jai gali būti per aukštas ir šį sezoną nestabiliai žaidžiančių „ŠKK Šnapių“ barjeras.

„Ginio Pajėgos“: Valdemar Lodziato 19 (31 atk. kam.), Dominykas Rakauskas 17;

„Tores“: Marek Pščolovski 17, Viktoras Azarkovas 17;

„T3“ GRUPĖ

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (2) – „BC Kibirai“ (15) 89:54

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (2/0) TOP16 etapą pradėjo sudėtinga pergale rungtynėse su „O.P.A.“, tačiau vėliau labai lengvai 102:76 sumindžiojo „KK Alkanų“ ekipą ir užsitikrino pirmą vietą „T3“ grupėje dar turėdami vienas rungtynes atsargoje. Čempionų varžovais TOP16 etapo finiše tapo „BC Kibirai“ (0/2) kurie jau nusileido „O.P.A.“ ir „KK Alkaniems“ bei neteko galimybės pakilti iš ketvirtosios pozicijos.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ į dvikovą atvyko darbinės sudėties ir jau pirmojo ketvirčio metu pristabdę varžovus įsiveržė į priekį 16:9.

Antrąjį kėlinį geriau vėl pradėjo „smogikai“ kurie po Lino Vitkausko metimo jau pirmavo 24:13. Čempionams pradėjus klysti Vytauto Kirlio ir Simo Vasiliausko vedami „BC Kibirai“ ėmė rodyti nagučius 22:26, tačiau Anton Sventickij paprašė minutės pertraukėlės ir po jos čempionai kėlinį baigė spurtu 10:0 (36:22).

Apie tai, kad „BC Kibirai“ gali sėkmingai priešintis grupės nugalėtojams teko pamiršti jau po trečio kėlinio. Ignas Juškevičius per varžovų baudos aikštelę važiavo kaip tankas, o jo ekipos draugai netik surengė daug greitų kontratakų, tačiau ir varžovų pastangas gynyboje vertė niekais pataikydami tritaškius. Kėlinį laimėję 36:9 „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ nubėgo 72:31.

Ketvirtas kėlinys abiems komandoms tapo formalumu, o jį 23:17 pavyko laimėti 4-tą vietą „T3“ grupėje užėmusiems „BC Kibirams“.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Ignas Juškevičius 22 (28 atk. kam.), Mindaugas Gaubšas 20, Linas Vitkauskas 19, Gintas Petrikas 16;

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 14, Andrius Pieslikas (13 atk. kam.) ir Simas Pauža po 10;

„KK Alkani“ (7) – „O.P.A.“ (10) 68:107

„KK Alkani“ (1/1) prieš „O.P.A.“ (1/1) krito 2014 metų pavasarį „paguodos turnyro“ finale, 2015 metais to pačio turnyro ketvirtfinalyje krito „O.P.A.“, ją alkani įveikė 90:48. Pastaroji komanda iš 6 tarpusavio rungtynių laimėjusi 3 stipresnė buvo ir 2016 metų „paguodos tunyro“ mažajame finale.

Už pergalę ir pirmą trofėjų „O.P.A.“ brangiai jau sumokėjo du kartus, todėl dar viena šių senų sąskaitų turninčių komandų akistata žadėjo labai įdomų reginį. Šių komandų akistatos visada būna karštos ir tai, kad dabar buvo kovojama dėl istorinio šanso, patekimo į TOP8 tą temperatūrą prieš rungtynes pakėlė beveik iki 100 laipsnių.

Į dvikovą „KK Alkani“ atvyko tik penkiese, todėl „O.P.A.“ akcijos pakilo rungtynių arbitrui dar nespėjus išmesti ginčo kamuolio.

Gerą gynybą nuo pat pirmos dvikovos minutės demonstravę „O.P.A.“ vyrai po Artūro Pūkio 4 taškų spurtavo 6:0 ir jau rungtynių pradžioje ėmė įrodinėti, kad sportinės formos piką pasiekė pačiu laiku. Nedidukas „KK Alkanų“ gynėjas Artur Biriulin nutraukė varžovų spurtą 2:6, tačiau jo komandos draugams vėl nepavyko sulaikyti Artūro Pūkio 8:2.

„KK Alkanų“ situacija dvikovos pradžioje buvo prasta, tačiau komandą nuo didesnių nemalonumų gelbėjo ir tai, kad Evaldui Lukšiui prie tritaškio linijos trūko tikslumo. Puikią sportinę formą TOP16 etape demonstruojantis puolėjas būdamas laisvas prametė net 4 metimus iš eilės.

„O.P.A.“ komandai trumpam sustojus Artur Biriulin ir Kęstutis Juonys pataikė po tritaškį ir rezultatas tapo lygus 8:8.

Komandoms pradėjus demonstruoti atvirtą krepšinį vis labiau ėmė ryškėti „O.P.A.“ komandos ūgio ir jėgos persvara baudos aikštelėje, jeigu „KK Alkani“ prabangos kartoti netaiklius metimus neturėjo, tai daugumą atšokusių kamuolių surinkusi „O.P.A.“ lentą kontroliavo ir puolime ir gynyboje. Sėkmingiau antrą kėlinio dalį sužaidusi pastaroji komanda jau po pirmo kėlinio nutolo 25:16.

Antrą kėlinį vėl laimėjo „O.P.A.“ 47:33. Iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms po Justo Ulecko tritaškio „KK Alkanų“ deficitas siekė 11 taškų, tačiau vėliau buvo neišnaudota krūva progų ir „O.P.A.“ gana lengvai išgyveno prasčiausią atkarpą šiose rungtynėse.

Trečią kėlinį geriau pradėjo ir vėl „O.P.A.“ klubas, sėkmingai taškus renkant Andriui Šimelevičiui „KK Alkanų“ deficitas padidėjo iki 18-kos taškų. Justas Uleckas ir Artur Biriulin kurį laiką dar bandė priešintis, tačiau nelygios jėgos baudos aikštelėje nieko neleido pakeisti. Evaldas Lukšys puikiai įžaisdavo kamuolį, o „O.P.A.“ puolėjai rinko daug pigių taškų po „2x2“ kombinacijų. Prie Andriaus Šimelevičiaus, Artūro Pūkio ir Evaldo Pieslio atsirado ir Paulius Bodindorfas kurio papildomas indėlis leido komandai dar labiau nutolti.

Ketvirčio gale Justas Uleckas pasižymėjo tritaškiu, tačiau tuo metu „O.P.A.“ jau buvo nutolusi 72:47.

Paskutinio ketvirčio metu lentą beveik dvigubai 55-28 laimėjusios „O.P.A.“ krepšininkams atsirado puiki galimybė netik atsiskaityti su gerai pažystama varžovų komanda, tačiau ir pelnyti bent jau 100-tą taškų. Po Pauliaus Bodindorfo dvitaškio į neregėtas aukštumas pakilusi „O.P.A.“ jau pirmavo 101:60, o Evaldas Lukšys pamatęs laisvą kelią link varžovų krepšio dar spėjo pasižymėti labai efektingu dėjimu 103:60. Kai rungtynių nugalėtojas ir rezultatas nekėlė jokių klausimų Artur Biriulin dar spėjo pelnyti 6 taškus ir kažkiek pasigerinti savo statistinius rodiklius.

„O.P.A.“ keliauna į „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalį, o „KK Alkani“ dar vieno trofėjaus sieks šalutininiame „MAŽOSIOS“ taurės turnyre. Pirmasis ekipos varžovas „T4“ grupėje visas dvikovas pralošusi „MF“.

„KK Alkani“: Artur Biriulin 30, Justas Uleckas 20, Kęstutis Juonys 12;

„O.P.A.“: Artūras Pūkys 24 (18 atk. kam.), Andrius Šimelevičius 21, Paulius Bodindorfas 19, Evaldas Lukšys 15, Donatas Strakšys 12 (12 atk. kam.), Evaldas Pieslys 10;

„T4“ GRUPĖ

„Negeri“ (6) – „Broliai Šaunuoliai“ (11) 79:84

„MF“ ir „TG Sokol“ įveikę „Negeri“ (2/0) bei „Broliai Šaunuoliai“ (2/0) bilietus į „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalį išsikovojo jau kovo 26 dieną, tačiau paskutiniame TOP16 etapo ture liko vienas neatsakytas klausimas kuri komanda bus pirma? Antrosios vietos ir greito pasimatymo su čempionais („Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“) nenorėjo niekas, todėl abiems komandos paskutinės TOP16 etapo rungtynės tapo savotiška mini finalo kova.

Rungtynių pradžioje aikštelėje galima buvo matyti tą vaizdą kurio ir buvo laukta. Abi komandos buvo gerai nusiteikusius, motyvuotos ir negailėdamos jėgų kovojo dėl kiekvieno aikštelės metro. Po keturių žaidimo minučių „Negeri“ pirmavo 10:8.

Po minutės pertraukėlės komandos apsikeitė greitais dvitaškiais 12:10, o tada vis labiau ėmė ryškėti „Negerų“ pranašumas. Arnoldo Juchnevičiaus tritaškis tapo geru impulsu ir „raudonieji“ spurtavę 8:0 nutolo 20:10.

Varžovams puolime jaučiantis vis geriau, „Brolių Šaunuolių“ veiksmuose atsirado nereikalinga panika. Marius Krukonis tritaškiu sumažino brolių deficitą iki 7 taškų, tačiau tada „Negeri“ dar kartą spurtavo 7:0 ir nepaisant to, kad kėlinio gale tritaškiu dar kartą pasižymėjo Marius Krukonis ketvirtį laimėjo 11-kos taškų persvara 27:16.

Apie prastą „Brolių Šaunuolių“ pirmą kėlinį labiau bylojo ne dviženklis, 11-kos taškų deficitas, o tai, kad komanda į savo krepšį praleido net 27 taškus.

„Negeri“ su didesne energija į aikštelę žengė ir antrajame kėlinyje ir „Broliams Šaunuoliams“ ant parketo nepaliko jokių šansų. Ketvirčio gale sutrikę 2009 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionai pabandė kibiau gintis, tačiau po Arnoldo Juchnevičiaus eilinio tritaškio, šį kartą su kėlinio sirena komandas skyrė 25 taškai 56:31.

„Negeri“ norėjo išvengti akistatos su čempionais („Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“) ir per pirmus du kėlinius žengė labai didelį žingsnį į priekį. Visgi antroji rungtynių dalis parodė, kad labiau tituluotų varžovų ketvirtfinalyje bijojo „Broliai Šaunuoliai“.

Lygoje vienus metus ilgiau nei „Negeri“ žaidžiantis kolektyvas trečią kėlinį pradėjo išsprendęs prastos gynybos problemą. Apsiginę broliai vėl galėjo mėgautis žaidimu puolime, rengė daug greitų atakų ir buvo labai užsivedę. Geros 7 trečio kėlinio minutės lėmė, kad „Negerų“ turėtas 25 taškų pranašumas sumažėjo iki 5 taškų 58:53.

Ketvirčiui kurio metu „Negeri“ visiškai prarado rungtynių kontrolę einant į pabaigą, Arnoldas Juchnevičius „centruodamas“ padino savo komandos persvarą iki 7 (60:53). „Broliai Šaunuolių“ ataką sustabdę „Negeri“ padaro vaikišką klaidą, o dvi iš eilės sekusios varžovų atakos baigiasi spurtu 5:0 po kurio komandas skiria vos 2 taškai.

„Broliams Šaunuoliams“ kėlinio gale nepavyksta išvengti dar vienos duobės. Povilas Kaminskas pataiko dvitaškį, o šaunuoliams vaikiškai suklydus rengiant paskutinę ataką šiame kėlinyje Paulius Mičėnas smeigia tritaškį su sirena 65:58.

Trečio kėlinio metu „Broliams Šaunuoliams“ sugrįžti į žaidimą padėjo netik Laurynas Ralys šio kėlinio metu varžovus baudęs taikliais metimais, tačiau ir agresyvus žaidimas puolime. Daug pastarosios komandos atakų baigdavosi netik taškais, tačiau ir varžovų pražangomis.

Sezono „comeback“ autoriai ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 5:0 (63:65), Darius Jovaiša paisžymėjo metimu iš vidutinio nuotolio Laurynas Ralys pridėjo tritaškį.

Puolime kaip reikalas strigę „Negeri“ trumpam situaciją dar spėjo pataisyti, kai tolimais metimais pasižymėję Paulius Mičėnas ir Arnoldas Juchnevičius jų persvarą padidino iki 6 taškų 71:65.

Komandoms keičiantis taikliais metimais, Darius Dūdėnas pasižymi 4 taškais be atsako ir „Broliai Šaunuoliai“ atislieka jau tik 71:74. Matydami, kad žemė po kojomis dreba „Negeri“ nieko nelaukdami prašo minutės pertraukėlės.

Trumpas pasitarimas didelių pokyčių komandos žaidimui neatneša ir rungtynėms einant į pabaigą „Broliai Šaunuoliai“ šauna į priekį 79:76, tačiau Marius Krukonis netrukus pažeidžia taisykles bandydamas apsiginti nuo Pauliaus Mičėno tritaškio.

Tris baudos metimus pataikęs „Negerų“ gynėjas išlygina rezultatą 79:79, tačiau jau sekančios atakos metu jo darbą niekais verčia Laurynas Ralys. Trečio kėlinio metu sužvėrėjęs lengvasis krašto puolėjas pasižymi tritaškiu 82:79.

„Negeri“ atsidūrę beviltiškoje padėtyje bando gelbėtis tritaškiais, tačiau nei Giedriaus Kvakšio, nei Arnoldo Juchnevičiaus jau pataikiusio 8 tritaškius metimai šaunuolių tinklelio taip ir neskrodžia.

Marių Krukonį pražanga sustabdo Paulius Mičėnas. Ši pražanga pasiteisina, „Brolių Šaunuolių“ gynėjas prameta abu metimus. Po antrojo netaiklaus kamuolį atkovojusį Povilą Kaminską atidžiai prižiūri Mantas Kazlauskas su kurio pagalba Darius Dūdėnas perima kamuolį bei pataikęs metimą iš po krepšio deda paskutinį tašką 84:79.

„Negerų“ desperatiška ataka baigiasi Gedimino Astrausko tritaškiu metimu kuris net neliečia lanko, o „Brolių Šaunuolių“ atsarginių žaidėjų suolas jau sveikina vieni kitus su įpūdinga pergale. Po 2 kėlinių 25 taškų deficitą turėję „Broliai Šaunuoliai“ po didžiosios pertraukos sprogo ir ketvirtfinalio etape išvengė „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“. Ar bėgdami nuo vilko, šios komandos žaidėjai nepataikė ant meškos pamatysime po nepilnų trijų savaičių.

„Negeri“: Arnoldas Juchnevičius 28 (8/11 tritaškiai), Paulius Mičėnas 14, Giedrius Kvakšys 11, Povilas Kaminskas 10;

„Broliai Šaunuoliai“: Mantas Kazlauskas 20, Darius Jovaiša 17, Darius Dūdėnas 16, Laurynas Ralys 15;

„TG Sokol“ (3) – „MF“ (14) 100:79

„MF“ (0/2) pirmas dvi rungtynes pralaimėjo vidutiniu 38,50 taško skirtumu, o „TG Sokol“ (0/2) puikiai pasirodę reguliaraus sezono metu (3 vieta) „Negeriems“ ir „Broliams Šaunuoliams“ pralaimėjo 4,5 taško. Kaip komandos nepatekusios į TOP8 pasirodė žaidadamos su tais pačiais varžovais puikiai pasakė kurią komandą galima laikyti favoritais kovoja dėl 3 vietos „T4“ grupėje.

Nuo pat rungtynių pradžios Nerijaus Pigagos vedami į priekį „sakalai“ ėmė įrodinėti savo pranašumą ir įpusėjus kėliniui jau pirmavo 16:11. „MF“ kurį laiką gana sėkmingai laikėsi, tačiau „TG Sokol“ velniškai gerai pataikė tritaškius ir kėlinį baigė sausai laimėdami atkarpą 13:0 (32:16).

Antrajame kėlinyje „TG Sokol“ apsukas puolime „MF“ sugebėjo numušti, tačiau patys žaidę dar blankiau įpusėjus rungtynėms atsiliko jau 24:46.

Net 17 tolimų metimų iš 37 šiose rungtynėse pataikę „sakalai“ po didžiosios pertraukos toliaus sėkmingai atakavo varžovų krepšį, tačiau Juliaus Ščipoko ir Tomo Balčiaus duetas ėmė efektyviau išnaudoti varžovų gynybos klaidas ir į priekį leido bėgti tik mažais žingsniais (31:28).

Taip sėkmingai puolime šį sezoną dar nežaidę „TG Sokol“ vyrai paskutinio ketvirčio metu taip ir neprisiminė, kad jų žaidimo stiprybė gynyba ir net leido varžovams rungtynių pabaigoje perimti rungtynių kontrolę. Prasidėjus paskutinei minutei Julius Ščipokas pasižymėjo tritaškiu 77:98, o „TG Sokol“ iki paskutinio akordo trūko tik taiklaus dvitaškio.

Per 9 sezonus tik du kartus 100-to taškų ribą pasiekę „sakalai“ surengė greitą ataką, tačiau Edgar Kolendo nesugebėjo pasižymėti metimu iš po krepšio. Šį kartą komandai dėl išnaudoto šanso nusivilti neteko, nes gerą poziciją po krepšiu užėmęs šių rungtynių herojus Nerijus Pigaga atkovojo kamuolį ir metimu iš po krepšio padarė tai kovo visi ir laukė, pelnė 100-tąjį tašką. „MF“ komandai liko laiko dar vienai atakai, o Tomas Balčius spėjęs pasižymėti dvitaškiu galutinį „MF“ defcitą sumažino iki 21 taško.

TOP16 etape studentams pralaimėjimas tokiu skirtumu buvo mažiausias per tris rungtynes. „MF“ žaisdama „T4“ grupėje rinko po 59,67 taško, o į savo krepšį praleido net po 92,33. Prasčiau TOP16 etape gynėsi vos dvi komandos „ŠKK Šnapiai“ ir „KK Riešė“, tačiau skirtumas tame, kad abi jos pateko į elitinį šio sezono aštuntuką, o „MF“ komanda jau šį sekmadienį stos į kovą dėl „MAŽOSIOS“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2016/2017 metų taurės.

„TG Sokol“ nuleidę garą irgi kovos dėl to pačio trofėjaus.

„TG Sokol“: Nerijus Pigaga (10/11 dvitaškiai, 11/18 tritaškiai, 10 rez. perd.) 53, Andrej Maisak 24, Valdemar Smilgin 10;

„MF“: Julius Ščipokas 41 (10 atk. kam.), Tomas Balčius 22;

TOP16 III TURO ŽAIDĖJAS

Šį sezoną „TG Sokol“ komandoje debiutavęs ir komandos lyderiu tapęs gynėjas Nerijus Pigaga paskutinėse TOP16 etapo rungtynėse su „MF“ (100:79) pakartojo šio sezono rezultatyvumo rekordą kai į studentų krepšį sumetė 53 taškus. Net 53 procentus visų komandos taškų pelnęs gynėjas pataikė 10 dvitaškių (10/11), 11 tolimų metimų (11/18), atkovojo 5 atšokusius kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir viso surinko 57 naudingumo balus. „TG Sokol“ komanda po šios pergalės „T4“ TOP16 etapo grupėje liko 3 vietoje, o Nerijus Pigaga šiame etape rinko po 29,33 taško bei atlikdavo 8,33 rezultatyvius perdavimus.

TOP16 III TURO SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Ignas Juškevičius, „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: „T3“ grupės favoritai balandžio 2 dienos rungtynėse nepaliko jokių šansų „BC Kibirų“ komandai ir dvikovą laimėjo 89:54. „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ vidurio puolėjas Ignas Juškevičius šiose rungtynėse surinko 52 naudingumo balus ir buvo labai arti trigubo dublio. „Centras“ surinko 22 taškus (10/15 dvitaškiai), atkovojo 28 atšokusius kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Aukštaūgis taip pat blokavo 1 varžovų metimą ir 5 kartus prarado kamuolį.

Sunkusis krašto puolėjas: Mantas Kazlauskas, „Broliai Šaunuoliai“: „Broliai Šaunuoliai“ rungtynėse su „Negerais“ šventė pergalę rezultatu 84:79. „T4“ grupės nugalėtojais tapusi komanda antroje rungtynų pusėje panaikino 25 taškų deficitą, o prie to labai svariai prisidėjo krašto puolėjas Mantas Kazlauskas į savo buvusios komandos krepšį sumetęs 20 taškų (9/16 metimai) ir surinkęs 34 naudingumo balus. Puolėjas labai įdomiose rungtynėse dar atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 7 kartus „apvogė“ buvusius komandos draugus (per. kam.), blokavo vieną metimą ir tik kartą pažeidė taisykles.

Lengvasis krašto puolėjas: Danius Novickas, „KK Riešė“: „T1“ grupę laimėjusi „KK Riešė“ į savo sąskaitą įsirašė dar vieną šimtuką bei 113:90 įveikė „Burkalifa.eu“. Rezultatyviose rungtynėse Dainius Novickas surinko 39 taškus (10/11 dvitaškiai, 5/15 tritaškiai), atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir viso surinko 47 naudingumo balus. Veteranui tai buvo pačios sėkmingiausios šio sezono rungtynės SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

Atakuojantis gynėjas: Andrius Predkelis, „Zarasai“: „Zarasai“ 90:88 įveikė „ŠKK Šnapių“ komandą ir paskutinę akimirką šoktelėjo iki 3 „T1“ grupės vietos. Prie pirmosios ir vienintelės ežerų krašto atstovų pergalės TOP16 etape labai svariai prisidėjo 44 naudingumo balus surinkęs gynėjas Andrius Predkelis. Be keitimų žaidęs komandos lyderis pelnė 43 taškus, atkovojo 11 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius, du kartus pažeidė taisykles ir 4 kartus suklydo.

Įžaidėjas: Nerijus Pigaga, „TG Sokol“.