Įvykių kaleidoskopas. 8 – asis turas (2016.12.11)

Oficiali SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS svetainė www.krepsinistau.lt apžvelgia gruodžio 11 dieną įvykusį turą bei pristato rubriką „Įvykių kaleidoskopas“. Kiekvieną savaitę pateikiamoje apžvalgoje – svarbiausių įvykių suvestinė, rungtynių rezultatai, geriausi asmeniniai pasirodymai bei geriausių turo žaidėjų penketukas.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, „KK Comma 313” ir „KK Riešė“ toliau nepralaimi, „MF“ iškovojo pirmą pergalę, Gediminas Povilauskas gerino sau priklausančius sezono rekordus, o „BC Kibirai“ šventė antrą pergalę šį sezoną per pridėtą laiką, tokie svarbiausi gruodžio 11 dieną prasidėjusio 2 reguliaraus sezono etapo akcentai.

1 Grupė („D“) 1-10 vietos

„ŠKK Šnapiai“ šį kartą lengvai nepasidavė: Čempionų kelyje „ŠKK Šnapiai“ šį sezoną pasimaišė jau antrą kartą. Pirmą dvikovą „A“ grupėje rezultatu 96:63 laimėjo šį kartą didesnio varžovų pasipriešinimo sulaukę „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „smogikai“ kurie po Eduardo Rogačiov dvitaškio ir baudos metimo pabėgo į priekį 5:0. „ŠKK Šnapiai“ dažnai klydo, tačiau laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių gynyboje sugebėjo išvengti varžovų greitų kontratakų, kurios tapo lemiamu triuškinamo pralaimėjimo faktoriumi pirmosiose šio sezono ekipų rungtynėse.

Po geros „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ pradžios ilgai nelaukę įsibėgėjo iš „ŠKK Šnapių“ komandos vyrai, daugiausiai Džiugo Vaitkaus ir Mariaus Kazlausko sėkmingo žaidimo baudos aikštelėje dėka pastaroji komanda greitai sumažino savo atsilikimą iki minimumo 6:7.

Pirmojo kėlinio gale „ŠKK Šnapių“ pranašumas siekė 5 taškus 10:15, toks jis ir liko komandoms per likusį laiką apsikeitus tolimais metimais 18:13.

Laimėję pirmą kėlinį „ŠKK Šnapiai“ jau antrojo pradžioje susidūrė su daug geriau veikiančia varžovų gynyba kuri vertė mesti nepatogius, sunkius metimus. „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ atakų smaigalyje dažniausiai atsidurdavo komandos kapitonas Eduard Rogačiov. Čempionai yra ta komanda kuri puikiai įžaidžia kamuoli ir greitai iš gynybos pereina į puolimą tuo puikiai galėjome įsitikinti ir šiame ketvirtyje, po kurio dvikovos favoritai susikrovė 7 taškų persvarą 37:30.

Šiose rungtynėse prie „ŠKK Šnapių“ prisijungė pagrindinis komandos atakų organizatorius Tadas Gimžauskas, jis neblogai skirstė kamuolius, įvedė drausmę puolime, tačiau pats niekaip neištrūkdavo iš varžovų gynėjų globos ir dvikovą baigė atlikdamas 8 rezultatyvius perdavimus bei pramesdamas visus 5 metimus iš žaidimo.

Po didžiosios pertraukos tolimu metimu iš kart pasižymėjo „smogikų“ gynėjas Laurynas Žilinskas pakėlęs kartelę iki 10-ties taškų 40:30. Visgi „ŠKK Šnapiai“ šį kartą neskubėjo užbaigti atakų ir kantriai įžaisdavo kamuolį, kas po 5 iš eilės Džiugo Vaitkaus taškų leido šnapiams atsitiesti 35:40. „ŠKK Šnapių“ žaidėjai vis dažniau visu penketuku spėdavo grįžti į gynybą, priversdami varžovus dažniau rengti pozicines atakas. Antrojoje pusėje ketvirčio „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ žaidėjai įsimėtė iš toli ir prieš ketvirtą kėlinį pirmavo 58:49.

Ketvirtą kėlinį aikštelėje matėme gynybinį krepšinį bei puikią komandų kovą dėl atšokusių kamuolių. Dvikovos gale Karolis Bagdonas pataikė du baudos metimus ir sumažino „ŠKK Šnapių“ atsilikimą iki 6 taškų 62:68. „Reaktoriui“ iki šventos ramybės reikėjo sėkmingos atakos ir Eduard Rogačiov ją baigė priversdamas varžovą. Puolėjas pataikė tik pirmą baudos metimą, tačiau kamuolį atkovojo Gintas Petrikas ir po kelių sekundžių įšovė labai svarbų tritaškį 72:62. Džiugas Vaitkus prametė iš toli, tačiau kaip ir prieš tai vykusios varžovų atakos metu po atkovoto kamuolio tolimu metimu pasižymėjo 3 iš 5 šiose rungtynėse pataikęs Kristijonas Simsonas 65:72. Nors metimas varžovų krepšio tinklelį skrodė labai nenoriai. „ŠKK Šnapiai“ parodė kovingumą gynyboje, o vėliau puolime Arnas Arlauskas išprovokavo varžovų pražangą. Puolėjas pataikė antrą metimą 66:72, per likusį laiką komandos prametė po vieną metimą, o tai reiškė, kad ir šį kartą pergalę iškovojo čempionų titulą ginanti komanda su kuria „ŠKK Šnapiai“ svajoje vieną dieną žaisti finale.

Nugalėtojams 20 taškų surinko kaip ir pirmosiose komandų tarpusavio rungtynėse labiausiai išsiskyręs Eduard Rogačiov. Paulius Leščinskas pridėjo 15-ka, Gintas Petrikas – 14 taškų. „ŠKK Šnapių“ komandą į priekį tempė priekinės linijos žaidėjai. Marius Kazlauskas surinko 23, o Džiugas Vaitkus 21 tašką. Abiems vaikinams tai buvo rezultatyviausios šio sezono rungtynės.

„KK Riešė“ smaginasi toliau: Geriausią puolimą šį sezoną demonstruojanti lygos komanda ir toliau triuškina varžovus. Šį kartą nuo „KK Riešės“ į kailį 113:67 gavo lygos naujokai „Ginio Pajėgos“. „KK Riešė“ penktą kartą šį sezoną surinko daugiau nei 100-tą taškų, o ekipos krašto puolėjas Gediminas Povilauskas dar spėjo pagerinti jam pačiam priklausius šio sezono rekordus naudingumo balų (59) ir atkovotų kamuolių (29) kategorijose. Įdomu tai, kad bent 100 efektyvumo balų „KK Riešė“ nesurinko vos kartą, kai „C“ grupės rungtynėse 76:55 įveikė „TG Sokol“ (77 naud. bal.). Tokios dominuojančios jėgos SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau senai nematėme, tačiau viščiukai skaičiuojami pavasarį ir daug ką lems kokia bus komandos kondicija po velykų.

Dvikova prasidėjo Luko Motiejūno ir Andriaus Jukenevičiaus išpuoliais, kurie leido „KK Riešei“ jau rungtynių pradžioje pabėgti į priekį 4:0. Gediminui Ivoškai pasižymėjus tritaškiu savo taškų sąskaitą atsidarė ir „Ginio Pajėgų“ vyrai 3:4, kurie visą kėlinį gyvybę palaikė tolimų metimų pagalba.

Nepaisant „KK Riešės“ dominavimo puolime ir gynyboje „Ginio Pajėgų“ komanda pirmajam kėliniui einant prie pabaigos pirmavo 18:14. Žymantui Armonui sumažinus baltojo žirgo deficitą iki 2 taškų ir toli pasižymėjo varžovų puolėjas Raimond Pševodski 21:16. Po taiklaus tolimo „GP“ metimo sekusi „KK Riešės“ ataka baigėsi į namus grįžusio sūnaus paklydėlio Žygimanto Kosarevo dėjimu 18:21. Per likusę minutę lygos naujokų atakos baigėsi netaikliais metimais, o „KK Riešė“ pelniusi dar 4 taškus ketvirtį laimėjo 22:21.

Pirmą kėlinį atsilaikę „Ginio Pajėgų“ vyrai apie pergalę galėjo pamiršti iškart po antrojo susitikimo ketvirčio. Žymantas Armonas ir Gediminas Povilauskas sparčiai rinko taškus, o į „KK Riešės“ gynybą „GP“ krepšininkai atsimušdavo kaip į betoninę sieną. Kėlinys pralaimėtas 9:37 (30:59).

Trečio kėlinio metu „Ginio Pajėgoms“ ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, visa laimė komanda, kad komanda sugebėjo numušti rungtynių tempą ir tokiu būdu išvengė 100-to taškų į savo krepšį jau po 30 minučių.

Ketvirtą kėlinį „KK Riešės“ žaidėjai toliau gerino savo statistikos rodiklius, tačiau gynyboje varžovams tapo žymiai atlaidesniais, „Ginio Pajėgos“ dovaną priėmė ir sužaidė rezultatyviausią kėlinį. Visgi 23 pelnyti taškai buvo lašas jūroje, varžovai 29:23 laimėjo ir paskutinį ketvirtį.

Iš pergalių kelio išklydusių „Ginio Pajėgų“ stovykloje sėkmingiausiai rungtyniavo 23 taškus pelnęs Domantas Žičkus, 19 akių pridėjo jau 6 rungtynes iš eilės bent po 2 tritaškius pataikantis ir bent po 16 taškų renkantis Dominykas Rakauskas. „KK Riešei“ 42 taškus pelnė sezono rungtynes sužaidęs Žymantas Armonas, jo pavyzdžiu pasekęs Gediminas Povilauskas pelnė 30 taškų ir atkovojo 29 atšokusius kamuolius. Žygimantas Kosarevas sugrįžęs į „KK Riešę“ surinko 23 taškus kas yra jo asmeninis sezono rezultatyvumo rekordas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE.

Nesustabdė varžovų tritaškių: Susitikimas tarp „Negerų“ ir „O.P.A.“ prasidėjo pirmosios komandos netaikliais metimais. Vėliau „Negerų“ snaiperiai pasižymėjo tris kartus ir pabėgo į pabėgo į priekį 9:2. „O.P.A.“ gynyba ties tritaškio linija suteikė varžovams daug progų atakuoti laisviems ir būtų sunku net įsivaizduoti kaip būtų pasibaigęs pirmasis kėlinys jeigu „Negeri“ būtų pataikę bent kas trečią savo metimą.

Po pirmo ketvirčio „Negeri“ pabėgo 23:11, o išlaikę panašų žaidimo braižą ir tempą rungtynėms įpusėjus jau pirmavo 44:27.

Trečią kėlinį „O.P.A.“ pradėjo su aiškia užduotimi, komandai reikėjo kaip įmanoma greičiau pavyti ar bent pagauti varžovus. Artūras Pūkys puolime sėkmingai perėmė estafetę iš Evaldo Pieslio ir Pauliaus Bodindorfo ir gana sėkmingai bombordavo varžovų tvirtovę, visgi gynyboje sunkumų turėję „Negeri“ puolime vėl kelis kartus sėkmingai išnaudojo savo tolišaudę ir varžovams leido kėlinį laimėti tik 15:13. Šio ketvirčio metu puikiai prie varžovų krepšio jautėsi puolėjas Linas Stripinis kuris praktiškai vienas penkias minutes tempė komandą į priekį.

„O.P.A.“ prieš ketvirtą kėlinį deficitą sumažino tik iki 15-kos taškų, tačiau tai neprivertė komandos per anksti nuleisti rankų. Artūro Pūkio vedama ekipa demonstravo labai gerą žaidimą, protingai skirstė kamuolį, rasdavo efektyvių būdų sujaukti varžovų gynybos planus.

Rungtynių gale „O.P.A.“ vyrai užlipo ant kulno varžovams 64:67, tačiau Linas Stripinis pataikė du baudos metimus ir padidino visą laiką pirmavusių negerų pranašumą iki 5 taškų (69:64). „O.P.A.“ komandą spaudė laikas, o bandymai skubėti nieko gero neatnešė. Iš pradžių labai netaikliai iš toli atakavo Artūras Pūkys, o į jo nesėkmingą ataką varžovai atsakė rezultatyviu išpuoliu 71:64. Kai „O.P.A.“ suklydo, varžovų atsakymas buvo Arnoldo Juchnevičiaus tritaškis 74:64 padėjęs galutinį tašką šiose rungtynėse. Evaldas Pieslys pamatęs laisvą koridorių dar spėjo sušvelninti galutinį rezultatą 66:74, o per likusį laiką komandos nieko apčiuopiamo jau nenuveikė.

Arnoldas Juchnevičius „Negeriems“ surinko 20 taškų, Paulius Mičėnas ir Giedrius Kvakšys pelnė po 17, Linas Stripinis kuris dar atkovojo ir 12-ka atšokusių kamuolių prie pergalės prisidėjo 16 taškų. „O.P.A.“ komandoje dvigubu dubliu pasižymėjo 23 taškus pelnęs ir 13 atšokusių kamuolių surinkęs Artūras Pūkys, 20 pridėjo Paulius Bodindorfas. Pastarasis puolėjas visada turi ką pasakyti rungtynių arbitrams apie vieną ar kitą epizodą ir gruodžio 11 po 294 dienų pertraukos vėl atsižymėjo techninių pražangų kategorijoje.

Dar vienas liūdnas „Zarasų“ komandos vakaras: Lygoje antrą sezoną rungtyniaujantys „Zarasai“ lapkričio 20 dieną 47:88 pralaimėjo „KK Riešei“, šis pralaimėjimas gerokai sumažino šios komandos žaidėjų pasitikėjimą savo jėgomis, todėl komanda pateko į pačią giliausią duobę per komandos istoriją. Šį kartą 49:81 pralaimėta „KK Comma 313“. Komandai mažai trijose paskutinėse rungtynėse padėjo komandos vienas iš lyderių Kęstutis Bagdonavičius bei vos kartą aikštelėje pasirodęs „centras“ Andrius Steponavičius, o žaidadama praktiškai be pagrindinių aukštaūgių „Zarasų“ ekipa paskutines tris dvikovas pralaimėjo vidutiniu 39 taškų skirtumu. Įdomu tai, kad kiekvienose iš rungtynių ežerų krašto atstovų pelnomų taškų skaičius padidėdavo lygiai tašku. „KK Riešė“ (47), „Negeri“ (48) ir „KK Comma 313“ (49).

Rungtynes su rykliais „Zarasai“ pradėjo spurtu 6:0. Andrius Gaidys pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino „KK Comma 313“ deficitą iki 2 taškų 4:6. „Zarasai“ kelis kartus dar buvo padidinę savo pranašumą, tačiau kėlinio gale Linas Beliūnas baudos metimais rezultatą išlygino 11:11 ir nuo to laiko šiose rungtynėse lygos antrokai tik stebėjo kaip varžovai tolsta. Pirmą kėlinį po Andriaus Gaidžio tritaškio „KK Comma 313“ laimėjo 14:11.

Andrius Predkelis antrą kėlinį pradėjo dvitaškiu 13:14, tačiau „Zarasai“ ir toliau nerado vaistų prieš puikiai žaidusį Andrių Gaidį. „KK Comma 313“ atakų varikliukas pelnė per antrą ketvirtį 11 taškų ir leido savo komandai įpusėjus rungtynėms pirmauti 33:19.

Trečią ketvirtį „Zarasai“ susidūrė su dar didesnėmis problemomis gynyboje, o puolime komandai taškus rinko tik Andrius Predkelis (6 tšk.) ir Mantvidas Blinstrubas (4 tšk.). Tuo tarpu „KK Comma 313“ stovykloje prie siautusio Andriaus Gaidžio prisijungė vis daugiau žaidėjų kas leido komandai prieš ketvirtą kėlinį pirmauti jau 53:29.

Ketvirtą kėlinį aikštelėje toliau dominavo „rykliai“, po Tomo Zalecko dvitaškio 38 rungtynių minutę dvikovos favoritai įgijo 30-ties taškų persvarą 75:45, tarytum to būtų negana 4 baudos metimus realizavo šiose rungtynėse 6 varžovų pražangas išprovokavęs Andrius Gaidys, taškais pasižymėjo tik prieš šias rungtynes komandą papildęs Dovydas Neverauskas ir akimirksniu didžiąją rungtynių dalį pirmavusi komanda įgijo rekordinę šiose rungtynėse 34 taškų persvarą 81:47. Iki rungtynių su labai lūdna pabaiga „Zarasams“ likus 17 sekundžių „vienas lauke ne karys“ Andrius Predkelis dar spėjo pelnyti savo 23 tašką ir galutinį atsilikimą sumažinti iki 32 taškų.

Abi komandos šiose rungtynėse daugiausiai rėmėsi starto penketuko žaidėjais. „Zarasams“ atsarginiai pelnė 9 taškus, „KK Comma 313“ vos 4. Pergalę iškovojusi komanda 13-ka taškų surinko po varžovų klaidų (16 kld.), tuo tarpu „Zarasams“ nepavyko nei vieno varžovų prarasto kamuolio paversti taškais.

„Zarasams“ 23 taškus šiose rungtynėse surinko Andrius Predkelis, kelis sezonus „KK Comma 313“ klube praleidęs Miglius Dambrauskas į savo buvusios komandos krepšį sumetė 15 taškų ir pirmą kartą šį sezoną pasižymėjo tritaškiu metimu. „KK Comma 313“ komandą į pergalę vedęs Andrius Gaidys pelnė 39 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir dar 11-ka kartų sėkmingai asistavo komandos draugams. Pijus Smaliukas prie pergalės prisidėjo pelnydamas 16 taškų, dvigubas dublis 10 taškų ir 13 atkovotų kamuolių atsidūrė Lino Beliūno statistikos suvestinėse.

2 Grupė („E“) 11-21 vietos

Sezono gynyba?: Iki pirmųjų antrojo reguliaraus sezono etapo rungtynių „Visad gatavs“ neišsiskyrė gera gynyba, tačiau šį kartą būtent puikus darbas prie savojo krepšio nulėmė komandos pergalę rezultatu 68:44. „Visad gatavs“ šį sezoną turėjo ir rezultatyvesnių dvikovų, tačiau gynyboje komandos geriausias pasiekimas iki gruodžio 11 dienos buvo 61 taškas kurį į komandos krepšį įmetė „MF“.

Surikiavę tvirtą gynybos sieną „visada pasiruošę“ pirmieji šiose rungtynėse atsidarė ir taškų sąskaitą, tritaškiu pasižymėjo Dainius Strakšys. Komanda spurtavo 7:0, tačiau vėliau komandų demonstruojamas žaidimas išsilygino, o pirmasis ketvirtis baigėsi „KK Bet Koks“ komandai turint 5 taškų deficitą 12:17.

Antrą kėlinį „Visad gatavs“ ir toliau stebino gynyboje, patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau puolime sustojo. Prie varžovų užstrigusio puolimo prisidėjo smarkiai ir „KK Bet Koks“ žaidėjai kurie sugebėjo įvelti varžovus į sau parankų klampų bei kietą krepšinį. Po 20 minučių nepasižymėjusiu labai kokybišku krepšiniu „Visad gatavs“ buvo priekyje 25:21.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo Mindaugo Gaveikos solo, po gynėjo 5 taškų be atsako „Visad gatavs“ susikrovė 9 taškų skirtumą 30:21. Antrą baudos metimą pataikęs Donatas Balandis 22:30 nutraukė tuščią „KK Bet Koks“ atkarpą, puolėjas stengėsi ir toliau, kovingi buvo ir jo komandos draugai, tačiau šį kartą varžovai buvo nusiteikę žymiai rimčiau ir po 30 minučių nutolo 50:33. Puikiai puolime žaidė Vygantas Versockas, komanda pataikė svarbius tritaškius, o vėliau prie viso to prisidėjo ir sėkmingas Kristupo Surgėno darbas baudos aikštelėje.

Ketvirtą kėlinį „Visada pasiruošę“ pritilo, tačiau solidus pranašumas varžovams neleido pagalvoti apie išsigelbėjimą. Rungtynėms artėjant prie pabaigos 7 savo tritaškį smeigė Vygantas Versockas 66:42 galutinai įtvirtindamas antrą savo komandos pergalę, per likusią minutę komandos dar spėjo surengti po rezultatyvią ataką 68:44.

„Visad gatavs“ komandai 23 taškus surinko Vygantas Versockas (7/14 tritaškiai), Mindaugas Gaveika pelnė 19, Kristupas Surgėnas 14 taškų ir dar atkovojo tiek pat atšokusių kamuolių. „KK Bet Koks“ komandoje su 11 taškų rezultatyviausias buvo Kazimieras Kanevičius.

50 taškų rimtas iššūkis:„RRKK&Bendorėliai“ 38:34 pirmojo etapo „A“ grupėje įveikė „Meridianą“ ir iškovojo pirmą savo pergalę. Pirmajame etape kukliausią puolimą šį sezoną visoje lygoje rodančios komandos 50 taškų ribą pasiekė po kartą ir abi tą padarė pirmosiose sezono rungtynėse.

Bedantį puolimą „A“ grupėje demonstravusios komandos antrąjį etapą pradėjo patirdamos pralaimėjimus prieš 9 sezoną lygoje rungtyniaujančias komandas. „Meridianą“ 41:79 įveikė „Broliai Šaunuoliai“, o „RRKK&Bendorėliai“ 37:61 turėjo pripažinti ne pačius geriausius laikus išgyvenčios „Tores“ komandos pranašumą.

Dvikova tarp po pergalę turinčių „Tores“ ir „RRKK&Bendorėlių“ prasidėjo vangiai, tačiau vėliau labiau patyrę „Tores“ krepšininkai spurtavo 6:0 ir pabėgo į priekį. „RRKK&Bendorėliai“ kurį laiką strigo, tačiau kovingas žaidimas leido atsitiesti ir laimėti tašku (15:14) pirmą ketvirtį. Komandos puolimą pirmiausiai užkūrė Rytis Varpučianskas, o vėliau iš jo estafetę perėmė 18 taškų šiose rungtynėse viso surinkęs Kristupas Bratikas.

Antras ketvirtis prasidėjo „Tores“ komandos sėkmingu epizodu gynyboje po kurio sekė Jaroslav Dombrovski tritaškis išvedęs komandą į priekį 17:15. Abi komandos iki didžiosios pertraukos labai dažnai klydo, tačiau „Tores“ krepšininkai buvo fiziškai stipresni ir laimėdami daugiau mikro dvikovų įpusėjus rungtynėms įsiveržė į priekį 29:25.

Po didžiosios pertraukos „Tores“ pozicinį puolimą rengė per savo aukštaūgius ir tas pasiteisino, visgi varžovai retai kada spėdavo grįžti į gynybą, todėl devintą sezoną lygoje žaidžianti komanda gaudavo ir begalo daug progų kontratakuoti. „RRKK&Bendorėliai“ per 10 minučių nepadarė nieko, kad sulaikytų varžovus kurie net ir neišpakavę visų dovanėlių po 3 kėlinių pirmavo jau 47:34.

„RRKK&Bendorėlių“ žaidime po didžiosios pertraukos įžvelgti kažką teigiamo buvo sunku, komanda nesugebėdavo įžaisti kamuolio, todėl „Tores“ komandos dominavimas dar labiau išryškėjo paskutinio ketvirčio metu. „Tores“ komanda antrą sezono pergalę galėjo pasiekti ir dar didesniu skirtumu, tačiau labai prastai realizavo metimus iš po krepšio.

Nugalėtojams šiose rungtynėse atitinkamai 16 ir 15 taškų pelnė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidę Jaroslav Dombrovski ir Marek Pščolovski.

„Brolių Šaunuolių“ komandos pirmasis kėlinys buvo žymiai lengvesnis nei gerai pažystamos „Tores“ ekipos. Pernai finalo ketvertą pasiekusi komanda 10 minučių atkarpą laimėjo 21:4. Komandos atakų smaigalyje dažniausiai atsidurdavo Laurynas Ralys, tuo tarpu „Meridiano“ stovykloje iš žaidimo šio kėlinio metu pavyko pasižymėti vieninteliam Vytautui Kumetaičiui (2/16 dvitaškiai šiose rungtynėse).

„Broliai Šaunuoliai“ puolime veiksmus derinę pirmas dvi dvikovos minutes padriką krepšinį rodė ir vos prasidėjus antrajam ketvirčiui. Chaotišką atkarpą kurios metu komandos keitėsi netaikliais metimais ir klaidomis nutraukė Justo Grubevičiaus techninė pražanga. Gynėjas buvo blokuotas Dariaus Jovaišos, tačiau jo įsitikinimu teisėjas turėjo skirti bloko autoriui pražangą. Emocijų protrūkis leido Laurynui Raliui pelnyti tašką baudos metimu, o „Broliams Šaunuoliams“ grąžinus kamuolį į žaidimą dvitaškį pridėjo ir Darius Jovaiša 24:4.

Ketvirčiui artėjant prie pabaigos „Meridianas“ buvo surinkęs tik 6 taškus, tačiau Deimantas Martinkėnas pataikė du tritaškius ir leido komandai įkvėpti bent truputį oro 12:45.

Saugiu atstumu varžovus sau už nugarų palikę „Broliai Šaunuoliai“ trečio kėlinio metu įstrigo prie „Meridiano“ krepšio, pastarieji per 10 minučių surinko 12 taškų, lygiai kiek per pirmus du kėlinius ir išsilaikę ant kojų neleido varžovams per šį ketvirtį pasididinti persvaros. Kėlinys baigėsi taikiai 12:12.

Ketvirtą kėlinį „Broliai Šaunuoliai“ laimėjo 21:17 ir galutinai pribaigę 79:41 varžovus 4 kartą šį sezoną surinko daugiau nei 100-tą naudingumo balų.

„Broliams Šaunuoliams“ 27 taškus pelnė Darius Jovaiša, 21 pridėjo Laurynas Ralys. „Meridiano“ komandoje su 11 taškų rezultatyviausias buvo Justas Grubevičius.

Pergalę šventusi komanda lentą 55-38 laimėjo net ir rungtyniaudama be kelių svarbių savo priekinės linijos žaidėjų, „Meridianas“ šiose rungtynėse pataikė tik 18,37% dvitaškių. Pirmojo etapo metu tokiais akibrokštais komanda nebuvo dar pasižymėjusi.

„BC Kibirai“ antrą kartą šį sezoną laimėjo po pratęsimo: Vienos komandos pirmauja pagal pelnomus taškus, kitos pagal atkovotus kamuolius, o „BC Kibirai“ šį sezoną už visas komandas jau spėjo sužaisti daugiausiai minučių. „A“ grupėje komanda 50 minučių kovojo kol galiausiai palaužė 69:65 „Burkalifa.eu“, o šį kartą 69:67 įveikiant „Išvien“ taip pat prireikė pratęsimo. „BC Kibirų“ komanda šį sezoną po pratęsimų laimėji ir aikštelėje yra praleidusi jau pusantro kėlinio ilgiau nei dauguma kitų lygos komandų.

Apie galimą įtemptų rungtynių scenarijų bylojo jau pirmasis kėlinys kurį sėkmingiau sužaidę pabaigą 15:14 laimėjo „Išvien“. Šiame ketvirtyje ilgesnį laiką pirmavo „BC Kibirai“, taip ir nesugebėję įgyti didesnės nei 3 taškų persvaros.

Antrojo kėlinio pradžioje „Išvien“ Roko Burnio sėkmingo žaidimo dėka ėmė diktuoti savo sąlygas ir po Martyno Rimkaus tritaškio 16 dvikovos minutę savo pranašumą padidino iki 9 taškų 29:20. „Išvien“ po 20 minučių pirmavo 31:24, o per šį laiką prieš kelis metus su „KK Išjunk šviesą“ lygoje triumfavęs Rokas Burnys buvo pelnęs daugiau nei pusę savo komandos taškų (16 tšk.).

Prasidėjus trečiam kėliniui „Išvien“ prametė kelis tolimus metimus, o „BC Kibirai“ spurtavo 14:0 (38:31). Prie šio spurto labai svariai prisidėjo 7 taškus pelnęs kibirų puolėjas Edgaras Binkys. Sužaidę geriausią atkarpą šiose runngtynėse „BC Kibirai“ iki kėlinio pabaigos likus 4 minutėms ėmė strigti susidūrę su „Išvien“ gynybos monstru Martynu Rimkumi, šis puolėjas atliko didelį darbą po abiem krepšiais ir padėjo savo ekipai išlipti iš duobės. Martynas Rimkus pataikęs dvitaškį besibaigiant kėlinio laikui pelnė savo 11-tąjį tašką ir rezultatą išlygino 40:40. Visgi „Išvien“ kėlinio nelaimėjo, poto kai vieną baudos metimą pataikė įžaidėjas Simas Pauža „BC Kibirai“ grįžo į priekį 41:40.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo 2 iš eilės Edgaro Binkio tritaškiais 47:40, tačiau ir šį kartą „BC Kibirai“ neperlaužė galutinai rungtynių eigos į savo pusę. „Išvien“ daugiausiai Ovidijaus Kriaunaičio pastangomis įpusėjus ketvirčiui užlipo „BC Kibirams“ ant kulnų, o Martynas Rimkus pataikė dar vieną tritaškį antrą kartą šiose rungtynėse išlyginusi rezultatą 51:51. Rungtynėms einant į pabaigą komandos taškus rinko tik baudos metimų pagalba. Andriui Pieslikui pataikius dvi „BC Kibirų“ persvara šoktelėjo iki 4 taškų 56:52. Tada Rokas Burnys ir Tomas Paliulis apsikeitė dvitaškiais metimais 58:54 ir „Išvien“ likus žaisti 20 sekundžių suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

Pasitarimas pasiteisimo 100 procentu, Martynas Rimkus dvitaškiu komandos deficitą sumažino iki 2 taškų, o „BC Kibirai“ suklydo. Po dar vienos minutės pertraukėlės „Išvien“ žaidėjas Justas Navickas po Roko Burnio tikslaus perdavimo išlygino rungtynių rezultatą 58:58.

„BC Kibirai“ turėjo 15 sekundžių savo paskutiniai atakai, tačiau Simas Pauža prametė dvitaškį. Pratęsimo pradžioje į priekį pabėgo „Išvien“ 61:58, tačiau tada „BC Kibirai“ spurtavo 4:0 ir dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai 62:61. Vienas taškas kibirams liko ir poto kai Vytautas Kirlys ir Ovidijus Kriaunaitis apsikeitė tritaškiais 65:64.

Martynui Rimkui priverstinai pažeidus taisykles du baudos metimus pataikė Vytautas Kirlys 67:64, o „Išvien“ buvo priversti išnaudoti paskutinę likusią minutės pertraukėlę.

Ovidijus Kriaunaitis prametė dvitaškį, o Martynas Rimkus pažeidęs taisykles penktą kartą prie baudos metimų linijos antrą kartą iš eilės deliagavo Vytautą Kirlį. Puolėjas šį sezoną baudos metimus prameta retai (24/26) todėl ir šį kartą jo ranka nedrebėjo 69:64. Puikiai „Išvien“ komandoje debiutavęs Rokas Burnys pataikė 5-tąjį tritaškį ir galutinį savo komandos deficitą dar spėjo sumažinti iki 2 taškų (67:69).

„BC Kibirams“ šiose rungtynėse 16 taškų surinko Edgaras Binkys, 15 prie pergalės pridėjo dvikovos galą idealiai sužaidęs Vytautas Kirlys. „Išvien“ komandoje išsiskyrė 24 taškus pelnęs Rokas Burnys (5/10 tritaškiai), 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių surinko puikus gynybos specialistas Martynas Rimkus. Kelis kartus į priekį komandą patempęs Ovidijus Kriaunaitis savo komandos sąskaitą papildė 17 taškų.

„MF“ atsidarė: Pralaimėjusi „B“ grupėje visas 6 dvikovas įskaitant vieną be kovos (0:20) „MF“ komanda pralaimėjimų seriją nutraukė 90:63 įveikdama kartą šį sezoną jau laimėjusius „Craptors“. Studentai į SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ kaip „MF“ komanda grįžo 2014/2015 metų sezone ir per tą laiką į varžovų krepšį nebuvo įmetusi daugiau nei 78 taškų.

Rungtynių pradžioje 5 taškus pelnęs Julius Ščipokas išvedė „MF“ į priekį rezultatu 7:2, tačiau netrukus „Craptors“ užsikabino. Povilas Vilkas atsitraukęs prie tritaškio linijos pasižymėjo tolimu metimu, o dar po kelių akimirkų greitą ataką dėjimu baigęs Ignas Cibulskas išlygino rezultatą 7:7. Antroje pirmo ketvirčio pusėje „MF“ dar kartą buvo pabėgę 14:7, tačiau Igno Cibulsko vedami „Craptors“ rado jėgų atsitiesti. Po banguoto ketvirčio nei viena komanda persvaros taip ir neįgijo 16:16.

Antro kėlinio pradžioje į priekį vis įsiverždavo „MF“ studentai, tačiau „Craptors“ iškart rezultatą išlygindavo 23:23. Po Benedikto Jonuškos dviejų tritaškių iš eilės būsimi medikai pradėjo spurtą 12:0 ir ketvirtį baigė būdami priekyje 35:28. Įsismaginęs Benediktas Jonuška šio ketvirčio metu surinko net 8 taškus.

Prasidėjus trečiam ketvirčiui „Craptors“ laikėsi vos pusantros minutės, o vėliau neradę priešnuodžių prieš varžovų gynėjus Julių Ščipoką ir Benediktą Jonušką visiškai prarado rungtynių kontrolę 60:43. Iki kėlinio pabaigos likus minutei Dovydas Butkus ir Domas Stankevičius apsikeitė tritaškiais, o paskutinį metimą su sirena pataikęs Ignas Cibulskas sumažino „Craptors“ atsilikimą iki 15-kos taškų 48:63.

Prieš savaitę rungtynėse su „TG Sokol“ jaunimas sugebėjo grįžti į žaidimą, tačiau šį kartą nieko panašaus nenutiko. Sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje komandas dar skyrė tie patys 15-ka taškų, tačiau likusį laiką aikštelėje dominavo pirmosios pergalės link sparčiai pasileidusi „MF“.

„MF“ šiose rungtynėse pelnė labai daug taškų greitų atakų metu, taip pat jų daugiau surinko ir po varžovų klaidų 18-9. Šį kartą „Craptors“ komandos nuo dar vieno pralaimėjimo negelbėjo nei didesnis atsarginių žaidėjų suolas nei 48-39 laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (pagal atkovotus kamuolius puolime „Craptors“ varžovus pranoko dvigubai).

„MF“ komandą į pirmą sezono pergalę vedė gynėjai iš Kuršėnų, tiek Julius Ščipokas (11 rez. perd.), tiek Benediktas Jonuška surinko po 24 taškus. Puikiai šį kartą pasirodė ir lygos debiutantas Domas Stankevičius pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 15 atšokusių kamuolių. „Craptors“ komandoje didžiausia jėga vėl buvo Ignas Cibulskas, puolėjas pelnė 26 taškus ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių.

SAVAITĖS ŽAIDĖJAS

Gediminas Povilauskas rungtynėse su „Ginio Pajėgomis“ (113:67) pagerino asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą ir sumetęs visus 15-ka dvitaškių surinko 30 taškų. „KK Riešės“ mobilusis aukštaūgis šiose rungtynėse taip pat atkovojo 29 atšokusius kamuolius (lygos sezono rekordas), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir viso surinko 59 naudingumo balus (lygos sezono rekordas). Į naudingiausių lygos žaidėjų sąrašo viršūnę (43,67 naud. balai) prieš kelias savaitęs pakilęs Gediminas Povilauskas šį sezoną renka po 22 atšokusius kamuolius ir pataiko net 82,05% dvitaškių.

SAVAITĖS SIMBOLINIS PENKETUKAS

Vidurio puolėjas: Marius Kazlauskas, „ŠKK Šnapiai“:Marius Kazlauskas „ŠKK Šnapių“ į pergalę 66:72 prieš „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“ neatvedė, tačiau tai jam nesutrukdė tapti geriausiu lygos savaitės vidurio puolėju. „ŠKK Šnapių“ aukštaūgis į čempionų titulą ginančios komandos krepšį sumetė 23 taškus (asmeninis sezono rekordas), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, blokavo 3 varžovų metimus ir į savo sąskaitą įsirašė 24 efektyvumo balus. Šį sezoną 205 cm ūgio krepšininkas dalyvavo 6 rungtynėse keturiose iš jų jis pelnė 19 ir daugiau taškų bei visose iš jų atkovojo bent po 8 kamuolius.

Sunkusis kraštas: Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“.

Lengvasis kraštas: Laurynas Ralys, „Broliai Šaunuoliai“: „Broliai Šaunuoliai“ 79:41 pervažiavo „Meridianą“, o ekipos debiutantas Laurynas Ralys sužaidė geriausias sezono rungtynes. Lengvasis krašto puolėjas pelnė 21 tašką, atkovojo 15 atšokusių kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir viso surinko 29 naudingumo balus. Šį sezoną komandos naujokas renka po 17 taškų ir per dvikovą pataiko bent po 2 tolimus metimus.

Atakuojantis gynėjas: Žymantas Armonas, „KK Riešė“: Fantastišką sportinę formą sezono starte demonstruojantis „KK Riešės“ gynėjas Žymantas Armonas į „Ginio Pajėgų“ (113:67) krepšį sumetė 42 taškus (16/23 metimai) ir pademonstravo, kad net taškų medžiotojų komandoje gali išsiskirti rezultatyvumu. Šį kartą jis dar atkovojo 4 atšokusius kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus (mažiausiai šį sezoną), 7 kartus apvogė varžovus ir keturis kartus suklydo. Atakuojančio gynėjo pozicija išbandęs krepšininkas viso šiose rungtynėse surinko 48 naudingumo balus.

Įžaidėjas: Andrius Gaidys, „KK Comma 313”: Andrius Gaidys yra greičiausias lygos žaidėjas. „KK Comma 313” lyderis šį sezoną renka po 31,80 naudingumo balus (3 vieta lygoje) ir yra daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis lygos žaidėjas (10,80). Rungtynėse su „Zarasais“ 81:49 ryklių vedlys surinko trigubą dublį ir pagerino asmeninius sezono rezultatyvumo ir naudingumo rekordus. Jis pelnė 39 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir viso surinko 44 naudingumo balus. Šį sezoną penkiose rungtynėse pasirodęs gynėjas visus kartus pelnė dviženklį taškų skaičių, 4 kartus atliko bent 11 rezultatyvių perdavimų ir visose šio sezono rungtynėse renka bent po 23 naudingumo balus.

SAVAITĖS REKORDAI

Naudingumo balas: Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“ (59);

Taškai: Žymantas Armonas, „KK Riešė“ (42);

Atkovoti kamuoliai: Gediminas Povilauskas, „KK Riešė“ (29);

Rezultatyvūs perdavimai: Andrius Gaidys, „KK Comma 313” / Julius Ščipokas „MF“(11);

Perimti kamuoliai: Domantas Žičkus, „Ginio Pajėgos“ (9);

Blokuoti metimai: Tomas Zaleckas,„KK Comma 313” (4);

Tritaškiai: Vygantas Versockas, „Visad gatavs“ (7);