Įvykių kaleidoskopas. 13 – asis turas (2017.01.29)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia sausio 29 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

Solidžių asmeninių pasirodymų gausa, pirmas čempionų pralaimėjimas bei padidėjusi sumaištis „2 grupės“ turnyrinės lentelės viršuje tokia buvo sausio 29 diena SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

Čempionus pirmieji palaužė „1 grupės“ autsaideriai „Zarasai“: Iki sausio 29 dienos „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ nepriklausomai kokie žaidėjai atvykdavo į rungtynes, skynė pergales. Čempionų 10 pergalių seriją nutraukė „1 grupės“ dugne net ir šios sensacingos pergalės liekantys „Zarasai“ (1/3). Rungtynes 57:52 laimėjusiems zarasiškiams ši skambi pergalė pakėlė nuotaikas, suteiks sparnus, tačiau turnyrinėje lentelėje papildomas taškas bus tik kompensacija už prieš kelias savaites patirtą techninį pralaimėjimą.

Rungtynes į kurias neatvyko ne vienas ir ne du pajėgūs čempionų krepšininkai geriau pradėjo „Zarasai“, jie vedini Kęstučio Bagdonavičiaus 6:2 į priekį įsiveržė jau antrą dvikovos minutę. Abi komandos pirmajame kėlinyje puolime žaidė pakankamai nuobodžiai, kamuolys būdavo įvedamas aukštaūgiui į baudos aikštelę, o likę keturi žaidėjai stebėdavo kaip jam sekasi veidu ar nugara į krepšį apsižaisti savo tiesioginį oponentą. Kai „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ pabandė išnaudoti metimus iš tolimesnių pozicijų iškart „Zarasų“ gynėjams tapo gintis sunkiau ir čempionų traukinys nors ir sunkiai įsibėgėjęs pajudėjo į priekį. Kėlinio gale „smogikai“ savo rankose galėjo turėti 5 taškų persvarą, tačiau Andrius Predkelis pataikė dvitaškį, o Ignas Jackūnas prametė iš po krepšio atakos kuri turėjo baigtis šimtaprocentiniais taškais metu.

Kėlinį 13:12 laimėję „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ krepšininkai geros gynybos dėka įvykių eigą kontroliavo ir antrajame ketvirtyje po kurio ekipos pranašumas nuo minimalaus šoktelėjo iki 6 taškų 28:22.

Po didžiosios pertraukos gerų šansų sumažinti skirtumą jau neišnaudojo „Zarasai“, tačiau po Manvydo Stakausko dvitaškio su pražanga 32:24 pastarajai komandai sustygavus gynybą viskas gana greitai pasisuko kiek kitokia linkme. „Smogikai“ klydo, buksavo įstrigę varžovų baudos aikštelėje, o po nesportinės pražangos leido ežerų krašto atstovams pasižymėti 5 taškais be atsako kas vėliau virto trapiu 2 taškų pranašumu po trijų kėlinių 44:42.

Lemiamo ketvirčio metu „Zarasus“ į priekį tempė Kęstučio Bagdonavičiaus ir Andriaus Predkelio duetas, komanda varžovus baudė ir kontratakų metu. Po Mindaugo Gaubšo tritaškio „smogikai“ rungtynių gale sumažino savo atsilikimą iki 4 taškų 52:56, tačiau per likusį laiką nieko produktyvaus išspausti nepavyko ir „Zarasai“ galėjo džiaugtis pirmieji įveikė nuo praėjusio sezono ketvirtfinalių etapo nepralaimėjusius čempionus kurie šį kartą varžovams nusileido pagal visus statistinius rodiklius iškyrus vieną, atkovotus kamuolius 51-41 (Ignas Jackūnas atkovojo 19 atšokusių kamuolių).

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Mantas Statauskas 13, Manvydas Statauskas 12, Linas Vitkauskas 11. „Zarasai“: Kęstutis Bagdonavičius 18 (11 atk. kam.), Andrius Predkelis 12, Miglius Dambrauskas 10.

„KK Comma 313“ nutraukė pralaimėjimų seriją: Po trijų iš eilės pralaimėjimų pergalės skonį vėl galėjo pajausti 90:76 „KK Alkanų“ komandą patiesusi „KK Comma 313”.

„KK Comma 313” rungtynes pradėjo skubotais veiksmais puolime, šiai komandai būdingas greitas žaidimas virto chaotiškų atakų virtine. Situaciją kai varžovai blaškėsi išnaudoję „KK Alkani“ Artur Biriulin ir Kęstučio Juonio metimų dėka įsiveržė į priekį 4:0. Tomas Malimenkovas greitai atsakė tritaškiu, o po dar vienos atakos „rykliai“ jau pirmavo 5:4. Vis dažniau išvengusi klaidų greitų atakų metu „KK Comma 313” puikiai išnaudojo ir varžovų paliktas be priežiūros erdves po krepšiu ir kėlinį laimėjo 18:13.

„KK Alkani“ pamatę, kad su varžovų priekinės linijos žaidėjais susitvarkyti nepavyks vis didesnį dėmesį ėmė skirti savo atakoms ir nors nevisada pavykdavo priimti racionalius sprendimus komanda gana sėkmingai rinko taškus ir ilgą laiką gana sėkmingai varžėsi su puolimo šalininkais taškų lenktynėse. Visgi šiai dienai „KK Comma 313” vedama įžaidėjo Andriaus Gaidžio kuris yra vilkėjęs ir „KK Alkanų“ marškinėlius yra žymiai pavojingesnė komanda ir po 20 minučių energingos kovos tas ėmė matytis vis labiau 48:33.

Prie Lino Beliūno ir Andriaus Gaidžio tandemo po didžiosios pertraukos prisijungė Vilius Kulbė, sėkmingai po krepšiu komandos draugų adresuotus kamuolius į „KK Alkanų“ vertęs „centras“ leido dar labiau „KK Comma 313” išplėsti savo puolimo galimybes, tačiau šį sezoną ilgiau nei tikėtasi savo sėkmingo žaidimo paieškose pasiklydę alkani rankų nenuleido ir kaip iš natų sužaidę 5 minučių atkarpą išsaugojo galimybę garbingai pakovoti iki pat dvikovos pabaigos.

„KK Alkani“ dvikovą pralaimėjo, tačiau sužaidė geriausias rungtynes puolime (76 tšk.), o į savo gretas susigrąžinę kelis jau komandoje žaidusius žaidėjus (Artūrą Giedraitį ir Aurimą Gudavičių) artimiausiose rungtynėse galės naudoti didesnę žaidėjų rotaciją ir išvengti nuovargio rungtynių pabaigose.

„KK Comma 313“: Linas Beliūnas 27 (23 atk. kam., 42 naud. bal.), Andrius Gaidys 23 (13 rez. perd.), Tomas Malimenkovas 16, Vilius Kulbė 14 (17 atk. kam.), Justas Jankauskas 10. „KK Alkani“: Artur Biriulin 18, Aurimas Gudavičius 16, Artūras Giedraitis ir Justas Uleckas po 14.

„KK Riešė“ lengvą pergalę pasiekė ir nesumetusi 100 taškų: Iš eilės 11-tą kartą laimėję „KK Riešės“ krepšininkai tik trečią kartą šį sezoną nepelnė bent 100-to taškų. Iki šios dvikovos geriausia gynybą prieš geriausiai puolančią lygos komandą buvo pavykę pademonstruoti „TG Sokol“ komandai, kuri praleido 76 taškus.

„Negeri“ praėjusį sezoną pirmieji įveikė „KK Riešę“, todėl po tos akistatos Ervinas Stankevič sekančiose tarpusavio rungtynėse visada rasdavo kuo motyvuoti savo vyrus ir daugiau pralaimėjimų komanda sutikusi lygos senbuvius nepatyrė. Šį kartą „Negeri“ krito 59:80.

Rungtynių pradžia sėkmingiau klostėsi „Negeriems“, kurie Gedimo Astrausko pastangų dėka pelnė 4 taškus be atsako ir įsiveržė į priekį 4:0. Gediminas Astraukas pirmas 10 minučių buvo ryškiausia asmenybė aikštelėje, o tai leido komandai sėkmingai gintis ir laimėti pirmą ketvirtį 17:14.

Antrą kėlinį lygiai taip kaip varžovai pirmą pradėjo „KK Riešė“. Po Mantvydo Staniulio surengto spurto 4:0 lygos favoritai įsiveržė į priekį 18:17, tačiau iš toli atakavęs Arnoldas Juchnevičius buvo sustabdytas pažeidžiant taisykles ir trijų baudos metimų pagalba grąžino 2 taškų pervarą „Negeriems“.

Ketvirčio kurio metu „KK Riešė“ gerokai padidino apsukas puolime „Negeri“ atsiliko 33:40, tačiau vienas geresnių rungtynių sužaidęs Marius Dubininkas pataikė su kėlinio sirena palikdamas „KK Riešei“ tik tris taškus 36:40.

Trečią ketvirtį aikštelėje vyko lygi kova, tačiau Laurynas Kirlys puldamas varžovų krepšį sužaidė kelias geresnes atkarpas ir leido „KK Riešės“ komandai prieš ketvirtą kėlinį pirmauti 59:50.

Lemiamas dvikovos kėlinys prasidėjo „KK Riešės“ spurtu 9:0 (68:50) po kurio „Negeri“ taip ir neatsigavo.

„KK Riešė“: Laurynas Kirlys 26, Mantvydas Staniulis 20, Gediminas Povilauskas 17 (26 atk. kam., 36 naud. bal.), Dominykas Palšis 13. „Negeri“: Gediminas Astrauskas 14 (13 atk. kam.), Marius Dubininkas 13, Arnoldas Juchnevičius 12.

Įtemptose rungtynėse „Ginio Pajėgos“ įveikė „O.P.A.“: Į rungtynes komandos surinko vos po 5 žaidėjus, tačiau tai nuostabos sukelti neturėtų, abi jos šį sezoną pasižymi tragišku rungtynių lankomumu, o maža rotacija jau lėmė ne vieną jų pralaimėjimą.

„O.P.A.“ žaidusi be savo lyderio Artūro Pūkio dvikovą pradėjo labai kovingu ir drausmingu žaidimu ir pirmojo kėlinio metu įgijo 4 taškų persvarą 20:16. Lygos naujokus nuo didesnių nemalonumų šioje rungtynių atkarpoje gelbėjo po krepšiais siautęs Valdemar Lodziato, kuriam „O.P.A.“ taip ir nerado atsvaros baudos aikštelėje.

Nepanikavę, laiku grįžę į gynybą „O.P.A.“ vyrai įsivažiavo ir antrojo kėlinio metu savo persvarą padidino iki 11 taškų 39:28. „Ginio Pajėgoms“ suskambo pirmas rimtas pavojaus signalas.

Valdemar Lodziato antrą rungtynių dalį atidaro pasižymėdams metimu iš po krepšio, tačiau Paulius Bodindorfas atsako tritaškiu ir „O.P.A.“ pervara netik nesumažėja, bet ir šokteli iki 12-kos taškų. Valdemar Lodziato buvo sunkiai sulaikomas, tačiau savų kozirių pakankamai turėjusios „O.P.A.“ komandos tai neišgąsdino ir ji prieš ketvirtą kėlinį išsaugojo 11-kos taškų pranašumą. Nors po Justo Aršausko dėjimo atrodė, kad šios komandos žaidimas greitai subyrės negrįžtamai.

„Ginio Pajėgų“ komanda priremta prie sienos neturėjo kur trauktis, tačiau kaip parodė tolimesnė įvykių eiga atletiški šios komandos vyrukai dvikovos pabaigai turėjo pasilikę daugiau jėgų ir ėmę žaisti vis agresyviau rungtynių gale jau alsavo „O.P.A.“ vyrams į nugarą. Rungtynių gale pastarosios komandos žaidėjams pasireiškė nuovargis, o kai jį pajunta puolėjas Paulius Bodindorfas aikštelėje būna „karšta“. Šį kartą po žaidybinės situacijos veteranas vėl pasikarščiavo užsidirbo techninę ir nesportinę pražangas, o visą šią situaciją „Ginio Pajėgos“ išnaudojo maksimaliai ir pataikę 3 baudos metimus iš 4 išplėšė pergalę 68:65. Keturiese likę „O.P.A.“ žaidėjai dar sugebėjo apsiginti, tačiau Vytautui Račkauskui nepavyko išmesti patogaus tritaškio galėjusio lemti pratęsimą.

Rungtynių gale „O.P.A.“ buvo arčiau pergalės, tačiau šį kartą ją varžovams padovanojo eilinį kartą emocijų nesuvaldęs ekipos veteranas.

„O.P.A.“: Evaldas Pieslys 23, Paulius Bodindorfas 17, Vytautas Račkauskas 10. „Ginio Pajėgos“: Domantas Žičkus ir Valdemar Lodziato po 23, Justas Aršauskas 14.

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

Rezultatyvumo rekordus pagerinusių komandų akistatoje pajėgesni buvo „Visad gatavs“ krepšininkai: „Meridiano“ komanda pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą (63 tšk.), tačiau pergalės tai neatnešė, „Visad gatavs“ iš kišenės išsitraukė dar galingesnį ginklą ir dvikovą laimėjo 96:63. Įdomu tai, kad šį sezoną taip sėkmingai puolime nežaidęs „Meridianas“ įsivėlęs į varžovų siūlomą atvirą krepšinį užfiksavo antirekordą pagal į savo krepšį šį sezoną praleistus taškus (96 tšk.). Iki šiol daugiausiai taškų į lygos naujokų krepšį krito rungtynėse su „Broliais Šaunuoliais“ (79). Panašu, kad „Meridianas“ šį sezoną jeigu neturi bėdų puolime, jos komandą užtinka gynyboje.

Dvikovą „Visad gatavs“ pradėjo su labai dideliu užsivedimu, komanda praėjusią savaitę tik per plauką išnešė sveiką kailį rungtynėse su „RRKK&Bendorėliais“ ir tikriausiai buvo begalo motyvuota su panašaus kalibro varžovu sužaisti žymiai solidesnes rungtynes. Pirmas bandymas nubėgti „visada pasiruošusiems“ nepavyko, tačiau vis labiau įsižaidę Artiom Lisovskij ir Kristupas Surgėlas leido šiai komandai pirmą ketvirtį laimėti 17:12.

Antrajame kėlinyje „Meridiano“ gretose pagrindinį smuiką į savo rankas paėmęs Justas Grubevičius užvedė savo komandą, tačiau tolimų metimų pagalba taškus sėkmingai rinkusi ekipa visiškai nerado priešnuodžių prieš varžovų „centrą“ Surgėlą. Aukštaūgis dominavo po abiem krepšiais, o negana to prie jo sėkmingai atakose jungėsi ir „Visad gatavs“ gynėjai. Po rezultatyvių 10-ties minučių „Meridianas“ atsidūrė sau įprastame šį sezoną besivejančių vaidmenyje 33:48.

Surgėlas antrą rungtynių pusę pradėjo išprovokuodamas varžovo pražangą, po aukštaūgio antrojo taiklaus baudos metimo „VG“ persvara šoktelėjo iki 16 taškų. Laisvūnas Ričkus pasižymėjo tritaškiu 36:49 bei taip įžiebė viltį, tačiau „Meridianas“ per dažnai klydo, o „Visad gatavs“ visas klaidas vertė pigiais taškais.

Rungtynių gale puikiai iš toli pataikiusias komandas jau skyrė 39 taškai, tačiau kėlinio gale „Meridianas“ pasinaudojo varžovų visišku atsipalaidavimu ir šį skirtumą sumažino iki 33 taškų.

Per 40 minučių abi komandos pataikė po 11 tritaškių, „Visad gatavs“ išnaudojo 27 bandymus, „Meridianas“ vienu mažiau. Šį kartą snaiperio sugebėjimus pademonstravo iš Laisvūno Ričkaus geltonus lyderio marškinėlius perėmęs Justas Grubevičius, jis pataikė 6 tolimus metimus iš 8.

„Meridianas“: Justas Grubevičius 22, Laisvūnas Ričkus 15. „Visad gatavs“: Kristupas Surgėlas 35 (14 atk. kam.), Artiom Lisovskij 21, Vygantas Versockas 20 (16 rez. perd.), Dainius Strakšys 11.

„Burkalifa.eu“ šventė pergalę be kovos:Dėl šiltesnės vietos po saule „2 grupėje“ kovojanti „Burkalifa.eu“ pergalę prieš „Craptors“ įsirašė be kovos. Jauna komanda pasekė „MF“, „Zarasų“ bei „KK Bet Koks“ komandų pavyzdžiu ir į rungtynes nesurinko minimalaus skaičiaus žaidėjų (5). Tai buvo jau trečioji savaitė iš eilės kai viena iš komandų varžovams pergalę atiduoda be kovos.

„BC Kibirai“ neatsilaikė prieš „Brolius Šaunuolius“: „1 grupės“ kovų vertą puolimą pastaruoju metu demonstruojantys „Broliai Šaunuoliai“ 78:68 įveikė negausiai į rungtynes susirinkusius „BC Kibirus“.

Pirmajame rungtynių ketvirtyje „BC Kibirai“ puikiai išnaudojo antruosius šansus bei įsiveržė į priekį, „Brolių Šaunuolių“ kurie šį kartą žaidė be pagrindinių savo įžaidėjų puolimas pirmas penkias dvikovos minutes dažniausiai strigo, tačiau vėliau Laurynas Ralys bei Mantas Kazlauskas dažniau ėmėsi iniciatyvos leisdami savo komandai pirmą ketvirtį laimėti 18:14.

Sunkus „broliams“ buvo ir antrasis šių rungtynių kėlinys, tačiau jo pabaigoje įsibėgusi komanda jau turėjo 11 taškų persvarą 32:21. Tada „BC Kibirai“ surengė dvi rezultatyvias atakas, Egidijus Mažeika nepataikė tritaškio ir „Broliai Šaunuoliai“ įpusėjus rungtynėms turėjo tenkintis šiek tiek mažesniu 7 taškų pranašumu.

Po didžiosios pertraukos pirmaujanti komanda gana sėkmingai rinko taškus, daugelyje atakų „BC Kibirų“ žaidėjai vėluodavo užsimti gynybines pozicijas ir už tai buvo skaudžiai baudžiami, visgi bėdų prie savojo krepšio netrūko ir patiems „broliams“ kurie besibaigiant trečio kėlinio laikui susigrąžino dviženklę persvarą 50:40.

„BC Kibirai“ vos tik prasidėjus lemiam ketvirčiui pabandė pakilti į lemiamą šturmą ir gana sėkmingai įveikdavo varžovų gynybą, įsismagino Andrius Pieslikas ir Vytautas Kirlys. Gero puolimo šį kartą „BC Kibirams“ nepakako varžovai bėg ir mesk kėlinyje taip pat jautėsi puikiai ir išlaikė savo rankose iki pat dvikovos pabaigos po trijų kėlinių įgytą 10-ties taškų persvarą.

„Broliai Šaunuoliai“ geriau už varžovus metė dvitaškius ir tritaškius, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų, tačiau nežymiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir dažniau klydo (15-13).

Nugalėtojų gretose labai solidžias rungtynes sužaidė šio sezono komandos naujokas Mantas Kazlauskas. Praėjusį sezoną „Negerų“ komandoje neįsitvirtinęs puolėjas pelnė 23 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir pataikęs 9/16 metimus iš žaidimo viso surinko 29 naudingumo balus. Tai buvo jau 4 rungtynės iš eilės kai „Brolių Šaunuolių“ naujokas pelno bent 12 taškų, atkovoja bent 5 kamuolius ir surenka bent 12 naudingumo balų.

„BC Kibirai“: Vytautas Kirlys 28, Andrius Pieslikas 20 (13 atk. kam.), Tomas Paliulis 13. „Broliai Šaunuoliai“: Laurynas Ralys 27, Mantas Kazlauskas 23, Egidijus Mažeika 10 (11 atk. kam.).

„MF“ pasiekė pergalę po 45 minučių kovos: „MF“ komanda tragiškai metė tritaškius (1/18) ir įpusėjus rungtynėms 20:25 atsidūrė besivejančių vaidmenyje. „KK Bet Koks“ trapią persvarą susikrovė kovingumo ir geros kovos dėl atšokusių kamuolių puolime dėka.

Trečią kėlinį „MF“ pradėjo ataka kuri baigėsi eiliniu netaikliu tritaškiu, šį kartą pro šalį skriejo vienintelį komandos tritaškį per 45 minutes pataikiusio Raimundo Venskaičio metimas. Matydami, kad puolime nepavyksta išnaudoti savo vieno iš pagrindinių ginklų studentai suaktyvino gynybą, kas leido surengti pora kontratakų ir sušelninti savo atsilikimą iki minimumo 24:25. Ilgą laiką aikštelėje matėme chaotiškus abiejų komandų žaidėjų veiksmus, o kėlinio gale vėl sėkmė nusišypsojo daugiau pastangų gynyboje parodžiusiems „KK Bet Koks“ vyrams kurie pelnė 5 taškus be atsako ir varžovų susikrautą persvarą sumažino iki 4 taškų 32:36. Besibaigiant kėlinio laikui Tomas Balčius surado po krepšiu Juozą Jarašūną, o daug mikro dvikovų žemesniems varžovams jau pralaimėjusiam „MF“ komandos vidurio puolėjui teliko tik pataikyti iš po krepšio 34:36.

„MF“ lemiamo ketvirčio metu ėmė kontroliuoti lentą ir agresyviau gintis ir rungtynėms einant į pabaigą susikrovė pirmavo minimaliai 44:43. Tada trečią savo tritaškį įskraidino Kęstutis Bačkis ir „KK Bet Koks“ situacija radikaliai pasitaisė 46:44. Po 4 iš eilės pelnytų Benedikto Jonuškos taškų studentai dar spėjo pabėgti į priekį, tačiau baudos metimų pagalba „KK Bet Koks“ išlygino rezultatą 49:49. Pakvipo pratęsimu, nors „MF“ po minutės pertraukėlės dar turėjo laiko vienai atakai. Su kamuoliu užsižaidęs Tomas Balčius nepralaužė gerai veikusios varžovų gynybos ir komandos santykius aiškinosi per pridėtą laiką.

Iniciatyvos vėl ėmėsi Tomas Balčius, po jo 4 taškų „MF“ iškart pabėgo į priekį 53:49, o po eilinės „KK Bet Koks“ komandos klaidos studentų persvara žaibiškai šoktelėjo iki 6 taškų 55:49. Net 40 minučių kovingumą, kietą gynybą rodę „KK Bet Koks“ subyrėjo per 2 pirmas pratęsimo minutes ir vienintelę ataką taškais pavertė tik tada kai „MF“ pirmavo jau  60:49.

Rungtynes puikią kovą „MF“ komandai davę „KK Bet Koks“ krepšininkai pralaimėjo 51:62 ir toliau lieka „2 grupėje“ be pergalių.

„MF“: Benediktas Jonuška 19, Tomas Balčius 18. „KK Bet Koks“: Kazimieras Kanevičius 15, Kęstutis Bačkis 13.

TUROŽAIDĖJAS

„Visad gatavs“ sausio 29 dieną į savo sąskaitą įsirašė 3 pergalę antrajame etape, o komandos „centras“ Kristupas Surgėlas surengė puikų asmeninį pasirodymą, kuris netik leido jo komandai 96:63 sutriuškinti „Meridiano“ ekipą, tačiau ir pelnyti turo žaidėjo titulą. Naudingiausiu (29,33), rezultatyviausiu (21,67) ir daugiausiai atšokusių kamuolių atkovojančiu komandos žaidėju tapęs aukštaūgis į „Meridiano“ krepšį sumetė 35 taškus (13/16 dvitaškiai), atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir viso surinko 46 naudingumo balus. Per pirmas dvi žaistas dvikovas 30 taškų ir 20 atkovotų kamuolių surinkęs Kristupas Surgėlas sausio 29 dieną buvo pirmas lygoje pagal taškus ir naudingumo balą.

TURO SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas:Kristupas Surgėlas, „Visad gatavs“.

Sunkusis kraštas:Linas Beliūnas, „KK Comma 313“:„KK Comma 313“ rezultatyviose rungtynėse 90:76 įveikė „KK Alkanų“ komandą, o „ryklių“ krašto puolėjas Linas Beliūnas šiose rungtynėse pagerino net tris asmeninius sezono rekordus. Vienas iš komandos nutraukusios pralaimėjimų seriją lyderių pelnė 27 taškus, atkovojo 23 atšokusius kamuolius ir surinko net 42 naudingumo balus. Sezono rungtynes sužaidęs krepšininkas pataikė 12 iš 17 metimų ir antrą kartą šį sezoną pataikė bent 80% mestų dvitaškių.

Lengvasis kraštas:Laurynas Ralys, „Broliai Šaunuoliai“:„Broliai Šaunuoliai“ 78:68 susitvarkė su „BC Kibirais“ kurie net ir šį sezoną žaisdami be savo „centro“ Rolando Bajoro yra nusitaikę į aukščiausias „2 grupės“ pozicijas. Prie šaunuolių sėkmės šį kartą labai svariai prisidėjo puikiai į komandą šį sezoną įsiliejęs lengvasis krašto puolėjas Laurynas Ralys. Šį kartą po 18,40 taško renkantis „Brolių Šaunuolių“ naujokas varžovams atseikėjo 27 taškus pataikydamas 5 tritaškius iš 9. Taikliais metimais išsiskiriantis puolėjas šį kartą dar atkovojo 7 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir viso surinko 29 naudingumo balus.

Atakuojantis Laurynas Kirlys, „KK Riešė“:Tituluotas gynėjas atvedė „KK Riešę“ į eilinę pergalę, šį kartą nerezultatyviai žaidusi komanda 80:59 įveikė „Negerų“ kolektyvą. Prieš savaitę prie komandos prisijungęs Laurynas Kirlys šiose rungtynėse pelnė 26 taškus pataikė 52,63% metimų iš žaidimo, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po 4 kartus atkovojo kamuolį ir suklydo, perėmė du kamuolius ir viso surinko 22 naudingumo balus. Vienas iš geriausių gynėjų per visą lygos istoriją vertas šios vietos, nors daugelis prisiminę Kirlio titaniškus pasirodymus vilkint „KK Fuxų“ ar „KK Išjunk šviesą“ marškinėlius gali galvoti priešingai.

Įžaidėjas:Andrius Pieslikas, „BC Kibirai“:„BC Kibirų“ įžaidėjas Andrius Pieslikas sausio mėnesį demonstravo puikią sportinę formą ir dėl komandos nesekmių universalumu išsiskyrusio „mažylio“ kaltinti tikrai nederėtų. Sausio 29 dienos rungtynėse „BC Kibirai“ 68:78 pralaimėjo „2 grupės“ favoritais laikomiems „Broliams Šaunuoliams“, tačiau „BC Kibirų“ sezono atradimas sužaidė geriausias sezono rungtynes. Gynėjas pelnė 20 taškų, atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius, 4 kartus suklydo, kartą prasižengė ir viso surinko 31 naudingumo balą. Sausio mėnesį Andrius Pieslikas „BC Kibirams“ rinko po 16,33 taškus, 9,67 atkovotus kamuolius ir 22,67 naudingumo balus. Pridėję 7,33 rezultatyvių perdavimų, 7 perimtų kamuolių vidurkius gausime formulękuri stabilumu išsikyrusiam žaidėjui davė rezultatą lėmusi SAUSIO mėnesio geriausio lygos žaidėjo titulą. Įspūdingų pasirodymų pirmąjį 2017 metų mėnesį netrūko, tačiau joks kitas žaidėjas neišskyrė tokiu stabilumu, universalumu ir nepriekaištingu rungtynių lankymu, o ir konkurentų daroma įtaka komandų rezultatatams nebuvo tokia didelė kaip mėnesio laureto.