TOP16 etapo startas (rungtynių apžvalga).

Kovo 19 dieną 16-ka geriausių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2016/2017 metų sezono komandų pradėjo kovas TOP16 etape. Oficialus lygos tinklapis www.krepsinistau.lt pristato TOP16 etapo I turo svarbiausių įvykių suvestinę. Priminsime, kad TOP16 etape komandos varžosi keturiose grupėse „T1“, „T2“, „T3“ ir „T4“.

Grupėse 1-2 vietas užėmusios komandos pateks į „DIDŽIOSIOS TAURĖS“ ketvirtfinalio etapą. Komandos kurios savo grupėse liks 3-4 vietose vėliau varžysis analogiškame „MAŽOSIOS TAURĖS“ turnyro etape (ketvirtfinalyje).

„T1“ GRUPĖ

„Zarasai“ (9) – „Burkalifa.eu“ (16) 59:62

Šį sezoną stabilumu pasigirti negalintys „Zarasai“ (9) į dvikovą su „Burkalifa.eu“ (16) surinko vos 5 žaidėjus ir tai lėmė, kad į kiekvienas rungtynes paskutiniu metu kaip į karą einantys varžovai pateikė pirmąją staigmeną TOP16 etape.

Dvikovos pradžioje nei viena komanda neįgijo ryškesnio pranašumo, o iki pirmojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms „Zarasai“ pirmavo 14:13, tačiau tada komandą iš vėžių trumpam išmušė Andriaus Predkelio trauma, o tuo pasinaudojusi „Burkalifa.eu“ po 10 minučių lygios kovos daugiausiai Vaido Mitrofano dėka įsiveržė į priekį 17:16.

Antrajame kėlinyje pastarosiomis savaitėmis fortūnos pamylėti lygos naujokai jautėsi vis geriau ir po Deivido Radzio baudos metimų padidino persvarą iki 7 taškų 23:16.

Iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms „Zarasai“ atsigavo ir po Salvijaus Ragėno tritaškio sumažino atsilikimą iki 3 taškų 24:27. „Burkalifa.eu“ kėlinio gale visiškai prarado koncentraciją gynyboje ir tuo pasinaudojęs Miglius Dambrauskas pelnė 4 taškus be atsako taip išlygindamas rezultatą 30:30.

„Zarasai“ ketvirčio gale gavo šansą įsiveržti į priekį, tačiau antrą kartą per du kėlinius šios komandos puolėjas Eimantas Leipus prametė abu baudos metimus. „Burkalifa.eu“ kėlinio pabaigoje surengė puikią ataką, jos smaigalyje atsidūdęs Nerijus Jozonis pasižymėjo tritaškiu leidusiu jo komandai 33:30 įsiveržti į priekį.

Trečio kėlinio pradžioje „Burkalifa.eu“ į priekį vedama Nerijaus Jozonio ėmė tolti, o prasidėjus 25 dvikovos minutei komandas jau skyrė 11 taškų 45:34, tačiau „Zarasai“ lengvai nepasidavė ir spurtavę 8:0 pavijo varžovus 42:45.

Iki trečio kėlinio pabaigos likus 2 žaidimo minutėms „Burkalifa.eu“ vėl ėmė kilti į kalną ir sužaidusi kaip iš natų kėlinio pabaigą vėl pakėlė savo akcijas 51:44.

Ketvirtas kėlinys buvo panašus kaip ir pirmieji trys. Lygos naujokai vis padidindavo persvarą, o kelias atakas iš eilės surengusi „Zarasų“ komanda vis priartėdavo. Įpusėjus lemiamo ketvirčio laikui rungtynių favoritai atsiliko 54:58, o nepraėjus nei pusei minutes 5 kartą taisykles pažeidė 17 taškų „Zarasam“ surinkęs Eimantas Leipus.

Keturiese beveik 4 su puse minutės žaidę Zarasų atstovai pritrūko jėgų gynyboje, o tą išnaudoję „Burkalifa.eu“ vyrai šventė pergalę rezultatu 62:59.

„Zarasai“: Miglius Dambrauskas 19, Eimantas Leipus 17, Andrius Predkelis 14;

„Burkalifa.eu“: Nerijus Jozonis 24 (10 atk. kam.), Vaidas Mitrofanas 23 (11 atk. kam.);

„KK Riešė“ (1) – „ŠKK Šnapiai“ (8) 127:90

„KK Riešė“ šį sezoną gero krepšinio nerodančius „ŠKK Šnapius“ reguliaraus sezono metu pamokė 100:70, todėl nesunku buvo nuspėti, kad komandų kurių žaidimas 6 mėnesius skyrėsi kaip diena ir naktis akistata vėl baigsis eiliniu Riešės atstovų pasivaikščiojimu.

Rungtynių pradžioje abi komandos dažnai klydo, o po Dainiaus Novicko tritaškio ir Žymanto Armono dvitaškio pirmieji į priekį 5:0 įsiveržė netik šių rungtynių, tačiau ir viso sezono favoritai iš Riešės. Marius Kazlauskas metimu iš po krepšio nutraukė „KK Riešės“ spurtą 2:5, tačiau tuo „ŠKK Šnapių“ rūpesčiai šiame ketvirtyje nesibaigė. Komanda neapsigynė ir pirmą kėlinį pralaimėjo 10:22.

Pirmą kėlinį šautuvėlius dar derinę „KK Riešės“ žaidėjai lemiamą smūgį varžovams sudavė jau antrajame ketvirtyje ir tą padarė nepaisant to, kad savo ritmą puolime pagavo ir varžovai. Prasidėjus 13 rungtynių minutei favoritai pirmavo 37:15, prasidėjus 17-tai jau buvo susikrovę 28 taškų persvarą, o kėlinį baigė 63:38 kai tritaškiais metimais apsikeitė Vytautas Cicėnas bei Žymantas Armonas.

Antroji dvikovos į vienus vartus dalis prasidėjo „KK Riešės“ spurtu 7:0 (70:38), tačiau likusias 8 minutes iki kėlinio pabaigos geriau sekėsi Mariaus Kazlausko ir Tado Gimžausko vedamiems „ŠKK Šnapiams“ kurie atkarpą „bėg ir mesk“ laimėjo 28:24 (66:94) po to kai kėlinio gale galingu dėjimu „KK Riešės“ krepšį sudrebino 205 cm ūgio milžinas Marius Kazlauskas.

„KK Riešė“ jau ketvirtojo kėlinio pradžioje 11-tą kartą šį sezoną pasiekė 100-to taškų ribą ir sutvarkę formalumus per likusias 9 minutes šių rezultatyvių rungtynių iškovojo eilinę pergalę.

„ŠKK Šnapiai“ po kelių savaičių pertraukos vėl žaidė rezultatyvų krepšinį, tačiau gynyboje vėl nesugebėjo nuveikti nieko apčiuopiamo. Per tris paskutines rungtynes į savo krepšį šnapiai praleidžia po 103 taškus (!).

„KK Riešė“: Deimantas Pavlovskis 40, Žymantas Armonas 31, Gediminas Povilauskas 23 (31 atk. kam.), Lukas Motiejūnas 15, Dainius Novickas 11;

„ŠKK Šnapiai“: Marius Kazlauskas 26, Martynas Rakauskas 19, Vytautas Cicėnas 15, Algirdas Macijauskas 12;

„T2“ GRUPĖ

„KK Comma 313“ (4) – „Tores“ (12) 99:84

„KK Comma 313“ kaip ir galima buvo tikėtis laimėjo „B“ grupę (6-0) pirmajame etape, tačiau susidūrę su geriausiomis lygos komandomis patyrė 4 nesėkmes (5-4) ir galutinėje rikiuotėja liko ketvirti. „Tores“ sezoną pradėjo katastrofiškai (1-5) ir pirmą reguliaraus sezoną baigė būdami „C“ grupės autsaideriais. Komandai su geriau organizuotomis komandomis pastaraisiais metais kovoti darosi sunku, tačiau ji yra pakankamai kovinga ir tą „KK Comma 313“ senbuviai turėtų puikiai žinoti, tiesą jų tarp „ryklių“ ne tiek daug ir telikę.

„KK Comma 313“ į dvikovą surinko optimalę sudėtį ir jau pirmajame kėlinyje ėmė įrodinėti, kad jiems grupės favoritų etikėtė prilipdyta neatsitiktinai. Po Luko Poniškaičio tritaškių „rykliai“ spurtavo 6:0, o vėliau pataikiusi dar du tolimus metimus (4/4) greitai įgijo 10-ties taškų persvarą 12:2.

Rungtynių pradžioje nukautuoti „Tores“ krepšininkai iš duobės ėmė lipti prasidėjus 5 rungtynių minutei ir po Eriko Augūno 4 taškų be atsako sumažino atsilikimą per pusę 9:14. Kurį laiką prie varžovų krepšio prakaitavę „KK Comma 313“ žaidėjai antrojoje ketvirčio dalyje vėl sėkmingai išnaudojo savo žaidėjų greitį ir atletiškumą ir pirmą tarpinę stotelę pasiekė būdami priekyje 31:17.

Lengvas pirmas kėlinys lėmė favoritų žaidėjų atsipalaidavimą gynyboje, o tą išnaudoję „Tores“ ėmė sėkmingai rinkti taškus ir per antrą kėlinį sumažino savo atsilikimą iki 10-ties taškų 44:54.

Trečio kėlinio metu abi komandos sėkmingai rinko taškus, o varžovų skyles gynyboje vis labiau išnaudoję „Tores“ ketvirtį laimėjo 23:16 (67:70) ir į rungtynes grąžino intrigą, nors po pirmojo kėlinio atrodė, kad viskas baigsis „KK Comma 313“ žaidėjų dominavimu.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Viktoro Azarkovo tritaškiu. Gynėjas pridaręs daugiausiai žalos varžovų gynybai jau kėlinio pradžioje išlygino rezultatą 70:70.

Po Lino Beliūno baudos metimo „KK Comma 313“ susigrąžino minimalę persvarą 71:70, tačiau niekas nesuskubo prie Eriko Augūno, kuriam neliko nieko kito kaip tik įmesti iš po krepšio 72:71. Gaudynės taškas į tašką tęsėsi dar pora dvikovos minučių, tačiau tada kiek netikėtai lyderio vaidmens „KK Comma 313“ stovykloje ėmėsi Vilius Kulbė leidęs savo ekipai atitrūkti 81:74. „Ryklių“ aukštaūgis puikiai rinko taškus po Andriaus Gaidžio perdavimų žaidžiant „2x2“ ir tai „Tores“ ekipą išmušė iš vėžių. Pasimetę pastarosios komandos žaidėjai ėmė skubėti puolime, o be didesnių problemų apsigynę varžovai ėmė kontratakuoti ir dvikovai einant prie pabaigos susigrąžino dviženklį pranašumą.

Po pirmą kėlinį laimėjusi 14-kos taškų persvara „KK Comma 313“ sunkiau nei tikėtasi atlaikė „Tores“ pasipriešinimą ir sėkmingiau sužaidusi viso labo 14 šių rungtynių minučių šventė pergalę 99:84.

„KK Comma 313“: Lukas Poniškaitis 26 (6/16 tritaškiai), Linas Beliūnas 22, Tomas Malimenkovas 15, Andrius Gaidys 11 (15 rez. perd.);

„Tores“: Viktoras Azarkovas 29 (8/9 dvitaškiai), Erikas Augūnas 18, Aleksandr Lipnevič 17, Jaroslav Dombrovski;

„Ginio Pajėgos“ (5) – „Išvien“ (13) 75:66

„Ginio Pajėgų“ krepšininkai prieš pirmasias TOP16 etapo rungtynes, turėjo mintimis nukeliauti į 2016 metų lapkričio 6 dieną ir prisiminti, kad prieš gerokai kukliau reguliarų sezoną baigusią „Išvien“ tada šventė pergalę tik 60:58, o varžovai savo gretose neturėjo bent kelių labai svarbių žaidėjų.

Nors šiose rungtynėse susitiko skirtingo kalibro komandos jų laukė kieta ir bekompromisinė kova. Pirmas tris rungtynių minutes savo sąlygas dikdavo Dominyko Rakausko ir Domanto Žičkaus vedama „Ginio Pajėgų“ komanda, tačiau varžovai daugiausiai Ovidijaus Kriaunaičio ir Roko Burnio pastangomis aplygino žaidimą. Kėlinio gale ilgą laiką sėkmingai taškus rinkę „Ginio Pajėgų“ vyrai užbuksavo, tačiau rungtynių pradžioje susikrauto kapitalo pakako ir pirmas ketvirtis buvo laimėtas 24:18.

Antrojo ketvirčio metu „Išvien“ ant parketo jautėsi vis drąsiau, tuo tarpu vis sunkiau kelių prie varžovų krepšio radę „Ginio Pajėgų“ krepšininkai vėl bandė gelbėtis individualiais veiksmais. Rungtynėms artėjant prie didžiosios pertraukos Domantas Žičkus baudos metimu „Ginio Pajėgų“ pranašumą padidino iki 4 taškų 39:35, tačiau Justinas Navickas realizavo abu baudos metimus, Rokas Burnys pridėjo dvitaškį ir įpusėjus rungtynėms rezultatas tapo lygus 39:39.

Trečią kėlinį „Išvien“ pradėjo spurtu 4:0, tačiau „Ginio Pajėgų“ duetas ėmėsi darbo ir žaibiškai rezultatą išlygino 43:43. Justinas Navickas ėmėsi inciatyvos ir dar kartą leido „Išvien“ komandai įsiveržti į priekį 3 taškų persvara. Lygi kova vyko dar porta minučių, o tada geriau dėl atšokusių kamuolių kovoję ir antruosius šansus išnaudoję lygos naujokai pasinaudojo sumaištimi varžovų gynyboje ir ketvirtą kėlinį laimėję 19:12 pabėgo į priekį 58:51.

Ketvirtojo kėlinio metu „Išvien“ dar bandė kabintis, tačiau lygaus ketvirčio metu taip ir nerado priešnuodžių prieš 78 procentus taškų „Ginio Pajėgoms“ surinkusį Dominyko Rakausko ir Domanto Žičkaus tandemą.

Šį kartą „Išvien“ komandai kuri dvikovą pralaimėjo 66:75 (30-42 atkovoti kamuoliai) labai trūko ryškesnio Martyno Rimkaus indėlio. Komandos lyderis pelnė vos 5 taškus (2/11 metimai), atkovojo tik 9 atšokusius kamuolius ir viso surinko viso labo 6 efektyvumo balus. Reguliaraus sezono rungtynėse kurias „Išvien“ pralaimėjo 58:60 Martynas Rimkus į „Ginio Pajėgų“ krepšį sumetė 19 taškų ir atkvojęs 21 atšokusių kamuolių surinko 27 naudingumo balus.

Kovo 26 dieną „Ginio Pajėgų“ laukia „KK Comma 313“, o „Išvien“ bandys užsikabinti rungtynėse su „Tores“ vyrais, kuriems reguliaraus sezono metu pralaimėjo net 52:80.

„Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus 30, Dominykas Rakauskas 29 (6/10 tritaškiai);

„Išvien“: Rokas Burnys 22, Ovidijus Kriaunaitis 20, Justinas Navickas 13;

„T3“ GRUPĖ

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ (2) – „O.P.A.“ (10) 65:63

Šį sezoną čempionai „O.P.A.“ žaidėjus greičiausiai jau atpažysta pagal kvapą. Komandos reguliaraus sezono metu buvo susitikusios jau du kartus. Pirmas rungtynes „smogikai“ laimėjo 87:57, antras kurios vyko lygiai prieš savaitę 88:61.

Čempionai tikėjosi dar vieno lengvo pasivaikščiojimo sekmadienio popiete (rungtynės prasidėjo 12 val.) ir tinkamai neįvertino be Artūro Pūkio žaidusių varžovų, todėl pirmą kėlinį laimėjo vos 21:17. Palyginimui galima būtų pasakyti, kad prieš savaitę „smogikai“ pirmą kėlinį laimėjo dvigubai didesniu skirtumu (+8).

Reguliaraus sezono rungtynėse „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ įsibėgėdavo antrajame kėlinyje ir po 20 minučių vidutiniškai pirmaudavo jau 16,50 taškų skirtumu, šį kartą viskas buvo kitaip ir „O.P.A.“ vedama Evaldo Pieslio jau šiame ketvirtyje ėmėsi sau neįprastos veiklos.

Komanda gerai gynėsi, vertė varžovus klysti, o pati nesulaukusi papildomo dėmėsio gynyboje šovė į priekį ir įpusėjus rungtynėms išlygino rungtynių rezultatą 39:39.

Pirmą rungtynių dalį pramiegoję čempionai neįsibėgėjo ir trečiajame kėlinyje. Po Pauliaus Bodindorfo dvitaškio „O.P.A.“ ketvirčio gale priartėjo 46:50, o komandoms ėmus žaisti chaotiškai tritaškį įsudė Paulius Leščinskas 53:46 pataikęs vienintelį tolimą metimą iš 6. Šį kartą gynėjas rungtynėse su „O.P.A.“ reguliaraus sezono metu rinkęs vidutiniškai po 29 naudingumo balus rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas vos vieną.

„O.P.A.“ atsilikdama 7 taškais kurį laiką neišnaudojo varžovų krizės renkant taškus, komanda gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių puolime, tačiau fatališkai neišnaudojo antrųjų šansų kai nepataikydavo iš po krepšio.

Šių rungtynių atradimu tapęs „O.P.A.“ puolėjas Evaldas Lukšys pataikė sudėtingą metimą su varžovo pražanga 48:53, tačiau jam prametus baudos metimą jo komandos draugai vėl neišnaudojo 2 progų pasižymėti taškais kai sėkmingai kovojo po varžovų lenta.

Nerezultatyvaus ketvirčio gale „smogikų“ persvara šoktelėjo iki 6 taškų, tačiau Evaldo Lukšio sudėtingo metimo dėka „O.P.A.“ dar spėjo atstatyti po pirmojo kėlinio turėtą balansą (-4) 50:54.

„Reaktoriaus smogikams – vezumalkas.lt“ šios rungtynės buvo sunkios, komandai nesisekė žaisti greitai bei priversti varžovus klysti. Jau lemiamo ketvirčio pradžioje dvitaškį pataikęs Evaldas Lukšys priminė apie save ir sumažino „O.P.A.“ atsilikimą iki vieno metimo 52:54. Manvydas Statauskas pasinaudojo varžovų gynybos klaidomis ir dvi iš eilės atakas baigė taškais, taip leisdamas kuriam laikui stabilizuoti padėtį.

Į vėl tolstančių varžovų veiksmus pirmasis suregavo Evaldas Pieslys. Pastarasis žaidėjas pataikė dvitaškį, o komandai padėjęs apsiginti leido susikurti dar vieną rezultatyvią ataką kurios smaigalyje atsidūręs Paulius Bodindorfas pasižymėjo tritaškiu, išlyginusiu rezultatą 57:57.

Nei vienai komandai taip ir nesusikrovus saugaus pranašumo rungtynių gale užvirė tikra kova. Antrą baudos metimą pataikęs Donatas Strakšys išlygino rezultatą 63:63, o jo komandai apsigynus apmaudžiai iš po krepšio prametė Evaldas Lukšys. Kamuolį sugavę čempionai pasileido į greitą ataką kurią „O.P.A.“ nutraukė tik užsidirbdama nesportinę pražangą. Padiskutavę su rungtynių arbitrais „O.P.A.“ krepšininkai įsitempę stebėjo kaip varžovų gynėjas Gintas Petrikas eina mesti baudos metimų, tačiau jam prametus abi „O.P.A.“ gavo progą pasitaisyti. Vos tik „smogikai“ išsimetė kamuolį ir jis atsidūrė Pauliaus Leščinsko rankose varžovai iškart pažeidė taisykles prieš jį. Blankiai žaidęs gynėjas šį kartą sumetė abu metimus 65:63, tačiau varžovams liko laiko surengti paskutinę ataką.

„O.P.A.“ turėjo laiko atakai, tačiau Evaldas Lukšys prametė tritaškį, o tai reiškė, kad prastas rungtynes sužaidę čempionai vos išvengė fiasko jau pirmosiose TOP16 etapo rungtynėse.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Gintas Petrikas 16, Arnas Aniulis 15, Linas Vitkauskas 10;

„O.P.A.“: Evaldas Lukšys ir Evaldas Pieslys po 17;

„KK Alkani“ (7) – „BC Kibirai“ (15) 61:60

Sunki pergalė prieš „Ginio Pajėgas“ (47:46), solidžios rungtynės prieš „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“ (77:87) bei užtikrintai laimėta dvikova 91:62 prieš „ŠKK Šnapius“ reguliaraus sezono pabaigoje prasklaidė niūrius debesis virš „KK Alkanų“ kolektyvo stovyklos. Prieš kelias savaites šią komandą vargu ar būtų galima vadinti rungtynių favoritais, tačiau šiuo metu komanda netik popieriuje bet ir aikštelėje jau yra gerokai pranašesnė nei „BC Kibirai“.

Visgi visus savo privalumus reikia parodyti aikštelėje, o „BC Kibirai“ ne ta komanda kuri į varžybas eina tik tam, kad jose sudalyvautų.

„BC Kibirams“ dvikovos pradžioje nepavyko išvengti klaidų, tačiau „KK Alkani“ taip pat turėjo šiokių tokių problemų. Nors šios komandos žaidėjai nuo pat pirmųjų minučių demonstravo puikų nusiteikimą pirmieji pabėgti sugebėjo „BC Kibirai“, kurie po Andriaus Piesliko tritaškio įsiveržė į priekį 6:4. Vėliau „BC Kibirai“ ėmė vis dažniau švaistyti tritaškius, tas leido „KK Alkaniems“ sėkmingai susirinkti toliau nuo krepšio atšokusius kamuolius ir greitai pereiti iš gynybos į puolimą. Sėkmingai žaidusių gynėjų Justo Ulecko ir Aurimo Gudavičiaus dėka „KK Alkani“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pirmą ketvirtį laimėjo 20:18.

Antrajame kėlinyje „KK Alkanų“ krepšininkai laiku spėdavo į gynybą, o pozicines atakas priversti rengti „BC Kibirai“ klimpo vis giliau. Antroje kėlinio pusėje prie Justo Ulecko ir Aurimo Gudavičiaus „KK Alkanų“ puolimo schemose atsirado dar ir Mindaugo Zalatorio pavardė kas leido šiai komandai įpusėjus dvikovai jau pirmauti 12-kos taškų skirtumu 40:28.

„KK Alkaniems“ pabėgus įvykiai tuo nesibaigė. Trečią kėlinį nuo gynybos pradėję „BC Kibirai“ ėmė sparčiai vytis varžovus ir po Vytauto Kirlio dėjimo komandas skyrė jau tik 6 taškai 38:44.

Rungtynių kontrolę iš savo rankų paleidę „KK Alkani“ paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ji naudingesnė buvo mažesnę rotaciją naudojusiems „BC Kibirams“. Po minutės pertraukėlės Vytautas Kirlys sumažino atsilikimą iki 3 taškų, o ketvirtį „BC Kibirai“ baigė turėdami 5 taškų deficitą.

Trečiajame ketvirtyje daug tritaškių prametę „KK Alakni“ lemiamą ketvirtį pradėjo į savo krepšį gaudami 4 taškus be atsako, o įpusėjus ketvirčiui jų persvara siekė viso labo 3 taškus 57:54.

Netrukus Vytautas Kirlys įsudė labai svarbų tritaškį, „BC Kibirų“ lyderiui pelnius 27-tąjį tašką rezultatas tapo lygus 57:57, o sėkmingai apsigynę jo komandos draugai netrukus surengė dar vieną sėkmingą ataką kurią tolimu metimu baigė Andrius Pieslikas 60:57.

„KK Alkani“ patekę į varžovų gynybos spąstus ėmė gelbėtis aštriais reidais į varžovų baudos aikštelę, po sėkmingo išpuolio kuris baigėsi Justo Ulecko dvitaškiu su varžovo pražanga ir taikliu baudos metimu „BC Kibirai“ vėl atsidūdė varžovams už nugarų 60:61.

Rengdamas vieną svarbiausių atakų šiose rungtynėse Vytautas Kirlys komandos draugų paprašė daugiau erdvės žaidimui „1x1“ ir išprovokavo varžovų pražanga. Šį kartą vieno iš geriausių lygos krepšininkų pagal baudos metimų taiklumą ranka sudrebėjo ir jis prametė abu baudos metimus (iki tol jis buvo pataikęs 54 baudos metimus iš 58 bandymų).

„KK Alkani“ gavo šansą įtvirtinti pergale, tačiau juo nepasinaudojo, ilga ataka baigėsi skubotu Mindaugo Zalatorio metimu, kurį blokavo savo klaidą taisęs Vytautas Kirlys.

„BC Kibirai“ gavo šansą išsigelbėti, tačiau po minutės pertraukėlės vykusi ataka baigėsi klaida, kai galinę liniją sulaukęs komandos draugo perdavimo užmynė šiose rungtynėse ryškiai žibėjęs Vytautas Kirlys.

„BC Kibirams“ priverstinai prasižengus Mindaugas Kraujalis prametė abu baudos metimus, o „BC Kibirų“ paskutinė ataka baigėsi netaikliu sudėtingu to pačio Vytauto Kirlio metimu.

Į kovą antroje rungtynių pusėje grįžę „BC Kibirai“ patyrė pralaimėjimą rezultatu 60:61, įdomu tai, kad prieš savaitę lygiai tokiu pat rezultatu komanda pralaimėjo ir „Tores“ ekipai. „BC Kibirai“ šiuo metu pralaimėjo jau 4 dvikovas paeiliui, paskutinės trys baigėsi bendru 5 taškų skirtumu. Šį sezoną „BC Kibirai“ pora rungtynių laimėjo po pratęsimo, tačiau sezono gale jiems fortūna ėmė rodyti špygą.

„KK Alkani“: Justas Uleckas 17, Mindaugas Zalatoris (15 atk. kam.) ir Karolis Marcinkus po 11;

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 27, Edgaras Binkys 13, Simas Vasiliauskas 10;

„T4“ GRUPĖ

„TG Sokol“ (3) – „Negeri“ (6) 54:61

Rungtynės tarp „TG Sokol“ ir „Negerų“ visada būna įdomios ir atkaklios ir nesvarbu kurioje turnyrinės lentelės vietoje tuo metu yra įsitaisęs vienas ar kitas kolektyvas. Šiai dienai tai yra panašaus kalibro komandos, o reguliaraus sezono metu jos jau spėjo pasidalino po pergalę. Pirmą dvikovą 55:69 laimėjo „Negeri“, antrą 57:51 „TG Sokol“.

Trečią šių komandų akistatą aktyviau pradėjo „Negerų“ krepšininkai, kurie po Povilo Kaminsko dvitaškio įsiveržė į priekį 4:2. Pastaroji komanda sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau prametusi daug tritaškių leido „sakalams“ įkvėpti daugiau oro. Po Edgaro Kolendo tritaškio „TG Sokol“ pirmavo tašku 5:4. „TG Sokol“ puolimas beveik visą pirmą kėlinį laikėsi ant tolimų metimų, po vieno iš jų kėlinio gale kai pasižymėjo Nerijus Pigaga pastaroji komanda vėl grįžo į priekį 18:16, visgi gerą kovą po abiem krepšiais demonstravę „Negeri“ paskutinės atakos metu išnaudojo antrąjį šansą ir išlygino rungtynių rezultatą 18:18.

Pirmas kėlinys buvo toks, kokio ir buvo galima laukti, lygus komandoms išmetant daugiau tolimų metimų nei dvitaškių.

Antrą kėlinį tritaškiu pradėjo Giedrius Kvakšys, o „TG Sokol“ atsakius rezultatyvia ataka tolimu metimu pasižymėjo ir Paulius Mičėnas 24:20. Gera ketvirčio pradžia nieko nereiškė ir šį kartą. Edgar Kolendo pataikė antrąjį savo tolimą metimą, pridėjo baudos metimą ir rezultatas nesužaidus net trijų minučių šiame ketvirtyje tapo lygus 24:24.

„Negeri“ pradėjo nepataikyti, o daugiausiai 5 taškus pelniusio Pavel Andruškevič dėka „sakalai“ sugebėjo atitrūkti ir po 20-ties minučių pirmauti 32:29. „TG Sokol“ persvara įpusėjus dvikovai galėjo būti didesnė, tačiau šiai komandai daugybę kartų nepavyko pataikyti iš po krepšio pačių paprasčiausių metimų.

Po didžiosios pertraukos „sakalai“ kilo dar aukščiau ir po Karol Ruselevič 4 taškų be atsako jau pirmavo 39:31. „Negerų“ komanda ieškodama naujų herojų nuo suolo vienu metu pakėlė abu savo snaiperius Paulių Mičėną ir Arnoldą Juchnevičių. Pastarasis pirmosiose šio sezono komandų tarpusavio rungtynėse prišaudęs net 11 tolimų metimų (11/13) vos tik prisilietęs prie kamuolio pasižymėjo tritaškiu, o jo komandai sėkmingai sužaidus gynyboje taiklus buvo dar kartą 37:39.

„Negerų“ komandai pradėjus tiestis „TG Sokol“ pagerino gynybą ir kovą dėl atšokusių kamuolių, tai leido komandai pagreitinti žaidimą ir vėl pabėgti į priekį. Pirmą trečio kėlinio galį kaip iš natų sužaidę „Negeri“ vėl prarado žaidimo potutį atakuojant varžovų krepšį ir prieš ketvirtą kėlinį jau atsiliko 39:49. Įdomu tai, kad visą šį kėlinį „TG Sokol“ nesurengė nei vienos atakos per aukštaūgius ir visą naštą renkant taškus patikėjo savo gynėjams.

„TG Sokol“ po trijų kėlinių turėdami 10-ties taškų persvarą lemiamą ketvirtį pradėjo grubiomis klaidomis gynyboje ir leido varžovams spurtuoti net 11:0 (50:49). Toks netikėtas varžovų žingsnis į priekį buvo lemtingas. Karol Ruselevič dar kartą išvedė „sakalus“ į priekį 51:50,  Nerijus Pigaga ir Andrej Maisak pranašumą padino iki 4 (54:50), kai techninę pražangą užsidirbo Arnoldas Juchnevičius, tačiau tai buvo paskutinis aukštesnę vietą reguliaraus sezono metu užėmusios komandos pasispardymas ir likusią rungtynių dalį ji pralaimėjo 11:0.

„TG Sokol“: Karol Ruselevič 13, Andrej Maisak ir Nerijus Pigaga po 12;

„Negeri“: Povilas Kaminskas 21, Arnoldas Juchnevičius ir Giedrius Kvakšys po 11;

„Broliai Šaunuoliai“ (11) – „MF“ (14) 87:47

Užtikrintai paskutiniu metu rungtyniaujantys „Broliai Šaunuoliai“ TOP16 etape startavo rungtynėmis su „MF“. Šią komandą „T4“ grupės favoritai reguliaraus sezono metu jau buvo įveikę du kartus (87:76 ir 91:69), o 3 jų pasimatymas jau po 20-ties minučių tapo

Užtikrintai pastaruoju metu rungtyniaujantys „Broliai Šaunuoliai“ TOP16 etapą pradėjo trečiu pasimatymu su „MF“, kurią šį sezoną jau buvo įveikę du kartus (87:76 ir 91:69).

Rungtynes geriau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“ kurie po Dariaus Jovaišos ir Dariaus Dūdėno metimų jau pačioje dvikovos pradžioje pabėgo į priekį 4:0. Juliui Ščipokui pasirodžius aikštelėje „MF“ atgijo, tačiau nesėkminga gynyba prieš pusę taškų broliams pelniusį Darių Dūdėną lėmė, kad pirmas kėlinys buvo pralaimėtas 11:16.

Antrajame kėlinyje sėkmingai taškus rinkę rungtynių favoritai augino pranašumą, kuris prasidėjus 14 rungtynių munutei po Dariaus Jovaišos dvitaškio su varžovų pražanga šoktelėjo iki dviženklio 29:18. „MF“ daugiausiai Juliaus Ščipoko dėka kurį laiką laikėsi ir keturių minučių atkarpą laimėjo 7:6 (25:35). Kaip paaiškėjo vėliau tai buvo paskutinis būsimų medikų pasispardymas. Ketvirčio gale „Broliai Šaunuoliai“ rengė daug greitų atakų ir pirmą rungtynių dalį laimėjo 43:25.

Pirmaujančiai komandai Dariai (Dūdėnas ir Jovaiša) Šaunuoliai per 20 minučių pelnė atitinkamai 12 ir 15 taškų, studentams 9 iš 25 surinko Julius Ščipokas.

Trečias ketvirtis vėl prasidėjo „Brolių Šaunuolių“ rezultatyvių atakų lavina, po spurto 6:0 komandas skyrė jau 24 taškai. Julius Ščipokas radęs landą varžovų baudos aikštelėje pelnė dvitaškį, privertė varžovą pažeisti taisykles ir sumažino atsilikimą 28:49, tačiau tokie gynėjo ir jo komandos draugų išsišokimai buvo labai reti ir „Broliams Šaunuoliams“ antroji dvikovos dalis tapo labai lengvu pasivaikščiojimu. Po trijų kėlinių „MF“ nusileisdama varžovams kovoja dėl atšokusių kamuolių (26-42 rungtynėse) atsiliko jau 37:65, o rungtynių eiga priminė beviltišką komandos pasispardymą 2015/2016 metų sezono ketvirtfinalyje kai studentus egzaminavo vėliau čempionais tapę „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“.

Ketvirtą kėlinį pavargę studentai negalėjo nei gintis, nei pulti taip, kad varžovams tektų bent paprakaituoti. „MF“ komandai atsiliekant 47:79 varžovams 4 taškus be atsako pelnė Mantas Kazlauskas, o rungtynes taikliu tritaškiu uždaręs Darius Jovaiša padidino galutinį pranašumą iki apvalaus 40-ties taškų.

„Broliai Šaunuoliai“ ištrūkę iš jų laisvę ribojusios „2 grupės“ TOP16 etapą pradėjo užtikrintai, o dvi artėjančios „T4“ grupės rungtynės su „TG Sokol“ bei „Negerais“ turėtų galutinai parodyti ko yra verti 8 pergalių seriją turintys ir vos kartą per 8 dvikovas 80 taškų nesurinkę praėjusio sezono pusfinalio dalyviai.

„Broliai Šaunuoliai“: Darius Jovaiša 29, Mantas Kazlauskas 26, Darius Dūdėnas 16;

„MF“: Julius Ščipokas 23, Tomas Balčius 11;

TOP16 I TURO ŽAIDĖJAS

„KK Riešės“ fenomenas Gediminas Povilauskas po 49 dienų pertraukos vėl talkino reguliaraus sezono nugalėtojams ir savo 6 sezono rungtynėse surinko 54 naudingumo balus. Šį sezoną tai jau buvo 4 rungtynės kai aukštaūgis surinko 54 ir daugiau naudingumo balų. „KK Riešė“ 127:90 sutriuškino „ŠKK Šnapius“, o be keitimų žaidęs „centras“ šiose rungtynėse pelnė 23 taškus (11/15 dvitaškiai), atkovojo 31 atšokusį kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, padarė 4 klaidas ir tiek pat kartų pažeidė taisykles.

Naudingiausias SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2016/2017 metų sezono krepšininkas „KK Riešei“ šį sezoną renka po 21,83 taško, atkovoja po 24,50 atšokusius kamuolius (8 rez. perd.) bei fiksuoja 46,50 efektyvumo balų vidurkį.

TOP16 I TURO SIMBOLINIS PENKETUKAS

„Centras“: Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“.

Sunkusis krašto puolėjas: Povilas Kaminskas, „Negeri“: „Negeri“ jau pirmajame TOP16 etapo ture 61:54 palaužė 3 vieta reguliaraus sezono metu užėmusius varžovus („TG Sokol“), o šį sezoną kuklesnius skaičius nei praėjusį fiksuojantis ekipos sunkusis krašto puolėjas Povilas Kaminskas vėl priminė apie save bei sužaidė vienas sėkmingiausių rungtynių šį sezoną. Puolėjas į nuolatiniais varžovais tapusių „sakalų“ krepšį sumetė 21 tašką (sezono rekordas), atkovojo 9 atšokusius kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus (25 naud. bal.).

Lengvasis krašto puolėjas: Dominykas Rakauskas, „Ginio Pajėgos“: Dvi paskutines (0-2) reguliaraus sezono dvikovas praleidęs lygos naujokų krašto puolėjas TOP16 etapą pradėjo su trenksmu ir padėjo „Ginio Pajėgoms“ 75:66 atlaikyti gana aktyvų „Išjunk šviesą“ ekipos pasipriešinimą. Dominykas Rakauskas prie pirmosios komandos pergalės TOP16 etape prisidėjo 29 taškais (6/10 tritaškiai), taip pat jis atkovojo 11 atšokusių kamuolių ir surinko net 27 naudingumo balus.

Atakuojantis gynėjas: Darius Jovaiša, „Broliai Šaunuoliai“: „Broliai Šaunuoliai“ TOP16 etapą pradėjo lengvu pasivaikščiojimu ir 87:47 trečią kartą šį sezoną įveikė „MF“. Grupės lyderiais tapusių „T4“ grupės lyderiais tapusių brolių gynėjas Darius Jovaiša antrą savaitę iš eilės buvo labai arti trigubo dublio, šį kartą jis surinko 29 taškus (12/19 metimai), atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus (34 naud. bal.). Prieš savaitę, kovo 12-tą dieną gynėjas pažymėjo simboliškai rungtynėse su „Išvien“ (86:62) surinkdamas trigubą dublį „12+12+12“ (tšk., atk. kam., rez. perd.) ir šiuo metu su 27,11 efektyvumo balų vidurkiu jau yra įsitaisęs naudingiausių lygos krepšininkų pirmajame penketuke.

Įžaidėjas: Andrius Gaidys, „KK Comma 313“: „T2“ grupės favoritai TOP16 etapą pradėjo sunkiau nei tikėtasi, „Tores“ 99:84 buvo įveikti tik po permaningos kovos. Šį kartą pagrindinis „ryklių“ atakų organizatorius susidūrė su sunkumais rinkdamas taškus (5/14) metimai ir surinkęs 11 taškų sužaidė nerezultatyviausią sezono dvikovą, visgi kai nesiseka pataikyti šis gynėjas lengvai nepasiduoda ir imasi kitų darbų, šiose rungtynėse jis atkovojo 6 atšokusius kamuolius, atliko 15 rezultatyvių perdavimų, perėmė 5 kamuolius. Šį sezoną turėjęs ir geresnių dvikovų gynėjas kovo 19 dieną surinko 21 naudingumo balų. Per 11 dvikovų 7 kartus bent 10 rezultatyvių perdavimų atlikusio Andriaus Gaidžio efektyvumo rodiklį sumenkino prastas pataikymo procentas ir 7 klaidos, tačiau užtikrintas vadovavimas komandos puolimui kritiniais rungtynių momentais leido jam atsidurti čia, nepaisant kuklaus pasirodymo renkant taškus.