Finalų apžvalga!!!

Sekmadienio (05.15) vakarą finišavo 2015/2016 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Naujaisiais lygos karaliais tapo ir čempionų taurę į viršų kėlė „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“

Bronziniais medaliais pasidabino praėjusių metų nugalėtojai „Išjunk šviesą“, kuriems pergalę 83:81 prieš „Brolius Šaunuolius“ lėmė paskutinę rungtynių sekundę pataikytas Lauryno Kirlio dvitaškis. Įdomiausi finalų dienos įvykiai tradicinėje www.krepsinistau.lt apžvalgoje.

FINALAS: „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ – „KK Riešė“ 53:44

[ Foto ] [ Video ]

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2016 metų finale susitiko lygos debiutantai „KK Riešė“ bei ketvirtą kartą svarbiausią sezono dvikovą teisę žaisti išsikovoję „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“.

Rungtynes geriau pradėjo „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“, Ignas Juškevičius pelnė taškus iš po krepšio įveikęs kietą Pauliaus Joneliūno gynybą 2:0, o Karoliui Ražukui atstačius pusiausvyrą „smogikai“ surengė dvi puikias atakas ir pabėgo į priekį 6:2. Gintas Petrikas atkovojęs kamuolį pataikė sudėtingą metimą iš po krepšio, o Ignas Juškevičius 4 savo tašką pelnė efektingu dėjimu.

Žygimanto Kosarevo vienas taiklus baudos metimas leido „KK Riešei“ priartėti 3:6. Lengvai rungtynes pradėję „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ užstrigo lygiai 2 minutes, tačiau iki Mantvydo Staniulio metimo su varžovo pražanga nieko iškalbingo aikštelėje nenuveikė ir „KK Riešė“, po Staniulio baudos metimo rezultatas tapo lygus 6:6. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ demonstravo geležinę gynybą taip priversdami varžovus žaisti jiems neparankų krepšinį, visgi šį kartą didelį dėmesį savo krepšio saugumui skyrė ir „KK Riešė“. Arti savęs visą kėlinį laikę „smogikus“ lygos naujokai ketvirčio gale nesugebėjo sustabdyti Eduard Rogačiov, jo du sudėtingi metimai leido ketvirtą finalą per 6 metus žaidusiai komandai įgyti 4 taškų persvarą 16:12.

Nerezultatyvus krepšinis, kieta kova baudos aikštelėje ir mikro dvikovos kurių pralaimėti nenorėjo niekas persikėlė ir į antrą kėlinį, kurį truputį sėkmingiau ir laisviau pradėjo „KK Riešės“ krepšininkai, Igno Juškevičiaus pastangų dėka „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ sugebėjo įveikti sutankintą varžovų gynybą ir prasidėjus 15 dvikovos minutei pirmavo dar tais pačiais 4 taškais 20:16. Mantvydas Staniulis pataikė tritaškį bei sumažino Riešės atsilikimą iki minimumo 19:20. Lino Vitkausko dvitaškis ir Luko Bankietos greita ataka leido „smogikams“ vėl pabėgti į priekį 24:19, tačiau daugiausiai Martyno Rakausko dėka lygos naujokai pirmu bandymų patekę į finalą prieš didžiąją pertrauką išlygino rungtynių rezultatą 25:25.

Po didžiosios pertraukos Eduard Rogačiov pataikė 3 sudėtingus metimus, leido savo komandos draugams susitvarkyti su finalinių rungtynių įtampa 31:25. „KK Riešės“ žaidimas kurį laiką strigo, tačiau ekipa pamažu atsitiesė, sutvarkė savo gynybą, ėmė žaisti aštriau prie varžovų krepšio ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo vos 2 taškų deficitą 35:37.

Paulius Joneliūnas po kelių nesėkmingų abiems ekipoms atakų ketvirto kėlinio pradžioje lygina rungtynių rezultatą 37:37. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ užstringa po dar vieno Joneliūno dvitaškio „KK Riešė“ įsiveržia į priekį 39:37. „KK Riešė“ po 6 iš eilės Joneliūno taško įpusėjus ketvirčiui pirmauja 43:42, tačiau Eduard Rogačiov dar kartą imasi iniciatyvos ir įsūdo labai svarbų tritaškį per Luko Motiejūno rankas 45:43. Įtampos veikiami „KK Riešės“ žaidėjai vis dažniau panikuoja, skuba atakuoti, nuraminti savo auklėtiniu nesugeba ir komandos treneris Ervinas Stankevič. Po jo paprašytos minutės pertraukėlės Eduard Rogačiov priverčia dar kartą prasižengti varžovus ir pataikęs abu baudos metimus „smogikų“ persvarą didina iki 4 taškų 47:43. Iki rungtynių pabaigos lieka pusantros minutės. Joneliūnui prametus metimą, reaktoriečiai klysta, o Žygimantas Kosarevas baudos metimu mažina Riešės atstovų deficita iki 3 taškų 44:47. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ paprašo minutės pertraukėlės ir daugiausiai Igno Juškevičiaus sėkmingo žaidimo dėka spurtuoja 6:0. „KK Riešė“ palūžus, finalo rungtynes vainikuoja Igno Juškevičiaus efektingas dėjimas. „Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“ pirmą kartą tampa SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionais, o „KK Riešė“ garbingai kovojusi 38 dvikovos minutes pirmą kartą tampa lygos prizininkais. Po finalo rungtynių vykusių apdovanojimų metu didžiojo finalo naudingiausiu žaidėju pripažintas buvo 19 taškų ir 22 efektyvumo balus finalo rungtynėse surinkęs Ignas Juškevičius.

„Reaktoriaus smogikai – vezumalkas.lt“: Ignas Juškevičius 19, Eduard Rogačiov 16. „KK Riešė“: Mantvydas Staniulis 11, Paulius Joneliūnas 10.

MAŽASIS FINALAS: „Išjunk šviesą“ – „Broliai Šaunuoliai“ 83:81

Pagrindinio turnyro mažajame finale susitiko pirmą kartą per tris metus į finalą nepatekusi „Išjunk šviesą“ bei po 6 metų pertraukos tarp 4 geriausių lygos komandų vėl patekę „Broliai Šaunuoliai“.

Rungtynės prasidėjo Lauryno Kirlio solo. Po gynėjo trijų tolimų metimų be atsako „Išjunk šviesą“ jau rungtynių pradžioje įsiveržė į priekį 9:0. Darius Dūdėnas pelnęs pirmuosius „Brolių Šaunuolių“ taškus atsilikimą sumažino iki 7 (2:9), tačiau ir ketvirtą metimą iš eilės pataikęs Kirlys leido „Išjunk šviesą“ jaunimui žaibiškai įgyti 10-ties taškų persvarą 12:2. Su Kirliu gynyboje nesusitvarkę šaunuoliai leido jam pasižymėti ir 5-tąjį kartą, tačiau šį kartą gynėjas pasirinko kitą atkos tęsinį ir efektingai pakabino kamuolį virš lanko Pauliui Leščinskui. Po pastarojo žaidėjo baudos metimų „Išjunk šviesą“ persvara šoktelėjo iki 14 taškų 16:2. Kėlinio viduryje atsitiesę „Broliai Šaunuoliai“ sumažino atsilikimą 16:20, tačiau tada šlovės minučių sulaukė Simonas Januškis, puolėjo 5 taškai be atsako nubraukė varžovų per pastarasias 3 minutes atlikto darbo rezultatus 25:16. Į nedidelę duobę kėlinio gale patekusi „Išjunk šviesą“ atsitiesė ir po Luko Poniškaičio taiklaus metimo pirmą ketvirtį baigė būdami priekyje 29:20.

Antrą kėlinį sudėtingu metimu pradėjo Paulius Leščinskas 31:20, tačiau šį kartą „Broliai Šaunuoliai“ varžovų į priekį nepaleido ir sėkmingai laikėsi net 10 minučių, po kurių daugiausiai Mato Karoblio sėkmingo žaidimo baudos aikštelėje dėka „Išjunk šviesą“ dar spėjo padidinti savo persvarą iki 15 taškų 51:36.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje užvirė nuožmi kova, „Broliai Šaunuoliai“ kelis kartus sėkmingai sumažindavo savo atsilikimą, tačiau keli „Išjunk šviesą“ atakymai viską vėl sudėdavo į savo vietas. Ilgą laiką buksavę „Broliai Šaunuoliai“ nesustabdė varžovų greitų atakų, tačiau „Išjunk šviesą“ vis rečiau pataikant iš toli į rungtynes grįžo intriga. Atsilikdami 55:66 „Broliai Šaunuoliai“ kėlinį baigė atkapą laimėdami 7:2 (62:68). Prie to, kad komanda grįžo į kovą labai smarkiai prisidėjo puikiai šį ketvirtį sužaidę Darius Dūdėnas ir Deimantas Pavlovskis.

Iniciatyvą į savo rankas perėmę „Broliai Šaunuoliai“ lemiamą ketvirtį pradėjo į savo krepšį prasileisdami 5 taškus, tritaškį pataikė Laurynas Kirlys, du iš po krepšio pridėjo Matas Karoblis 73:62. Eilinį kartą į priekį varžovus praleidę broliai Pavlovskio ir Dūdėno tempiami į priekį nepasidavė ir kovojo iki pat rungtynių pabaigos. Po Lauryno Kirlio baudos metimų 80:77 „Broliai Šaunuoliai“ prašo minutės pertraukėlės ir iš kart po jos Deimantas Pavlovskis mažina atsilikimą iki taško 79:80. Rungtynių gale grįžus intrigai komandos nesugeba rodyti kokybiško krepšinio ir taškus renka tik baudos metimais. Matas Budginas pataiko tik pirmą baudos metimą 81:79, Deimantas Pavlovskis abu ir lygina rezultatą 81:81. Iki bronzinio finalo pabaigos likus 2,1 sekundės „Išjunk šviesą“ prašo minutės pertraukėlės. Komandos ir visi susirinkę stebėti rungtynių pamažu mintimis persikelia į pratęsimą, tačiau Lauryno Kirlio sumanymas kitoks, rungtynes aukšta nata pradėjęs gynėjas jas baigia dar aukštesne, komandai įsimetus kamuolį jis spėja atlikti fantastišką metimą iš vidutinio nuotolio ir išplėsti komandai įspūdingą pergalę. „Išjunk šviesą“ prarado čempionų karūną, tačiau sezoną baigė demonstruodami aukšto lygio krepšinį ir laimėdami trūkstamą apdovanojimą įspūdingose rungtynėse. Komanda 2014 metais laimėjo sidabrą, 2015 auksą, 2016 bronzą, per tris metus surinkti visą trofėjų komplektą fantastiškas pasiekimas šiai jaunai ir ambicingai komandai.

„Išjunk šviesą“: Laurynas Kirlys 26, Paulius Leščinskas 18, Simonas Januškis 13, Matas Karoblis 11. „Broliai Šaunuoliai“: Darius Dūdėnas 26 (24 atk. kam.), Deimantas Pavlovskis 22, Simas Liepinaitis 14, Darius Jovaiša 13.

PAGUODOS TURNYRO FINALAS: „TG Sokol“ – „BC Kibirai“ 57:59

[ Foto ] [ Video ]

„TG Sokol“: Karol Ruselevič 21, Tadas Girnius 15. „BC Kibirai“: Rolandas Bajoras 18, Vytautas Kirlys 17, Edgaras Binkys 14.

„BC Kibirai“ paguodos turnyro finale rungtyniavo trečią kartą, pademonstravę didelį užsivedimą bei kovingumą nugalėtojai panaikino po 2 kėlinių turėtą 23 taškų deficitą ir šventė vieną įspūdingiausių pergalių per visą lygos istoriją.

Rungtynės pradidėjo komandoms demonstruojant aikštelėje anti krepšinį. Vladimir Kiseliov numušė besileidžianti kamuolį, „BC Kibirai“ įsiveržė 2:0 į priekį, tačiau pirmą kartą tinklelį kamuolys skrodė tik prasidėjus 4 rungtynių minutei, kai sudėtinga metimą nuo lentos pataikė „BC Kibirų“ puolėjas Edgaras Binkys 4:0. Varžovų gynybą pirmą kartą pralaužę „TG Sokol“ greitai išlygino rezultatą 4:4, o kėlinio gale spurtavę 4:0 įgijo 4 taškų persvarą 12:8. Ketvirčio gale Vytautas Kirlys dar spėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų 10:12, tačiau per likusią minutę jo ekipa nieko prie varžovų krepšio taip ir nesugebėjo nuveikti.

Sunkiai pradėję dvikovą „TG Sokol“ žaidėjai per ketvirtą kėlinį „BC Kibirams“ leido pelnyti vos 4 taškus, o patys jų surinkę 25 šovė į priekį 37:14. Pavel Andruškevič 6 taškais be atsako ketvirčio pradžioje visiškai išmušė iš vėžių „BC Kibirų“ žaidėjus, kurie per 9 minutes pelnė tik tašką ir leido „sakalams“ įgyti net 26 taškų pranašumą, kėlinio gale pasižymėjęs tritaškiu Edgaras Binkys dar truputi pagerino savo komandos situaciją, tačiau tarp stebinčių rungtynes tokių kurie tikėtų „BC Kibirų“ sėkme jau nebuvo likę.

Po aikštelę 20 minučių besiblaškę „BC Kibirų“ žaidėjai antrą rungtynių dalį pradėjo spurtu 6:0 (20:37). „TG Sokol“ į savo puolimą įtraukdami visus aikštelėje esančius žaidėjus po šalto dušo atsitiesė labai greitai 45:22, tačiau netrukus efektingu dėjimu savo komandos draugus nuo suolo pakėlęs Vytautas Kirlys ketvirčio pabaigoje dar kelis kartus pasižymėjo tolimais metimais, ketvirtam kėliniui palikdamas 11 taškų deficitą 39:50.

Per anksti pergale patikėję „TG Sokol“ nustojo žaisti, komandai sunkiai sekėsi pelnyti taškus, šlubavo jų gynyba. „BC Kibirai“ išmaudę varžovus gynyboje ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 15:0 ir po ilgos pertraukos įsiveržė į priekį 54:50. Iki rungtynių pabaigos buvo likę mažiau nei dvi minutės, o per 8 jau sužaistas šiame ketvirtyje „TG Sokol“ turėjo vos vieną rimtesnę progą pelnyti taškus, kai esant rezultatui 50:51 abu baudos metimus prametė Valdemar Smilgin.

Svarbų „sakalams“ metimą pataikęs Karol Ruselevič sumažino savo komandos atislikimą iki taško 53:54, tačiau du kartus iš toli metę „BC Kibirai“ vis sugebėdavo atsikovoti kamuolius puolime, o Rolandas Boras ilgai užsitęsusią ataką spėjo baigti taikliu metimu su varžovo pražanga 57:53. Pavel Andruškevič tolimas metimas rezultatą sušvelnino iki minimumo 56:57, tačiau netrukus 5 asmeninę pražangą užsidirbęs gynėjas suteikė progą Rolanui Bajorui mesti baudos metimus. Po „centro“ 18-tojo taško 59:56.

Po minutės pertraukėlės kurios paprašė „TG Sokol“ Karol Ruselevič baudos metimu sumažino savo komandos deficitą iki 2 taškų 57:59. Po minutės pertraukėlės išsimesdami kamuolį „BC Kibirai“ vaikiškai suklydo, o paskutinės atakos teisę gavę „TG Sokol“ pasinaudojo teise į minutės pertraukėlę. Po jos komanda nesugebėjo tinkamai išsimesti kamuolio ir turėjo pripažinti iš panosės paguodos turnyro nugalėtojų titulą nugvelbusių varžovų pranašumą. Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas 21 naudingumo balą surinkęs „BC Kibirų“ puolėjas Vytautas Kirlys.

PAGUODOS TURNYRO MAŽASIS FINALAS: „KK Alkani“ – „O.P.A.“ 67:61

Paguodos turnyro mažajame finale savo jėgas išbandė 2014 metų turnyro nugalėtojai „O.P.A.“ ir du kartus iš eilės (2014 ir 2015 metais) finale žaidę „KK Alkani“. Bronzinę dvikovą geriau pradėjo „O.P.A.“ komandos žaidėjai, kurie nuo dvikovos pradžios demonstravo gerą gynybą, o po Manto Karbausko tritaškio pabėgo į priekį 5:2. Romuald Zemlianskij tritaškis rezultatą išlygino 5:5, tačiau vėl niekas iš „KK Alkanų“ komandos nespėjo pribėgti prie Manto Karbausko 8:5. Užtikrinčiau sužaidę ir antrą kėlinio dalį „O.P.A.“ vyrai po Vytauto Račkausko metimo su sirena ketvirtį laimėjo 21:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu Artūro Pūkio metimu, „O.P.A.“ pranašumą padidinusiu iki 10-ties taškų 23:13. Duobė į kurią pateko „KK Alkani“ nebuvo gili. Ekipa prasidėjus 13 rungtynių minutei įsibėgėjo, pataikė tolimus metimus ir įpusėjus rungtynėms įsiveržė į priekį 35:32.

Trečią kėlinį „O.P.A.“ žaidėjai vėl susidūrė su aktyvia varžovų gynyba. „KK Alkanų“ gynėjai siautė aikštelėje ir prieš ketvirtą ketvirtį sukrovė savo ekipai 15 taškų pranašumą 53:38.

Ketvirtą kėlinį „O.P.A.“ pradėjo sėkminga ataka, tačiau varžovus privertęs prasižengti Donatas Strakšys prametė abu baudos metimus. Taikliu metimu savo pirmosios atakos ketvirtyje nepavyko užbaigti ir „KK Alkaniems“, Justas Uleckas prametė iš toli. Evaldui Piesliui pasižymėjus nuo baudos metimo linijos „O.P.A.“ sumažino savo atsilikimą tašku 39:53, tačiau „KK Alkani“ po Kęstučio Juonio tritaškio spurtavo 7:0 (60:39) ir žengė labai didelį žingsnį bronzinių medalių link. Evaldo Pieslio ir Artūro Pūkio sėkmingo žaidimo dėka „O.P.A.“ spurtavo 7:0 ir po ilgo laiko perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas 46:60.

„KK Alkaniems“ pirmaujant 65:53 „O.P.A.“ pakilo į lemiamą šturmą, komanda ėmė spausti varžovus po visą aikštelę, privertė juos klysti. Manto Karbausko tritaškis atsilikimą sumažino iki 9 taškų 56:65. Kęstutis Juonys pasižymėjo dvitaškiu 67:56, o „KK Alkani“ sėkmingai apsigynę dar kartą padovanojo kamuolį varžovams, Mantas Karbauskas nieko nelaukęs pelnė taškus iš po krepšio 58:67. Puikiai rungtynių galą žaidęs „O.P.A.“ gynėjas rungtynių gale dar spėjo pasižymėti tritaškiu 61:67, tačiau po gero pirmo ketvirčio užmigusi jo komanda turėjo pripažinti 10 tolimų metimų pataikiusių varžovų pranašumą. Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo 25 taškus pelnęs krašto puolėjas Romuald Zemlianskij, kuris pataikė 7 tolimus metimus iš 9 ir komandą į priekį patempdavo kritiniais momentais.

„KK Alkani“: Romuald Zemlianskij 25 (7/9 tritaškiai), Rapolas Šlajus 12, Justas Uleckas ir Kęstutis Juonys po 10. „O.P.A.“: Artūras Pūkys 17 (11 atk. kam.), Evaldas Pieslys ir Mantas Karbauskas po 14, Andrius Šimelevičius 10.