Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
SKL 2016/2017 metų sezono komandų pristatymas.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliaraus sezono prognozės, komandų pristatymas. Iki SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS reguliaraus sezono starto liko 3 dienos, todėl pats laikas lygos dalyviams ir gerbėjams pristatyti šio sezono lygos komandas.

Oficialus lygos tinklapis www.krepsinistau.lt šį sezoną ir toliau nušvies svarbiausius lygos gyvenimo įvykius, o dabar pats laikas pristatyti priešsezoninę 10-tą sezoną pradedančios SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS apžvalgą, kuri leis jums geriau pažinti visas prie starto linijos stovinčias komandas (jų šiemet startuoja 21).

REAKTORIAUS SMOGIKAI: Čempionų titulą ginanti „Reaktoriaus smogikų“ komanda šį sezoną bandys padaryti tai, kas iki šiol pavyko tik „KK Fuxams“. Nuolatos į finalinį ketvertą patenkantys „smogikai“ šeštu bandymu pasiekę SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS viršūnę bandys iškovoti antrą čempionų titulą iš eilės ir savo trofėjų kolekciją papildyti dar viena čempionų taure. Prieš 2010/2011 metų sezoną susikūrusi komanda trofėjų lentynoje jau turi vieną bronzinį, tris sidabrinius ir keturis auksinius apdovanojimus. Trys auksiniai trofėjai buvo laimėti VASAROS TAURĖS turnyruose 2014-2016 metais.

Komandos, pradėsiančios savo 7 sezoną, sudėtyje nematyti veterano Gedimino Lukšio, puolėjų Luko Bankietos ir Viktoro Daukšos, įžaidėjų Vitalijaus Versocko ir Tomo Petravičiaus bei po vieną 2015/2016 metų sezono dvikovą sužaidusių Žilvino Rubliausko bei Manto Kibildžio.

Pasitraukusių žaidėjų vietos bus patikėtos naujokui Mindaugui Gaubšui, po ilgos pertraukos į komandą grįžusiems Arnui Aniuliui bei Laurynui Žilinskui, sutartys taip pat pratęstos su VASAROS TAURĖS 2016 turnyre komandoje debiutavusiais Žygimantu Kosarevu bei Pauliumi Leščinsku.

Dažniau komandoje žaidžiantį šį sezoną turėtume matyti ir Liną Valatkevičių (pernai pasirodė tik 5 rungtynėse), taip pat po kojos traumos į rikiuotę grįžta krašto puolėjas Manvydas Statauskas.

Žvelgiant į komandos sudėtį ant popieriaus, galima sakyti, kad šio sezono „Reaktoriaus smogikai“ sustiprino įžaidėjo poziciją ir turės net du aukščiausio lygio atakų organizatorius. Tiek Linas Valatkevičius, tiek Paulius Leščinskas yra velniškai patyrę žaidėjai, kurie gali atlikti ne tik rezultatyvius perdavimus, tačiau ir patys užbaigti atakas tiek prasiveržimais, tiek tolimais metimais.

Paulius Leščinskas su „KK Išjunk šviesą“ per trejus sezonus laimėjęs visų spalvų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS apdovanojimus 2015/2016 metų sezoną per 13 žaistų rungtynių rinko po 18,31 taško ir atlikdavo po 3,85 rezultatyvius perdavimus (19,38 naud. bal.). Vienas iš geriausių lygos gynėjų komandoje, kurią ne kartą skriaudė finalo ketverto rungtynėse, debiutavo VASAROS TAURĖS 2016 turnyre bei prisidėjo prie trečio iš eilės čempionų titulo. Pauliui Leščinskui turnyras nebuvo pats sėkmingiausias, tačiau žinant jo galimybių ribas, galima drąsiai teigti, kad jis šį sezoną „Reaktoriaus smogikams“ bus be galo svarbus ir naudingas.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje „smogikai“ turės Gintą Petriką, Mantą Statauską bei Lauryną Žilinską. Tiek komandoje nuo į kūrimo žaidžiančio Manto Statausko, tiek po pertraukos grįžusio Lauryno Žilinsko šį sezoną laukia sunki konkurencinė kova dėl žaidybinio laiko, nes ekipoje už juos pajėgesnių žaidėjų tikrai netrūksta. Šie žaidėjai gaus savo minutes nereikšmingose sezono rungtynėse, tačiau, kai „smogikai“ žais rimtas dvikovas, jiems dažniau jas teks stebėti nuo suolo.

Smarkiai perpildyta atrodo „Reaktoriaus smogikų“ ekipos lengvojo krašto pozicija. Čia žaisti gali puikų praėjusį sezoną turėjęs Eduard Rogačiov, Linas Vitkauskas, su kitomis lygos ekipomis finalo ketvertą nuolat pasiekęs Žygimantas Kosarevas, pernai komandoje debiutavęs Marius Staniulis, komandos vadovas Darius Petrikas, žaidžiantysis treneris Anton Sventickij ir komandos žaidimą ne pirmus metus įdėmiai sekančio sirgaliaus Sigito Gaubšo sūnus Mindaugas Gaubšas. Pastarasis žaidėjas yra gimęs 1998 metais ir bus jauniausias šio sezono komandos žaidėjas, tačiau tikrai nebus tas, kuris sėdėdamas ant suolo ploja katučių, padavinėja rankšluosčius ar per pertraukėles bėga atnešti komandos draugams vandens. Kokią įtaką ekipos žaidimui jis darys rimtesnėse rungtynėse, kalbėti dar labai anksti.

Didelis žaidėjų perteklius „3“ pozicijoje bei daugumos žaidėjų universalumas „Reaktoriaus smogikų“ komandai gali pasitarnauti kitose vietose. Beveik visi išvardinti žaidėjai sėkmingai gali žaisti ir arčiau krepšio, pasislinkę į sunkaus krašto poziciją, galima rasti būdų vieną ar kitą žaidėją panaudoti ir kaip „SG“, nuo to komandos greičiai puolime ir žaidimo kokybė tikrai nenukentėtų. Pavyzdžiui, Eduard Rogačiov ar Žygimantas Kosarevas praėjusį sezoną atskirose rungtynėse susitvarkydavo net su atakų organizatorių funkcijomis.

Šį sezoną po krepšiais komandai gali labiausiai trūkti Viktoro Daukšos, puolėjas ne vienus metus buvo agresyviausiai kovojantis po lenta ekipos žmogus, tikras liūtas. Mobilumo komandai pridėdavo ir Lukas Bankieta. Šį sezoną čempionai rikiuotėje turės 2016 metų finalo MVP Igną Juškevičių, tvirtą Igną Jackūną, į komandą grįžusį kovingąjį Arną Aniulį ir pernai traumos sustabdytą Mantvydą Statauską. Lyginant su praėjusiu sezonu, komanda, rinkdama taškus per centrą, bus dar efektyvesnė, gali trūkti tik agresyvesnės gynybos, tačiau šita spraga apnuoginta bus retai, vargu ar varžovai ją pastebės.

Jei komanda neužmigs ant laurų, ji bus dominuosianti visą reguliarų sezoną. Komanda ginsis dar agresyviau, puolime žais greičiau, o atliekamų rezultatyvių perdavimų vidurkis sieks mažiausiai 20 perdavimų per dvikovą.

Prognozė (reguliaraus sezono): „Reaktoriaus smogikai“ taps reguliaraus sezono nugalėtojais arba liks antri, net ir tada, kai vienose ar kitose rungtynėse komandai pritrūks motyvacijos.

KK RIEŠĖ: „KK Riešė“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo 2015/2016 metų sezoną. Iki finalo komanda suklupo tris kartus. Lygos naujokus įveikė „Negeri“, „ŠKK Šnapiai“ bei „KK Išjunk šviesą“. Visi pralaimėjimai buvo patirti 4-5 taškų skirtumu, atkakliose ir įtemptose rungtynėse. Ketvirtą pralaimėjimą 44:53 „KK Riešė“ patyrė tik finale, kai susitiko su „Reaktoriaus smogikais“, kuriems už pralaimėjimą VASAROS TAURĖS 2015 metų finale buvo atsirevanšavę 71:66 grupės varžybose.

Ervinas Stankevič su savo kariauna planuoja iš čempionų sosto išversti principinį varžovą „Reaktorių“, todėl šį sezoną tarp šių komandų vėl matysime didelę konkurenciją. Anksčiausiai pirmoji jų tarpusavio akistata įvyks antrajame etape.

Nereikėtų pamiršti, kad į varžovų stovyklą šią vasarą perėjo pernai „KK Riešei“ po 17,72 taško rinkęs Žygimantas Kosarevas ir tik tris dvikovas iki traumos spėjęs sužaisti Arnas Aniulis.

Žygimantas Kosarevas ir sveikas Arnas Aniulis tikrai praverstų „KK Riešės“ komandai, tačiau šį sezoną Ervinas Stankevič turės rengti ne planą, kaip šiuos vyrus įtraukti į komandos žaidimą, o pasukti galvą, kaip apsiginti nuo jų agresyvaus žaidimo puolime.

Žiūrint į komandos atliktus tarpsezonio darbus, galima daryti tokią sezoninę įžvalgą: popieriuje „KK Riešė“ atrodo dar pajėgesnė nei debiutinį sezoną ir yra tikrai pasirengusi kovai dėl čempionų karūnos, o visa sezono eiga priklausys nuo to, kaip individualiai pajėgūs žaidėjai, susirinkę iš skirtingų komandų, ras bendrą kalbą aikštelėje. Daugelis jų pratę būti lyderiais, tad kažkam teks susitaikyti ir su antraplaniais vaidmenimis.

Po praėjusio sezono komandoje liko Žymantas Armonas, Paulius Mikolaitis, Mantvydas Staniulis bei po 19,79 taško rinkęs, puikiai tritaškius (38,19%) pataikęs klubo kapitonas Lukas Motiejūnas. Paulių Joneliūną „centro“ pozicijoje pakeitė Pranas Skurdauskas, o papildomos jėgos po krepšiais pridės Viktoras Asačiovas bei Gediminas Povilauskas.

Komanda mėgsta žaisti greitą krepšinį, todėl Pranui Skurdauskui, kuris yra lėtesnis už savo konkurentus, bent sezono pradžioje kovojant dėl minučių aikštelėje „centro“ pozicijoje bus nelengva. Vargu ar 208 cm ūgio milžinas dažnai prisijungs prie likusių keturių aikštelėje esančių žaidėjų ir bėgs su jais į greitas atakas. Šio „centro“ paslaugų prireiks, kai varžovus teks palaužti baudos aikštelėje žaidžiant pozicinį krepšinį. „KK Riešė“ baudos aikštelėje turės daug jėgos, todėl žaidžiant prieš šią komandą vargo turės visi. Visi trys pagrindiniai ekipos aukštaūgiai yra skirtingo stiliaus žaidėjai, o tai „KK Riešės“ žaidimui suteiks didesnį universalumą.

Iš praėjusį sezono aukštaūgių rotacijoje dalyvavusių žaidėjų komandą paliko tik 202 cm ūgio Martynas Rakauskas; Karolis Ražukas ekipoje žais ir toliau. Iš šio 202 cm ūgio puolėjo pernai reikėjo sėkmingo žaidimo baudos aikštelėje ir jis nenuvylė. Pusfinalio rungtynėse, kurias „KK Riešė“ prieš „Brolius Šaunuolius“ laimėjo 104:84, jis surinko 33 taškus, o per 14 sezono rungtynių rinko po 14,71 taško ir dar sugriebdavo po 5,86 kamuolio. Šis aukštaūgis prie tritaškio linijos jaučiasi gerai, todėl šį sezoną, kai komanda įsigijo ne vieną pajėgų „centrą“, jis galės aikštelėje žaisti ten, kur labiausiai mėgsta – toliau nuo krepšio.

Prastai žaisti Karolis Ražukas negalės, nes į jo poziciją „KK Riešė“ įsigijo Dainių Novicką – gyvą mėgėjiško krepšinio legendą. Daugelį turnyrų ir lygų laimėjęs veteranas savo trofėjų kolekcijoje dar neturi SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS aukso medalio, o tai nieko gero nežada jam skersai kelio pasirengusiems stoti varžovams. Dainius Novickas lygoje žaidė 2011/2012 metų sezoną ir du sezonus atstovavo po jo išvykimo čempionais tapusiems „KK Fuxams“, žaidėjui asmeniškai sezonas buvo puikus, tačiau traumų išretinta komanda sezono krito ketvirtfinalyje. Pasižvalgius į lygos rekordų knygą, rasti joje Dainių Novicką, praleidusį vos vieną sezoną, vieni juokai, per vienerias rungtynes surinkti 83 taškus iki šiol pavyko tik jam ir dėjimais visus džiuginusiam Algirdui Palaimai.

Įsigijusi tokį patyrusį krepšininką „KK Riešė“ savo komplektavimo nebaigė ir į sudėtį įtraukė Deimantą Pavlovskį, Andrių Juknevičių bei Dominyką Palšį. Iš šios trijulės šį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutuos tik Dominykas Palšis, kiti du jau yra spėję „privirti“ košės ne vienam varžovui.

Ervinas Stankevič surinko žinomus arba labai garsius žaidėjus taip pridarydamas sau didelių problemų, jeigu žaidėjai į kiekvieną dvikovą rinksis noriai, parodykite bent vieną, kuris norės pasėdėti ant suolo. Būtent konkurencija dėl minučių šį sezoną ir gali pakišti koją „KK Riešės“ komandai, kuri, pažvelgus į jos sudėtį popieriuje, turėtų pasirodyti itin rezultatyviai.

Prognozė (reguliaraus sezono): „KK Riešė“ daugelį rungtynių laimės net nesurinkusi visų pajėgiausių žaidėjų ji turėtų triumfuoti ir daugelyje reguliaraus sezono dvikovų, kai teks žaisti su į pirmą 5-tuką nusitaikiusiomis komandomis, tokiai komandai neprognozuoti 1-2 vietos reguliaraus metu būtų didelis nesusipratimas. Kol sezonas nepasiekė antrosios pusės, apie finalą ar čempionų titulą kalbėti dar anksti, nes ne vienas krepšinio mėgėjas per savo gyvenimą yra matęs ir dar geresnių komandų sudužusias viltis ir svajones.

BROLIAI ŠAUNUOLIAI: 2016 metų pavasarį „Broliai Šaunuoliai“ pateko į finalo ketvertą ir net iš arti matė bronzinius apdovanojimus. Šios spalvos medalių komandai trūko iki pilno komplekto (2009 metais komanda laimėjo auksą, 2010 metais sidabrą).

Iki mažojo finalo rungtynių pabaigos likus 2 sekundėms „Broliai Šaunuoliai“ išlygino rezultatą 81:81, tačiau Laurynas Kirlys pataikė lemiamą dvitaškį metimą, leidusį visų spalvų medalių kolekciją surinkti ne „broliams“, o „KK Išjunk šviesą“ jaunimui.

Lygos senbuvius 2015/2016 metų sezono gale „apiplėšė“ ne tik „KK Išjunk šviesą“, tačiau ir „KK Riešė“. Ši komanda, galima sakyti, įvykdė net dvigubą „apiplėšimą“, pirmiausia 104:84 laimėjusi pusfinalį, o vėliau iš „brolių“ nuviliodama du svarbiausius pastarųjų sezonų žaidėjus Deimantą Pavlovskį bei Gediminą Povilauską.

„Broliai Šaunuoliai“ neteko daugiausiai taškų ekipai rinkusio Deimanto Pavlovskio bei ne vienerius metus pagal naudingumo balus ir atkovotus aštokusius kamuolius lygoje pirmavusio Gedimino Povilausko.

Šį sezoną veteranų komanda pradės naują erą, o ir pats jos žaidimas keisis radikaliai. Kalbant apie nuostolius, galima būtų paminėti, kad komandoje nežais Tomas Ryliškis bei Tautvydas Beleškevičius, du tikrai ne antraeilius vaidmenis ekipoje vaidinę puolėjai.

Pakeitimą šiems žaidėjams „Broliai Šaunuoliai“, atrodo, rado – į komandą vasarą atvyko puikiai iš toli pataikantis Laurynas Ralys, o nuo šio sezono komandoje rungtyniaus ir puolėjas Marius Rimošaitis. Bet kas pakeis vieną pavojingiausių lygoje Gedimino Povilausko ir Deimanto Pavlovskio tandemą?

Spalio 7 dieną komanda į savo sudėtį įtraukė praėjusį sezoną „Negerų“ komandoje po 5,17 taško rinkusį 195 cm ūgio krašto puolėją Mantą Kazlauską. Šis tvirtai sudėtas vaikinas iš Žemaitijos „Negerų“ ekipoje nerado sau vietos. Ankstesnį sezoną per 3 dvikovas „Fabinių“ komandoje jis buvo spėjęs pademonstruoti solidžius rezultatus: 16 taškų, 8,67 atkovoti kamuoliai ir 20,67 naudingumo balai. Reikia manyti, kad „Brolių Šaunuolių“ komandoje, kurioje trūksta po krepšiais grumtis galinčių puolėjų, šis žaidėjas atras sau vietą ir sužais itin sėkmingai. Tuo labiau, kad „Fabiniuose“ jis jau yra žaidęs su Simu Liepinaičiu, gynėju, negailinčiu perdavimų į baudos aikštelę įkertantiems puolėjams.

Be minėtų naujokų vėl didesnį vaidmenį komandos žaidimui turės Darius Jovaiša bei Darius Dūdėnas. Pirmajam VASAROS TAURĖS 2016 turnyras klostėsi tragiškai (25,71% tritaškiai), tai smarkiai prisidėjo prie to, kad „Broliai Šaunuoliai“ per 5 metus pirmą kartą  nepasiekė turnyro pusfinalio.

Komandoje ir toliau rungtyniaus Simas Liepinaitis bei Marius Krukonis. Šių pirmiausiai komandos draugus rezultatyviais perdavimais „aprūpinti“ norinčių gynėjų šį sezoną lauks ir kita užduotis. Jie turės dažniau mesti į krepšį, nes bent dalį tų 28,25 taškų, kuriuos rinko Deimantas Pavlovskis, kažkuris iš ekipos gynėjų turės surinkti. Nebent komanda, pernai rinkusi po 88,35 taško (2 vieta lygoje), šį sezoną pasitenkins bent jau 13-16 taškų mažesniu vidurkiu.

Labiau tikėtina, kad šį sezoną didesniu ekipos vadovybės galvos skausmu gali tapti ne puolimas, o gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių. Gediminas Povilauskas komandai rinko po 21,82 atšokusius kamuolius per dvikovą, o tai yra labai daug.

Turėdama bėdų gynyboje „Brolių Šaunuolių“ komanda turės tenkintis ir mažesniu pelnomų taškų vidurkiu, dėl to kris ir jos tempas pereinant iš gynybos į puolimą. Taigi galima pasakyti, kad prie aukštų rezultatų pratusios ekipos laukia sunkus sezonas.

Prognozė (reguliaraus sezono): Jei lyderiai ir visi naujokai demonstruos gerą sportinę formą, epizodinių vaidmenų atlikėjai taps dar rimtesniais pagalbininkais, „Broliai Šaunuoliai“ reguliarų sezoną baigs tarp 8 geriausių ekipų, tačiau, jeigu geriausio žaidimo paieškos persikels į 2017 metų sezono dalį, šiai patyrusiai komandai gali tekti atsukti laikrodį atgal bei prisiminti laikus, kai ji balansuodavo tarp 12-13 pozicijos.

ŠKK ŠNAPIAI: Komanda per dvejus pastaruosius sezonus padarė milžinišką pažangą, laikai, kai žaisdami su „ŠKK Šnapiais“ vargo neturėjo net lygos vidutiniokai, jau istorija. Praėjusį sezoną ekipa reguliaraus sezono metu užėmė 5 vietą. Per 18 šio etapo rungtynių „ŠKK Šnapių“ kariauna suklupo vos 5 kartus. „Reaktoriaus smogikams“ buvo pralaimėta 78:81, „Išjunk šviesą“ 77:88, „TG Sokol“ 61:66, „Broliams Šaunuoliams“ 82:88, o nieko nelėmusiose rungtynėse „BC Kibirams“ 39:57.

Net 10 pergalių iš eilės laimėjusių „ŠKK Šnapių“ stovykloje reguliaraus sezono finiše buvo matyti atsipalaidavimas ir už tai komanda vos nesusimokėjo aštuntfinalyje, kai „KK Alkanų“ komandą įveikė tik po karštos kovos 66:65. Pirmą kartą ketvirtfinalyje atsidūrę „ŠKK Šnapių“ žaidėjai metė iššūkį čempionų titulą gynusiai „Išjunk šviesą“, tačiau abi dvikovas pralaimėjo (75:88 ir 63:68). Ketvirtfinalio rungtynėse Karolis Bagdonas komandai rinko po 24 taškus, Marius Kazlauskas  po 17,50 bet šalia jų „nesužibėjo“ nei vienas reguliaraus sezono metu spindėjęs ekipos narys.

Praėjusiame sezone „ŠKK Šnapių“ koziriu tapo pakiliai žaidę gynėjai, jie varžovų gynybą draskė prasiveržimais, tolimais metimais, dosniais perdavimais apdovanodavo ir po krepšiais žaidžiančius vyrukus. Pagal tolimų metimų taiklumą ekipa 2015/2016 metų sezone pateko į lygos TOP3.

Neblogai ekipa darbavosi ir gynyboje, per rungtynes komanda perimdavo po 11,48 kamuolio (4 vieta lygoje), patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Kai komanda nespėdavo grįžti į gynybą, ji sėkmingai gelbėdavosi taikydama asmeninių pražangų taktiką ir net tapo dažniausiai taisykles pažeidžiančia 2015/2016 metų sezono lygos ekipa (14,43 vid.).

Po sėkmingiausio komandos sezono komandoje liko visi geriausi žaidėjai, komanda subrendo, todėl šį sezoną jos patekimas į pusfinalį nebūtų laikomas didele staigmena.

Po krepšiais ir toliau sėkmingai darbuosis 205 cm „centras“ Marius Kazlauskas, o jį nuo suolo turėtų keisti 196 cm ūgio Tadas Česnulis. Prie kukliau nei gali 2015/2016 metų sezoną žaidusių „4“ numerių Donato Ditkevičiaus bei Džiugo Vaitkaus šį sezoną prisijungs iš toli pataikyti galintis Vytautas Cicėnas.

Šio komandoje jau pabuvojusio žaidėjo atvykimas ir atnaujinta „sutartis“ su Arnu Arlausku (10,08 taško, 30,77% tritaškiai) „ŠKK Šnapių“ komandai leis prisitaikyti prie varžovų ir demonstruoti labai įvairų žaidimą. Šį sezoną klubas turės užtektinai jėgos po krepšiu bei mobilumo, kai prireiks išvilioti varžovų aukštaūgius toliau nuo krepšio. Tokį didelį skirtingo stiliaus priekinės linijos žaidėjų pasirinkimą turi toli gražu ne kiekviena šio sezono komanda.

Lengvojo krašto arba „3“ numerio pozicijoje šį sezoną dažniausiai turėtų rungtyniauti praėjusį sezoną po 13,70 taško rinkęs Karolis Bagdonas. Šis žaidėjas aikštelėje nuveikti gali daug darbų ir yra vienas iš vertingiausių ekipos žaidėjų. Šioje pozicijoje žaisti gali ir jau anksčiau minėti Arnas Arlauskas bei Vytautas Cicėnas, pernai dėl traumos nemažą sezono dalį praleidęs Algirdas Macijauskas bei vos vieną dvikovą pernai žaidęs Šarūnas Nekrošius. Pastarasis žaidėjas tuo metu, kai komanda skaičiavo pirmąsias savo dienas, buvo nepakeičiamas puolimo lyderis, tačiau vėliau žaidė mažai ir dėl šios priežasties galėtų tapti „nemaloniu“ atradimu ne vienai varžovų komandai.

„ŠKK Šnapiai“ turės didelę rotaciją ne tik tarp „centrų“ ir puolėjų, tačiau ir gynėjų linijoje. Tadas Gimžauskas, jį pakeisti deramai galintis Aurimas Abaravičius ir po pertraukos į komandą grįžtantis Arūnas Girdauskas dalinsis atakų organizatorių pareigomis, kartais nuo suolo pakilti ir atsipūsti jiems turėtų leisti ir Marius Ditkevičius.

Komandos gynėjai pasižymi gara kamuolio valdymo technika, moka atiduoti gerus perdavimus bei patys užbaigti atakas, tas leidžia „ŠKK Šnapiams“ pamažu įsilieti į geriausių lygos komandų gretas.

Didelę veiksmų laisvę ir komandos draugų pasitikėjimą ekipoje turėjo pernai debiutavęs atakuojantis gynėjas Edgaras Jaskevičius. Mažai kam žinomas žaidėjas pernai rinko po 15,17 taško ir pataikė net 36,36% tritaškių metimų. Ne vieną įsimintiną pasirodymą 2015/2016 metų sezone surengusio komandos naujoko minutes aikštelėje kartais apribodavo techninės ir vaikiškos asmeninės pražangos. Žaidėjas mėgsta „siausti“ aikštelėje visur ir visada, o tapęs brandesniu ir suvaldęs savo emicijas šį sezoną jis gali tapti vienu iš geriausių lygos gynėjų. Ko nors kito iš puikų debiutinį sezoną turėjusio Edgaro Jaskevičiaus tikėtis ir negalima. Kartelę jis sau užkėlė labai aukštai.

Įspūdingai žaidęs lygos antrametis sustoti ir laiko ilsėtis neturės, nes jo vietą bet kada bus pasirengę užimti ne tik komandos senbuviai, tačiau ir 190 cm ūgio naujokas Kristijonas Simsonas.

Prognozė (reguliaraus sezono): Komanda subūrė patrauklią sudėtį, kiekvienoje pozicijoje turi mažiausiai po du lygiaverčius žaidėjus, todėl, jei po 2015/2016 metų sezono skrydžio nebus sumažintos „apsukos“, šią komandą vėl matysime tarp 5 geriausių reguliaraus sezono komandų, būtent 4-5 poziciją ir turėtų iškovoti ši pamažu bręstanti komanda.

KK COMMA 313: Trys paskutiniai sezonai 2010/2011 metų sezone SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavusiai komandai baigėsi pralaimėjimais ketvirtfinaliuose. „KK Comma 313“ pralaimėjo 6 šio etapo dvikovas ir tai ekipos vadovui Tautvydui Valančiui bei komandoje ne vieną sezoną žaidžiantiems krepšininkams turėjo pabosti. Kito kelio nėra, komanda, surinkusi pajėgią sudėtį, privalo žengti žingsnį į priekį ir „pramušti“ lubas.

Praėjusį sezoną komanda laimėjo 13 reguliaraus sezono dvikovų iš 18 ir aštuntfinalyje startavo iš 6-tosios pozicijos. „O.P.A.“ komandą šiame etape pavyko įveikti net 77:50. Ketvirtfinalyje du metus strigusi ekipa prieš „Išjunk šviesą“ 67:76 ir 76:84 pralaimėjo „Broliams Šaunuoliams“.

Iš svarbesnių ekipos žaidėjų komandą paliko Tomas Zaleckas bei po 13,07 taško (10,80 atk. kam.) per dvikovą rinkęs 202 cm ūgio „centras“ Viktoras Asačiovas.

Netekusi aukščiausių savo žaidėjų „KK Comma 313“ šį sezoną ūgio trūkumą bandys kompensuoti greičiu ir dideliu intensyvumu puolime. Ekipoje likusių Lino Beliūno, Andriaus Šabano ir ekipos naujoko Roberto Sinkevičiaus karts nuo karto lauks sudėtingos rungtynės, kai teks žaisti prieš ūgio stygiaus neturinčias, tačiau ir mobilumu nenusileidžiančias komandas „ŠKK Šnapius“, „TG Sokol“, „Reaktoriaus smogikus“ ar „KK Riešę“.

Komandos žaidimo gijas puolime ir toliau tvirtai turėtų laikyti praėjusį sezoną po 17,06 taško (36,84% tritaškiai, 6,94 rez. perd.) rinkęs Andrius Gaidys. Šis įžaidėjas per du paskutinius metus padarė didelę pažangą ir yra pasirengęs tapti vienu iš kertinių ekipos žaidėjų. Pagrindinį įžaidėją anksčiau dažnai pavaduodavo Arnold Reut, tačiau šį sezoną į komandą grįžo Gintaras Drevinskas, tai leidžia manyti, kad komandos schemose Arnold Reut užduotys turėtų pasikeisti.

Jeigu po ilgokos pertraukos į komandą grįžęs Gintaras Drevinskas įsibėgės šį sezoną, įžaidėjų trūkumo „KK Comma 313“ nepajus ir šioje pozicijoje galės pranokti ne vieną varžovą.

Atakuojančių gynėjų ir lengvųjų krašto puolėjų pozicijos komandoje taip pat labai tvirtos. Prie užtikrintai 2015/2016 metų sezone žaidusių Tomo Malimenkovo, Arnold Reut bei Karolio Bakanausko dažniau turėtų atsirasti pernai komandoje debiutavusio Mariaus Gruodžio pavardė. Komandoje pagaliau turėtų debiutuoti praėjusį sezoną rimtos kojos traumos pristabdytas Vytautas Saulis. Šis universalus antrosios linijos žaidėjas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 2014/2015 metų sezoną į finalo ketvertą nuvedė „TG Sokol“, todėl įsibėgėjęs bei pagavęs ritmą gali padėti „KK Comma 313“ kolektyvui žengti tą senai trokštamą žingsnį.

Tautvydas Valančius vasaros darbus baigė į komandą pakviesdamas 2015 metų lygos čempioną Luką Poniškaitį. Praėjusį sezoną bronzos medalius su „Išjunk šviesą“ iškovojęs gynėjas buvo trejus metus ant prizininkų pakylos lipusios ekipos rezultatyviausias žaidėjas (20,53 taškai) ir per rungtynes pataikydavo beveik 40% tolimų metimų. Praėjusių metų pabaigoje Lukas Poniškaitis rungtynėse su „KK Ereliais“ (158:95) surinko 75 taškus pataikydamas 23 tolimus metimus iš 42 (54,76%) ir savo pavardę ilgam, o gal net visiems laikams, įrašė į lygos rekordų knygą.

Prognozė (reguliaraus sezono): Praėjusį sezoną po 73,62 taškus per rungtynes rinkusi „KK Comma 313“ šį sezoną žais dar rezultatyviau, tačiau komandos galutiniam pasirodymui didesnę įtaką turės gynyba ir atkovoti kamuoliai po savo paties netaiklių metimų. Nesunku nuspėti, kad komanda visus varžovus bandys įvelti į greitą žaidimą, pagal pirmines ekipų sudėtis popieriuje atlaikyti „KK Comma 313“ pasiūlytą tempą galės ne visos. Ambicingai komandai reikėtų prognozuoti 3 vietą reguliaraus sezono metu, ar tokia pati ji bus sezono gale, priklausys nuo begalės faktorių, net ir tokių kaip komanda rinksis į „nesvarbias“ dvikovas arba dalinsis kamuoliu tarp 5 po 15-18 taškų vidurkį rinkti galinčių žaidėjų. Komandos laukia šviesi ateitis.

NEGERI: Dar 2009/2010 metų sezoną susikūrę „Negeri“ per 7 metus gana giliai įleido šaknis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE ir pastaruosius trejus metus 2014-2016 pasirodymus baigdavo turnyro ketvirtfinalyje.

Žengti tą paskutinį žingsnelį pusfinalio link ir bus šio sezono „Negerų“ ekipos tikslas. Reguliarų sezoną (2015/2016 m.) komanda baigė 7 vietoje ir šį sezoną ji bus pajėgi iškovoti tokią pat poziciją.

Praėjusį sezoną komanda rėmėsi 10-ties žaidėjų paslaugomis, panašus skaičius bus panaudotas ir dabar, tačiau bent pirminėje ekipos sudėtyje nėra pernai ekipoje debiutavusio, tačiau vietos taip ir neradusio Edmundo Volskio bei Manto Kazlausko, kuris šį sezoną tapo „Brolių Šaunuolių“ ekipos nariu.

Ekipos žaidime didelių naujovių matyti neturėtume, ji vėl demonstruos kietą gynybą bei bus agresyvi baudos aikštelėje. Komandos lyderiu ir toliau turėtų išlikti Povilas Kaminskas, o šalia jo po krepšiais visada bus Linas Stripinis ar Gediminas Astrauskas. Šią neaukštą, tačiau fiziškai tvirtą ir mobilią trijulę sudaro ne vieną sezoną pagal naudingumo balus komandoje pirmaujantys žaidėjai.

Praėjusį sezoną ekipoje debiutavo patikimas snaiperis Arnoldas Juchnevičius, jis rinko po 15,33 taško ir pataikė net 42,71% tolimų metimų. Kai šis lengvasis krašto puolėjas įsimėto, sustabdyti jį praktiškai neįmanoma. Komandos draugai pasitiki bei nuolatos jo ieško, tokios tendencijos komandos žaidime išliks ir šiemet.

Komanda, norėdama žengti į pusfinalį, turi demonstruoti krepšinį, paremtą kieta kova baudos aikštelėje, tritaškiais ir greitomis atakomis, kurias užbaigti sėkmingai gali bet kuris ekipos žaidėjas. Komandos vadovas Giedrius Kvakšys neturėtų pamiršti laisvų žaidėjų rinkoje paieškoti patikimo įžaidėjo, su kuriančiu žmogumi šios komandos puolimas įgauna visai kitą atspalvį, tą galima buvo matyti ir šią vasarą, kai komandai talkino antram sezonui „KK Comma 313” komandoje likęs atakų organizatorius Andrius Gaidys. Komanda VASAROS TAURĖS 2016 turnyre liko be pergalių, tačiau keliose rungtynėse su pajėgiais varžovais demonstravo labai gerą krepšinį, net ir žaisdama be Povilo Kaminsko ar Gedimino Astrausko.

Baigiant žvalgybą po pirminę „Negerų“ žaidėjų sudėtį neradau nė vieno naujoko, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį į dvi ekipos legendas. Giedrius Kvakšys ir Gediminas Mateika komandoje žaidžia nuo 2009 metų, per tuos 7 metus gerokai patobulėjo ir tapo brandžiais žaidėjais, kurie gali nulemti rungtynių baigtį. Tiesa, reikėtų paminėti vieną keistą dalyką, šie žaidėjai dar nesužaidė abu drauge nė vieno sėkmingo sezono, vieną geriau pasirodydavo pirmasis, kitą antrasis. Galbūt abu sužais fantastišką sezoną ir pusfinalio vartai „Negerų“ komandai atsidarys jau 2017 metų pavasarį?

Prognozė (reguliaraus sezono): Reguliaraus sezono metu komanda demonstruos patikimą gynybą, aukštas pataikymo procentas leis pasiekti didesnį nei 65 pelnomų taškų vidurkį ir, nors šį sezoną dėl vietos pirmajame 12-tuke bus didelė konkurencija, „Negeri“ turėtų į jį patekti.

MF: 2015/2016 metų sezoną studentai pradėjo užtikrintai. „A“ grupėje pralenkę čempionų titulą gynusią „KK Išjunk šviesą“ ir 9 kitas ekipas „MF“ pirmą etapą baigė 3 vietoje, o galutinėje reguliaraus sezono rikiuotėje liko 9 vietoje. Žaisdami su pajėgiausiomis lygos komandomis būsimi medikai pergalėmis džiaugėsi retai – priežastys paprastos – tragiškas pataikymas, nerezultatyvus krepšinis.

Į pralaimėjimų liūną vasarį įklimpę „MF“ žaidėjai aštuntfinalyje pateikė staigmeną 60:55 įveikdami reguliarų sezoną laipteliu aukščiau baigusius „TG Sokol“, tačiau patekę į ketvirtfinalį studentai jau pirmosiose rungtynėse patyrė pažeminimą prieš būsimus čempionus „Reaktoriaus smogikus“, komanda dvikovą pralaimėjo 27:52. Antra dvikova buvo rezultatyvesnė, tačiau vėl pralaimėta 57:77.

Praėjusį sezoną „MF“ pagal pelnomus taškus (59,00 vid.) buvo tik 20 komanda, dvitaškius (39,52%) už ją prasčiau metė tik trys ekipos iš 26. Kai kalba pasisukdavo apie gynybą, „MF“ reitingai buvo vieni aukščiausių lygoje, komanda puikiai gynėsi net žaisdama su geriausiomis lygos komandomis, pirmą kartą lygos čempionais tapę „Reaktoriaus smogikai“ ketvirtfinalyje į „MF“ krepšį metė vos po 64,50 taško, o tai daug ką parodo.

Lygos lyderiu pagal blokuotus varžovų metimus du sezonus iš eilės buvęs Vaidas Vaičiulis per rungtynes atkovodavo po 14,51 atšokusio kamuolio ir buvo ryškiausia „MF“ figūra visą 2015/2016 metų sezoną. Pagal pelnomus taškus labiau išsiskyrė Benediktas Jonuška (15,71 tšk.), Tomas Balčius (13,75) bei nuo pat komandos įsikūrimo joje žaidžiantis Raimundas Venskaitis (10,80).

Šį sezoną „MF“ pirminėje komandos paraiškoje nematyti Vaido Vaičiulio, tai patikimų aukštaūgių daugiau neturintiems studentams yra rimtas smūgis. Reikalus pataisyti galėtų sunkusis krašto puolėjas Paulius Andrijauskas, tačiau šis 191 cm ūgio tvirtai sudėtas puolėjas į komandos sudėtį buvo įtrauktas ir praėjusį sezoną, bet aikštelėje taip ir nepasirodė. Jei „MF“ greitu laiku neras pajėgių aukštaūgių, sezono startas gali būti komplikuotas.

Gynėjų grandyje nuostolių „MF“ neturi, priešingai, komandą papildė du RKL patirties turintys įžaidėjai Linas Jakimavičius ir Julius Ščipokas. Taip pat į komandą po sezono pertraukos grįžo 2014/2015 m. po 10,31 taško rinkęs Donatas Garjonis.

Prognozė (reguliaraus sezono): „MF“ turės gerai subalansuotą gynėjų grandį, tačiau aukšto lygio 4 ir 5 numerių stoka neleis komandai mėgautis žaidimu puolime. Studentai demonstruos norą, kovos, tačiau šį sezoną žengs vieną ar du žingsnius atgal ir reguliarų sezoną baigs už pirmo dešimtuko ribų (11-13 vieta).

BC KIBIRAI: Nuolat paguodos turnyre ką nors laimėdavę „BC Kibirai“ niekaip neįsiropščia į pajėgiausių aštuonetą, nors ekipos branduolys kartu žaidžia jau ne vienerius metus. Vieną kartą ekipai pritrūksta atktyvumo po krepšiais, kitą – taiklių tolimų metimų, nepavyksta žengti to lemtingo žingsnio.

Praėjęs sezonas „BC Kibirams“ buvo pakankamai geras. Reguliaraus sezono metu užimta 10 vieta, „Negeriems“ aštuntfinalyje pralaimėta tik 59:52, vėliau laimėtas paguodos turnyras, jeigu Rolandas Bajoras būtų demonstravęs tokią sportinę formą kaip sezoną anksčiau, ši komanda per 6 metus tikrai būtų pirmą kartą pasiekusi ketvirtfinalį.

„Centras“ pataikė 50,52% dvitaškių rinko po 16,44 taško, tačiau nežaidė taip agresyviai ir naudingai kaip 2014/2015 metų sezoną, nors komandoje buvo rezultatyviausias ir naudingiausias (15,17), praėjęs sezonas jam nebuvo sėkmingas.

Pagrindinis ekipos aukštaūgis vėl bus ryškiausia „BC Kibirų“ figūra. Rolandas Bajoras dažniau paramos baudos aikštelėje turėtų sulaukti iš Simo Vasiliausko. Praėjusio sezono gale 200 cm ūgio vidurio puolėjas demonstravo gerą sportinę formą ir išsiskyrė patikima kova dėl atšokusių kamuolių. Jeigu Rolandas Bajoras kamuolius po krepšiais renkasi išnaudodamas savo ilgas rankas, tai S. Vasiliauskas moka išnaudoti tvirtą kūną ir užsiimti tinkamą poziciją po krepšiu. Nereikėtų nurašyti ir vieną kartą SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGĄ jau laimėjusio Tomo Šilingio, milžiniškos patirties turintis žaidėjas „BC Kibirams“ pravers ne kartą.

Gerai pernai žaidė Edgaras Binkys (10,63 tšk) bei pernai komandą papildęs Vytautas Kirlys (11,62 tšk.), neblogai rungtyniavo ir dar vienas krašto puolėjas Jaroslav Latušinskij. Trijulė komandoje liko, taip pat ir pernai į duobę kritęs Tomas Paliulis. Sezoną anksčiau komandos atradimu tapęs žaidėjas pernai rinko mažiau nei po 4 taškus, dėl to liko dar vienu neišnaudotu komandos rezervu.

Turėdama pataikyti galinčių puolėjų ir gerą „centrą“ renkant taškus komanda neturėtų prievartauti savo įžaidėjų Luko Jurkšaičio, Simo Paužos ar Andriaus Piesliko. Šiems žaidėjams reikėtų palikti tik kamuolio įžaidimo funkcijas. Lukas Jurkšaitis neblogai žaidžia „2x2“ ir į komandos puolimą gali įnešti energijos kildamas nuo suolo, Simas Pauža yra nepakeičiamas, kai varžovai ekipai neleidžia žaisti greitai ir tenka baigti ilgiau trunkančias atakas, Andrius Pieslikas gali žaisti ir greitame, ir poziciniame puolime, o antrasis jo sezonas ekipoje turėtų būti dar sėkmingesnis.

Prognozė (reguliaraus sezono): Komandos branduolį išsaugoję „BC Kibirai“ reguliaraus sezono metu turėtų kilti į pirmą turnyrinės lentelės pusę, prisijaukinusi fortūną komanda gali atsidurti ir pirmajame aštuntuke. Komandų, kurių šį sezoną „BC Kibirai“ negali įveikti, nėra daug.

TG SOKOL: 2015 metų pavasarį „TG Sokol“ pateko į finalo ketvertą, pusfinalyje busimiems čempionams „KK Išjunk šviesą“ buvo pralaimėta tik po atkaklios kovos. Arti sensacijos buvę Šalčininkų rajono čempionai mažajame finale neturėjo šansų prieš pakiliai žaidusią „Fabinių“ komandą ir pralaimėjo 42:64.

„TG Sokol“ niekada nebuvo geriausiai puolanti lygos komanda, tačiau dėl geros gynybos ją visi pradėjo gerbti, 2014/2015 metų sezonas buvo geriausias per visą ekipos istoriją, o komandos puolimą į kitą lygį pakėlusį Vytautą Saulį galima laikyti geriausiu kada nors komandoje žaidusiu žaidėju.

Po fantastiško sezono  savo kartelę „TG Sokol“ pakėlė aukštai, tačiau tada ekipą paliko Vytautas Saulis, traumos kamavo Edgarą Kolendo ir 2015/2016 metais Šalčininkų rajono čempionai turėjo žengti nemažą žingsnį atgal. Daugelis komandos žaidėjų aikštelėje galėjo atlikti vieną ar dvi funkcijas, o tai ekipos puolimą darė statišką bei nuobodų. Šiais laikais krepšinio aikštelėse vertinamas universalumas ir praėjusio sezono gale jo komandai trūko, kai kiekvieną turą teko žaisti su pajėgiais varžovais. Visi varžovai puikiai žino, kuris komandos žaidėjas gali mesti tik tritaškį, kuris nemoka varytis kamuolio į vieną ar kitą pusę ir, atėjus svarbiausioms rungtynėms, „TG Sokol“ puolant sužaisti būna sunku.

Praeitą sezoną komanda pradėjo galingai, tačiau reguliaraus sezono pabaigoje pateko į duobę (trūko aukščiau įvardintų dalykų) ir reguliarų sezoną baigė tik 8-ta. Aštuntfinalyje į porą „TG Sokol“ gavo puolime smarkiai buksavusią „MF“, tačiau, kaip paaiškėjo balandžio 17 dieną, „TG Sokol“ bėdos buvo didesnės nei varžovų – pralaimėta 55:60.

Paguodos turnyro ketvirtfinalyje įveikę „Tornadą“ lygos senbuviai pusfinalyje nepaliko jokių šansų turnyro finale 2014 ir 2015 metais jau žaidusiems „KK Alkaniems“. Varžovai buvo sutriuškinti net 73:46. „TG Sokol“ užtikrintai pradėjo ir finalines rungtynes, po 2 kėlinių favoritai priekyje buvo 37:14, tačiau per likusius du kėlinius aikštelėje vaizdas pasikeitė ir pergalę 59:57 iš pat panosės išplėšė didesnę tokių turnyrų patirtį turėję „BC Kibirai“. Košmarai sezono gale sakalams – įprastas dalykas, 2012 metų pavasarį ketvirtfinalyje 32:72 ir 46:61 pralaimėta „Pakilk“, 2013 metais pralaimėjimas „ŠKK Šnapiams“ 57:74 nulėmė fiasko paguodos turnyre, o 2014 pirmą aštuntfinalio dvikovą „Negeriems“ pralaimėję tik 58:60, antrosiose „TG Sokol“ pralaimėjo jau 46:76.

Žinodamas, kad jo komanda gali ir privalo rodyti geresnius rezultatus, ekipos vadovas Pavel Andruškevič šią vasarą padirbėjo iš peties. Jau dabar galima sakyti, kad „TG Sokol“ surinko vieną iš universaliausių ekipų per 9 sezonus.

Komandą paliko vos sezoną žaidę ir nepritapę Vitalijus Danilovas bei Edgar Mamčis, kartais sužibėdavęs, tačiau didelio vaidmens taip ir negavęs Edgar Vrublevski, savo vietos per kelis metus taip ir neatradę Piotr Grigorovič bei Justinas Miškinis.

Pažvelgus į sąrašą žaidėjų, kurie paliko komandą, sunku rasti žmogų, be kurio šį sezoną komanda neišsivers, galbūt 200 cm ūgio „centras“ Vitalijus Danilovas su 13,63 taško ir 9,63 atkovoto kamuolio vidurkiu praverstų ir šį sezoną, tačiau jis žaidė vos 8 dvikovas, turėjo traumų ir didelio noro žaisti komandoje nerodė.

Vitalijus Danilovas žaidė retai, Edgar Kolendo taip pat sužaidė vos 12 rungtynių ir nedemonstravo tokio žaidimo, kokį rodė 2014/2015 metų sezone, kai komanda keliavo į finalo ketvertą, todėl savo žodį tarė ir į juos dėtas viltis pateisimo kiti du aukštaūgiai Vladimir Kiseliov ir Valdas Butrimovič. Jeigu šie žaidėjai rodys tokią sportinę formą kaip praėjusį sezoną, o Edgar Kolendo žais taip, kaip žaidė geriausiais savo karjeros metais (2013-2015), rotacijoje turėdama dar ir Tadą Girnių, komanda vėl galės demonstruoti agresyvų žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime.

Šį sezoną komandoje debiutuos 17 metų amžiaus Sylvester Baranovič, kuris, būdamas 194 cm ūgio, taip pat dažniausiai žaidžia baudos aikštelėje. „TG Sokol“, subūrusi rimtą kolektyvą, šį sezoną turės ne vienas lengvas rungtynes, kai triuškindama varžovus galės duoti laiko pažaisti jauniausiam savo žaidėjui. Tuo labiau, kad komanda yra pratusi aukoti žaidimo kokybę, rezultatus vien tam, kad galėtų pažaisti visi ekipos nariai.

Pasitikdamas 9 sezoną su kitokiu vaidmeniu turės taikytis Pavel Andruškevič. Visą karjerą pagrindiniu komandos įžaidėju buvęs žaidėjas, į komandą atvykus Nerijui Pigagai, turės ilgam atsisveikinti su šia pozicija (toks sprendimas atrodo logiškas), nebent komanda priims sprendimą žaisti su dviem žaidėjais, galinčiais įžaisti kamuolį. Toks įžaidėjas kaip Nerijus Pigaga „TG Sokol“ puolimą gali pakelti į dar neregėtas aukštumas. Matę šios komandos žaidimą jau turėjo pastebėti, kad būtent kamuolio judėjimas prie tritaškio linijos neretai tapdavo didžiausia komandos bėda. Mažieji „TG Sokol“ žaidėjai nepasižymėjo geru driblingu, aikštės matymu bei stabiliu metimu. Kai komanda turėjo gynybą galėjusį sutraukti žaidėją Vytautą Saulį, o Edgar Kolendo tapdavo grandimi tarp „centrų“ ir gynėjų, šią bėdą pavykdavo nesunkiai paslėpti, tačiau pernai senos bėdos vėl pasirodė.

Logiškas sprendimas Pavel Andruškevič šį sezoną paversti „šeštu“ žaidėju. Pripratęs žaisti gynėju, nors sutvertas SF pozicijai, jis galėtų įnešti šviežumo keisdamas tiek tą patį Nerijų Pigagą, tiek kitus komandos gynėjus ar lengvuosius kraštus.

Praėjusį sezoną po 13,52 taško rinkęs Valdemar Smilgin ir šį sezoną turėtų būti pavojingiausiu komandos žaidėju prireikus mesti tritaškius, tačiau pataikyti galinčių žaidėjų gretas dar sustiprins naujokas Nerijus Pigaga ir po metų į komandą grįžęs Andrej Maisak. Lengvojo krašto pozicija komandoje yra gana pajėgi. Abu puolėjai turi privalumų žaisdami puolime, tačiau, norėdami duoti daugiau naudos, privalo sėkmingiau žaisti gynyboje.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje „TG Sokol“ taip pat turės du įdomius pasirinkimus. Pataikyti iš toliau ir prasiveržti galintį Karol Ruselevič bei gerai po lenta kovojantį Artur Tyševič. Kai teks spręsti problemas ginantis, antrasis bus geresnis pasirinkimas, tačiau komandai prireikus taškų rimtesnė atrodo Karol Ruselevič kandidatūra.

Prognozė (reguliaraus sezono): Jei „TG Sokol“ į rungtynes rinksis noriai, rodys sau būdingą kovingumą, ji šį sezoną gali pasiekti daug, galbūt net dar kartą pasiekti finalo ketvertą. Reguliarų sezoną komanda baigs tarp 6 geriausių lygos ekipų.

KK ALKANI: Trys sezonai, trys paguodos turnyro trofėjai – taip galima apibūdinti „KK Alkanų“ komandą, kuriai šis sezonas bus ketvirtasis. Reguliarų sezoną 2015/2016 metais komanda baigė 12 vietoje, o aštuntfinalyje vieno taško skirtumu 65:66 pralaimėjo „ŠKK Šnapiams“.

Naujas sezonas, nauji tikslai, juos, išlaikę branduolį, pasipildę gero lygio naujokais ir susigrąžinę „centrą“ Vitalijų Danilovą, „KK Alkani“ gali kelti tikrai nekuklius. Pagal komandos sudėtį popieriuje ji panaši į komandą, kuri pavasarį ketvirtfinalyje nepadarytų gėdos, tačiau iki jo dar ilgas kelias.

Šio sezono ekipos sudėtyje nematyti aukštaūgių Kristijono Klečkausko bei Artūro Giedraičio, taip pat po 9,20 naudingumo balus rinkusio puolėjo Adomo Griciaus.

Kalbant apie likusius, reikėtų paminėti puikią sportinę formą pernai demonstravusį ir per rungtynes po 13,87 taško rinkusį lengvąjį kraštą Romuald Zemlianskij, gynėjus Rapolą Šlajų, Justą Ulecką, Kęstutį Juonį bei po 21,89 taško rinkusį Paulių Cinelį. Įžaidėjų grandį „KK Alkani“ norėjo sustiprinti dar vienu aukšto lygio žaidėju, tačiau Nerijus Pigaga paskutinę minutę nutarė žaisti už „TG Sokol“.

Šis žaidėjas būtų pravertęs, tačiau „KK Alkanų“ gynėjų grandis ir taip yra pakankamai pajėgi. Jeigu komandoje ne vieną sezoną žaidžiantys vyrukai įsimėto, juos sustabdyti sunku.

Pernai komandoje debiutavęs Tadas Krivickas rinko po 15 taškų, tačiau pataikė vos 15,38% tritaškių. Atakuojančio gynėjo poziciją sustiprinti dar labiau galintis žaidėjas pernai pasirodė vos 5 komandos rungtynėse, pradėjęs žaisti dažniau ir prisitaikęs nuo tritaškio linijos, jis neabejotinai padidintų komandos rotacijos galimybes.

Po sezono „TG Sokol“ komandoje į „KK Alkanų“ kolektyvą grįžta 200 cm ūgio vidurio puolėjas Vitalijus Danilovas, jeigu šis aukštaūgis nestokos noro ir rungtynėse nepasirodys kaip jaunas mėnulis, „alkanų“ ekipa po krepšiais turės dominuoti galintį „centrą“. Komanda dažnai remiasi tolimais metimais, didesnė varžovų gynybos koncentracija į baudos aikštelę suteiktų progų šiuo pavojingu ginklu naudotis dažniau ir efektyviau.

Statistu komandoje neturėtų tapti ir kitas aukštaūgis – 201 cm ūgio Eimantas Kaminskas, puolėjas gali pataikyti tolimus metimus, tačiau šioje komandoje jo užduotys turėtų būti kitos: kovoti dėl atšokusių kamuolių bei versti taškus iš po krepšio, nes žaidėjų, žaidžiančių toliau krepšio, pasirinkimas ir taip didelis.

Šį sezoną „KK Alkanų“ komandoje lengvojo krašto pozicijoje debiutuos Mindaugas Kraujalis. Prieš kelis sezonus šis žaidėjas SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutavo su „Rajono“ komanda ir per susitikimą rinko po 10,88 taškus. Neaišku, kaip naujoku pasitikės ekipos draugai, tačiau pastaruoju metu jo rodomas žaidimo lygis leidžia tikėtis, kad jis vieną dieną taps vienu iš svarbesnių komandos žaidėjų, galbūt net pateks į starto penketą arba pirmasis kils nuo suolo.

„KK Alkanų“ pagrindinis įžaidėjas Paulius Cinelis nežaidžia visose komandos rungtynėse, su juo ir be jo komandos žaidimo kokybė skiriasi, todėl apsidrausdama, kad vėl gali tekti žaisti be atakų lyderio, ekipa į savo gretas pakvietė 176 cm ūgio atakų organizatorių Artur Biriulin, kuris šį pavasarį „Spring D“ čempionate rinko po 17,30 taško.

„KK Alkani“ – metikų komanda, kuri viso potencialo per 3 metus taip ir neparodė, komanda popieriuje atrodė solidžiau nei aikštelėje, tarpsezonio metu komandos vadovai padirbėjo neblogai ir sustiprino komandos sudėtį, jeigu senbuviai žais kaip ankščiau, o naujokai bus naudingi, apie „KK Alkanų“ komandą šį sezoną kalbėsime dažnai ir garsiai.

Prognozė (reguliaraus sezono): Šį reguliarų sezoną tritaškiais metimais besiremianti komanda turėtų baigti 1-3 laipteliais aukščiau – tam yra ne viena priežastis. Prognozuojama 8-9 vieta.

O.P.A.: Kolektyvas pradės 5 sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE, praėjusį baigė pralaimėjimu paguodos turnyro mažajame finale, prieš porą sezonų „O.P.A.“ šį turnyrą buvo laimėjusi.

Praėjęs sezonas, nepaisant liūdno finišo, vienai iš vyresnių lygos komandų buvo gana sėkmingas, komanda pirmą kartą reguliarų sezoną baigė stipriausiųjų dvyliktuke, užėmė 11 vietą.

Komanda ne tik reguliarų sezoną baigė 11-ta, ji per 23 rungtynes laimėjo 11 rungtynių, o 2015/2016 metų sezono rungtynėse panaudojo 11 krepšininkų.

Vieną dvikovą sužaidęs Karolis Zajauskas (15  tšk., 7 atk. kam.) bei per penkias rungtynes po tašką rinkęs Robertas Pūkys didelės įtakos komandos žaidimui neturėjo. Rezultatyviausias ekipos žaidėjas Mantas Karbauskas (18,83 tšk.) spėjo sužaisti tik 6 dvikovas. Po penkių rungtynių dėl traumos iškritęs gynėjas į aikštelę grįžo paskutinėse sezono rungtynėse, tačiau pelnęs 14 taškų neišgelbėjo nuo pralaimėjimo mažajame paguodos turnyro finale – „O.P.A.“ 61:67 dvikovą pralaimėjo „KK Alkaniems“.

Keista, tačiau puikiai į komandą įsiliejusio Manto Karbausko šio sezono komandos sudėtyje nėra, į komandą atvyksta 23 metų amžiaus lengvasis krašto puolėjas Andrius Sazanovas, kuris turėtų pagelbėti vyresniems ekipos draugams rinkti taškus greitų atakų metu.

 „O.P.A.“ rezultatai vėl priklausys nuo aukštaūgio Artūro Pūkio sportinės formos bei to, kaip į komandos žaidimą seksis įsilieti aikštelėje juodo darbo nesikratantiems puolėjamas Andriui Šimelevičiui bei Donatui Strakšiui.

Nuo šių trijų priekinės linijos žaidėjų žaidimo smarkiai priklausys komandos gynybos kokybė, atkovotų kamuolių skaičius bei surenkamų darbinių taškų kiekis. „O.P.A.“ baudos aikštelėje neretai stato tokias barikadas, kad jas sunku įveikti net pajėgiausioms lygos ekipoms.

Kokybišką krepšinį gali rodyti ir ekipos gynėjai Evaldas Pieslys bei Vytautas Račkauskas, tačiau abiem trūksta stabilumo. Pirmasis aikštelėje turėtų būti ramesnis, o antrasis užtikrintesnis – tada prie „O.P.A.“ varžovų krepšio kiltų didesnis pavojus.

Dėl diskvalifikacinės nuobaudos praėjusio sezono 2015 metų dalį praleidęs Paulius Bodindorfas, nors jam jau 43 metai, ir toliau išliks vienu iš pavojingiausių ekipos žaidėjų, kai prireiks metimų iš tolimesnių distancijų, gerą metantis iš 4-6 metrų puolėjas praėjusį sezoną per 14 rungtynių rinko po 13,14 taško ir tai darė žaisdamas su pajėgiomis komandomis.

„O.P.A.“ yra pralaimėjimų nekenčiančių, emocingų vyrukų komanda, kuri bus pasirengusi varžovus įvelti į sau parankų kietą krepšinį.

Prognozė (reguliaraus sezono): Šį sezoną „O.P.A.“ nebus tarp 10-ties geriausiai puolančių bei efektyviausią krepšinį rodančių komandų, tačiau reguliaraus sezono metu jos vieta turėtų būti panaši kaip ir 2015/2016 metų sezoną – 10-12.

ZARASAI: Prieš antrą sezoną „Zarasai“ turėtų kelti aukštus tikslus, to priežastis – visiškai neprisvilęs ir skanus pirmasis blynas. Praėjusį sezoną per 20 rungtynių ekipa laimėjo 11 susitikimų, o reguliaraus sezono finiše pasiekė net 8 pergales iš eilės. Aštunftinalyje „Zarasai“ 81:89 nusileido čempionų titulą gynysiai „KK Išjunk šviesą“, vėliau žaisdami be savo lyderių paguodos turnyro pirmajame etape turėjo pripažinti „KK Alkanų“ pranašumą.

Sezono pradžioje „Zarasų“ komanda, žaisdama prieš labiau patyrusius varžovus, daug šansų galvoti apie pergales neturėjo, vienu sezono laikotarpiu prastai žaisdavo ketvirtą kėlinį, kelios pergalės iš rankų išslydo būtent rungtynių pabaigoje. Kai komandos sportinė forma pakilo, traumą gavo pagrindinis ekipos gynėjas Andrius Predkelis ir sezono gale komanda sustojo.

Komandoje liko visi svarbiausi žaidėjai, daugelis jų pernai patobulėjo ir komandinį krepšinį propoguojančioje komandoje atrado savo vietą. Dauguma vyrukų nėra super žvaigždės, tačiau aikštelėje gali tinkamai atlikti jiems paskirtas užduotis.

Šį sezoną ekipos lyderiu vėl bus sunkusis kraštas Kęstutis Bagdonavičius. Po 22,13 taško (10,87 atk. kam.) rinkęs žaidėjas turėjo 27,33 naudingumo balų vidurkį, kuris tarp naudingiausių viso sezono lygos žaidėjų leido jam užimti trečiąją vietą. Patyręs puolėjas taškus gali rinkti įvairiais būdais, puikiai mato aikštę ir yra svarbus ekipos narys, kai kalbame apie gynybą. Agresyvumo gynyboje nestokojo ir „centras“ Andrius Steponavičius, kuris drauge su Migliumi Dambrausku ir į komandą šį sezoną atvykusiu 195 cm ūgio Eimantu Leipumi bus svarbiausi ekipos žaidėjai, tvarkantys reikalus baudos aikštelėje.

Kalbant apie „Zarasų“ gynėjų grandį reikėtų išskirti Andrių Predkelį (17,38 taškai ir 4,25 rezultatyvūs perdavimai). Šis gale sezono kojos traumą patyręs žaidėjas gali kurti komandos žaidimą ir vaidina stiprų vaidmenį renkant taškus. Vienas iš trijų kertinių šio sezono žaidėjų yra stabiliausias „Zarasų“ metikas. Neblogai komandos žaidimo schemose debiutinį sezoną „įsipaišė“ ir įžaidėjas Evaldas Mackevičius, rinkęs po 11,88 taško ir atlikęs po 4,25 rezultatyvius perdavimus. Sumažinęs klaidų skaičių (6,38) šis žaidėjas taptų dar naudingesniu ir savo krašto komandai padėtų iškovoti ne vieną pergalę. Jis, kaip ir A. Predkelis, nebijo imtis iniciatyvos ir žino, kaip geriausiai elgtis su kamuoliu.

Prognozė (reguliaraus sezono): „Zarasų“ komandą prie favoritų priskirti sunku, tačiau su komanda turės skaitytis visi, pernai reguliarų sezoną baigę 13-toje vietoje, šiais metais ežerų krašto atstovai turėtų pagerinti šią poziciją ir pakilti į geriausių reguliaraus sezono komandų aštuntuką.

TORES: Lygos senbuviai per 8 sezonus kartą yra laimėję paguodos turnyrą, o 2009/2010 metų sezone pasipuošė pagrindinio turnyro bronzos medaliais. Kai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGA skaičiavo pirmuosius savo gyvavimo metus, „Tores“ komanda buvo viena iš tų, su kuria turėjo skaitytis visi. Po 2010/2011 metų sezono, kai per 21 reguliaraus sezono rungtynes viena iš populiariausių lygos ekipų nuskynė 19 pergalių į priekį praleisdama vienintelę ekipą („Lazdynus“), ekipos žaidimo kreivė krito žemyn.

Marek Pščolovski vadovaujama komanda nespėjo žengti koja kojon su stiprėjančiais konkurentais, pripažintiems ekipos lyderiams ir vedliams ne visada būdavo randama tinkama pamaina. Paskutinį kartą reguliarų sezoną tarp 10-ties geriausių „Tores“ baigė 2012/2013 metų sezoną.

Praėjęs 2015/2016 metų sezonas „Tores“ komandai buvo vienas iš prastesnių. Pradėję sezoną trimis pergalėmis lygos senbuviai vėliau per 9 rungtynes pergalę šventė vos kartą. Vasario mėnesio pabaigoje „Tores“ įgavo neblogą sportinę formą ir per likusias 5 reguliaraus sezono rungtynes šventė 4 pergales. Pasiektų 8 pergalių pakako tik 14 vietai.  Aštuntfinalyje komanda stojo į kovą su principiniais varžovais „Broliais Šaunuoliais“. Aštuntą sezoną žaidusių komandų akistatą net 98:56 laimėjo ant bangos tuo metu buvę „Broliai Šaunuoliai“.

Į paguodos turnyro ketvirtfinalį iškritę „Tores“ pirmosiose šio etapo rungtynėse 72:71 dramatiškai palaužė „O.P.A.“ krepšininkus, tačiau pastaroji ekipa 86:56 pergalę šventė antrosiose rungtynėse ir užtikrintai žengė į pusfinalį.

„Tores“ komandai labiausiai trūko jėgos po krepšiais ir vieno stabilaus metiko, kokiu ilgus metus buvo 2015/2016 metų sezone aikštelėje taip ir nepasirodęs Franek Subatovič. Panašu, kad vienas iš kertinių komandos žaidėj su komanda atsiveikino visiems laikams, jo nėra šio sezono komandos sudėtyje.

Į komandos sudėtį taip pat nėra įtrauktas pajėgus aukštaūgis Nikolajus Majevskis, kuris pernai spėjo sužaisti porą rungtynių. Šį sezoną komandoje vėl turėtume išvysti Vladislav Budko bei Jaroslav Suboč, abu į komandą grįžta po pertraukos ir turėtų praplėsti priekinės linijos ekipos rotaciją, kurioje po praėjusio sezono liko Erikas Augūnas bei Darek Orševski. Apie Eriko Augūno galimybes žino visi, komandinio stiliaus „centras“ yra vienas iš ekipos gynybos ramsčių, tačiau po praėjusio debiutinio sezono (7,33 taškai ir 9,22 atkovoti kamuoliai), geresnio žaidimo galima tikėtis ir iš Darek Orševski.

Naudingiau puolime žaidžiantys aukštaūgiai „Tores“ komandos puolimui suteiktų kitų spalvų, tačiau nesuklysime pasakę, kad komandos žaidimas bet kokiu atveju priklausys nuo Marek Pščolovski, Viktoro Azarkovo ir Alik Lipnevič trijulės sportinės formos. Pastarieji du praėjusį sezoną atitinkamai rinko po 17,45 ir 15,47 taško, tačiau tritaškius metė prastai.

Jeigu komanda planuoja grįžti į pajėgiausių reguliaraus sezono ekipų dešimtuką, didesnę įtaką komandos žaidimui turėtų pradėti daryti Jaroslav Dombrovski ir Eduard Bielskij. Pirmasis pernai buvo kluklus, o antrasis sužibėdavo tik tais rungtynių momentais, kai dvikovos baigtis jau būdavo aiški.

Per pastaruosius kelerius metus „Tores“ ekipos nebuvo papildęs nė vienas aukštesnio meistriškumo antrosios linijos žaidėjas, todėl 1998 metais gimusio Erik Bilkevič debiutas buvo vienas iš geriausių dalykų, ką pavyko išvysti komandos žaidime per visą 2015/2016 metų sezoną. Jaunas gynėjas nebijojo imtis iniciatyvos: per 12 rungtynių rinko po 13,42 taško (38,46% tritaškiai) ir net 5 dvikovas baigė surinkdamas 20 ir daugiau taškų.

Prognozė (reguliaraus sezono): Po nuosmukio „Tores“ žaidime visada būdavo pakilimų, komanda visada buvo kovinga ir nemėgo pralaimėjimų. Praėjęs sezonas komandai buvo prastas, todėl šio pradžioje ji turės didesnę motyvaciją. Pirmaisiais sezono mėnesiais su „Tores“ komanda reiks elgtis atsargiai visiems. Šį sezoną lygoje rungtyniaus 8-9 ekipos, kurios „Tores“ komandą smarkiai pranoksta, tačiau likusias šie lygos senbuviai gali paguldyti ant menčių, todėl reguliarų sezoną komanda turėtų baigti pozicijoje, leisiančioje tęsti kovą toliau (prognozuojama 15-16 vieta).

KK BET KOKS: Šios komandos žaidėjai yra kovingi, ištvermingi ir dažnai varžovus pranoksta fizine jėga bei greičiu. Praėjęs sezonas „KK Bet koks“ komandai buvo antrasis, ji reguliaraus sezono metu liko 15-toje vietoje, paguodos turnyro aštuntfinalyje 57:68 neatsilaikė prieš „KK Erelius“, kuriuos prieš savaitę 61:57 buvo įveikę paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse.

Per 18 dvikovų 7 pergales šventę „KK Bet koks“ krepšininkai sunkiai įsivažiavo, vėliau nesugebėjo išvengti gilios duobės, kai buvo patirtos 4 nesėkmės prieš ekipas, kurias buvo galima įveikti. Jeigu trečiojo sezono startas komandai bus sėkmingesnis nei dveji pirmi, jos galutinis rezultatas gali būti geriausias per neilgą klubo istoriją, tačiau, jeigu viskas prasidės pralaimėjimu po praimėjimo, apie aukštesnę nei 14 vietą „KK Bet koks“ gali net negalvoti. Ekipa didelį dėmesį turi skirti sezono startui, kad nepasikartotų 2 pirmųjų ekipos sezonų scenarijus.

Po 2015/2016 metų sezono komandoje liko visi svarbiausi žaidėjai: ekipos lyderis Donatas Balandis, rezultatyviai žaidę Julius Rukšėnas bei Kazys Kanevičius. Ir toliau komandos garbę gins Aleksandras Romanovskis, Audrius Šilgalis ir Jonas Veličko bei dar keli didelio vaidmens neturėję žaidėjai.

Komanda prieš šį sezoną pasipildė keliais mažai kam žinomais naujokais, tačiau taip ir nesurado nė vieno aukštesnio nei 192 cm ūgio žaidėjo. Ūgio trūkumą baudos aikštelėje galima kompensuoti kovingumu – tą „KK Bet koks“ jau yra įrodę, tačiau, norint siekti geresnių rezultatų, be aukšto „centro“ išsiversti yra praktiškai neįmanoma, nors pasaulyje ir populiarėja žaidimas mažais penketais.

Į komandą po sezono pertraukos grįžo gynėjas Mindaugas Čekys, joje vėl žais puolėjas Kristupas Prišmantas. Pastarasis yra pajėgus, atletiškas žaidėjas, tačiau per du sezonus sužaidė vos 6 rungtynes. Turėdama šį žaidėją rotacijoje komanda žaistų geriau. Per rungtynes, kurias žaidė, Kristupas Prišmantas rinko po 11,67 taško bei atkovodavo po 8,67 kamuolius.

Prognozė (reguliaraus sezono): Baigti reguliaraus sezono turnyrinės lentelės dugne nenori niekas, todėl „KK Bet koks“ privalo išnaudoti visus turimus ir per du sezonus iki galo neišnaudotus rezervus bei bandyti laimėti kuo daugiau rungtynių, kai žais su panašaus pajėgumo komandomis, jeigu komandai žaidimas nesiklijuos, ji gali pralaimėti bet kam, tačiau reikėtų spėti, kad bent 3-4 varžovus komanda tikrai aplenks ir pasitaikius net juodžiausiam sezono scenarijui.

IŠVIEN: Jauna komanda lygoje žais antrą sezoną. Pirmajame „Išvien“ laimėjo 7 dvikovas iš 18 ir užėmė tik 19 vietą. Komandos rezultatas ir galimybės prasilenkė, taip nutiko dėl šios priežasties: per sezoną 14 žaidėjų panaudojusi komanda į rungtynes vidutiniškai surinkdavo tik po 6,28 žaidėjo. Daugiau nei 6 žaidėjais komanda rėmėsi tik 8 rungtynėse. Prastas žaidėjų lankomumas lėmė kuklesnius rezultatus nei jie galėjo būti, todėl jauna komanda prieš antrą sezoną turėtų padaryti išvadas ir antrą kartą neužlipti ant to paties grėblio.

Iš 2015/2016 metų sezone komandos žaidimui didžiausią įtaką dariusių žaidėjų ekipoje liko penki: Ovidijus Kriaunaitis (13,28 tšk.), Martynas Rimkus (14,25 tšk., 20,75 atk. kam.), Tautvydas Amankavičius (13,91 tšk.), Eimantas Kriaunaitis (14,00 tšk.) bei Tadas Narbutavičius (11,75 tšk., 11,50 atk. kam.). Taip pat atitinkamai 14 ir 17 dvikovų sužaidę Gintaras Markevičius bei Milvydas Naraškevičius. Pastarieji du žaidėjai per rungtynes atlikdavo po daugiau nei 2 rezultatyvius perdavimus.

Komandos atakų organizavimu šį sezoną ir toliau turėtų rūpintis Milvydas Naraškevičius arba Gintaras Makevičius, o ekipos naujokas Nikita Demčuk ar kitas combo gynėjas Tautvydas Amankavičius į rungtynes turėtų įsitraukti kaip atakuojantys gynėjai.

Gynėjų rotaciją „Išvien“ ekipoje turėtų praplėsti ir „SK Želva“ komandoje kelis sezonus žaidęs Tautvydas Tavoras. Šis gynėjas nėra iš tų, kurie gali sėkmingai organizuoti komandos puolimą, tačiau pats užbaigti atakas tolimais metimais sugeba. Tikėtina, kad Tautvydas Tavoras taps taikiausiu „Išvien“ tritaškininku ir tolimų metimų šį sezoną išmes daugiau nei dvitaškių.

Solidesnį žaidimą šį sezoną privalo rodyti ne vienas komandoje jau žaidęs žaidėjas, o didžiausią spaudimą iš visos komandos turėtų jausti Milvydas Naraškevičius. Šis gynėjas, žaisdamas „Negerų“ komandoje, daug laiko pasirodyti negavo, tačiau aikštelėje būtą laiką teikė didelių vilčių, kurių 2015/2016 metų sezoną taip ir nepateisino. Po 8,65 taško rinkęs 1997 metais gimęs krepšininkas pataikė vos 18,00% tolimų metimų, o jų metė net 50 (4-tas komandoje pagal šį rodiklį).

Jeigu ekipos antrosios linijos žaidėjai šį sezoną strigs rinkdami taškus, antrojo numerio pozicijoje vėl turėtume išvysti Ovidijų Kriaunaitį, kuris pernai buvo vienas iš naudingesnių ekipos žaidėjų, tačiau, mesdamas tritaškius, tinkelio taip pat nedegino (25,81% tritaškiai).

Rungtynes starto penkete, šalia Ovidijaus Kriaunaičio, turėtų pradėti ir daug žadantis komandos naujokas Evaldas Prokofjevas. Lengvasis kraštas 2014/2015 metų sezoną visas 12-ka sezono rungtynių pralaimėjusioje „Ramių avių“ komandoje buvo ryškiausiai spindėjęs krepšininkas. Per 10 rungtynių jis rinko po 15,60 taško, pataikė 39,13% tolimų metimų ir surengė ne vieną iškalbingą pasirodymą, rungtynėse rinkdamas 26-33 taškus.

Komanda neturi aiškaus vidurio puolėjo ir tai yra prastos naujienos lygos antrokams. Tiek Tadas Narbutavičius (190 cm), tiek Žydrūnas Kuršaitis (192 cm) daugeliui varžovų nusileis ne tik centimetrais, tačiau ir greičiu, dėl to komandos žaidimas per „centrus“ daugelyje rungtynių bus problemiškas.

Kovą dėl atšokusių kamuolių gali sustiprinti 191 cm ūgio sunkusis kraštas Modestas Šekštela, tačiau didelių žygdarbių renkant taškus iš jo laukti nevertėtų. Pavojingiausiais komandos žaidėjais renkant taškus iš 2-3 metrų vėl bus Eimantas Kriaunaitis bei kovingasis Martynas Rimkus, praėjusį sezoną demonstravęs puikią kovą dėl atšokusių kamuolių.

Prognozė (reguliaraus sezono): Prastas rinkimasis į dvikovas nėra pasiteisinimas, o šį sezoną „Išvien“ komanda negalės prisidengti ir naujokų statusu. Iš kojas apšilusių komandų visada tikimasi daugiau, tačiau komandos galimybės įšokti į pirmą 16-tuką atrodo minglotos.

VISAD GATAVS: Nuo 2010/2011 metų sezono SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaidžianti „Visad gatavs“ komanda reguliarų sezoną vos kartą baigė tarp 10-ties geriausių ekipų (2012/2013 metų sezone užimta 9 vieta). Ši komanda nelieka be pergalių, tačiau jų neiškovoja tiek, kiek reikėtų norint nuveikti ką nors rimtesnio. Praėjusį sezoną „Visad gatavs“ pirmą pergalę iškovojo 8 rungtynėse. Atsidarę iš 8 likusių dvikovų laimėjo pusę (4) ir reguliarų sezoną baigė 20 vietoje.

Po to, kai komandą paliko Deividas Milius ir Tadas Girnius, „Visad gatavs“ daugiausiai bėdų sulaukė gynyboje, o puolime, neturėdama nuolat baudos aikštelėje pavojų keliančių žaidėjų, remdavosi tolimais metimais. Net piktnaudžiavo.

Pirminėje šio sezono komandos sudėtyje yra vos 8 žaidėjai, todėl greičiausiai „Visad gatavs“ dar stiprins sudėtį ir tikėtina, kad vėl įbus registruoti bent keli komandoje jau žaidę žaidėjai. Į ekipos sudėtį neįtraukti pernai gana sėkmingai žaidę Vladimir Beneš, Svajūnas Arulis ir Dainius Strakšys. Jei šie trys žaidėjai į komandą negrįš, gynyba bus dar blankesnė nei pernai. Gynyboje jie buvo svarbūs.

Žvelgiant į pavardes, „Visad gatavs“ neturės nė vieno naujoko. Į komandą po kelių sezonų pertraukos grįžta Deividas Milius bei Audrius Ivanauskas, kurie pagal pirmines ekipos komplektacijos gaires turėtų dalintis žaidimo minutes „centro“ ir „sunkaus krašto“ pozicijoje. Audrius Ivanauskas „Visad gatavs“ sudėtyje buvo 2013/2014 metų sezoną, tačiau, sužaidęs porą rungtynių, ilgam iškrito iš rikiuotės ir daugiau aikštelėje nepasirodė. Kitas paklydėlis – Deividas Milius – buvo „Visad gatavs“ ekipos pakilimo simbolis bei vienas iš kertinių žaidėjų net trejus metus, kokia šio veterano sportinė forma dabar pasakyti sunku, tačiau daugelis turėtų prisiminti, kad prieš kelis sezonus Deivido Miliaus ir Tado Girniaus tandemą lygoje gerbė visi. Įdomu, kaip patyręs žaidėjais jausis rungtyniaudamas šalia kitokio stiliaus puolėjo Dainiaus Čepo.

Apie tai, kąą aikštelėje rodys ir ką galės parodyti grįžę, kalbėti dar anksti, todėl bent jau sezono pradžioje didelė našta kris ant puolėjo Dainiaus Čepo bei įžaidėjo Vyganto Versocko pečių. Pirmasis 2015/2016 metų sezoną per 15 žaistų rungtynių rinko po 16,73 taško ir atkovodavo po 9,60 atšokusius kamuolius (18 naud. bal.). Atakas dėjimais mėgstantį baigtį šoklų puolėją puikiai aikštelėje rasdavo po 9,63 rezultatyvius perdavimus per rungtynes atlikdavęs Vygantas Versockas. Aukščiausią vidurkį pagal perdavimus lygoje turėjęs atakų organizatorius pats surinkdavo po 19,31 tašką, tačiau neretai piknaudžiaudavo tritaškiais. Didžiausią įtaką komandos puolimui darantis žmogus per rungtynes iš toli mesdavo po 13 kartų (31,73% tritaškiai), tačiau neišvengdavo klaidų (7,06) ir akivaizdžiai taupydavo save gynyboje.

Per praėjusį sezoną buvo ne vienos ir ne dvejos rungtynės, kai „Visad gatavs“ negalvojo apie gynybą, varžovams siūlė didelę žaidimo spartą, vėliau patys neatlaikė tokio tempo. Komanda lygoje yra viena iš vyresnių, todėl norėtųsi sulaukti brandesnio žaidimo ir apgalvotų veiksmų aikštelėje.

Reikia paminėti gynėjus Pavel Jazovit, Jurij Chšanovskij ir Andrių Valentinavičių. Komandai pernai trijulė rinko nuo 6,50 iki 9,38 taško ir turėjo didelę įtaką komandos puolime, jeigu vyrukai būtų stabilesni nei praėjusį sezoną, komandos pergalių kraitis tikrai pasipildytų 1-2 papildomomis pergalėmis.

Prognozė (reguliaraus sezono): Komandos rezultatai priklausys nuo Vyganto Versocko bei Dainiaus Čepo sportinės formos sezono starte, įsibėgėjus ir nuo to, kaip prie jų prisitaikys kiti ar kokius žaidėjus ekipa dar įtrauks į savo sudėtį. Komandos žaidėjai jau ne jaunuoliai, negali smarkiai progresuoti, todėl radikalaus pokyčio rezultatuose greičiausiai nebus. Į patį dugną komanda nekris, tačiau ir į viršų smarkiai nešoks. Komandai sezonas turėtų baigtis už pirmojo 16-tuko ribos.

RRKK&BENDORĖLIAI: Šį sezoną lygoje neliko ekipų, kurias „RRKK&Bendorėliai“ praėjusį sezoną pralenkė. Lygoje debiutavusi komanda pernai rinko tik po 45,41 taško ir, nepaisant didelio komandos vadovo Raimundo Umbraso optimizmo, pasirodė prastai.

Komanda iškovojo dvi pergales per 18 rungtynių. Pirmoji buvo iškovota prieš blogiausią 2015/2016 metų sezono ekipą „KK Izi Pacanai“, antrąją „RRKK&Bendorėliams“ padovanojo į rungtynes nesusirinkę varžovai. Komanda arti pergalės buvo ir rungtynėse su „KK Ereliais“ 60:63, tačiau komandai rungtynių gale pritrūko patirties. Likusių rungtynių, kuriose žaidė „RRKK&Bendorėliai“, baigtis paaiškėdavo dar nesibaigus antrajam kėliniui.

Naujas sezonas, metų patirtis mėgėjų krepšinyje ir keli žinomi komandos naujokai leidžia tikėtis, kad „RRKK&Bendorėliai“ šį sezoną pasirodys geriau, tačiau tokių ekipų, kurias šis kolektyvas galėtų įveikti sužaidęs vidutines rungtynes, nėra. Norėdama laimėti komanda turės demosntruoti gerą krepšinį ir tikėtis, kad varžovai ją nuvertins.

Debiutinį sezoną ekipos lyderiu buvo gynėjas Svajūnas Sakalys. Po 16,50 taško (9,25 atk. kam.) rinkęs gynėjas vienu iš pastebimiausių ekipos žaidėjų bus ir šį sezoną. Daugiau šviesulių galima buvo išvysti tik pavienėse „RRKK&Bendorėlių“ rungtynėse. Vidas Braziulis sužaidė vos vienerias rungtynes ir jose pelnė 29 taškus, Mantas Vaičekauskas aikštelėje taip pat pasirodė vos kartą ir pelnė 17 taškų, porą dvikovų sužaidęs Karolis Žibutis rinko 15,50 taško ir atkovodavo 12,50 atšokusio kamuolio. Šie trys žaidėjai padėtų komandai ir šį sezoną, tačiau bent sezono pradžioje jų paslaugų komandos vadovas atsisakė.

Iš žaidusių bent 10 rungtynių reikėtų išskirti po 9,82 taškus rinkusį Vytenį Žvinį, komandos vadovą Raimundą Umbrasą ir kartais į žaidimą neblogai įsijungiantį Mindaugą Martinonį.

Šį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE žaisdami „RRKK&Bendorėlių“ komandoje debiutuos 8 žaidėjai. Daugiausiai prieš antrą ekipos sezoną galima tikėtis iš puolėjo Edgaro Tkačenkos, kuris, būdamas 18 metų amžiaus, 2008/2009 metų sezoną debiutavo dabartiniame Panevėžio „Lietkabelio“ (LKL) klube. Edgaras Tkačenka vargu ar taps ryškia lygos žvaigžde, tačiau komandoje bus vienas iš kertinių žaidėjų, nors pastarieji sezonai mėgėjų krepšinyje daugelį vers manyti kitaip.

Svarbiais komandos rotacijoje taps gynėjai Ramūnas Linkus bei Deividas Ambrulevičius, jėgos po krepšiais, kurios trūko 2015/2016 metų sezoną, komandai pridės Tomas Varkavičius. Nemažai tikėtis galima ir iš 1998 metais gimusio „Vilniaus krepšinio mokyklos“ auklėtinio Kristupo Bratiko, kuris viename iš Vilniaus miesto čempionatų šį pavasarį rinko po 22 taškus bei 23,10 naudingumo balus.

Prognozė (reguliaraus sezono): Komanda išlaikė branduolį, pasipildė iš pažiūros neprastais naujokais, galinčiais padėti komandai rodyti geresnį krepšinį, visgi šį sezoną ne viena komanda turės dar pajėgesnių žaidėjų ir reguliaraus sezono metu „RRKK&Bendorėliai“ vargu ar pasieks daugiau nei 2 pergales. Komanda sustiprėjo, tačiau tą patį padarė ir kiti, komanda reguliarų sezoną baigs turnyrinės lentelės dugne – 20-21 vieta.

MERIDIANAS: Nors komanda SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutuoja tik šį sezoną, jos naujokais mėgėjų krepšinio padangėje vadinti negalima: ekipa įvairiose lygose ir turnyruose žaidžia daugelį metų ir, nors dideliais pasiekimais pasigirti negali, yra sukaupusi nemažai patirties ir užgrūdinta.

Į pirminę komandos sudėtį ekipos vadovas Justas Grubevičius įtraukė net 19 žaidėjų, tai tikrai turėtų sumažinti tikimybę, kai į rungtynes reguliaraus sezono metu lygos naujokai rinks tik po 5-6 žaidėjus. Didelis žaidėjų pasirinkimas yra savotiškas draudimas.

Svarbiausiu ekipos šio sezono krepšininku galima laikyti puolėją Vytautą Ostrauską, 197 cm ūgio žaidėjas per savo karjerą yra žaidęs daug aukšto lygio rungtynių ir pagal sukauptą patirtį gerokai lenkia visus ekipos draugus. Aukštaūgis puikiai supranta krepšinį, gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių, o, paliktas be priežiūros, gali prišaudyti ir tritaškių. Nuo to, kaip dažnai sekmadieniais jį matysime su „Meridiano“ apranga, smarkiai priklausys ekipos žaidimo kokybė ir pergalių skaičius.

Daug individualiai pajėgių žaidėjų „Meridianas“ neturi, o atskirose varžybose ryškiau sužibėti gali kiekvienas šios sunkiai nuspėjamos ekipos narys. Žvelgiant į atskiras pozicijas, pirmiausiai dėmesį reikėtų atkreipti į tvirtai sudėtą įžaidėją Rolandą Mikštą, atakuojančius gynėjus Justą Grubevičių ir Laisvūną Ričkų, „centrą“ Vytautą Kumetaitį, sunkiuosius kraštus Marių Zubavičių, Luką Volkavičius bei Darių Valinską. Visi išvardinti lygos naujokai šį sezoną atsidurs dėmesio centre.

Sezono metu komanda daugiausiai problemų turės puolime, kai varžovai prieš ją taikys agresyvią gynybą, bėdos gynyboje labiausiai bus  juntamos baudos aikštelėje, nes „Meridiano“ vyrams trūksta ne tik centrimetrų, tačiau ir mobilumo. Didelę įtaką rezultatams turės ir tolimi metimai, komandoje netrūksta pataikyti galinčių žmonių, tačiau tokių, kurie tą darytų nuolat ir stabiliai, nėra.

Prognozė (reguliaraus sezono): Pažvelgus į 2015/2016 metų „Meridiano“ rezultatus įvairiuose turnyruose ir įvertinus jos sudėtį bendrame šio sezono komandų kontekste, galima daryti išvadą, kad ji be pergalių neliks, tačiau žaisdama nerezultatyviai dažniau aikštelę paliks pralaimėjusi. Žaisdami su geriausiomis šio sezono lygos ekipomis „Meridiano“ vyrai neišvengs ir pralaimėjimų dideliais skirtumais. Lygos naujokai reguliaraus sezono metu aplenks 2-3 komandas, bet ne daugiau.

BURKALIFA.EU: „Burkalifa.eu“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE debiutuos šį sezoną, todėl komandos tikrosios vertės nežinosime. Atsižvelgiant į tai, kad komandos branduolį sudaro pernai „BC Draugų“ komandoje žaidę ir per 17 rungtynių 6 pergales iškovoję žaidėjai bei keli įdomūs naujokai, galima daryti prielaidą, kad „Burkalifa.eu“ šį sezoną pasirodys geriau nei tą 2015/2016 metų sezone padarė „BC Draugai“. Galbūt pergalių komanda iškovos tiek pat, tačiau komandos žaidimas ir rezultatai atskirose rungtynėse turėtų būti kitokie – geresni.

„BC Draugų“ komandai praėjusį sezoną atstovavo Šarūnas Celiešius, Andrius Tomkūnas, Ramūnas Davicijonas, Paulius Čepulis, Algirdas Vilimas ir Dominykas Garuckas. Iš šių žaidėjų, sudarančių pusę „Burkalifa.eu“ komandos, praėjusiame sezone labiausiai išsiskyrė po 16,07 taško rinkęs aukštaūgis Dominykas Garuckas ir mažiau rungtynių nei norėta sužaidęs patyręs gynėjas Algirdas Vilimas (žaidė 6 dvikovas, rinko po 15,17 taško). Abu krepšininkai buvo pastebėti, rinko nemažai taškų, tačiau nė vienas iš jų nežaidė tobulai. Algirdas Vilimas stokojo geresnio pataikymo, Dominykas Garuckas rečiau nei norėtųsi veldavosi į kovą baudos aikštelėje ir varžovus baudė tik metimais iš vidutinių nuotolių. Būtent žaidėjų, galinčių žaisti kietai baudos aikštelėje, trūkumas gali pakišti koją „Burkalifa.eu“.

Šalia žaidėjų, galinčių žaisti geriau, šį sezoną matysime progresuojantį puolėją Ugnių Stulginską. Vyresni komandos draugai turėtų pasitikėti 1996 metais gimusiu žaidėju, nes daugelį iš jų jis meistriškumu pranoksta jau dabar. Praėjusį sezoną U. Stulginskas žaidė „Trys su nesportine“ komandoje ir rinko po 14,63 taško. „BC BaC“ komandoje 2014/2015 metų sezoną galimas „Burkalifa.eu“ lyderis rungtyniavo solidžiau, per rungtynes rinko po 22 taškus, o 2015 metų sausio 18 dieną į „KK Malkinės“ (šios komandos jau nėra) krepšį sumetė net 53 taškus. Puolėjas privalo gerinti gynybą „1x1“, būti agresyvesnis kovodamas dėl atšokusių kamuolių, tačiau savo įgūdžiais rinkti taškus jis jau dabar yra pasirengęs tapti vienu iš ekipos lyderių pagal pelnomus taškus, o gal net rezultatyviausiu komandos krepšininku.

Komandos atakoms vadovaus 175 cm ūgio Deividas Dadzys bei 5 cm už jį aukštesnis Edgaras Tarasovas. Šie žaidėjai gali sėkmingai dalinti perdavimus komandos draugams, pasižymi geru aikštelės matymu, tačiau jų galimybes rinkti taškus žaidžiant prieš pajėgius oponentus reikėtų vertinti atsargiai, beje, kaip ir gebėjimą gintis „1x1“. Įžaidėjo poziciją sezono metu reikėtų dar sustiprinti.

Jėgos po krepšiais komandai turėtų pridėti 193 cm ūgio Jonas Rakauskas bei 197 ūgio „centras“ Jonas Pulius, tačiau svarbiausiu ekipos žmogumi baudos aikštelėje neabejotinai taps 204 cm ūgio krepšininkas Ignas Verbus, nors aukščiausias ekipos žaidėjas ir nėra tipiškas baudos aikštelės karalius. Prieš 5 sezonus įvariuose sostinės mėgėjų čempionatuose Ignas Verbus turėdavo gerus statistikos rodiklius, per savo karjerą yra žaidęs JAV universitete, Šveicarijos klube. Aukštesniame lygyje toliau nuo krepšio pratęs žaisti aukštaūgis šio sezono „Burkalifa.eu“ kolektyve turės pakeisti žaidimo stilių ir dažniau būti laisvas po varžovų krepšiu.

„Burkalifa.eu“, kaip ir daugelis kitų į pirmą dešimtuką nepretenduojančių komandų , individualiai pajėgių žaidėjų turi vos kelis, todėl ekipos sėkmę šį sezoną smarkiai įtakos tai, kaip komandos žaidėjams pavyks nugludinti, nušlifuoti ir sustyguoti komandinius veiksmus. Jeigu komanda išvengs klaidų puldama, gynyboje laiku spės grįžti prie savojo krepšio, varžovai jos nelaužys, tačiau, jeigu veiksmai puolime bus chaotiški, bus pralaimėta kova po lenta, šiems lygos naujokams reikės džiaugtis, jeigu ji reguliaraus sezono finiše bus pralengusi bent 1-2 ekipas.

Prognozė (reguliaraus sezono): „Burkalifa.eu“ rezultatai smarkiai priklausys nuo to ,kaip komandai seksis rinktis į kiekvienas sezono rungtynes, jeigu komanda bus rimtai nusiteikusi ir kovos iki galo, atsiras komandų, kurias lygos naujokai įveiks. Galutinis verdiktas – reguliaraus sezono finiše kolektyvas bus pralenkęs 2-4 komandas.

CRAPTORS: Pavasarį susibūrusi „Craptors“ debiutavo viename iš sostinės pavasario čempionatų. Grupėje per 5 dvikovas ekipa laimėjo tris kartus, o 1/16 etape 64:68 krito tik po atkaklios kovos. Komandoje svarbiausius vaidmenis pavasario čempionate atliko pusbroliai Cibulskai, Tomas Bumbulis ir Marius Prisevičius. Pastarasis gynėjas į „Craptors“ pirminę šio sezono sudėtį neįtrauktas, nors vienas kitas geresnis šios pozicijos žaidėjas jaunai komandai tikrai nepamaišytų.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 2015/2016 metų sezoną šios naujokų komandos branduolys žaidė už „KK Erelius“, kurie laimėjo 38% visų sezono rungtynių.

Vos pažvelgus į komandos sudėtį nesunku suprasti, kas komandoje grieš pirmuoju smuiku. Lygos naujokų lyderiu bus Ignas Cibulskas. Šis atletiškas žaidėjas praėjusį sezoną „KK Ereliams“ per 18 rungtynių rinko po 24,94 taško (14,50 atk. kam.). Su 25,94 naudingumo balų vidurkiu ekipos vedlys pateko tarp penkių naudingiausių lygos sezono žaidėjų ir tik kartą aikštelę paliko nepelnęs dvigubo dublio. Įdomu tai, kad iki jo pritrūko vos vieno atkovoto atšokusio kamuolio.

„Craptors“ lyderis yra pavojingas baudos aikštelėje, tačiau jį vieną pražūtinga palikti ir prie tritaškio linijos – praėjusį sezoną pataikė 30,16% tritaškių.

Debiutinį sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE puikiai rungtyniavo ir puolėjas Tomas Bumbulis, jis per 19 rungtynių 10 ir daugiau taškų rinko 8 kartus ir retai aikštelę palikdavo neatkovojęs bent 8 atšokusių kamuolių. Panašius asmeninius rodiklius fiksavo ir „centras“ Jokūnas Cibulskas, tačiau 200 cm ūgio žaidėjas varžovų krepšį iš žaidimo atakavo vos 31,34% taiklumu ir stokojo agresyvumo. Pradėjęs žaisti kiečiau ir agresyviau, jis šį sezoną pakeltų savo vertę.

Mažiau už priekinės linijos žaidėjus rungtynių žaidęs (9 rungtynės) atakuojantis gynėjas Daumantas Kadžius „ereliams“ rinko po 11,78 taško bei pataikė daugiau tritaškių metimų (24) nei dvitaškių (13). Kai kalba pasisuks apie tritaškius metimus, jis turėtų būti pavojingiausiu perimetro žaidėju ir „Craptors“ kolektyve.

Šalia patikimai žaisti galinčių žaidėjų priekinės linijos rotacijoje atsiras 204 cm ūgio Motiejus Cibulskas bei pastaruosius sezonus nieko stulbinančio Vilniaus miesto krepšinio aikštelėse nenuveikęs, tačiau jėgos baudos aikštelėje pridėti galintis 195 cm ūgio Povilas Vilkas. Pastarasis žaidėjas 2015/2016 metų sezoną taip pat buvo įtrauktas į „KK Erelių“ komandos sudėtį, tačiau nesužaidė nė vienų rungtynių. Galimas atvejis, kad jis praleis ir visas „Craptors“ sezono dvikovas.

Turėdama jaunus ir atletiškus puolėjus, aukštus mobilius „centrus“, lygos naujokų komanda gali žaisti gerą krepšinį, tačiau būtinas atakas kuriančių žaidėjų 100 procentų indėlis ir atsidavimas. Rungtynės bus žaidžiamos vienu kamuoliu, jį padalinti visiems norintiems mesti bus labai atsakinga užduotis.

„Craptors“ į savo sudėtį įtraukė du įžaidėjus – Julių Lukoševičių ir Andrių Ulinską, kurie dar negali pasigirti iškalbingais skaičiais. Būtent šių vyrukų pareiga ir bus užtikrinti tinkamą kamuolio judėjimą bei laiku ir vietoje rasti tokius žaidėjus kaip Ignas Cibulskas ar Daumantas Kadžius.

Nemažos paspirties „Cibulskai ir Ko“ turėtų sulaukti iš 192 cm ūgio atakuojančio gynėjo Dovydo Butkaus, nors šis žaidėjas yra prastas metikas, per rungtynes gali pasiekti dviženklį pelnomų taškų vidurkį ir pagelbėti gynyboje bei kovoje dėl atšokusių kamuolių.

„Craptors“ yra jauna komanda, gali sužaisti puikių rungtynių, tačiau vienas kitas beviltiškas pralaimėjimas gali ją smarkiai paveikti, tada sezono eiga įgautų visai kitą kryptį. Komanda turi ryškų lyderį, daug rungynių baigtį lemti galinčių žaidėjų, tačiau neturėtų pamiršti, kad krepšinis yra komandinis žaidimas ir po vieną bent iki 12 vietos nusikapstyti bus labai sunku.

Prognozė (reguliaraus sezono): Draugiškai besidalindami kamuoliu puolime, daugiau noro rodydami gynyboje, „Craptors“ reguliaraus sezono metu gali pasirodyti itin gerai. Jaunai komandai būtina stiprinti gynėjų grandį, tada būtų galima galvoti ir apie vietą reguliaraus sezono komandų rikiuotės viduryje.

GINIO PAJĖGOS: Pirmą sezoną SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE dalyvaujančios „Ginio pajėgos“ Vilniaus mėgėjų krepšinyje jau yra žinomas kolektyvas. Skambiomis pergalėmis komanda pasigirti negali, tačiau ir patirties stoka skųstis neturėtų.

Šios komandos žaidimas laikosi ant keturių banginių: atletiško įžaidėjo Justo Aršausko, SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE jau žaidusių puolėjų Domanto Žičkaus ir Dominyko Rakausko, „centro“ Valdemar Lodziato. Pastarasis aukštaūgis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE 2013 metų lapkričio 24 dieną į „Visad gatavs“ krepšį sumetė 26 taškus (18 atk. kam.) bei surinko 30 naudingumo balų žaisdamas už lygoje ilgai neužsibuvusią Baltosios Vokės „Sokol“ komandą.

Šis 201 cm ūgio vidurio puolėjas bus ekipos gynybos ašis ir svarbiausias, kai teks rinkti taškus metimais iš po krepšio, tačiau jis nebus vienintelis priekinės linijos žaidėjas, varžovų gynybai galintis pridaryti problemų. „Ginio pajėgų“ garbę gins patyręs Mantas Bielinskas, 210 cm ūgio Tomas Klimas bei sunkusis krašto puolėjas Tadas Miškelevičius.

Lengvojo krašto pozicijoje didžiausias krūvis teks Dominykui Rakauskui. Šis šoklus 196 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną už „Trys su nesportine“ komandą sužaidė 7 rungtynes (4/3) ir buvo pastebėtas (21,71 tšk., 10 atk. kam. ir 21,29 naud. bal.). Šį etatinį komandos starto penketo žaidėją aikštelėje kartais pakeis Raimond Psedovski ar Mykolas Guiga, tačiau tikėtis, kad šie „3“ numeriai sugebės išlaikyti tokį žaidimo lygį, kokį rodys Dominykas Rakauskas, itin sunku. Jie gali sužaisti vienas kitas geresnes rungtynes puolime ir iš peties padirbėti gynyboje, tačiau stokoja universalumo.

„Ginio pajėgų“ puolimas suksis apie „centrus“ ir puolėjus. Kito pasirinkimo nėra. Lukas Poniškaitis pasirinko kitą ekipą („KK Comma 313“), o Gediminas Ivoška ar Naglis Misevičius nėra ekstra klasės žaidėjai, galintys daryti didelę įtaką komandos žaidimui.

Lygos naujokai šį sezoną turėtų demonstruoti gynybinį krepšinį. Puolime bus bandoma mesti kamuolį po krepšiu poziciją užsėmusiems aukštaūgiams arba sudaryti galimybę Dominykui Rakauskui ar Justui Aršauskui žaisti „1x1“. Komandoje trūksta stabilių metikų, reikia tikėtis, kad tritaškius sumes Domantas Žičkus.

Prognozė (reguliaraus sezono): Lygos naujokai popieriuje panašūs į komandą, kuri reguliaraus sezono metu gali aplenkti nuo 6 iki 8 komandų, o kiek komanda iš tiesų pralenks, priklausys nuo to, kaip jai seksis slėpti trūkumus bei ryškinti privalumus. Šį sezoną panašaus pajėgumo ekipų yra daug, todėl, norėdami kovoti dėl kuo aukštesnės pozicijos, ekipos žaidėjai jau sezono pradžioje turi griebti jautį už ragų. 

Pirmas etapas „A“ grupė: Į „A“ grupę patekę čempionai „Reaktoriaus smogikai“ rimtesnių rungtynių turės palaukti iki antrojo etapo. Vienintelė ekipa, galinti mesti iššūkį tituluotiems varžovams, yra gerą sezoną 2015/2016 metais turėję „ŠKK Šnapiai“. Pastaroji praėjusį sezoną „smogikams“ pralaimėjo tik 78:81. Čempionai užims pirmą vietą, „ŠKK Šnapiai“ liks antri, o dėl paskutinio garantuoto bilieto į pajėgesnių komandų grupę antrajame etape ginklais žvangins „BC Kibirai“ bei „O.P.A.“. Viena iš šių komandų, likusi ketvirta, turės neblogus šansus patekti į grupę, kur komandos kovos dėl 1-10 reguliaraus sezono pozicijos. Priežastis paprasta – likusios trys „A“ grupės komandos „RRKK&Bendorėliai“, „Burkalifa.eu“ bei „Meridianas“ neatrodo grėsmingos  ir prieš jas galima surinkti garantuotas 3 pergales, tai suteiktų nemažą pranašumą prieš „B“ ir „C“ grupėse 4 vietas užėmusius kolektyvus.

Intrigos dalijantis pirmąsias keturias vietas šioje grupėje bus mažai arba visai nebus, tačiau kova dėl 5-7 pozicijos bus atkakli, nes „Burkalifa.eu“ ir „Meridianas“ yra panašaus pajėgumo komandos, nuo jų dar šiek tiek atsiliekantys „RRKK&Bendorėliai“ taip pat bandys pasispardyti. Jau dabar aišku, kad pirmajame etape be pergalių neliks bent dvi iš šių trijų komandų, jeigu burtai visas jas būtų nubloškę į skirtingas grupes, realiausias scenarijus būtų, kad visos jos užimtų tik 7 vietas. Trijulė gali džiaugtis burtų rezultatais.

Įdomiausios grupės rungtynės vyks tarp „Reaktoriaus smogikų“ bei „ŠKK Šnapių“ ir „Meridiano“ bei „Burkalifa.eu“, įdomi turėtų būti „BC Kibirų“ ir „O.P.A.“ akistata dėl garantuoto kelialapio į stipresnių ekipų grupę.

„Rektoriaus smogikai“ – 1 vieta; „ŠKK Šnapiai“ – 2; „O.P.A.“ – 3/4; „BC Kibirai“ – 3/4; „Meridianas“ – 5/6; „Burkalifa.eu“ – 5/6; „RRKK&Bendorėliai“ – 7;

Pirmas etapas „B“ grupė: „Broliai Šaunuoliai“ praėjusį sezoną baigė aukščiausiai iš visų „B“ grupės komandų, tačiau prarado net du pergalių garantus ir vargu ar galės konkuruoti dėl pirmosios vietos grupėje su jauna bei ambicinga „KK Comma 313”. Jaunimas turėtų triumfuoti „B“ grupėje ir per 6 rungtynes surinkti visas įmanomas pergales.

„Broliai Šaunuoliai“ vis dar yra pajėgūs užimti antrą vietą, tačiau į visas grupės rungtynes viena iš vyriausių lygos ekipų turės žiūrėti rimtai: tiek „KK Alkani“, tiek „MF“ ar lygos naujokai „Ginio pajėgos“ yra pavojingi varžovai, kurių nuvertinimas kainuos brangiai. Tarp šių trijų ekipų vyks atkakli kova dėl 3-5 vietos, kaip ji pasibaigs, spėti sunku, tačiau realiausias scenarijus, kad ekipos išsidėstys taip: „KK Alkani“, „Ginio pajėgos“ ir „MF“. „KK Alkani“ yra labiau patyrę nei „Ginio pajėgos“ bei turi daugiau galimybių baudos aikštelėje nei „MF“. Bet kuriai komandai, išskyrus „KK Comma 313”, „B“ grupėje reikalus pagadinti gali ir likusios ekipos „Išvien“ bei „Visad gatavs“. Diena, kai bent viena iš jų pasieks 4-2 pergalių/pralaimėjimų santykį, vargu ar ateis. Vienas kitas netikėtas rezultatas šioje grupėje gali gerokai pakoreguoti bet kurios iš ekipų planus.

„Broliai Šaunuoliai“ 76:67 ir 84:76 įveikė „KK Comma 313” praėjusio sezono ketvirtfinalio dvikovose, šių komandų akistata turėtų tapti dar viena „B“ grupės puošmena, intrigos galima tikėtis ir kitose šios grupės rungtynėse, tačiau dvikova tarp 2 favoričių vis tiek bus laukiamiausia ir karščiausia.

„KK Comma 313“ – 1 vieta; „Broliai Šaunuoliai“ – 2; „KK Alkani – 3/4; „Ginio pajėgos“ – 3/4; „MF“ – 5; „Išvien“ – 6/7; „Visad gatavs“ – 6/7;

Pirmas etapas „C“ grupė: Paskutinė pirmojo etapo grupė yra mirtininkų. „KK Riešė“ pirmą vietą iškovotų bet kurioje iš trijų grupių, tą ji padarys ir šioje grupėje, tačiau kitos ekipos burtų rezultatais neturėjo apsidžiaugti. Antrą vietą grupėje gali užimti „TG Sokol“, „Negeri“ ar net „Zarasai“, o į trečią ar ketvirtą poziciją pretenduoja visos be išimties į šią grupę burtų nublokštos ekipos. Kol 6 komandos kovos dėl 2-3 vietos, „KK Riešė“ apšils kojas ir susirinks visas 6 pergales, rimtos kovos sezono starte vicečempionai nesulauks, daugelį ekipų įveiks dideliais skirtumais. Antrą vietą reikėtų prognozuoti „TG Sokol“, ši komanda visada galingai pradeda sezoną ir retai pralaimi iki naujų metų, sunku įžvelgti ką nors, kas ekipai tą padaryti sutrukdytų. „Negeri“ ir „Zarasai“ turėtų peštis dėl 3 vietos. Jeigu bent viena iš jų įveiks „TG Sokol“, sumaištis „C“ grupėje padidės, tačiau, jeigu šias ekipas įveiks kitos grupės ekipos, jos greitai atsisveikins su svajonėmis ir į TOP16 etapą turės patekti per užpakalines duris. Gerą komandą subūrę lygos naujokai „Craptors“ ir kovingos „Tores“ bei „KK Bet koks“ komandos turėtų ne juokais susikauti dėl 5-7 pozicijos, galbūt pakilti ir laipteliu aukščiau. „C“ grupėje įdomių rungtynių netrūks.

„KK Riešė“ – 1 vieta; „TG Sokol“ – 2; „Negeri – 3/4; „Zarasai“ – 3/4; „Craptors“ – 5; „Tores“ – 6/7; „KK Bet koks“ – 6/7;

{jcomments on}

 
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.